OEXKT AAN DE STICHTING „HET LEIDSCHE BROKKENHUIS" UIT DE OMGEVING AGENDA f MAANDAG 30 JANUARI 1933 DE LFIDSCKE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 Jan. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 7627 te Boedapest. Laagste barometerst.: 730.0 tc Reykjavik. Verwachting tot den avond van 31 Jan.: Zwakke tot matige naar West ruimen de wind. Nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt. Waar schijnlijk eenige re pen. Lichte tot ma' tige dooi in het Zui den; in het Noorden temperatuur om het vriespunt tot. lichte, later matige dooi. De depressie in hot Zuid-Westen, die ons gisteren nog een mooien winterdag be zorgde, doordat zij den wind in het Oosten hield, verplaatst zich verder Noord-Oost- waarts en vondt vooral in West-Spanje en Portugal door flinke drukstijgingen ge volgd. Over IJsland ontwikkelt zich oen diepe depressie, die ook reeds over het Noorden van de Br/tsche eilanden den ba rometer ferm doet dalen. De hooge druk trok zich verder Oostwaarts te run en heelt thans weinig meer te beteekenen. De lucht drukverdeeling en haar veranderingen wij zen op een ruiming van den wind naar Westelijke richtingen waarbij dan warme on vochtige lucht van deD Oceaan zal wor den ingevoerd, daarbij zal wellicht weinig regen vallen, terwijl lichte tot matige dooi voor de eerstvolgende dagen waar schijnlijk is_ In de laatste dagen is vooral in Frankrijk de temperatuur gestegen, in Scandinavië is de vorst weer streng gewor den. In het Zuiden van ons land is sinds gisteren de temperatuur flink omhoog ge gaan. In het Noorden is in den afgeloo- pen nacht nog flinke vorst voorgekomen, oveneens in Noord-Duitschland Over het algemeen is .het in Europa rustig weer met zwakke tot matige winden. In ons land en Frankrijk is de lucht betrokken, in Duitschland en Zwitserland helder. Neer slag van beteekenis viel slechts in la Co- runa (Spanje). In Frankrijk en aan de Noorsche kust vielen geringe hoeveelheden neerslag. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie ,3.5 gr. boven nul. LICHT OP VOOR FIETSERS eA: Van Maandagnamiddag 3.09 uur tot Dinsdagmorgen 7.1S uur. Secr.: WITTE SINGEL 50 Tel. 2697 (b.g.n. 68) DUITSCHLAND SOCIAAL-DEMOCRATISCHE BETOOGING. In den Beriijnschen Lustgarten. De Berlijnsche sociaal-democraten heb ben Zondagmiddag tezamen met het ^IJze ren Front" hi den Lustgarten een massa demonstratie gehouden onder het motto „tegen de provocaties der nationaal-socia- listen en tegen de millioenen-geschenken aan de Jonkers. Voor democratie en socia lisme". In gesloten geleden marcheerden de men- schen met roode vlaggen naar den Lust garten waar het woord gevoerd werd door den leider der Bor.ijnsche sociaal-demo craten, Rijksdagafgevaardigde Kunstier, die den opmarsch der natiouaal-socialisten als provocatie bestempelde en verklaarde, dat Berlijn rood was. Incidenten declen zich niet voor. Alleen werden wegens het zingen van verboden liedereu vier Socialistische stoeten en bo vendien drie communistische stoeten, die zich in weerwil van het verbod toch op straat begeven hadden, ontbonden. In to taal werden 35 personen in verzekerde be waring gesteld. RUSLAND. DE WREEDHEID GEKROOND. Aan den Russischeu volkscommissaris voor justitie, Nicolaj Krylenko is de „orde van Lcnin" verleend wegenis zijn verdiens ten bij het onderdrukken on straffen van de contra-revolutionnaire elementen. Krylenko werd geprezen voor de uice- doogenlooze wijze, waarop hij voor de rechtbank het doodvonnis eischtc tegen de yijanden ven. dc sovjet. SPANJE WAAR GAAT HET IN SPANJE HEEN? Uitbreiding der anarchistische beweging. Naar de oorrespondent van „El Mati" uit Granada meldt, maakt men zich aldaar be angstigd voor een nieuwe extremistische beweging. De gouverneur van Granada heeft de samentrekking van troepen dor civiele garde op verschillende punten der stad bevolen. Een luitenant-kolonel der civiele garde heeft persoonlijk verschillen de huiszoekingen verricht. Op twee punten der stad is een helscfce machine tot ontploffing gebracht, waardoor eenige huizen geheel vernield werden. Algemeen verwacht men een nieuwe uit breiding der anarchistische beweging. De rcohtsohe bladen in Catalonië wijzen er op. dat met de vorming der nieuwe Catalaan- sche regeering do groep der „Esquerra" die bij de anarchistische onlusten zich hot sterkst tegen de revolutionnairen heeft verzet, is opgeofferd. De toestand is hier door des te gevaarlijker geworden, daar de meerderheid der „Esquerra Cabalana", zoo als reeds gemeld, zeer welwillend staat te genover de ecnigszine communistisch ge tinto „confederacion nacional del trabajo". een der machtigste vakorganisaties van Spanje. Dit vakverbond staat op zijn beurt in nauwe relatie met de „federacion Anar- quioa Ibérica", volgens „El Debate" de grootste en gevaarlijkste anarchistische or ganisatie van Europa. Een H.N. bericht uit Madrid meldt het overlijden van het socialistische kamerlid Nicolas Salmeron, de zoon van den eersten president der republiek. In verband met de vele onlusten en vechtpartijen, hebben eenige gouverneurs het dragen van vuurwapens verboden en de daartoe reeds verleende vergunningen inge trokken. Op de arbeidsmarkt heerschen zeer on- gewens-ohte toestanden en de Spaansche bond van werkgevers heeft reeds een peti tie gezonden aan minister-president Aza- na, met verzoek om een einde te maken aan den chaotischen toestand bij de indus trie, waar de arbeiders terstond in staking gaan, als hun eischen niet worden ingewil ligd en de werkwilligen, worden gemo lesteerd. JOEGO-SL A VIE WEER EEN KATHOLIEK LEIDER GEARRESTEERD. Do leider der Sloveensche Katholieke Volkspartij, de vroegere minister-president, dr. Krosohec, is gisteren te Laibaoh gear resteerd en verbannen naar Bosnië, waar hij geïnterneerd zal worden. De arrestatie van dr. Kroschec, welke groot opzien verwekte, staat in verband mot de arrestatie van andere vooraan staande leiders der Sloveensche Volkspar tij, welke gisteren plaats vond. JAPAN GEEN OPLOSSING DER MANDSJOERIJSCHE KWESTIE MOGELIJK. Buitengewone zitting van het Japansche kabinet. Onder voorzitterschap van premier Saito, is Zaterdag een buitengewone zitting van het Japansche kabinet gehouden, welke ge heel gewijd was aan den politieken toe stand. De minister van Buitenlandsche Za ken, Oesjida, heeft rapport uitgebracht over de te Genève gevoerde onderhande lingen en verklaarde, dat geen hoop be staat op een oplossing der Mandsgoenjsche kwestie. Hij verzocht volmachten voor het geval dat Japan uit den Volkenbond zal treden. Een besluit betreffende de terugroeping der Japansche delegatie uit Genève is nog niet genomen. Chineesche aanvallen op Sjang Kai Kwan afgeslagen. Het Japansche hoofdkwartier deelt me de, dat de Chineesche troepen na een vrij langdurig artillerievuur in den nacht van 27 op 28 Januari ©en aanval op Sjang Hai Kwan hebben ondernomen. Na een ge vecht van vier uren werden de Chineczen evenwel door de Japanners teruggeslagen Aan Chineesche zijd© zouden 200 personen zijn gedood of gewond. DE TRAMKRUISINGEN IN DEN RIJKS- WEG HAARLEM—LEIDEN. Eenige maanden geleden verzochten de A.NAY.B, en de K. N. A. G'. aan de direc tie van dc Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Maatschappij te bevorderen, dat bij do trainkruisingen in den Rijksweg Leiden— Haarlem clectrische lichtsignalen zullen worden aangebracht, waardoor het drukke wegverkeer tijdig zal worden gewaar schuwd voor de naderende tramtreinen, welke den rijweg kruisen. In antwoord hierop intvingen genoemde voreenigingen bericht, dat door het Rijks- toezieht op de Spoor- en Tramwegen waar noodig, ten opzichte van elke ruising van bedoelden weg voor de tramtreinen een snelheidsbeperking is vastgesteld en wel zoodanig, dat deze kruisingen met geen grootere snelheid dan 20 resp. 35 K.M. per uur mogen worden bereden. V oerts werd bepaald, <lat voor elke weg- kruising geplaatst wordt een rood licht sein met hot opschrift „Stop" voor het ge wone verkeer, welke licht vóór de krui sing door den rijdenden tramtrein op on geveer 100 M. wordt ontstoken en onge veer 4 M. na de kruising wordt gedoofd. Bovendien schreef de directie van de betrokken Tramwegmaatscbappij voor. dat ingeval de werking van zoodanig seinlicht is gestoord, de tramtrein vóór de wegkrui- sing moet stoppen en eerst weer in bewe ging mag worden gebracht nadat de wagen voerder zioh heeft overtuigd of veilig kan worden doorgereden; de kruising mag als dan met geen grootere snelheid dan 10 K. M. per uur door den tramtrein worden be reden. DE KAAG. IJssport. Zaterdag is door het onder nemend bestuur der ijsclub Kagermeer een nationale wedstrijd in het schoonrijden ge houden. De jury was samengesteld als volgt: Mevr. S. Verelzen Leenders de Kaag Notaris Wachter en den heer J. Kaptein van Sassenheim, de heeren K. J. Grujle- mans en J. J. Veldhuizen van Zanten uit Lisse. Uit verschillend© plaatsen waren deel nemers opgekomen: le prijs etui met 12 zilveren lepels W. van Heiningen en Mej. Dora Vos Oegstgoest; 2e prijs zilveren bon- bonnière M. van Wielingen en mej. Nel van Tol, Abbenes; 3e prijs kristallen vaas met zilveren voetstuk G. Klootwijk en mej. Klootwijk—Kulk, Abbenes; 4e prijs zilve ren aschbak den heer Nijssen van Nieuw- Vennep en mej. Plonia van Noort De Kaag Begunstigd door het mooie winterweer waren er veel liefhebbers naar de welbe kende Kagerhaven getrokken, doch de schoonschaatskunstenaars hadden nog niet allen him schoone kunst getoond of de menigte werd opgeschrokken door de komst van een jjsbreker. Bijna allen trok ken de boot tegemoet, er werd gejoold er werd gedreigd en gegooid met ijssohotsen om do baanbreker tegen t© houden, doch van de boot werd gedreigd met geweer en de boot brak door. Het was een ware strijd de boot werd aan weerszijden gevolgd door een menigte gooiende schaatsenrij ders die het de bemanning zoo benauwd maakte, dat zij onder in de boot vluchtten De baanbreker voer stuurloos, verloor zijn koers en liep vast in het dikke ijs. Een echt© Kager stapte op de boot en vroeg met den kapitein t© kunnen spreken. Na veel gepraat besloot de kapitein terug te varen. Wij brengen buide aan den kapitein, doordat hij het belang der schaatsenrijders diende, maar betreuren het dat de boot reeds zoover was gekomen, daar er toch weer enkele toeristen welke er in den voormiddag veilig over gegaan waren des avonds in de vaargeul terecht kwamen, dooh gelukkig nog gered konden worden en er alleen met een nat pak afkwamen. Als men weet dat het water ter plaatse van drie tot vijf meter diep is, dan kan men zich voorstellen hoe levensgevaarlijk het is. Zondag 29 Jan. gaf een prachtige win terdag, door duizende toeriste'n uit stad en dorp is er genoten van de ijsvlakte der Ivagermeren, de overwegen op den vaargeul waren aangeduid met «en vlag. KATWIJK. Mondharmonicaclub. Deze vereeniging behaalde op bet te Gouda gehouden con cours e^n tweede prijs in d© tweede afdee- ling met 284 p. De eerste prijs werd niet toegekend. De vereeniging staat onder lei ding van den heer D. v. Wouw te Leiden. Actie. Er is onder de winkeliers te Katwijk aan Zee een actie gaande om ge daan te krijgen, dat bet gemeentebestuur wijziging brengt in de plannen betreffende de bebouwing van het Badhotelterrein, n.l. om de bepaling weg te nemen dat een ver plichte winkelgalerij zal worden gebouwd. Diefstal. Mej. D. ging schaatsenrijden op de binnsluis, nam hiervoor speciale schoenen mee, en plaatste haar gewone" schoenen langs den oever. Gevolg dat deze na eenigen tijd van eigenares verwisseld waren! Aangifte werd gedaan bij de po litie. Keurloonen. De gezamenlijke slagers zijn voornemens pogingen in het werk te stellen om de keurloonen in den Kring Katwijk verlaagd te krijgen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Hardrijden. Zaterdagmiddag had al hier een hardrijderij plaats op de schaat sen op de baan van de Rijn. Begrijpelijk dat er met zulk weer ala het Zaterdag wa«, veel belangstelling was voor dezen wed strijd. Na een spannende wedstrijd waren de winners van de geldprijzen: 1. Piet van Rijn, 2. W. Rietveld, 3. H. P. van Paridon, 4. Jan Slegt, 5. Corn. Compeer, 6. F. Klui ver. De wedstrijd was georganiseerd door do IJsclub „Voorwaart»5'. KATWIJK AAN ZEE. In een wak gereden en verdronken. De 26-jarige J. de Best, zoon van wed. de Best, is Zaterdagavond in een walc ge reden en verdronken. Zijn lijk is heden morgen opgehaald. Het ongeval gebeurde in de vaart bij de chemische fabriek van v. Dorp, waar het ijs wegens hot fabrieks water zeer slecht was. LISSE. Gecostumeerd ijsfeest. Zaterdagavond bod onder groote belangstelling het reeds zoo dikwijls van jaar op jaar uitgesteld ge costumeerd ijsfeest plaats. De deelname wa9 overweldigend, zoowel van eenlingen als van groepen. De prachtige ijsbaan le verde een fantastische aanblik, cn het wa» alsof alle naties der wereld ons oog pas seerden. Tirolers, Zigeuners, Zeeuwsen» echtparen, Kozakken, Markcrbocren, Vo- lendainmers, Russen, Indiaaneche Printen, Indianen, Arabieren, Spanish Ladie», Ka bouters, Watt en Half Watt, Bert Gold berg fungeeerde ak Opoe; hem viel een troostprijs ten deel van 2.50. Voor dit feest werden geldprijzen beschikbaar ge steld in den vorm van bonnen, waarvoor men zelf praetische artikelen kon koopen. De prijzen werden ak volgt behaald:: Enkele personen: le prijs, Russisch Groot vorstin. mevr. Muller- v. d. Zaal; 2e pr., Rus sisch Edelman, de heer Bijvoet; 3e pr., Ko zak, mevr. v. d. Woyde-Varduin; 4e pr, Page, tpoj. Tilly Tibboel. Gioepenle prijs, Spaansch danspaar, A. M. Buckens en mej. Clemens; 2e pr., Russisoh officier en ec-htgenoote, de heer en mevr. Driehuis; 3e pr. Chineesche Man darijnen, de heeren Haase; 4e pr., Zieeu- ners, fam. v. Leeuwen en de heer C. Wijn hout. De commissie had eer van haar werk en de jury had een zeer lastige taak Rest ons nog te vermelden, dat het na afloop bal wa/e, en het geheel opgeluisterd werd door gramopho onmuzi ek. „Nut en Genoegen". Zaterdagavond hield de R. K. Tooneelver, „Nut en Genoe gen" baar jaarlijksche feestavond, voor le den met hunne dames. Aanwezig was het volledige Bondsbesbuur. „Th© Muaiemakers" luisterden het geheel op. Do verlotingen waren de clou van dezen avond, en werd het resteerende gedeelte aangevuld door dan» ©n diverse vermakelijkheidsspelen. Een speciaal woord van dank kwam de fees boommissie toe en niet minder de heer J. d© Jong, welke als gast de stemming er in hield tot ruim 3 uur. ST0MPWIJK. Nut en Vermaak. Begunstigd door het prachtige winterweer had op ,,De Nieuwe Vaart" een hardrijderij voor de schooljon gens plaats, georganiseerd door de Stomp- wijksche IJsclub „Nut en Vermaak". De deelnemers waren gesplitst in twee groe pen, als 5de, 6de en 7de klas, waarbij Jac. Verhagen Cz. le prijs, P. Beekman 2e prijs, Henk Kleiweg 3© prijs en Pp Olijhoek 4e prijs behaalden. Van de groep 2de, 3.e en 4e klas hadden Adr. v. d. Helm Qzn., le prijs, W. Belt Jzn. 2e prijs, Th. Lexmond 3e prijs en G. v. d. Haar 4e prijs. Dinsdag a.s. is het hardrijden voor in gezetenen van eiken leeftijd om levensmid delen, waarbij men voor zichzelf en ande ren kan meerijden. Mochten er ingezetenen zijn die iets voor dit doel over hebben, dan houdt het Be stuur zich minzaam aanbevolen. TER-AAR. Gemeenteraad. Morgenochtend te 10 uur komt de Gemeenteraad in Openbare zitting bijeen ten Gemeentehuize. 1. Ingekomen stukken; 2. Adres van het R. K. Schoolbestuur om medewerking tot de aanschaffing van nieuwe schoolbanken; 3. Vaststelling voorschotten over 1933 op de aan schoolbesturen uit te keeren vergoe ding ingevolge artikel 101 der Lager Onder wijswet 1920; 4. Benoeming leden van dc commissie op het plaatselijk schooltoezicht; 5. Comptabele besluiten. IJsfeesten. Door de grooto IJclub „Ter-Aar" werd gistermiddag op baar baan, die een mooie lengte heeft van ongeveer 300 Meter en ruim 40 Meter breed, oen wedstrijd gehouden in het hardrijden voor heeren, wonende m onze gemeente. Na een vinnige kamp wist de jongeheer Lubbers als no. l te eindigen, de volgende winnaars waren als volgt: A. Voordouw, O. Kroon, A. v. Emmerik, Jo Kroon, W. v. d. Pijl en Ant. van Eijk. Bij gunstig weer staan voor volgende week nog meer wedstrijden op haar pro gram o.a. hindernisrijden voor schoolkinde ren, ringrijden enz. Verder mochten onze plassen zich hoe langer hoe meer in groote belangstelling verheugen. VOORSCHOTEN. Benoeming. Onze plaatsgenoot de heer Mr. N. Vernéde is door H. M. de Ko ningin benoemd tot Burgemeester van Rozenburg. De heer Mr. N. Vernède was alhier secretaris van het plaatselijk comité en heeft zeer verdienstelijk werk verricht. Hardrijderij. De, sedert enkele da gen opgerichte IJsclub „Voorschoten" heeft Zaterdagmiddag een hardrijderij doen houden voos leden boven 17 jaar op de baan den den Vinkensloot, waaraan een 24-tal leden deelnamen. Er was zeer veel belangstelling on bleef er, dit was te constateeren bij de finish, zelfs een enkele favoriet. Do regeling, in handen van het voorloopige bestuur, ver liep uitstekend. De start was bij de „Riet- schelft" en het einde van dc baan nage noeg bij de vlag van den Zuid-Holland- schen Ijsbond. De uitslag was: 1. M. J. Poot, 2. P. v. Steijn, 3. J. Niersman, 4. A. Fortgens, 5. J. Dijkstra, 6. J. Kooyman^ De prijzen be stonden uit luxe voorwerpen. Hot bestuur overweegt het uitschrijven van nog meerdere wedstrijden en gezien het aantal leden dat nog stijgende is, blijkt men met de plannen in te stemmen. Er deed zioh tijdens dc wedstrijden ge lukkig slechts één ernstige valpartij voor en was het slachtoffer nog onder het be langstellende pubilek. Een 8-jarig zoontje van den lieer H. J., werd aangereden en kwam te vallen, waar door hij een lichte hersenschudding bo- kwam. Enkele leden van de E. H. B. O.- brigade zorgden voor vervoer en het waar schuwen van een goneesheer. WASSENAAR. Aan de gevolgen overleden. De heer H. uit Leiden, die eenigen tijd geleden bij een anto-oageluk onder deze gemeente ern stig werd gewond, is in heb St. Elisabeth- ziekonhuis aan de gevolgen overleden. Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet, Burgemeester en Wethouders van leiden brengen ter algemeene kennis, dat J. G. D. Haverman, te Leiden, een verzoek heeft ingediend tor bckoming van een verlof A voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein in het Stationsgebouw der Nedexlandsche Spoorwegen, alhier, Hinderwet. B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van; a. D. van Tongeren om vergunning tot het oprichten van een koek- en banketbakkerij in het perceel Hooge- woerd nos. 4749, kadastraal bekend, ge meente Leiden, sectie D. no. 1555; b. J. Chou- four om vergunning tot het oprichten van een brood-, koek- en beschuitbakkerij in het per ceel Hooigracht no. 72, kadastraal bekend ge meente Leiden, sectie no. 389; c. S, van Wee- sel om vergunning tot het oprichten van een koper- en blikslagerij en loodgieterswerk plaats in bet perceel Hoogewoerd no. 112, ka dastraal bekend gemeente Leiden, sectie D, no, 1542; d. K. Daan en G, W. Horrée om vergunning tot het oprichten van een metaal- bewerkingsbedrijf in het perceel Zoeterwoud- sche weg no. 11, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie C no, 161; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat genoem de verzoeken met de bijlagen de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 11 den Fe bruari 1933 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewrken) gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art 7 der Hinder wet voor het gemeentebstuur of een zijner le den zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 28 Januari 1933. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDEN. Maandag, R. K. S. V. „Sanctus Auguetinus'' Lezng met lichtbeelden prof. dr. ir. J. Schmutzer, Eigen Huis, 8.30 uur. Maandag, Iï. K, Metaalbewerkcrsbond, Boudsgebouw, 8 uur. Donderdag, R. K. Rec]ass eeringsvereen Zitting St. Vincentiushuis, Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. Dc avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Jan. tot en met Zondag 5 Febr. a.s. waar genomen door de apotheken: G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D# J. van Driesmn, Mare 76, telef. 406. VEUR. Begrafenis Wethouder Van Heiningen. Onder zeer groote belangstelling had Vrijdagmorgen op de R. K. Begraafplaats St. Agatha te Veur de begrafenis plaats van den heer F. van Heiningen, in leven wethouder van Veur, Directeur der Boeren leenbank, enz. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den Burgemeester, de Wethouders en Raadsleden van Veur en Stompwijk, de Ge meente-Secretaris, ambtenaren der Secre tarie, de Gemeente-opzichter, de Directeur van het Lichtbedrijf, Kerk- en Armbesturen, Bestuur van L. T. B. en Boerenleenbank, enz. enz. De beaarding werd verricht door pastoor Kammers. Na-dat enkel© familieleden, de Burge en anderen, de kist beaard hadden, dankte Pater van Heiningen, zoon van den overle dene, allen namens zijn moeder, broers en zusters, voor de groote b.ijken van belang stelling en waardeering en beval den over ledene in aller gebed aan. Wethouder vanHeiningen bereikte den leeftijd van 64 jaar en was begiftigd met het eerekruis „Pro Eccjesia et Pontifice". Werkloo^en. Het aantai werkloozen in de gemeente Stompwijk bedroeg op 31 De cember 1932 116 en begin 1933 in totaal 171. In de gemeente Veur einde 1932 in totaal 99 en begin 1933 in totaal 141. Bevolking. De bevolking der gemeente Stompwijk bedroeg op 31 December 1932 in totaal 5223 en op 31 December 1932 in to taal 5247. De bevolking der gemeente Veur be droeg op 31 December 1931 in totaal 3661 en op 31 December 1932 in totaal 2738 per sonen. Hardrijderij. Vrijdagmiddag zou ou de Molenvaart een door de IJsvereeniging Veur-—Lei dschendam georganiseerden schoonrijderij voor paren worden gehouden. Wegens te geringe deelname werd het schoonrijden niet gehouden, doch werd be sloten een hardrijderij voor paren te hou den. De uitslag van het hardrijden werd aU volgt: le prijs E. Halverhout en Mej. D. Al; 2e pr. W. de Jong cn Mej. N. Meijer; 3e pr. J. Starrenburg en Mej. St. Stronk. Na af.oop werden de prijzen door burg. Keijzer met eenige hartelijke en toepasse- lijkeii woorden aan de winnaars oitcmraiVt

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2