BUITENLAND PUROL er op! DINSDAG 24 JANUARI 193S DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 VAN HET VAT1CAAN GEHEIM CONSISTORIE OP 13 MAART A.S. Ter benoeming van drie Kardinaal-legaten. De „Mossagero" raeldt als zeker, dat de H. Vader den 13en Maart a.s. een geheim consistorie zal houden, cm de kardinaal- legaten te benoemen, die de Porta Santa"' der drie patriarchale basilieken van Late- ranen, St. Paulus en riancta Maria Mag- giore zullen openen. Als zeker geldt, dat de aartspriesters van Lateranen en Santa, Maria Maggiore dus de kardina en Marchetti en Cerretti, in deze basilieken de Heilige Deur zullen ope nen, terwijl voor de basiliek van St. Paulus de kardinaal deken Gran:to di Belmonte wordt aangewezen. Of in hetze fde consistorie ook verdere benoemingen zullen plaats hébben is niet bekend. ONTWAPENING. GENEVE WEER AAN T WERK. Voorbereiding rr.et Pas:hen klaar? Het bureau der ontwapeningconferentie heeft gisteren onder voorzitterschap van Henderson zijn werkzaamheden hervat. De Duitsche gezant Nadoldy was aanwezig. Tijdens de zitting vond een uitvoerig de bat plaats over de kwestie der immuniteit van personen, die aan de contrcle-commis- sie inzake ontwapening mededeelingen zou den verstrekken over vermeende of feite lijke overtredingen hunner regeeringen van de bepa ingen der ontwapeningsconferentie. Henderson hoopt dat de werkzaamheden der conferentie met Paschen kunnen wor den afgesleten en dat na de Paaachvacan- ii* do ontwerp-conventie kan worden op gesteld en aangenomen waarmee de eerste phase der conferentie beëindigd zou zijn. In de kringen der ontwapeningsconferen tie beschouwt men echter dit optimisme voorbarig. VOLKENBOND HET JAPANSCH-CHINEESCHE CONFLICT. Nu de bemiddelingsactie van de commis sie van 19 in het Japansch-Chioeesche con flict, ondernemen op grond van art. 15 sub 3 van het Volkenbondspact, mislukt is, is de commissie gisteren begonnen met de voorbereiding van het eindrapport, dat aan do buitengewone Assemblée moet worden uitgebracht. Het- secretariaat van den Volkenbond heeft een ontwerp opgeste d. dat echter door de commissie niet is aanvaard als ba sis voor de besprekingen. Men besloot een sub-commissie te benoemen, die het ont werp voor het algemeene deel van het rap port zal opstellen; van deze sub-cotamissie maken deel uit vertegenwoordigers van En geland, Frankrijk, Italië, Duitschland, Span je. Be'.gic, Zweden, Tsjechoslovakije en Zwitserland. DUITSCHLAND EXCESSEN TE KEULEN. Te Keulen hebben Zondag ernstige bot singen plaats gehad met communisten. De politie heeft eenige malen handelend moe ten optreden. In Keulen-Ehrenfeld stuitten de beambten op greoten tegenstand. Er wa ren ongeveer 800 demonstranten aanwezig. De beambten hebben gebruik moeten ma ken van de vuurwapenen. Twee communis ten werden ernstig, twee anderen licht ge wend. De mer.schen zijn naar het zieken huis gebracht. Eenige politiebeambten wer den licht gewond. Laat in den avond duurden de ongere geldheden nog voort. Toen de politie een communistischen op tocht wilde ontbinden, werd zij met steenen en briketten aangeva len en tenslotte be scheten, waarop de politie eveneens van de vuurwapens gebruikt maakte. Daarbij wer den vier personen, deels zwaar, gewond. Van de bij de botsingen tusschen politie en communisten te Keulen gisteren zwaar gewonden communisten zijn er in den loop van den nacht drie overleden. Een vierde zwaargewonde communist verkeert nog in .evensgevaar. In verband met de relletjes heeft de re- geerings-president te Keulen alle optochten en vergaderingen in de open lucht voor de stad en het district Keulen, zoomede voor de gemeenten Bergisch-Gladbach, Bensberg 'F.'israth en Porz tot nader order verboden. NAAR NIEUWE BOTSINGEN TE BERLIJN? Tijdens een door de rijksdag- en land dagfractie der communisten bijeengeroepen persbëspreking werd gisteravond medege deeld. dat de communistische partij, in verband met de nationaal-socialistischc be tooging van Zondag, een „anti-fascistische week" in Berlijn zal organiseeren. Deze zal worden ingeluid met een massabetooging in den Lustgarten. De „Vorwilrts'* kondigt légen Zondag a.s. een groote betooging aan, welke zal worden gehouden onder de leuze: „Berlijn blijft rood". De „Rote Fahre" spoort tot het houden van een massabetooging op Woensdag a.s. op den Bülowplatz aan. DENEMARKEN DE DREIGENDE UITSLUITING. Met esn staking beantwoord. Wij hebben al meegedeeld, dat de alge meene vergadering van het Deensche werk geversverbond haar goedkeuring heeft ge hecht aan het voorstel van het bestuur om tot een uitsluiting over te gaan van de bij de leden werkzame arbeiders. Deze uitslui ting, wel' e 1 Februari ingaat, zal ongeveer 85.000 arbeiders omvatten, d:e op het oogenb'ik aan het werk zijn. Het bestuur van het Deonsehe vakverbond heeft thans aan do werkgevers kennis gegeven voor nemens te zijn de uitsluiting met een sta king te beantwoorden. De werkgevers eiscven naar men weet een loonsverlaging met 20 pet. Bovendien werd machtiging ge geven tot het proclameeren van een uit sluiting in de bouwvakken, welke niet tot het Deensche vakverbond behooren. Onder 'de rrtsluiting vallen n;et de vakken, die verband houden met de bereiding van le vensmiddelen. Den cisch tot loonsverlaging motivee- rend bet-ogdo de voorzitter van het werk geversverbond. ir. Julius Madsen, dat een verlaging van den levensstandaard, waai- aan men zich in goede tijden gewend had, noodzakelijk was, wilde men verder kunnen leven. Z.i. moest een begin worden ge maakt met de arbeidersloonen, die het meet in de hocete zijn gegaan. De premier Ftnuning, d:e reeds ee~der een beroep op be:de partijen had gedaan om in deze moeili-ke trden den vrede te bewa-en, noemde in een interview met „Be Fngskc T:dende'' het genomen besluit eP-, 8~ve~0 u;td"ging van de maatschap pij er zijn, zoo betoogde hij, reeds 290.000 we-Hrczen en thans wil het werkgevers verbond daar nog 100.0CO aan toevoegen terwijl verst"ndive mensehen overal bezig zijn met rlannon tot vermindering der willoosheid Thons is het nog mogelijk dat de rijks- bemiddelaar inirrijrt, d;e in elk veval kan ver, d"t de uitsluiting zes dagen uit gesteld wordt Int-sschen hebben ook de Deensche coö- v>er>itieve bedrijven de loopende loonover- eenkjmstcn opgezegd daar ook zij van meening zijn dat de loonen omlaag moe ten. GRIEKENLAND HET GRIEKSnHc PARLEMENT ONTBONDEN. Nieuwe verkiezingen in Maart. Op verlangen van den Griekschen staats president Zaimis kwam gistermiddag de senaat bi'cen, met het doel tot ontbinding van de Grieksche Kamer te besluiten en n:euwe verkiezingen onder leiding van Yenizelos te doen uitschrijven. De nieuwe verkiezingen zuilen naar alle waarschijn lijkheid op 5 Maart worden gehouden. AMERIKA GRONDWETSWIJZIGING IN DE VEREENIGDE STATEN. Inzake de president-verkiezing. In de Vereenigde Staten is een ingrij- peade constitutioneele wijziging ingevoerd, welke van groote befceekenis is voor 't po- lit:eke leven. De staat Missouri heeft als 36ste van de 48 staten het „Twintigste amendement op de grondwet" aangenomen, waardoor de voor de aannrme vereischte drievierde meerderheid verzekerd is. Bij dit amendement wordt voorgesteld, dat het congres ieder jaar op 3 Januari zal bijeenkomen en dat de nieuwgekozen pre sident niet, zooals tot nu toe, in Maart, doch reeds op 20 Januari zijn functie zal aanvaarden. Voo.ts wordt behaald, dat. indien een nieuwgekozen president voor de aanvaar ding van zijn functie overlijdt, de eveneens nieuwgekozen vice-president de bevoegd heden van den president overneemt, tot 't congres een nieuwen president zal hebben gekozen. Daar de grondwetswijziging pas op 15 October 1933 van kracht wordt, blijft de toestand, wat Roosevelt betreft, ongewij zigd. DE BÓEREN-ACTIE IN DE V.S. Bedreiging tegen autoriteiten. Voorspeld wordt, dat de bij het Con gres ingediende voorstellen tot hulpverlee ning aan den Amerikaanschen landbouw in deze zitting niet zullen worden aangeno men. Naar aanleiding hiervan hebben de farire-s van het Westen en midden-Wes ten besloten thans zelf handelend op te treden. Volgens berichten uit Nebraska en Iowa hebben zij zich georganiseerd on der den naam „Farmers Holiday Move- ment" en zijn zij voornemens de productie en den verkoop van landbouw-producten stop te zetten, met geweld executies te voorkomen en den verkoop van boerde rijen ter voldoening van belasting onmoge lijk te maken. Voorts verlangen zij een ver laging van den .rentevoet op hypotheken en hebben zij een moratorium geëischt voor alle landbouwschulden voor een periode van eenige jaren. De boeren verkeeren thans in een ge prikkelde stemming. Zij bedreigen de she- rifs, zoomede al degepen. die tijdens ver- koopingen een bod doen op een boerderij. Advocaten weigeren op te treden in pro cessen, welke op executies betrekking heb ben, daar zij vreezen gelyncht te worden. In de pariemeenten van Nebrasla, Ohio ->n andere Wertelijke staten hebben de boeren de meerderheid en men verwacht dan ook. dat extremist-sche wetten zullen worden aangenomen. De honderden mil- lioenen dollars, welke door banken en as surantie-maatschappijen in hypotheken zijn belegd, worden naar men aanneemt, hier door ernstig bedreigd. Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden ont vellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest 617 BUITENL. BERICHTEN DAM IN E N PARK TE SIDNEY BEZWEKEN. Acht personen verdronken. Uit Sydney wordt gemeld: Door het be zwijken van een dam in het Stan well-park werd een kamp. waarin talrijke families bet week-einde doorbrachten, overstroomd. Acht personen o.w. een echtpaar en hun twee kinderen, kwamen om het leven. De aangerichte schade in aanzienlijk. HEVIGE KOUDE IN GEHEEL ZWITSERLAND. Drie dooden in Savoye. In geheel Zwitserland heerscht hevige koude. welke in sommige streken van sneeuwstormen vergezeld gaat. In Savoye wa de koude zoo fel dat deze den dood van drie personen ten gevolge had. De rivieren zijn bijna alle geheel dichtge vroren en de laaggelegen dalen zijn geheel gevuld met sneeuw. Strenge vorst te Londen. In Engeland is het op het oogenblik bui tengewoon koud, in den afgeloopen nacht vroor het in Londen 17 graden. In vele deelen van het land is het mistig. VJs In de haven van Han-burg. De scheepvaart in de haven van Hamburg ondervindt ernstige stagnatie door het ijs. Zes rsb'ekers zjin den gebeelen dag bezig met het nieuwe te breken en deze in bewpeinar te houden. Ook t"pt scheepvaartverkeer on de Be neden Elbe wordt door dr::fijs be'emmerd. Op Boven oibe is b" Op^sthncht bevroren. Men kan d??r over het ijs van den ©enen oever naar den andeern oversteken. DE GRIEP. Non neen verrrlndering In Engeland. De inruenz» epidemie duurt in Engeland no" onverminderd voort. Vooral te Liverpool is het aantal slacht offers nog steeds vrij groot, vopra.1 onder het tvemrersoneel zoodat de tramdienst be"°rkt moest worden. Ook van het polit:e-cort:s heeft de eni- demio sl^rht^ffers gpmaakt en n'°t minder dan 185 a.venten z»n buiten d*enst. T° Leeds- moesten vers"he:d"ne scholen veslo- ten worden, daar de onderwijzers ziek wa ren. On het ho^f''katoor aldaar heeft de epidemie 145 slachtoffers gemaakt onder de postambtenaren. Scholen te Durtmund gesloten. Door de vele griepgevallen moesten in de geheele stad Dortmund alle openbare lagere-scholen tot 31 Januari gesloten wor den. Gisteren b'eef ongeveer 40 pet. van de schoolkinderen ziek thuis. De griep in België neemt af. Het Belgische legerbestuur deelt naar aanleiding van de berichten omtrent de uitbreiding van de griep in de Brusselschs kazernes mede, dat zij haar hoogtepunt heeft bereikt en reeds weer aan het luwen is. In alle kazernes valt een vermindering van het aantal ziektegevallen waar te ne men. Er zijn geen ernstige gevallen. De. pa tiënten zijn geïsoleerd. Alle soldaten moe ten geregeld gorgelen en krijgen warme dranken en sinaasappelen. De dienst is aan merkelijk verlicht. OVERVAL BE°AAMrl O» AMERIKAANSCH CONSULAAT TE J0K0HAMA. Politie verricht 145 arrestaties. De Amerikaansche ambassadeur te To kio heeft het Amerikaansche departement van buitenlandsche zaken telegrafisch me degedeeld, dat de anti-Amerikaansche stemming in de arbeiders-kringen van Joko- hama een zoodanigen omvang heeft aange nomen, dat de vrouwen der consulaire amb tenaren Zaterdag Jokohama hebben moeten verlaten. De Japansche politie heeft het consulaat er van op de hoogte gesteld, dat de arbei ders der stad een aanslag op bet Ameri kaansche consulaat beraamden. De politie is er in geslaagd den overval te verhinde ren, er zijn 145 personen gearresteerd. WEER B/^NDIETISME OP CORSICA? Men vreest te Parijs, dat het bèndietisme op Corsica weer zal aanvangen na een pe riode van ongekende rust, welke tot stand gebracht was door de campagne van ver leden jaar. Gisteren drongen n.l. nabij Sur- tene, gelegen in het Zuidelijk gedeelte van het eiland, twee mannen een boerenwoning binnen, waar zij de vtouw dooden en haar man zoo ernstig verwondden, dat voor zijn leven wordt gevreesd, waarna zij in de wildernis verdwenen. Men weet nog niet of het motief van dezen daad roof dan wel wraak is geweest. Er is niets gestolen, maar men acht het niet uitgesloten, dat de ban dieten gestoord zijn en hierop, overhaast de vlucht hebben genomen. R. K. BISSCHOP TE MOSKOU VRIJGELATEN. Sedert 1927 in de gevangenis. De R. K. bisschop van Mogilef, mgr. Slos- kin, die door de Tsjeka in de gevangenis van Maskou werd gevangen genouden, is in vrijheid gesteld en heelt terstond het land verlaten. Gisteren is hij in Riga aange co- men. Mgr. Sloskin was in 1926 door den Paus tot bisschop benoemd, doch reeds net jaar daarop door de Tsjeka gevangengeno men en naar Siberië ve. bannen. Toen de Letlandsche regeering lange diplomatieken weg stappen deed om zijn vrijlating te oe- werken werd hij uit Siberië gehaald en ui Meskou gevangen gezet. De sovjet-autoriteiten waren aanvankelijk niet geneigd den bisschop vrij te laten en eerst dezer dagen toen een agent van Je communistische internationale, die op on wettige wijze Letland was binnengekomen en deswegen te Riga was gearresteerd, bleek men bereid mgr. Sloskin legen den communistischen agent uit te wisselen. EEN BISSCHOP VAN CAYENNE. Voor de eerste maal in de geschiedenis zullen de „bagnards" van Cayenne een eigen bisschop hebben; zullen zij, die voor hun geheele leven uit de menschelijke sa menleving zijn uitgesloten, op een bijzon dere wijze geestelijk verzorgd worden. De eerste bisschop dezer ongeiukkigen is mgr. Courtay, van de Congregatie der Paters van den H. Geest, een missionaris, die sinds den oorlog pastoor van de keik van St. Denis op Reunion was. Mgr. Coui- fcay vortoeft op het oogenblik te Panjo, waar hij de heilige bisschopswijding zal ont vangen. Bomaanslag op den rijksten man van Cuba. Op den rijksten man van Cuba, Barnesto Sarra, is Zaterdag te Havanna een bom aanslag gepleegd. De daders reden in een auto in snellen vaart langs het kantoorge bouw van Sarra en wierpen een bom in net hüis. Door de ontploffing, die in het geheeio centrum van Havanna hoorbaar was, werd een deel van het gebouw verwoest. Men- schenlevens gingen echter niet verloren. Waterleidingbuizen te Berlijn gesprongen. In Charlottenburg (Berlijn) zijn verschil lende buizen van de waterleiding gespron gen. Het water drong door de bestrating heen en overstroomde een deel van de Bcr liner Strasse en van de aangrenzende stra ten, het tram- en autobusverkeer moest een andere route nemen. Eerst nadat de wa tertoevoer was afgesnedetn kon met het herstel worden begonnen. Werkïoozen als kippenfokkers. In het afgeloopen jaar heeft Australië meer eieren uitgevoerd dan ooit te voren, n.l. 3.653.550 dozijn tegen 2.434.020 dozijn in 1931. De toegenomen productie is hoofd zakelijk het gevolg van de omstandigheid, dat personen, die hun betrekking hebben verloren, kippen zijn gaan houden. Ve:- scheidene personen hebben hun laatste cent besteed aan het koopen van een stuk land en kippen. Door zeer veel zorg en hard wer ken zijn zij er in geslaagd zich op deze wijze een bestaan te verzekeren. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad van Leiden vergadert op Maandag 30 Januari 1933, des namid dags te twee uur. in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen'' (Steenschuur 21). De ver gadering zal. zoo noodig, des avonds wor den voortgezet. Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van een lid van de Plaat selijke Schoolcommissie (vacature-Tjalsma). Aanbevolen worden de heeren L. Boer stra en L. G. van Doom. 2. Benoeming van vijf leden van de Plaatselijke Schoolcommissie (periodieke aftreding). Aanbevolen worden als No. 1 de aftre denden. 3. Benoeming van een Administratief- Hoofdambtenaar bij den dienst der Ge meentewerken. 4. Benoeming van een tijde'ijk leeraar in het Engelsch aan het Gymnasium. 5. Voorstel tot verhuring van een 2-tal lokalen van de school aan de Haverstraat, aan de afd. Leiden van de Nederlandsche Pad vinders vereenjging. 6. Voorstel tot verhuring van verschil lende perceelen wei- en teelland. 7. Voorstel tot verpachting van het recht van tolheffing, alsmede het- koffie huis met woning c. a. aan de Leiderdorp- sche brug. aan P. J. Ramaker. 8. Voorstel tot overneming m eigendom en onderhoud bij do gemeente van een strookje openbaren weg aan den Morsch- weg. Sectie P, No. 536 ged„ van J. H. Boelee. 9. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente: a. van de N.V „Leidsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen", een strook grond aan de Spieghelstraat en de Constantijn Huijgensstraat, sectie P No. 1820; b. van J. de Lange, een strookje grond aan de Langegracht heek Hendrikstraat, Sectie B. No. 1310 ged.; c. van M. Th. J. Mulder, een strook grond en sloot aan de Rijn- en Schiekade, Sec tie M, Nis. 5048 en 5049, beide ged.; d. van J. J. van Hoeken, een strook grond ten oosten van den Zijlsingel, Sectie K, No. 3748 ged. 10. Voorstel: a. om eenige stukjes openbare straat aan den Heerensingel, Sectie K, Nis 3785, 3975 en 4041, al.e gedeeltelijk, niet meer voor den openbaren dienst bestemd te verkla ren; b. de sub a bedoelde stukjes straat kos teloos in eigendom af te staan aan de R. K. Par. Jongens- en Meisjesscholen onder R. K. Par. Kerkbestuur te Leiden. 11. Voorstel tct aankoop van het per ceel Oude Vest 123, heek Paradijssteeg. 12. Voorstel tot wijziging van de T.'aads- bes uiten van 27 Augustus 1928 en 3 Augus tus 1931, inzake de uitgifte in erfpacht aan de stichting „Fonds voor aanleg, onderhoud en beheer van wandelparken" gevestigd te Leiden, van perceelen weiland, ca. aan en nabij den "Varinonderweg. 13. Voorstel tot aanvaarding van de voorwaarden, waaronder Gedeputeerde Staten vergunning hebben verleend tot het leggen en exploiteeren van een hoogspan- nings ijn, van het hoogspanningsstation na bij de Postbrug tot aan het in aanbouw zijnde omvormingsstation van de N.Z. Holl. Tramweg-Maatschappij te Hillegom. 14. Voorstel tot aanvaarding van eeni ge portretten, gelegateerd door wijlen Freule P. M. A. van Bommel. 15. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen F. H. van der Meer, te Hilligersberg tct vergoeding aan de ge meente van de schade, veroorzaakt door aanvaring van een aan de gemeente toe- behoorende v etbok. 16. Praeadvies op het verzoek van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij, om vergunning tot levering van duinwater in een gedeelte der gemeente Voorschoten. 17. Voorstel in zake wijziging van de op 27 September 1924 met de gemeente Warmond ges oten overeenkomst, betref fende de levering van electriciteit in die gemeente door de Stedelijke Electriciteits- fabriek te Leiden. 18. a. Herstemming over art. 19 (nieuw) van de verordening, regelende het open baar bewaarschoolonderwijs in de gemeen te Leiden, waaromtrent in de vergadering van 19 December 1932, de stemmen hebben gestaakt; b. Voortzetting van de behandeling van: le Je verordening, regelende het open baar bewaarschoo.onderwijs in de gemeente Leiden; 2e de verordening, regelende de voor waarden, waaronder ten behoeve van bij zondere bewaarscholen subsidie uit de ge meentekas wordt verleend. 19. Voorstel in zake het verleenen van een vergoeding, krachtens art. 100 der La ger Onderwijswet 1920, over het jaar 1931, aan de besturen van verschillende scholen voor lager- en uitgebreid lager onderwijs. 20. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, over het jaar 1932, voor de bijzondere scholen aan den Hoogen Morschweg en de Adriaan Paauwstraat. 21. Voorste! tot beschikbaarstelling van ge;den ten behoeve van den bouw en de in richting van de dooi het bestuur van de R. K. Par. Jongensscholen onder R. K. Par. Kerkbestuur te stichten school voor gewoon lager onderwijs aan de Potgieter- laan. 22. Voorstel in zake de toepassing van een korting op do bezoldiging van het on derwijzend personeel aan het Gymnasium, de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cur sus, de Hoogere Burgerschool voor Meisjes en de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. 23. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de uitbreiding van de kantoorruimte van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken. 24. Voorstel tot beschikbaarstel'ing van gelden ten behoeve van de verwijdering van de fundeeringen, enz., aanwezig op- of in het Stadhuisterrein aan de Breestraab. 25. Verordening, betreffende den aard van de bebouwing en het gebruik van ka dastrale perceelen, gelegen aan de Bree- straat, de Koornbrugsteeg en de Visch- markt. 26. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 12 October 1905' (Gemeenteblad No. 25) op het Bouwen en Sloopen. 27. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 2 Mei 1912 (Ge meenteblad No. 17) op de Straatpo itie. 28. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 15 April 1909 (Gemeen teblad No. 3) ter voorkoming van brand. 29. Verordening op vergunnings- en ver- lofslocaliteiten en logementen. 30. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 28 April 1898 (Ge meenteblad No. 9) op openbare vermake lijkheden en bijeenkomsten. 31. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 3 December 1896 (Gemeenteblad No. 15), houdende voor waarden van opneming en verpleging van lijders in het Krankzinnigengesticht „Ende geest'' en de afdeeling voor jeugdige idio ten „Voorgeest" te Oegst-geest nabij Lei den. 32. Voorstel tot het verleenen van een subsidie aan de Sub-Commissie Ontwikke ling en Ontspanning uit hei Crisis-Comité- Leiden. ten behceve van het geven van een cursus in explosie-motoren aan werklooze schippers van de binnenvaart. 33. Praeadvies op het verzoek van het p'aatselijk Werklooze Strijd-Comité (W. S. C.). in zake uitbreiding van den maatregel „éénmaal per dag, stemnelen" tot de door de Gemeentelijke Commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon ondersteunden. 34. Voorstel in zake verlaging van de huurprijzen van de woningen, behoorende tct verschil ende plannen van woningbouw verenigingen. De stukken liggen ter inzage van de leden in de Leeskamer van het Gemeente huis, Papenburg 12.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6