Tegen GRIEP akker's Abdijsiroop UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 27 JAIN U AKI IStto DE LE1DSCHE COURANT dekde blad kag. 10 KATWIJK. Burgerwacht. Het bestuur der Kat- wijksche Burgerwacht had tegen gisteren avond een groote Propagandavergadering belegd. Door de welwillende medewerking van den zeereerw. pater Bector Blom, kon deze gehouden worden in de Aula van het 6t. Willibrordus-Col.ege. We mogen beginnen met te zeggen, dat deze avond een succesavond is geworden. Een stampvolle zaal van ruim 400 men- schen was de belooning voor het bestuur dat zich veel moeite getroost had om dezen avond tae doen slagen. Maa-r dat is dan ook gebeurd. Burgemeester Woidringh van der Hoop, voorzitter der Burgerwacht sprak het ope ningswoord en wees er op dat niettegen staande het strenge winterweer zoon bui tengewoon groot aantal was opgekomen om dezen avond voorlichting te ontvangen ten opzichte van het instituut Burgerwacht of om een woord van opwekking te hooren van de sprekers van hedenavond, Kapelaan Bangert en Burgemeester Boddeus Hosang. Spr. bracht worden van dank aan den Rec tor van het College voor het afstaan dezer mooie zaal en aan de zeer vele belangstel lenden voor hun betoondo belangstelling. Dan werd spontaan door ruim 400 kelen liet Wilhelmus gezongen. De eerste redenaar was Kapelaan Ban gert te Leiden. In een gloedvolle rede zette de eerw. spreker uiteen waarom het noodig is dat men lid is van Burgerwacht of B.V.L. Dat de Burgerwacht beoogt rust en vrede, steun aan het wettig gezag, eerbied voor ons Vorstenhuis, wordt nog door te veel personen niet of onvo.doende ingezien. Er zijn er nog te veel, die moeten worden wak ker geschud, hoewel ze het overigens goed taeenen. De revolutionairgezinden slapen niet. Deze tintelende, gloedvolle, met over tuiging uitgesproken rede lokte een over- we digend applaus uit waaraan geen einde •cheen te komen. Na de pauze trad als spreker op Burge meester Boddens Hosang van Woubrugge- Hoogmade. Zoo ontzaggelijk velen die niet anders wenschen dan rust en vrede, even als de Burgerwacht dit beoogt, moesten geen woord van opwekking noodig hebben moesten reeds allen lid zijn der Burger wacht. Spr. stelt dan de vraag: wat zegt U van onze Koningin en aan de hand van ver schil ende uitspraken van de hoogste auto riteiten in den lande en aan de hand van hetgeen Nederland onder de Oranje's is ge worden, sinds onheugelijke jaren, mag met trots gezegd worden dat onze Landsvrouwe regeert over haar volk op een wijze welke ieder rechtgeaard Nederlander tot groor.e •dankbaarheid stemt. Met een woord van opwekking om allen te zijn goede 'eden der Burgerwacht en in tijden van gevaar pal te staan voor onze geëerbiedigde Koningin, besloot spr. zijn rede welke oen donderend apolaus had uitgelokt. Burgemeester Woidringh van der Hoop sprak het slotwoord en bracht hierbij dank aan de beide sprekers van-dezen avond. Verders aan aden die hadden medegewerkt aan hot welslagen van dezen avond, voor namelijk de verschillende Zangclubs die ge zorgd hadden dat het programma niet te eentonig was. doch hierin door hun mooie %ang wat variatie hadden gebracht. Tevens ook aan den Commandant der Burgerwacht die aan de organisatie van dezen avond zoo bijzonder veel had gedaan. Met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus was deze schitterend ge slaagde avond weer ten einde. Onder de zoo vele aanwezigen merkte we, behalve de reeds genoemde hooge auto riteiten op, Ds. Kalkman, Pastoor Schip horst. eenige Paters van het College, Kapi tein Snijders, Officier toegevoegd aan de Inspectie der Burgerwachten, de heer Boekhoven, Gemeente-secretaris en Mevr. Boekhoven, weth. Dubbeldam en Mevr. Dubbeldam, den heer v. Daalen, directeur der Gemeentebedrijven, verschillende raadsleden, den Inspecteur van Politie, den heer v. d. Wijngaart en Mevr. v. d. Wijn- gaart, afgevaardigden van de B.V.L. afd. Katwijk en idem van de Burgerwachten uit Wassenaar, Voorschoten, Valkenburg en Rijnsburg. Het bestuur van de Burgerwacht kan met voldoening op dezen schitterend ge slaagden avond terugzien. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De werkzaamheden buiten liggen, zooals begrijpelijk is, geheel stil. Er kan tengevolge van de vorst niets gedaan worden, 't Is te hopen dat zu.ks niet lang zal duren, 't Geeft schade voor werknemers en werkgevers. Van de in de schuren opge borgen producten wordt nog aardig wat aangevoerd. De prijzen zijn voor sommige producten oploopend. Voor de bloemen- trekkers geeft het ook veel moeilijkheid en tevens schade. De straathandel kan onge veer niets doen. De prijzen der bloemen zijn daardoor in dalende lijn en er moet hard gestookt worden. RIJPWETERING. Hardrijderij. Het bestuur der Wilhel- mina-Vereemging alhier heeft in een bij eenkomst gisteravond besloten, om Maan dag a.s-. een hardrijderij op schaatsen te or- ganiseeren voor behoeftige inwoners van Rijpwetering om levensmiddelen en brand stoffen. Uit ieder gezin mag slechts één persoon aan dezen wedstrijd deelnemen, waartoe men zich kan aanmelden bij den heer C. Jagers. Het bestuur vertrouwt dat de ingezetenen gaarne hun bijdragen zu.len offeren voor dit schoone doel, overtuigd dat hierdoor weer eenige leniging wordt ge bracht in den nood. die in zoovele gezinnen nijpend is en te nijpender wordt naarmate de koude in gestrengheid toeneemt. SASSENHEIM. Vrouwenbond. Gisteravond hield on der presidium van mevr. v. ReisenVree burg de R.-K. Vrouwenbond zijn aarver gadering in het K.S.A.-gebouw. De voor zitster opende met den chr. groet, heette alle aanwezigen van harte welkom, die trots de koude zoo talrijk zijn opgekomen. Met eenige toepasselijke woorden memo reerde de presidente, dat voortaan aan de vergaderingen eenige variatie zal worden gegeven door meisjes van de naaivereeni- ging, om daardoor de vergaderingen aan trekkelijk to ma-ken. De notulen werden onder dankzegging goedgekeurd. Bij de ingekomen 6tukken werden be handeld deelname aan een moedercursus, welke bij geneogzame deelname zal wor den gehouden door mevr. PeetersKalf. Opgaven worden tot uiterst over 14 dagen bij het bestuur ingewacht. Vervolgens werd verslag uitgebracht door mej. Stembert van de gehouden na jaarsvergadering te Amsterdam, waarvoor zij een dankwoord ontving van de presi dente. Hierna volgt een keurig verzorgd jaar verslag door de secretaresse, mej. G. Rot teveel, waaruit bleek, dat de werkzaamhe den van het afgeloopen jaar tot aller te vredenheid zijn geslaagd. Dit verslag werd onderstreept door een daverend applaus. Aan de secretaresse werd door de presi dente een woord van lof en dank -gespro ken voor het vele werk. Door de penningmeesteresse werd een kasoverzicht gegeven over 1932, waaruit bleek dat het kkssaldo op 1 Jan. 1933 be draagt 243.31. Ontvangen was inclusief kasgeld 971.89. De uitgaven bedroegen 728.58. De bescheiden werden nagezien door Zuster v. d. Wiel en mej. Verdegaal en in orde bevonden. Aan mej. Prins werd een dankwoord gebracht voor het zuinig en accuraat beheer. De Presidente vroeg medewerking van de leden om op tijd de contributie af te dragen aan de bode. Alsnu volgde jaarverslag kraamverple- ging, dat door de presgidente, mej. Brou- werd, werd voorgelezen. Uit dit verslag bleek, dat het kassaldo op 1 Jan. 1932 was 264.98 en op 1 Jan. 1933 van 252.85. Deze vereeniging wordt in stand gehouden door toelage, donatiegelden, opbrengst bloempjesdagen en vergoeding verpleeg den. Deze vereeniging voorziet in een groote behoefte. Onder verpleging van de ijverige medewrkster, Zuster v. d. Wiel zijn dit aar niet minder dan 108 bevallingen voorgekomen, waarvoor zij 2411 bezoeken heeft afgelegd. Uit deze cijfers blijkt, hoe Zuster v. d. Wiel in dit afgeloopen tijd perk voor Roomsch Sassenheim heeft ge werkt. Ieder zal wel overtuigd zijn, dat deze stille en liefdevolle hulp, waarvan zoovelen reeds hebben geprofiteerd, moet blijven gesteund worden. De presidente dankte dan ook Zuster v. d. Wiel en het bestuur van haar afdeeling voor de onver moeide zorg aan reeds zonvelen besteed en spreekt den wensch uit, dat zij nog vele jaren met dezelfde opgewektheid moge blijven arbeiden voor het welzijn der le den en R.-K. Vrouwenbond Namens den Bond werd haar een bloemstuk aangebo den, waarmede de vergadering met applaus instemde. Als afwisseling werd door de damesnaai club een stukje humor ten gehoore ge bracht, dat bij de aanwezigen goed in de smaak viel. Voortgaande met de verslagen was het woord aan de kraam verzorging, welke dit jaar aan ruim 50 zieken versterkende mid delen heeft verstrekt. Een woord van dank aan de geefsters voor dit doel werd niet onthouden. Aan de afdeeling retraite werd ook het woord verleend, welke afdeeling dit jaar 30 kaarten heeft verloot. Ook hiervoor werd een aanmoedigend woord en dank uitge sproken. Het bleek, dat er van deze plaats altijd de grootste deelname uitgaat. Van de naaikrans .,St, Elisabeth" waren dit jaar 600 stuks kleederen vervaardigd en onder 80 gezinnen verdeeld. Aan de meisjes, welke deze hebben vervaardigd (waarvoor zij wekelijks bijeenkomen) komt dan ook zeker een woord van dank toe. Een woord van aanbeveling verdient wel om aan het bestuur hulp of kleedingstuk- ken af te staan voor dit doel. Dit zal dank baar werden aanvaard. Door den geest, adv., kap. Westerkamp, werd een schitte rende lezing gehouden over het leven van de Heilige Lidwina van Schiedam, welke lezing met alle aandacht werd gevolgd. Na afloop dankte de voorzitter voor die schoone lezing en stelde aan de leden als voorbeeld deze heilige vrouw. Aan do vergadering werd een gratis kop ko.fie aangeboden, geschonken door de fa. Spijker—Verkoren, Amsterdam, en koek van W. C. Hooyman, wat onder aange naam gekeuvel werd verorberd. Nogmaals werd het woord verleend aan de dames dilettanten, die er slag van hebben om de aanwezigen to vermaken. Wegens bedan ken van mevr. v. Reiseu—Stokman als be stuurslid werd in deze vacature gekozen mevr. Joh. Verdegaal. Na de mededeeling, dat op 19 Febr. de feestavond zal plaats hebben, volgde rondvraag, waarvan geen gebruik werd gemaakt. Hierna sluiting. TER AAR. Op 't Ijs gevallen. Op de baan, gele gen op de Langeraarsche Pool, kwam mej. J. V. zoodanig te vallen dat zij een pols brak. Spoedig was dr. Q. aanwezig, die het eerste verband legde. Vermelden we nog, dat het al geweldig druk was op de poelen, ondanks de felle koude. R. K. S. V. „Ado f Kolping". Onze R.-K. Voetbal vereeniging „Adolf Kolping" hield in het R.-K. Ver.gebouw een leden- feestvergadering onder voorzitterschap van Leo v. d. Laan. Buiten bijna alle leden (52) waren ook nog tegenwoordig vice-praeses Henning, 2 leden van den raad van bestuur, de com* missie van orde, donateurs, en niet te ver geten onze Senior A. W. v. d. Hoorn. Door haar ziektekiemdoodende eigenschap, haar hoestslillende werking, haar gunsligen invloed op borsl, keel en ademhalingsor ganen is hel beproefde middel in griep-tijd De voorzitter wierp een terugblik over het afgeloopen jaar, we kunnen volmondig zeggen „het gaat goed". De elftallen wfcr- ken eensgezind in goede harmonie samen. Wij bezorgen prettige middagen aan de voetballiefhebbers, het enthousiasme is groot. Is het geen mooie prestatie van ons le elftal aam de spits, te staan en nog wel ongeslagen? De overige elftallen we ren zich geducht en slaan lang geen slecht figuur in hun afdeelingen. Een beroep doet do voorz. op de leden, of zij toch altijd de c^mnpssie van orde (die geen gemakke lijke taak heeft) helpen steunen in haar werkzaamheden. De secr., de heer Jac. den Haan, leest de notulen, welke worden vastgesteld. Om zoo spoedig mogelijk een echte feeststemming er in te brengen, wordt spontaan „Do Gezellenvader" gezongen. Uit de mededeelingen vernamen we, dat de vereeniging te Wilnis pogingen wor den aangewend, om hier in den omtrek een competitie voor lagere elftallen te la ten beginnen. Daar momenteel nog enkele bezwarep hieraan verbonden zijn, wordt er definitief nog niet toe overgegaan. De Senior sprak eenige sympathieke woorden over deze onderafdeeling van de St. Josephgezellenver. Intus8chen ie dr. PostUiterweer ge komen en wordt verwelkomd door den voorzitter. De kleedkamer moest dezen keer weer de revue passeeren, en er werd aangedron gen om een vloertje te laten inbrengen. Maar veel kosten kunnen wij niet maken, aldus de voorz., daar onze kas nog weinig buitengewone uitgaven zich kan getroos ten. De vice-praese sprak zijn waardeering uit over het vele goede werk wat de com missie van orde doet. Dankt de donateurs voor hun financieels steun die zij schen ken aan de vereeniging. Verder heeft het spr. gefrappeerd, dat de leden zich werke lijk gedragen als echte sportlieden. Bij ons heb ik nog niet ontdekt dat „woeste", zoo als bij andere vereenigingen. Blijft altijd sportief, helpt met bestuur, staat het steeds ter zijde, brengt een offer als het noodig is, heb wat voor je ver. over. Na dit aanmoedigend woord was het of- ficieele gedeelte beëindigd en gingen we over naar het feestelijke. Er werd een mooie film vertoond „De roofvliegers" in 5 acten. Den geheelen avond heerschte er een genoeglijke, plei- zierige stemming. VEUR. Gemeenteraad^ Dinsdagavond te 7.15 uur komt de Raad der Gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Agenda: l. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken en mededeelingen. 3. Begrooting Bur gerlijk Armbestuur 1933. 4. Voorstel tot verstrekking alsnog eener aanvullingssub sidie voor 1932 aan het Burgerlijk Armbe stuur. 5. Voorstel tot wijziging verorde ning. regelende de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging der veldwach ters. 6. Voorstellen naar aan'eiding van verschillende adressen van de ouder-com- missie der O. L. School. 7. Voorstellen naar aanleiding van verzoekschriften van het R. K. Kerkbestuur van de Parochie van den H.H^ Petrus en Paulus te Leid- schendam tot het verleenen van medewer king krachtens art. 72 der L. O. Wet 1920: a. voor de stichting eener nieuwe R. K. Meisjesschool, b. tot aanschaffing van een koffer-harmonium ten behoeve van de R. K. Jongensschool. 8. Voorstel naar aanlei ding van een ingekomen adres van het Be stuur der vereeniging „Volksonderwijs" al hier, betreffende verstrekking van klee ling er. schoeisel aan .ehuolgaande kinderen. 9. Voorstel tot vaststelling eener raecariover- orMning. 10. Voorstel tot tijdelijke korting op de wedden e" loonen van hret Gemeen- te-personel. 11. Voorste] betreffende rente verlaging hypothecair-crediet v. Gel der. 12. Voorste] tot beschikbaarsteFing van een bedrag, overeenkomstig de circu laire van het Nat. Crisis Comité d.d. 15 December 1932. (Extra hulp aan werkloo- zen 1933, Steunregeling B.) 13. Voorstel tot wijziging Gei -nte-begrooting dienst 1932 14. Voorstel naai aanleiding adres dd. 15 Sept. jl. van de Besturen der R K. en Pr. Chr. vakbonden alhier en tot wijziging der steunregebng (toeslag op uitkeering ek- loozenkassen). 15. Voorstel naar aanleiding d.d 16 Pec. jl. van den Plaatseji.iken Raad te Leidschendam, houdende verzoek o.m. tot wijziging der steunregeling voor werk- loozen. 16. Verder voorkomende zaken. Filmavonden. Op Woensdag 1 en Don derdag 2 Februari a.s. zullen door de K. J. M. V. en de P. V. Volksoond te Leidschen dam een tweetal filmavonden worden geor ganiseerd. Vertoond zal worden de beken de film „Kentering". Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij de hec- ren de Groot, Damlaan, F. J. Bleijs, Dam straat en Q#. J. Bleijs, Sluispléin en ook des avonds aan de zaal. Plaatsbespreking op Zondag 29 Januari a. s. na de Hoogmis. ZEGWAART. Ondertrouwd: L. C. Koetsier, oud 39 jaar te Zegwaart en A Noordhoek 35 jaar te Bleiswijk H N. Post oud 24 jaar te Nootdorp en E. M. Huurman oud 18 jaar alhier. Getrouwd: M. A. Dorts, oud 23 jaar te Benthuizen en A. Polderman, 24 jaar alhier. WARMOND. IJsbericht betreffende Kagermeren. De Kagermeren zijn thans geheel te be rijden doch men dient nauwkeurig te let ten op de vaargeul welke echter voldoen de is afgezet. Bij de boerderij de Een zaamheid is 'n sloep zoodat men daar, voor al voor de liefhebbers uit Leiden, overge zet kan wordeh. Feestvergadering Glasverzekering. De Onderlinge Glasverzekering „Draagt elkanders lasten" alhier vierde gisteren haar tienjarig bestaan. Het bestuur had gemeend dezen dag niet onopgemerkt voor bij te mogen laten gaan weshalve zij voor de leden met hunne dames een feestavond had georganiseerd in Hotel de Stad Rome. Laten wij direct vooropstellen dat het een buitengewoon geslaagden avond geworden is waarbij bleek dat de samenhoorigheid onder de leden zeer groot was. Toen de heer J. van Egmond, Voorzitter der ver eeniging de bijeenkomst opende sprak hij een woord van welkom tot de vele aanwe zigen waarbij hij nog eens memoreerde wat het lief en leed der vereeniging was ge weest in haar tienjarig bestaan. Wat op bet oogenblik van niet- veel dergelijke ver eenigingen als de onze, aldus spreker, ge zegd kan worden is dat onze vereeniging momenteel een vereenvoudiging is die ook financieel kerngezond is. Steeds neemt de vereeniging in groei en bloei toe, waar toe zeer zeker veel bijdragen zal het feit dab onze vereeniging een onmisbare instel ling is voor den middenstand. Nog rest mij, aldus spreker, een aangename taak, namelijk om den heer Slager hartelijk dank te zeggen voor de loyale wijze waar op hij in het begin onze vereeniging is te gemoet gekomen door geheel belangloos zijn zaal af te staan voor het houden van vergaderingen hetgeen hij op het oogenblik nog doet. Na een hartelijk applaus der aanwezigen werd overgegaan tot afwer king van het feestprogramma hetwelk keu rig verzorgd was. De humorist van Zijp uit Leiden met zijn jasz band bracht er aJ direct de stemming in en deze stemming is den geheelen avond gebleven. Met ge noegen kan de vereeniging op dezen avond terugzien en er van overtuigd zijn, dat het samenhooiigheidsgevoel onder de leden wederom is versterkt. Voorzitter: E. Vernède, Burgemeester. Aanwezig 9 leden. Getrouw aan de gewoonte begon de voor zitter deze eerste vergadering in het nieu we jaar met een kleinen terugblik op het jaar, dat achter ons ligt. Een terugblik op het jaar. Wanneer wij in aanmerking nemen, al dus spr., dat er 85 nieuwe woningen zijn gebouwd doet het vreemd aan, dat de be volking slechts met 172 inwoneis is ver meerderd, waarvan wegens meerdere ves tiging dan vertrek 81. Als voor ieder van deze woningen een normaal getal van 5 bewoners wordt gerekend, zou de bevol king met 425 zielen vooruit gegaan moeten zijn. Al nemen wij nu in aanmerking, dat. op de kostschool Beresteyn ongeveer 50 jongens minder zijn, dan kunnen wij de abnormale toename in verhouding tot het aantal gebouwde woningen alleen verkla ren door het leegstaan van vele woningen. Dit getal bedraagt dan ook ongeveer 90. Of hierin niet een waarschuwing is gelegen om met het bouwen van nieuwe woningen ietwat voorzichtig te zijn, meen ik aan het inzicht van de bouwer® te moeten over laten. Over den toestand van land- en tuin bouw, de bloembollenteelt daaronder be grepen, behoef ik niet veel te zeggen. Hij is in een woord treurig, Ook de zilverindus trie kwijnt. Toch staat onze gemeente, dank zij het groot aantal ambtelooze burgers en in an dere gemeenten werkende personen er niet zoo slecht voor als vele andere. Dit blijkt ook hieruit, dat wij tot dusver konden vol staan met een verhooging van de opeenten fondsbelasting tot 55 en van de opcenten personeel tot 70, een in den tegenwoordigen tijd nog matige heffing te noemen. Dit neemt niet weg, dat het aantal werk- loozen en steuntrekkenden ook in onze ge meente van de gemeentelijke schatkist grao- te offers eisc-ht. Werd in vroeger jaren alleen - gedurende enkele wintermaanden werk verschaft aan een 40, 50-tal werkloo- zen, thans moest in Maart een steunrege ling worden ingevoerd. Krachtens deze re geling werd steun verleend in de maanden April tot en met December aan 36 tot 62 werkloozen. Door het Rijk werd hierin eerst alleen voor de landarbeiders later ook voor de bouwvakarbeiders een subsidie van 25 pet. verleend. Hoe weinig dit beteekent wordt het beste geïllusteerd door de volgende cijfers. Terwijl de gemeente in 1932 aan werkverschaffing en steun ruim 23.000 heeft uitgegeven, zal van het Rijk slech+s een bedrag van pl.m .ƒ3000 worden terug ontvangen d.i. ongeveer 13 pet. In 1931 werd voor werkverschaffing uit gegeven 9500.zoodat deze kosten voor de gemeente zijn gestegen onder aftrek van de 3000 van het Rijk, met ruim ƒ10.009. Ook de kosten voor armenzorg zijn met 1000 gestegen. Aan het crisis-comité werd voor aanschaffing van kleeding een be drag van ruim 500 verstrekt. Het subsi die voor de werkloozenkassen zal vermoe delijk 500 meer bedragen. In totaal bedra gen derhalve de uitgaven voor steun en ar menzorg 12.000 meer dan het vorig jaa-r. In het begin van het jaar werd ook hier een steun-comité opgericht als onderdeel van het Nationaal Steuncomité. Het werk comité 't wek gevormd is uit het plaatse lijk steun-comité heeft zich sindsdien we kelijks1 op prijzenswaardige wijze bezigge houden met de toekenning van steun aan crisis-slachtofferB en is door milde bijdra- BOSKOOP. IJsclub. Dezer dagen is in hotel Neuf de jaarvergadering gehouden van de IJs club Otweg. Deze jaarverga-dering droeg een eenigszins feestelijk karakter daar de IJsclub tevens haar 25-jarig bestaan her dacht. De voorzitter, de heer O. van der Kraats, opende de vergadering met een hartelijk welkomstwoord. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Uit het verslag van den penningmeester kwam vast te staan, dat momenteel een bedrag van 516.60 in kas is. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden, de hèeren A. P. Boniger®, C. van der Kraats, R. Geers, en A. A. Verkade herkozen. Door het bestuur werd een voorstel ter tafel gebracht, om in verband met de slechte tijden geen feest te vieren ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan, maar een bedrag van 75 aan het Crisis-comité ter band te stellen Dit voorstel werd met aJigemeene stemme naangenomen. De voorzitter deelt verder mede, dat vanaf de oprichting der IJsclub, dus 25 ja ren de heeren C. van der Kraats, A. Bak huizen, N. van der Voort, A. Houdijk en D. de Bruyn Johzn. in het bestuur hebben zit ting gehad. De secretaris braoht hierna verslag uit over de werkzaamheden van de afgeloopen 25 jaren. De rondvraag bracht geen belangrijke onderwerpen ter tafel. De heer G. Panne bakker braoht hierna dank aan het bestuur voor hun werkzaamheden in de afgeloopen 25 jaar. Door de Harmonie „Excelsior" werd een serenade gebracht aan de feest vierende vereeniging. Nog geruimen tijd is men hierna gezellig bijeen gebleven. AUTOMOBILIST! ,v „Autorijder, ken uw plichten, Doof op den weg bijtijds uw lichten!** gen der inwoners daartoe in staat gesteld. Op deze wijze is ook aan de z.g. stille armoede te gemoet gekomen kunnen wor den. Ik heb de overtuiging, dat in Voorscho ten gedaan wordt wat mogelijk is om den nood te leenigen. Wat de toekomst zal brengen weet nie mand en daarom zal het zaak zijn de uiter ste zuinigheid te betrachten in de huis houding der gemeente, opdat onze gemeen te niet een van haar groote aantrekkelijk heden verlieze tot voor korten tijd op het poststempel der gemeente uitgedrukt: La ge belastingen. Ik wil u ten slotte nog een overzicht ge ven van den stand der bedrijven, waaruit u moge blijken, dat deze zich in een steeds vooruitgaand en toestand bevinden. Het gasbedrijf herdacht op 22 October zijn 25-jarig bestaan. Op bescheiden wijze door het houden van een tentoonstelling en het uitgeven van een herinneringsboek je. Het zal u daaruit gebleken zijn, hoezeer dit bedrijf in den loop der jaren is vooruit gegaan. Ik mag met vreugde constateeren dat, niettegenstaande de tijdsomstandigheden ook in 3932 die vooruitgang zich heeft ge handhaafd. Het gasverbruik bedroeg 752.107 M3„ vo rig jaar 739.631 M3., een vermeerdering van bijna 2 pet. (vorig jaar 3 pet.). Het aantal gasmeters bedroeg 605 (vorig jaar 577). Het aantal muntmeters bedroeg 539 (vorig jaar 505). Totaal gas- en muntmeters 1144 (vo rig jaar totaal 1082). Een vermeerdering van 62 meters (vorig jaar 30 meters). Het electriciteitsverbruik bedroeg 257.563 K.W.U., vorig jaar 221.007 K.W.U., een ver meerdering van 36.556 K.W.U. of bijna 17 pet., het vorig jaar 15 pet. Het aantal geplaatste meters voor ver lichting bedroeg 849, idem kracht 53, to taal 912. Voor 1931 waren deze cijfers resp. 743 en 62 totaal 805, zoodat er een vermeerdering is gekomen van 107 meters (vorig jaar 75 meters). Het waterverbruik bedroeg ruim 100.000 M3., vorig jaar 98.393 M3. Het aantal wa terverbruikers vermeerderde met aanslui ting van 70 pefceelen, verkregen door nieuwbouw, zoodat op 1 Jan. 1933 waren aangesloten: Gewone huisaansluitingen: 959 (vorig jaar 889). Diverse kantoren, scho len, enz. 30 (vorig jaar 28). Met den wenseh, dat het u en uwe ge zinnen in 1933 wel moge gaan en dat u de kracht moge geschonken om ook in deze moeilijke tijden met vastberadenheid, moed en vertrouwen, voor zooveel van het ge meentebestuur afhangt, het hoofd te bie den aan alle bezwaren, die zich op .onzen weg mogen voordoen, open ik deze eerste vergadering. De heer W. G. Duijnisveld dankt, als oud ste lid van den raad den voorzitter voor zijna aangeboden gelukwenschen en wenscht hem namens den raad een gelukkig jaar toe met zijn gezin. De notulen worden ge lezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Baron Schimmel - penninck van der Oye meldende verhin derd te zijn deze vergadering te kunnen bijwonen. Een dankbetuiging van het bestuur der R.K. H. B. S. „St. Bonaventura" te Leiden voor de verleende subsidie, een dankbetui ging van den heer C. van Meur» voor zijne benoeming tot secretaris en agent der ar beidsbemiddeling, een 7-tal missiven van Ged. Staten meMen.de voedbeurhiv van genomen raadsbesluiten en een mededee ling van Ged. Staten dat de goedkeuring van de begrooting is verdaagd. Een pro- GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10