HOLLANDSCH ZWITSERSCHE REEPEN MAANDAG 23 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GOEDE VANGST IN DE GRENSSTREEK Vier Duitschers gearresteerd. De marechausee van Venlo is er in sa menwerking met de marechaussee te 01- denzaal en de politie-autoriteiten uit de Duitsche grensstreek na veel moeite in ge slaagd, in het Duitsche plaatsje Bochholtz vier personen te doen arresteeren, die er van verdacht worden in het afgeloopen jaar over de geheele Nederlandsch-Duit- sche grenslinie een aantal inbraken en overvallen gepleegd te hebben. Zij zijn allen afkomstig uit Mühlheim. Het vier tal is reeds naar de gevangenis te Munster overgebracht. Bij het voorloopig onderzoek is oa. ko men vast te staan, dat het deze vier per sonen waren, die in den nacht van 21 op 22 December bij den winkelier Ingeveld nabij de Duitsche grens te Venlo eenige smok kelaars aanvielen en den winkelier wilden berooveneveneens, dat de rooverijen, die verleden jaar te Oldenzaal en te Dinxper- lo zijn geschiedt, door dit viertal zijn ge pleegd. Men meent in. deze vier beeren de daders te zien van het grootste gedeelte der rooverijen van het grootste gedeelte rende den laatsten tijd in de Nederlandsch- Duitsche grensstreek melding is gemaakt. DE ROOFOVERVAL TE RESSEN—BEMMEL. Naar wij vernemen zal de dader van den twee maanden geleden gepleegden roofoverval te Resscn-Bemmel, G. de K., uit Nijmegen, op 30 Januari a.s. aan de justitie te Arnhem worden overgeleverd. G de K„ die te Keulen was aangehou den als verdacht van den roofoverval te Ressen-Bemme] en die zich hevig ver zet, had tegen de politie te Nijmegen, werd door de Duitsche politie vastge houden, daar hij ook m Duitsehland nog ■wat op zijn kerfstok had. BRAND BIJ HET UTRECHTSCH NIEUWSBLAD. Dreigend gevaar voor het Kunsthistorisch Instituut. Zaterdagmiddag omstreeks half drie ontdekte een werkvrouw een begin van brand in de binderij op de zolderver dieping van het groote perceel van het Utrechtsch Nieuwsblad aan de Drift, gelegen tusschen het Kunsthistorisch en het Geografisch Instituut te Utrecht. Op dezelfde verd-eping aangrenzend aan do binderij bevinden zich archiefruimten en magazijnen, waar groote voorraden boeken, papier enz. waren opgeslagen. Alzoo een enorme voorraad papier, een vruchtbare voedinrsbodem voor het vuur vormend. Al spoedig sloegen de vlammen meters hoog over een groote oppervlak te boven het dak uit. De brandweer, die inmiddels was ge waarschuwd door den heer Koppen, di recteur van het schuin tegenover gele gen trebouw ,.De Plompetoren" was zeer spoedig ter plaatse. Met een achttal stralen -op de water leiding waarvan vier op de stoomspuit gekoppeld, werd de vuurmassa beskoten. Tegen den voorgevel van het geb-uw werd de groote Magiruslndder geplaatst: deze reikte preries tot de nok van het gebouw en zoo kon van deze hooge stel ling af aan den voorkant het blusschinfTs- werk geschieden. Eenige slangen werden gelegd door de gang van het Kunsthis torisch Instituut en van hier uit over een binnennlaats. zoodat de brand ook van terznde kon worden bestreden. Voorts werd de vuurmassa besnoten door brandweerlieden, die zich oo het dak van het Kunsthistorisch Tnstitirut hadden geposteerd. Eorme massa's wa ter vie'en on de fel brandende zolder verdieping neer. Dikhr root-kolommen stegen meters hoog op en daar weer tusschen d^or sloegen de vlammen de lucht in. Het h^ose schuin onsta-»nde dak werd totaal door het al verkerende vuur vernield; s'echts bier en daar was noc een stuk verkoolde brik zichtbaar. De bereden de zolderverdieping ge'e- gen woonvertrekken van mevr. wed. de L'efde lede" enorme schade, veroorzaakt door het door de plafonds vcdronven water, zcodat haar wonin<* vr"we! on bewoonbaar re worden is. Me"bilnir. eor- diinen en behanvse's waren reheel door wekt en doortrokken van het water. Doordat het vuur ook de b°ned-nve- diepjp^en drpirde aan te tasten, de di- reeriekamer lieo al b«tonder vroot ve- vaar. werd tüd'<* begonnen bop'--*»n be scheiden en meubilair van de ge!"V vipers gp!p<"en admin'strat'e bureaux van de courant van de Liefde in veiligheid ta br°"ren. Pulr.vaardige handen brachten e?n en ander naar het tcenn^er rpV«en kan toorgebouw van de Twe^te^be bnok. waar de vestibule een veilige bergings plaats bood. Het Kunsthistorisch Instituut In rewaar. Er dreigde gevaar voor het naast gelegen gebouw van het Kunsthistorisch Instituut, zoodat direc1 nadat de brand was uitvebroken do directeur, prof. mr. Vogelsang, maatregelen liet nemen om een verzameling waardevo'le tee'-eningen zich bevindend in de zaal slechts door een muur gescheiden van de bnndande zolderverdieping van het gebouw van de Liefde, in veiligheid te brengen. Waar door het gebouw van het Kunst historisch Instituut, van waaruit wij dank zij de welwi'lendheid van prof. mr. Vogelsang het b'ussfHngswerk goed konden volgen. verschillende slancen waren gelegd om het vuur te bestri'den. is hier als vanzelf veel schade door het water aangericht, doch de zich in dit gebouw bevindende kunstwerken hebban gelukkig niet de minste schade geleden. De brand bedwongen. Te ruim vijf uur was de brandweer den brand meester en dreigde er geen gevaar meer voor uitbreiding. Er bon nu met het na-blusschmgswerk worden begonnen; hiermede ging nog een paar uur gepaard. Veel moeite kostte het de Magirus- ladder, die door het neervallende water stijf bevroren was, weer in te schuiven. Omtrent de oorzaak van den brand tast men volkomen in het duister. Het bedrijf zal geen stagnatie onder vinden. BOERDERIJ AFGEBRAND. De slooten waren dichtgevroren. Door onbekende oorzaak is brand ontstaan in de boerderij van de weduwe Van Eek te Afferden (Geld.) Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat in minder dan geen tijd de boerderij in lichtelaaie stond. De bewoners slaagden er met behulp van omwonenden in. het vee in veiligheid te brengen. Daar de slooten dichtgevroren waren, kon de brandweer niets uitrichten. De boerderij brandde af. Van den inbcedel kon niets worden gered. Door de gunstige wind richting bleven de schuren en de hooi berg behouden. De schade wordt gedeel telijk door verzekering gedekt. RECHTZAKEN KANTONGERECHT ALPHN AAN DEN RIJN. Slachtp'aats-kwestie. Ter strafzitting van het kantongerecht alhier, had zich Vrijdagmorgen allereerst te verantwoorden de slager L. N. P. E. te Alphen aan den Rijn, wegens over treding van de vleeschkeuringswet n.l. het s achten in een slachtplaats die niet vol doet aan de daaraan volgens de wet en betrekkelijke Koninklijke besluiten gestelde eischen. Als getuige-deskundige werd gehoord het hoofd van den keuringsdienst de heer K. R. Kuipers alhier, die een en ander uitvoerig toelichtte, en op een desbetreffende vraag van den kantonrechter antwoordde, dat verdachte zoowel door den keuringsdienst a.s door het gemeentebestuur was gewaar schuwd. Als verdediger trad op een propagandist van den slagershond, die zich be-iep op een verkeerde toepassing van het hier ge noemde Koninklijk besluit en naar voren bracht dat dit besluit hier niet van toepas sing is. Uitvoerig zette hij voorts uiteen, dat men 9 jaren reeds vanwege den keu ringsdienst met behooren de controle werk zaamheden had kunnen verrichten en nu plots niet meer. Indien is gezondigd tegen de volksgezondheid, dan is dit, aldus spr., reeds 9 jaar gedaan Z.i. is het een soort drijven om het gemeentebestuur te dwin gen tot stichting van een entra e slacht plaats, wat gelet op de tijdsomstandighe den van laagconjunctuur, gezien uit econo misch en sociaal oogpunt, zeker niet ge- wenscht is. Als verdachte wordt veroor deeld, zullen volgens spr. zeker nog meer vervolgingen kunnen worden ingesteld waarbij hij nog andere slachtplaatsen en namen der slagers in onze gemeente noem de. De heer Kuipers bestreed dit laatste en merkte op dat de overige slachtplaatsen aan de gesteld eischen voldoen en wat de bemerking omtrent de stichting van een openbaar slacnthuis betreft, de gemeen'e hier op het oogenb ik gewoonweg niet aan denkt. Na re- de lupliek waarbij de al of met toepassing der verschillende koninklij ke besluiten nog nader worden ontzenuwd, overwoog de ambtenaar van het O. M. in zijn requisitoir dat het hier bedoelde oude Koninklijk bes uit z.i. we! degelijk van toe passing is en vorderde een geldboete van 5.— subs. 1 dag. Na repliek van verdedi ger veroordeelde de kantonrechter ver dachte conform. De verdediger deed echter geen afstand van hooger beroep zoodat deze kwestie zeker ook nog niet tot het ver leden behoort. Overtreding der Tarwewet. Veroordeeling tot een geld boete van 400. Voor niet minder dan 3 feiten wegens overtreding van opgemelde wet had zich te verantwoorden de heer H. V. te A 1- phen aan den Rijn. Het eerste feit betrof in hoofdzaak het in voorraad hebben en/of af everen van tarwemeel waarvan de samenstelling niet was in overeenstemming met de daarvoor volgens deze wet bestaan de voorschriften. De andere zaken betrof fen het niet bijhouden van de daarvoor eveneens voorgeschreven registers of sta ten. De behandeling van deze zaken vor derde ongeveer l1'» uur tijd. Als steeds bleek ook deze materie der Crisiswetten met gemakkelijk. Verdachte voerde als ver dediging aan, dat hij meende niet in strijd met de voorschriften te hebben gehandeld wat het eerste feit betrof en wat de andere feiten betrof we 8 of 9 controleurs bij hem te hebben gehad die nimmer op een of an der aanmerking hadden gemaakt. Bij de behandeling bleek verdachte met geheel met de betrekkelijke voorschrift-en op de hoogte te zijn of verkeerd te zijn voorge licht, zoodat hij trachtte zijn goede trouw naar voren te brengen. Als getuige werd gehoord een controleur, zoomede een ambtenaar der Tarwewet door wien een en ander neder werd toegelicht. Wat het 3e ten laste ge egde feit betrof leek het bewijsmateriaal niet geheel vol doende. De ambtenaar van het O.M. overwoog in zijn requisitoir dat zijns inziens van de twee eerste feiten het bewijs overtuigend en wettig bewezen was. vooral de eerste overtreding vond spr. zeer ernstig waarvoor hij dan ook een geldboete vorderde van 1000.- subs. 1 maand hechtenis, voor de 2e overtreding 25.— subs. 5 dg. en voor de 3e overtreding vrijspraak. Verdachte meende dat het bewijs niet ge leverd was en bleef zich beroepen op zijn goede trouw. De kantonrechter gaf toe, dat het voor velen moei'ijk is zich aan He crisiswetten aan te passen, doch kon de goede trouw van verdachte niet aannemen en veroor deelde verdachte voor de twee eerste over tredingen tot een geldboete van resp. 400 subs. 9 mnd. en 8.— subs. 2 dg. met vrij spraak voor het 3e ten laste gelegde feit. Aansluiten aan de waterlei ding. G. R. en J. R. uit T e r A a r stonden te recht. omdat zij in strijd met de desbetref fende verordening, in gebreke waren ge bleven, zich aan te sluiten aan de water leiding van de Stichting Drinkwaterleiding „De Elf Gemeenten'". Als verdediger trad op Mr. Korver. die in zijn pleidooi aan roerde. dat verdachten geen bezwaar had den tegen aansluiting, doch wel tegen de overeenkomst, speciaal betreffende het ta rief. daar dit zooals de verdediger uiteen zette, geregeld was volgens de huurwaarde ran de personeele belasting. De ambtenaar vorderde tegen ieder 5 subs. 3 dg. Verdediger verzocht schriftelijk vonnis te wijzen, waarmede de Kanton rechter zich kon vereenigingen. De uit spraak werd bepaald op Woensdag 1 Fe bruari a.s. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Geboren: Gerarda Antonia d. van H. J. Fransen en J. A Sevbers. Jecoba A~olonia d. van Th. Warmerdam en P. E. M. Berkhoi't Theodorus Petrus Johan nes z. van P. Lange veld en A. J. M. de Groot- Ondertrouwd: J. A. J Kroon en N. E P. S. Schiendewind. Gevestigd: Th. Richelman, Sta tïonswes 142. W. de Berg met gezin. Stationsweg 110. A. J. van den Brand, Raadhuisstraat 4. M. van Deursen, Everout St. Josephge-sticht. H. Friesen- berg. Treslongstr. .10. H- Frowijn, Leid- schestraat 182. D. A. Haster, Hoofd straat 40. G. Heemskerk met gezin, Hanrlemmerstr. 13. G. Heemskerk idem. L. Leiten, 2e Amerilradwarsstr. 4. G. P. Ocetveen, Stationsweg 81. H. P. Postma met vrouw. Hofstraat 17. P. Scheepmaker, Leidschestraat 77. P. J. S Schiendewind. Stationsweg 160. A. M. Scholto, Leidschestraat 20. L. J. Snoor. Meerstraat 14. J. Teeuwkens, Hoofdstraat 10. Vertrokken: A. Peters naar Loos- drecht. H. Kramer naar Hilversum. H. A. Goemans naar Voorhout. W. P. Bakker naar Haarlem. W. H G. Deen met gezin naar Haarlem. J. Smit naar Haarlemmermeer. E. N. Selhorst naar Maarlem. D. Sanders naar Broek in Waterland. LE1MUIDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmorgen te tien uur. Onderwerpen ter behandeling: Vaststelling notulen. Ingekomen stukken. Behandeling aanvragen van Bijz. School besturen om voorschot op de Gemeente lijke vergoeding overeenkomstig art. 101 der L.O -wet 1920 voor bet dienstjaar 1933 Opnieuw behandeling der begrooting drn^st 1933 Benoeming onderwijzeres in de Nuttioe Mandwerken aan de O.L. school (voordracht No. 1 mej A. Turkenburg, te Ter Aar, No. 2 mej. D. P. Tücke, te Lei den). Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verhuur van een perceel riet land aan W. Buskcrmolen te Kudelstaart. voor den tijd van 5 jaar. Voorstel van B cn W. tot verhuur van een gemeente-wo ning aan den alhier gestationneerden Rijksveldwachter. Behandeling schrijven van het gemeentebestuur van Ambt-Har- lenberg. 9. Vaststelling Comptabele beslui ten. LISSE. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatse- i;ken correspondent de Arbeidsbemidde ling en werkloosheidsverzekering staan in geschreven 595 werkzoekende personen, t.w. landarbeiders 493; timmerlieden 19; met selaars 17; opperlieden 7; schilders 17; loodgieters 4; behanger en stoffeerders 1 machinisten 1rijwiclmonteur 1kantoor bediende 3; schippers 8; kistenmakers 4; ruidenietsbediende 1; smeden 3; kellners 1; chauffeurs 2; mach. houtbewerkers 3; bakkersknechten 1; transportarbeiders 2: abrieksarbeiders 2electriciens 1kabel- monteurs 1; monteurs 1. Arre't-tie. Door de politie alhier is Vrijdagnacht als verdacht van medeplich tigheid van de inbraak bij den heer Z. al hier te Hillegom goarresteerd een zekere T. Hierdoor is gebleken, dat de inbraak heeft plaats gehad door drie personen. Mevrouw R. M. F. Lit j ensVan den Donk t Onze correspondent schrijft ons: Op bijna 69-jarigen leeftijd overleed gister- alhier mevrouw R. M. F. Litjensvan der Donk. Mevrouw R. M. F. Litjens-van den Donk volbracht glansrijk haar studies voor de akte onderwijzeres, de hoofdakte, akte Franscb en Wiskunde. Kort onderwijzeres, werd zij schoolhoofd te Leimuiden. Na enkele jaren huwde zij met den heer P. J. Litjens. De omstandigheden (ziekte personeel, mobili satie, tekort aan onderwijzend personeel), brachten haar na eenige jaren weer voor de klas en heel wat Hillegommers en anderen volgden baar vruchtbare lessen. Zij was een vrouw met groote muzikale ta lenten, die zij liefst in dienst stelde van lief dadige doeleinden. Zij was de eerste presi dente van de afd. Hillegom van den R.K. Vrou wenbond. Uit waardeering voor al haar werk werd zij begiftigd met het eerekruis „Pro Ec clesia et Pontifice". R. I. P. Hardrijderij op de ijsbaan. Zaterdagmiddag had onder begunstiging van prachtig winterweer, de reeds zoo lang ver beide nationale hardrijderij plaats, uitgeschre ven door den Zuid-Hollandschen IJsbond. Uitsluitend kon worden deelgenomen door le den van de afdeelingen van den Bond. Hier voor werd beschikbaar gesteld de ijsbaan van Lisse, welke in schitterende conditie is. De belangstelling was buitengewoon groot en alle toeschouwers konden vanaf den weg goed zien het verloop van dezen wedstrijd. In geschreven hadden 76 deelnemers, w.o. prima rijders, die ditmaal het geluk niet hadden een prijs in de wacht te sleepen. Duivenbode van Zoetermeer, de houder van den wisselbeker, kwam te elfder ure opdagen en kon aan dezen wedstrijd niet deelnemen. Na zeer spannen de en mooie ritten, kwamen de volgende deel nemers als winnaas uit de strijd: P. G. v. Nobelen. Sassenheira, wisselbeker en kleine Z.-beker: Jas. v. d .Meer, Roelof- arondsveen, groote zilv. herinneringsmedaille: C. Meskers. Warmond, kleine zilv. herinne ringsmedaille: Jo Bos, Pijnacker, bronz. her inneringsmedaille. Aan het einde hiervan werd een premie-rit van 5 verreden door Duivenbode uit Zoe termeer en de Vries uit Den Haag, welke door laatstgenoemde werd gewonnen. In het clubgebouw werden de prijzen onder een woord van felicitatie door den heer Mat- thijs, voorz. der afd. Lisse. aan de winnaars uitgereikt. Werkzoekenden. Het aantal werkzoeken den, ingeschreven bij de Gem. Arbeidsbeurs, bedraagt 711 of 60 meer dan voor één week. E. H. B 0. Het voornemen bestaat om in deze gemeente een afdeeling te vor men van de Nederlandsche Vereeniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken. De af ging heeft hiertoe het initiatief genomen en hebben op een desbetreffend verzoek' van B. en W. dezer gemeente de beschik king verkregen over een lokaal der O. L. school. De heer dr. A. J. Duymaer .van Twist, arts. alhier heeft op zich genomen om als chef-leider op te treden. Personen, die opgeleid wenschen te worden tot E. H. B. O.'er. kunnen zich hiervoor opgeven bij den heer A. J. Duymaer van Twist tot uiterlijk 28 Januari a.s. Fröbelschool. Het bestuur van de Ge- ref. Schoolvereeniging alhier richtte even als de Ned. Herv. Schoolvereeniigng een Fröbelschool op. Genoemde school zal eerst op 1 April worden geopend. De oprichting van deze bewaar-, fröbel- en kleuterscholen is een gevolg van het later in leeftijd naar school gaan van de kinderen. Ontspanningslokaal werkloozen. Het bestuur van de afd. Bod en Werk van den Ned. Chr. Landarbeidersbond heeft haar pogingen beloond gezien om een ontspan ningslokaal voor chr. werkloozen te vinden n.l. het gebouw van de kleine Vereeniging, alhier. Het is Donderdag j.l geopend en voorts op alle werkdagen behalve op Za terdag. LANGERAAR Graatwacht. Nieuws! Graalleden van Langeaar luistert! A.s. Zondag is er om 2.30 een algemeene ledenvergadering. Nie mand mag verzuimen! 't Moet geweldig wor den! Probeert niet-leden uit je omgeving mee te brengen. Ons dorp moet'een stoot krijgen! De Graal moet hier niet op sloffen, maar met zevenmijlslaarzen vooruitschieten. Daarom maakt plannen, zoekt al je moeilijkheden hij elkaar en komt er dan op de vergadering mee voor den dag. Daden moeten er gesteld wor den! Ja. Zondag moet er een groot programma afgewerkt worden en daarom voor 't welslagen van onze ledenvergadering allemaal Woensdag te Communie. Hè, als er nu toch eens niemand ontbrak! Een klein beetje moeite misschien! Des te beter! Een écht Graallid spant zich dan dubbel in. Immers: Werkende willen wij groeien, Helpen het Goddelijk zaad, Overal fleurig te bloeien Te rijpen tot vrucht van de daad! We rekenen op jullie! In de week zijn de clubs op de gewone tijd. Zondag om 1.30 uur inkleedingcursus. Excelsior! Alleluia. Vooruit! ROELOFARENDSVEEN. Feestavond Maria-congregatie. In de af geloopen week werd voor de meisjes van Ag nes- en Theresia-Congregatie een triduum ge houden door den eerw. directeur. Bij sluiting van dit triduum deden een dertigtal meisjes hun plechtige opdracht, waardoor zij van ad- spirant-lid werkelijk lid van deze Congregatie werden. Tot besluit van deze kerkelijke vie ring hadden de meisjes Vrijdagavond een feestavond in de Pancratiuszaal. Na een wel komstlied, keurig gezongen door 2 der leden werd een tooneelspel opgevoerd „Familieju- weelen" geheeten. Het spel werd vlot weer gegeven, en ofschoon de geschiedenis, die ver tolkt werd. tamelijk ingewikkeld was, door dat er zooveel personen in optraden, speelden de meisjes zoo natuurlijk, dat alles, ook voor de toehoorders gemakkelijk te volgen was. Er heerschte dan ook gedurende de bedrijven een doodsche stilte in de zaal, wel een teeken hoe het tooneelspel boeide. Tusschen de bedrijven door werd de feeststemming aanmerkelijk ver hoogd door muziek en zang. en ook. doordat er tal van ververschingen werden rondgediend. Na afloop dankte de directeur, kapelaan Mee- reboer .allen voor haar medewerking, waardoor de avond zoo schitterend geslaagd is. VOORHOUT. Volksbond. Vrijdagavond j.l. verga derde de afd Voorhout van den Ned. R.K. Volksbond in het Parochiehuis. De voor zitter opende de vergadering met den chr. groet, en heette alle aanwezigen van harto welkom, terwijl hij zijn leedwezen er over uitsprak, dat zoo weinigen aan de oproep om ter vergadering te verschijnen, hadden gehoor gegeven. In het openingswoord van den voorzitter kwam vooral tot uiting het groote nut wat gelegen is in het hou den eener retraite, dit naar aanleiding van de te vervullen spreekbeurt door pa ter H. Vijgen, van het Retraitehuis te Noordwijkerhout. Voorts zegt spr. dank baar te zijn jegens God. dat zoovele, voor al werklooze leden, dagelijks de H. Mis bij wonen, en zelfs schier dagelijks communi- ceeren. De notulen die hierna, werden voorgele zen door den socretaris, den heer Lukas- sen, werden onder dank der vergadering zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Onder de ineekomen stukken merken we nog op, een schrijven van den burgemees ter, waarin deze zijn dank betuigt voor de ontvangen felicitatie, ter gelegenheid van zijn koperen ambtsjubileum, en een bericht van verhindering van kapelaan IL J. van den Hoek, die op deze versadering niet aanwezig bon ,ziin, waardoor dus punt 3 van de agenda n.l. installatie geestelijk adriseur van de agenda komt te vervallen. Hierna werden drie nieuwe leden met een toeoasselijk woor/i door den voorzitter geïnstalleerd, waarna de voorzitter het woord verleent aan den spr. van dezen avond, die een uiteenzetting zal geven van het doel en nut eener retraite. Deze spr. wist met een gloedvolle redjs, de aanwezi- cen te boeien en sprak in hoofdzaak over de gesloten retraite. Ook citeerde spr. ge deelten uit versohillende encyclieken. Spr. vergelijkt de gesloten retraite met een Oase in de .woestijn, waar men vindt een bron van verkwikking. Nadat pater Vijgen even had gepauseerd, werd gelegenheid ge geven tot inschrijving van nieuwe leden voor de retraiteclub. Niet minder dan 33 leden gaven zich onmiddellijk voor dit werk opdat nog meerderen dit goede voorbeeld moge volgen, zal voorzeker de wensch zijn van de spreker van dezen avond. Nadat nog enkele vragen waren gesteld, en pater Vijgen zijn rede vervolgd had, besloot deze met te zeggen, dat hij hoopte, dat de Retraiteclub in Voorhout moge groeien en bloeien en dat zij in groo- ten getale komende jaar mogen optrekken naar het Retraitehuis in Noordwijkerhout. Bij de rondvraag verzocht het lid Witte- man verslag te mogen uitbrengen van het R.-K. Ziekenhuisfonds, terwijl het lid H. v. d. Maat nog eenige inlichtingen inwint omtrent het sparen door middel van spaar- zevels voor het Retraitefonds. De heer Witteman zette nu op korte en zakelijke wijze uiteen het verslag van het Ziekenhuisfonds, waarvoor de voorzitter hem dank ze?t, terwijl de overige gestelde vragen tot aller bevrediging door den voor zitter worden beantwoord, waarna de voor zitter deze goed geleide vergadering sluit met de Chr. Groet. Dinsdag 24 Januari a.s. zal in het Paro chiehuis om half acht des avords een be langrijke jaarvergadering worden gehou den door de vereeniging „Winterzorg'', als onderafdeeling van den Ned. R.-K. Volks bond. Hanze. Vrijdagavond vergaderde do R.-K. Middenstandsvereeniging „De Han ze'' in café Boerhaave, aanwezig c.a. 23 leden. De voorzitter onende de vergade ring met den chr. groet en heette alle aanr wezigen. voornamelijk den nieuwen geeste lijken adviseur van harte welkom. Hierna werden de notulen door den wnd. secreta ris voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Vervolgens richtte de voorzitter zich met een korte maar krachtige speech tot den nieuwen geestelijke adviseur den weleerw. heer J. H. van den Hoek. terwijl spreker hem als zoodanig installeerde, en de wensch uitte, dat zijneerwaarde steeds met zijn volle svmpatbie en toewij ding het werk van de Hanze ter harte zou mogen nemen, dat de Hanze in hun nieu wen adviseur moge gevonden hebben: De rechte man op de rechte plaats. Hierop dankte de toegesprokene voor de woorden, hem bij monde van den voorzit ter toegewenscht en beloofde zijne krach ten te zullen wijden voor de belangen van Voorhout's middenstand. Onder de ingekomen stukken merkten we o.a. op een schrijven van de directie van het Retraitehuis te Noordwijkerhout. waar in zij de leden er op attent maken, dat van 18 tot 21 Februari en van 26 Februari tot 1 Maart een gesloten retraite zal worden gehouden voor R.-K. Middenstanders, waar bij zeer zeker ook de Voorhouters niet mo- gén ontbreken. Ook de voorzitter moedigt de aanwezigen nog eens aan. om aan zoo'n retraite deel te nemen en stelt de gele genheid open om zich op te geven bij het bestuur. Voorts werden nog verschillende dis cussies ontwikkelt, waarna tot de rond vraag werd overgegaan, waarvan druk ge bruik werd gemaakt, en waaronder zaken werden besproken van meer internen aard. Hierna werd de vergadering gesloten op de gebruikelijke wijze, en bleef men nog eenige oogenblikken gezellig bijeen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10