Niets anders noodig UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 30 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 dan Purol, om een ruwe huid. echrale lippen en gesprongen handen, spoedig te genezen. Doos 30 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten WARMOND. De Graal voor 't eerst op 't podium. Nog ligt versch in ons geheugen Wat ons Warmond Zondag bood; Spel wat jongedames speelden Voor de kas van „Hulp in Nood". Giften vroeg men van uw mildheid En gij wikte of 't wel kon Neen oen huidewoord aaii Warmond, Naastenliefde^ overwon. Nauw'lijks zijn de laatste klanken an dit ernstig noodsignaal In 't verleden weggestorven, Of.daar komt weer iets: „d e G r a a 1". Ja gij lezers, lezeressen, Hoort onz' stoute plannen aan, Woensdag hoopt voor 't eerst uw Graal - wacht Op heb podium te staan Ingezetenen van Warmond, Katholieken zegt niet „nee", Denkt wij komen voor het eerst nu, Vragen slechts gering entree. Komt dan lezers, lezeressen, Naar die frissche meisjes zien, Naar die fijne klanken hooren Van uw eigen kind missohien.... Komt dan ingezetenen van Warmond, Stelt de meisjes niet teleur. Die vandaag nog zullen komen Met hun kaarten aan uw deur. 'k Eet nog brood met appetijt, Want 'k eet nog brood met appetijt, Maar dit wil 'k u wel voorspellen: Ga! ge hebt dan vast geen spijt. Kaarten a 40 ets. verkrijgbaar bij: mej. M. Machen, Dorpsstraat; mej. C. Burksen, Lokhorstraat. STOMPWIJK. Derde Orde. Bij de Zondag plaats ge had hebbende verkiezing zijn gekozen in de afdee.ing der mannen tot Prefect de heer C. van Dijk en tot .Raadsleden de heeren J. v. d. Horst en J. Langelaan; in do afdee- ling der vrouwen tot Prefecte mej. C. van Leeuwen, tot Raadsleden mej. C. van Bo- hemen-van Leeuwen en J. Janson-Klijn. Volksbond. Vrijdagavond hield de plaatselijke af deeling van den R. K. Volks bond haar jaarvergadering in café „De Nieuwe Schenkkan". De voorzitter, de heer J. Groeneweg, opende de vergadering en verwelkomde de leden, bijzonder den Gees telijk Adviseur en dankte de leden voor hun groote opkomst. De notulen der vorige vergadering werden zonder opmerking goedgekeurd. Bij do mededeelingen be spreekt de Geestelijk Adviseur, Kap. Kla ver, de „Kenterings"-film, welke 1 en 2 Febr. te Leidschendam vertoond zal worden en spoort de leden aan de film te gaan zien. Een bericht van verhindering was ingeko men vaan den heer Pastoor. De secretaris, de heer E. v. d. Lubbe, brengt dan een uitgebreidt en keurig ver zorgt jaarverslag uit, vanaf de wording en oprichting van de plaatselijke afdeeling tot aan de eerste jaarvergadering. Het verslag werd door de leden met groote aandacht gevolgd. Aan het slot van zijn verslag brengt de sécr. zijn dank uit aan allen die tot de oprichting en groei van de vereeni- ging hebben medegewerkt, in het bijzonder den hoofdbestuurder, den heer A. J. v. cL Akker. Het bestuur der afd. Leidschen dam, den vorigen Geestelijk Adviseur Kap. Verkleij, den Pastoor, den Geestelijk Ad viseur Kap. Klaver, voorts aan den heer J. Fleuren, die geheel belangloos de Jeugd- «paarbank in goede banen geleid heeft en tot slot een woord vau dank en hulde aan den voorzitter, den heer J. Groeneweg, aan wien een stoffelijk blijk van waardeering aangeboden wordt. Een applaus beloonde den secretaris voor zijn verslag. De voor zitter dankte den secretaris met hartelijke woorden voor diens verslag. De heer J. Koeleman brengt verslag uit van het Moederfonds, waarvan de inkom sten een bedrag aangaven van 81.44, uit gaven 60.32, in kas 21.12. Uit het verslag van den Penningmeester, den heer J. Gran- neman, bleken de inkomsten 547.38, de uitgaven 4S7.S9 en het batig saldo 59.49 te bedragen. „Hulp in Nood": aan inkom sten 20.40, uitgaven 1.25, saldo 19.14. Bij den kassier van de Jeugd spaarbank bedroegen de inlagen 769.6S, terwijl uit betaald werd 278.49. Het volgende punt betrof de periodieke aftreding van 2 leden van het bestuur, de heeren E. v. d. Lubbe en J. Koeleman. Uit de vergadering gaven G. Verhagen en N. Groeneweg zich als candidaat op. De afge- tredenen werden met bijua algemeene stem men herkozen. In de vragen bus waren een tweetal vra gen gekomen betreffende zelfstandig optre den van eenige werkloozen buiten het be stuur van den R. K. Volksbond om, waarbij door den voorzitter op het verkeerde van dit optreden gewezen werd. Op een vraag van eén der leden wordt door den heer E. v. d. Lubbe een en ander betreffende de steunregeling uiteengezet, waarbij hij erop wees, dat bij inhouding van steun de be trokkene zelf de oorzaak was, omdat men weet, dat de inlichtingen, welke gevraagd worden op juiste wijze moeten worden be antwoord. Van de rondvraag werd verder ruim gebruik gemaakt. Bij de verloting kwamen velen in bezit van een prijs. De voorzitter dankte de ie- den voor dc prettige bespreking en sloot de vergadering op gebruikelijke wijze. Het busje „Hulp in Nood" bracht 1.59 op. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Onze plaatsgenoot de heer W. Noordenbos slaagde voor het examen Duitsche handelscorrespondentie, afgenomen door de Verg. van leeraren in de handelswetenschappen en L. T. E. H. Prikslee-wedstrijd. Heden, zal op den Rijn achter café „De Prins van Oranje" welke ook des avonds is verlicht, en waarvan begrij pelijk 's avonds ook een druk gebruik wordt gemaakt een wedstrijd op de prikslee worden gehonuden om levensmiddelen. De baan is uit gezet vanaf de Aarbrug tot den boekhandel van de fa. Baart. Hardrijderij voor paren. Op de baan nabij hotel ,,'s Molenaarsbrug" werd Zaterdagmiddag een hardrijderij voor paren gehouden, voor welken wedstrijd wederom een groote belang stelling bestond. De uitslag luidde als volgt: le pr. de heer L. Schouten en mej. W. Smit; 2e de heer en mej. Post; 3e. de heer E. Schou ten en mej. Boot; 4e de heer D. Mulder en mej. Overvliet. Ook thans bestonden de prijzen uit schitterende kunstvoorwerpen. Als steeds heerschte op deze baan Zaterdagmiddag een geanimeerde drukte. De baan werd bovendien nog belangrijk verbeterd wat de verlichting betreft. De thans aangebracht kunstverlichting geeft over het ijsvermaak een zeer feëeriek aanzicht. Heden zal een hardrijderij om le vensmiddelen worden gehouden. Ringrijderij voor paren. Op den Ouden Rijn nabij hotel „Rijnlust" van den heer Bak ker, waar inmiddels een prima baan is aange legd en geheel doorloopt tot Zwammerdam werd Zaterdagmiddag een ringrijderij voor pa ren gehouden. Aantal deelnemende paren 22. Uitslag: le pr. de heer H. de Kruijf met mej. v Dam; 2e de heer J. v. Amsterdam met mej. Verburg: 3e de heer W. Blom met mej. Riet veld; 4e de heer M. v. Voorbergen met mej. I. Joga; 5e de heer V. Vrisekoop met mej. J. Joha. De prijzen bestonden uit kunstvoorwer pen. Naar men ons mededeeelde, zal ook he den, althans Dinsdag, ter plaatse weer ver schillende wedstrijden worden georganiseerd als ijs en weder dienende blijft. AARLANDERVEEN IJssporl. Vrijdagmiddag hield de IJs- sportersvereeniging een tweeden raiddag-wed strijd, en wel met koddige hindernissen voor meisjes van 11 tot 15 jaar. Hiervan werden prijswinsters: le: Annie v. Egmond: een paar schaatsen met tuig; 2e Jannie v. d. Bijl: een ansichtalbum; 3e Pietje de Keizer; muta- doos; 4e Grade v. d. Berg: dejeuner; 5e: Ma- rietje Klein: kleedje; 6e Jotje Hessels: kleedje; 7e Mandje v. Dolderen: doos luxe post; 2e Aardje Uithol: flesch parfum. Prijswinsters voor de meisjes van 811 jaar: le pr. Nelie v. Heusden: doos kinderpost; 2e Coba v. Zanten: poesie-album 3e: Tonia Roos: werkmandje; 4e: Bedje v. d. Klein: school- étui; 5e Jo Klein: kindertasch; 6e: Teuntje Zwaneveld: spiegeltje; 7e Annie Roos: doos kinderpost; 8e Jannie v. Vliet: spiegel. I BODEGRAVEN. I Volksbond. Door de tooneelvereeniging I „Eendracht", onderafd. van den R. K. Volksbond, is voor Maandag 6 Februari a.s. j een feestavond georganiseerd, uitsluitend I toegankelijk voor donateurs en weldoeners. Opgevoerd zullen worden „De wraak van Jan Knip", en „De lieve rijke Rosa". Kaar- I ten verkrijgbaar bij het bestuur! j L. T. B, Jaarvergadering van den L. T. B. afd. Bodegraven op Donderdag 26 Januari in het patronaat. De voorzitter, de heer A. de Vos, opende de vergadering met den chr. groet en heette de enkele aanwe zigen van harte welkom. Spr. betreurde de geringe opkomst. Door den secertaris, den lieer J. Vernooy, werd een keurig verzorgd jaarverslag uitgebracht. Door den penning meester werd rekening en verantwoording gedaan van het gehouden beheer. De boe ken werden door de kascommissie in de beste orde bevonden. Er was een nadeelig saldo van 2.50. De voorzitter brengt de beide functionarissen hartelijk dank voor hun werkzaamheden over '32. Door den heer J. Vernooy werd verslag uitgebracht van de beide algemeene vergaderingen te Haarlem, waarvoor hij een dankbaar ap plaus van de vergadering in ontvangst mooht nemen. Bij de bestuursverkiezingen worden de heeren G. v. Veldhuyzen en Adr. Veelenturf beiden herkozen. Tot af gevaardigden voor de Alg. Vergadering te Haarlem werden benoemd de heeren J. Koot, W. Duindam, J. v. Zoest en M. Vee lenturf. Besloten werd tot oprichting van een adspirantafdeeling, waarvoor een ver gadering zal worden uitgeschreven en wel op Donderdag 2 Februari. De plaatselijke contributie werd gesteld op 1. Tevens zal getracht worden donateurs te werven. Niets meer aan de orde, dankt de voorzit ter de aanwezigen voor hun opkomst en sluit de vergadering op de gebruikelijke wijze. Bouwvakarbeidersbond. Jaarvergade ring van den Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph", onderafd. van den R. K. Volks bond op Donderdag 26 Januari in het pa tronaat. De voorzitter, de heer A. Groep, opende de vergadering met den chr. groet en heette de aanwezigen van harte welkom. Spr. uitte den wensch, dat de besprekingen kort en zakelijk, doch voor de afdeeling vruchtbaar mochten wezen. De notulen werden door den secretaris voorgelezen en onveranderd, onder dank door de ver gadering vastgesteld. Ingekomen was een briefwisseling tusschen onzen Pastoor en het districtsbestuur, aangaande het te werk stellen van georganiseerden, wat een gun- stigen uitslag had. Bij de bestuursverkiezing worden de drie aftredende bestuursleden bij acclamatie j herkozen, ni. de heeren A. Wolswijk Tzn, A. Wolswijk Wzn. en A. Groep. De lieer Groep stelde zich echter niet meer disponi bel, gezien zijn gevorderden leeftijd. In diens plaats werd gekozen de heer Andr. Veelenturf, welke tevens als voorzitter ge kozen werd. De heer Groep droeg het voor zitterschap hierna over aan den heer Vee lenturf, en hoopte dat de afdeeling onder zijn leiding mocht groeien en bloeien. Door de vergadering werd dank gebracht aan den heer Groep, voor de vele omvangrijke werk zaamheden, welke hij in 't belang van de af deeling verricht had. De rondvraag bracht niets vermeldenswaard op, waarna de voor zitter de vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. NIEUWVEEN. Ring- en schoonrijden op de schaats. Vrijdagmiddag zijn door de Nieuw veensche IJsclub ring- en schoonheidswedstrijden ge organiseerd, waarbij uitsluitend paartjes naar de prijzen dongen, die in contanten werden betaald. De uitslagen luiden: Ringrijden: 1. N. Verlaan en Mej. M. Jan maat; 2. C. Verbrugge en mej. P. Looy; 3. L. Verkerk en mej. J. van Ankeren Schoonrijden: 1. C. Verbrugge en mej. P. Looy; 2. L. den Bleker en mej. P. den Ble ker; 3. P. C. Verkerk en mej. M. v. d. Wey- den-Tvtekelhof. Zoo de wintervorst blijft heerschen zullen a.s. Woensdagmiddag wederom wedstrijden worden gehouden, en wel wedstrijden voor kinderen, om luxe voorwerpen en hardrij den voor mannen, om 1 evensmiddelen voor behoeftigen uit de gemeente. Wie doet er mee Kostelooze inenting. Donderdag 2 Fe bruari a.s. staat van 8 tot 9 uur in den mor gen de gelegenheid open tot kostelooze in enting en herinenting, ten huize van dr. B. Nout. Openbare verkooping. Vrijdagmorgen had onder zeer groote belangstelling in café-Schreuder, de openbare veiling plaats van de boerenwoning, groote 22 H.A„ eigen dom van den heer A. Verbij, ten overstaan van de notarissen Van der Heijden en Van der Kreke. De woning kwam in bod op 36.000.— en werd door den Isten hypo theekhouder afgemijnd op 3500. „St. Deus Dedit'\ In het „Groene Zaal tje" heeft de plaatselijke R K. Landarbei- dersbond „St. Deus Dedit" zijn jaarverga dering gehouden onder voorzitterschap van den heer J. Keijzer. De voozitter opende de vergadering met gebed. De notulen van den secretaris, den heer S. Spring in "t Veld, worden onveran derd goedgekeurd. Het jaarverslag vermeldt een toename van 10 leden. Het bestuur heeft verschei dene vergaderingen gehouden in combina tie met de christelijke zusterorganisaties, die meermalen goede resultaten afwierpen. De rekening en verantwoording van Jen penningmeester is door de controle-com missie in orde bevonden. Aan ontvangsten staan geboekt: 498.94 aan contributie en intreegelden; 1605.aan ontvangen voor schotten; totaal 2103.94., Uitgaven: 1570.40 aan uitkeering; 378.94 afgedra gen aan het hoofdbestuur en 120.— als uitkeering voor ziektetoeslag. Batig saldo 34.60. De aftredende bestuursleden worden her kozen, daar geen candidaten.'ijsten zijn in gediend. In de controle-commissie voor het nieuwe boekjaar worden benoemd de hee ren H. Heemskerk, A. Lenting en J. y. d. Berg. Een belangrijke mededeeling hooren we nog bij de ingekomen stukken. De kasuit- keering is n.l. door het Rijk voor dit jaar bepaald op 10 weken voor hen die vóór 1 Jan. 1932 lid waren en op 7 weken voor hen, die na dien datum toegetreden zijn. Niets voor de rondvraag. Volgt sluiting. Geboren: Francma Joanna Maria, d. v. D. P. Akerboom en G. S. de Jong. Ondertrouwd: Wilh. Jutt. 33 j., van Amsterdam, en Christina J. G. M„ Kieber^, 34 j. Phi.ip Ultee, 27 j. en Hendrika de Bleker, 28 j. Gevestigd: C. Offerman, van Kape- le a. d. IJsel; D. J. N. Starkhof, van Bloe- mendaal; W. N. Wieghman, van Bloemen- daal; S. de Bakker, van Klundert. NOORDEN Volksbond. Vrijdagavond was het feest voor de leden van den R.K. Volksbond, welke afdeeling haar 12K-jarig bestaan herdacht Bijna alle laden waren met hun dames tegen woordig. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. Om half acht opende de voorzitter, de bijeenkomst met gebed, heette allen welkom, in 't bijzonder den geestelijk adviseur en den heer Kuiper uit Haarlem, lid van het Centraal Bestuur. De voorz. schetse even wat er in die 12 Yt jaar al zoo was gebeurd. Hij herdacht de leden, die ons door den dood ontvallen waren, waarbij een kort gebed voor de rust hunner zielen wordt gebeden. Vervolgens gaf spr. het woord aan den secretaris, die een prachtig overzicht gaf, wat er in dien tijd is tot stand gekomen. Hij gaf verslag van de instellingen, die in het belang van de arbeiders waren als: Centrale Spaarkas,- „Concordia" of gezamen lijke inkoop enz., maar ook de moeilijkheden, waar het bestuur mede te kampen had gehad. Ook gaf hij aan wat er voor de leden was ge daan op stoffelijk terrein. De afdeeling telt thans 70 leden. De secretaris spoorde allen aan om trouw aan vak- en standsorganisatie vast te houden en niet rusten voordat de laat- sten in onze rijen zijn ondergebracht De voorz. dankte den secretaris voor zijn prachtig verslag en gaf vervolgens het woord aan den heer Kuiper. Spr. feliciteerde op de eerste plaats den Volksbond met dit feest; zette nog eens uit een, wat het organisatie-leven is en wat Paus en Bisschop daarvan zeggen voor allen. Hij spoorde daarbij de vrouwen aan om hun offers met vreugde te brengen en hun mannen tot ver- gaderingbezoek op te wekken, omdat ook haar belangen daarmede gediend worden. De voorz. dankte den heer Kuiper voor rijn leerzame rede en gaf het woord aan den gees telijk adviseur. Deze wenschte het bestuur en ook de leden geluk met dit feest. Het ver heugde hem, dat in zijn parochie zoo'n mooie Volksbond was, en hij uitte den wensch, dat de afd. nog meer moge groeien en bloeien. Nu werd de koffie rondgediend met een ver snapering, en de verdere avond werd aange vuld door het duo Verkerk. Deze humorist wist de lachspieren in beweging te brengen. Hij heeft het feest opgevroolijkt tot 1 uur. De voorz. dankte allen voor de goede zorgen en voor het gezellig samenzijn. Ook de heer Verkerk en zijn dochter werden een oprecht woord van dank gebracht voor alles door hen gegeven. „Hulp in Nood" bracht op: 7.11. KOUDEKERK Een voorbeeld, dat navolging verdient. Het plaatselijk Crisis-Comité kreeg weer van iemand die onbekend wenscht te blijven 30 H.L .eierkolen. Wij hopen, dat dit goede voor beeld navolging mag vinden. Crisis-Comité. Evenals in vele andere ge meenten is ook hier in den loop van het vorige jaar op initiatief van Burgemeester Kwint een plaatselijk Crisis-Comité opgericht en gevoe len het een behoefte eens een kort overzicht te geven van de werkzaamheden door hen in het afgeloopen jaar verricht en de groote of- tervaardigheid en saamhoorigbeidsgevoel der ingezetenen, waardoor de commissie in zoo rijke mate werd gesteund. Zoo viel dan de Commissie bij de eerste in zameling ten deel niet minder dan 400 stuks kleeding, benevens 50 paar schoenen, 15 paar klompen, 25 pond rundvet en 35 pond spek. Tevens werd een kwantum van 200 K.G. spek beschikbaar gesteld tegen 10 cent per pond. Voorts werd nog voor S 300 aan kleeding, beddegoed en schoenen uitgereikt en niet min der dan 412 paar klompen die bij diverse winkeliers alhier werden gekocht. Met alle vrij moedigheid kon dan ook de burgemeester in zijn NieuwjadVsrede in de eerste raadsverga dering van dit jaar gewagen, dat onze ge meente, ten aanzien van werkloozenverzorging, tegenover gelijkstaande gemeenten, den toets kan doorstaan. Op een zielenaantal van 1866 rijn thans niet minder dan dan 150 werk loozen. Voor a! dit werk door de Commissie in het afgeloopen jaar belangloos verricht, benevens aan de ingezetenen voor hun offervaardigheid is een woord van dank hier zeker wel op zijn plaats en we hopen, dat dit de werkloozen ook wel dankbaar zal stemmen. Geboren: Maria Jannigje d. van G. de Regt en A. A. Zwanenburg. Overleden: Jacoba Spijker weduwe van C. F. IJdo Gerrit Dorrepaal 44 j. echtgen. van M. Weststeijn. ZOETERWOUDE (H.R.) De Graaluitvoering. Gisterenavond was het de Graalwacht Meerburg, die als eerste in dezen Vastenavond-tijd een uitvoering gaf in de met veel-kleurige graalvlaggen versierde patronaatszaal. De belangstelling was niet groot. De vol-ijve- rige graalleden hadden beter verdiend. De middag van ijsvreugde zullen wij ais oorzaak moeten zoeken, of misschien zijn er ook nog andere redenen. In ieder geval, de thuisblijvers hebben veel verzuimd. Het rijk voorziene Dro- gramraa werd ingezet met „Wat wij willen", een helder en flink spreekkoor, vervolgens eenige reidansen, volkszang en declamatie. Voor de pauze sprak mej. Spronk, Walkure van Leiden, die in een keurige speech uiteen zette: „Wat wil de Graal bereiken als gods dienstige beweging en waarom doet zij dat met zooveel schijnbare uiterlijkheid". Waarom mogen niet-Katholieken wel met uniform uittrekken, en waarom zonden wij dat niet mogen doen? Velen vinden het niet de moeite waard om aan de Graal eens aandacht te schenken, maar zouden diezelfden er over denken wanneer de komsomol met zijn leuze tegen God en godsdienst kwam optrek ken. Ook wij moeten met de propaganda in het wezen van onzen tijd willen zijn. Die zich Graallid durft te noemen moet het katholieke geloof beleven; wat ontbreekt er meer in onzen tijd dan de liefde, het zich geven. „Graalleus rij de liefde rood". Zonder liefde geen redding. „Al spraakt gij de talen der engelen, maar hadt gij de liefde niet, dan waart gij als bekkens die bengelen, dan leekt gij het ruischende riet". No. 1. is de versterving, dat is de liefde; wij moeten ons door alle moeilijkheden niet laten neerdrukken, maar met een blij gezicht en een blij hart ons geloof beleven. Wij moeten medewerken door daden te stel len, die misschien wat nieuw en vreemd schij nen, maar die geheel zijn van onzen tijd. Waarom zou een katholiek meisje niet met haar Graalpak mogen loopen, als allen maar eens de durf hadden om door te zetten. Ligt het nu niet alle Katholieken tot taak deze jonge beweging te steunen? Waarom zijn er nog zooveel jonge meisjes die geen durf hebben. Hebben die geen moed om mede te werken. Laten zij zich allen aan sluiten bij de beweging. Aan de ouders verzocht mej. Spronk hun sympathie en medewerking en vertrouwen ten slotte, dat allen zullen willen mede-helpen aan de wereld-bekeering van God. Na een korte pauze werd het programma afgewerkt, waaronder een keurig Kruiskinder- koor en een fragment uit „Pinksterzegen". ,.'t Is goed in eigen hart te kijken". Dit was een nummer van het programma, maar zeker ook 'n puntje voor allen in de toekomst, voor de Graalleden nog meer wilskracht en bezie ling, voor de parochianen meer medewerking en steun. Dit zal de geheele parochie ten goede komen. Wedstrijden. Voor belanghebbenden ver wijzen wij naar de advertentie van IJssport in dit blad van heden, waarin wordt aange kondigd een Woensdag te houden groote na tionale hardrijderij op den Rijn, op een spe ciaal verzorgde baan, om prijzen van f 50. 30.—, 15.— en /7.50. Morgen, Dinsdag, zal er een hardrijderij voor paren worden gehouden om prijzen van 12./8.—, 5.— en 7 2.50. Angifte tot 12 uur bij den heer Lemmerzaal St. Fanfare. De buitengewone concert avond was door een klein dankbaar publiek be zocht. Het programma bevatte vele en zeer moeilijke nummers. De ouverture „Fransche Amitie", ingestudeerd als het vrije nummer voor het a.s. concours te Leidschendam, werd al zeer goed uitgevoerd. De solo-trekjes in bijna alle partijen vragen veel te overwinnen moeilijkheden. Voor het eerst stond op het programma Ten- dre Souvenir, cosertwals. Hiervoor was blijk baar de studie nog te kort geweest. Na de pauze gaf de directeur, de heer P. J. v. d. Berg, een trompetsolo, geaccompagneerd met piano door mej. Marie Vlasveld, Het publiek was opgetogen over deze muzi kale praestatie. Toon en techniek zijn beide zeer te roemen. Na de pauze werd o.a. zeer verdienstelijk uitgevoerd „Bellatrix" en „La Reconnaissance". Aan het einde bracht de voorz., kapelaan Brans, hulde en dank aan het corps en diri gent voor de mooie avond. ZOETERWOUDE Ijsvermaak Noord A. De gehouden ring rijderij, gisteren, op de Noord A. trok veel be langstelling. Het weer was prachtig en belang stellenden stroomden van alle plaatsjes toe. Er waren 40 deelnemers, waarvan de volgende dames en heeren prijzen wonnen: le pr. 8. de heer G. Krocht en mej. A. Krocht; 2 4. de heer A. v. d. Drift en mej. A. v. Geer; 3e 2.de heer B. v. Geest en mej. Ooms; le troostprijs: de heer J .van Rossum en mej. A. v Geer f 2; 2e de heer C. Dolle en mej. M. v. EsDolle 1. CORRESPONDENTIE. B. G. Wij komen op bedoelde redevoe ring terug, a.Ls wij de juiste tekst hebben. AUTOMOBILIST! „Autorijder, ken uw plichten, Doof op den weg bijtijds uw lichten!" 461e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5e Klasse, 9de Lflst Trekking van Maandag 30 Januari 1933 HOOGE PRLJZEN f 10.000.— 19349 j 1500.1493 f 1000.— 6301 10923 17050 19273 j 400.— 2965 13556 16969 18534 19586 200.— 4841 15267 15404 15868 20915 1 100.— 2388 6572 8821 10015 12647 11711 103P5 11237 13921 15978 16422 18305 l'ryzen van i 70. 46 71 153 176 184 800 321 368 409 415 452 497 647 771 1188 1266 1356 1384 1611 1624 1663 1703 1810 2014 2052 2190 2247 2265 2320 3394 2400 2506 2551 2558 2595. 2717 2743 2884 2981 3105 3108 3178 3204 3220 3258 3321 3519 3606 3708 3745 3985 1047 4067 4190 4275 4339 4441 4446 4*82 4613 4777 4959 5251 5369 5385 5451 5549 P566 5635 5685 5742 5838 5806 6105 6197 6279 6354 6363 6385 6417 6510 6564 6659 6767 .6889 6923 7245 7252 7360 7366 7664 7782 7823 7833 7902 7951 8125 8190 8215 8318 8348 8365 8441 8529 8612 8665 8846 8859 8889 9014 9057 9270 9284 9442 9512 9597 9721 9845 10041 10414 10o29 10853 10912 11097 11104 11124 11234 11263 11281 11301 11358 11491 11604 11615 11809 11826 11935 11942 12090 12112 12136 12186 12426 12608 12639 12747 12776 12840 12871 13100 13242 13322 13341 13350 13352 13373 13462 13883 13888 13930 14057 14085 14381 14383 14412 14432 14510 11703 14720 14788 14791 14870 14918 14944 14958 15023 15054 15173 15371 16403 15541 15663 15997 16067 15136 16137 16140 16146 16262 16417 16449 16695 16836 16980 17272 17299 17338 17421 17559 17656 17668 17700 17732 17744 17757 17854 18017 18063 13163 18202 18228 18262 18350 18361 18384 18537 18547 18599 18653 18734 18812 18902 19091 19176 19258 19274 19387 19478 19619 19819 19932 20084 20230 20255 20343 20347 20356 20375 20437 20514 20603 20608 20655 20C69 20712 20732 20886 20917 855 612 1165 1439 1594 1096 1388 1587 1803 1830 2055 2098 2355 2395 2560 2591 2813 2843 2994 3013 3102 3149 3452 3489 3650 3700 3859 3877 4016 4069 4243 4287 4599 4633 4865 4987 5093 5123 5340 5382 5761 5766 5949 6016 6272 6296 6482 6487 6750 6770 6811 7141 7160 7343 7399 7553 7615 7745 7751 7840 7868 8060 8073 8274 8277 8291 8422 8421 8717 8792 9026 9051 9232 9258 9501 9519 97C1 9719 9861 9886 10109 10147 10261 10315 10622 10626 10735 10741 10972 11051 11339 113o3 11535 11533 11733 11760 11969 12029 12349 12356 12499 12577 12764 12788 13122 13155 13333 13356 13477 13439 13661 13669 13856 13894 14153 14164 14376 14390 14649 14657 15084 15101 15252 1526b 15457 15450 15774 15328 16026 16036 16300 lo313 16514 16534 166S3 16739 16958 17024 17141 17184 17414 17454 17609 17623 17770 17816 18051 18085 18267 18323 18021 18624 18863 18876 19189 19194 19312 19332 19537 19600 19817 19866 20035 20055 70221 20232 70541 "0579 20583 J0746 20748 Verbetevin 1491 1604 1840 2152 2404 2615 2890 3028 3168 3527 3704 3905 4082 4316 4693 5015 5205 5388 5790 6124 6300 6506 NIETEN 133 135 377 478 718 731 955 986 1241 1254 1513 1527 1616 1619 1892 I960 2156 2233 2413 2432 2716 2747 2900 2915 3053 3055 3188 3261 3532 3599 3740 3761 3962 3986 4098 4129 4349 4410 4729 4746 5023 5035 5236 5297 5401 5442 5802 5819 6126 6130 6331 6348 6517 6548 175 208 526 569 801 837 995 1069 1315 1372 1677 1583 1752 1805 2013 2046 2269 2301 2530 2557 2782 2793 2941 2952 3084 3088 3386 3421 3637 3643 3813 3820 4000 4005 4144 4225 4519 4527 4766 4803 6061 5084 5329 5336 5543 5673 5928 5929 Ö227 6264 6414 6447 6696 6713 5872 6817 6902 7009 7023 7072 7113 7180 7248 7263 7301 7316 7326 7409 7435 7441 7452 7469 7535 7650 7652 7668 7690 7706 7729 7760 7777 7793 7806 <811 7813 7871 7885 7946 8014 8029 8045 8153 8200 8202 8229 8258 8207 8294 8327 8340 8367 8371 8394 8158 8548 8580 8640 8o82 8o84 8801 8S45 8855 3927 a980 9003 9102 9139 9167 9i'<6 9216 9218 9311 9325 9367 9368 9376 9394 9540 9627 9632 9659 9679 9687 9724 9733 9741 9761 9774 9787 8938 10000 10002 10011 10042 10084 10157 10181 10182 10204 10252 10251 10323 10438 10459 10508 10590 10616 10644 10646 10657 10G99 10704 10713 10748 10768 10911 10914 10929 10361 11075 11094 11169 11257 11305 11325 1142'/ 11442 11444 11463 11482 11496 11590 11620 11621 11661 11G60 11681 11787 11791 11820 11861 11836 11937 12098 12132 12141 12160 12214 12345 12375 12396 12398 12407 12456 12489 12600 12625 12651 12673 12754 12755 12803 12325 12826 12945 12973 12997 13162 13167 13194 13195 13297 13298 13356 13384 13397 13418 13-143 13457 13541 13532 13593 13599 13321 13654 13/37 13757 15758 13769 13300 13855 13983 14064 14101 14112 14120 14150 14172 14236 14268 14297 14332 14347 14393 14449 14501 14568 14865 14399 14916 14929 14951 14960 151C9 15139 15162 15207 15214 15244 15303 15324 15355 15410 15444 15455 15522 15584 15592 15612 1jGJ5 15670 15844 15847 15E51 15858 15878 15894 16078 16150 16172 16206 1G269 1G298 16335 16386 16410 16441 16446 16455 16544 16551 16537 16665 1G672 16677 16795 16847 16876 16893 16909 16955 17074 17082 17030 17096 17110 17130 17215 17271 17276 17312 17328 17331 17461 17482 17545 17567 17568 17575 17626 17639 17697 1/705 17741 17743 17850 17398 17985 13000 18011 18028 18093 18124 18138 18142 16214 18220 13339 18340 18362 18400 18423 18515 18644 18645 18650 18704 18716 18736 18920 18944 18962 19024 19125 19149 19202 19205 19209 19226 19246 10301 19362 19374 19412 19440 19456 19469 19633 19654 19715 19739 19786 19802 19880 19891 19898 19935 19946 19998 20075 20113 20120 20160 20190 20205 20248 20303 20352 20426 20438 20491 20583 20592 20609 20614 20731 20741 20820 20824 20863 70914 C0939 20958 ren 5e Klasse, 8e Lijst: 998, 12383, met i 70.—: 19025 en 20047 met met niet: 9591 m. z. 9581; 19762 met 20762 met f70.—.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12