HUIZE„ST. AGNES" Eerste Hulp PUROL ZATERDAG 14 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 IMTERPAROCHIEELE LUCHTKASTEELEN OF WERKELIJKHEID? We schrijven Januari 1933. Een jaar is voorbijgesneld, verzonken achter het wereldsohouwtooneel in 't ver leden. Een mijlpaal geplaatst op den weg, die naar de eeuwigheid voert. Wat heeft het anders nagelaten dan de herinnering. Voor velen ijl en vluchtig gelijk het Jachtend en wisselend leven. Bij weer an deren staat het scherp in het geheugen ge grift omdat het zooveel tegenslagen en teleurstellingen bracht. Wij wenden bij het heengaan van 1932 onze blikken terugwaarts. En al terugziende ontwaren we onge twijfeld toch zooveel goeds dat ons onver diend geschonken werd. Dit stemt ons dankbaar en vol goeden moed. Frank en vrij treden we het nieuwe jaar tegemoet. Jonge kerels zien immers graag in de toekomst. Omdat onze verwachtin gen met jeugdig enthousiasme bezield en ons verlagen naar het onbekende meer gespannen is. Het wekt in ons een drang naar daden. Blijde en ongeruimd trekken we voor waarts. Al pakken vervaarlijk donkere wolken zich om ons samen. En dreigt het bol werk der maatschappij ineen te storten. Tegen alles in stellen we het komende jaar in 't teeken van geloof. Vóór alles een practische beleving van ons Katholicisme, óók in het alledaagsohe leven. A. KOLSTRO. WAREN ZIJ GELIJK HIJ. *t Is gebeurd in 't verre Oosten, daar waar de zon fel brandt en een sohroeiende hitte teweeg brengt. In 't land van stui vend zand en wuivende palmboomen. Daar reed op zekeren dag een stoere kerel langs de baan, die naar Damascus voert. Hij was jong, dat kon je zien aan de fiere houding en de charmante gol ving van zijn kleedhij was pittig en vurig, dat zag je terstond aan de scherpe trekken van zijn gelaat en zijn flikkeren den oogopslag. Hij was de Jood van Tarsus. Veel had het volk van hem gehoord, van z'n moed en dapperheid, over zijn handige zetten en zijn gladde tong. Maar bovenal stond hij bekend als de felle, fanatieke vijand van die troep mensohen, welke zich Christenen noemden. Waarom moest de leer van dien gehal ten Nazarener doordringen in het land, waar de Romeinen hun scepter zwaaident Waarom moest die Zoon van een timmer man treden in de plaats van hun godent Waren die niet goed? En hij, de handige Jood van Tarsus, werd een hater en zwoer den dood aan die Christenen. En vandaag trok-ie er weer op uit, naar Damascus. Daar waren er ook al ontdekt en hij had de eervolle taak die gevloekte Christenhonden gevangen te nemen. On der het rijden zette hij zijn plannen in elkaar, stevig en doelbewust. Dat zou een triomf voor hem zijn, want de joden zou den hem toejuichen en zijn moed en dap perheid bekend maken aan 't hof en door dringen zou het, tot in Rome. Maar toen op eens is 't gekomen. Een lichtslag van ontzettende scherpte deed zijn paard tuimelen en hevig ontsteld trachtte hij. te zien recht in 't licht, doch stekeblind maakte het hem. De Heer sprak: Saulus, waarom, vervolgt gij Mijt.. En we weten hoe Saulus, de jood van Tar sus, een Paulus werd, een durver, een vuurvreter voor Christus, een gewelde naar, een martelaar, een held. Waren wij gelijk hij! Onmogelijkt Dat is niet waar! Moeilijk? Maar zonder moeite win je geen prijs, laat staan den hemel. Durf je eigen te dwingen als een Pau lus; wordt een durver een geweldenaar voor God. Dan wordt je een Paulus, van binnen. SEVERU8. STUDIECLUB. Het meest actieve Onderafdeelingsbe- stuur is momenteel mogelijk wel ons Stu die-clubbestuur. Niet tevreden met een mooi program ma samengesteld voor het winterseizoen 1932—'33, geeft het hierop nog een enkele aanvulling. Zoo zal een extra-vraagavond worden in gericht, die geheel gewijd zal zijn aan de bespreking van het Hoofdstuk over de Beroepsstanden in Quadragesimo Anno II, 5 getiteld Over het Herstel der Sociale Orde. Deze extra-avond zal gehouden wordne Februari a.s. te half negen. VASTENAVONDFEEST. Ons Vastenavondfeest zal ook dit jaar weer worden gevierd op Zondag Septua gesima, welke nu valt op Zondag 12 Fe bruari a.s. Door onze Tooneelclub Adolf Kolping zal een echt Va stenavond stuk worden op gevoerd getiteld Oom Piet en Co. Sebastian Schaffer zal de kerkelijke viering wederom opluisteren, terwijl Franz Schweitzer al aan het repeteeren is voor de muzikale afwisseling des avonds. ONZE ZANGCLUB. Mede voor de kerkelijke viering van ons Vastenavondfeest moet onze Liederta- efl Sebastian Schaffer noodzakelijk wor den uitgebreid. Wie komt dé openstaande partijen nog eens aanvullen? Er zijn er nog genoeg met een goede stem onder ons groot getal leden, die in onze Zangclub thuishooren en er zich ook zeker thuis zullen voelen. Repetitie elke Woensdag avond te kwartier na achten. SPAARKAS. Versohenen is het verslag van onze Spaarkas over 1932. Financieel staat zij er goed voor. Het koersverlies over 1931 is door stijging der Effecten in 1932 weer geheel ingehaald en een mooie winst blijft dan nog over. Maar jammer is, dat het aantal spaar ders en het bedrag der inleggingen is ge daald, wat in geen jaren is voorgekomen. Een verklaring hiervan is zeker de eco- nomisohe toestand. Maar tocher zijn er nog te veel, die sparen kunnen en zij doen het niet, of tenminste zij doen het niet bij de instelling van hun eigen ver- eeniging. INSCHRIJVING NIEUWE LEDEN. Maandag a.s. lilden Maandag van de maand is er voor katholieke jongelui van den leeftijd van 17 jaar gelegenheid zich als Adspirant-lid te Laten inschrijven. De adspiranten moeten een Candida ten-tijd van ten minste drie maanden medema- ken, waarna de Praeses gehoord het Com missariaat tot installatie beslist. De inschrijving geschiedt te half negen in de Presidentskamer van het Gezellen- huis, Rapenburg 52. KOLPING BOYS. A.s. Zondag zijn vastgesteld de wed strijden: Kolpings Boys IID. O. S. IV, 2 uur; Meerburg IKolpings Boys I 2 uur. Het tweede ontvangt op eigen terrein D. O. S. IV van welk elftal reeds eerder werd verloren. Al is ons tweede elftal wel wat in sterkte vooruitgegaan, dat ze het Zondag tot een overwinning zullen bren gen, lijkt wel wat twijfelachtig. Kom Boys, zorgt voor een prettige verrassing! Het eerste elftal gaat een zwaren wed strijd tegemoet tegen Meerburg I, ook nu nog een elftal waarmede duchtig rekening moet worden gehouden. Vertrouwd mag worden dat het een fairen prettigen wedstrijd wordt waarbij naar gehoopt mag worden de sterkste wint Wie zal dat zijn? de samenstelling van Meerburg is ons niet geheel bekend en voorspellingen zijn daarom dubbel moei lijk. Veel succes Boys, hoog het Oranje- Zwart 1 KERNSPREUKEN VAN ADOLF KOLPING. Wie zich aanstelt als een Volks-heiland, maar zijn huisgezin veronachtzaamt en te kort doet, zal ook het volk verraden. Manneneer en mannenwaarde, de vreug de van een echtgenoote en de trotsch van de kinderen, moet de man zich in zijn jon gelingsjaren verwerven. De man is geen betere maaltijd waard, dan zijn vrouw voor hem koken kan. De redding van het menschelijk geslacht vangt aan bij het huisgezin bij het hu welijk bij de verloving. LAND- EN TUINBOUW SCHERPE SELECTIE VAN DEN HOENDERSTAPEL! Opvoering der kwaliteit KOSTPRIJS EIEREN OMLAAG. Moeten wij dit jaar wel kuikens koopen? De heer Holsteyn, redacteur van „De Pluim veebode" beantwoordt deze vraag in zijn blad zeer uitvoerig. Hij verwijst naar vroe ger door hom gegeven adviezen en zegt: Verleden jaar Mei schreef ik: „Inderdaad zou mogelijk wel een derde van onzen kip- penstapel kunnen verdwijnen, zonder dat minder eieren worden verkregen, mits deze opruiming door deskundige hand geschiedt. Dit ;aar is de toestand er nog wat ernsti ger op geworden, zoodat ik me aan het laatste gedeelte van bovenstaande aanha ling wil blijven houden, namelijk, dat er maatregelen getroffen moeten worden, welke een zoodanige selectie van den Ne- derlandschen kippenstapel moeten opleve ren, dat het aantal eieren er hetzelfde door blijft, zoodat de kostprijs der eieren dus de laagte in gaat. Dezer dagen kwam een landbouwer-kip penhouder mij een paar geschoten wilde ko nijntjes brengen, als dank, omdat ik vorig jaar onder zijn kippenstapel een flinke op ruiming had gehouden, van ongeveer 40 pet. zonder dat hij er oen ei minder door had gekregen. Hij had 230 kippen, die hem aan voeder zoo iets van l/% oent per dag kostten, dus in totaal 1.72 per dag. Ze VOORHOUT (Z.-H.) 173 Pension Ie, 2e en 3e klas DAMES EN HEEREN PROSPECTUS OP AANVRAGE Directie: Zusters Franciscanessen van Veghel gaven hem gemiddeld 70 eieren per dag, die hem dus aan voer ongeveer 2oent per stuk kostten, dat was dus de kostprijs van zijn eieren. Nu gooide ik er 92 kippen uit, zoodat hij er 138 kreeg. Die 138 overgeble ven kippen kostten hem aan voer 138 maal yt cent per dag, dus in totaal 1.03^. Aan voer kostten hem dua de eieren 1.031/» gedeeld door 70 is ongeveer 1 Vi cent per dag, zoodat op zijn bedrijf de kostprijs der eieren ongeveer 1 oent minder werd! Wan neer de eieren hem dus 1 oent minder zou den opbrengen en 1 oent iB een heeleboel op een lagen eierprijs dan zou dit voor hem niet het minste verschil hebben uitge maakt. Als men op die wijze den kippenstapel wil gaan verminderen, dan kan dat zeker wel voor 30 pet. het geval zijn; dan wordt daardoor het kippenhouden voor ona land veel voordeeliger, behoudt men het aan tal eieren, waarmede we op de Duitsche en Engelache markt een concurrentiestrijd kunnen uitvechten, daar het eventueel ver- noogde invoerrecht met alleen voor ons land, maar ook voor alle andere landen, die naar Duitachiand eieren verzonden, het geval zal zijn! Het is dan ook het Duitsche publiek, dat het gelag moet betalen en van de eitjes moet afblijven tenzij de koopkracht van het Duitsche publiek weer gaat stijgen, want ook dkn zijn we weer geheel klaar. En Duitachiand is het eerste land, dat thans teekenen van opleving gaat verton nen We hebben ter wille van ons zelfbe houd voor een eier-overschot te zorgen, om daar een strijd mee aan te binden. Eieren, die ons zoo weinig mogelijk moe ten kosten. Alle opvreters dus weg, de 2- en 3-jarige kippen, die nu al sinds October niet gelegd hebben en nog altijd op de boerderijen rondloopen, eveneens. Niet blind staren op een aantal, maar alleen op kwaliteit. Zijn die kippen verdwenen, dan moeten we tegelijk voor de nieuwe generatie 1933 zorgen; we moeten dus kuikens koopen, ter wille van ona zelfbehoud! We hebben deze zelf dringend noodig om onzen nationalen kippenstapel te verbeteren. We behoeven er ook met minder te koopen dan anders, opdat wij de jonge hennen later zoo scherp mogelijk kunnen selecteeren. Want zelfs de allerbeste fokkerij zal nooit of te nimmer kunnen garandeeren, dat elke hen, hoe zorgvuldig ook de toornen werden sanjen- gesteld, ook een voordeelige jonge hen zal worden De kuikens, althans de goede kuikens, zijn dit jaar goedkooper dan anders. Het opfokken is ook al goedkooper geworden. Ook dient men zoo verstandig te zijn de kuikena bijtijds te koopen en ze niet zoo laat te nemen, dat men de hoogere herfet- prijzen gaat misloopen. Op die wijze kun nen wij dit najaar, met een verjongden en scherp geselecteerden kippenstapel, minder in aantal dan de tegenwoordige, maar in kwaliteit belangrijk beter, den strijd met onze concurrenten aanbinden en gezien de natuurlijke voordeelen welke ons land voor de kippenhouderij biedt, hebben wij dan sterke troeven in handen gekregen waar mede we een open strijd kunnen aanvaar den. De gestelde vraag: Moeten we dit jaar wel kuikens koopen? is hiermede zeker wel voldoende beantwoord. Is dit ei versch? Zach en Webner hebben getracht een metbode te vinden om deze vraag voor elk willekeurig ei te beantwoorden, en zijn daar naar hun meening ook min of meer in ge slaagd. Ze maakten gebruik van de eigen schap, dat een versch ei, dat met ultra violette stralen bestraald wordt, helder rood gaat fluoresseeren. Deze fluoressentie zou toe te schrijven zijn aan een stof ha- macaporphirine, die op den duur van de eischaal verdwijnt. Wanneer een ei helder rood fluoresseert, dan is het niet ouder dan 10 dagen, schrijft het „Alg. Ned. Landbouwblad". Een vuil ei, of een ei dat afgewas9chen ie geeft min der licht en vertoont vlekken. Terwijl bij ouder worden het ei hoogstens een zwak schijnsel geeft. DE LEEUWARDER B0TERN0TEERING De crisiszuivelcentrale maakt bekend, dat de prijs der Leeuwarder boternoteering is vastgesteld op 69 ct. per K.G. Hierbij komt nog, aldus de „Utrechtsohe Courant", de accijns, welke tot dusver be draagt 85 cents per kilo, benevens trans port handelskosten en winst, welke geza menlijk op 30 oents per Kilo kunnen wor den gesteld. Wanneer er dus geen Crisis- zuivplwet ware, zou de boter op 't oogen- blik per pond 50 ets, of iets minder in den winkel kosten.... Beter bewijs, dan deze winterprijs, is er wel niet, dat het den veer houder erbarmelijk slecht gaat. Zelfs met den accijns van 85 cents, dus 125 pet. ad valorem er op, is de boter voor den consu ment nóg flink goedkooper dan vroeger in dzn tijd van het jaar, merkt het „Handels blad" opt. Crisfs-botermerk. De Crisis Zuiveloentrale deelt mede, dat >or de week van 15 tot en met 21 Januari 1933 de prijs van het botermerk op 90 et. per K.G. en die van de vervoervergunning voor builenlandsche boter op 80 cents per K.G. is vastgesteld- KALENDER DER WEEK FEESTDAG VAN ST. AGNES. ZOND AO 15 Jan. Tweede Zondag na Driekoningen. Mis: Omnia terra. 2e gebed v. d. H. Paulus, Kluizenaar; 3e v. d. H. Maurus, Abt. Credo. Prefatie v. d. Aller heiligste Drieëenheid. Kleur: Groen. Als is de kerstkribbe weer verdwenen uit onze huiskamers en onze kerken, naar het voorbeeld van onze Moeder de H. Kerk mogen wij toch den voor ons geboren Za ligmaker niet vergeten. De H. Kerk houdt ons voor ons to verblijden over de geboorte van Christus. Dat de geheele aarde juiche en lofliederen zinge en Christus aanbidde (Introitus) en de Engelen des hemels met ons loven God, „Die Zijn Woord (Christus) gezonden heeft om ons van den ondergang te redden". (Graduale; Alleluja-vers). Wat heeft God toch veel voor onze zielen ge daan (Alleluja-vers; Offertorium). Bidden wij om deel te hebben aan de vele vruch ten der H. Menschwording van Gods Zoon, n.l. de vergiffenis der zonden (Stilgebed), de kracht om goede werken te doen, zooals het Epistel die opsomt (Postcommunio, Epistel), in één woord om het hoogste goed van den Vredevorst: den waren vrede des harten. Wij kunnen deze niet genoeg te waardeeren gave van Christus verwachten. Hij kan ze ons geven, Hij, Die God is, zoo als Zijn eerste wonder te Cana zoo duide lijk leert. (Evangelie). MAANDAG 16 Jan. Mis v. d. H. Marcel- linus I, Paus en Martelaar: Statuit 2e ge bed ter eere van Maria (Deus, qui salutis); 3e voor Kerk of Paus. Kleur:Rood. DINSDAG 17 Jan. Mis v. d. H. Antonius, Abt: Os Justi. Kleur: Wit In de kerk hoorde Antonius deze woor den: „Als gij volmaakt wilt zijn, ga, ver koop wat ge hebt en geef het aan de ar men". Deze woorden beschouwde Antonius als tot hem gesproken en hij bracht ze ook in beoefening. Op negentig-jarigen leeftijd kwam hij tot den kluizenaar de H. Paulus in de woestijn, was tegenwoordig bij diens afsterven en begroef hem, met zich ne mend als een relikwie St. Paulus' kleeding van paJmbladeren. WOENSDAG 18 Jan. Feest van Sint Pe trus' Stoel te Rome. Mis: Statuit 2e gebed v. d. H. Paulus, Apostel; 3e v. d. H. Prisca, Maagd en Martelares. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Wit Na het ontvangen van de gave der talen trokken de Apostelen van elkander weg'om overeenkomstig het bevel van Christus het H. Evangelie te gaan verkondigen aan de volkeren. De H. Petrus vestigde zijn bis schopezetel eerst te Antiochië later te Ro me, waar de Apostel ook gestorven is. Van daag eert de H Kerk den H. Petrus als bisschop van Rome. DONDERDAG 19 Jan. Mis v. d. H. Ma- rius en Gezellen, Martelaren: Justi. 2e ge bed v. d. H. Canut, koning; 3e ter eere van Maria. Kleur: Rood. VRIJDAG 20 Jan. Mis v. d. H.H. Fabia- nus en Sebastianus, Martelaren: Intret Kleur: Rood. Van den H. Fabianus, die Paus Anthe- rus op den Stoel van Petrus opvolgde, ver meldt de geschiedenis weinig. Een der ge schiedschrijvers verhaalt, dat, toen volk en geestelijkheid te Rome vergaderd waren om een Paus te kiezen, een duif uit de lucht neerdaalde en zich plaatste aan het hoofd van Fabianus. Dit voorval vereenigde alle stemmen op Fabianus, die, ofschoon vreem deling en geen kerkelijk persoon, het be stuur der Kerk op zich moest nemen. Sebastianus was van zijn jeugd af een ijverig christen. Hij werd Boldaat ondanks zijn afkeer van den soldatenstand om de martelaren te kunnen helpen en bemoedi gen en velen heeft hij ook geholpen tot den martelkroon. Niet wetend, dat Sebastianus christen was, heeft keizer Diocletiaan hem bevor derd om xijn wijsheid en zijn moed tot hoofd van een afdeeling lijfwacht. Als zoodanig heeft Sebastianus vele groote diensten be wezen tijdens de vervolging onder genoem den keizer. Als christen bekend geworden verweet de keizer hem zijn ondankbaarheid en gelastte, dat hij door boogschutters met pijlen zou worden doodgeschoten. Sebas tianus was echter, zooals men meende, niet dood en werd liefderijk verpleegd en genas. Hij hield zich niet verborgen, maar zijn groote ijver voor de zaak van Christus, deed hem den keizer ontmoeten, wien hij in vrij moedige taal verweet zijn onrechtvaardig gedrag jegens de christenen. Diocletiaan liet Sebastianus gevangen nemen en in het renperk slaan met slokslagen. Zoo verwierf de H. Sebastiaan den martelkroon den 19en of den 20en Januari 288. ZATERDAG 21 Jan. Mis v. d. H. Agnes, Maagd en Martelares: Me exspectaverunL 2e gebed voor den Paus. Kleur: Rood. Als christinne moest Agnes voor den rechterstoel van den stadsprefect terecht staan. Eerst werd zij gevleid, daarna be dreigd met martelingen, maar het bekoor lijke kind van 13 jaren bleef standvastig. Zij werd veroordeeld tot den brandstapel, maar de vlammen weken terug en deerden haar niet. Omdat Agnes zoo standvastig bleef werd zij ten slotte ter dood veroor deeld. Rustig hoorde Agnes haar vonnis aan. Toen zij daar als een onschuldig lam metje te midden der vlammen stond, ween den velen uit medelijden met het lieve kind. Zelfs de beul werd zoo getroffen, dat hij weigerde zijn beurswerk te verrichten. Daarom sprak Agnes tot hem: „Waarom talmt gij? Vrees niet mij te dooden, want de dood is voor mij het begin van een nieuw leven". Hierop vermande zich de beul Agnes bad nog even, boog het hoofd achter over en ontving den doodelijken steek. Een stroom van het zuiverste bloed stortte zich over het kind. Dat was de wijding, waar door de heer Jesus Agnes maakte tot zijn bruid en bloedgetuige. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Gewone Pro-' fatie. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Allee als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: MAANDAG. Mis v. d. H.H. Bernardus, Petrus, Accursius, Adjutus en Otto, eerste Martelaars der Orde: Multae tribulationes. 2e gebed v. d. H. Marcellus. DONDERDAG. Mis v. d. Z.Z. Thomas van Cori, Carolus van Sezze en Bernardus van Corleone, Belijders: Confiteantur. 2e gebed v. d. H.H. Marius en Gezellen; 3e v. d. H. Canutus. Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. KRUISKINDEREN, OP11 Kruiskinderen, hebben jullie er wel eens over nagedacht wat een echte gelukskinderen jullie bent. Misschien hebben jullie er nooit over gedacht. En, heb je er O. L. Heer wel eens ooit voor bedankt. Jij bent nu een Krois- kind; je groote zus heeft dat nooit kunnen zijn. Toen bestond het nog niet Vindt je het du geen bof, dat jij vanaf je zesde jaar al mag meehelpen O. L. Heer door alle menschen te doen bemind worden? Want al ben je pas 6 of 8 of 10 jaar, toch kun je meewerken. Vindt je dat niet fijn. En misschien weet je nog niet hoe je dat kunt. Je bent nog op school en moet nog zoo veel leeren. Maar toch kun je helpen. Weet je hoe? Door alles, wat je doet, heel goed te doen. Door op school heel recht en stil te zit ten, juist als je zoo'n zin hebt om eens met je buurvrouw te babbelen. Door, als je thuis bent, moeder te helpen met afwasschen of afdrogen; eens lief te zijn met je broertje of zusje in de wieg; vooral als ze zoo huilt en je vriendin netje buiten staat met een zak dropjes. En als moeder dan zegt, dat je bij zusje moet blij ven en je doet dat met een tevreden gezicht, zonder eerst een kwartier te mopperen, dan ben je een echt kruiskind en help je mee, net als groote Graalleden. En dat wil je natuurlijk, hè? Je vindt bet immers zoo leuk op de Graal. En als je straks je eigen kruisje draagt, moet je voor dien tijd zorgen, dat je het verdient hebt met al die kleine offertjes, die eigenlijk heelemaal niet klein zijn, want ze zijn o zoo moeilijk dikwijls. Maar je wilt een echt graallid worden, niet waar? Kruiskind: Met het kruis zijn wij nergens bang voor, Want het kruis geeft genade en kracht. Met het kruis gaan wij onzen gang dan, Want het kruis maakt braaf, lief en zacht. En met groeiend enthousiasme bèbbcn wij ons gegeven. Ons leven is nu niet leeg meer; hoe kèn dat nog, als je zoo'n ideaal in je hart meer en openlijk kunt verwerken en niet al leen jij, maar met jou duizenden meisjes, die Om in het gezin aan groot en klein, da delijk hulp te kunnen verleenen bij Brand wonden en Snij wonden en alle andere Huidverwondingen, is het zoo veilig thuis altijd bij de hand te hebben een doos of tube in een groote collectieve eenheid de wereld gaan bestormen en met blijde stralende gezich ten liefde en licht willen brengen in ieder koud en materialistisch menschenhart En dan is dat ideaal geen holle phrase meer, maar een diepe heilige beleving geworden van het door ons gestelde levensprogramma. Voor critiek zijn wij niet bang meer. Wij voelen, dat het slagen moet. Wij zijn jong, en thousiast en willen ons geven, heelemaal. In Holland begonnen, toen in Duitschland en nu in Engeland. Dat is telkens een stap naar ver wezenlijking van ons aller verlangen. De wereld moet bekeeren En God zal triompheeren. EEN VAN DE „SPEURDERS". „Ik heb laatst gehoord, dat iemand drie maanden lang van uien heeft geleefd". *Die leefde dan zeker alleen?"

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6