MAANDAG 16 JANUARI 1CS3 CE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. U GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK brachte stemmen en de heer C. de Groot met 9 stemmen. De tweede vrije stemming geelt den heer de Groot vo.strekte meer- derheid met 24 stemmen. De heer Wijfje vereenigt er 14 op rijn naam. De gekozene acht zich echter n:et bekwaam den voorzit tershamer in dit kader te zwaaien en wil bedanken. De aandrang op hem uitge oefend doet hem tenslotte zwichten en on der applaus neemt hij de functie aan. De besprekingen over de a.s. kamerver kiezingen maakt vele tongen los. Er wordt druk gediscussieerd over de candidaten Loerakker, Kampschcër, M. P. van der Weijden en De Kok. De heer Wijfje houdt een pleidooi voor den heer Kampschoër, daartegenover gevoelen een aantal tuinders en landbouwers meer voor de hoeren' Van der Weijden en De Kok. De heer Ban he'.t tot de laatste twee over, omdatde heer Kampschoër als burgemeester van Monster toch al een goede betrekking heeft! Ver scheidene leden blijken gelukkig van mee ning, dat de kwaliteiten hier doorslagge vend moeten zijn en het inkomen van een candidaat bijzaak is. De heer Wijfje wijst op het groote belang der kiesvereenigingen, waar vo gens hem de grondslag van de po litiek belegd meet worden. Bij de rondvraag wenscht de heer G. v. d. Hoorn, dat zoo mogelijk de heeren Van der Weijden en De Kok beide uitgenoodigd worden een lezing te houden. Anderen voe len vcor de heeren mr. Kropman en Loerak ker. Het bestuur zal nader beslissen. Tegen half tien wordt de vergadering met den Chr. groet gesloten. Eierenvei ingvereeniging. Bovenge noemde vereeniging hield dezer dagen in café Schreuder haar tweede jaarvergade ring. Ruim dertig leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer D. Joha, opende de bijeenkomst. De notulen van den heer H. van Leeuwen werden goedgekeurd alsmede het jaarverslag. De verantwoording van den penningmeester, den heer J. Zekveld, bleek in orde en wel op keurige wijze. Het batig kassaldo was 24.2U. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer J. Bu.k herkozen. In de vacature, ontstaan door bedanken van den heer W. Rijlaarsdam, werd geko zen de heer C. A. Campfens. De contributie voor de leden werd ook nu weer gesteld op 1.per jaar. De rondvraag verliep zeer gezellig, doch gaf weinig nieuws. Nieuwjaarswensch aan H. M. de Konin gin. De zeven en zestig jarige W. van Beyeren, verpleegde uit de Johannes- stichting alhier, zond aan H. M. de Konin gin een Nieuwjaarswensoh op rijm. Dezer dagen ontving dc dichter van den parti culieren secretaris van Hare Majesteit, ba ron van Geen, een dankbetuiging. Ver.eden jaar bracht v. B. bij gelegenheid van den verjaardag van de Koningin eveneens zijn gelukwenschen op rijm Het dankschrijven droeg toen No. 1284, thans was de eerste dankbetuiging die wegging ami hent ge adresseerd. Uit de Landbouwwereld Grondbewerking en Onkruiden. De hoor Cleveringa, Rijkslandbouwconsulent to Zutphen, is in en buiten zijn ambtsgebied bekend geworden door hetgeen hij heeft gedaan tot verbetering van den kalktoe- stand van den bodem. Thans heeft hij in een gehouden voordiacht de aandacht ge vestigd op een belangrijk onderwerpt fou ten in de grondbewerking. Wij komen hierop binnenkort terug. Wij wil len nu slechts wijzen op een verschijnsel, door den heer Clevennga in zijn rede ver meld, dat samenhangt met een ve.dicnte bouw voor: het optreden van bepaalde ty pische onkruiden. Kweek bij»', groeit bij voorkeur op een verdichte bouw- voor men een dunne kruimellaag, en wel des te hardnekkiger, naarmate de kruimel slechter is. Op kruunehgen grond ontwik kelt bet zich zoo zwak, dat het gemakke lijk is te bestrijden eu voor goed te ver nietigen. Op erg verdichten grond gelukt dit nooit. Kamille én windhalm groeien het weligst op verdichte profielen. Op kruimeligen grond komen zij niet voor, zelfs niet, indien de grond vol zaad zit. Korenbloemen ontkiemen alleen in een verdichte bovenlaag met hooge water-ca paciteit. Afdoende bestrijding van de/e hinderlijke onkruiden is dan ook mogelijk door tot stand brengen van een bouw voor met minstens 12 k 15 c.M. kruimellaag. Doordat het tot standbrengen van een kruimelstructuur, die vooral door biologi sche krachten in stand moet worden ge houden, en die ingeleid wordt door een doelmatige grondbewerking, kan men zoo wel legering als het optreden van bepaalde plantenziekten en onkruiden voorkomen, zoodat bestrijding overbodig wordt. Daar zoowel legering als het optreden van bepaalde plantenziekten en onkruiden ten MIJN nauwste verband houden met dezelfde fouten in de structuur, n.l. verdich ting tot te weinig aëroob mi lieu, is tevens duidelijk, waarom ze veel vuldig gelijktijdig worden aangetroffon, zooals bijv. legering, voetziekte en sterke woekering van windhalm bij rogge on tarwe. Wedstrijd Koolrapen. Het Instituut voor Plantenveredeling heeft in vorige jaren een onderzoek ingesteld naar de beste ras sen koolrapen, en kon als resultaat da-r- van een viertal rassen aanbevelen. Met de ze werden verder vorgelijkeade pioe.ea genomen op niet minder dan 56 koolrapen- proefvelden. Hieronder volgen de gemid delde drogestof-opbrengsten in Kilogram men per H.A. over de jaren 1928 tot en met 1932: 1928 1929 1930 1931 1933 Wilhelmsburger 7771 5800 6460 7220 6260 Born's Friesohe 7500 5340 5940 7110 5940 Agaat 7420 5870 7190 5920 Witte v. Aubigny 6500 7630 6230 6310 Ook de loof-opbrengsten werden be paald: de Witte van Aubigny gaf de groot ste loofopbrengst. Agaat geeit weinig loof, daarop volgt Wilhelmsburger, terwijl Born's Friesche vrij wat loof geeft. Op één proefveld te Wageningen had het loof van Wilhelmsburger oen drogestof-gehalte van ruim 11 pCtM terwijl de knollen slechts een gehalte hadden van 9 pCt. Hieruit moge blijken, dat de waarde van hot loof niet te verwaarloozen is. Aan de hand van ue verkregen cijfers, kunnen we de opbreng sten aan drogestof van het loof op onge veer 20 pCt. van die der knollen stellen: per H.A. geelt dit dus ongeveer 1200 K.G. drogestof. Omtrent bovenstaande 4 rassen valt nog het volgende mee te deelon: 1. Wilhelmsburger ia ©en bost op brengende, lichtgoelvleezige, vrij platte, groenkoppige, mooie regelmatige raap, goed te rooien. Fijne kop en weinig plat uitgespreid loof. Wat neiging tot barsten en droogrot, hoewel goed duurzaam. Ge halte middelmatig. 2. Borns Friesche koolraap is een geelvleezige blauwkop, ovale raap, vrij goed te rooien, iets be- worteld, goed opbrengend, middelmatig gehalte. Geschikt voor keuken en export. Flinke, iets onregelmatige loofontwikko- ling. 3. Agaat is een geelvleezige, rondo blauwkop, vrij sterk beworteld en nogal gegroefd, dus niet mooi voor menschel ijk i gebruik. Geringe loofontwikkeling. Droge stofgehalte iet» boven het gemiddeldo. 4» Witte van Aubigny: witvleezige, zeer veel opbrengende koolraap van meer Langgerokton vorm; onregelmatig, zeer ver takt en diepgeworteld, veel misvormingen, als lang- en meerhalzigheid komen voor; de raap is lastig to rooien; de loofontwik keling is zeer forsch en hoog opgaand. Ook op droge, schrale gronden geeft dit ras meermalen nog goede opbrengsten even als bij laat zaaien. Groeit het vlugste door aardvloobesohadiging heen. Weinig duur zaam. Niet bruikbaar voor menwchelijk» i consumptie. Wat hebben onze gewassen noodig? Stikstof is noodzakelijk voor eiwit-i vorming en werkt sterk op de bladontwik keling. Phosphorus helpt eveneens eiwit opbouwen, werkt bij jonge planten op wortelontwikkeling en bij oudere op iij- ping der zaden. Kali werkt voorname'ijk op de vorming der koolhydraten en heeft invloed op de nederzetting van het zetmeel op de daarvoor bestemde plaatsen: zaad, bol, knol, enz. Verder weet men niet veel zekers, dan alleen, dat het een voor do planten zéér belangrijk element is. Cal cium (kalk) zit voornamelijk in den sten gel en bladen. Van de werking weet men neg niet veel. IJ z e r is noodig voor de vorming der groene plantendeelen. Z w a~ v e 1 moet mede eiwitstoffen opbouwen. Magnesium is een deel van het blad groen en helpt, naar men meent, vet vor men. Voor bijna alle gronden is het zoo goed als zeker, dat er voldoende ijzer, zwa vel en magnesium in aanwezig is. We heb ben dus bij de bemesting te zorgen voor stikstof, phosphorus, kalium en calcium (kalk). Stikstofgebrek openbaart zich door lichtgroene tot gele bladkleur, tot roodachtig verloopend, vroege rijping, vroeg doorschieten bij groenten. Een ver schijnsel van phosphorzuur-gebrek is: geringe zaadproductie, grauwe stroo- kleur. Van kaligebrek: kleine plan ten, bronsachtige bladkleur, kort stroo, ver traagde rijping, laag zetmeel- en suiker e- halte. Van kalkgebrek: lange, zwakke stengel» en bladeren. B —r. WIE ZIJN TIJD BEGRIJPT, PROPAGEERT DE KATHOLIEKE PERS EN IX. VEUR. Kiesvereeniglng De RL K. Kiesver- eeniging „De Eensgezindheid' te Veur hield hare jaarlijksohe ledenvergadering in het Patronaat. De opkomst was, vergeleken met het groot© aanta. leden, dat is aangesloten, slechts matig te noemen! Om ongeveer 7.45 uur opende de voor zitter de heer A. A. Bontje, de vergadering met den Chr. groet, heette allen hartelijk welkom. Nadat de notulen onder dank en applaus waren geteekend. geschiedde mededeeling dat de nieuwe reglementen in druk zu.len worden gegeven en aan de leden ter hand gesteld, benevens dat exemplaren van het Kiesreglement 1932 k 5 cent verkrijgbaar zijn aan het Secretariaat. Enkele circulates betreffede aanbeve ling van candidaten werden gelezen en opent de vergadering met den Chr. groet. Spr. wenscht allen nog van harte een zalig voor kennisgeving aangenomen De secretaris, de heer Scha kwijk, bracht een schitterend jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het ledental weer is gestegen en thans 765 leden telt; de secretaris had een dankbaar applaus en een verdiend dank woord van den voorzitter te accepteeren. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester stipten wij o.m. aan, dat de inkomsten hadden bedragen 271.03 en de uitgaven 128.71, zoodat het batig saldo op 31 December 1932 bedroeg 142.32. Een en ander werd bij monde van den heer Zuidwijk als '-id der commissie van verifi catie bevestigd. De voorzitter bracht dank aan den Pen ningmeester, den heer G. J. van Veen CznM voor zijn accuraat beheei en aan de Com missie voor de verrichtte werkzaamheden. Als Commissie van verificatie voor 1933 werden benoemd de heeren C. Remmers waal, G. J. P. van Veen Azn. en Th. Tette- roo. Door een der afgevaardigde., de heer Schalkwijk, werd een uitgebreid en keurig verslag gegeven van de Centrale Vergade ring der Kamer-Centrale Leiden op 19 No vember 1932 gehouden, waarvoor hij dank en applaus heeft te accepteeren. Als candidaten voor de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal werden aangewezen: voor de omschreven zetel: Landbouw en Tuinbouw, positie der arbeiders in het be drijf: de heer A. J. Loerakker te Schoten- Haarlem. Voor niet omschreven zetels: G. W. Kampschoër te Monster, A. C. Deeren- berg te Sch. onhoven, J. A. Duinisveld te Zoetermeer, J. D. de Kok te Loosduinen, G. Bulten te Voorhout en Mgr. Dr. H. k. Poels te Maastricht. Van de rondvraag werd door- eenige leden gebruik gemaakt, welke vragen naar genoegen door den voorzitter werden be antwoord. Hierna sloot de voorzitter onder dank en met een opwekkend woord de vergade ring met den Chr. groet. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Begin van brand. Zondagmorgen w'erd de brandweer gealarmeerd voor een begin van brand in Villa Nuova nabij 's Moie- naars, bewoond door C. van Rijn. De beide motorspuiten, die spoedig ter plaatse wa ren, beiioetden echter geen dienst te doen. daar de bewoners de brand, die in de schoorsteen wa3 ontstaan, zelf hadden ge- bluscht. BODEGRAVEN. Even nakijken. Aangezien er deze week veei op de agenda vermeld staat, weid ons verzoent het ten overvloede nog eens te vermelden. De belanghebbenden worden verzocht, er goede nota van te ne men. Maandag: 7>£ uur Missienaaien (Pa- rocniehuis). 7 V, uur Jaar verg. „Stille Om gang" (Parochiehuis). 8J4 uur Jaarverg. „Hanze"' (Hotel v. Kossum). 81/» uur Gym- nastiex Heeren (Gymlokaal). Dinsdag: 7y, uur" Oprichting Graal voor de Leidsters (Parochiehuis). Spreek ster mej. Bouwman. 8 uur. Repetitie Mu- ziekclub Woensdag: 7 uur. Zangrepetitie (Sa cristie a. d. kerk) voor de heeren van liet R. K. Zangkoor. 7 uur. Verg. St. Vinceu- tijsveroeniging (Parochiehuis). 7 y, uur. Kerkgoed naaien (Parochiehuis). 81/» uur. Gymnastiek Heeren (Gymlokaal), 's Mid da.gs 2%41/, uur St. Elisabeth vereen. (Parochiehuis). 7 y3 uur. Repetitie tooneel R. K. Volksbond (Parochiehuis). Donderdag: 71/, uur. Bijeenkomst Jo seph-Gezellen (Parochiehuis). 8 uur. Damcs- gymnastiek (Gymlokaal). Viij dag: 7y7 uur. Jaarverg. Wit-Geie Krui» (Parochiehuis). 7 uur. Jaarverg. L. 'f. B. (Parochiehuis). 7 uur. Oprichting v. d. Graal. Spreekster mej. Bouwman. Ver wacht worden alle schoolvrije meisjes tot 25 jaar (Parochiehuis). Zaterdag: 7 uur. Bijeenkomst R. K. Volksbond (Parochiehuis). Maandag tot Za terdag is het Parochiehuis geopend voor de B. K. werkloozen van 912 uur en 1H5 uur. Zondag: 12 uur. Bijeenkomst B. K. Volksbond (Parochiehuis). 12 uur. Bijeen komst Joseph-Gezellen (Parochiehuis). 12 uur. Cursus opleiding tot kerkzanger (Pa rochiehuis). 2J4 4 uur. Bijeenkomst Jo seph-Gezellen (Parochiehuis). 46 uur. Bij eenkomst Patronaatsjongens (Parochie huis). 1% uur komt voor den B. K. Vrou wenbond spreken de Weleerw. Pater S. Tijm over het onderwerp: „Huwelijk en Huwelijks-Liturgie (Parochiehuis). uur. Bijeenkomst Joseph-Gezellen (Parochie huis). De Jaarvergadering van den R. K. Vrou wenbond zal plaats vinden op 2 Februari. Aanvang na het Lof. De Baad dezer gemeente kwam Vrijdag middag in openbare vergadering bijeen Voorzitter is de Burgemeester, legenwoor- dig zijn alle leden. Er-is een vacature. Na opening der vergadering door den voorzit ter met gebed, spreekt de voorzitter een nieuwjaarsrede uit. Spreker geelt daarin cijfers inzake de werkloosheid, waaruit blijkt dat in 1932 ongeveer 10.000 daar voor is uitgegeven. Deze re^e wordt door den heer de Jong beantwoord. De gelooisbrieven van het benoemd ver klaarde lid van den Raad. den heer J. v. d. Sterre, worden in orde bevonden. Benoeming ambtenaar van den Burger lijken Stand (vaoature-D. Dorrepaal). Aan beveling: 1. N. P. Slegtenhorst, 2. P. de Jong. Benoemd wordt de heer Slegteu- horst. Tot lid der Schattingscommissie (vaca- ture-D. Dorrepaal) wordt benoemd de heer A. J. Licverse. Punt 6. 'vaststelling verordening rege lende de eischen van benoembaarheid enz Gemeente-veldwachters. De -voorzitter ste.l voor de reeds eerder vastgestelde verorde ning in te trekken waartoe wordt besloteu en biedt thans namens B. en W. een nieuw ontwerp-verordening aan, waarover eerst de Algemeene Nederl. Politiebond is ge hoord. Deze organisatie heeft verschillen de opmerkingen gemaakt, waarmede B. eu W. zich ten deele kunnen vereenigen. Spre ker gaat aan de hand van de verordening de verschillende opmerkingen na. Bij arti kei 3 stelt de heer Lieverse voor te bepa len, dat het aantal dienstjaren in andere gemeenten doorgebracht mede tellen bij hèt toekennen van periodieke verhoogin gen. Na eenige 'bespreking over en weder wordt dit voorstel in stemming gebraent en aangenomen met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren van der Lee en van Egmoad. Voorts deelt de voorzitter mede, dat de Bond de vergoeding voor bovenklee.ing wenscht te zien geha ndhaafd op 200. Na een vraag van den heer de Jong wordt be sloten de aftrek van 100 voor vergoeding bovenkleeding te handhaven, waarna de verordening wordt vastgesteld Op voorstel van den voorzitter wordt thans besloten by afzonderlijk besluit voor 1933 een salaris- korting voor den veldwachter toe te pas sen van 3 pet., terwijl voor pensioenkortmg za-1 worden toegepast 5 pet., zulks na mededeeling van het advies der organisauo, welke bezwaar maakte tegen de pensioens korting. Punt 7. Comptabele besluiten. Huisvlijt voor werkloozen. Hierbij vraagt de voorzitter een crediet van 200 voor 1933 voor de ontwikkeling van de werkloozen. daar er plannen be staan om iets meer in deze richting te doen. o.a. het booofenen van huisvlijt. De heer Slegtenhorst informeert of een deel van de gemaakte voorwerpen nog ten goede komt van de gemeente, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. De heer van der Lee zou voorloopig met 100 wil len volstaan, terwijl de heer Lieverse vraagt of het mogelijk is om b.v. ook vak onderwijs te geven. De voorzitter zegt, dat wel iets in deze richting gedaan kan wor den, doch overigens is de gemeente te kien hiervoor. Nadat de heer de Jong neg op merkt, dat van het bedrag ad 200 al een groot deel voor onkosten schoonhouden ge bouw enz. af gaat en er niet veel voor aanschaffing van materiaal overblijft, wordt besloten het gevraagde crediet te verlee nen, terwijl de comptabele besluiten wor den vastgesteld. Na toelichting van den voorzitter wordt hierna besloten tot intrekking der veror- K0UDEKERK. Muziekvereeniging „Kunst na Arbeid". Donderdagavond hield de muziekvereem ging „Kunst na Arbeid" in de O. L. school haar jaarvergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 19 leden telde. Het verslag van den penningmeester sloot met een batig slot van f 69, dank zij de verloting gehouden door eenige dame-*. Tot het nazien der rekening werden aan gewezen de heeren K. van Staveren en C. de Wit. Tot bestuursleden werden met algemee ne stemmen herkozen de heeren P. Be»- voets voorzitter en H. de Jong. Besloton werd in beginsel om a.s. zomer deel te no men aan een concours. Na afloop der huis houdelijke vergadering bleven de leden nog geruimen tijd gezellig bijeen. WOERDEN. Oplichting. De winkeliers v. M., J. en B. in de voorstraat zijn dezer dagen door een zekere mej. M. H. te Nieuwerbrug op gelicht Een onderzoek werd ingesteld door de rijkspolitie in samenwerking met do Woerdensche, wat tot aanhouding van de dadeders leidde. erschillende artikelen als schoenen, japonnen enz., werden te Utrecht en Nieuworbrug opgespoord en i» beslag genomen. Proces-verbaal is opge maakt Voetbal. V.E.P. I wist in een uit-wed- strijd tegen Semper Avanti, met 3 inval lers, deze sterke tegenstander een 11 ge lijk spel af te dwingen. V.E.P. II speelde niet, daar de scheidsrechter niet was op gekomen. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS dening inzake heffing van leges voor viscb- akten, daar de Regeering hiertegen be zwaar maakt. Punt 9. Voorstel beschikbaarstelling kleeding en schoeisel voor ondersteunde werklooz.cn. De voorzitter licht toe, dat voor dit doel reeds een post op de begroo ting dienst 1933 is uitgetrokken, doch dat voor do berekening een ander stelsel ge volgd zal worden dan in 1932. Thans zal aJs grondslag worden genomen het gemid deld aantal ingeschreven werkloozen gedu rende het tweede halfjaar 1932, hetwelk voor onze gemeente 77 bedraagt. Het Na tionaal Crisis-comité stelt hiervoor be schikbaar 2.50 per persoon indien de ge meente eveneens een gelijk bedrag beschik baar stelt. Hiertoe wordt algemeen beslo ten. Epn boirw-kwestie. Tenslotte brengt de voorzitter nog ter tafel een ingekomen adres van den heer J. Groen te Rotterdam, waarbij deze in be- J roep komt bij den Raad tegen het besluit van B. en W. waarbij hem vergunning is geweigerd tot verbouw van een bestaande schuur tot drie woonhuizen. De voorzitter licht deze zaak uitvoerig toe en zegt, dat dit adres geen verandering in de houding van Burgemeester en Wet houders heeft gebracht. Het plan voldoet niet aan de be;:alingen van de bouw- en woningverordening. De heer van Esmond is van oordeel, dat het hier een verbouw betreft, hetwelk door den voorzitter wordt bestre-ien; men heelt hier te deen uitsluitend met nieuwbouw. De heer de Jong betreurt het, als door toepassing van de verordening, de huishuur opgevoerd zou moetan worden, terwijl cle heer van der Lee het verzoek wel zou wil len toestaan, daar het plan z.i. behoorlijk aan de eischen voldoet. De heer van Eg- mond sielt voor het adres aan te houden tot de volgende vergadering, omdat er dan een deskundige zitting heeft. De voorzitter is tegen uitstel en merkt nog op, dat de Raad toch de verordening die hij vroeger zelf vast 6telde, moet toe passen. Na langdurige besprekingen wordt beslo ten het adies aan te houden tot de vol gende vergadering. Rondvraag. De heer van der Lee vraagt om met het oog op de werkloosheid thans met de be strating van den Hondsdijk een aanvang te nemen. De voorzitter zegt toe deze zaaa, zoodra het College van B. en W. weer vol tallig is, ter sprake te zullen brengen. De heer Lieverse vraagt om de verscha lende eigenaren van de slootjes langs -Hen weg in den Hooge waard aan te schrijven, deze slooten te doen opknappen, daar deze op sommige plaatsen zeer verontreinigd zijn. De voorzitter zegt toe hieraan zijn aandacht te zullen schenken. De heer de Jong vraagt om maatregelen te nemen, opdat het verontreinigen van do slooten door het inwerpen van vuilnis enz. kan worden vermeden. Ook deze zaak heeft de aandacht van B. en W. De heer van Egmond zegt reeds eerder te hebben aangedrongen op het instellen van een vuilnisophaaldienst. Vooral in ion zomer zijn er onhygiënische toestanden. De voorzitter zegt dat, zooals destijds reeds door B. en W. is toegelicht, er geen sprake kan zijn om in deze gemeente een dergelijke dienst in te stellen en zeker niet in dezen crisistijd. Omtrent het reinigen van slooten za! spreker in een volgende bijeenkomst nadere voorstellen of mededeelingen doen. NIEUWVEEN. „Een Zomerzotheid". Op Donderdag 19 dezer a.s. geeft de Tooneelclu-b van het Departement Rijnsaterwoude van het Nut van het Algemeen, in café Schreuder, een opvoering van het bekende blijsoei „Een Zomerzotheid'' van Cissy van Marxveld. De baten komen ten goede aan het plaat se ijk Crisis-comité Lach eens Donderdag 1 Kiesvereeniging. Vrijdagavond te half acht is in het schoolgebouw de jaar vergadering gehouden van de R. K. Kies vereeniging. De opkomst was, althans voor Nieuwveen, groot; 42 leden waren in totaal aanwezig, w.o. de zeereerw. heer pastoor. De 2e voorzitter, de heer H. R. Ran, en gelukkig Nieuwjaar. De secretaris, de heer K. Hoogervorst, '.eest de notulen der vorige vergadering, die ongewijzigd onder dank worden goedge keurd. Bij de mededeelingen vernemen we, dat het ledental thans 201 bedraagt. Toch zijn er nog een dikke zestig, die geen lid zijn, ofschoon ze de kiesgerechtigde leeftijd hebben. Het bestuur overweegt deze „zwak kere broeders" door propagandisten te doen bevyerkën. Voorts blijkt het bestuur van plan tegen de a.s. kamerverkiezingen een spreker uit te noodigen. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer D. Akkerboom, wordt door de commissie van onderzoek in orde bevonden. De cijfers luiden: ontvang sten 92.52, w.o. een saldo van 52.55; uit gaven 17.44; saldo op 1 Januari 1933 79.08. Wederom staat op de agende de benoe ming van een voorzitter, voor wijlen den heer Th. E. Copray, die 27 jaar lang als een uiterst bekwaam man de vergaderingen heeft gepresideerd. Het b ijkt erg moeilijk een geschikte opvolger te kiezen. Evenals de vorige keer zijn de stemmen bij de eer ste verkiezing strek sterk verdeeld. Alleen voor een candidatuur-P. Wijfje hebben een zestal personen een lijst ingediend. De eerste uitslag geeft als ernstige candidaten de heer P. Wijfje met 12 van de 42 uitge 85. Zij begon dadelijk tegen Leo te pra ten en zei, dat hij nu eerst gewasschen moest worden, en dan gaan slapen, want dat Lij anJers veel te moe werd. Zij gaf hem een beetje melk op haar schoteltje, dat zij voor hem had bewaard en na do wasscherij duurde het niet lang of hij sliep. 86. Ik ging nog even den tuin in, want het begon al donker te worden, dus ik moest me haasten om nog een luchtje te kunnen scheppen, voordat de Baas mij riep, om binnen te kernen en genoot nog een klein kwartiertje van een flinke wan deling.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11