VRIJDAG 20 JANUARI 1033 DF IFTPSTIF COU»*NT r DFRDE BI.AD PAG. li GEMEENTERAAD VAN NOORDW1JKERHOU1 GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Vergadering van den Gemeenteraad van Noordwijkerhout op Donderdag 19 Januari 1933 des namidd.gs te tnee uur. Aanwezig: 12 raadsleden. Aiwezig met kennisgeving de heer Jhr. J. H. Gevers. Voorzitter de Burgemeester. Be voorzitter opent de vergadering met gebed en zegt daarna ongeveer het navol gende: Op den bodem van de put Mijne Heeren: Heb ik ten vorige jare, de eerste raads vergadering der jaars, die wera gehouden* ingeluid met een toespraak, die in mineur was gesteid, thans is er geen enkele reden om een meer optimistiscuen toon aan te slaan en net ©enige licntpunt dat er aan den horizon voor zoover het een licht punt mag genoemd worden is, dat voor aanstaande economen van oordeel zijn, dat het diepste punt der economische inzin king is bereikt, m.a.w. we liggen op den oo- deia van den put, maar wij weten niet wan neer wij kunnen beginnen er uit te kruipen en zullen ons moeten troosten met de ge daanten. dat wij niet dieper Kunnen valien. Het behoeft wel geen verwondering te de jarer van welvaart zoon schitte.enJe wekken dat de bloembollenbedrijven, die id stoat van dienst nadden ook in de tijden van depressie dubbel hard worden getrof fen, iemand, die het hoogste is geklommen valt als hij van de ladder valt ook net diepste, in de couranten hebben wij Kun nen lezen, dat Mussolini tot Minister Ver- scüuur bij diens jongste bezoek aan Rome heeft gezegd: Wij hier in Ltalië met onzen lagen levensstandaard zijn uit de eerste verdieping gevallen, inaar gij in Hol.and uit de 5e verdieping. Met ©enige variatie zou den wij de woorden van Mussolini tot ie onze kunnen maken en zeggen: De bo zuters ^.er andere bedrijven zijn uit de oe, maar de bezitters van oioembollenbedrijven zijn uit de 10e verdieping gevallen. Toch heert deze diepe vai een goed resultaat ge had en wei de^e, dat men algemeen is gaan inz.en, dat een opleving mogelijk is als ane uationaie Krachten zich vereenigen, in dit geval, bedoel ik meer speciaal, ais alle bij net bioemöollenvak belanghebbenden met ter zijde stelling van persoonlijke meo- ning zich broedeilijk ve.eenrgen om in over leg met en gerugsteund door de Regeering een pian tot stand ie brengen, dat, onge acht ae economiscne factoren, die de we- re.d beroeren, althans een minimum van we.vaart verzekert. Het is een verblijdend teenen, dat dit thans algemeen wordt in gezien en gaarne hoop ik, dat men zeer spoedig in onderlinge samenwerking tot een plan mag komen, dat én de Regeenng èn de leiders van het vak bevredigt. De ongunst der tijden heeit in bet afge- loopen jaar zijn SLeuipei gedrukt op diverse takaen van gemeentelijke werkzaamneid Het sterkst spreekt dit wel bij de zorg voor üe werkioozen, de aige^even bouwvergun ningen en den loop der bevolking. Het aan tal werkeloozen bedroeg in de eerste wees van januari iy32 181, liep in deu zomer te rug tot 61, doch breidde zich success.eve- lijk weer uit, waardoor in de eerste week van dit jaar een cijler van 312 werd bereikt. Werden andere jaren vele vergunningen voor het bouwen van bloembol.enschureo afgegeven, in het afgeloopen jaar werd mei eene bloembollenscr.uur gebouwd. Het aantal zielen der gemeente in andere ja ren in snel tempo wassende sinds 1900 is de bevolking der gemeente verdriedub beld klom dit jaar van 6536 op 6626. zoo dat het accrès slechts 90 zielen bedroeg. Er werden 20 huwelijken gesloten (in 1931 29, in 1930 40). Laat ons intusschen, Mijne Heeren, on danks den tegenspoed der tijden den moed n.et verliezen en als openbaie besturen doen, wat onze hand goed vindt te doen, de doe.treitendheid onzer maatregelen aau hierbo\en overlatende. Want zoo ooit, dan blijkt wel ui deze tijden, dat, als de Heer met medewerkt, alle arbeid der men- schen tevergeeis is. In dezen gedachten- gang, Mijne Heeren, wensch ik u allen voor u zelf en uwe gezinnen een Gelukkig en Zalig Nieuwjaar! Als -raadsleden zijt gij de \ertegenwoordigers der bevolking en ik stel er prijs op te verklaren, dat ik met mijn wenschen aan u gaarne aan de geheele bevolking van Noordwijkerhout voor 1933 alle goods toewensch. Ik hoop, dat allen kracht en moed zullen hebben om in deze tijden van beproeving bun goed humeur te bewaren en de hoop levendig te houden op een betere toekomst. En éénmaal zal i-e toekomst toch moeten komen, al kunnen wij het eind der ellende nog niet overzien. Do heer L. M. v. Noort dankt, als oudsi.e raadslid, den voorzitter voor zijn wenschen en wenscht hem wederkeerig voor zich zelf en zijn gezin voor 1933 namen§ den Raad alle goeds toe. Vervolgens werden door den secretaris de notulen voorgelezen der vorige zitting, die onveranderd worden gearresteerd. Aan de orde is thans: I. Ingekomen stukken. a. V erzoek van L. Bakker, Heerenweg 214, om vergoeding krachtens art. 16 der Lager Onderwijswet voor zijn kinderen, die de R. K, bcnool in De Zilk bezoeken. Op voorstel van B. en VV. wordt besloten hierop afwijzend te beschikken, daar voor belanghebbenden de gelegenheid openstaat om zijn kindei en naar de St. Josephschoo' te zenden, welke school op minder dan 4 K.M. afstand van zijn woning is gelegen. b. Besluit van Ged. Staten, waarbij de beslissing omtrent de gemeentebegrooting en omtrent de begrooting van het grondbe drijf wordt verdaagd. Voor kennisgeving aangenomen. c. Proces verbaal van ka-sopname van dea gemeenteontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. d Verzoek van het Gemeentebestuur van Ambt-Hardenberg om adhaesie te betuigen aan een tot de Regeering gericht adres, waarbij wordt aangedrongen op verminde ring van het bedrag der belastbare op brengst der ongebouwde eigendommen. üp voorstel van B. en W. wordt beslo ten het verzoek om adhaesiebetuiging voor kennisgeving aan te nemen. f. De voorzitter doet voorts mededeeling van een schrijven van den Minister -an Binnenlandsche Zaken, dat door Hare Ma jeueit de Koningin is verklaard, dat Get gemidde'de peil der wedden en loonen van het personeel dezer gemeente niet voor verlaging in aanmerking komt. In verband met deze beslissing wijst de voorzitter er op. dat de Raad er verstandig aan gedaan heeft om aan verdere verlagin gen van het salaris voor het genieenteper- soneel niet te willen medewerken. II. Vastgesteld wordt een nieuwe school- geldveroidening, die geheel gelijkluidend is aan de vorige, doch opnieuw moet wor den vastgesteld, omdat de termijn van goedkeuring met 1 Juli a.s. verstrijkt. III. Schrijven van Ged. Staten ter zake van de begrooting, dienst 1933. Ged. Staten schrijven, dat in het onge dekt blijven van een^ gedeelte van de ten laste van den gewonen dienst geraamde uitgaven slechts kan worden berust, wan neer de inkomsten zoo hoog mogelijk zijn opgevoerd en de niet door de wet aan de gemeente opgelegde uitgaven tot het be slist onvermijdelijke zijn beperkt. Verhooging belastingen. Aan het Rijk zal steun gevraagd worden. In verband mjst dit schrijven worden de opcenten op de persoueeie be.asting op 2U0 georacht, en worden diverse uitgaven ver laagt. Be voorzitter merkt in dit verband op. dat de Minister van Binnenlandsche Zaken aan Ged. Staten van l'nesland heeit ver zicht nauwkeurig te willen toezien, dat de gemeenten, welke onderstand in de kosten van gemeentehuishouding hebben aange vraagd of van welke te verwachten is, dat zij dit binnenkort zullen doen, overgaan, voor zoover zij zulks nog niet mochten heb ben gedaan tot het heflen van 200 opcen ten op de personeeie belastingen, terwijl de tarieven, waarnaar die opcenten gere kend worden, tenminste gelijk moeten zijn ana de wettelijke. H.eruit valt af te 'ei- den aldus de voorzitter dat als aan deze eischen is voldaan met kans op sue ces een beroep op de Re^eering kan worden gedaan. Daarom zal aan de Regeering ge vraagd worden het tekort op de begroo ting, dat na voldoening aan den wensch van Ged. Staten nog ongeveer 12.000 be draagt, door een Rijksbijdrage uit den post „Hulp aan noodlijdende gemeenten" te dek ken. V. Overeenkomstig art. 101 der Lager Onderwijswet wordeD de voorschotten op do gemeentelijke vergoedingen voor de di verse scholen vastgesteld. Bij de rondvraag meent de heer L. M. v. Noort een compliment te moeten ma- keu aan de gemeentenjae werklieden v. a. V oet en v. d. iviugt. in een vorige raaJa- zitting is besioien op hunne salarissen geen verüeie Korting toe te staan, doch uen met de kleine siraaue para ties mede te betasten, spreker heeit het werk, dat zij ter zake dezer dagen gepresteerd hebben, gezien en heeit er alleu lof voor. Be heer W. 'ih. Langeveld vraagt nn de tijd weer scuijnt te komeu, oat de men- scnen scnaatsen kunnen rijden of ane dieöegh in orue zyn. Be voorzitter zaï de aandacht van deu gemeente-opzichter op deze aangelegen heid vestigen. Ook vraagt de heer Langeveld tot wien de in0e1,etxmeu zich moeten wenden, als er branu nitüieekt. Oe voorzitter ze0t, Jat men zien in zuik geval op de eerste plaats heeii te wenden lot den geuieeme-opzicuter tevens opperorauclmeester, die te.eioniscu te beieiaen .s. Ais ueze uiet tnuis is, wordt het benent m zijn gezin wel veider door gegeven. ook kan men deu chei van poli tie oi overdag de gemeente-secretaris op bellen. Be telefoon is te allen tijde, dag en nacnt, geopend. Alen doet dus het beste teieioüi&cn bericht te geven. Heelt men zed geen teieroou, dan ga uien uaar zyn naaste buur die teleioon ueett.' in zoo n geval is gewooniyk ïe^er tot hulp bereid. Be heer E. Oos-tdam vraagt, wanneer het consultatiebureau voor zuigelingen ge opend woidt. Be voorzitter zegt, dat de Oüicieeie dag der opening is vasigesteli op Bondeidag 9 i-ebruari a.s. des voornnd- dags te 9 uur. De moeders kunnen dus op 9 leüruari en voorts eiken Donderdag van 910 uur aan de kliniek van het Wit-Ge'.e Kruis komeu. Als kinderarts zal optredej mevr. dr. v. Laarhoven-Dipla uit Voor burg. Daarna wordt de openbare vergadering ges-loten en overgegaan in geheim comité. (Ven Hierna werd mededeeling gedaan van diverse ingekomen stukken. Op een adres van de Christelijke Fröbelschool, om de nieuwe subsidieregeling voor de in aan bouw zijnde school aan de Johan de Wittstraat te doen gelden van 1 Januari 1933 af wordt gunstig teschikt. Aan de orde is de tweede stemming over het voorstel van B. en W. tot in voering van het leervak handenarbeid op beperkte schaal in de O. L. school no. 1. Na eenige discussie wordt het voorste1 van B. en VV. verworpen met 8 stemmen tegen en 5 voor het voorstel. Op een 8-tal verzoeken om ontheffing van bepalingen der Bouwverordening wordt gunstig beschikt. Vastgesteld worden de kohieren van het retributiegeld voor het Middelbaar en het Voorber. Hooger Onderwijs, tot bedragen groot 2731.50 en 3053.27. Een verzoek van de beide Tuinbouw- vereenigingen cm een subsidie van 75. in de kosten van een tuinbouwcursus wordt toegestaan. Een drietal reclames tegen aanslagen in het schoolgeld worden toegewezen. Naar aan'eiding van een bezwaar schrift tegen een aanslag in het retr'bu- tiegeld wordt aanhouding bepleit, om dat enkele 'eden het voorstel willen toet sen aan de bestaande jurisprudentie, waarvoor zij geen gelegenheid hebben gehad. Een voorstel in dien geest wordt verworpen en het voorstel van B. en W. tot afwijzing aangenomen. Tot Directeur van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf wordt bencemd de heer P. L. Huibers. Na eenige discussie wordt besloten tegemoet te komen aan enkele opmer kingen, welke Ged. Staten hebben inge bracht tegen de verordeningen op de heffing en invordering van keurloon. Goedgekeurd wordt een door B. en W. opgemaakte regeling, aangevende de verhouding omtrent de gemeente en Het Groene Kruis ten aanzien van de exploi tatie van het Wijkgebouw. Vervolgens is aan de orde het voor stel tot aanstelling vap een boventa'li- NED. OOST-INDIE DE OVERSTROMINGEN IN ATJEH. Zeven personen te Lho Soekon verdronken. Aneta seint uit Koetaradja: Te Lho Soekon zijn totaal zeven menschen ver dronken. Volgens geruchten zijn vijf kin deren verdronken, zoodat geen bevesti ging is te verkrijgen. De mibtaire commandant van Atjeh, ko lonel Behrens en de kapitein der genie De Quant zijn naar de plaats der overstroo- nting vertrokken. LANDRENTE-BETALING IN PADI. Bij wijze van proef. Aneta seint uit Batavia: De betaling van üe landiente zal worden vergemakke lijkt doo- bij wijze van proef, betaling in padi toe te staan, waartoe binnenkort be- sp-ekingen met de gouverneurs van Java zullen aanvangen. Het „Bat. Nieuwsblad" me'dt, daar daartoe een informatie-com missie zal worden aangewezen, terwijl na ee-1 stadium van proefnemingen, zal worden beslist of tijdens den grooten oogst van Jul" en Augustus teopassing op groo- ter schaal mogelijk i9. Wat anderen er van zeggen DE HAARLEMMER. 'k Heb me Laten beduvelen, mijnheer do Redacteur, 't Leek alles zóo mooi. De be stuurder van t stadutraimnetje doceerde op gemuedelijk-beslisien toon: „Als u op een goedkoope manier naar Amsterdam wil, meneer, dan moet u met o u z e maat schappij gaan. De Nederlandsche Spoor wegen leggen jo a'f; 2.70 retour uieueer, w ij knappen dat zaakie op voor 1.50" „Met twee personen zeil u niet, dat uwe* vrouw oók meeging scheelt u dat maar effe 2.40". „En u hoeft op onze retouia niet denzeliden dag weerom te komen, nee mei.eer. U mag gerust een nachie overblij ven „Bij de spoorwegen óók niet me neer". Maar bestuurder, wat ik vragen wou, die nieuwe tram, de Haarlemmer, is die goed en geriefelijk ingelicht? Zijn de zittingen comiortabel? Is de verwarming goed en zijn er wagens waar het rooken geoorloofd is? Levert het overstappen en wacütêu te Haarlem, op de Zandvoorter, geen bezwa ren I „Meneer en der bestuurders stem klonk verbaasd -verontwaardigd „kent u de biauwe tram, die van Katwijk cn Noordwijk op Scheveningen?' Jawel be stuurder „Zijn die goed of niet?" Zeker be stuurder. En terwijl het trammetje knarse- wieiend stopte aan den Hoógen Rijndijk, klonk 't weer gemoedelyk-beslist: „Nou meneer, de zittingen van de Haarlemmer zijn beter dan die van den blauwe, de ver warming is prima; rooken kunt u op de gcsioten balcous „En te Haarlem altijd directe aansluiting op de Zandvoorter I „Nog iets meneer, bestuurders stem en geba.ei waren nu die van den"vriendelijk- Ioverredenden zakenman de stadstram kost u in dat geval niets". „U neemt hier aan den Hooge Rijndijk een retour Amster dam". „Heel ëenvoudig meneer, scheelt u •volg). gen leerkracht aan de school aan de Blcemcamplaan. De heer Idenburg heeft bij dit voor stel gemist een ppgaaf van de gevolgen, waartoe dit voorstel kan leiden. Het ge middeld aantaal leerlingen over het af geloopen jaar bedraagt 84, zocdat het gemiddelde per. leerkracht 21 wordt, een cijfer wat erg laag is. In Amsterdam is dit b.v. 31. De voorzitter wijst er op, dat indertijd ip besloten tot aanstelling van een bo ventalligen leerkracht aan elke open bare school. De drie leerkrachten aan deze school zijn thans verplicht, zoodat de toestand zi^h niet wijzigt. Bovendi?n is de aanstelling gewettigd wegens de voortdurende stijging van het aantal leer'ingen. De consequentie willen B. en W. met het oog op het bo'ang der school aanvaarden. Vergelijking met Am sterdam gaat hier. waar de leerkrachten voor 2 klassen onderwijs geven, niet on. De heer Idenburg geeft toe, dat de vergelijking niet juist is. Toch acht hij het een bezwaar te beslissen, wijl men niet kan overzien boe de toestand zich zal ontwikkelen. De heer van Leeuwen wijst er on. dat de operb^re en biigevolg ook de bijzon dere scholen al jaren een boventallige leerkracht be*titen. Boverdien is het noodig, dat deze school kan concurree- ren met de H^as^cbe sohoVn. Na verdere discussie, waarbij de heer Idenburg voorstelt een anderen vrrm voor aansteMine van boventalb'ge leer krachten, gebaseerd op het leerlingen aantal, aan te lecgen, en nu voor de toekomst bepleit bij ©en voorstel een kostenberekening te voegen, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Besloten wordt tot verhoop van een perceel bouwterrein aan de van Zuybn van Nijeveltstraat aan R. J. Sirre voor de som van f 7775. Op voorstel van B. en W. worden de bevrootingen voor 1932 en 133 gewijzigd. Een verzoek van mevr. Antonis-se Balstra, om het gedeelte van den Schouwweg.. tussohen de Zanderijbrug en de SoVouwIaan te bestemmen voor gesloten bebouwing wordt ingewilligd. Hierna sluiting. weer met twee personen 40 cent". Mijnheer de Redacteur, 'k heb me laten bepraten. Ik-luisterde met welgevallen naar het zoet gefluit van den vogelaar-trambe stuurder. 't Was Zondag en bitter koud. Een vin nige Zuidooster woei over onze lage landen aan de zee. toen wij aan den Hooge Rijn dijk ons retourtje namen, 't Stadstramme- tje was niet bepaald warm, doch ik trooste mijn vijftig procent met de komende, voor ons nog ongekende geneugten van de Haarlemmer. Daar stond ie, de opvolger van „de stoof", die de paden berijdt, door den „goeien moordenaar" reeds een halve eeuw bereden. De eerstgeborene van „Bello" die op den dag zijner geboorte, onder gejuich en gejubel van het enthousiaste bollen- volkje, den troon besteeg. Hij pufte niet en kuchte niet en rammel de niet en riekte niet. Wij zaten en hadden koude voeten en koude neuzen. Hij. de eerstgeboiene, reed. Hij reed zelfs goed en snel. Hij pufte niet en kuchte niet en enz. enz. zie boven. Wij zaten in de werkelijk gemakkelijke zetels enkregen het steeds kouder. We toer den door de bollenstreek, doch zagen er niets van. De „prima-verwarming" was bij lange na niet bij machte de fantastische bloemen op de ruiten terug te voeren naar het rijk der fantasie. ik ging rooken; nam derhalve afscheid van m'n ega en zakte af naar het „geslo ten" baloon. Die aanhalingsteekens staan er niet zoo maar voor de leut, mijnheer de Redacteur. Ze waren gesloten het klinkt gek, maar 't is toch lugisch als ze niet open wa.en. En ze gingen open, zoowat om de vijf mi nuien, den reizigers, doch ook den zuid ooster volop gelegenheid gevende diep m de ingewanden van den „eerstgeborene door te dringen. Na één pijp zat ik weer bij m'n weder helft. We trachtten ons te verdiepen in Maasbode of Amusantje, doch 't ging wer kelijk niet. Hij reed, hij reed zelfs zeer goed. Ik zal 't blijven zeggen en blijven herhalen: Hij pufte niet en kuchte niet enz. enz. zie bo ven. Doch de temperatuur daalde, daalde. Tot we, voor drie kwart bevroren, beland den aan de halteplaats van den „Zandvoor ter". „We moesten maar niet in 't wachtlokaal aan de overzijde der straat wachten", want aldus een vriendelijke trammant „do Zandvoorter zou er zóó zijn. „Binnen één minuut". We hebben meer dan een kwartier ge wacht, ik en m'n vrouw, in de bittere kou. Hij, de Zandvoorter, kwam eu overwou, of om duidelijker te zijn, van dat vervoer middel niets dan lof. De gelukkige eigen schap bevroren, levende menschen te ont dooien bezat ie in hooge mate. We genoten, genoten van de behaag'lijke warmte daarbinnen, van de wijde verten daarbuiten, van lectuur en meegebrachte broodjes en van de echte friesche heeren baai. Wat de Haarlemmer ons zoo smadel-jk onthouden had: comfort, gezelligheid, be haaglijkheid, gaf de Zandvooiter in ruime mate. De terugreis? Met de Zaudvoorter heeft u nu kennis gemaakt. Slaan we dus over. In Haarlem ruim twintig minuten wach ten op de Haarlemmer. Bibberend stappen we in. bibberend rij den we voort, bibberend komt het einde, na lijden Leiden. 'k Heb me laten beduvelen, maar 'k ver geef het den stadstrambestuurder graag. Als ik iets te zeggen had bij de N. Z. H. T. M. dan kreeg bij een ander, een beter baantje bij „onze" maatschappij. Om zijn propagandistische gaven. En den heer Directeur, als verplichte st.afrit, een gratis retour Amsterdam. J. Leiden 17 Jan. 1933 Jeacht© Redactie, Naar aanleiding van een stukje onder de rubriek „Dammen" van Maandag j.L ben ik zoo vrij, om eenige plaatsruimte te ver zoeken in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Het moet mij van het hari eenige on juistheden recht te zetten/aangezien daar in eenige ferten zijn vermeld, welke niet met de waarheid in overeenstemming zijn. Laat de heer de Jeu de leden van „G. S." maar opnoemen, die hij op hooger spelpeil heeft gebracht. Natuurlijk buiten zijn srecialen vriend. Dat de mogelijkheid om „G. S." hooger op te voeren, hem is ont nomen, is te danken aan het eigenmachtig optreden van den heer de Jeu. „G. S." kon goen voorzitter laten zit ten, d:o alloeaheerscher wenschte te zijn, mot voorbijgaan van het geheele bestuur en leden, en alleen vriendendienst wilde bewijzen, zonder rekening te houden met clubbelangen of clubgeest. Indien de heer de Jeu voor „T. E. P." nog meer wil doen dan voor „G. S.", welnu gefeliciteerd. Toevallig is het geheele be stuur van „T. E. P.' samengesteld uit persoonlijke vrienden van den heer de Jeu. In bedoeld stukje' heet het verder, dat de heer de Jeu niet hatelijk of vijandig staat ten opzichte van „G. S.", integen deel vriendschappelijk en ook niet zal trachten leden van „G. S." over te halen. Die woorden kloppen niet, aangezien do heer do Jeu nog steeds onder do leden van „G. S." aanhang tracht te vinden, en zich niet ontziet er minder faire handelwijzen voor te gebruiken. Tnd:en het rpnoorloofd is münheer de Jou, een raad: Tracht u-zelf niet op alle manie, on op den voorgrond te stellen wilt u reclame maken voor uw persoon of voor „T. E. P." laat dan den naam van „G. S." daar buiten. Uw grootste dienst voor „G. S." is ge weest uw bedanken als voorzitter en als lid. A. 't H., Lid van G. B. STOOMVAARTBERICHTEN ST00MV. MIJ. NEDERLAND- TABIAN vertr. 19 Jan. van Amsterdam naar Batavia. (In ballast). KON NED. ST00MB MIJ. AJAX arr. 19 Jan. van Hamburg te Amsterdam. ARIADNE vertr. 19 Jan. van Amster dam naar Rotterdam. BACCHUS, Valencia naar Amsterdam pass. 19 Jan. nam. 1.40 uur Dungeness. CERES arr# 10 Jau. van Malta te Pa tras. CLIO arr. 19 Januari van Bourgas te Varna. STUYVESANT (thuisr.) wordt 21 Jan. nam. 1 uur te Plymouth verwacht. VENEZUELA arr. 18 Jan. van Amster dam te Hamburg. VENUS vertr. 18 Jan. van Carthagena naar Malaga. HOLLAND-OOST AZIE LIJN. MEERKERK (thuisr.) arr. 19 Januari te Manilla. OUDERKERK (uitr.) pass. 19 Januari te Perim. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BUGRERDIJK arr. 19 Jan. van New York te Rotterdam. BEEMSTERD1EP arr. 19 Jan. van Rot terdam te Norfolk. BREEDTJK arr. 19 Jan. van New Or leans te Rotterdam. MEBRASKA, Rotterdam-Vancouver ver trok 19 Januari van Londen. NART VA, Vanc.-Rotterdam arr. 17 Jan. te Seattle. SILVER-JAVA PACIFIC LIJN. KOTA INTEN. N. Orleans—Calcutta arr. 18 Jan. te Bombay. KON. H0LL. LL0YD. GAASTERLAND vertr. 19 Jan. van Am sterdam naar B -Aires via Antwerpen. PARAGUAY (uitr.) pass. 19 Jan. Vliv singen van Antwerpen. ST00MV MIJ OCEAAN. ACHILLES, JapanRotterdam pass. 18 Jan. Perim. SARPEDON, Rairen-Rottordam arr. 19 Jan. te Marseille. „Woont hier de arme weduwe Mulder „Wat denk je wel? Ik ben heelemaal niet arm". „O, dan hebt u zeker wel een kleinig heidje over voor een armen werklooze".

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11