MAANDAG 23 JANUARI 1233 DE LEIDS~HE COURANT EERSTE B'.AD PAG. 3 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Ziekenhuisverpleging. Gisteravond ver. gaderde de Hillegomsche Vereeniging lot bestrijding der kosten van Ziekenhuisvot- pleging in bet gebouw „Patrimonium Deze jaarvergadering was slechts matig bezocliL De voorzitter, de heer J. O. Vermeer, open de op de gebruikelijke wijze. Hij deelt me de. dat we over het afgesloten boekjaar tevreden kunnen zijn: de organisatie teit 2070 betalende leden, terwijl de t'inantieeie toestand tot groote tevredenheid stemt. De secretaris leest nu de notulen, die onverandeid onder dank voor de trouwe weergave worden goedgekeurd. Uit het verslag van oen peuningmeester bleek, dat het kapitaal der vereennging 4189.72 bedroeg, terwijl er een batig saldo ia van J 1489.72. Rekening en verantwoor ding werden nagezien en accoord bevon den, waarna decharge van den penning meester. in tiet afgeloopen jaar kwam het eenige malen voor, dat het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waarmee de vereeniging een overeenkomst sloot, geheel bezet was en patiënten naar andere inrichtingen moesten worden vervoerd. In dit verband besloot de vergadering, dat de meerdere verple- gingskosten in dergelijke gevallen door de vereeniging zouden worden betaald. Hier na sluiting. Arrestaue. Gisternacht zijn door de politie alhier gearresteerd J. T. en M. v. M,, verdacht van diefstal met braak te Benne- broek. Onoerscheiding. Voor enkele dagen herdacht onze plaatsgenoote, mej. A. van Rooden, wonende Van den Endelaan, net feit, dat het 25 jaar geleden was, dat zij als huisnaaister in dienst trad bij mevrouw Brunner-Van Waveren te Amsterdam. Bij deze gelegenheid ontving de jubilaresse meerdere blijken van belangstelling, terwijl van het bestuurslid der Afd. Arasterdam van de Vereeniging van Huisvrouwen haar de zilveren medaille der Vereeniging en een bloemenhulde werd gebracht. Een en ander ging vergezeld van eon hartelijke toespraaK. Radio-misère. De bewoners der Leid- echesiraat klagen bitter over de storingen hunner radio door de electrische trams; de toesteilen zijn vaak ongenietbaar. Hopen we voor de gedupeerden, dat hierin verbe tering kan worden gebracht zonder grooie kosten. STOMPWIJK—VEUR. Gemeenteraad. Dinsdag 24 Januari, des avonds ie 7.15 uur komen de Raden der Gemeenten Stomp wijk en Veur in opeu- bare gecombineerde vergadeung bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vooretellen der Commissie van Beheer over het Lichtbedrijf. a. tot verlaging van den Electric.teitsprijs lenkel tarief) tot 23 cent per K.W.U. b. tot vaststelling van een vastreohttanef voor lichtstroomverbruik. e. tot handhaving van den stroomprijs voor krachtverbruik in spertijd, d. tot wijziging der verordening, regelende tarief en voor waarden voor levering van electriciteit en gas in verband met de voorstellen sub a, b. en c. 4. Voorstel van de Commissie van Beheer over het Lichtbedrijf tot vaste aan stelling van den heer H. P. Schouten met den titel van. Directeur, alsmede tot wij ziging. in verband hiermede van de gemeen schappelijke regeling betreffende het Licht bedrijf. 5. Voorstel tot het verleenen van toestemming in de opheffing der door den vroegeren boekhouder-kassier, den heer W. Terluin, gestelde zekerheid 6. Voorstel tot tijdelijke korting op de wedden en loo- nen van het bedrijfspersoneel. OEGSTGEEST. Aangereden en meegesleurd. Op den Rijksstraatweg nabij „Duinzicht", had Za terdagmiddag, omstreeks drie uur. een ver keersongeval plaats, drj. nog goed is afge loopen. De 7-jarige E. M. L., wonende in de Duinzichtstraat, liep die straat uit met haar schaatsen den drukken Rijksstraat weg over en s oeg eeen acht op het ver keer. De heer A. B., wonende te Sassen- heim, kwam met zijn auto aangereden, met een 6nelheid van ongeveer 70 K.M. Hij zag de situatie, ref^de en reed het rijwielnad op, om een aanrijding fe voorkomen, doch het meisje werd toch nog door den zijkant van den auto gegrepen en tegen de straat geworpen, nadat zij een eind was meege sleurd. De auto stond op korten afstand st:l, met de voorwielen boven het water. Het meisje, dat onder den auto was terecht gekomen, bleek onUv'uidende wonden te hebben aan hals en dijbeen. Door dr. Hu- genholz werd zij behande d. Volgens oogge tuigen treft den bestuurder geen schuld. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Inenting. Woensdag a.s. zal in onze gemeente de gelegenheid zijn opengesteld voor kostelooze inenting en herinenting t. w. voor de ingezetenen van het dorp Aarlanderveen ten huize van den heer W. v. d. Wind. arts, des voorm. 9 uur. 2e voor de ingezetenen van de Lage Zijde en wel van de Oostzijde van de Aarbrug tot aan de grens van Zwammerdam, in het Raadhuis m de Raadhuisstraat des nam. 2 uur; 3e voor de ingezetenen van de L. Z. en wel van de Westzijde van de Aar- brug met inbegrip van de Ridderbuurt tot aan de grensscheiding met Koudekerk en Woubrugge ten huize van den heer W. v. Wermeskerken. arts. des nam. 2 uur; 4e. j voor de ingezetenen van de Hooge Zijde I vanaf de grensscheiding met Zwammer- j dam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de Hofbrug in het Huis der Gemeente in de Juüanastraat. des nam. 2 uur, en 5e voor de ingezetenen van de Hooge Zijde vanaf de Hofbrug tot aan de grens van Hazerswoude in het huis der gemeente in de Juüanastraat des voorm. 9 uur. Belanghebbenden worden er aap herin nerd dat bij de aanmelding de trouwboek jes der ouders of de geboorte-bewijzen der kinderen moeten worden medegebracht. BODEGRAVEN. De Graal. In de bovenzaal van het Patronaat was een bijeenkomst belegd voor onze katholieke jongedames om te komeu tot de oprichting van-een aldeeling van de Graal. Pastoor Lühn opende deze bijeen komst en het verheugde spreker zeer, dat het hem gegeven was aan het verlangen van onzen Eminenten Bisschop gevolgd te kunnen geven door de oprichting dezer af- deeling in zijn Parochie. Hij hoopte, dat de meisjes onder leiding van de Vrouwen van Nazareth zouden uitmunten in de lief de tot God en een Apostolaat zouden vor men om de wereld weer gelukkig te-helpen maken. Mejuffrouw Bouman sprak vervol gens over doel en wezen van de Graal. Zij spoorde hare toehoordoressen aan, als het moest een offerlammetje te zijn, haar wij zende op een machtig voorbeeld als de H. Lydwina van Schiedam. Zij wees op het tegenwoordige beeld van Europa's staten, op Spanje in het bijzonder. Uitvoerig ging zij na hoe Christus weer meer verheerlijkt kon worden en teruggegeven kon worden aan het menschdom. Een dankbaar applaus na deze leerrijke verhandeling bewees de instemming van het auditorium. Hierna ga ven zich bijna alle meisjes op als lid der nieuwe afdceüng. Een clubhuis heeft de jonge vereeniging reeds in het vooruitzicht. Minstcps een 15-tal toekomstige leidsters zullen zoo spoedig mogelijk een week-end in den Haag meemaken, om door de echte Graalgeest geïnspireerd te worden vurige proragandisten te worden voor het nieuwe werk. Het was een succesavond voor Pastoor Lühn, voor mejuffrouw Bouman en voor de adspirant-Graalleden. En nu Excelsior. Alleluja. Vooruit. Wit-Gele Kruis. In het Patronaatsge- bouw vergaderde deze vereeniging onder presidium van den heer E. Bogaart. Na den gobruikelijken Nieuwjaarswensch sprak de voorz. nog een hartelijk herdonkingswoord over den vertrokken Geestelijken Adviseur, F. A. Keet, Emeritus Pastoor te Ottersum. Spreker ging na, hoe hij steeds was do ziekentrooster bij uitnemendheid de stille steun van vele armen en de ijverige méde werker in het Wit-Gele Kruis. Een offi cieel afscheid had hij steeds vermeden, van daar deze weinige, welgemeende woorden van waardcenng. Daarna was mevrouw Aengenent in de gelegenheid de notulen der vorige vergadering voor te lezen plu6 een keurig jaarverslag. Onze wijkzuster heeft in het afgeloopen jaar 2570 bezoeken afgelegd tegen 1992 in het vorige jaar. Ver pleegd werden 06 patiënten (76 in 1031). Van het materiaal werd een zeer druk ge bruik gemaakt. Door Z.Exc. den Bisschop van Haarlem werd als nieuwe Geestelijke Adviseur benoemd Pastoor Lühn. Aan liet jaarverslag van den penningmeester, don heer J. van Vliet, ontleenen we: Totaal werd ontvangen 1815.34 en wel 565.25 aan contributie, aan giften f 617.—, aan verpleeggelden 53.50 van de T.B.C.-Ver. 550, waaronder nog het achterstallige van 1931. De uitgaven vermeldden: aan mate riaal 163.07, magazijnhoudster 100, le kort schapen 199.54, salaris 1300, waar onder een achterstallige ƒ400 van '31. In ka« bleef nog f 25.66. De schapen brachten ook dit-jaar geen winst op. Boeken en be scheiden waren door een kascommissie na gezien en in de beste orde bevonden. De vergadering besloot lid der T.B.C.-Ver. te worden, evenals het Groene Kruis hier ter plaatse. Nog werd een bestuursvoorstel aangenomen om wekelijks een bijdrage aan de leden te verzoeken, hetgeen ook bij re gelmatige storting dan op verzoek als con tributie kan aangemerkt worden. Dank zij de waardevolle aanwijzingen kregen we ten slotte nog een tamelijk sluitende begrooting voor '33. De aftredenden werden na ver kiezing herbenoemd. Van de rondvraag werd door eenige leden gebruik gemaakt, waarna sluiting op de gebruikelijke wijze volgde. BOSKOOP. Volksbond. Vrijdagavond j.J. hield bo vengenoemde vereenigmg haar jaarverga dering in het Vereenigingsgebouw. De voorzitter, de heer G. van Capelle opende deze vergadering met den Chr. groet. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Hierna werd vers.ag uitgebracht van de werk zaamheden van het afgeloopen jaar. Blij kens dit verslag is er een batig saldo in kas van 23.51 Een schrijven is ingekomen van enkele leden om over te gaan tot het oprichten van een tooneelclub. Voorzitter deelt mede, dat dit voorstel bij het bestuur in overwe ging zal worden genomen. De begrooting werd hierna aan de orde gestemd. Geraamd wordt aan contributie in het komende jaar te ontvangen een be drag van 312.—. Een commissie tot nazien der rekeningen wordt benoemd. Na gehouden stemming werden gekozen de heeren AJb van Rijn en H. Redegeld. De Geestel. Adviseur kap. Hofstede hield hierna een korte propaganda toesoraak, waarin hij de eden opwekte, ook werkend lid te zijn van den Volksbond. I Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende bestuursleden de heeren Adr. Pannebakker, G. Pannebakker en Th. Verbeij herkozen. Bij de ronuvraag stelde de heer Rede- geTd voor pogingen in het werk te stellen om ook de oudere workloozen ge egenheid te geven de ontwikkelingscursus te volgen en zoo noodig naast de cursus van jeugdige, een voor ouderen in het leven te roepen. Het bestuur zegt toe, dat de noodige stap pen hiertoe gedaan zullen worden. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter met den Chr. groet. Geboren: Anna Maria, d. v. J. de Groote en J. N. van Helden. Johannes, z. v. B. van Heijningen en C. van Kerk. Hendrik Corne.is, z. v. A. v. d. Kleij en A. M. Rietveld. Ondertrouwd: P. W. Bougingnon en L. N. J. v. d. Akkei. Getrouwd: M. P. Mayenburg en M. P. Snabel. NIEUWVEEN. „Een Zomerzotheid". Wie Donderdag avond de opvoering van dit vermakelijke blijspel in zeven tafeieolen niet heeft ge zien, heeft ongetwijfeld veel gemist Het doel den mensch goed, vooral in deze be roerde tijden, een keertje uitbundig té moeten Lachen. Met opzet schrijven we moe ten, want de grootste Nurks had zijn ge- zich niet in de ernstige plooi kunnen hou den bij zoo'n stuk. De tooneelclub van het Nut van bet Dep. RijiiBaterwoude gaf de opvoering pro Deo, zoodat de baten geneej ten goede kwamen aan het plaatselijk Crisis-comité. In zijn openingswoord bracht de voorzitter van het comité, burgemeester Geesink, het Nut dank voor de bereidwilligheid hier op te treden en spr. hoopte, dat de aanwezigen zouden gemeten. Nu, die wensch werd ten volle bewaarheid. Geschaterd en gegierd is er om de voor tref lelijke wijze, waarop Ella, het dametje, dat direct lui van standing uit anderen wist te herkennen en geen eenvoudige mcu- schen wilde kennen, haar streken thuis kreeg. Zij dringt zich op aan den gewaau- den jonker Padt van Heyendaal, in werke lijkheid de eenvoudige boerenzoon Gerrit Jan Loots, d:e met recht het slachtoffer van haar liefde wordt, immers zijn affecties gaan meer uit naar Pit, die van de „zot" echter niets moet hebben. Wat een s^..eife tegenstelling vormt Pit met Ella. Haar sympathie voor Lucas, de chauffeur van den „jonker", slaat over tot heimelijke lief do. We genieten als Ella bij de ontknoopig zjcü „geëncanailleerd" ziet met Gerrit Jan, de boerenzoon, en Pit ontdekt, dat de beste Lucas geen chauffeur maar de echte jon ker is. We hebben hier meteen de beste speel stere en spelers genoemd. Vooral Gerrit Jan werd bewonderd om zijn schitterend spel. De anderen gaven eveneens mooi spel en het applaus aan het eind der tafereelen, doch vooral bij het slot, was geweldig. De voorzitter uitte den heer P. Kroon, voorzitter van het Nut, en de spelers zijn hartelijke dank, voor den genotvollen avond aan Nieuwveen bezorgd. Tijdens de pauze had nog een verloting plaats vaji eenige huishoudelijke voorwer pen, die het eloctrisch moeten doen, als mede een groote tulband en een taart, die e>en milde onbekende geschonken had. Do loterij bracht 15 op voor het comité. De opbrengst der entree-kaarten komt hier nog bij. Jammer, dat slechts een negentig toe schouwers in de zaal zaten. Jammer, zoo wel voor het Crisis-comité als voor de af wezigen zelf, want ze hadden volop geno ten. Tegen twaalven volgde het bal, waarbij de Nieuwveensche Band, die ook tijdens de pauzen voor de muzikale attractie zorg de, verdienstelijk werk verrichtte. Veiling boorenwoning. In oafé Ver hoek te Uithoorn is in het openbaar ge veild de kapitale boerenwoning „Wester polder' groot ruim 30 H.A. te Nieuwveen, eigenaar de heer P. G. Groeneweg. De wo ning stond in bod op 48.000 en werd opge houden op 1000. ZWAMMERDAM. Geboren Arie, zoon van Cornells van dor Lede en van Aartje Houtman. Getrouwd: Bart van Luinen jm. 22 jaar te Bodegraven en Gerritje van der Smit jd. 22 jaar. ZEVENHOVEN. Eiorenveiïing. Jaarvergadering van de Zevenhovensche Eieren veiling „De Leg horn" in het café van J. E. Smit. De voorzitter, de heer J. Jt J. Könst opende de vergadering met een welkom en zegt deze vergadering met meer blij moedigheid te openen dan het vorige jaar omreden, dat wij toen allerlei bezui nigingen moesten voorstellen om onze vei ling in stand te houden, maar nu met een mooi batig saldo 1933 in gaan. De heer v. Veen leest de notulen, welke werden goed gekeurd, met dank. De secr.-penningm, geeft de jaarverslagen te hooren. Het le dental is iets terug geloopcn. De aanvoer was 300.000 eieren, 415 pond boter 3168 ffond kaas. 306 stuks pluimvee en verder verschillende groenten en fruit. Wat de finantieele kant betreft waren de inkom sten 10384.6-4 en de uitgaven 10351.68, zoodat er een batig saldo is van 32.96, zoodat in kas in 1932 nog 8.is voor uitgegaan. Tot verificateurs worden benoemd de heeren G. Visser en G. v. Tol, die beiden hun benoeming aannemen. Nu volgde be stuursverkiezing. Herkozen werden de af tredende heeren J, J. J. Könst 15, W. Domburg 16 en C. J. van Veen met 17 stemmen. Allen nemen hun benoeming aan. Ook werd een reglement vastgesteld voor de koopers voor gebruik van kisten om statiegeld te heffen en huur. Ook werd vastgesteld, dat de veiling het risico draagt van de eieren en dat de overige producten voetstoots worden geveild. Een der aanwezigen vraagt, of het ma teriaal nog getaxeerd is. De Voorz. zeide dat wij op heden voor ongeveer f 100.— aan kisten hebben. Ook zegt een lid, dat het gerucht gaat, dat de voiling niet rendeerde, maar de Voorz. stelde de le den gerust door te zeggen, dat wij nog een mooi batig saldo hebben. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. de vergadering. SPORT DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL De stand in den nacht van Zondag op Maandag. BRUSSEL, 23 Jan. (V. D.). De sprints van middernacht zijn gewonnen door Loncke, Lemaire, Goossens, Loncke, Pij nenburg en Aerts. De stand van hedenmorgen 4 uur was als volgt: 1. Wa,n HevelVan Slombroeck 36 pun ten. Op 1 ronde; 2. Charlier—Deneef 81 p„ 3. SchoenBuschenhagen 36 p., 4. Broccar- do—Guimbretiere 26 p. Op 2 Ronden: 5. RichliWambsb 57 p., 6. De PauwVan Nevele 48 p. Op 4 ronden: 7. Van KempenAerts 37 p., 8. Riclcns—Van Buggenhout 36 D. Sm etsHagelsteens 21 p. Op 5 ronden: 10. Hamerlynck—Debruyc- ker 108 p., 11. PijnenburgDuray 73 p., 12. Loncke—Vcrhaegen 61 p. Op 7 ronden: 13. LemaireMartin 55 p. Op 12 ronden: 14. Goossens—dïïuyghens 39 p. Op 15 ronden: 15. Haezendonck alleen 30 punten. Op 21 ronden: 16. Van HoutVan Hoek 32 p. Na 55 uur waren afgelegd 1231,200 K.M- LAATSTE BERICHTEN MEISJE OP 0NBEWAAKTEN OVERWEG GEDOOD. Zaterdagavond is de 14-jarige dienst bode Hissink, die in Doetinchem in betrek king is, vandaar naar haar ouderlijke wo ning te Gaanderen gegaan, waar zij echter niet is aangekomen. Nadat men den geheelen nacht in de bos- schen gezocht had. is het meisje gistermor gen op de spoorbaan bij den onbewaakten over weg te Gaanderen gevonden. Het bleek dat de ongelukkige, die zware wonden aan het hoofd had, door den trein, die om half negen uit Winterswijk kwam, is gegrepen. Haar fiets is op eenige meters afstand teruggevonden. NACHTELIJK RUMOER IN DONKER AMSTERDAM. Vrouw door politle-kogel gewond. In den afgeloopen nacht is op den Oude- zijds Achterburgwal een aantal politie mannen van het Bureau Warmoesstraat, slaags geraakt met een menigte personen uit donker Amsterdam, onder wie zich verscheidene vrouwen bevonden. Aanlei ding tot de ongeregeldheden was het feit, dat enkele agenten van politie een be- ruch type uit deze buurt, die in ernstigen staat van dronkenschap verkeerde, had den vastgegrepen om hem naar het bureau over te brengen. Even voorbij de Oude Kerksteeg ontstond een volksoploop, welke zich tegen de politie keerde. Deze kreeg versterking' en weldra bleek het noodig, nog een tweede persoon aan te houden, die den agenten een reeks van beleedigende woorden had toegevoegd. Na deze tweede arrestatie drong de menigte zóó op, dat de agenten zich genoodzaakt zagen, hun sabel te trekken om ruimte te maken. Des ondanks werd getracht den laatsten arres tant te ontzetten; een der agenten, die hem had vastgegrepen, trok daarop zijn revol ver om de menigte door een schot in de lucht schrik aan te jaren. Hij was echter zóó aan alle kanten in gesloten dat, toen hij het schot loste, de revolver een anderen stand kreeg, met het noodlottig gevolg, dat een vrouw, die deel uitmaakte van de dreigende menigte, aan het hoofd werd getroffen. Bemerken de dat het thans bloedige ernst werd, sto ven de herriemakers in alle richtingen uiteen. Beide ariestanten werden naar het bureau overgebracht; de vrouw is naar een ziekenhuis vervoerd. VROUW VERBRAND. Bij het vullen van de kachel is de 72-ja- rige weduwe Wiegmina te Zuidlaren gister avond in aanraking gekomen met het vuur. Haar kleeren val ten vlam. Zij liep naar het achterhuis, waar de buren haar lijk eenigon tijd later verkoold terugvonden. ZUID-HOLLANDSCHE IJSBOND. De Zuid-Hollandsche Ijsbond meldt, dat de banen van Den Haag tot het Gal gewater, waarvan gisteren een al te druk gebruik is gemaakt, heden nog wel in be rijdbaren toestand verkeeren, doch dat voorzichtigheid geboden is; bij alle brug gen moet echter worden overgestapt. De banen van de vijvers in het Haagsche Bosch zijn heden opengesteld. Gift van de Koningin. Naar wij vernemen heeft H. M de Konin gin een belangrijk bedr.-g geschonken voor de winterhulp aan de behoeftige Neder landers in Duitschiand. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Ondertrouwd: R. Kooien jm. 23 j. en M. J. H. C. Bodijn jd. 19 j. A. Cra-ma jm. 21 j. en M. Faldtel jd. 25 j. I. Ver- hoeff jm. 26 j. en H, W. de Keijzer jd. 24 D. Klootwijk wedr. 56 j. en M. Kanbier gesch. 58 j. B. du Mortier jm. 24 j. en J. Wetselaar jd. 22 j. C. Blansjaar jm, 30 j. en S. Bod rij jd. 26 j. Overleden: N. Durieux-Peeaian wede. 53 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Luxort Trianon: Een politieke partij van het tóoneel. Gemeld wordt, dat de Algemeene Wel vaartspartij, welke bij vorige verkiezingen voor de 2de Kamer der Staten-Generaal met eigen candidaten uitkwam, ditmaal om Btemmenversnippering te voorkomen, zulks niet zal doen. De partij zal die pandidaten zoo krachtig mogelijk steunen, die in d® Tweede Kamer getoond hebben het pro gram der Algemeene Wolvaartspftrtij zoo dicht mogelijk nabij te komen. TELEGRAMMEN TAXI-STAKING IN TSJECH0- SL0WAKIJE. PRAAV, 23 Januari (V. D.). In heel Tsjecho-Slowakije is hedenmorgen de algemeene staking begonnen van auto mobielondernemers en tajsi-chauffeura. In do straten van Praag ziet men geen en-, kele taxi. Voor de stations staan slecht®! eenige rijtuigen en fiacres. j STRENGE KOUDE IN DE SOVJET UNIE. MOSKOU, 23 Jan. (V.D.). Uit Leningrad wordt gemelde dat de temperatuur aldaar is gedaald tot 28 graden onder nul. In het Oeralgebiod worden temperaturen van 45 graden onder nul gemeten. Volgens de be richten der meteorologische stations is het op het oogenblik in Noord-Rusland kouder dan in het Noordpool-gebied. j MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 23 Jan. Vee. 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken, 554 vette koeien le kwal. 56—62 cent, 2dè kw. 4854 cent en 3e kwal, 4046 cent per kg. slachtgewicht105 molk- en kalfkoeien 190240 per stuk; 171 vette kalveren le kwal. 52—55 cent. 2e kwal. 46—50 cent en 3e kwal. 3644 cent per kg. levend ge wicht. 25 nuchtere kalveren 510; 83 schapen en lammeron: schapen 1114 en lammeren 9—13 per stuk; 836 var kens: vleeschvarkens 90—110 kg. 34—36 cent, zware 82—33 cent en vette 30—31 cent per kg. slachtgewicht40 paarden 5090 per stuk. Overzicht: Runderen iets ruimeren aanvoer dan de vorige week handel tamelijk vlug en onveranderde ppjjJ zen. Melkkoeien iets betere aanvoer dan de vorige week en handel tamelijk vlug- Vette kalveren ruime aanvoer, handel zeer stil en dalende prijzen. Nuchtere kalveren geringe aanvoer, handel sleepend en prij zen iets minder; schapen en lammeren tameüjken aanvoer, handel vlug en prij zen gelijk de vorige week. Varkens ruime aanvoer, handel sleepend en onverander de prijzen. Slachtpaarclen gewone aan voer stille handel en prijzen iets dalende. ROTTERDAM, 23 Jan. Vee. 520 koeien en ORsen, 353 vette kalveren 1044 schapen of lammeren, 1113 varkens en overloopers Prijzen per half kg.: koeien 14—18, 2326 en 2730 cent; ossen 1516, 21—23 en 2628 cent, vette kalveren 22.527.5e 32.537.5 en 4550 cent, overjarige lam meren 610, varkens 1414.5 en 15 cenb Overzicht: De aanvoer van vette koeien en ossen was normaal te noemen. De handel was kalm. De prijzen van eerste en tweede kwaliteit bleven gelijk, die van derde wa ren iets hooger. Een beste koe ging tot 3 cent boven ncteering. Stieren geen aan voer en geen notcering. Vette kalveren aanvoer grooter dan vorige week Maan dag, terwijl er bijna geen handel was. Vooral dc prijzen van eerste soort waren moeilijk te handhaven. Een best kalf ging tot 2.5 cent boven notcering. De aanvoer van schapen en lammeren was iets minder dan laatstleden Maandag. De handel was zeer lui. terwijl de prijzen weer met 2.— per stuk lager gingen. Varkens aanvoer minder dan vorige week. Handel vlot en prijzen een tikje stijver. Nu de Varkens centrale de touwtjes niet meer zoo streng aanhaalt, liijkt het wel, dat de handel weer wat opgewekter is en de boeren zich weer wat vrijen voelen in hun doen en later. Zouters niet aangevoerd. WLSÖiCLNUT Ki' HINM'M AMSTEtfDAMJ (Niet offioieel). Berlijn 59.18'/2 Londen 8.35:*'a New York 2.48' a Par«i» 9 71 /t9 Brussel 84 49"/, Zwitserland 48.OS Milaan 12.74'/a Madrid 20.34 Oslo 42 85 Kopenhagen 42 07l/2 Stockholm 45.60 Weenen 34.50nom Praag Boedapest j

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3