J Vraag: Wegens gezondheidsreden van mijn Echtgenoct kon mijn kind de avond handelsschool „Kennis is Macht'" niet be zoeken. Het eerste kwartaal werd door mij j betaa.d, hoewel de less-en niet vo ledig ge- I vclgd zijn wegens bover.staandsn reden. Kunnen ze mij nu terh verdichten voor het heele jaar schoolgeld te betalen. Antwoord: Wend u tot den directeur I der school. DINSDAG 24 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 men. Met een vastrecht wordt de Midden stand minder zwaar getroffen en die be drijven zullen er niet op achteruit gaan. Bij het georganiseerd overleg had spr. liever gezien, dat de vertegenwoordigers zich meer hadden kunnen uitspreken. Door tact en behendigheid moet men tot over eenstemming komen. Wat de geneeskundige armenzorg be- treit, doen B. en W. goed niet klakkeloos j de bepalingen der wet over te neniea. Spr. bepleit samenspreking met de doktoren. Na nog eenige discussie werd overge- i gaan tot behandeling der verschillende pesten. Bij de bespreking der verordening re- I gelende de tarieven voor gas en electrici- teit diende de heer Van Kleef een voorstel in do tarieven wederom teiug te brengen tot het peil van vóór Juli 1032. De heer Van Kleef wilde het nadeelig bedrag voor de begroeting vinden in de reserve van het gasbedrijf. De heer Veltman bepaalde zich tot de watertarieven, welke spr. veel te hoog vond. De voorz. zeide. dat de commissie voor de bedrijven deze bezwaren kan overwe gen. Dan kan alsnog een voorstel worden gedaan. Het voorstel-Van Kleef de gas-tarieven te verlagen word verworpen. De gas- en watertarieven werden volgens voorstel van B. en W. aangenomen. Naar een vastrecht-tarief. De heer Boeren diende, met den heer Lam, een motie in, waarbij B. en VV. wor den uitgenoodigd met een voorstel te ko men tot invoeren van een vastrechttarief voor de c'.ectriciteitslevering. Spr. heeft vanaf zijn zitting nemen in den gemeente raad voor een vastrecht geijverd. Iedere plaats van de standing dezer gemeente heeft een vastrecht. Men is er danig mee ingenomen en het werkt uitstekend. Laat I de Raad zich uitspreken. De heer Koren ondersteunde dit idee. Weth. Herngreen heeft den indruk, dat het de eerste drie jaar het bedrijf heel wat zal kosten. Op 't oogenblik kunnen we dat niet missen. In principe is spr. voor een vastrecht-tarief. Do heer Boeren ziet niet in, waarom het overal kan en hier niet. Toen snr. de eerste maal er over sprak, was er nog geen crisis toestand. De motie werd daarna z. h. st. aange nomen. De tarieven bleven gehandhaafd. Bij de verordening inzake de precario rechten stelt de heer Van Kleef voor hier bij een progressieve regeling toe te passen. De voorz. zeide toe, dat B. en W. een berekening van de uil werking dezer tarie ven zullen laten opmaken, en morgen zullen mededeelen. Een pleidooi voor vaders. de huis- KATWIJK AAN DEN RIJN Jaarfeest. De Meisjescongregatie hield, na gehouden Triduum. gisteren haar jaar feest in het Parochiehuis dat voor deze gele genheid stampvol was bezet. £n geen wondar. Deze avonden der meisjescongregatie trekken altijd veel belangstellenden, omdat men ver zekerd is van een mooien en prettigen avond. Zoo cok thans weer. Pastoor Schiphorst, di recteur der congregatie, sprak een pittig openingswoord, waarna het koortje der con gregatie met een zangnummer inzette. Een zeer aandachtig gehoor en een daverend ap plaus bewees, dat men het publiek al gewon nen bad. Hierna volgde een tooneelspel: ..Overwinning na strijd", een stuk. dat zeer ins'oeg De rollen zaten er buitengewoon vast in cn alles liep even vlot. Na de pauze (met verrassingen) nog een zangnummer door het koortje waarna een klucht ..Zege op de planken". Waren In het eerste stuk verschillende ernstige momenten, in deze klucht was er alleen gelegenheid om te lachen. En dat is er volop gedaan. Gebruld, gegierd is er. Zoo iets was nog niet vertoond. Ze waren onovertrefbaar. Allen, zonder uit zondering. Het zal tot gevolg hebben dat een "olgende maal twee avonden zullen gegeven moeter, worden. De congregatie heeft velen aan zich verplicht. Pastoor Schiphorst bracht harteWke woorden van dank aan allen die tot het welslagen van den „Triomph-avond" haddenmeegewerkt en riep allen een tot weerziens toe. NOORDWIJK Loop der bevolking. Oo 31 December 1931: m 4941 vr. 5557, tot. 10198. Vermeerderd door: geboorte m. 135,' vr. 123, tot. 258; vestigirg m. 243. vr. 560. tot. 803: to tale vermeerdering: m. 378, vr. 633, tot. 1061, wordt: m. 4319. vr. 6240, tot. 11559. Verminderd door overlijden m. 41, vr. 63, tot. 109; vertrek m. 182; vr. 373, tot. 555. To tale vermindering 223 m. 411 vr., tot. 661. To taal op 31 Dec. 1932: 4096 m., 5799 vr. totaal 10395. Aantal huwelijken 60; levenloos aangege ven 3 m. en 3 vr., tot. 8. Voorstel van B. en W. de kinder-toelage ambtenaien tot de helft terug te brengen. De heer Boeren verklaart zich tegen deze halveering o.a. op motieven gebaseerd op een christelijke levensbeschouwing. B. 'en W. hebben dit afgewezen. Het spijt spr. en velen met hem, zich .in dit opzicht te hebben vergist, want dat beteekont dat van dit college geen gezinspolitiek is te verwachten. eHt gezin zien wij als de natuurlijke, welhaast eenige pijler van de maatschappelijke structuur. Zonder een gce.l gezin kan de gemeenschap niet bestaan. En dan is het een tegenspraak, dat de overheid dit gezin niet wil beschermen. Door aan slagen van verschillenden aard is de ge zinssterkte in 10 jaar tijd met 31 pet. ver laagd. Laten wij een les nemen aan onze buur-staten. die, te laat, tot bescherming van het gezin overgaan. Spr. citeer:!e de verschillende partijprograms, zoowel van R. K., A. R. cn Christ. Hist. Het is spr. een raadsel, hoe het mogelijk is geweest voor B. en W. dit standpunt geheel te ver zaken. Spr. rekent vast op een revisie van het ingenomen standpunt in het belang van i het gezin. Het financieel belang der gemeente i (f PS8) wor 't er slechts uiterst matig door beïnvloed. Daartegenover staat dat de be trokken families geweldig worden gedu peerd. Zoolang er geen andere oplossing mogelijk is, moet de kindertoeslag in net tekort aan het standaard salaris voorzien voor de groote gezinnen. In alle crisiswet- ten moeten de gronte gezinnen het meeste bijdragen. Als er dus ooit een tijd is, dat een kindertoeslag noodig is. dan is 't deze tijd. Spr. stelt daarom voor geen enkele ver andering te brengen in den lcinde:toeslag. Spr. verwacht, dat het een oogenblik van afwezigheid ire we est bij B. en W. toen zij dit voorstel deden. De heer Verdonk vond ook. dat men wel zeer diep in de levensader der groote ge zinnen ingrijpt. De verg dering werd hierna geschorst tot hedenmiddag 2 uur. De bioscoop-controleur gaat 's avonds met zijn meisje wandelen. NOORDWIJKERHOUT Uitvoering Maria-Congregatie. Da Maria- congregatie in de Zilk, alhier, hield Zondag avond een uitvoering. Aanwezig waren be- halve een groot aantal genoodigden en leden de pastoor en de kapelaan. Als begin van den avond werd door het jongenskoor van de Con gregatie gazongen hat „Ave Maria", Grego- riaansch Responsorium". Hierna werd ooge- vosrd het familiedrama in 4 bedrijven „Haar offer", door pater Sarvatius. Dit drama werd door de meisjes van de Congragntie, afdea'ing tooneel. zeer goed vertolkt. Ze mochten dan ook na e!k bedrijf een luid applaus oogsten van het dankbare publiek. De pauze was na het tweede bedrijf, waar onder galeganheid ward gegeven tot het hou den van ean verloting ten bate van de congre gatie. Tusschen de bedrijven zong het jon genskoor nog eenige liederen, n.l. „O. L. Vrouw";. Jazus' Bloamhof" en „Quasi Aurora" Het publiek ging zeer voldaan naar huis. Uitvoering Congregatie St. Victor Parochie. Maandagavond werd in de St. Victor Pa rochie de eerste feastavond gegeven voor de leden der Maria-congregaties en hare ganoo- digden. Hiertoe verleenden hun medewerking de tooneelclub der Jonge Mannen Congrega- I tie en de Zangvereeniging der Jonge Damas- j Congregatie. De heer J. Oostdam Ezn„ prefect dar Man- nencongregatie opende den feastavond mat den christelijken groet, haette alle aanwezigen i hartelijk welkom er sprak zijn dank uit aan kapelaan Loerakker die zijn welwillende ma dewerking tot het organiseeren van dezen feastavond had erlaand. Hierna werden door de damas-zangvereeni- ging onder leiding van den haar L. de Jong een paar liadjes gezongen, o.a, ,.Mijn dorpje" en „Gondellied". Vervolgens kwamen de jongens van de Con gregatie op de plankan voor da opvoering van de dramatische episode „Stille moed". Het stukje oogstte een luid applaus van het pu bliek. De zangvereeniging zong daarna „Te voet", j „Heimwee" en „De Molenaar". De tooneelvereeniging voerde hierna op ean klucht in 3 bedrijven: „Er loopt 'n streapje door". Het publiek genoot werkelijk van dit stuk, vooral hat brutale knechtje van Barend Bikkels deed zijn best. Onder de pauze nam kapelaan Loerakker het woord. Deze heatte hartalijk welkom de weleerw. heer kapalaan Dekker, van de St. Jozaf Parochie en de heer Taskin, die infus- schen in de zaal waren gekomen om van hun belangstelling blijk te geven. Kapelaan Loerakker beval hierna de verlo ting, welke ten bate van de Congregatie ge houden werd, ten zeerste aan. Na de pauze werd met de klucht doorge- I gaan. Tusschen de bedrijven gaven de dames i van de zangvereeniging nog enkele nummer- tjes ten beste. De feestavond werd tenslotte door den heer J. Oostdam met den christelijken gioet geslo ten .onder dankzegging aan kapelaan Loerak- kei voor zijn groote medewerking en steun. i Vermeld zij nog dat de mannen-congregatie thans 80 leden en de meisjes-congregatie liO leden telt. Prijsjassen door de werkloozen. Het var ken, dat door een milden gever was beschik baar gesteld om door de werkloozen in het ontspanningslokaal aan de Kerkstraat te wor den „verjast", is reeds onder de winnaars verdeeld. Iedere deelnemer aan het prijsjas sen heeft wat gewonnen, doordat dok troost prijzen beschikbaar waren gaslcld. Het voorbeeld van den gever, die onbekend wenscht te blijven, moge navolging vinden. IJswedstrijden. Maandagmiddag heeft alhier de eerste wedstrijd plaats gehad, wel ke was uitgschrcven door de Noordwijker- houtsche IJsclub. Deze wedstrijd werd ge houden op de sloot, nabij de losplaats aan de Bavobrug. De ijsbaan was feestelijk met vlaggan versierd en de muziekverecniging „St. Jeanne d'Arc" verhoogde de gezelligheid door enkele muzieknummers ten beste te geven. 10 prijzen waren beschikbaar gesteld, als mede 16 troostprijzen. De hoofdprijzen kon den ook voor een ander verreden worden en bestonden hieruit dat voor een zeker bedrag levensmiddelen gekocht konden worden. De winnaars waren: 1. Jan Verschoor 10, gereden voor: C. v. d. Tang. 2. A. Caspers: 7.50, voor: de wed. Caspers. 3. C. Guldemond 6. 4. A. Zuiderduin f 4.50, voor M. Zuider duin. 5. A Bouwmeester 3 voor: J. v. d. Zwart. 6. P. Brama, 2.50, voor: de wed. P. Brama. 7. L. Hcgervorst Jr. f2, voor L. Ho- gervorst Sr. 8. A. v. d. Burg Mz. f 1.50. voor M. van den Burg. 9. N. Duivenvoorden f 1-25 voor de wed. D. Duivenvoorden. 10. A. Bouw meester 1 voor L. v. d. Niet. Er was heel veel publiek aanwezig. Jara- mmer, dat de ijsbaan minder goed was. door dat er vele scheuren ingekomen waren. Naar we vernemen zal morgen een wedstrijd gehouden worden voor jongens. Hulde aan de IJsclub, die de prijzen voor een mooi doel had beschikbaar gesteld. Dit is een aanmoediging om lid van deze ging te worden. STOMPWIJK. Oudersavond. Maandag, 30 Januari a.s., zal er een ouders avond worden gegeven door de leden van de St. Jozephgezellenvereeniging en van het Pa tronaat. Deze avond is dus allereerst georga niseerd voor de ouders van de leden van de St. Josephgezellenvereeniging, van hel Patro naat en van de Gymnastiekvereeniging. en zij hebben, evenals de leden zelf, vrijen toegarg. i Tevens zal op dien avond kapalaan Bangert i spreken over de Jeugdbeweging en haar be langen. Het is daarom ook een belangrijke avond voor ouders van niet-leden dezer ver- eenigingen of van toekomstige leden, doordat zij dien avond kennis kunnen nemen van het i jeugdwerk. De prijs, bij aankoop van een pro gramma betaald, geeft u vrijen toegang. Dezer dagen zullen enkelen onzer leden bij u rondkomen, met de mooie pregrmamas'; leest het, koopt het, en toont uw belangstel ling door een goede opkomst. Houdt dus de Maandagavond hiervoor vrijl C. KLAVER, Gemeenteraad. Vrijdag 27 Januari 1933. des avonds te 7.15 uur komt de Raad Ier Gemeente Stompwijk in openbare verga dering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Inge komen stukken en mededeelingen. 3. Voor stel van B. en W. niet over te gaan tot be noeming van een controlqur (steunregeling werkloozen). 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eer.er pre aario verordening. 5. Voorstel van B. en W. tot tijdelijke korting op de wedden en loonen van het Geme-ente- personeel. 6. Voorstel van B. en W. tot be schikbaarstelling van een bedrag, overeen komstig de circulairevan het Nationaal Crisis-Comité d.d. 15 December 1932 (extra hlup aan werkloozen-steunregeling B.). Voorste] tot wijziging der verordening, re gelende de eisch xan benoembaarheid eD de bezoldiging der veldwachters. 8. Voor stellen van B. en W. naar aanleiding van ingekomen verzoekschriften ter bekoming van vergoeding krachtens het bepaalde in art. 13 der L. O.-wet 1920 door mej. de wed. M. J. Moorman. Wilsveen no. 30 en L. G. Hoogendoorn, Stompwijksche Weg no. 70. Kolfclub „de Baanbal". Da vanouds be kende Kolfculb „de Baanbal", heeft vorige week haar jaarlijksche wedstrijd gehouden in het prijskolven in de baan van den heer J. v. Esveld: „B'.esse Paard". waren alle leden aan- te binden, een ieder wel merkwaardig, in s meestal een favoriet. Pm ongeveer zes uui wazig om den strijd a: ir. zijn klasse. Het i ieder spert en elk spel maar in het kolfspel weet niemand vooruit wie de prijs zal winnen. De leden zijn niet allen even sterk, daarom wordt er in drie klassen geeoee'd, een ieder naar zijn krachten. De heer Ccr. Waaijer hee't de eerste prijs gewonnen met 143 punten in de eerste klas en Th. Willing de tweede, prijs met 134 nunten. Vervolgens werd in de tweede klas de eerste prijs behaald door den heer Jac. v, d. Zijden met 123 punten en de tweede prijs door Cor v. d. Zijden met 121 punten. Tenslotte de derde klas. daar behaalde de heer J. Wilting de eerste prijs met 83 pun ten, en de heer A. Waaijer de tweede prijs met 89 nunten. De stemming onder de leden was den hee- len avond buitengewoon gezellig, zoodat een ieder voldaan huiswaarts keerde. Tot een vol gend jaar! Geboren: Corne'is Gerardus, z. van C. P. van Eijk en A. A. J. v. d. Meulen. Johannes Bernardus Maria, z. van J. H. Groenewegert en C. S. Dobbe. Overleden: Adeiana GafJharina van der Zijden 36 j. Inbraak. Door het indrukken van een ruit, hebben onbekende daders zich toegang weten te ver schaffen in het bekende restaurant „Boerderij Meerrust". Bij een nader ingesteld inderzoek is gebleken dat niets wordt vermist. Eveneens is ingebroken in een landhuis staande aan de Kagerplassen .Of hier iets vermist wordt kon nog niet worden vastgesteld aangezien de bewoners tijdelijk afwezig zijn. De politie stelt te dezer zake een ernstig onderzoek in mede gezien het feit, dat den laatsten tijd meermalen op een dergelijke wijze is ingebro ken en geld ontvreemd. ZOETERMEER-ZEGWAART Ringrijderij op de schaats Onder auspi ciën van de IJsvereeniging alhier werd Zater dagmiddag een ringrijderij op schaatsen voor paren gehouden op de Delftsche ^Wallenwa'.e- ring. Een dertiental paren namen aan deD wedstrijd deel. De prijswinnaars waren: le prijs: de heer A. P. A. Nouwens en mej. I. Groenheyde Bd.; -2e de heer J. Uitdenbogaard en mej. W. Ooms; 3e de heer Abr. Groenheyde Hz, en M. Jon- gerius: 4e de haer C. van Geest en mej. C. Groenheyde. Voor de heeren waren geldprij zen uitgeloofd, de dames hadden keus uit een aantal kunstvoorwerpen. ZEGWAART Jubileum „Zélandia". Zaterdag j.l. hield de N.V. „Zélandia", fabriek van melkproduc ten, een receptie, ter gelegenheid van haar 25- jarig jubileum in hotel „De Jonge Prins" al hier, welke receptie zeer druk bezocht was. Wij noteerden o.a. het gemeentebestuur van Zoetermeer-Zegwaart, de besturen van de melkveilingen De Haag, Rotterdam en Lei den het bestuur van de melkfederatie; bestu ren van verschillende afdes'ingen van den bond van melkveehouders: de directeur van de melkinrichting „Concordia" te Utrecht; de directeur van de Incasso-bank: verschillende leveranciers van emballage, makelaars, vele afnemers van „Zélandia", de beide notarissen en tal van andere personen uit de gemeenten Een schat van bloemen was in de receptie zaal opgesteld en gaf aan het geheel een zeer feeste'ijk aanzien. Wij noteerden bloemstuk ken uit alle deelen van het land. Het was een zeer geslaagde receptie. Als aandenken werd een zilveren vu'pot- lood met inscriptie uitgereikt. WILT U IETS WETEN? Vraag: Wanneer gevonden voorwer pen aan het Politie-Bureau worden ge bracht. kunnen deze dan geweigerd wor den? Het gaat in dit geval oip een herders hond, welke bij mij was komen aanloopen. Antwoord: Derge.ijke gevonden „voorwerpen'" behoeft de politie inderdaad niet in bewaring te nemen. V raag: Ik ken de cijfers niet verder dan tot milliosn, hoewel ik we] eens gehoord heb van Billioen en Quadriliioen, maar hoe is nu eigenlijk de juiste volgorde en wat is het hoogste getal? Antwoord: U kent in ieder geval meer dan tot 10 tellen, wanneer u tot 1 millioen kunt tellen! Hooger op wordt het inderdaad lastiger. Men heeft 1 milliard (duizend millioen), 1 billioen (millioen maal millioen), 1 trillioen (millioen maal billioen), 1 quadriliioen (millioen maal trillioen), 1 quintiilioen (millioen maal quadriliioen) enz. Hoogere getallen dan deze (quintiilioen schrijft men met 30 nullenkomen in Ie practijk niet voor. Alleen in de sterrekunde werkt men met nog grootere getallen, doch daar gebruikt met „lichtjaren" en „licht eeuwen" als maatstaf om de afstanden in K.M. uit te drukken. Een lichtjaar is de afstand welke een lichtstraal doorloopt «n een jaar tijds. Hoeveel dat is, kunt u uit- I rekenen, wanneer u weet, dat het licht een snelheid heeft van 300.000 K.M. per se conde. Vraag: Kunt u mij ook zeggen wan neer het kantoor van den Raad van Ar beid is opengesteld voor heelkundige hulp. Kan ik ook terecht voor mondziekte als er geplakt wordt en ik in de Ziektewet ben. j We ke dagen en uren is 't kantoor open en waar is 't gebouw? 1 Antwoord: Het kantoor van den Raad van Arbeid is gevestigd Breestraat 127 en is geopend op alle werkdagen tot 's middags 4 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Door de gladheid. Door de gladheid van den weg sliptan gistermorgen langs den Gouwsluischen weg twee auto's, die elkaar passeerden. De wagens kwamen daardoor in aanrijding, waardoor een der voertuigen tegen een boom opreed en de andere tegen een hek terecht kwam. De auto's werden zoodanig beschadigd, dat ze door een kraanwagen racesten worden weg gesleept. Persoonlijke onge.ukken hadden niet plaats. BODEGRAVEN. Co Graal. Het bestuur van de Graal heeft beslcten de uitvoering niet te geven in Februari doch den eersten Zondag van Mei. Verder worden de Graalleden er op at- tent gemaakt, dat ze deze week bij de eid- sters kunnen opgeven, of ze tot de zang-, j gymnastiek-, missieland werken- cf decla- j matieclub wenschsn te behooren. De leden kunnen echter niet van meer dan twee clubs lid zijn. Geboren: Petronella, d. van J. Groo- tendorst en R. Verweij. Overleden: Chnstiaan Becker 70 j. WASSENAAR Gevaarlijk. De 15-jar*ge M. en de jarige B. schoten mei nun buksen, geladen me' kegeltjes, aan den Buurtweg op een twee tal dienstmeisjes. Eerder hadden zij op vo gels geschoten en op glazen van een broeikast, die vernield werden. De politie heeft de buk sen in beslag genomen, en tegen beide jongens proces-verbaal opgemaakt ZEVENHOVEN Raadsvacature. In verband mei het overlijden van het raadslid P. van Leeuwen j is dcor den Voorzitter van het Centraal Stembureau als diens opvclge; benoemd I verklaard de heer Ccenraad van Baren. j Volksbond, Donderdagavond verga derde de R- K. Vo ksbond onder voorzit terschap van den heer A. J. de Groot. De voorzitter heette a le aanwezigen har telijk welkom, in het bijzondei den heer W. Steinmetz, districtsbestuurder van het Centraal Bestuur. Vervolgens -as de secre taris, de heer N. Bos, de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was o.a. een dankbetuiging ingekomen van onzen oud- geestel. adviseur vooi het cadeau, dat na mens den Bond hem is toegezonden. Bes.eten werd 25 boekjes te bestellen „Rerum Novarum en Quadragesimo Anno Deze werden allen geplaatst a 20 ct. per stuk. Hierna verleent de voorzitter het woord aan'den heer Steinmetz om te spreken over „Quadragesimo Anno". Spreker gaf een uit eenzetting van alle punren en verduidelijk te de woorden van den Paus; in zijn Ency cliek neerge egd. Na zijn rede volgde een daverend applaus. De voorzitter bracht namens alle aanwe zigen den heer Steinmetz dank voor zijn leerzame rede en hoopte, dat zijn woorden vruchten "mogen dragen bij de leden. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring met gebed. Uitvoering Meisjes-congregatie Zon dagavond gaf -de Meisjes-Congregatie een herhalings-uitvoering van den vorigen Zon dag. De zaal was wedei goed gevuld. Alle speelsters waren goed in hun rollen en alles werd goed weergegeven. De taart. d:e verloot werd, werd gewonnen door den heer v. d. Sloot. De dames kunnen dankbaar te rugzien op haar arbeid want aan belang- ste.ling heeft het niet gemankeerd. ST00MVAARTBER1CHTEN HOLLAND-AMERIKA LIJN. BINNENDIJK, Rotterdam naar N. York veitr. 22 Jan. nam van Tampico. LCCHMONAR, Vancouver naar Rotter dam arr. 21 Jan. te Los Ange'.es. LCCHGOIL Rott. naar Vancouver arr. 21 Jan# te Cura$ao. HALCYON LIJN. STAD AMSTERDAM vertr. 20 Jan. van Bona naar Rotterdam. HOLLAND-AFRIKA LIJN. NIEUWKERK (uitr.) arr. 23 Jan te Lo renzo Marques. KLIPFONTEIN (uitr.) pass. 22 Januari Ouessant. KON NED ST00MB MIJ. STUYVESANT arr. 23 Jan. van Surina me te Amsterdam. THESEUS arr. 23 Jan. van Aalborg te Anioterdrm. DEUCALIGN vertr. 23 Jan. van Am sterdam naar Hamburg. CERES vertr. 23 Jan. van Salonika n. AGAMEMNON Valencia naar Amster dam vertr. 23 Jan. van Gibraltar. F.UTF.RPE vertr. 23 Jan. van Musel n. Oporto. NEREUS arr 23 Jan. van Kopenhagen te Gdynia. ORESTES. Bourgas naar Amsterdam, via Antwerpen pass. 23 Jan Gibraltar. CERES vertr. 21 Jan. van Pireaus naar Salonika. HEBE, arr. 22 Januari van Venetië te Triest. ROTTERDAMSCHE LL 0YD. KOT A BARGE (thuisr.) vertr. 23 Jan. 8 uur nam. van Lenden. BLITAR (thuisr.) arr. 23 Jan. 3 uur nam te Genua: TüSARI (uitr.) pass. 23 Jan. Galle. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. TAJANDOEN (uitr.) vertr. 23 Jan. van Port Said. POEL AU ROEBIAH (thuisr.) vertr. 22 Jan. van Sa bang. TANIMBxAR (thuisr.) vertr. 21 Jan. van Penang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN ELPENOR, Batavia naar Hamburg ver trok ?3 Jan. v. Schiedam. MEMNON vertr. 20 Jan. van Yokohama uaa» Rotterdam. AGAMEMNON Jaoan naar Rotterdam vertr. 23 Jan. van Aden. ACHILLES Japan naar Rotterdam arr. 22 Jan. te Suez. MENESTHEüS Batavia naar Amster dam en Rotterdam vertr. 21 Jan. van Port Said. CITY OF RANGOON Dairen naar Rot terdam vertr 23 Jan. van Manilla. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12