UIT DE RADIO-WERELD DE ZILVERKONING VRIJDAG 27 JANUARI 1933 DE lEIDSCIIE COUR ANT •DERDE BI AD PAG. II oefeverbaal van kasopname bij den gemeen te-ontvanger per 13 December 1932. Boeken en bescheiden zijn in orde bevonden. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een verzeek om voorschot krachtens art. 101 der L. O.-wet ten behoeve van de R. K. Jongens- en Meisjesscholen, de Christ© lijke school en de Gereformeerde school, wordt verwezen naar B. en W. om prae-ad- vies. Tevens is ingekomen een verzoek van de Af deeling Voorschoten van de Algemee- ne Vereeniiging voor Bloembollencultuur om het gymnastieklokaal te mogen gebrui ken op Woensdag 8 Februari 1933 voor het vertoonen van een film, getiteld „Van bol tot bloem". B. en W. adviseeren den raad hierop gunstig te beschikken. Aldus beslo ten. Tevens is ingekomen een verslag van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs in deze Gemeente en een verslag van het hoofd der fechool O. L. S. aan den Ptijndijk. Beide stukken worden voor ken- nia7evine aangenomen. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor een nieuwe rekening-courant overeen komst met de bank voor Nederlandsche Ge meenten aan te gaan om het gestorte be drag voor aanleg der nieuwe straten aan do Wijngaardenlaan tijdelijk te beleggen. Aldus besloten. Op do bcgrooting zijn eeni- ige opmerkingen gemaakt door Ged. Staten, B. en W. stellen den raad voor aan de wen- sohen van Ged. Staten te voldoen en tevens een post op de begroeting te plaatsen van ƒ1000 inzake het veileenen van een toe sloeg voor de kastrekkenden om aldus een onbillijkheid op te heffen, indien ten min ste Ged. Staten deze post goedkeurd. De heer D. Limburg juicht dit voorstel toe en kan er zich geheel mee vereenigen, Ook de heer J. Braggaar is verheugd dat deze griel wordt weggenomen. De heer L. J. van Leeuwen kan zich ook met dit voorstel vex ©enigen, doch spr. heeft vernomen dat deze wijziging niet geldt voor hen, die door de vorst zonder werk komen wat spr. onbillijk vindt. Wethouder J. A. Mens merkt op, dat het geen zin heeft deze zaak alhier te bespre ken, daar het een Mimsteneele beslissing is waaraan de raad niets kan veranderen. De voorzitter meent dat de organisaties over deze zaak zich maar moeten wenden tot den Minister. De Gemeente heeft een voudig dit besluit van den Minister uit te voeren, waarna dit voorstel van B. en VV. wordt aangenomen met algemeen© stem men. Vervolgens komt aan de orde „wijzi ging steunregeling". Aanvankelijk was door den raadbesloten het grondloon voor ile steun der bouwvakarbeiders te bepalen op 12 en 11 met een kindertoeslag va a 0.75 per week. De Minister heeft zich ech ter hiermede niet kunnen vereenigen. Wel kan de Minister goedvinden de norm vast to stellen op 11 en 10 en de kindertoe slag op 1 en 0.75 per week. Deze rege ling is reeds door B. en W. in toepassing gebracht. De heer J. Braggaar uit zijne teleurstel ling dat de Minister zoo weinig rekening heeft gehouden met het gevoelen van deu raad, waarna aldus deze wijziging wordt goedgekeurd. Door den heer Zonneveld is verzocht eene vergoeding ex art. 13 der Lager On derwijswet 1920, doch B. en W. stellen deu raad voor op dit verzoek afwijzend te De- schikken. Aldus aangenomen. Aan het Groene Kruis wordt voor de tu berculose bestrijding een subsidie verleend van 350. Goedgekeurd worden een zestal voorwaarden inzake verkoop grond aan de heeren Balfoort en Wassenaar groot 11 aren 97 oentiaren a 5 p. M2., deze grond moet vóór of op 1 April worden overgedra gen. Besloten wordt verschillende stukjes grond aan de Donklaan om niet over te nemen bestemd voor openbaren weg. Even eens wordt besloten tot overname van 50 M2. grond aan de Kattenlaan voor de som van 100. Op het verzoek van den heer J. Kool inzake aanleg van straten wordt af wijzend beschikt, daar aldaar nog geen uit breidingsplan voor is vastgesteld en men geen voldoende zekerheid heeft dat een dergelijk plan aldaar zal tot stand komen. De heer W. G. Duijnisveld vraagt nadere inlichtingen, welke de voorzitter hem ver schaft. Ook de heer J. Braggaar bespreekt deze zaak en meent dat wanneer de heer BU1TENL. BERICHTEN BIJNA 200 KINDEREN ZIEK GEWORDEN. Na inenting tegen diphterie. Een aangelegenheid, die levendig aan het te Liibeck voorgevallene herinneit, houdt cle openbare meening m Bourbon- Lancy (Frankrijk) thans bezig en baart groote ongerustheid. Bij Charollos zijn n.L sedert 20 December j.l. niet minder dan 172 kinderen tengevolge van een inenting ziok geworuen. Een der kinderen is twee dagou na de inenting gestorven, zeven andereu, wier toestand nog zorgwekkend is, bevin den zich onder voortdurende medische ob servatie. Op 20 December vond in het plaatsje van overheidswege een inenting plaats tegen diphterie Reeds den volgenden dag klaag den de geënte kinderen over pijn op do plaats van de inenting, terwijl enkele da gen later hooge koorts optrad, gepaard met zweem en gezwollen plekken. Bij byua alle kinderen moest operatief ingegrepen worden, teneinde den etter te verwijdeien. Ofschoon het onderzoek nog niet geëin digd is, beweert men reeds, dat de entstof niet goed geweest ie. DE GRIEP-EPIDEMIE IN ENGELAND. Nog ve e doodeiijke gevallen. Ten gevolge van de griep zijn in de af- geloopen week 1589 personen in Engeland en Wales overleden tegen 1041 in de voor afgaande week. In groot-Lunden bedroeg het aantal sterfgevallen 570. Sluiting van scho en te Boedapest. Alle middelbare scholen te Boedapest zullen van hedeii af tot en met 4 Februari gesloten worden, omdat zoowel onder de .eerlingen als onder de leeraren zoo voel zieken zijn. De lagere scholen blijven voor- loopig nog open. Te Frankfort alle scholen gesloten. Tengevo.ge van de griep zijn alle scholen te Frankfort van 27 Januari tot en met 4 Februari a.s. gesloten. Ook de school voor kunstnijverheidsonderwijs is tot nader or der gesloten. AANHOUDEND WINTERWEER. Nog meer koude-slachtoffers In Frankrijk. Op tal van plaatsen in Frankrijk is de temperatuur gedaald tot 19 graden onder nul, terwiji het te Parijs negen graden vriest, 'ie bami Germain vond men een 81- jarige vrouw doodgevroren in haar kamer. Te Vitry-le-Frangoi* nabij Parijs zijn twee fabrieksarbeiders doodgevroren. Nabij Mar seille bevroor een daglooner in zijn hut, terwijl ook uit Tours en andere steden doo- delijke gevallen van bevriezing worden ge- me.d. Groote scheepvaart op de Elbe nog gehandhaafd. Ondanks de aanhoudende vorst is op de beneden-Elbe de groote scheepvaart onge stoord gebleven. Twee ijsbrekers houden het drijfijs voortdurend in beweging. Alleen kleinere schepen ondorvinden last van de vorst. Kool serieuze plannen heeft deze dan wel voor nadere bespreking in aanmerking ko men, waarna op het verzoek van den heer J. Kool aiwijzend wordt beschikt. Vervolgens wordt goedgekeurd een voor stel inzake een overeenkomst van den heer C. A. Durang inzake stratenaanleg, waarna nog ©enige besluiten comptabiliteit worden genomen. Bij de rondvraag vraagt de heer J. Brag gaar of het niet mogelijk is een zeker oe- drag vrij te stellen voor den aftrek bij de steunregeling. De voorzitter zal deze zaak I nader bespreken. Daarna sluit de voorzit ter de openbare vergadering en gaat de raad in besloten zitting over. 32 Graden vorst in Opper-Silezië. De koude in de Silezische vlakte is, naar het meteorologisch station van Breslau Krietern meldt, nog veel heviger geworden. Te Breslau vroer het gistermorgen 25 gra den. te Grot ka u 30, te Neustadt in Opper- Silezië 32 graden. In het gebergte echter is het weer omges agen. Op de toppen vriest het nog slechts 10 graden. Vaart op de Oostzee belemmerd. Het stoomschip „Sintel*, dat Woensdag avond naar Kopenhagen was vertrokken, keerde gistermorgen in de haven van Swi- nemünde terug met de mededeeling, dat de Oostzee ovre een afstand van vier mijl ten Oostzee over een afstand van vier mijd ten vast ijslaag, die drie vier duim dik was. Het Finsche stoomschip „Visturs", dat op weg was naar Memel, is reeds m het ijs blijven steken. In de omgeving van Stettin zijn a le ijsbrekers aan het werk gezet. De ijsbreker „Preussen" zal zoo spoedig moge-, lijk naar zee vertrekken. Op de Oost- en West-Oder is het ijs 20 k 25 c.M. dik, zoodat de scheepvaart geheel is gestremd. Hevige sneeuwstorm boven Japan. Een hevige sneeuwstorm heeft gewoed boven Japan met het gevolg, dat het trein verkeer ernstig is gestagneerd en dat eeni- ge treinen in de sneeuw vastzitten. Het te- legraafverkeer ondervindt zoo goed als geen vertraging. LANDLOOPERIJ IN ENGELAND. Duizenden jongens van IS—18 jaar zwerven langs de wegen. Enkele jaren geleden waren landloopere in Engeland nauwelijks bekend, thans loo- pen er duizenden .angs 's heeren wegen, zoodat de autoriteiten alle reden hebben voor de vrees, dat dit verschijnsel van toe nemende landlooperij ook een ongunstigen invloed zal hebben op de criminaliteit. Men schat het aantal landloopers in En geland thans op minstens 200.000. Meer dan de helft daarvan zijn jongens in den leef tijd van 15 tot 18 jaar, en al is er geen sprake van dat zij een even groot gevaar vormen als de scharen bandelooze Russi sche zwervers, en al hebben zij zich niet schuldig gemaakt aan het plunderen van goederentreinen, zooals hun Amenkaansche lotgenooten, toch zien de autoriteiten de zen toestand ernstig in. De minister van Openbare Gezondheid Hilton Young heeft dan ook besloten alle liefdadigheidsorgani- saties, die meestal met staatssteun tehui zen beheeren te verplichten minstens gedu rende twee dagen en twee nachten landloo pers op te nemen. De ervaring zal nog moeten leeren welke gevolgen deze verordening van minister Hilton Young zal hebben; het. is niet on waarschijnlijk, dat de landloopers bepaal de streken systematisch gaan „bewerken*, d.w.z, van het eene asyl naar het andere trekken om zoo ten slotte met bepaalde tusschenpoozen weer in hetzelfde tehuis een onderdak te vinden. Dat zou echter niet het ergste zijn; bedenkelijker acht men het dat de tehuizen bij lange na niet fn staat zijn alle dak oozen eer plaatsje te ver schaffen, zoodat het vaak zal voorkomen, dat deze menschen na vergeefs te hebben aangeklopt, toch den nacht in den buiten lucht moeten doorbfengen. Onder die om standigheden zullen velen geen weerstand kunnen bieden aan de verleiding der mis daad. Geb eken i6 bijv dat 70 pCt. van de jeugdige personen in een Londensch tehuis jonge zwervers zijn, die in den nood kleine vergrijpen hebben gepleegd. Tal van jonge- menschen van het platteland en de dorpen trekken naar de steden om te trachten werk te vinden; velen hunner blijven dan langs de wegen slenteren, te meer daar de kans om in de steden werk te vinden, uiterst gering is. Onder de zwervers treft men ook men schen aan, van wie niemand had kunnen vermoeden, dat zij tens ofte tot landloope rij zouden moeten vervallen. Zoo bevonden zich onlangs onder de dakloozen, die in een Londensch tehuis een onderkomen hadden gevonden, een mijn-ingenieur, die acht ta len kende, een afgevlceid staatsambtenaar, met een betrekkelijk langen diensotijd ach- Programma's van Zaterdag 28 Jan. Huizen, 296 M. K. R. 0.-uitzending# 8.00 Morgengroet. 10.Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Lunchooncert door het Oon Brio Trio, met gramofoon-intermezzo. 2.— Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.Gramofoon. 4.20 S. J. Coomans over „Schaken". 4.40 Gramofoon. 5.15 Esperanto-nicuws. 5.30 Het K. R. O. orkest o. L v. Marinus van 't Woud> 5.50 Voordracht door Jan Brink. 6.10 Vervolg van het K. R, O.-orkest. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.40 Vervolg K. R- O. orkest. 7.10 Dr. Balk over „Letteren". 7.45 Sportpraatje van de R. K. F. 8.00 De K. R. O.-boys o. L Piet Lus- tenhouwer. 8.30 Een halve eeuw A. N. W. B. Rede door dr. H. Haer. 8.45 De K< R. O.-boys, met als intermez zo Louis Contran, humorist. 9.15 Vaz Dias. 10.45 Aansluiting met hotel de lTSurope te Amsterdam, het orkest van Ernesto Arcari. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend VAR A-Programma 10.00 VPRO 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor de Arb. i. d. Continubedrij ven: „De Notenkrakers", o. 1. v. D. Wins, Gramofoonplaten en Declamatie door J. Lemaire. 12.01 Toespraak Huldeblijk ANWB 1933 3.00 Zang door „De Krekeltjes" o. 1. v. Leida Hulscher, m. m. v. J. Kickhefer (pia- no), het VARA-Mandoline-ensemble o. L v. J. B. Kok. 3.50 Muzikale causerie. 4,30 Ontwapeningskwartiertje. 4.50 „De Flierefluiters", o. L v. H. de Groot. 6.40 Literair overzicht. 6.00 Groningsch uurtje. 7.00 Voor het Platteland. 7.30 Concert B. Bleekrode (viool), en C. Steijn (orgel). 7.55 Herhaling SOS-berichten. 8.00 „De Dorpsbarbier", 8.15 Gramofoonplaten. 8.30 Uit het Concertgebouw te Amster dam: „Bloemencantate", door Kinderkoor 9.15 Toespraak A. de Vries. 9.30 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. 10.00 Optreden van L. Davids. 10.15 Vervolg concert. 10.45 Optreden L, Davids. 11.00 Vaz Dias. 11.10—12.00 VARA-Orkest o. L v. H. de Groot. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.5011.05 Tijdsein, berichten. 12.20 Orgelspel S. Gustaid. 1.20 Commodore Grand-orkest o, L v. Muscant. 2.20 Debroy Bomers en zijn Band. 3.05 Oh. Shadwell en zijn orkest. 3.50 Hartley en zijn kwintet. 4.50 Mandolinerecital Mario de Pietro. 5.05 Orgelspel H. Ramsay. ter zich, en de vroegere chef van een be kende uitgeversfirma, al en slachtoffers van de malaise, die geen anderen uitweg wisten uit hun moeilijkheden, dan te gaan zwer ven. VOEDSELGEBREK OP NOVA ZEMBLA. „Krassin" op weg er heen. Volgens een te Archangel ontvangen draadloos bericht heeft, naar Reuter meldt, de bevolking van het eiland Nova Zembia gebrek aan voedsel. Er is om hulp ge vraagd. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Lezing, 7.05 Welsh intermezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Gramofoonplaten. 8.35 „Only a mill girl", muzikale kluoht van J. J. en H< Melhuish. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 BBC-Orkest m. m. solisten a. 1, v. J. Lewis. z 10.55 Ambrose en zijn Band. 11.20 „Hallo Filet Street" (Relais uit New York). 11.35—12.20 Dansmuziek. (VervolgV „Radio-Paria", 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 9.20 Orkestconcert, 12.20 Concert door het Omroeporkest. 4.10 dito. 8.20 Cabaret-programma o. L v. R. Dorin 9.05 Gevarieerd programma o. L v. A. Acrémant. Kalundborg, 1153 1L 11.2012^0 Concert uit rest. „Vivex", 2.504.50 Omroeporkest o. L v. Reesen. M. m. van Palle Andersen (zang). 7.20 Omroeporkest m. m. van solisten o. L r. L Gröndhal, 8.2011.20 Dansmuziek door de oudere generatie door het Omroeporkest m. m. v. solisten o, L v. L Gröndahl. Langenberg, 473 M. 6.35 Gramofoonplaten. 11.20 Werag-kamerorkest o. 1. v. Spitz. 12.20 Concert o. 1. v. Wolf. I.35 Gramofoonplaten. 4.20 Mandolineconcert o. L v. J. Urban m. m. van solisten. 4.55 Weragkamerorkesfc o. 1. v. Spitz m. m. v. solisten. 7.20 Vroolijk programma m. m. van We- ragkleinorkest o. L v. Eysoldt m. m. van solisten. 10.0511.20 Concert o. 1. v. Wolff. II.2012,20 Gramofoonplaten (dansmu ziek). Ro m e, 441 M. 8.05 Operavoorstelling uit een theater. Brussel, 508 en 338 M. 508 meter: 12.20 Concert uit Antwerpen. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur. 6.35 Zangvoordracht. 7.20 Het Jazz. 8 20 Gramofoonplaten. 8.35 „Le soleil de minuit", hoorspel van Fleischmann. Muziek van Marcel Poot, Or kest o. L v. Andró. 10.30—12.20 Max Alexys' orkest. 338 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Concert uit Antwerpen. 5.20 Trioconcert. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 dito. 8.20 Omroeporkest o. L v. Meulemana. 10.30 Gramofoonplaten. 11 -°012.20 Dansmuziek uit St. Sauveur te Brussel. Z e e s e n. 1635 M. 7.20 Gevarieerd programma m. ui. van orkest, koor en solisten. Leiding. Prato- rius. 9.20 Berichten en hierna tot 11.50 Dans muziek door O. Joost en zijn orkest. De Russische ijsbreker „Kraesin" is daar op met levensmiddelen aan boord uitgeva ren om te trachten het eiLand te bereiken. Leeuw van schrik gestorven. In den dierentuin te Jacksonville (Flori da) is een groote leeuw, van schrik gestor ven. tengevolge van het geraas van een vliegtuig, dat zeer laag over den tuin vloog. De leeuw werd door zulk een schrik aange grepen, dat hij zich tegen dc tralies van zijn kooi wierp, waardoor hij zijn nek brak. FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. Resoluut draaide zij het slot van de slaapkamerdeur om, en stak den sleutel tusscben haar kleeren. C'oombe keek haar onbewogen aan. „Zul je rustig vertrekken, of moet ik mijn mannen binnenroepen om me een bandje te helpen?" „Ik ga niet, zeg maar aan den huis baas drt ik hier zal blijven met mijn kin deren totdat hij ons er zelf uitsleurt en de straat opjaagt." „Jaikes, dat kan ik niet langer aan zien", schreeuwde Denver, hij ging een stap naar voren, maar de oude Jaikes, ver kleumd als hij was door de koude, strom pelde hem achterna en greep hem bij den arm. „Meneer Will", smeekte hij, „wij kunnen toch niets doen. Men zal u herkennen, wat moeten wij beginnen „Dacht je dat ik het kan aanzien, dat zij haar op straat zetten 1" siste Denver. Met een paar stappen was hij bij de deur, en stond op het punt naar binnen te gaa.i, toen vlugge, voetstappen weer klonken hij zag een klein meisje de straat oversteken. „Cissy, wat een geluk, dat je komt", zuchtte hij opgelucht en zich snel in de duisternis terugtrekkende liet hij haar voorbi:"aan. „Moeder", hoorde hij haar roepen, toen zij de kamer binnenstormen, „moeder, zie toch eens wat ik van een aardige meneer gekregen heb Hij hoorde de moeder antwoorden, en hij hoorde ook den uitroep van verbazing van den man. „Daar heb je geld, en na er uit", klonk het en een oogenblik later zag Denver den afgezant van den husheer hoofdschuddend en met een gezicht waarop de grootste verbazing te lezen stond, het huis verla ten en de richting inslaan van Skinner's huis. Denver wendde zich tot Jaikes, terwijl groote tranen van dankbaarheid langs zijn wangen biggelden. „Goddank, dat zij op tijd was" zuchtte hij. „E:i dat u niet naar binnen gestormd bent", vulde de oude man aan. „Ik kon het niet langer aanzien, Jai kes. een seconde nog en ik zou alles ver geten hebben en naar binnen zijn gerend. Mijn flinke, dappere vrouw, mijn arme. kleine jongen, o, ik had het niet langer kunnen dragen." „Nu is alles gelukkig weer goed", sprak de oude man. „Voorloopig ten minste", antwoordde Denver, „doch we moeten onmiddellijk iets voor hen doen, maatregelen treffen, ook voor jou, beste kerel „Maakt u zich voor mij maar niet onge rust", riep Jaikes, „ik ben veel te blij voor mevrouw!" „Ze moet zoo gauw mogelijk naar haar oude omgeving terug!" vervolgde Denver, daar moet jij voor zorgen, JaikesKom mij in Londen opzoeken „Wat is uw adres", informeerde Jaikes. „Londen is zpo groot." „Hier is mijn kaartje, het volledige adres staat er op." „John Franklin, Kensington Gardens Avenue", las Jaikes. „Bent u dat meneer Will, ik heb heel wat in de krant gelezen over John Franklin den milliooair." „Och beste Jaikes, al mijn millioenen kunnen het verleden niet uitwisschen", antwoordde Denver gebroken. „Maar ik heb haast, Jaikes. Ik moet den trein naar Londen nog halen. Tot ziens, besto vriend, kom mij zoo gauw mogelijk opzoeken." Na deze woorden gesproken te hebben, verdween Denver met rassche schreden in de richting van het station; terwijl de oude Jaikes met vreugde in het hart, het huisje binnenstapte. Daar was hij getuige van een tooneeltjo zooals hij in jaren niet had gezien. Nelly lag geknield, half huilend, half lachend om dit onverwachte geluk en om haar heen huppelde de kleine Cissy, ton volle overtuigd, dat zij een groot aandeel had in deze vreugdevolle gebeurtenis. „O, wat een geld", riep ze verrukt. „O, wat een geld." „En nu heeft u de huur betaalt en nu kunnen wij iederen dag heerlijk eten en Ned zal weer gezond en sterk worden." Zoo was Denver op het allerlaatste oogenblik begonnen goed te maken, dat hij aan de zijnen had misdaan. HOOFDSTUK XX. Intusschen was Denver aan het station gekomen en in den trein gestapt, die hem naar Londen zou brengen. Toen hij, achterover geleund in de kus sens van een eerste klascoupé zat, bestorm den hem een mengto van gedachten. Sedert het oogenblik van zijn vlucht had hij zich niet zoo gelukkig gevoeld. Maar het ontzettende leed bleef, het be rouw, en de voortdurende angst, dat hij herkend zou worden. Hij had zijn vrouw en kinderen gehol pen, maar wiens schuld was het, dat zij in zulke droevige omstandigheden verkeer den? Zijn jongen was misschien gered, doch wiens schuld was 't dat het arme kind zoo geleden bad En het ergste was, dat hij zich niet aaa hen durfde te vertoorjen, bij mocht zich niet bekend maken. Slechts van verre kon hij toekijken en helpen; als eon banneling, Deroofd van menschelijke liefde en gene genheid. Zijn gedachtengang werd ge stoord door de aankomst van den trein te Londen. Met een zucht van verlichting stapte hij uit en wandelde eenzaam naar zijn huis. Het groote huis in Kensington Gardens Avenue, dat op naam van John Franklin gehuurd was, was geheel in overeenstem ming met de reputatie van weelde en rijk dom die hij zich de laatst© maanden ver worven had, toen hij met zijn groote for tuin van Nevada naar Londen was geko men. Het maakte een degelijken indruk, men kon het aan het huis zien, dat het bewoond werd. door iemand, die, zonder zich om groote uitgaven te bekommeren, toch iedere pretentie van grootdoenerij wilde vermijden. Door de hall binnenkomende bereikte men eerst het trappenhuis dat met dikke, doch stemmig getinte loopers belegd was. Deze trap voerde naar een aantal vertrek ken op de eerste verdieping, die allen rijk, doch zonder eenige overdaad waren gemeubeld. In een van die kamers stonden twee groote schrijftafels, aan een waarvan ecu jonreman zat, Frank Selwyn genaamd, se cretaris van London's jongste millionair; hij bladerde met een lustelooB gebaar een groot register door, onderwijl op zijn pen houder bijtend. Hij had een onrustig, ontevreden ge zicht en duidelijk bleek, dat hij met zijn hoofd niet bij het werk was. Hij schrok dan ook hevig, toen er aan de deur werd geklopt. ..Binnen", riep hij. „Er is een heer om Meneer Franklin t© spreken', kondigde do huisknecht aan, terwijl hij tegelijkertijd den bezoeker bin nenliet. De jongeman monsterde den nieuwaan- gekomerve met een snellen blikhij kende den bezoeker niet. „Mag ik u verzoeken plaats te nemen", verzocht hij hem. „Is mijnheer John Franklin niet thuis", antwoordde de bezoeker zonder op de uit- noodiging acht te slaan. „Neen, mijnheer; ik ben zijn particu liere secretaris." „Zoo", was het droge antwoord, „bent n dat?" Selwyn voelde zioh zichtbaar niet op zijn gemak. „Kan ik u misschien van' dienst zijnl" vroeg hij. „Neen, dat gaat, niet, maar wanneer is mijnheer Franklin te spreken?" „Ik weet niet hoe laat hij precies thuis komt, maar wat wenscht u eigenlijk van hem (Wordt vervoladL

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11