UIT EE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 20 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWFFDE BLAD PAG. 7 HILLEGOM. Veilingen. Gisteravond hadden in Hotel Sistermans ten overstaan van Nota ris D. Ledder alhier de volgende vei.ingen bij afslag piaats: 1. Een perceel Bloembollenland met Bloembollenschuui met ste lingen, schuur tje en water, ge egen aan Loosterweg III te Hillegom, groet 2 H A. 75 c.A. In hoogste bod gebracht op J 5600, gemijnd op 400 door den heer J. H. van Dijk, alhier, die dus kooper werd voor 60C0.— 2. De Vi la ,.Mon Travail'' met garage, schuur en stellingen, erven, grond en weg, gelegen aan den Stationsweg 230 te Hille gom, groot 9 A. SG c.A. Dit perceel was in hoogste bod gebracht op J 5000.—. Het werd gemijnd op f 900. door den heer C. J. Bakker qq. die dus wooper werd voor 6500.-. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het winterweer heeft, jam mer genoeg, een en ander in dc war ge stuurd. De werkzaamheden in de andenjen liggen heelemaal stil tot schade van werk nemers en werkgevers. Gelukkig voor de werknemers, die aan het diepspitten waren dat deze zondpr verdere formaliteiten, da delijk voor de gewone steunregeling in aanmerking megen komen. Gehcop* wordt, dat de winter van korten duur zaj zijn. De prijzen der tuinproducten, a le winterarti- kelen, zijn deze dagen dalende. Alleen breekpeen maak: een uitzondering. Deie gaat voor zeer goede prijzen, hooger dan het geheele seizoen gemaakt werd. 't Zijn er echter maar eenigen, die hiervan profi- teeren. LISSE. Drankwet. B. en W. dezor gemeente hebben de vergunning tot verkoop van al coholhoudenden drank andere dan sterken drank (verlof A) op verzoek van den heer P. den Hollander, houder van dit verlof, ingetrokken voor het perceel Wagendwars straat No. 23. alhier. Geboren: Antonius Maria z. van J. H. M. van Haaster en J. M. Elferink. Jacobus Alberts z. van J. H. Ippel en G. J. van Nieuwkoop. Overleden: Gerardus Leonardos Jansen 27 j. Bertha Jacoba Johanna Schram# 2 jaar. Getrouwd: H. J. de Bruin en S. H. Weijers. Vertrokken: J. Grimbergen en ge zin naar Wassenaar. Q. L. Doeswi.ik en gezin naar Noordwijkerhout J. M. A. M. Haase naar Eemnes. P. G. J. Bos man en gezin naar Sassenheim. B. van Mechelen naar Amersfoort, M. G. van Diest naar Sassenheim. J. A. M. Sie- verding naar Ouder-Amstel. C. Lang broek naar Beilen. Gevestigd: L. den Boer van Den Haag. S. Dieterman van Winschoten. D. van Waveren van den Helder. W. Goudriaan van Schoonhoven. W. Biet- bergen van Apeldoorn. C. C. Nolf van Velsen. K. Griekspoor—de Ruijter en gezin van Velsen. LEIMUIDEN. RONDGANG CRISIS-COMITE. De pastoor en de burgemeester co| octeerden. Donderdagmorgen maaktè het Crisis- Comité met een autobus van de firma M. en K. een rondgang door de gemeente voor het ophalen van oude kieedingstukken, de kens enz. Het was een aardig gezicht den pastoor en den -burgemeester vergezeld van den heer Angenent langs de huizen te zien gaan. De oog6t was vrij groot, aan meer is echter groote behoefte. Mcnschen die iets over hebben kunnen hun gaven naar de ge meente-secretaris breneen. De zusters van het R. K. Gesticht zullen de soederen her- ste len. waarna de vetdeeling kan begin nen. Dat men voor dit mooie doel veel geve Persona ia. Bij beschikking van den Minister van Financiën is in gelijke be trekking naar hier overgeplaatst de heer Marcusse, Commies bij de Dii. Belastingen te Vught. De belastingen. Ged. Staten dezer provincie hebben de heffing van opcenten op de personeele belasting voor.oopig ge stuit. Woonwagens. Langs den Heerenweg alhier wordt door Burgemeester en Wet houders een staanplaats voor woonwagens gemaakt. Voorwaar een goede verbetering. Verbouwing. Door Burgemeester en Wethouders is aan de N.V. Melkfabriek Holland a.hier, vergunning verleend tot uitbreiding en verbouwing der Melkfabriek. Het werk is opgedragen aan den heer G. Charlet aannemei, alhier. Een mooi werk in dezen malaisetijd. TER-AAR. Nog één keer. Het Bestuur van de Lidwinavereemging ziet zich genoopt nog e-en keer een uitvoe mg te organtseeien ten bate voor haar kas. Wij kunnen niet anders dan hen. die nog niet naar de uitvoering van de dames geweest zijn, aansporen, deze te gaan zien, want naast het goede werk wat zij er meer verlichten, zullen zij inder daad genieten van het tooneelspei door de dames van de Naaikrans voor het voet licht gebracht. Dus. gaat Dinsdagavond naar het R. K. Vereenigingsgebouw, er wacht U een mooie avond. Aanvang 7 uur precies. NOORDWIJK. Cr! !s-comité. Door burgemeester en wethouders is aangewezen als voorzitter van het Cris:s-comité B voor het verstrek ken van kleeding aan werkloozen, wethou der C. G. J. Alkemade. Personalia. Door burmeester en wet houders is benoemd tot tijdelijk onderwij zeres bij de openbare school mej. S. Ch. J. van Es. NOORDWIJKERHOUT. R. K. Midder.standsvereenigingt Gis terenavond vergaderde de R. K.' Midden- standsve eeniging alhier, in het café van Mej. de Wed. J. L. Brama. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet heette alle aanwezige leden hartelijk we'- kom en wenschte hun in 1933 alle goeds toe. In het bijzonder heette hij welkom de weled. heer Pollman, den spreker van den avond. De Voorzitter bracht vervol gens in herinnering dat het Heilig jaar begonnen is. Hierna werden door den Se cretaris de notulen van de vorige verga dering gelezen en onveranderd goedge keurd. Hierna ving de heer Pollman aan met zijne lezing. Hij liet uitkomen, dat er door de middenstandsvereeri'.ing meer actie gevoerd moet worden. Spr. zeide dat een goed lid het niet bij contvibutisbeta'en moet lrten, men meet naar de vergaderin gen kernen en mee durven spreken. Er moet riet lusteloos worden toegezien dat de groote zaken alles inslikken zoodat !e kleine middenstin 'er ten gronde gaat Spreker wees er op dr.t het cadeaustelse' ten. Dit va't te bereiken door kernclubs op te richten, leden uit den middenstand die krachtig samenwerken om tot betere toestanden te komen. Aan het einde van zijn rede gaven zich een 15-tal leden op voor een dergelijke club. Ve schi'lende zei en toe de vergade ring te Leidon voor dit doel te bezoeken. Op enkele vragen werd dcor den heer Pol'man bevredigend geantwoord. De voorzitter dankte den heer Pollman voor zijn mccie gedocumenteerde rede. Dra-na werden twee nieuwe leden geïn stalleerd. Een schrijven was ingekomen van den Directeur van het retraitenhuis, alhier, om te trachten een voldoend aantal leden van den middenstand te bewerken om een retraite te houden. De datums voor de vst^pste'de retraiten leverden eenige be zwaren op. Hierna werd besproken of er een feest avond zal gehouden worden. Verschillende leden opge den bezwaren om in deze slechte tijdsomstandigheden een feest avond te houden, doch de meerderheid van de leden besloot een gezelligen avond te orga*riseeron. Tot leden van de feestcom missie werden benoemd de heeren: J. v. d. Burg, J. Peters en A. de Winter. Aan het einde van de vergade. ing werd een schrijven voorgelezen van de K. J_ M V„ waarin de Middenstardsvereeniging werd uitgenodigd op de vergadering van 23 Januari a.s. te komen, waarin als spr. zal optreden de heer Mr. F. Bach- te s-Gravenhage, secretaris van de Hanze, in het Bisdom Haailem, met als onder werp: „Publiekrechtelijke Bedrijfsorgani satie". De rondvraag leverde niets op. De ver gadering werd door den Voorz. met den Christelijken groet gesloten. Jaarvergadering „Winterzorg", Gis teravond vergaderde in het café ,.De Zwaan" de Spaarkas „Winterzorg", afdee- ling van den R.-K. Volksbond. De voorzitter, de heer C. van der Klauw, opende de vergadering met den chr. groet, heette de aanwezigen hartelijk welkom, wenschte hun een voorspoedig 1933 toe, en sprak de hoop uit, dat de vereeniging in groei en bloei moge blijve toenemen. De secretaris, do heer A. Kaptein. las daarna de zeer uitgebreide notulen van de vorige vergadering voor, welke onver anderd onder dankzegging werden good- geleurd. De heer J. v. d Werf bracht hierin in zijn kwaliteit als penningmeester verslag uit als penningmeestor verslag uit over het af-- geloopen jaar De inkomsten bedroegen 233S.30, de uitgaven 2244,46. Het ba tige saldo bedraagt aldus 93.84. Aan spaargelden werd door de leden bijeenge bracht 1107.45. Ingekocht werden 95 ton steenkolen en 161CO turven, welke onder de leden werden gedistribueerd. De controle-commissie verklaarde bij monde van den heer H. Looyestein, dat de kas en boeken van den penningmeester in orde waren bevonden. De heer J. v. d. Werf bracht alsnu ver slag uit van de vergadering der diocesane inkoop-centrale. Hem werd hiervoor door den voorzitter dank gebracht. Als controle-commissie voor het volgend jaar werden benoemd de heeren H. Looye stein en G. Broeke. Bij de bestuursverkiezing welke nu volg de werden de aftredende leden C. v. d. Klauw en Nico Duivenvoorden Jzn. beiden herkozen. Medegedoeld werd dat de oude schuld aan de Inkoop Centrale wordt afbetaald. De vergadering werd hierna met den chr. groet gesloten. Vergadering van den Bond van Kleln- kweekers Donderdagavond vergaderde in het café „Het Wapen van Noordwijker hout"' de bond van Z.-H. klein-kweekers, afd. Noordwijkerhout. De voorzitter, de heer M. Brauw. heet te de aanwezige leden hartelijk welkom en sprak de hoop uit. drt de toekomst voor de kleine bloembollenkweekers spoedig beter moge worden. Hij bracht vervolgens hulde aan burge meester van lersel die nl zijn krachten geeft otn de klei i-buee!:erg te helpen. Hierna bracht de- secretaris een verslag uit van de verschillende gegevens welke zijn verzameld over den toestand der be drijven alhier. 46 bedrijven gaven volgens boekhouding onderstaande uitkomsten: De oppervlakte van de bedrijven beslaat 61 H A. beplant met bloembollon. Belast met hypotheken: le hypotheek ƒ280500. 2e hypotheek ƒ50800. Totaal ƒ331390 of wel I 5432 per H.A. Aan arbeidsloon werd in 1930 betaald: f 40713.19, in 1931 ƒ31897.04, in 1932 ƒ5078.05. Als win6t werd geboekt in 1930 ƒ11219.78, 1930 52J 98.63, in 1932 ƒ6054.25. Aan arbeidskrachten waren in dienst in 1930 65, waarvan 50 vaste en 15 losse arbeiders. Dit getal bedroeg in 1931: 54, waarvan 36 vaste en 18 losse arbeiders. In 1932 bedroeg dit: 38, waarvan 12 vas te en 26 losse arbeiders. De secretaris gaf -tevens een overzicht van de 219 bloembollenkweekersbedrijven, aangesloten bij den bond van kleinkwee- kers welke bedrijven een gezamenlijke op pervlakte van 333 H A. in cultuur hebben. Aan hypotheken op deze bedrijven is verleend een bedrag ad ƒ2.026.815. Aan arbeidsloon werd uitbetaald in 1930: 235793, in 1031 171545, in 1932 76693. Als winst wordt aangegeven over: 1930 ƒ345282, 1931 ƒ132440, 1832 nihil. Uit bovenstaand overzicht blijkt duide lijk dat men het belang voor de streek, om de kleine bedrijven in starid te houden, niet moet onderschatten, gezien de totale bedragen, welke alleen reods aan arbeids- .oonen uitgegeven worden. Na het verslag van den secretaris deed de voorzitter en kele mededeelingen inzake de steunactie. Kweekers die 1 H.A. beteelen zullen 16 steun per week krijgen, docb moeten hun bollenkraam aan de gemeente in pand ge ven. Ook zij die een geheel vrije bollen kraam bezitten kunnen deze steun beko men. Kweekers die slechts kleine hoeveelhe den bollen teelen vallen onder de steunre geling van de werkloozen. Het bestuur werd vervolgens met 2 nieu we leden aangevuld n.l. met. de heeren L. G. Warmerdam en L. Hulsebosch. De voorzitter sloot ten slotte onder dank voor de opkomst de vergadering. Een mooie gift. Een milde gever, die onbekend wenscht te blijven heeft voor het comité Werk'.oozenzorg een vet varken beschikbaar gesteld hetwelk in het ont- spanningslokaal van de St. Victor Parochie door de werkloozen verjast zal worden. Ieder zijn best dus gedaan om met kaar ten een paar pond carbonado of spek te winnen. RIJNSBURG. Tuinbouw. De handel is de laatste da gen alles behalve vlug te noemen. Behou dens kleine peen cMe voor gcede prijzen weggaat van 4—6.20 per 100 K.G. gaan de prijzen m dalende richting. Voor uien in de beste kwaliteit werd van 3.10 tot 3.80 per 100 K.G. betaalt her meerendeel brengt niet meer op dan 2.40- 2.90 Roode kool gaat voor f 6.5o tot 8.10 m beste kwaliteit. Ge e kool van J 2.60 tot 5.10 per 100. Goede selderieknollen worden ver kocht voor 4.10 tot 5.10 per 100. RIJPWETERING. Ziekenfonds. - Het fonds Onderetands- kas bij ziekte of ongeval heeft haar alge- meene jaarvergadering gehouden in het café van de wed. C. Daleman De heer N. P. Verkleij, voorzitter, open de de vergadering met een kort, woord en hoopte dat dezen avond de besprekingen in een goede harmonie zul.en verioopen Hierna volgde voorlezing der notulen welke onveranderd werden goedgekeurd. Daarna rekening en verantwoording van den penningmeester, waaruit 'bleek, dat de vereeniging een achteruitgang boekte van 65.-. De bceken, nagezien dooi J. Semp en J. van Soen, werden in orde bevonden, waarna de penningmeester dank ontving voor zijn accuraat beheer. Hierna volgde verkiezing. De aftredende heeren 0. P. Jansen en G. F. Noot werden met algemeene stemmen herkozen. Er was bij de bespieking een mededee- ling ingekomen. Na voor ezing en toelich ting werd met algemeene stemmen beslo ten hierop geen verdere actie te voeren. Ook werd besloten een lid. dat ziek is en 't geheele jaar contributie betaald heeft, 'n gratificatie toe te kennen. Hierna volgde sluiting door den voorzitter, waarna de ge- ■bruike.ijke verloting. RIJNZATERWOUDE. Loop der bevolking. De bevolking de zer gemeente bestond op 1 Jan. 1932 uit 350 mannen en 322 vrouwen. Op 1 Jan. 1933 bestond zij uit 342 ra. en 338 vr. Hel to taal aantal zielen bedroeg dus 680. Over 1932 is het aantai zielen dus met 2 achter uit gegaan. WARMOND. Werkverschaffing. Het gemeentebe stuur is, naar wij vernemen, in onderhan deling getreden met de Rijksinspectie der werkverschaffing teneinde een rijksbijdra-- ge te mogen erlangen in de kosten van vorbroeding en verbetering van den War- monderdamschen weg, hetgeen het ver keer daar ter plaatse eveneens zeer ten goede zal komen. De verbreeding spoorwegovergang. Thans is uitvoe,mg gegeven aan het reeds lang bestaande plan tot verbetering en verbreeding van den spoorwegovergang :!hier, welke verbreeding in verband met het toenemende verkeer zeer noodzakelijk was Het gemeentebestuur is thans in on derhandeling getreden met de eigenaren vin de aan den Heerenweg bij dat gedeel te grenzende perceel om te geraken tot een geheele verbreeding van den weg daar i ter plaatse. SASSENHEIM. Volksbond. Gisteravond hield boven genoemde vereeniging een bóetplichtige vergadering in het K.S.A.-gebouw. De voorzitter, de heer J ICortekaas, opende met Chr. groet en sprak zijn vol doening uit over de grocte opkomst. De toestand bij den mgang van het nieuwe jaar is droevig. Dat vele arbeiders armoede moeten doorstaan is dikwijls hun onder gang, want waar de armoede binnenkomt daar verdwijnt de iefde. Met een ernstig woord spoorde spreker aan toch het hoofd te buigen voor de kerkelijke overheid, want er leeft onder de weikloozen een geest van verkeerde en verderfelijke stelsels Ten sjette wijst spr. op het meeleven met de or ganisatie ook met al haar onderafdee in- gen, waarin hij een groote lauwheid moet constateeren. Ook wijst hij de leden op meer bidden en op het ter kerke gaan van de werkloozen. Voor deze kernachtige woor den werd de voorzitter met dankbaar ap plaus beloond. De secretaris las hierna de notulen voor, welke zonder aanmerking werden getee- kend. A.s mededeeling werd aan de aan wezigen op deze jaarvergadering een si gaar aangeboden. Voorts werd medege- dee d, dat eerstdaags aan de werkloozen vet of spek zal worden uitgereikt. Door den Geest. Adviseur werden de le den aangemoedigd om zich in dezen zieken tijd voldcende te sterken in gebed, om zoo als de B:sschop zegt, betere menschen te worden. Spr. wijst op het retraitewerk, waar men kracht vindt voor het leven. Eenige nieuwe leden werden geïnstal leerd. Voorts bracht de secretaris een keu rig verzorgd jaarverslag uit en een over zicht van den stand der vereeniging, waar uit bleek, dat zoowel geestelijke als stoffe lijke belangen zijn behartigd. Het ledental bedraagt ongeveer 2S0 en beweegt z:ch in steeds stijgende .ijn. Aan den heer v. Diest werden woorden van waardeering geuit bij monde van den voorzitter. De penningmeester bracht verslag uit over de finantiën waaruit bleek, dat is ontvangen 1831.41, uitgegeven 1710.22. Het totaal bez:t van den bond bedraagt 967.01. Met eenige woorden werd door den heer v. Veelen dank gebracht voor het beheer der gelden. De begrooting werd bepaald op een bedrag van inkomsten en uirgaven van 1622. Bij het „critiek op het beleid van het be stuur'' werd door den heer Zwaan dank ge bracht voor de goede samenwerking der besturen. Daar geen candidaten waren ingediend werden al.e bestuursleden, n.l. M. A. v. d. Meer, J. v. d. Voort, Jac. Zandvliet, J. Hoo- gestraten en J. Hulst herbenoemd. Aan het verslag van „Hulp in Nood" ge geven door den heer Franken, ontleenen we: zuivere inkomsten 384.74, uitgaven 439.97,/ï< nadeelig saldo 60.87 1/2. Ver strekt werden 1731 L. melk, 38 pond v eesch 101 pond vet, 32»/, H.L. brand, 15 1/2 H.L. aardappelen. Aan contributie is ontvangen 82.19. Een extra dankwoord aan het co mité is zeker op z'n plaats. De heer Fran ken werd tot bestuurslid herbenoemd. Vol gend jaar is de heer Franken 25 jaar lid dezer commissie en men hoopt dat Fran ken dit in goede gezondheid mag beleven. Als kasnazieners in 1933 werden benoemd de heeren C. Beijk, B. Kaptein en J. v. Leeuwen. Als afgevaardigden werden ge kozen de heeren H. Braun en P. 'FJoe.antse plus een bestuurslid. Bij de aflezing van de presentielijst werden nog eenige sigaren verloot en volgde de rondvraag. De heer Overmeer vraagt de leden om te komen tot oprichting eener afdeeling van dsn Transportarbeidersbond. Belangheb benden kunnen zich met hem verstaan. De heer N. v. d. Zwaan wil het Hoofdbe stuur stappen laten deen bij den Minister, om bij max:mum steun een huurtoeslag te verkri/gen. Hierover zal worden gespro ken. De voorzitter sloot de vergadering hierna. Geboren Cornelis Mattheus, zoon van P. M. van Tol en vah A. J. van Tol. Getrouwd Arie de Graaf, 20 jaar en Elisabeth de Regt 19 jaar. Gevestigd: A. C. Vink. Zuidorstraat 4 van Hillegom T. H. van Dijk, Beuken laan 5, van Leeuwarden C. de Boer, Rusthofflaan 53 ven Leiden P. G. J. Bosman en gezin, J. P. Gouverneurlaan 58 van Lisse. Vertrokken: E. de Regt J. P. Gouverneurlaan 18 naar Lisse C. Does, Hoituslaan 13 naar Vco.hout J. J. Pijn akker, Hoofdstraat 112 naar Leiderdorp W. J. C. Meijer, Jac, van Beierenlaan 5 naar 's-Gravenhage L. van der Veen, Menneweg 16 naar Vlagtwedde. WASSENAAR. Feestavond Tuinbouwveresniglng. Opgemelde vereeniging hield met een stampvolle zaal in het Centraal Theater haar jaarlijksche feestavond. Door de voorzitter van de feestcom missie, den heer D. de Rooij, werd met een korte doch niettemin geestige speech geopend. Nadat hij allen hartelijk wel kom had gohecten en er met nadruk op gewezen had dat de voresniging gban uitvoering gaf doch alleen een leden feestavond had georganiseerd deelt hij voorts mede dat de tuinbouwveresniging baar 21-jarig bestaan en dus in zekeren zin haar meerderjarigheid viert. Gedu rende dien reeks van jaren is de ver eeniging steeds oravangrij-ker in leden geworden en hoewel anderen wel eens hebben getracht de vereeniging tot de slanke lijn terug te brengen, is dit niet mogen gelukken. Deze toename is volgens soreker zeer zeker ook voor een deel te danken aan bet feit. dat sedert een tiental jirn s'ecd* weer opnieuw de reeds traditioneel geworden leden feestavond wordt gehouden. Vervol-rens wees spreker er op dat ter dekking van de uitgaven, door oerige dames een bazar was georgani seerd. Het lijeingebrachte, waarbij veel waardevols, had wel weinig of niets ge kost, maar opbrengen moest het zooveel to meer. Hij wekto daarom op door het koopen van steunbonnen hiertoe mede te werken. Hierop werd oen aanvang gemaakt met het vastgestelde programma. E^n vijftal tooneelstukjes zoowel in het ko mische a's dramatische genre werd-au op beeldige wijze vertolkt en oogsten veel bijval. Tusschen de nummers verzorgde de Jansonis'en Band uit Den Haag het mu zikale gedee'te en deze w:sten er reeds bij den aanvang of er de stemming in te brergen en deze is or tot diep in den nacht incob'even ook. Na afloop van het programma bleof men nog eenige uren gezellig bijeen waarbij de liefuebbers(sters) van dansen hm lusten hebben kunnen botv-'ersn. De traditie getrouw heeft de tuin bouw vereeniaing ©en zeer geslaagde feestavond meer aan haar lijst kunnen toevoegen. LEIDERDORP. Jubileum Alg. Ziekenfonds voor Leiderdorp en Omstreken. Het Alg. Ziekenfonds voor Leiderdorp «n onv treken heeft gisteravond, ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan, in Iróne, feest gevierd. Do agenda voor dezen avond samenge steld bestond uit 2 deelen. Het eerste ge deelte betrof de huishoude ijke zaken van het fonds en het tweede gedeelte do feeste lijke herdenking van het 40-jarig bestaan. De voorzitter, de heer G. van der Beek, opende de bijeenkomst met een hartelijk we kom tot de talrijke aanwezigen, onder wie zich ook bevond de heer Kuijer, bonds- secretaris, en surak veivrlgens een ope ningswoord. Hierna werd op zeer vlotte wijze het eerste gedeelte afgehandeld. De notulen van den secretaris, den heer A. Lats, werden vastgesteld. Aan het finan cieel vers ag van den penningmeester, den heer L. van Egmond, ontleenden wij het volgende: Het aantal loden in 1932, tarief A, be droeg 101; tarief B 169; totaal 270. Voor gekomen ziektegevallen: in tarief A 39 met 717 ziektedagen; intarief B 85 met 1127 ziektedagen. Ongevallen in tar:cf B 18 met 85 ongevallendagen. Ontvangsten contribu tie tarief A 1369.04. tarief B J 2484.53, met andere ontvangsten zijn de totale in komsten 3989.30. Uitgaven ziekengeld in tarief A 1450.80, uitgaven ziekengeld in tarief B 2342.87. Totale uitgaven 4634.70, nadee ig saldo 645.40. Totaal bezit op 1 Januari 1933: 4238.72. Als commissieleden tot nazien van de boeken over 1933 werden benoemd de hee ren Bo5man en Janssen. Een voorstel van het Bestuur om aan den penningmeester een gratificatie van 30.—, aan de ziekencpntroleurs 70en den voorzitter en den secretaris ieder 25 te verleenen voor de gedane werkzaam heden in het belang van het fonds, Werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Hierna werden bij acclamatie herkezen als bestuurs eden de heeren W. Bosman, H. van Alphen en L. van Egmond. Tot afge vaardigden naar de provinciale vergade ring werden benoemd de heeren H.. van Alphen en W. de Jong. Mot algemeene stemmen werd goedgekeurd het voorstel om een gift van 25.— aan het sanatorium- fends toe te kennen. Hierna volgde do rondvraag. Na de pauze, waarin ververschingen wer den aangeboden, veerde allereerst de voor. zitter het woord. Het verheugde spr. dat het fonds thans zijn veertigsten vorjaardag viert. Met fonds mag er zijn, on neemt een cerepiaats m, in -de voorste ge ederen. Spr. bracht hulde aan de mannen van „Patrimo nium", die in 1892 het initiatief hobben ge nomen tct oprichting van het fonds. Zcoals bekend is, werd het fonds* in 1912 zelfstan dig. In de 40 jaren heeft het veel belang rijk werk verricht «n Spr. hoopt, dat hofc fonds bij den voortduur in bloei zal toe- nemen. Na deze herdenkingsrede gaf de secreta ris een historisch overzicht cn do penning- meerter een financieel oyerzicht, geduren de 40 jaar. A s onderdeel van het Ned, Werk!. Verbond Patrimonium is het zie kenfonds begonnen met 19 leden. In het le boekjaar bedroegen de inkomsten 95.70, de uitgaven 12.15, saldo 83.55, geleide lijk werd het ledental uitgebreid. In 1912 ze.fstandig geworden steeg het ledenaantal en is thans 270. In de 40 jaar is aan contri butie geïnd 48.604.52. Apn ziekengeld werd uitgekeerd 38.665.75. Verschillende afgevaardigden voerden na, deze verslagen het woord. Nadat de lieer van Meerkerk, hoofdbestuurslid, oen op wekkende rede had uitgesproken, werd deze in allo opzichten goed geslaagde avond gesleten. ■BMmum 11 mi i m lUflBHan AUT OiYG BILEST .Autorijder, ken uw plichten, Doof op den *weg bijtijds uw lichten!" ■IHII 1 il III Bill 11 IIIWII

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7