Automobiel-constructeurs in de depressie Tegen GRBiP akkers Abdijsiroop MAANDAG 30 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 ANTWOORD OP DEN ROEP DER TIJDEN. 'n Evenement! 'n Gebeurtenis! Iets nieuws! Iets ongeziens! Iets ongehoords! Dat was de eerste R. A. I. tentoonstelling in 1895 te Amsterdam. De benzinewagen was hier nauwelijks bekend en daar kwam nu een automobiel tentoonstelling in het Paleis voor Volks vlijt! Zelfs het meest optimistiesche R. A. I.— bestuurslid had toen in 1895 niet kunnen denken, dat er eens een tijd koftien zou. waarin nauwelijks meer een paard in de groote steden voor tractie zorgen zou; dat de auto van een aardig, doch iets vreemd soortig luxe voorwerp uitgegroeid zou zijn tot een noodzakelijk hulpmiddel in onB bestaan, minstens zoo onontbeerlijk als een schrijfmachine of een lift in een wol kenkrabber. Niemand had durven droo- men. dat de 1500 M2., die de toenmalige tentoonstellingsruimte besloeg, later zoo wat de oppervlakte zou wezen van de R. A. I.-kantoren met het restaurant en dat de totaal-oppervlakte van de expositie ruimte in het eigen R. A. I.-gebouw 13.000 M-2. zou bedragen. Toen: een aantal mechanische vervoer middelen in de kinderschoenen. Hooge, weinig oogelijk uitziende wagens, veelal gelijkend op een dos dos, maar zonder paard, zonder groote snelheid, met een primitief rem-systeem en een petroleum verlichting of op z'n best 'n carbid-instal- latie. 'n Stuk mechanisme, dat de aanlei ding geworden is tot het woord panne.... Thans: een volkomen betrouwbaar ver voermiddel, dat zijn groote plaats in de maatschappij met recht heeft ingenomen; ki technisch hoogstaand product van knappe ingenieurskunst en smaakvolle oarrosserie-bouw. 'n Vervoermiddel voor iedereen; gemakkelijk te hanteeren en een combinatie van de meest vernuftige vin dingen. Maar hoe is ook alles veranderdNiet alleen het geëxposeerde artikel en de ruim te, waarin tentoongesteld wordt, maar al les er om heen! Kijk eens naar de lijst van bezoekers in ruwe cijfers gegeven sedert 1922, toen nu al weer meer dan 10 jaar geledon, .de R. A. I.-show voor het eerst gehouden werd in het eigen gebouw! 1922 ongeveer 1923 1924 1925 1926 37.000 bezoekers 41.000 42*000 60 000 50.000 1927 geeen tentoonstelling gehouden 1928 ongeveer 80.000 1929 70.000 1930 90.0000 1931 10oti0O 1932 geen tentoonstelling gehouden. En nu is de 10e tentoonstelling, die de R. A. I. in eigen gebouw houdt, al weer ge opend. Stroomen de bezoekers toe, komen buitenlandsche constructeurs een studie maken van hetgeen de automobieltechniek van de geheele wereld brengt, komen car- ros8eriers van over de grenzen zien, welke de nieuwe lijn is.... En ook de kooper zal komen. Vooral voor hem zal er veel te zien wezen! Immers, nadat er na Januari 1931 geen show meer gehouden is. hebben er in de wereld groote veranderingen plaats ge had. De economische verhoudingen hebben zich toegespitst, de financieele moeilijk heden, reeds eerder begonnen, zijn grooter en grooter geworden, hebben haar stem pel gedrukt op het aangezicht van de be woonde wereld. En natuurlijk ook op den automobiel Het ware schier ondenkbaar, dat de auto niet zou reageeren op de bewegingen van een schommelend tijdperk. Maar de auto-constructeurs hebben de schokken opgevangen. Zij hebben als ant woord gebracht een auto, die ten eerste zuinig is in gebruik, daarbij beter van constructie dan ooit te voren en ten slotte lager in prijs. Dit toont wel de enorme vi taliteit van de automobiel-industrie, die erin slaagde in deze tijden van storm en depressie een product te brengen, dat goedkooper en beter was dan ooit te vo ren en voldoet aan den alles overheer- schenden roep van „zuinigheid in dago- lijksch gebruik". Duidelijk zullen deze drie punten zich in het R. A. I.-gebouw afteekenen. De econo mische wagen twee jaar geleden nog slechts op enkele stands aanwezig zal nu in grootere getale te zien zijn. Hij wordt bestempeld met den naam „kleine wagen", maar hij is robuust en voldoende snel, ruim en geheel betrouwbaar, terwijl hij beantwoordt aan de eischen van zuinig heid, die thans worden gesteld. Technische verbeteringen! Ze zijn op deze show te over! Floating power de motor zoodanig opgehangen jn het chas sis. dat de groote trillingen niet naar den bestuurder en den wagen worden overge bracht vindt ruimere toepassing dan vroeger. Synchronisatie van de versnellingen is eeD technische vervolmaking, die in 1931 slechts sporadisch werd toegepast en thans een der kenmerkende verbeteringen is van vele ook goedlcoopero wagens. Freewheeling kan wijzen op meerdere toepassing, evenals voorwiel-aandrijving. De veering van menige wagen. wij denken hierbij aan niet dure auto's die voorzien zijn van onafhankelijk veerende wielen is verbeterd. Dan brengt deze tentoonstelling ook den nieuwen lucht band, grooter van inhoud, maar van zeer lage spanning, een soort luchtwiel, die voor vele gevallen een verbetering zal betee- kenen. Wij noemen hier slechts enkele markan te verbeteringen. Wie dc motorkap optilt, zal, wanneer hij nauwkeurie kan waarne men. bij menigen wagen schijnbaar kleine verbeteringen besoeuren, die aan het uiter lijk van den wagen natuurlijk niet zijn te onderkennen, maar die er toch toe bijdra gen den automobiel botrouwbaarder, be- drijfszekerder. comfortabeler te maken; 'n benzinepompje in plaats van een vacuum, een vergroote radiateur, een verbetering in smering, een vereenvoudiging in ophan ging en dergelijke veranderingen, die elk voor zich ertoe meewerken, de auto bijna vo'maakt te doen wezen. En wie er van houdt vergelijkingen te maken, zal reeds, als hij vijf minuten in het R- A. I.-gebouw ve-toeft. ervaren, dat de prijzen van de auto's lager zijn dan bij de vorige exnosities. hij zal ook ervaren, dat de mode'len. de Hm. het uiteriijk f-aaier zijn. véél mooier dan toen hij in 1931 de tentoonstelline bezocht en hii zal zich zoo als elk jaar steeds op"ieuw afvragen: ,.H°e zal het voor de automobiel-constructeurs mogeliik wezen het volgend jaar iets te brencen. dat nóg mooier zal wezen, dan wat ik hier voor me zie." En dat alles geschiedt in een tijd van een nameloos croote deoressie. Tot der mate groote dingen is de automobiel-in dustrie in staat. We-kelijk do tentoonstel ling. die nu in het R. A I.-gebouw te Am sterdam gehouden wordt is wel zéér be langwekkend, belangwekkender dan ooit te voren BINNENLAND DE STILLE OMGANG. Jaarlijksche algerreene vergadering van het Geze schap. De huishoudelijke en algemeène jaarver gadering van het Gezelschap wordt gehou den op Zondag 12 Februari, in de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam. Om elf uur precies vangt de huishoude lijke vergadering aan. terwijl de algemeene vergadering om twee uur begint. Voor de middagvergadering heeft pater Henri de Greeve S.J. zich bereid verk aard, een woord van opwekking te spreken, ter wijl het zangkoor onder leiding van den heer Jos. Pickers eenige liederen ten ge- hoore zal brengen. De nachtelijke Stille Omganven worden dit jaar gehouden op 12 en 19 Maart a.s. De algemeene intentie, welke dit jaar bijzonder wordt aanbevolen luidt: Om door de voorspraak van de H. Liduina te ver krijgen het behoud en de uitbreiding van het geloof in het H. Sacrament in ons va derland. WIJZIGING LEERPLICHTWET. Verhooging leerplichtigen leeftijd gevraagd. Het tweede Kamerlid K. ter Laan heeft met enkelen van zijn fracticgenooten een initiatief-wetsvoorstel ingediend tot wijzi ging van de .eerplichtwet. De inhoud van dit voorstel komt in het kort hierop neer. dat de heer Ter Laan het 8e leerjaar wil invoeren en den leerplichtigen leeftijd van 14 op 15 jaar wil verhtogen. Verder wil hij het z.g. landbouwver.of, dat thans reeds beperkt is tot veertien dagen, geheel zien verdwijnen. Ten slotte wil hij de bevoegd heid die de gemeentebesturen hebben om aan behoeftige kinderen schoolvoeding en kleeding te verstrekken, omzetten in een verplichting daartoe. Door haar ziektekiemdoodende eigenschap, haar hoestslillende werking, haar gunstigen invloed op borst, keel en ademhalingsor ganen is het beproefde middel in griep-tijd DE OPBRENGSTEN BIJ DE P. T. T. Bij 1951 3.4 millioen achter. De posterijen hebben in 1932 opgebracht 38.4 mi.lioen (2.9 millioen minder dan in 1931), de telegrafie 4.6 millioen (bijna een millioen minder), de telefonie 23.7 millioen (2 ton minder), de posf-chèque- en giro- dienbt 6.3 mil.ioen (7 ton meer). DE EERSTE EID0PH0N-FILM. De rede van Mr. Mutsaers. Ons is gebleken, dat in ons verslag van de vertooning der Eidophon-fi m „Das Meer ruft" waar wij m 't kort de rede vermelden, die Mr. Mutsaers voor den aan vang hield, door het niet verstaan van één letter een storende fout is geslopen. Mr. Mutsaers sprak n.l. met van „Rome en heiligen films", maar van „vrome, van heilige films'", zoodat wij de betreffende a.inea hier nog even in letterlijken tekst laten volgen. „Men moet daarom van ons niet verwach ten, dat wij ons speciaal zullen zetten op productie van vrome, van heilige films, noch speciaal zullen produceeren filmen met een bepaa delijk uitgesproken godsdienstig- ethische tendenz, wij kunnen U slechts ver- zakeren geen filmen te maken die daar tegen indruischen. CREDIETHULP VOOR MIDDEN STANDS-ONDERNEMINGEN. Een adres van de drie middenstandsbonden en van de Nederl. Middenstandsbank aan den minister. De Koninklijke Nederlandsche Midden standsbond, de Nederlandsche R. K. Mid- denstansbon, de Vereeniging van den Christelijkcn Handeldrijvenden en In- dustrieelen Middenstand van Nederland en de Neder-andsche Middenstansbank, N.V. hebben met erkentelijkheid ervaren, dat de minister van economische zaken en arbeid het vraagstuk van hulpverleening aan mid denstandsondernemingen, die in crisis- moeilijkheden verkeeren, in onderzoek ge nomen heeft. Zij meenden thans goed te doen den mi nister te berichten, dat naar hun eenstem mige meening in deze materie vooropstaat de behoefte aan een maatregel die het mo gelijk maakt, dat aan middenstandsonder nemingen, welke op zichzelf gezond zijn, doch we.ke door de crisis in moeilijkheden zijn gekomen, met medewerking der regee ring credieten worden verleend. Naar de moening van de adressanten behoeven voor deze credietverleenmg, voorloopig althans door het Rijk niet de middelen te worden verstrekt, doch zal van rijkswege met het op zich nemen van garantie kunnen worden volstaan. Adressanten vestigen er bovendien de aandacht op, dat slechts beoogd wordt een credietverleening aan individueele onder nemingen, die daaraan behoefte blijken te hebben, zoodat een hulpverleening aan groepen van middenstandsondernemingen als geheel niet in de bedoeling ligt. Adressanten zijn overtuigd, dat het scheppen van de mogelijkheid tot deze cre- dietver eening noodzakelijk en urgent is te aohten en zij zijn van meening, dat door het voorhanden feitenmateriaal inderdaad de noodzakelijkheid van schepping dezer mo gelijkheid voldoende wordt aangetoond. Met aandrang verzoeken zij derhalve den minister, de noodige maatregelen te doen nemen, opdat spoedig tot invoering van een hulpverleening a.s bovenbedoeld zal kunnen worden overgegaan. R. K. B0UWVAKARBEIDERSB0ND EN WERKL00ZENKAS. Hoe de stand van zaken is. De Bondsraad van den R. K. Bouw. vakarbeidersbond heeft zioh in een ver gadering te Utreoht bezig gehouden met do werkloosheidsve. zekering. Dit ge schiedde naar aanleiding van de beken de circulaires van 29 December van den minister van Binnenlandsche Zaken, waarin de voorwaarden opgenomen war ren, waarop aan de werkloozenkas ook van dezen bond maximum 200 prooent subsidie gegeven zal worden. De bondsraad vereenigde zich, na een breedvoerige uiteenzetting van bonds voorzitter Andriessen, vólkernen met de door het bondsbestuur gedane stappen en voorstellen. Dat bij de besprekingen in den bondsraad de noodige en ook ge motiveerde critiek op de wijze, waarop de regeering deze zaak behandeMe. uit geoefend werd, laag voor de hand. Voor al het uitstooten van de 65-jarige leden op 1 Juli a.s. wekte veel misnoegen. Al gemeen werd aandrang uitgeoefend op het bondsbestuur om alsnog te pogen hierin een wijziging ten goede aan te brengen. De passage in den ministerieelen brief, waarin de minister na 1 Maart zich het recht voorbehoudt, om het verstrekken van meer dan 100 pet. subsidie opnieuw onder de oo«en te zien, in verband met de dan geldende loonsvoorwaarden, wek te gerechtvaardigd m'snoe°en. Namens het bondsbestuur legde de bondsvoor zitter, ten aanzien van de dan aan te nemen houding een zeer positieve ver klaring af, een verklaring, waarmee de vergadering onder apnlaus instemde. Ten opzichte van de 65-jarige leden zegde de bondsvoorzitter toe, dat aan deze aangelegenheid blijvende aandacht geschonken zou worden. Naa deze vergadering staat de zaak dus zoo. dat: a. leden, op 1 October 1932 of later lid geworden, pas uitkeering kunn3n verkrijgen, n«dat zij 52 weken hun bij drage voor de werkloozenkas betaald hebben en 26 volle bondscontributieze- ge's in hun boekje hebben; b. de uitkeering aan leden van 65 jaar en ouder tot 1 Juli 1933 verstrekt raag worden c. vocrloonig geen andere maatregelen gekomen zullen worden. Het onder c. genoemde sluit natuur lik niet in, dat gedurende 1933 geen nieuwe wi'zirinvn overwogen zuUen moeten worden. Dat al'es hanct af van de ontwikWing van de werkgelegenheid in het bedri'f en van het st^ndmint der i-po-eering tegenover onz.e werk'oozenk«s. Wel kan nu reeds gezegd worden, dat enkele der door de regeering aan de hand srednne maatregelen, bij een even tueel tekort, zooals zij ziiu voorgesteld niet. aanvaard lnmnen worden. G^ne^d worden bier de 6 wachtd^-een en de 36 dagen werken, nadat men uitp^trok- ken is. „Volkskrant" EEN NIEUWE AMSTERDAMSCHE HUURVERORDENING? B. en W. van Amsterdam hebben het voornemen, bij den gemeenteraad een concept-huurvercrdening in te dienen, dit uit overweging, dat de huren vooral van arbeiderswoningen mede blijkens de z.g. huurstakingen te hoog zouden zijn. De wethouder voor de volkshuis vesting, do heer De Miranda, heeft op dit concept een toelichting samenge steld, waarin o.m. do opmerking voor komt, dat de vrees, die het da-geldijksch bestuur voor huurverhoogingen koester de bij de intrekkingen der huurwetten in 1927, verwezenlijkt is. De huren dor oude woningen (van vóór den oorlog) zijn volgens deze toelichting gestegen, en die der nieuwe woningen niet vol doende gedaald. Het artikel van (K.) in ons vorig nummer heeft dit duidelijk als een provo fout gedemonstreerd. De bedoeling is thans, volgens het „H'bld.", den verhuurders van de oude woningen den huurprijs voor te schrij ven, dien zij op 1 Januari 1927 mochten bedingen of die hun op 18 Juli (datum van intrekking der huurcommissiewet) bij onherroepelijk geworden uitspraak was toegestaan. Voor de nieuwe wonin gen zouden de productiekosten op 1 Januari 1933 als basis voor het beoalen van de maximum-huur moeten dienen, d.w.z. de eigenaar zou niet meer mogen vorderen dan een huur, die de bouw kosten van thans op nader te omschrij ven wijze dekt. Een in te stellen ge meentelijke huurcommissiezou B. en W., die deze huren vaststellen, advisee- ren, en van de beslissing van B. en W. zou beroen open staan op den gemeen teraad. De burgemeester van Ouderkerk aan den I Jsel. Aan den heer J. van Waning is op zijn verzoek met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag vereend als burgemeester der ge meente Ouderkerk aan den IJsel, met dank betuiging voor de langdurige diensten door he~ in die betrekking bewezen. Psychopatenasyl te Avereest Bij K. B. is met ingang van 1 Februari 1933 voor onbepaalden tijd benoemd tot tij delijk geneesheer-directeur der Rijksaeyl voor psychopaten to Avereest, dr. M. Wes terterp, gewezen geneesheer-directeur van het krankzinnigengesticht Stichting Beile- oord te Beilen. Rechtskundige adviseurs. Men zondt ons het volgende verslag: Zaterdag hield de Nederl. Vereen van Rechtkundige Adviseurs haar 5e jaarverga dering te Amsterdam. De Voorzitter wees er in zijn openingsrede op dat men lang zaamaan tob de overtuiging komt dat aan do vereeniging behoefte is. omdat zij tracht orde en regel te scheppen in het beroep van den rechtskundigen adviseur. Dit beroep wordt echter steeds be.aagd en de leden mogen niet rusten voordat het kenmerkend onderscheid tusschen bona- en malafide zaakwaarnemers door de Overheid wordt beschermd. Geen poging mag worden verzuimd de overtuiging bij te brengen, dat juist ver eeniging die elementen bestrijdt, welko in de rechtspraktijk een gevaar voor het pu bliek beteekenen. De beau geste van Dr. I. A. Höfelt, Kantonrechter te Amsterdam, om het voorzitterschap van den Raad van Toezicht van de Vereeniging te aanvaarden verdient groote erkenning en wordt op hoo- gen prijs gesteld. Uit het door den Secretaris uitgebracht verslag bleek dat het ledenaantal hetzelfde bleef; weliswaar hebben zich verschillende rechtskundige adviseurs aangemeld, doch zij konden tengevolge van de scherpe se.ee- tie, welke de vereeniging toepast, niet wor den toegelat-en. Een belangrijke hulp bij de bestrijding der ma!a-fide zaakwaarnamers word ondervonden van de vereeniging „De Periodieke Pers" en van verschillende dag bladen, die opname van hun veelal mislei dende advertenties weigerden. Van de zijde van de advocatuur zijn verschillende aanval len op den rechtskundigen adviseur en de vereeniging ondernomen. Hiertegenover staat de waardeering van haar arbeid door verschillende Officieren van Justitie, Com missarissen van politie en Autoriteiten, tot wie de vereeniging zich wendde om op de mala-fide zaakwaarnemers, waaronder er ook zijn die de meester of dokterstitel in de rechtswetenschappen behaalden, te wijzen. Het onderwerp „saiaris gemachtigde" is nog niet in goede banen. Op dit punt heerscht nog een soort van Babylonische verwarring; sommige Kantonrechters waar- deeren juridische hulp op 0.50 of 2.j andere daarentegen kennen veel hoogere salarissen toe. Uit alle deelen van het land ontving de vereeniging van handelaren aan vragen om ledenlijsten, waaruit blijkt dat ook het Publiek de vereeniging op prijs stelt. UIT DE OMGEVING „Gisteren zag ik je een jongeman kus sen. Wie was dat?" „Ho© laat was dat ongeveer?" HILLEG0M. Onderwijs. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. Burgerschool alhier is benoemd mej. A. M. Eisma te Zetten. Geboren: Aart, z. van M. Kriebel en. A. B. Versloot. Akke Agnes, d. vajr E. Plomp en H. Nobel. Hendrikus Johan nes, z. van G. B. Kroon en O. M. Sister-, mane. Genardus, z. van Q. van Trigt én W. Brouwer. Gijsbcrtus Johannes, z. van J. N. Asenddft en J. M. B. de Groot. Ondertrouwd: W. B. Kortekaae en A. Tromp. Getrouwd: W. Kermpkos en A. van der Vossen. H. Mijnders en J. Wallen burg. Overleden: R. M. F. van den Donk echtg. van P. J. Litjens 68 j. H. Mulder m. 84 j. Gevestigd: M. A. Kamp. J. 1\ van der Putter. Vertrokken: K. Moes met gezin naar Oegstgocst. C. F. van de Reep naar An na Paulowna. L. M. Boeló naar Heem stede. A. A. Haspels naar Pierskil. W. Kempkens naar Haarlem. J. Jonge ling naar Vlaohtwodde. LISSE. Drankwet. Burg. en Weth. dezer ge meente hebben aan den heer L. van der Linden, alhier, vergunning verleend, inge volge de Drankwet, tot den verkoop van alcoholvrijen drank (verlof B) in de beneden voor- en achterzaal van het perceel Wa gendwarsstraat no. 23, kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 2965. Hinderwet. Burg. en Weth. dezer ge meente hebben aan den heer J. Mijnders, alhier, vergunning verleend, ingevolge do Hinderwet, tot het hebben van een bakoven in een bakkerij, annex werkplaat*, op het perceel plaatselijk gemerkt Kanaalstraat no. 94, kadastraal bekend gemeente Liese in sectie D. no. 1926. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aan den heer F. 0. J. van der Eerden, al hier, vergunning verleend, ingevolge de Hinderwet, tot het plaateen van een in richting bestemd tot bewaring van benzine met aftapinrichting, op het perceel plaat selijk gemerkt Heoreweg no. 10, kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie C. no. 1745. LEIMUIDEN. Een ijs-Zondag bij uitnemendheid. Zondag hebben duizenden schaatsenrijders de toaht AmsterdamLeiden of omgekeerd gemaakt. Reeda in de morgenuren begon de 6troom doortrekkers reede te komen, die tot laat in den middag aanhield. Vooral in ons dorp wae de drukte ongekendwant bij de Westpias moest worden afgebonden en te voet moest men naar de Dreeht trek ken. Hot ijs verkeert in uitstekende condi tie, alleen de Oudo-Wetering i« minder goed te noemen. OUDEWETERING. IJsclub „Prins Hsndrik der Nederlan den". De uitslag van do Zaterdagmiddag j gehouden ringrijderij luidt ale volgt: le prijs me;-. N. do Jeu en de heer H. v. Hoek; 2o pr. mej. R. Adema en de heer H. do Jong; 3e pr. mej. R. Los en do heor A. 7. j Beek; 4o pr. mej. S. Adema en do heer W. Adema; 5e pr. mej. B. Langhout en de heer D. Langhout. De prijzen werden onder een j toepasselijk woord door den voorzitter, dru i heer J. H. Vesseur, in café Klein uitgoreikt» I R0EL0FARENDSVEEN. Waarschuwing voor schaatsenrijders. Degenen, die ondanks het dooiweer nog een schaatstocht over het Braseinonnecr willen maken worden met klem gewaar schuwd tegen de scheuren, dio op verschil lende plaatsen in het ijs zijn gekomen, als mede tegen de plaatsen welke onder sneeuw bedolven zijn, daar het ijs op die plaatecn zeer dun is. TER-AAR. L. T. B. De afdeeling L. T. B. Lan- genaar hield verleden week een vergadering voor de leden van dc Boercn-vakgroep. Wanneer do heer Corn. Kroft de bijeen komst opeut met den chr. groet heet hij allen welkom, moet consbateeren dat de opkomst niet bizonder groot is. In hoofdtaak liepen de besprekingen over dergelijke crisis-wetten. Naar aanlei ding hiervan spoorde de voorz. de leden aan de vergadering te bezoeken, uitge schreven door dc H. M. L. in het oafó Sohreudcr te Nieuwveen, alwaar dc heer Huisman een uiteenzetting zal geven over de werking van 1932. Verder werd nog onder de loupe genomen de Algemeene Vei- gadering der Varkens-Centrale van het District Ter-Aar en Nieuwkoop op 31 Jan. De voorz. gaf de aanwezigen in overwe ging, die bijeenkomst bij to wonen. Dan kan een ieder ook daar zijn belangen be spreken. Na enkele vragen op landbouwgebied naar tevredenheid beantwoord zijnde, sloot de voorz. de vergadering met den chr. groet. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11