DINSDAG 24 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 VOETBAL NEDERLAND—ZWITSERLAND. WAT DE NED. PERS ZEGT. We laten hier enkele persstemmen over den Zondag pesreelden wedstrijd volgen. Het „Handelsblad" schrijft:' Lagendaal was een bepaalde fout. Een mislukking in bijna alle opzichten. Wij mogen ons niet blind staren op dien eenen keer, dat hij tegen de lat schoot. „wat wel een doelpunt had kunnen zijn!".... maar we moeten ons oordeel vormen na rijp nadenken, over zijn prestaties den heelen wedstrijd dnor_ En dan zal zelfs de ergste Lagendaal-liefhebber moeten erken nen, dat het niet veel zaaks was. Voor de rust ging het af en toe nog. Maar daarna faalde hij totaal. Te langzaam, te log. Geen sprinter. Hij scharrelde soms heel aardig er door, maar raakte vast en ze ker op een bepaald oogenblik de kluts kwijt en dan was het weer mis. Dit heeft op de andere von-spelers onmiskenbaar in vloed gehad. Bonsema heeft er meermalen den terugslag van ondervonden, een terug slag, te heviger, wijl deze Velocitaan zelf ook vaak naar zijn vorm liep te zoeken. Die Hollandschc voorhoede heeft, tame lijk wel gesteund door de ijverige midden linie, waar Anderiessen de zwakste. Van Heel de beste en Pelikaan de hardst wer kende was, heel wat heel goede aanvallen ondernomen op de Zwitsersche stelling. In het veld heel behoorlijk. Best soms. Maar voor het doel onzuiver. Niet aff De Zwitsersche achterhoede was bijzonder sterk en de doelman Séchehaye onver murwbaar; die was de beste man van het veld: een lenige goede athletenfiguur, met een zeer aantrekkelijken stijl van kee pen watervlug en uiterst klemvast. Die Zwitsersche verdediging dus heeft onze voorhoede behoorlijk in bedwang ge houden, maar toch hebben onze binnen- spelers en Lagendaal vooral prachtige kansen te over gehad en., gemist. Ook Adam. Ja, Adam. Van dien speler had men is het eigenlijk niet een beetje onredelijk? wonderen verwacht. En Adam heeft die wonderen niet vertoond. Wij vragen ons af, of dat zulk een wonder is? Hij stond hier tegenover een elftal spelers, die of met hem spe'en, of tegen hem. Regelma tig. lederen Zondag. Die derhalve Adam en zijn aardige trucjes door en door ken nen en er lang het antwoord op hebben leeren geven. Wij nemen aan. dat dit een der redenen is dat deze oranjeman niet zoo gespeeld heeft als wij van hem ge woon zijn. Onze achterhoede heeft voor de rust niet bijzonder gespee'd. Verward. Onzeker. Van der Meulen in het doel heeft daar den terugslag van ondervonden: hij heeft tweemalen moeten visschen, wat toch wer kelijk niet noodig geweest was, als die twee Weber en Van Run elkander en hem beter begrepen hadden. Maar het gaat niet aan deze twee slecht te noemen: ze waren eenvoudig een beetje minder dan anders, dit is alles. Niettemin kregen daardoor do Zwitsersche aanvallers meer vat op het Nodorlandsche deel dan onze vijf oranjemannen op het Zwitsersche. En evenmin mogen wij Van der Meulen ten volle verantwoorde1 ijk stellen voor deze twee doelpunten. Er zijn er velen die van fouten spreken, wij zouden het liever sa menloop van omstandigheden noemen. Wij zullen ons ditmaal onthouden van een revue van de Nederlandsche sne'ers, willen volstaan met de opmerking, dat, in verband met bovenstaande het der Keuze Commissie in overweging moge worden gegeven, op de mi'ldenvoorplapts maar weer Van der Broei: te plaatsen, verder het e'ftal niet te wijzigen en het bij tijd en wijle te oefenen in verband. Daar zul len op Woensdagen nog gelegenhe den genoeg voor zijn. De „Maasbode" oordeelt: Met was meer geluk hadden wij kun nen winnen. Maar verdiend was dit geens zins geweest. Het beste, snelste team heeft gewonnen en als goede sport'ieden heb ben wij ons daarbij neer te leggen. Het Nederlandseh elftal heeft niet kwaad gespeeld, maar veel minder dan bijv. in Düsseldorf, Brussel en Parijs. Vooral in Parijs, waar de Fransche vleugelspelers buitengewoon snel waren en de onzeD als het ware medegesleept werden een dus danig tempo te volgen. Hiervan was gis terenmiddag weinig te bespeuren. Zelfs Adam die snel en vlug kan dribbelen, en af en toe ouderwets uit z'n slof schoot, was slechts een schaduw van den Adam, welke ons aan de 20 overwinning heeft gehol pen tegen Duitschland. Van der Meulen heeft weinig te doen gehad en moeilijke ballen heeft hij niet behoeven te verwerken. Bij sneller uitloo- pen had hij het eerste doelpunt kunnen voorkomen Wéber was zijn plaats volko men waard, maar Van Run lang niet zoo trap vast als men van hem gewoon is. In de middenlinie heeft van Heel kranig gewerkt en Pellikaaan kan ook terugzien op een behoorlijken wedstrijd. Van de vleugelspelers was Nagels de beste, ter wijl van Nellen zijn vorm geheel kwijt schijnt te zijn. Bonsema heeft voldaan, maar een uitblinker zal hij nooit worden. Over Lagendaal en Adam spraken we reeds. De Zwitsers. Van de Zwitsers dient voor alles de doelman Séchehaye te worden genoemd. Hij heeft door zijn juistcn kijk en talent vol spel medegeholpen de overwinning tot een feit te maken. Hij was overal tege'ijk. was eerder bij den bal dan een der onzen, klemvast en sprong steeds hooger dan de langste speler ook. II ij is een doelverdedi- ger van klasse. Minelli en Weiier als verdedigers wa ren subliem; ze hebber, menigen aanval onderschept, de keeren dat zij gepasseerd werden, zijn zeldzaam geweest. De mid denlinie en voorhoede sloten in het alge meen wel, maar veel goede scheten van de gebroeder Abegglen heeft niemand te zien gekregen. Beide doelpunten waren van zeer nabij en er kwamen geen schutters- talenten bij te pas. Scheidsrechter Rous heeft het niet moeilijk gehad. Er werd zeer correct ge speeld. De wijze waarop hij verschillende aanvallen onderbrak door plotseling te fluiten als de overtreding reeds lang ge schied was. deed vreemd aan. Toch een scheidsrechter dien men gaarne aan het werk ziet. De „Sportkroniek" schrijft o. m.: Er waren echter twee teleurstellingen, die haar stempel op dezen wedstrijd ge drukt hebben: 't spel van v. d. Meulen en dat van Lagendaal, die tenslotte inplaats van v. d. Broek op de midvoorplaats geko zen was. Feitelijk mogen zij beiden niet in één adem genoemd worden. Het is haast nog nimmer voorgekomen, dat onze trouwe doelman, die nu 49 internationale wedstrij den achter den rug heeft, heeft gefaald, 't Ongelukkige was echter, dat hij ditmaal vrijwel niets te doen gehad heeft een onaangename factor voor een keeper die kou staat te lijden en dat hij tweemaal bij gevaarlijke through passes een fout maakte, die een doelpunt tengevolge had. En dat is nu juist het beroerde: misschien heeft v. d. Meulen 't minste aantal fou ten gemaakt van alle Hollandsche spelers, maar bij een doelman heelt een fout nu eenmaal doorgaans funste gevolgen. Wij zul'en tenminste de laatste zijn om ze v. d. Meulen aan te rekenen. Van meer invloed op het verloop van den wedstrijd is echter 't volkomen faien van onzen midvoor geweest. Wij laten nog buiten beschouwing, dat hij enkele gemak kelijke kansen onbenut heeft gelaten en wij mogen er en passant tevens op wijzen, dat hij met een paar goede schoten niet gelukkig was, maar 't ergste was, dat het spel van de geheele voorhoede leed onder 't feit, dat er practisch gesproken géén aanvalsleider was. We zijn overtuigd, dat het met v. d. Breek, zelfs zooals deze te Düsseldorf speelde en dat was heusch maar nauwelijks voldoende zóó veel beter gegaan zou zijn, dat Holland niet verloren zou hebben, 't Schromelijk tekort aan snelheid en 't nagenoëg volkomen ont breken van techniek bij Lagendaal, heb ben van onze voorhoede een ongevaarlijke linie gemaakt, die feitelijk geen mement tegen de stoere Zwitsersche verdediging was opgewassen. Wanneer men dat alles nog eens rustig overweegt, meet men wel tot de overtui ging komen, dat deze eene nederlaag nog niet behoeft te beteekenen, dat een keer punt gekomen is in den opwaartschen weg van ons voetbal. Met een v. d. Meu len in normalen vorm en een iets gelukki ger samengestelde voorhoede, zal wellicht 'n volgenden keer bewezen kunnen wor den. dat niet voor niets van een herstel van Hollands prestige gesproken mocht worden. DE INDRUK BIJ ANDEREN. Dr. D. van Prooye, president van den K. N. V. B.: Het heeft ons niet mee gezeten, we hebben niet veel geluk gehad. Als ge heel heeft ons elftal zeer zeker voldaan. Het Zwitsersch elftal heeft een aantrekke lijk spel vertoond, in het bijzender de voorhoede. Wij hadden de partij met wat meer geluk even zoo goed kunnen win nen. Karei J. Lotsv, voorzitter der Keuze- Commissie: Wij hadden pech, maar heb ben met eere verloren. Zwitserland is een der sterkste ploegen van Europa, en dat mogen wij niet vergeten. Het was een lust de gebroeders Abegglen aan het werk te z.ien en hoe snel alles in het werk ging in hun voorhoede. De goals waren niet mooi en een beetje gelukkig. Valkema, bestuurslid K. N. V. B.De Zwitsers hebben verdiend gewonnen. Een der beste van ons elftal was Van Heel. Overigens geen slechte wedstrijd van onze ploeg. W. Triebel. lid van de Keuze-commissie: Het is een goede wedstrijd geweest. La gendaal was wat sloom en de backs niet zoo trapvast als gewoonlijk. In de midden linie heeft Van Heel een buitengewoon mooien wedstrijd gespeeld. Van de Zwit sers waren bijzonder op dreef Trello Abegg len en de dcelverdediger Séchehaye. Dat wij geen doelpunten hebben kunnen ma ken. komt hoofdzakelijk door het schitte rend verdedigen van de beide backs. A. Staal, secretaris K. N. V. B.Wij wa ren niet zoo goed als anders en de neder laag is volkomen verdiend. Weiier, aanvoerder Zwitsersch elftal: Ik ben verheugd over deze overwinning in den vreemde. Het was een zware wedstrijd voor ons en we hebben er hard voor moe ten werken. Een woord van lof over het veld. Van de Hollanders was Adam de beête. Dat Zwitserland zonder een tegen- punt overwinnaar zou blijven, was wel bij niemand opgekomen. Gnssman. secietaris van den Schweit zer Fuszbalbund: Een wedstrijd met span ning en verrassingen. Het Nederlandsche elftal heeft zeer enthousiast gespeeld, maar niet zooals men er in het buitenland over verteld had. Fritz Mueller, lid Technische commissie Z. V. B.: Holland heeft technisch goed gespeeld, maar naar men er over heeft ge schreven, is het toch tegengevallen. Adam nas de beste der voorhoedespelers. Het Zwitsersch elftal heeft ou een paar tech nische fouten na zeer wel voldaan. Het publiek is zeer sportief en had waardee- rinsr voor de tegenstanders. Hans Boekman, scheidsrechter K. X. V. B.: Nog geen jaa^ geleden scheidsrech terde ik Zwitserland tegen Duitschland. Ik kan haast niet gelooven, dat dit ongeveer hetzelfde elftal is dat met twee-nul van Duitschland verloor. De enorme vooruit gang in tempo en techniek is mij opge vallen, Het Ned elftal speelde een klasse minder dan in Parijs, Düsseldorf en Bel gië. ZWITSERSCHE PERSSTEMMEN. De Zwitsersche pers is het er over eens, dat het Nederlandsche elftal den wed strijd in het Amsterdrmsch stadion eigen lijk in het veld een overwicht over de Zwitsersch e'ftal heeft op een paar tech- ders met eenig geluk hadden kunnen win nen, rf althans gelijk had 'en kunnen spe len. Niettemin vindt de Zwitsersche pers de overwinning van de Zwitsers niet on verdiend wegens het schitterende spel van Séchehaye in het doel en de verded'eing, van wie vooral Minelli geprezen wordt. ,,Spo:t", Zürich schrijft dat Nederland werkelijk onder een ongelukkig gesternte heeft gespeeld en met ietwat meer geluk ten minste, een, zoo niet meer dce'pun- ten had kunnen behalen. Het gedrang op het doel typeerde het Nederlandsche spel. Lagendaal schoot het meest, maar was onnauwkeurig en vaak onbeholpen in het gebruik van de kansen. Plij liet zich te zeer tot verre schoten verleiden. Adam toonde zich op z'n gercem- de hoogte en was met Lavendaal de drijf- veer van den aanval. De d:ie overigen der voorhoede s'cten zich bij de sneelwijze van Adam en Lagendaal gced aan. Anderiessen was op één lijn te stellen met den Zwitsersehen spil Tmhof. Zijn speelwijze verried grccte intern"ticnale ervaring. De buitens; e'ers van de Neder landsche iridden!i"ie dekte de Zwitser sche vleugels goed. De ach te snelers kon den slechts een enkel maal beiden gepas- seerd worden. V^n der Meulen had weinig te deen, was echter onzeker in het uitloo- pen en het blad stelt de vraag, of hij niet ten minste aan één doelpunt sehuid had. „La Suisse", Genève, wier sportredac teur zelf naar Amsterdam was meegegaan meent, dat het spelpeil een groote klasse heeft bereikt. Ondanks alle daaraan be stede bemoeiingen was het veld toch te zeer bevroren om sublieme techniek moge lijk te maken. Het Zwitsersch e'ftal heeft daardoor een ongehoorde moeite gehad zijn evenwicht te vinden en slechts zelden waren goed ge'eide aanvallen mogelijk. De Hollanders hebben vooral de vleugels aan het werk gezet, hetgeen het blad een tac- tische fout acht. i Het resultaat is niet in overeenstemming met het algemeen spelverlcop. Vooral in de tweede helft had Neder land groot overwicht. Een gelijk spel zou het no: male resultaat geweest zijn doch eenmaal heeft Zwitserland thans ge'uk gehad terwijl bovendien de Nederlandsche voorhoede zelf schuld eraan is. dat zij niet heeft gedoelpunt. Lagendaal muntte uit door zijn kopspel maar was te lang zaam om de bal onder zijn macht te bren gen. Adam zou volgens La Suisse als rechtsbuiten veel beter voldaan hebben. Van Nellen was en der besten van het Nederlandsche elftal, Het blad prijs ech ter vooral de Nederlandsche middenlinie, i terwijl de Nederlandsche verdediging twee fouten heeft gemaakt, die beide een doel punt hebben gekost. ..De Neue Züricher Zt." die ook haar eigen sportredacteur naar Amsterdam had afgevaardigd, meent dat de landenwed- strijd niet het hooge spelpeil bereikt heeft j dat in overeenstemming met het Neder landsche en Zwitsersche s; elpeil te ver- j wachten was. Zwitserland heeft niet on verdiend gewennen, daar de Zwitsersche voorhoede een meer slagvaardige eenheid vertoonde dan Nederland, dat, wanneer 1 zij de verdedigingslijn dcorbroken had, in eenheden was opgelost. De Zwitsers kwa- j men althans enkele malen in vol front voor het Nederlandsche deel. terwijl het zij de Nederlandsche voorhoede steeds aan een enkelen spelen werd overgelrten den be- slissenden slag te deen. Het meer geslo ten aanvalsspèl bij de Zwitsers heeft den doorslag gegeven. De Nederlanders waren vooral tactisch de minderen der Zwitsers. Adam was de beste speler van het Ne derlandsche elftal. SKISPORT. SUCCES VOOR LOOPUYT. Onze landgenoot Loouvt die in dit sei zoen wegens ongecefendheid nog slechts een enke'e maal is uitgekomen, heeft gis teren op de Rigi getoond wederom in prachtigen vorm te zijn. Hij heeft den wedstrijd om het skisprin gen kampioenschap van Midden-Zwitser land gewennen en daarbij de beide Noren Guttormen en Kielland met groote meer derheid geslagen. Een koude sneeuwstorm en de kleine springschans maakten echter verre sprongen niet moge'ijk, zoodat het bij iets meer dan 30 meter moest bliiven. „Hbld." SCHAATSENRIJDEN LEIDSCHE POLITIE SP0RT- VEREEN1GING. Korpskampioenswedstrijden. Donderdagmorgen te 10 uur zullen op de baan der I.e:dscbe IJsclub de kampioen schappen der L. P. S, V. worden gehou- chen in hard- en schoonrijden om een zilve ren wisselbeker. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. Gistermiddag werden door de Groning- sche Studenten IJsvereeniging korte baan- wedstrijden georganiseerd. Voor de inter academiale wedstrijden waren uitgenoodigd vijftallen uit Leiden, Utrecht, Delft, Am sterdam en Wageningen. Hoewel verschil lende dezer universiteiten hadden toege*- zegd te komen, was alleen Delft vertegen woordigd', de andere hadden op het laatste oogenblik nog afgezegd. De totale gemidde'de tijd der vijf Gro ningers over twee ritten, ider van 160 m. bedroeg 98.2 sec., van Delft 112.4 sec,, zoodat de Groningsche studenten wonnen met 14.2 sec. voorsprong. De individueele prijzen werden behaald door: 1. J. A. Bottema. Groningen, gem. 18.4 sec.; 2. C. W. Verloop, Delft. 18.8 sec.; 3. C. H. Brandsma, Groningen, 20 sesc. WEDSTRIJDEN VAN DEN K. N. S. B. Door het Bestuur van den Kon. Ned. Schartsenrijdersbond zijn de volgende na tionale wedstrijden vcor amateurs uitge schreven: Te Hengelo, georganiseerd door de Hen- gclcsche IJsclub op Dinsdag 24 Januari een wedstrijd in het hardrijden over 500, 1500 en 5000 meter. Aanvang 11 uur. Te Appingedrm. georganiseerd door de IJsc'ub Fivelgo een wedstrijd om het Pro vinciaal kimrioenschao in het schoon ij- den voor dames voor de provin'ie Gronin gen. gevolgd door een wedstrijd voor pa ren. A^nvaig 11 uur. Dinsdag 24 Jan. Te Zwolle, eeorganisee-d door de IJs club te Zwolle een wedstrijd om het pro- vincieel k~mrioenschap in het schoonrij den voor heeen vcor de nrovincie Over- ijsel. gevoVd dcor een wedstrijd voor pa ren, op Dinsdag 24 Januari Aanvang 12 Te Grcmngen een wedstrijd voor ama teurs om het kampioenschap vrn Neder land in het schconrijden voor dames ge volgd door een wedstrijd voor paren op Donderdag 26 Januari, georganiseerd door de TJsvereeniging te Groningen. Aanvang elf uur. Te Arnhem een nationale wedstrijd om het proviueieel kampioenschap van Gel derland in het schoonrijden voor hee en, gevolgd door een wedstrijd voor paren op Zaterdag 28 Januari, georganiseerd door de T.Jsclub Arnhem. Aanvang 11 uur. Naar wij vernemen hebben Van der Scheer. Heiden en Dijkstra telegrafisch van uit Davos ingeschreven voor de pro vince le kampioenschappen van Gelder land in het hardrijden op de schaats, wel ke op Woensdag a.s. te Zutphen door de IJsclub „Zutphen" zullen worden georga niseerd. Te Nieuwe Niedorp nationale proefwed- strijden in het hardrijden op Donderdag 26 Jan. a.s.. georganiseerd door Ijs- en Volks vermaak te Nieuwe Niedorp. Elke proef- wedstrijd is verdeeld in twee series, ieder van twee afdee'ingen. Ie serie 15, 16 en 17 jaar. a. 500 meter. b. 1500 meter; ?e serie 18 en 19 iaar. a, 500 meter, b. 1500 meter. Aanvang 11 uur. Te Leeuwarden een n"tionale wedstrijd om het provinciaal kam^iaenschan in het hardrüden voor de provincie Friesland, af standen 500, 1500 en 5000 meter, oo Vrij dag 27 Jan., veoreaniseerd door de Kon. Vereeniging „De IJsclub" te Leeuwarden. Aanvang 11 uur. Te Rotterdam natirnale wedstriiden om het provinciaal kampicenschao in het hardrijden voor de provinvie Zi'id-HoPani afstanden 5.C0. 15C0 en 5C00 meter, on Vrii- dag 27 Jan.. georganiseerd doo-*- de IJsclub „Kralingen" te Rotterdam. Aanvang 11 uur. Te Eilthoven nationale wedst-ijd cm het provinciaal kampioenschap in het schoon- rijde# voor heeren. gevolgd cloor een wed strijd voor paren voor de province Ut echt op Vrijdag 27 Jan. a.s. georaanisee-d door de IJsclub „Het Biltsche Meertje". Aan vang 11 uur. ZWEMMEN NIEUW WERELDRECORD. 500 rreter schoolslag. Te Bronswijk slaagde Schwarz er in het wereldrecord 500 meter schoolste on zpn naam te krijgen door dezen afst-nd te zwemmen in 7 min. 33.1 sec. Het oude wereldrecord stond on naam van Reïn°ro!dt (Fin'rnd) met een ti:d van 7 min. 3^ 8 sec. Officieele tijdwaarnemers waren aanwezig. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd Rijnzicht IL. U. T. O. I voor de 3e klasse comp L. B. B. luidt: J. Peerdeman (Luto) 100 22 22 4 54 P. M. Haak, res. (R.) 24 21 5 1.14 J. Jansen 100 42 14 2.38 N. V. 85 41 9 2.07 I. 0. 100 51 9 -.96 B. res. 41 50 5 0.82 C. van Vliet 100 72 6 1.38 NN. 69 71 5 0.97 L. U. T. 0. 2 en Rijnzicht 0 punten. De uitslag van den wedstrijd 't Groene Laken III—T. O. G. II voor de 4e klasse comp. L. B. B, lui.lt: J. S. (T.O.G.) 74 49 12 1.51 N. N. ('t Gr. L.) 75 49 8 1.53 J. J. Mulder 75 32 10 2.34 N.N. 52 31 11 1.67 J. W. 75 42 7 1.78 I. v. d. Wijngaard 69 41 6 1.68 H. W. 28 33 5 0.84 W. v. d. Wijngaard 75 33 11 2.27 't Gr. Laken 1 en T .0. G. 1 punt. De uitslag van den wedstrijd R ijnzicht II't Groene Laken II voor de 4e k lasse comp. L. B. B. luidt: K. B. ('t Gr. L.) 75 45 11 1.66 P. M. Haak (R.) 47 44 6 1.06 Th. Ouwerkerk 75 37 10 2.02 N.N. res. 29 36 2 0.80 N.N. 75 36 8 2.08 N.N. 37 35 8 1.05 I. Einnendijk 75 67 7 1.11 N.N. 69 66 6 l.M 't Gr. Laken 2 en Rijnzicht 0 punten. LUCHTVAART AVIATRICES VERMIST. Twee jonge Noorsche vliegsters, die gisterechtend vroeg van Hestan-vliegkamp zijn weggevlogen met de bedoeling over de Noordzee naar Cslo te gaan, worden thans als vermist opgegeven. OP ZOEK NAAR HINKLER. Kap. Hope vertelt Kapitein Hope, die zooals bekend is in het Alpengebied een onderzoek heeft in gesteld naar den vermisten vlieger Hin- kler verklaarde in een interview, dat hij voor zijn vluchten boven Zwitserland geen goed denkbeeld heeft gehad van de moei lijkheden van het vliegen in de Alpen. „Ik heb gedacht", aldus Hope, „dat ik alles van vliegen afwist, doch ik weet nu, dat ik niets weet van vliegen in zulk berg land." Kapitein Hope verklaarde dat hij op eigën kosten dezen speurtocht naar Zwit serland heeft ondernomen omdat Hinkler een persoonlijke viiend van hem was, doch ofschoon hij zijn best gedaan heeft, heeft hij ingezien, dat het onmogelijk was te doen hetgeen hij voornemens was. Het vliegen in bergachtig terrein is zeer gevaarlijk daar men bij het geringste mo tordefect zijn hoogte verliest en tegen de bergen te pletter vliegt. Bovendien heeft men zwaar te kampen met benedenwaartsche winden hetgeen hem bij het vliegen over den Wetterhorn, toen hij 1C00 vcet in hoogte verloor, bijna noodlottig was geworden. Directeur van vliegveld vertelt wat anders. De directeur van het vliegveld van Lau sanne heeft een ernstige beschuldiging gepubliceerd tegen de Engelsche vliegers Hope en Courtney, die in de Engelsche pers hadden verklaard, onder geweldige moeilijkheden zes uur lang naar Eert Hin kler te hebben gezocht, dcch die in wer kelijkheid slechts van Lausanne naar We- troz vlogen, een vlucht zonder eenig ge vaar van een half uur. waarna zij 24 uur te Wetroz zouden zijn gebleven, zender iets van zich te lal en hooien, terwijl inmiddels Zwitsersche vliegers met groot gevaar naar de beide Engelse-hen zochten. In het gevaarlijke gebied, waar Hinkler gepas seerd is. nl. het Simplongebied, zcuden Hope en Courtney in het geheel niet zijn geweest. Vliegongelukkon bij de Engelsche luchtvloot. In 1932 zijn 32 vliegtuigen van de En gelsche luchtvloot neergestort, waa.bij 48 officieren en manschappen gedood werden. AUTOMOBILIST! „Autorijder, ken uw plichten, Doof op den weg bijtijds uw lichten!" „Als jij mijn man was. gaf ik jë vergif". „En als jij mijn vrouw was, nam ik het in".

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10