DE ZILVERKONING 17> MAANDAG IS JANUARI 1933 UE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 DE MOORD TE HOENSBROEK. De vrouw op beestachtige wijze om het leven gebracht. Over dezen afschuwelijken moord meldt de „Limb. .Koerier" nog de volgende byzou- derneuen. Bij ae familie Rutten in de Zandstraat te Hoensbroek was eenige dagen thuis Je 23-jarige Anna Kr. uit Kerkrade, die ge scheiden leeit van haar man en moeder 16 van een kindje. Tijdeus naar verblijf te Hoensbroek, en ook reeds daarvoor kreeg de vrouw her- haakielijk bezoek van zekeren Jan Sen., een 25-jarigen j-ongenian uit Sittard die als vechtersbaas bekend staat. De dader, die veimoedde, dat zijn vriend, die ook in Hoensbroek was, een medemin naar van de jonge vrouw was, was met dezen vriend gaan wandelen en had onder weg een aantal glazen bier gedronken. Toen béiden weer in de Zandstraat terug kwamen troffen zij daar bij de woning van Rutten de 23-jarige Anna Kr. Na een korte, wooruenwisseling zag de vriend, dat Sch een mes trok en daarmee naar de vrouw stak. De vriend nam de vlucht om zelf den tweeden steek te kunnen ontgaa*n, waarna Anna de keuken achter de woning binnen vluchtte, nagezet door den woedenden Sch. In dit keukentje heeft een vreeselijke vechtpartij afgespeeld. Sch. heeft de vrouw met het mes bijna geheel den half afgesne den. Nadat het is de keuken één groot bloedbad was geworden is hij vertrokken. Terstond werd de politie van een en an der in kennis gesteld. Inspecteur Vos3en was met assistentie spoedig ter plaatje terwijl later ook burgemeester van de Kroon op de plaats van het drama aanwe zig was. Eerstgenoemde leidde het onderzoek. Vóórdat hij in de woning kwam was de onverlaat nog eens de keuken komen bin nenstormen en had onder het uitroepen van: „Anna het is je eigen schuld!" de ster vende vrouw hevig geschopt en getrapt. Terwijl de politie met een dokter hot slachtoffer behandelde en de kapelaan de H. Olie toediende, werd er plotseling weer aan de keukendeur gestompt. De Inspecteur opende de deur en voor hem stond de dader Sch. Wat kom je doen? vroeg de heer Vos sen. Nog even haar goeden dag zeggen, was het antwoord. Hierna werd de man gegrepen en naar het bureau overgebracht. Onderweg be kende hij volledig. Terwijl de man werd overgebracht naar het bureau, stierf in het kleine keukentje aan de Zandstraat, terwijl de geheele fa milie Rutfcen wezenloos erbij om de tafel zat geschaard het jeugdige slachtoffer van dezen wreedaardigen moordaanslag. Tot laat in den avond duurde het onder zoek voort. Dit verschrikkelijk drama heeft in Hoensbroek groote opschudding te weeg gebracht. DE ROOFOVERVAL TE OLDENZAAL. De daders op het spoor. Zooals we indertijd meldden, werd in den avond van 10 Dec. j.l. een roofoverval ge pleegd in de Molenstraat te Oldenzaal, ten huize van den alleenwonenden heer B. Hei- nink. Genoemde H. werd toen door twee man nen aangevallen, verwond en gekneveld. Hem werd een doek voor oogen en mond gebonden en onder bedreiging met een re volver werd hij gesommeerd de plaats aan te wijzen, waar hij zijn geld geborgen had. Het onverwacht bezoek van een vrouw aan de achterdeur van 't huis van den heer II. bracht voor dezen uitkomst: de beide ban dieten kozen het hazenpad, zonder hun doel van berooving te hebben bereikt. Sindsdien werden door de marechaussée in alle richtingen nasporingen gedaan. Eenige personen werden aangehouden, echter zon der resultaat. Thans is, meldt de „Zwolsche Courant" de marechaussée de daders op het spoor. Na ontdekking van de daders van deu overval op den kolenhandelaar B. kreeg men achterdocht. Foto's werden opge vraagd en toen deze den heer H. werden getoond, herkende hij onmiddellijk hierbij de daders van den overval te zijnen huize: de eene, ook de hoofddader van den over val op B. en de andere een zekere v. F., beiden afkomstig uit Mühlheim a. d. Ruhr en thans.om andere misdrijven in Duitsch- land in gevangenschap. Ook de vrouw van H., een medeplichtige aan den roofover val op B., te Oldenzaal woonachtig en thans, zooals we dezer dagen meldden, in arrest, herkende beiden als de personen die op den bewusten lOen December en ook daags te *oren ten huize van den arres tant H. te Oldenzaal hadden vertoefd. Ook een verpleegde ten huize dier vrouw her kende ze dadelijk. Zonder twijfel zijn du9 ook de daders van laatstgemelden bruta len overval ontdekt. De heer Heinink zal nu in de gevangenis sen in Duitschland, waar beiden vertoeven, met dezen geconfronteerd worden. VAN 70 METER HOOGTE GESPRONGEN. Van de spoorbrug over de Koningshaven te Rotterdam. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur ia een 19-jarige jongeman, een zekere F. L. C. Vlasblom uit de Frederikstraat te Rotbe- dam, van het hoogste topje van den onge veer zeventig meter hoogen heftoren van de spoorbrug over de Koningshaven in het water gesprongen en eenigen tijd nadien door een motorboot zonder ook maar het minste letsed te hebben bekomen aan wal gebracht. De „TeL" schrijft hierover: Wanneer er geen mensehen aanwezig wa ren geweest, die dit, men mag wel zeggen waanzinnige bravourstukje hebben aan schouwd, wanneer de politie er niet bij te pas was gekomen ^n er later proces-verbaal van had opgemaakt, nadat de jongeman haar zelf het relaas van het gebeurde nad gedaan, zeker zou men het nauwelijks kun nen gelooven. Wat den jongeman bezield heeft om op dezen kouden Zaterdagmid dag naar hoogere sferen te tijgen en daar als een Jan van Schaffelaar van den hoo gen toren naar beneden te springen^n het verre van aanlokkelijke water, zal zelfs voor zijn allernaaste familieleden wel im mer een raadsel blijven. Aan de politie ver klaarde hij later dat hij eens wilde weten van welke hoogte een mensch, die in nood verkeert, wel kan springen, zonder daar van ernstige gevolgen te ondervinden. Hoe men ook over deze daad mag denken, dis staat vast dat Vlasblom een ervaring rij ker is geworden, een ervaring die hij, ge lukkig voor zichzelf en voor zijn ouders, nog na heeft kunnen vertellen. Dat de j-ongeman heel goed wist wat hij wilde, is achteraf wel zeer duidelijk komen vast te staan. Eenigen tijd voordat hij op weg ging om uitvoering aan zijn dolzinnig plan te geven, een plan, dat hij reeds 'aog bij zicb schijnt te hebben omgedragen, had men hem nog gezien in de Frederikstraat. Hier stond hij te praten met eenige buur jongens. Plotseling zou hij gezegd hebben: „Kom jongens, ik zal eens van dien twee den heftoren afspringen", waarop een zij ner kornuiten zeer begrijpelijk antwoord de: „Dat durf je toch niet". Na deze woor den liep V. in de richting van de Prins Hendrikkade. Een der vrienden, die den overmoedigen jongeling blijkbaar beter kende, ging hem achterna. En waarlijk Op de Prins. Frederikkade zag deze hem op een hek klauteren waarlangs hij na eenige moeite op de spoorbaan kon komen. De belangstelling bleef niet beperkt tot dien eenen toeschouwer. Velen, die niet be grepen, wat die jongeman daar op de spoorbaan deed, bleven staan kijken en wachtten op de dingen die komen zouden. Vlasblom trof het dat hij op zijn wande ling over de lange spoorbaan niemand te genkwam, die hem op dit verboden terrein vroeg waar hij naar toe moest. Vlasblom kreeg, naar mate hij den heftoren naderde en vooral toen hij ging klimmen, steeds meer bekijks. Niemand begreep nochtans wat hij eigenlijk wilde, want aan het vei- haal van zijn vriend, die daar beneden de menschen op de hoogte bracht van den sprong dien zijn makker zou doen, hechtte UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Dinsdag 17 Januari. Huizen, 296 M. K.R.O.-uitzending. 4.005.10 H.I.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het KR O-sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer, met gramofoon- ïntermezzo. 2.00 Dames-orkest o.l.v. Edith Lorrand. 2.30 Causerie voor de vrouwen: „Aardige voorwerpen uit weinig materiaal." 3.00 Modecursus. 4.00 Afgestaan aan den HIRO. 5.10 Het trio-Pasquier (viool, alt, cello). 6.20 Espera nto-cursus. 6.40 Landbouwcrisis en Crisissteun, mi crofoon-vraaggesprek met prof. dr. G. Min- derhoud door Th. Arts over „De economi sche toestand van den Nedcrlandschen landbouw". 7.10 Prof. dr. Alph. Steger over „Quadra- gesimo Anno"'. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Wagner-programma door het EKO- orkest o.l.v. Joh. Gerritsen m.m.v. Anton Dirks, operazanger. 9.00 Vaz Dias. 9.10 Populair concert door het KR O-or kest o.l.v. Joh. Gerritsen, afgewisseld door een tweetal voordrachten door E. KeLe- naers. 11.00 Gramofoonplaten. >Y H i 1 v e r 8 u m, 1875 M. A.V.R.O.-uitzending 5.30 V.P.R.O. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert. Mary Kahn en Mej. Ot- tens (quatre-mains), Mevr. D. Mielart- Brouwer (zang) en Egb. Veen (begeleiding). 11.00 Voordracht door Julia de Gruyter. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 AVRO-Kamerorkest o.l.v. L. Schmidt m.m.v. G. Holthaus, zang en Egb. Veen, piano. 2.30 Gramofoonplaten. j 3.00 Knipcursus. 4.00 Vioolrecital Boris Lensky, mjn.v. Egb. Veen, piano. 4.30 Radiokinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.00 Verhalen voor kleine kinderen door Ant. v. Dijk. 5.30 Jeugdhalfuurtje v. d. VÏPRO. 6.00 Gramofoonplaten. 7.00 Kamermuziek door Guarneri- Strijkkwartet. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 AVRO-Kleinorkest o.l.v. N. Treep. 8.30 „Ann and Harold", hoorspel van L. Godrich. 1ste tafereel o.l.v. Kommer Kleyn. 8.45 Vervo'g concert. 9.00 2de taferèel van „Ann and Harold". 9.15 AVRO-Kleinorkest (vervolg). 9.30 3de tafereel van „Ann en Harold'*. 9.45 Vervolg concert. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. OEüe- freinzang: Bob Scholte. 11.00 Vaz Dias. ■m 11.05 Gramofoonplaten. 11.1512.00 Vervolg Kovacs Lajos. Daventry, 1554 M. 8.55—8.05 Cricketreportage. 10.35 Morgenwijaing. bijna niemand eenige waarde, daar een der gelijk waagstuk toch wel al tc dol zou zijn. Zij die hem terug wilden houden van zijn drieste poging konden niet anders doen dan door geschreeuw hem te waarschuwen, doch Vlasblom klom en liet zich riiet intimidee- ren. Vlasblom klom steeds verder, totdat men eindelijk vanaf den beganen grond daar in de verre hoogte tusschen het rader werk van den toren niet meer dan een nie tig menschelijk wezentje kon waarnemen. Nog hooger klom hij, tot hij ten slotte op een hoogte van niet minder dan 70 meter was aangeland. Hier bleef hij eerst nog GEMENGDE BERICHTEN PAARD OP HOL GESLAGEN. Wagenbestuurder gedood. Vrijdagmorgen sloeg op den Telefoon- weg te Ede een paard op hol waardoor de bestuurder, van Beek, onder de kar te recht kwam en vermoedelijk een trap van het paard kreeg. v. Beek is naar het Zie kenhuis te Arnhem overgebracht, waar üij Zaterdagnacht is overleden. SPAANSCH STOOMSCHIP AAN DEN GROND. Op eigen kracht vlot gekomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is tijdens dikke mist. het Spaansche stoom schip „Urkiola Mendi" ter hoogte van paal 66, even ten Noorden van Zandvoort voor bij Hotel „d'Orange", aan den grond ge raakt. Het schip, metende ongeveer drie duizend ton. was op weg met een lading ijzererts van Bilbao naar IJmuiden. Toen do kapitein bemerkte, dat hij te dicht op de kust zat, trachtte hij weer naar zee te komen, hij was echter reeds tusschen de derde en vierde bank en raakte bij de po ging weer in diep water te komen, vast op de kierde bank. Uit IJmuiden voeren de sleepboot en Stentor en Mynter ter assistentie uit. De kapitein van het s.s. wees assistentie af, daar hij hoopt, Zondagmiddag om vijf uur bij hoog water, op eigen kracht, vlot te ko men. Pogingen, Zondag in den ochtend aange wend, om los te raken, zijn mislukt. Uit den Nieuwen Waterweg vertrokken nog de sleepbooten „Noordzee" en „Blan kenburg" eveneens ter assistentie. Zondagmiddag te ruim half vier bij op komend water is het schip op eigen kracht weer vlot gekomen. Botsing tusschen auto en motorrijder. Toen de automobilist D. M. uit Zand voort gistermiddag te ongeveer half twee op den Rijksweg by Naarden, komende van Laren, wilde draaien, daar hij vrienden, die hem zouden volgen, en die hij niet meer zag, tegemoet wilde rijden, kwam hij m botsing met den motorrijder S. H. uit Am sterdam, dien hij niet had zien naderen. l)e heer H. kreeg een gecompliceerde rechter beenbreuk. Hij werd overgebracht naar de Maj el la-Stichting te Bussum. Zijn toestand is ernstig. Landbouwschuur afgebrand. Zondagmorgen omstreeks half acht is te Ooltgensplaats brand uitgebroken in de landbouwschuur van den landbouwer J. Beyer. De schuur en de geheele inventaris gingen in de vlammen op. Twee paarden werden met veel moeite gered. NA DEN MOORD TE NUMANSD0RP. Drama in de Dordtsche gevangenis. Zaterdagnacht heeft zich in de gevan genis te Dordrecht, waar, gelijk men weet de beide daders van den moord, 3 dezer ge pleegd op den landbouwer de Reus te Nu- mansdorp zich bevinden een drama afge speeld. De hoofddader B. heeft daar namelijk de hand aan zich zei ven geslagen. Toen des morgens om 7 uur bij het wisselen van de wacnt de cellen werden gecontroleerd, be vond men dat de ongelukkige zich met zyn in stukken gescheurd laken had verhangen. Onmiddellijk werd nog een geneesheer te hulp geroepen, doch deze kon niet anders dan den dood constateeren. FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. Hij richtte zich fluks op, toen hij een klop op de deur vernam en Susie weer bin nentrad met een dienblad in de handen. „Kan ik dekken vroeg ze. Hij knikte en ging voor het raam staan om in de duisternis te staren. De dienster begon zijn maaltijd gereed te zetten en bekeek hem onderwijl met oogen, waarin bewondering voor zijn flink, kaarsrecht fi guur. vermengd was met verwondering over zijn stilheid en kennelijke hevige vermoeid- heid. Omdat hij maar bleef zwijgen vatte zij ten slotte moed om hem opnieuw aan te spreken. „Weet u", zei ze, „dat u er heelemaal niet als een zeeman uitziet?" Denver keerde zich plotseling om. „Waarom niet? Waarom denk je dat?" vroeg hij snel, bijna ruw. Susie lachte en bloosde. „Zeelui zijn al tijd opgewekt en vroolijk en.... ze willen me altijd kussen" zeide ze. En alsof zij geschrokken was van haar vrijpostigheid, voegde zij er snel aan 'toe: „Maar ik weet wel, dat uw voet u pijn doet. U moest er John. den stalknecht, eens naar lrten kijken. Van verstuikingen on zoo weet hij bijna net zooveel als een dokterhij weet wel wat u er aan moet doen." Denver schudde het hoofd. „Neen, neen, laat me maar alleen, meer verlang ik niet", zei hij met een poging om vriendelijk te zijn „en vergeet, de krant niet." Hij ging aan tafel zitten en dwong zich zelf iets te gebruiken van het maal, dat Susie voor hem klaar gezet had, toen hij plotseling ontdekte, dat het meisje de deur had laten openstaan. Hij stond op en er heen strompelend stond hij op het punt haar te sluiten toen een stem zijn oor trof, waardoor hij stil bleef staan. Het was de stem van den man, dien hij in de rede was gevallen bij bet voorlezen, buiten. „Ik heb maar eens gehoord, dat er een vonnis werd uitgesproken", zei hij, „ik was toen nog een kleine jongen, maar ik zal het nooit vergeten." „Mijn hemelDenver stond als aan den grond genageld, de handen uitgestrekt om de deur te sluiten, terwijl de stem van Parkyns voortsprak, scherp, en eentonig, en toch met een plechtigheid, welke'den luisterenden mannen de haren ten berge deed rijzen. „Het betrof James Beecroft, den moor denaar van Aylesbury en de jury had twee uur beraadslaagd en het was laat ia den avond, en het hof was in die dagen nog verlicht met kaarsen. En een van de kaar sen was bijna heelemaal opgebrand en be gon op mijn schouder af te druppelen. En ik kon me niet bewegen, want we stonden als haringen in een ton gepakt. De jury kwam binnen en iedereen hield zich dood stil, en de voorzitter van de jury las de uitspraak voor en die kaars ging uit op hetzelfde oogenblik d~t hij „schuldig" zei. En de vrouw van den man was in de zaal en ze smeekte den rechter haar man te redden en ze moesten haar wegvoeren uit het hof en terwijl ze weggedragen werd, bleef ze maar schreeuwen als een krank zinnige. En de rechter snikte als een klein kind, en toon 't weer rustig geworden was in de zaal, zette de rechter de zwarte muts, die ze op hebben als ze een dood vonnis uitspreken weer af...." Met een wilden kreet greep Denver de deur beet en wierp haar dicht. Groote God, dat kon hij niet langer hebben. Kwam er nu maar een eind aan Verward keek hij op, toen hij zag, dat Susie weer naast hem stond; hoelang ze daar gestaan had, wist hij niet. „De krant, meneer", zei zeDenver nam het blad werktuigelijk aan en wachtte tot ze de kamer verlaten had als droomde hij. „De krant". Toen het goed tot hem doordrong was het was, keek hij vlug de kolommen door, opgewonden zoekend. Hij kon niets vinden over den moord in Hatton Garden. De heele voorpagina was ingenomen door een relaas over een vree- selijk spoorwegongeluk. Maar van netgeen hij zocht was er geen letter te bekennen. Niets dan lijsten van dooden, gewonden en vermisten. De express van Buston van zeven-vijf-en-dertig wasMaar, dat was de trein, waar hij had ingezeten. Ademloos liep hij het verslag door. „Verschrikkelijke ramp met een express- treinbij het bestijgen van een hel ling. de express van 7.35 uit Euston kwam in botsing met eenige losgeraakte goederenwagons, die de helling afkwamen op dezelfde lijn.... een van de wagons was geladen met petroleumde vaten sprongen tengevolge van den schok open, de ol:c kwam in aanraking met het vuur van de locomotief en in minder dan geen tijd stond het voorste gedeelte van den trein in vlammen, die zoo hevig waren, dat van blusschen geen sprake kon zijn. De drie eerste rijtuigen met alle inzitten den waren binnen een uur door het .vuur verteerdtengevolge van de ontzettende hitte was het onmogelijk het vuur te na deren. Er bleef niets over dan wat asch. Onder de omgekomen reizigers bevond zich Wilfred Denver, die in den afgeloopen nacht den moord in Hatton Garden pleeg de. Zoo heeft deze du3 geboet voor zijn misdaad terwijl hij zijn rechtvaardige straf poogde te ontloopèn." Wilfred Denver doodHij sprong op, keek ontzet rond; hij kon zijn oogen niet geloo ven, en was niet in staat zioh er reken schap van te geven, dat dit hem betrof. Een oogenblik bleef hij beweegloos staan, geheel in de war; toen greep hij opnieuw naar de krant en las en herlas het relaas van het gebeurde steeds weer opnieuw. De waarheid begon nu tot hem door te drin gen en terugvallend op zijn stoel boog hij het hoofd over zijn handen en begon hartstochtelijk te schreien. Dood Dan was zijn gebed verhoord En Nelly? Zou zij het nieuws gelezen hebben en ook denken, dat hij dood was. Zoo was het beter, beter dan dat zij ge bonden was aan een moordenaar! „O, mijn lieveling, schat van mijn leven fluisterde hij. Ik heb je leed genoeg berok kend. Leef verder in 't besef dat je geen moordenaar tot man hebt." Hij belde direct om Susie, die binnen trad, verbaasd over de plotselinge veran dering van zijn manier van doen. „Hoe ver ligt het naaste station van bier?" vroeg hij. „Een mijl, meneer." „Gaat er vanavond nog een trein naar Bristol „Ja, meneer, over een uur komt de mail- trein lang». 10.50 Tijdsein, berichten. T 11.0511.20 Lezing. 12.20 Orgelspel S. Gustard. I.05 Commodore Grand Orkest o.l.v. J. Muscant. 2.20 Voor de scholen. 4.45 R. Tapponpier en zijn orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Schumann's pianomuziek door A. de Lara. 7.10 Italiaansche conversatie. 7.40 Gershom Parkington kwintot m.m.v., E. Stefnasson, tenor. 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 Symphonie-concert m.m.v. Thoa Phi lips, sopraan, o.l.v. Landon Ronald. II.0012.00 Lew Stone en zijn Band. „Radio Pari»". 1724 M. 12.20 Concert door het Omroeporkest. 7.40 Concert door het Omroeporkest. 8.20 Rado-tooneei. Kalundborg. 1153 M. 11.201.20 Concert uit het Bollevue- Strandhotel. 2.204.20 Omroeporkest en solisten o.l.v. E. Reesen. 7.20 Voor de vrouwen. 8.30 Oude Fransche dansmuziek o.l.v. Gröndahl. 9.20 De Comedian Harmonist. (Gramo foonplaten). 9.50 Beethoven's sonate voor viool en piano in a kl. t., op. 23. 10.2011.50 Dansmuziek oJ.v. Warny. Laogeoberg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gramofoonplaten. 12.20 Concert o.l.v. Eysoldt m.m.v. bari ton. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert door piano en kwartet. 7.20 Gevarieerd programma m.m.v. We- ragorkest o.l.v. Eysoldt en tooneelonsem- ble. R o m e,441 M. 8.05 Concert door politiemuzieklcorps o.L v. A. Marchesini. 8.50 RadiotooneeL 9.20 Vervolg concert. Brussel, 508 en 338 M. 503 H.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Zang en piano. 1.50 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.35 Orgelconcert. 8.20 Operettemuziek oJ.v. Walpot. 8.50 Vioolrecital. 9.20 Omroepsymphonieorkest o.l.v. Men- lemans m.m.v. Mr. Valenti, viool. 10.30—11.20 Gramofoonplaten. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepk.einorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.Lv. Meulomans. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroeporkest en solisten o.l.v. Meu lomans. 9.35 Omroeporkest o.l.v. Ch. Walpot. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 7.20 „Volksschicksal im Südosten Ober* schlesien", samengesteld door P. Kania en Dr. E. Laglowski. Leiding: P. Kanin. b.zu Noragorkest, mandoline-orkest, koor en solisten o.l.v. A. Seeker. 9.20 Berichten en hierna tot 11.20 Can- cert door het Sted. orkest te Flensburg o.L v. Barth. even staan; hooger kon hij echter niet ko men. Alleen zij die goed van gezicht wa ren zagen dat V. op het allerhoogste puntje zijn overjas uit deed en dit klecdingstuk op het hekwerk neerlegde. Even scheen hij te weifelen, want men zag hem enkele oogenblikken later weer bezig mot het aantrekken van zijn jas. Nog enkele secon den bleef hij staanToen sprong hij hoog uit den toren in de gapende diepte het glinsterend watervlak tegemoet. Men zag het lichaam in zijn val zich keeren en wen den en vervolgens eenige fraaie salto's ma ken om ten slotte in het ijskoude water te „Laat dan een paard en wagen voorko men, ik moet hem nog halen", zei Denver snel. „Goddank" zuchtte hij, toen het meisjo zich weggehaast had. „Vannacht nog be reik ik Bristol morgen verlaat ik Engeland. Wilfred Denver is dood. Morgen begin ik een nieuw leven." TWEEDE DEEL. Hoofdstuk XIV. De tijd rolt voort en een half jaar zijn verstreken voor we de peTsonen weer ont moeten, met wie we in het vorige deel heb ben kennis gemaakt. In deze jaren is het kapitein Skinner, do Spin, de gentleman-inbreker, verbazend goed gegaan. Nooit is er eenige verden king op hem gevallen, dat hij eenige connectie zou hebben met de onderwereld, laat staan eenige gedachte, dat hij de hand zou gehad kunnen hebben in de nu vergeten moord in Hatton Garden. In de beste kringen wolbekend als de interessante kapitein Skinrier, verkeerde hij in de huizen der rijken als een welkom*» gast; zoo geraakte hij op de hoogte van hun omstandigheden welke wetenschap hem goede diensten bewees als hij in zijn rol van de Spin zijn bende desperado's geleidde in een van die zeldzame handige inbraken, die zoo'n consternatie teweeg brachten in het heele land. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9