DE ZiLVERKCNING MAANDAG 23 JANUARI 1933 DE LEÏDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN WEER EEN ONGEVAL OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. BOTSING TUSSCHEN VRACHTAUTO EN SNELTREIN. Eén doode, één gewonde. Op den onbewaakten overweg nabij Heilo heeft gisterochtend met den trein, die te 9.40 uur te Heilo moet aankomen, een botsing tusschen den sneltrein uit Amsterdam en een vrachtauto plaats gehad, waarbij de bestuurder van de auto werd gedood. De 20-jarige Th. Vreeker uit Limmen was met een vrachtauto op weg naar de R. K kerk om zijn zuster en eenige kin deren te halen. De weg loopt hier even wijdig met den spoorweg en het schijnt, dat V. den sneltrein die dicht achter hem naderde niet heeft opgemerkt. On geveer 40 M. voordat de trein, die hier een snelheid van tusschen 80 en 90 K.M. per uur heeft, den overweg zou passee- rèn, draaide V. met de auto op de spoorlijn. De bestuurder van den trein trachtte nog, nadat hij tevoren signalen had gegeven, door krachtig te remmen een ongeluk te voorkomen. Dit was echter niet meer mogelijk. In bijna on verminderde vaart greep de trein het voertuig, dat in ontelbare brokken vloog en over een afstand van ongeveer 50 M. werd meegesleurd. Tusschen de overblijfselen van de auto vond men spoedig het deerlijk ver minkte lijk van Vreeker, die op slag moet zijn gedood. Tengevolge van de hevige botsing braken ook de voorruiten van den electrischen trein, tengevolge waarvan ook de bestuurder van den trein wonden in het gelaat en aan han den opliep. Dr. Cohen uit Heilo verleen de de eerste hulp. Na geholpen te zijn kon hij later den trein naar Alkmaar rijden. Intusschen waren de reizigers echter uitgestapt en naar het station Heilo geloopen, vanwaar -eii met een an deren trein de reis naar Alkmaar voort zetten. De trein, waarmede de botsing geschiedde, had anderhalf uur vertra ging. DOOR EEN LOCOMOTIEF GEGREPEN Wisselwachter gedood. Zaterdagmorgen wilde de 19-jarige N.~ Tilmans, wissel wachter en hulpmachinst bij de kanaalwerken te Elsloo dén hefböom van den wissel overhalen voor een naderen de locomotief. De jongeman gleed echter uit en viel op de ralis, waar hij door de locomotief werd gegrepen, voor de machi nist kon stoppen- De ongelukkige kreeg de wielen over zich heen en werd totaal ver morzeld. JONGEMAN DOOR JACHTOPZIENER AANGESCHOTEN. Kogel door den hals. Op het jachtveld van het Wellsche Meer nabij het Limburgsche plaatsje Well is de 23-jarige Th. Spethmann uit "Wellerlooi door een surveilleerenden jachtopziener uit Cuyck met een revol ver van achteren in den hals geschoten. De jongeman werd in het ziekenhuis te Venlo verbonden. Het bleek, dat de kogel dwars door den hals was gegaan, echter zonder teere deelen te raken. De toestand is niet zorgwekkend. NOODLOTTIG SPEL. Jongetje steekt zijn zusje in brand. Terwijl de moeder eenige oogenblikken afwezisr was, hebben kinderen van de fa milie H. in het plaatje Lettele (Overijsel) met vuur gespeeld. Het zoontje wierp, vol gens het „O. D." een brandende krant naar zijn zusje waardoor de kleeren vlam vat ten. Het meisje liep ernstige brandwon den op. VREESELIJK ONGELUK. Vermorzeld in een zandgrijper. Zaterdag is aan de graafwerken aan het Julianakanaal te Elsloo een ernstig ongeluk gebeurd. De pet van een 18-jarigen arbeider woei af. Terwijl de jongen het hoofd deksel achterna ging, werd hij gegrepen door den grijper van een zandtranspor- teur. Zijn lichaam werd letterlijk in stukken geknepen. „Vooruit" GASBUIS GESPRONGEN. Bijna twee slachtoffers. Zaterdagnacht heeft zich, volgens de „Tel." in een tweetal woningen aan de Bakkerstraat te Rotterdam een geval van gasvergiftiging voorgedaan. Reeds den ge- heelen avond had zoowel de familie Blok, die op nummer 15 woont, als de bewoner van nummer 17, een sterke gaslucht waar genomen. Toch had men zich ter ruste be geven. Zaterdagmorgen vroeg vond de fa milie Blok het 2 1/2-jarig zoontje bewuste loos te bed, terwijl de 22-jarige dochter van de familie Heegee buiten bewustzijn in bed werd aangetroffen. Onmiddellijk waarschuwde men een dokter, die spoedig ter plaatse verscheen en er in slaagde de beide slachtoffers weder tot bewustzijn te brengen. Gebleken is dat in de wonin gen een hoofdbuis was gesprongen, waar door het gas in groote hoeveelheden de woningen kon binnendringen. DE D00DENSPR0NG. Jongeman te Rotterdam het slachtoffer. Juist een week nadat Vlasblom van dè Noordelijke heftoren van de spoor brug over de Koningshaven in deze is gesprongen Vrijdagavond heeft de di rectie van een bioscooptheater de on kiesheid gehad den onbesuisden jonge man te moeten huldigen voor zijn on beraden daad heeft de 20-jarige va rensgezel J. H. Tabbernee uit de War- moezierstraat dezen sprong willen over treffen. Te tien voor vijf Zaterdagmiddag za^ gen mensöhen een man in den Noorde lijken heftoren van de hefbrug over de Koningshaven klimmen. In enkele se conden groeide de menschenmenigte aan en honderden stonden in angstige span ning te wachten toen de man op het hoogste punt van den toren was aange komen, zich van jas en schoenen ont deed en zich klaar maakte voor den sprong. Ook de politie had bemerkt wat er gaande was. Tijd om in te grijpen was er echter niet meer. Men kon slechts hopen dat de man tenslotte voor den sprong zou terugdeinzen. Enkele seconden van angstig wachten volgden. Toen breidde de man zijn ar men uit en sprong paar beneden. Pijlsnel 'was zijn val. Na een meter of twintig trachtte de waaghals een salto te ma ken. Iedereen kon zien dat deze mis lukte. Met een hevigen klap kwam de man plat op het lichaam in het water terecht, om niet meer boven te komen. Van alle kanten voeren booten aan maar te vergeefs- wachtte men dat de man zou bovenkomen. Vermoedelijk is hij door den hevigen slag waarmee hij op het water terecht is gekomen op slag gedood. De Rivier politie is onmiddellijk naar het lijk gaan dreggen. Uit wat vrienden van T. verklaard hebben is wel gebleken dat het voor beeld van V. en de ruchtbaarheid die daaraan gegeven is, den jongeman er toe gebracht hebben het waagstuk te on dernemen. Te half negen heeft de Rivierpolitie het lijk opgehaald. Geconstateerd is dat het slachtoffer een schedelbreuk had, hetgeen de veronderstelling dat T. door den slag waarmee hii in het water te recht gekomen is, gedood is, bevestigt. Het lijk is naar de begraafplaats Crooswijk overgebracht. Een derde waanzinnige. Zondagmorgen ongeveer halftien werd het politiebureau Nassaukade opnieuw in rep en roer gebracht door de mede- deeling dat er zich weer iemand op de spoorbaan bevond, die te kennen gege ven had, dat hij van plan was van den heftoren te zullen springen. Inderdaad bleek zich naar „Vooruit" meldt, een man op de spoorbaan te be vinden, die snel in de richting van den beruchten noordelijken heftoren liep. Twee inspecteurs en enkele agenten probeerden den man in te halen, die echter de toegangstrap eerder wist te bereiken. Hoewel de politiemannen hem herhaaldelijk toeriepen, dat hij terug moest komen, begon hij aan de klauter- partij. Zonder aarzelen zette de politie de achtervolging op de smalle trapjes van den toren voort. De man beantwoordde de sommaties met scheldwoorden en bedreigingen. Toen de inspecteurs aan het laatste trapje gekomen waren had de man het hoogste platform bereikt. Men sommeer de hem nog eens met nadruk naar be neden te komen, maar de man dreigde hen: „Als jullie hierboven durft te ko men, dan gaan we er met zijn allen af". De politiemensohen kwamen in een allesbehalve benijdenswaardige positie. Als men naar boven ging, zou de dwaas wellicht naar beneden springen voordat men het voorkomen kon en zou het tal rijke toeziende publiek terecht het ver wijt kunnen maken, dat de politie den man had opgejaagd en bovendien be stond er ook nog een klein kansje op een worsteling boven op den toren Daarom besloten de politiemenschen maar kalm te retirfeeren en den loop der dingen rustig af te wachten. Wilde de man springen, dan moest hij dit zelf maar weten, men had hem voldoende gewaarschuwd en het was dan toch niet meer tegen te houden. Het bleek dat deze tactiek inderdaad de beste was geweest, want na een kwar tiertje kreeg de man boven het ook te koud en daar hij bij nader inzien 70 me ter toch ook wel een beetje hoog vond, klauterde hij langs de trappen weer naar beneden. Daar werd hij door de politie opgewacht. Het bleek teen te gelijk, dat de man onder drankinvloed verkeerde. Hij werd op het politiebureau aan de Nassaukade ter ontnuchtering opgeslo ten. Het wa6 de 32-jarige chauffeur D. R. Hofman uit de Thnndersstraat. Hij verklaarde nog, dat hij met en kele vrienden aan de bittertafel gewed had, dat hij ook wel van dezen toren zou durven springen. JEUGDIGE DIEVEN GEPAKT. Een twintigtal Haagsche boefjes thans achter slot- Er is alweer een bende jongens in Den Haag gearresteerd, verdacht van inbraak en diefstal. Het zijn er acht en hun leeftijd varieert van vijftien tot achttien jaar. Dat nog eenige arres taties zullen volgen is niet uitgesloten. De aanleiding tot deze arrestaties was dat op 11 Januari des avonds elf uur een agent bij de school aan de Mijten- straat een jongen ontdekte, den acht tienjarigen T. de G., die daar ingebro ken bleek te hebben. Van het schoolge bouw was een ruit ingedrukt, maar ver mist werd er niets. Vermoedelijk waren de daders de politie ontdekte al spoe dig, dat De G. niet de eenige was gestoord. Later werden aangehouden de zeven tienjarige knapen T. K. en B. de J., die ook bij de zaak betrokken b'eken. Verder kwam aan het licht dat zij half December zich hadden schuldig ge maakt aan het stelen van twee porte- monnaies uit kleedtenten van spelers op het voetbalterrein aan den Leyweg. Maar de knapen hadden nog meer op hun geweten. De politie ontdekte, dat zij verscheidene rijwielteHstingolaatjes hadden gestolen en dat zij auto's had den gekaapt, waarmede zij uit rijden (JIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 24 Januari. Huizen, 296 M. KRO-Uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 De KR O-boys o. L v. Piet Lusten- houwer. 1.00 Gramofoon. I.20 De KBO-boys. 2.00 Middenstandscursus. 2.35 Vrouwenuurtje door mevr. M. Stey- ger-Asperslagh. 3.30 Mode-cursus. 4.30 Populair concert door het KRO- orkest o. 1. v. Johan Gerritsen. 5.15 Gramofoon. 5.30 Solistenconcert door het KR O-orkest o. 1. v. Joh. Gerritsen. Soliste: Stefi Geyer, viool. 6.00 Esperanto-cursus. 6.20 Vraaggesprek door Th. Arts met ir. S. L. Louwes over „De steun aan de inheein- sche tarweteele". 6.50 Viool-soli door Stefi Geyer. 7.10 „Quadragesimo Anno" door prof. dr Alphons Steger. 7.45 Verbondskwartiertje. 8:00 Kardinaal van Rossum-herdenking in het concertgebouw te Amsterdam met „Requiem" van Verdi, uit te voeren door de R. K. Oratorium-vereeniging m. m. v. de solisten Jo Vincent (sopraan), Jo Immink (alt), Louis v. Tulder (tenor), Willem Ra- velli (bas). Het geheel staat onder leiding van Theo v. d. Bijl. De herdenkingsrede zal gehouden worden door prof. dr. Fr. Féron. II.00 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 AVRO-Kamerorkest o. 1. v. Nico Gerharz. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Orgelconcert P. v. Egmond Jr. m. m. v. Victoria Binnendijk (zang). 11.30 Gramofoonpl. 12.00 AVRO-Kleinorkest o. L v. N. Tree«p. 1.00 Gramofoonpl. 1.452.15 Vervolg concert. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Knipcursus. 4.00 Pianorecital Hugo van Dalen. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o. L v. J. Ha mel. 5.00 Verhalen voor kleine kinderen door mevr. A. v. Dijk. 5.30 Jeugdhalfuur van de VPRO. 6.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 6.30 R.V.U. K. v. d. Feer: Tets over den Arbeid der Ned.-Ind. Volken". 7.00 Omroeporkest (vervolg). 7.30 Eng^lsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Uit Tivoli, Rotterdam: 1ste Deel van Bouwmeester's Revue „Dat 's goed beke- gingen en die zij daarna ergens achter lieten. Intusschen werd het in den loop van het onderzoek duidelijk, dat zij kame raden hadden, die zich ook aan het ste len van belastingplaatjes en het uit rij den gaan met onbeheer staande auto's schuldig maakten. In verband hiermede werden nog suc cessievelijk vijf knapen aangehouden, de zeventien-jarige jongens O. P. B. en C. H. N., de achttienjarige A. R. en de vijf tienjarige knapen W. M. en K. v. R. De beide vijftien-jarigen bekenden te vens te hebben ingebroken in de con sumptietent aan de Cruquiusstraat, waar zij koek en andere iekkernijen hadden weggenomen om ze op te snoepen. Voorts zijn er onder de aangehoudenen die zich door overklimming toegang hadden verschaft tot pakhuizen aan de Waldorpstraat, waar kruidenierswaren opgeslagen liggen. Ook in deze geyallen hadden de daders grootendeels het ge- stolene zelf opgesnoept. ken" met Buziau en S. Nieuwenhuyzen. 10.05 Vervolg hoorspel „Ann en Harold". 11.00 Vaz Dias. 11.0512.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein -en berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel S. Gustard. I.05 Commodore Grand-orkesb o. L v. Muscant. 2.20 Voor de scholen. 4.45 R. Tapponnier en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.50 Haydn's trio's door het Boedape®- ter Trio. 7.10 Fransche conversatie. 7.40 Radio-Militair-orkest o. 1. v. O'Don- ne!l. 8.50 Lezing. 9.40 „The School for Scandal", hoorspel van B. Sheridan. Muziek van L. Woodgate. II.2012.20 New Stone en zijn band. „Kadi o-P a r i s", 1724 AL 8.05 Gramofoonpl. 12.20 Concert door het Rrettly-orkest. 7.40 Dito. 9.05 Kamermuziek (piano, viool, cello). Kalundborg, 1153 AL 11.201.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 2.204.20 C. Rydahl's orkest m. m. v. so listen. 7.20 Operettemuziek door orkest en so listen o. 1. v. E. Reesen. 8.20 Radio-tooneel. 9.3510.20 Populaire klassieken door het Omroeporkest o. 1. v. Reesen. 10.2011.50 Dansmuziek o. L v. K Ju- lien. Langenberg, 473 AL 6.25 en 10.40 Gramofoonpl. 11.20 Concert door orkest o. L v. Dolezei. 12.20 Concert o. 1. v. Eysoldb 1.50 Gramofoonpl. 4.20 Concert o. 1. v. Eysoldt. 7.20 Werag-orkest o. 1. v. Kühn, m. m. v. solisten. 8.20 Weragorkest o. L v. Buschkötter m. m. v. solisten. Ro m e, 441 AL 8.05 Concert (orkest, kwartet, sopraan, tenor, mezzo-sopraan en bariton). In de pauze om 8.50: Radiotooneel. B r u s 8 e 1, 508 en 338 AL 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest en soliste o. L v. Andró. 9.20 Harmonie-orkest o. L v. Vanhoegaer- deu. 10.30 Cnamofoonplaten. 338 M.: 12.20 Omroeporkest o. L v. Lee mans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 6.50 dito. 8.20 Populair gevarieerd programma m. m. v. orkest en solisten o. 1. v. F. André. 10.3011.20 Gramofoonplatenconcert. Twee der aangehoudenen zijn reeds eerder met den strafrechter in aanraking geweest. De eene moet nog drie maan den tuchtschool ondergaan. De ander is voorwaardelijk veroordeeld tob drie maanden gevangenisstraf. Dab de misdadigheid dezer knapen het gevolg zou zijn van de groote werk loosheid, is niet gebleken. Sommigen hunner hadden werk. Do anderen geven een indruk van luiheid. De aangehoude nen behooren tot het typo van den straatjongen. Het schijnt dat hun ouders er niet in zijn geslaagd hen voldoende onder con trole te houden. Alle aangehoudenen zijn voor den officier van justitie geleid, de laatsten gistermorgen. De meesten zijn in het huis van bewaring ingeslo ten. Mede als gevolg van de bekende, vo rige zaak zijn nu in totaal een en twin tig jongens gearresteerd, die dievenben den vormden en zich aan verschillende misdrijven hebben schuldig gemaakt. FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. 23) Nelly ging naar de andere kamer om haar hoed en een ouden mantel te halen. „Jaikes", 7,ei ze, „kijk eens hoe lief hij er uitziet in zijn slaap." Jaikes kwam gehoorzaam naar de deur toe en keek naar de kleine jongen, die zoo vredig in het armelijke bed lag. „God zegene hem", mompelde hij.- „Wat herinnert hij me sterk aan Alaar dat moest ik niet zeggen, wel „O jawel, Jaikes, zeg het maar. Ik denk zoo graag aan mijn lieven, gestorven Will. Wat voor fouten hij ook gehad mag heb ben. voor mij is hij altijd een beste man ge weest." Zij leunde een oogenblik tegen het bed je. tranen rolden over haar wangen, ter wijl Jaikes met verwrongen gelaat en be vend stond toe te zien. Zij droogde haar tranen en keek hem met een droevigén glimlach aan. „Ik mag niet huilen, vandaag", zei ze, „nu we zoo'n buitenkansje hebben. Best cude Jaikes, ik voel me werkelijk veel ge- VJjkiger", verklaarde zij. „Ik geloof, dat we den storm toch nog te boven komen." „Natuurlijk zullen we dat", antwoordde Jaikes barsch, maar tegelijk kwam er een blijde uitdrukking in zijn doffe oogen. „Natuurlijk zullen we dat, als ik zoo doorga met shillings verdienen. Ik zal een hoop werk krijgen en bergen geld ver dienen. God zegene u, mevrouw, nu zal 't ons voor den wind beginnen te gaan." Nelly drukte de ruwe. oude hand. „Beste, beste Jaikes," herhaalde zij. „Wil jij nu hier blijven terwijl ik uitga en iets haal, dat Ned goed zal doen? Ik zal gauw weer terug zijn én dan zullen we ons feestmaal genieten. Ned en Cissy en jij en ik allemaal bij elkaar." Jaikes liet haar uit. toen sloot hij zacht jes de deur van de slaapkamer en begon het vuur op te poken. „Verduiveld, oude Badgers", mompelde hij in zichzelf. „Dat hebben we er goed af gebracht." Hij stond op en staarde met voldoe ning in den vroolijken gloed. „De kleine Ned slaapt als een roos", ging hij voort, halfluid, „Cissy zal zoo uit school zijn en die zal dan wel op hem pas sen. Ik zou wel graag een nieuwe shilling verdienen. Voor één shilling valt er weinig te feestmaaltijden, maar met twéé, wat zouden we dan een tractie hebbenIk ga het eens probeeren." Hij opende de voordeur en keek naar buiten. De witte vlokjes bleven nog steeds vallen, maar met een resoluut gebaar zet te hij zijn hoed op. „Er zit nog leven in den oude", bromde hij voer zich heen en de sneeuw in stap pend, sloot hij de deur achter zich. HOOFDSTUK XVIL Het lesuur in het kleine roode bakstee- nen schoolgebouw schuin tegenover het woonhuisie van Nelly Denver was bijna ten einde; het voetengeschuifel van opstaande kinderen weerkUnk, en daarna hoorde men de frissche jonge kinderstemmetjes begeleid door eenvoudige tonen van een piano. Een groote man met spierwitte haren en met zware rimpels doorploegd doch nog jeugdig gelaat, was door het dorp ko men sleteren, en liep net het kleine rood- stcenen schooltje voorbij. Toen hij de frissche jonge stemmen hoor de, die een kinderlied zongen waarvan hij zich de woorden nog zoo goed herinnerde, hief hij zijn oogen in gepeins opwaarts. „Berouw, vergiffenis, vredemompel de hij stil voor zich uit, ,.hoe lang is het geleden, dat ik deze woorde hoorde Toen hij daar zoo oogenschijnlijk beslui teloos stond te luisteren, vloog opeens de schooldeur open, en holden wel een twin tigtal jonge meisjes van vijf tot twaalf jaar luid babbelend en schaterend over het speelterrein in de richting van den straat weg. Sommigen maakten sneeuwballen en wierpen deze naar hun schoodvriendinne tjes anderen gingen, om zich te verwar men, touwtje springen, of speelden verlos- sertje. Een klein donkerharig meisje met een bleek, fijn gezichtje, dat het laatst uit school was gekomen, naderde schuch ter het troepje spelende kinderen. „Alag ik meespelen, Annie?" vroeg ze zacht aan een groot meisje, dat net in vliegende, vaart van het schoolhek naar een verderop staande paal wilde hollen. Het meisje keek haar vanuit de hoogte aan. „Neen, zeker niet", riep ze hard; ,.kom kinderen, laat haar gaan," riep ze tot de medespelende. „Niemand mag met haar sprekenlaten we ons niet met haar bemoeien." Zij wierp het kleine meisje cog een ver nietigende blik toe. „Onze vaders en moeders zijn fatsoen lijk", zeide ze, en ze draaide zich om, om aan het hoofd van het troepje door het hek de straat op te gaan. De andere meis jes, met die typische wreedheid, kinderen eigen, die hun neus optrekken voor Liesje, omdat haar moeder voor anderen de wasch doet, of voor Wimpie, omdat hij de oude schoenen van zijn vader afdraagt", volgden haar. Het meisje keek naar hen en de tranen schoten haar in de oogen. Geheel verlaten stond zij daar, terwijl de waterlanders langs haar bleeke gezicht je biggelden en op haar armoedig jurkje vielen. Langzaam liep ze naar de straat, toen een ander klein meisje het speelterrein overstak, naar haar toe kwam en haar handies naar haar uitgestrekt hield. „Huil maar niet, Cissy Denver", fluïs- eerde ze bemoedigend. „Kijk eens, ik heb een plak cake voor je meegebracht. Maar aan niemand zeggen hoor. Ik vind je wèl lief." Cissy keek haar vriendinnetje dankbaar aan en nam het stuk cake met een snik in ontvangst. Het andere meisje zoende haar stevig op haar behuild gezichtje en liep toen hard weg, alsof zij bang was dat haar vriendinnetjes haar gezien hadden. De groote man, in zijn zware, met bont gevoerde overjas, was bij het schoolhek blijven staan en had' met verwondering naar het tooneeltje gekeken. Toen Cissy Denver naar buiten kwam, sprak hij haar met zachte stem aan. „Waarom huil je tooh, kleintje", vroeg hij- „De meisjes willen niet met mij spelen", antwoorde Cissy. luider snikkend, „ze wil len niets eens met mij praten." „Hoe komt dat nu", vroeg de vreemde ling, „waarom zijn ze zoo onaardig tegen je, toe, vertel mij maar alles, je bent toch niet bang voor mij?" Cissy zag verlegen naar hem op, door haar tranen heen kon zij zien, dat hij een vriendelijk gezicht had en dat zijn haren wit waren. „Neen," sprak ze zacht. „Ik ben niet bang voor u, ik vind u wol aardig." „Goed zoo", hernam de vreemdeling, „ilc dacht wel dat wij het met elkaar zouden kunnen vinden. Maar vertel me nu eens, waarom je zoo'n verdriet hebt. Waarom willen ze niet met je spelen?" Cissy keek angstig om zich heen. „U zult het toch aan niemand vertel len", vroeg ze, terwijl ze hem weer aan keek. En toen, door zijn blik gerustgesteld, vervolgde zo: „Ze zeggen, dat mijn vader iemand vermoord heeft." Dc man schrok hevig, en wendde het hoofd af. Haar bleek gezichtje betrok. „Oh, nu wilt u ook al niets van mij we ten", stamelde ze. „Heusch wel, hoor, ik vind je een heel lief meisje", antwoordde hij met een vreemde, gesmoorde stera. „Maar vertel eens. hoe heet je?" „Cissy Denver", antwoordde ze en tot haar groote verbazing zag ze, dat hij op eens zijn gezicht met de handen bedekte en dat zijn schouders schokten. Jong als zij was. kon zij wel begrijpen dat iemand erg veel verdriet kon hebben. „Waarom huilt u", riep ze, „zegt tt me tooh wat u scheelt". fWordt vervolgd)-

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9