WW UITVERKOOP k ZATERDAG 14 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 E Schoenreparatiebedrijt jj „De Adelaar" NIEUWE RUN 37 - TELEFOON 3275 Heeren Zooien en Hakken 95 et Dames Zooien en Hakken 75 ct. KAN OP GEWACHT WORDEN TW Maandag 16 Januari UPbNING van ons Filiaal i Haarlemmerstraat 223 Q den beangstigend. Wij noemen slechts de dolle situatie op het diner, waar Harold uitgenoo- digd denkt te zijn en waar hij zich per abuis hult in de jas van den goochelaar, zoodat er tij het dansen eieren, konijnen duiven en ten slotte zelfs muizen uit zijn jas te voorschijn komen. En dan het komische filmgevecht aan het einde, dat natuurlijk oorzaak wordt v^n I een filmcontract. Dit zijn maar eenige grepen uit deze geestige film, die iedereen een koste- i lijken avond zal kunnen bezorgen. j Vooraf gaan een Fox-, Paramount- en Poly- gaan-journaal, een mooie muziekfilm van het Berlijnsch Philharmonisch Orchest en een aardige, twee-acter. Het bekende ensemble-José Rosenberg, dat acht maanden lang in café Trianon concer teerde en ook meermalen met veel succes in de bioscoop optrad, heeft gisteravond zijn af scheidsavond gegeven. Een afscheidsavond, die klonk als een klok. zoodat.... reeds vroeg de deuren moesten worden gesloten. Er kon nie mand meer bij. Tal van bloemstukken werden aangedragen, er werd gespeeld en gezongen en er was stemming. Deze afscheidsavond, die voor deze gelegenheid een aangertaam ver lengstuk kreeg, is een prettig feest geworden en een besluit, dat getuigde van de waardee ring van het publiek voor dit ensemble. LIEFDEWERK „OUD PAPIER" Dreigend ontslag. Het bestuur van het Liefdewerk „Oud Pa pier" verzoekt ons met den meesten ernst te willen wijzen op den toestand, die bij dit lief dewerk dreigt te ontstaan, door de dalende in komsten aan oud papier e.d. Indien er niet spoedig meer binnenkomt, zal men zelfs onder der personeel tot ontslag moeten overgaan en het aantal werkloozen vergrooten. Nog steeds heeft men met dit liefdewerk een zevental menschen doorloopend aan het werk kunnene houden, van wie er nu, als èr niet spoedig verandering komt, eenigen zullen moe ten worden ontslagen. Als echter allen mee werken, is dit niet noodig. Bewaar dus uw oud papier e.d. en bel het liefdewerk op, om het te kunnen afhalen. Het telefoonnummer is 985. UIT DE OMGEVING Üt DKT BOVENDIEN VANAF HET VERSCHIiNEN DER COURANT -Ml umr EN MAANDAGMIDDAG 12 BUITENGEWONE AANBIEOINGEN -quj Zeer goed Vulmateriaal v. kussens, theemutsen enz. Gewone prijs,0.29 - Alleen heden en Maandag 0.21 Emaille Fluitketels, met koperen flültstuk. Gewone prijs 1.55 - Alleen heden en Maandag 1.25 Flan. Damesnachthemden effen m. pass. garneering Gewone prijs 1.45 - Alleen heden en Maandag 1.09 Tricot Dameshemden, fijnste soort, rose gekleurd Gewone prijs 0.75 - Alleen heden en Maandag 0.57 Engelsche Kop en Schotels mod. smaakvolle decors. Gewone prijs 0.26 - Alleen heden en Maandag 0.19 Moderne Spiegel, half lngeraamd, facetslijpsel. Gewone prijs 5.60 - Alleen heden en Maandag zt.60 Mantelwol, pracht kwal., zeer mooi kleurassortlment Gewone prijs 0.26 - Alleen heden en Maandag 0.21 Kleerhangers m. Broekpers ?eer solide en practisch. Gewone prijs 0.40 - Alleen heden en Maandag 0.31 Broodplank, prima beuken met inscriptie. Gew. prijs 0.47>/i - Alleen heden en Maandag 0.37 Zijden Directoires, pracht geplatt. kwaliteit. Gew. prijs 0.97'/i - Alleen heden en Maandag 0.71. Dames Jasschorten, prima Heerenoverhemden, gestr. effen kleuren, ruim model satin poplin, sportmodel. Gewone prijs 2.25 - Alleen Gewone prijs 1.65 - Alleen heden en Maandag 1.62 heden en Maandag 1.32 KATWIJK AAN DEN RIJN. Te water. Het 4-jarig zoontje van den heer H. J. F. gëraakte al spelende in den T.''n. Ziin broerries wekten de aandacht van nabijwonenden, waarna SI. begreep wat er aan de hand was. Met' een haak kon hü den dr-nke'insr nog maar juist bereiken. Het gelukte hem met eenige moeite het kind aan den wal te krücen. Intusschen was dr. H. ontboden, die kunstmatige ademhaling toenaste, waarna het dr. H. gelukte het kind weer tot bewustzijn te bréngen. Verwacht wordt, dat hij aan het gevaar wat hem dreigde, ontkomen zal zijn. TER AAR. Uitvoering Crisis-comité. Hoewel de bezetting van de zaal beter had kunnen zijn er waren met inbegrip van mede werkenden, comité-leden enz. ruim 200 per sonen aanwezig mogen wij reeds dade lijk vaststellen dat de weldadigheids-uit voering, met medewerking van diverse ver- eenigingen gegeven, ten bate van het Cri sis-comité een groot succes is geworden. En zii, die hadden kunnen komen, doch weg bleven, hebben niet alleen hun zoo noodi- ge steun aan het crisi-comitó - onthouden, maar misten tevens een ontsnanningsavond op hoog peil, zooals er in deze gemeente maar weinig te genieten zijn. Toen de heer Kammeraat. voorz. van het comit5 een openingswoord had uitgespro ken. waarin hij naast alle aanwezigen, in zonderheid den burgemeester welkom heette, trad allereerst de R.-K. Muziekver. ,Arti et Religioni" op het podium en ont haalde het publiek op haar bekende pit tige muziek. De Zangvereenieing van de Afd. Volksonderwijs „ZAVOTHA" bracht afwisseling met eenige mooi uitgevoerde zangnummers, waarvan wij speciaal ver melden „Morgenzang", ,.Stil rust de Zee", „De Klok van Teun' en niet te vergeten de tenorsolo van den heer van Dam, „Van eon Koningsvrouwe". Hieron trad de Chr. Zangrereeniging Looft den Heere" voor het voetlicht en wij doen zeker geen der andere vereeni- gingen in hun prestaties tekort wanneer wij vermelden dat dit gedeelte van het programma uitblonk door beschaafde uit voering en goede harmonie, wat trouwens gezien de langere staat van dienst van de ze zangclub niet te verwonderen is. Van het R.-K. Dames-zangkoor, dat voor de eerste maal voor het publiek optrad, mag zeker, gelet op de fraaie en zuivere wijze waarop een 6-tal nummers werd ge zongen. voor de toekomst nog veel worden verwacht Het met veel gevoel door mej. Leida Bluis gezongen „Zonnelied" van Cath. van Rennes, wekte aller bewonde ring. Het is een feit dat, zooals de voorz. in zijn slotwoord zeide, avonden als deze het verlangen doen ontstaan naar meer dere van dit gehalte! Dank bracht de voorz. voorts aan het R.-K. Kerkbestuur voor het belangeloos afstaan van de zaal en aan de medewer kende vereenigingen voor hun gratis op treden. Met inbegrip van de opbrengst van een gehouden loterij leverde de avond, naar ons werd medegedeeld, een batig sal do van 140.— op. Ten slotte .zij vermeld dat „Arti", ZAVO THA en het R.-K. Dameskoor onder lei ding stonden van den heer C. van Dam, terwijl als directeur van „Looft den Heere" reeds jaren optreedt de heer M. J. Markx, van Alphen. VOORSCHOTEN. Eerste plechtige H Mis. Een zoon der parochie, de weleerwaarde heei J. Does- wijk, die Zondag a.s de Hei.ige priester wijding zal ontvangen, zal Zondag 22 Jan. a.s., alhier in de parochiekerk zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Op dien dag zal de familie Doeswijk het geluk hebben haar derde zoon het altaar te zien bestij. gen. V. V. L. Bij het bestuur van den Ned. R: K. Vo.ksbond is een gift binnengekomen van ruim 41.bestemd voor steun aan haar werklooze leden en afkomstig van de R. K. Voetbalvereeniging V. V. L. Deze gift was het batig saldo van de match, welke Zondag j.l. door V. V. L. werd gespeeld tegen D. O. S.. bij welken wedstrijd op ver dienste.ijke wijze medewerking is verleend door de R. K. Harmonie „St. Laurens"'. Een woord van dank voor deze mooie daad aan beide vereenigingen is hier zeker op zijn plaats. Geboren: Johannes, z. v. G. Schelle- vis en G. van Jaarsveld. Albertus Jacob, z. v. A. J. Turion -en J. Ch. Emeis. Maria, d. v. J. van Baardwijk en J. van Leeuwen. Gehuwd: H. J. A. Seelen en E. J. van der Heijden. Ingekomen: Vertrokken: G. C. Zoutendijk, naar 's-Gravenhage. VOORHOUT. St. Jozefsgezellen-bijeenkomst Don derdagavond werd door bovengenoemde vereeniging een bijeenkomst gehouden, waar als spreker voor dien avond zou op treden de heer J. G Heijmeijer, directeur van de R. K. Landbouwwinterschool, alhier, met als onderwerp: „Wat verstaan we on der Economie". Voor velen was dit nog iets waar ze wellicht wel eens ooit wat van ge hoord hadden, doch nog nooit begrepen, wat a lerduidelijkst bleek uit de vreemde .gezichten. Op zeer leerzame, interessante en duidelijke wijze, heeft spr een uiteen zetting gegeven van genoemd onderwerp. Niets ontschoot aan de aandacht van de jongeren. Uit de belangstelling die uitging van alle aanwezigen bleek duidelijk, dat hot onderwerp voor hen interessant was en leerzaam. Een woord van dank door den heer M. Venne, Praeses van genoemde vereeniging, naar voren gebracht, was zeker op zijn plaats. Dat de wensch van den praeses in vervulling moge gaan, en dat de heer Heijmeijer maar eens spoedig voor de Jo zefsgezel en moge terugkeeren, om hen op een leerzame avond te vergasten, is voor zeker de wensch van alle Gezellen. Maria-Congregatie. Door kapelaan Hessing uit Leiden werd drie achtereen volgende avonden voor genoemde congre gatie een triduum geleid. De laatste dag van het triduum, Donderdag, was er des morgens algemeen© H. Communie voor de leden, waarna in het Parochiehuis door al len werd ontbeten; hierna bleef men nog even gezellig bijeen. Verder verzoekt men ons nog mede te deelen, dat op Woensdag 18 Januari a.s. een uitvoering zal worden gegeven door ge noemde congregatie, voor ouders en con- greganisten, terwijl op Donderdag 19 Jan. a.s. 'voor alle belangstellenden tegen een matige vergoeding het spel door de Dames- tooneelvereeniging „Het vroolijke Christen dom", zal worden opgevoerd. Zondag a.s. kan men na het Lof plaatsbespreken in* het Parochiehuis, alwaar ook kaarten zullen verkrijgbaar worden gesteld. UIT DE RIJNSTREEK K0RENB0ND DE RIJNSTREEK. Deze. hield Donderdag 1.1. haar jaarlijk- sche bijeenkomst, waarbij alle aangesloten koren voltallig waren opgekomen, zoodat de ruime patronaatszaal van Meerburg ge heel gevuld was. Na een welkomstwoord van den voorzit ter, den Z.Eerw. heer pastoor Ruijter van Hazerswoude, dorp, gaf deze het woord aan den Weled. heer W. Braun, onderwij zer te Leiden, tot het houden van een voor dracht met demonstratie over de Wexd- methode. Voor degenen welke zulk een demonstra tie nog nimmer hadden bijgewoond, zal 't wel duidelijk gebleken zijn, van hoeveel nut deze voor 't zangonderwijs op onze scholen is en dientengevolge van hoeveel belang voor de toekomst onzer kerkmuziek. Inmiddels werd de vergadering vereerd met het bezoek.van den prosideut der Ned. St. Gregorius- Vereeniging, den Z.eerw. heer pastoor Beukers. in een hartelijk welkom van den voor zitter, door de aanwezigen met applaus on derstreept, gaf de vergadering uiting, hoo- zeer ze dit blijk van belangstelling op hoo- gen prijs stelde. Daarna werd door het zangkoor van Zoeterwoude, Hooge Rijndijk, met mede werking van de jongens van den heer Braun gezougeu het Kerstlied voor gemengd koor „Slaap zacht" van Hub. Cuipers. Moeilijk is dat, andermans jongens te dirigeereii. Na een korte pauze deed de voorzitter medcdeeling, dat door het bestuur een vra- genbus was geopend, waar de leden ant woord konden krijgen op vragen betref fende liturgie of kerkelijken zang. Een der gelijke vraag was leeds ingekomen betref- lende het gebruik van het orgel in Advent en Vastentijd, welke vraa-g door den voor zitter werd beantwoord, en gewezen op het boekje „Het Orgel" uitgegeven door de Li turgische Vereeniging. Hierna werd door ieder der verschillen de koren een zangnummer uitgevoerd, waaromtrent daarna door den nestor van de vereeniging enkele opmerkingen werden gemaakt en deed deze ben slotte onder zijne leiding het Agnus Dei der Missa V door alle aanwezigen uitvoeren, waardoor hét prachtig massaal karakter dezer melo die duidelijk naar voren kwam. Hierna verkregen 13 geslaagde jeugdige zangers het diploma der Ned. St. Gegorius- Vereeniging uit handen van den President, die hierbij gelegenheid vond, eeu hartelijk woord van gelukwensch te richten tot leer lingen en meesters, en tevens een woord van waardeering en aanmoediging voor de voortreffelijke werking van den Korenbond „de Rijnstreek", waarbij Z.eerw. vooral prees den goeden geest, welke steeds in dien Bond heerschte, allen aansporend in dien geest door te gaan tot eigen en anderer heiliging. „De Rijnstreek" mag weer op een goed geslaagden avond terugzien. ALPHEN AAN DEN RIJN. Kiesvereeniging. Gisteravond had in de St. Josephzaal een drukbezochte verga dering plaats van de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Orde". Deze bijeenkomst werd door den voorzitter op de gebruikelijke wij ze met een welkomstwoord geopend. De secretaris las vervolgens de notulen welke werden goedgekeurd. Punt 3, gelegenheid tot aanwijzing van candidaten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, nam nog al eenigen tijd in beslag. Het bestuur had aangewezen de heeren Loerakker, KampschÖer en A. C. Deerenberg. terwijl de vergadering boven dien oandideerde de heeren H. J. Kuiper, mr. v. Maarseveen en mr. Hellenberg Hu- bar. Door den heer C. M. Deerenberg uit Schoonhoven werd vervolgens een lezing gehouden over het onderwerp „Onze een heid". In duidelijke en welgekozen bewoor dingen wijst spr. erop, waarom het bij de a.s. verkiezingen in 1933 zal gaan en het is spr. duidelijk dat onze politieke tegenstan ders alles in het werk zullen stellen om de Kath. Staatspartij te verzwakken. Vooral van S.D.A.P.-zijde zal gewezen worden op de crisis, de maatregelen door de regee ring genomen om deze te verzachten, voor te stellen als onvoldoende. Spr. citeert met eenige voorbeelden, hoe weinig de SD.A.P. zelf voor de arbeiders deed en in tegen stelling daarvan wat de Kath. Staatspar tij heeft gedaan. Daarom wijst spr. op over tuigende wijze op de plicht van alle kath. kiezers om door het uitbrengen hunner stem te zorgen, dat de Kath. Staatspartij onverzwakt in de Kamer zal terugkeeren, om daardoor'de Kath. Staatsgedachte zoo groot mogelijk te doen zijn. Na deze rede volgde de rondvraag en sluiting van de ge animeerde bijeenkomst. Afscheid. Gistermiddag hebbeD de heeren J. H. v. d. Berg en P. Keijzer af scheid genomen van de ambtenaren aan onze gemeente-secretarie. Zooals onze le zers bekend is, gaat de heer v. d. Berg met pensioen en vertrekt de heer Keijzer naar Wemeidinge in welke gemeente hij be noemd werd als burgemeester. In de middaguren werd de heer Keijzer op de afdeeling financiën waar hij werk zaam was, toegesproken door den heer W. i v. Gulik, chef dier afdeeling, welke prees de groote kennis van zaken en ijver van den aanstaanden burgemeester. Als blijk van erkentelijkheid werd namens de af- dee.ing ambtenaren van financiën een ca deau aangeboden. Na beëindiging van de kantooruren kwa men alle ambtenaren bijeen in het nieuwe stempellokaal, alwaar de heer A. P. Tolk hoofdcommies aan de secretarie, een zeer hartelijk afscheidswoord sprak tot den heer J. H. v. d. Berg, die zoovele jaren met groote plichtsbetrachting aan de secretarie is werkzaam geweest. Tot collega Keijzer sprak de heer Tolk eveneens een hartelijk afscheidswoord. Aan den heer v. d. Berg werd namens het geheele ambtenarencorps een fraaie staande schemerlamp aangebo den. Vervolgens sprak de gemeente-secretaris, de heer K. Salverda, en bood beide heeren als blijk van erkentelijkheid ieder afzonder lijk een cadeau aan. Ingenieur Waardenburg, directeur van gemeentewerken, had met genoegen sa mengewerkt met den heer Keijzer en den heer v. d. Berg. Waarna ten slotte het woord voerde de heer W. Samson, als oud collega. De heer Samson die voorheen als volontair aan de secretarie werkzaam was, schetste den arbeid van den heer v. d. Berg in zonderheid die op de voormalige secre tarie van Alphen Z.H. en feliciteerde den heer Keijzer met zijn benoeming als bur gemeester der gemeente Wemeldinge. Bei de vertrekkende heeren spraken een dank woord. Zilveren jubileum. Gisteren herdacht de heer A. van Berkel den dag, dat hij ge durende 25 jaar als schilder werkzaam was bij do fa. Samson. Te half twaalf werd de heer van Berkel ten kantore dor firma namens de directie toegesproken door den heer J. B. Samson onder aanbieding eener couvert met inhoud, benevens een eetser vies. Namens het personeel werd de jubilaris gecomplimenteerd door den heer van der Linden, chef der expeditie-afdeeling, waar na de ;-ubileerende college een buffet, een schuiftafel, benevens een schemerlamp werd aangeboden. De heer van Berkel bracht het verdere van den dag door in huiselijken kring, waar hem nog vele blijken van belangstelling bereikten. Aanrijding. Gisterenmorgen in de vroegte had in wijk Hoorn nabij de Han- delsraad reeds een aanrijding plaats. De bestuurder van een vrachtautowilde hét fabrieksterrein oprijden. Hij verzuimde evenwel vroegtijdig de richting aan te ge ven. Hierdoor werd zijn wagen door een vrachtauto uit Utrecht in de flank gereden. Beide wagens bekwamen belangrijke mate rieel© schade, die waarschijnlijk onderling zal worden geregeld. BURGERLIJKE STAND y (ij f LEIDEN. Geboren: Maria Geertruida d. van H. H. Lausen en Th. Recker Nicolaas Evert z. van J. Brandhorst en T. J. Gelderblom Hen drik z. van W. Blok en J. Ezinga Eduard Adolf Gerardus z. van A. P. F. H. Brunt en H. G. B.' M. V. Wubbels Willem van J. A. van Vliet en L. Klein Nellie d. van H. J. de Vringer en A. J. Vos. Getrouwd: A. M. Th. J. Naninck jm. 22 j. en E. A. van Vlimmeren jd. 22 j. Overleden: D. Teske wedn. 89 j. G. L. Jansen r. 26 j. J. van Groeningenvan Evert vr. 69 j. P. Jasperse m. 62 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. ATHLET1EK R.-K. Ath.ver. „De Bataven". A.s. Zondag om 1 uur zal dan de lang- vermelde veldloop gehouden worden. Het parcours, dat op het sportpark „Haagweg" begint en eindigt, loopt ver- der over de velden en landerijen van den heer Paridon welke deze beschikbaar stel de voor „De Batóven", hetgeen natuurlijk door het bestuur en leden ten zeerste wordt geapprecieerd. Het mooie van dezen veldloop is (en dat zal natuurlijk veel publiek brengen), dat het geheele parcours overzichtelijk is. De geheele veldloop over 4 K.M. met i zijn aardige hindernissen, wij noemen over i hek klimmen, sloot-sprin.gen, smalle plank loopen etc. is vanaf de tribune geheel to 1 bekijken. Alles is er op berekend, dat het publiek van dezen wedstrijd kan genieton. Welaan dan R.-K. Sporters en sportenthousiasten beloont het vele werk van de „Bataven" j dan en komt in groot-en getale op naar het R.-K. Sportpark „Haagweg". Aanvang wedstrijd 1 uur. Niet alleen het parcours is in orde, ook i de deelnemers. De beste loopers van den D. H. A. K. hebben ingeschreven, zoo dat het niet anders kan dan dat wij een prachtigen maar vurigen strijd zullen aan schouwen. Noemen wij alleen maar de „Bataven"- deelnemers, die zeker elkander niets zul len toegeven J. Dubbelaar, P. v. Dam, J. Bakel, D. Tuithof, vier bekenden waar mede niet alleen R.-K. sporters rekening moeten houden, maar die ook besproken worden buiten onzen kring. MARKTBERICHTEN VROUW TE VENL0 VERMOORD. Vrijdagavond heeft te Hoensbroek een vreeselijke moord plaats gehad. De 25-jarige S. uit Sittard heeft de 23-jarige Anna K. uit Kerkrade, die tij delijk te Hoensbroek verbleef, in de keu ken van zekeren R. met een meB de hals afgesneden. De jonge vrouw leefde ge scheiden van haar echtgenoot. De dader heeft uit jaloezie gehan deld. Hij is dadelijk door de politie ge arresteerd. KINDJE LEVEND VERBRAND. Het bweejarig kindje van den heer W. nit Ottersum is Vrijdag in kokend wa ter gevallen en aan de bekomen brand wonden overleden. Inbreker gearresteerd. Het is de recherche te Leeuwarden gelukt, de daders te arresteeren van de inbraak in het kantoor van de firma A. Krammer aan den Harlingertrekweg te Leeuwarden, waar de brandkast werd forcccrd en ^verschillend© voorwerpen werden ontvreemd. Het bleken te zijn de 18-jarige smid E. P. en de 18-jarige loodgieter J. W., die een bekentenis hebben afgelegd. Zij bleken ook schul dig te zijn aan een ijibraak, die korten tijd geleden aan de Biltsohestraat te Leeuwarden is gepleegd. Brand in een loods. Vannacht is door tot nog toe onbekende oorzaak brand ontstaan in een groote loods, behoorende bij de brouwerij van de firma Bots te Helmond. Do brandweer was spoedig ter plaatse en wist uitbreiding van den brand te voorkomen. Een groot aan tal biertonnen en een tankmachine wer den door het vuur verteerd. Een vracht auto bleef behouden. De loods was verze kerd, de inventaris niet. De „P. C. Hooft" brandt weer. Uit Pernis wordt gemeld: Hedenmorgen waren eenige arbeiders op het wrak van do „P. C. Hooft" aan het werk met een snijapparaat in de nabijheid van de machinekamer. Waarschijnlijk heeft de aahwezige olie vlam gevat door een vonk van het apparaat, waardoor weer brand uitbrak. Daar er geen direct gevaar aan wezig is, wacht men het verder verloop van den brand af. LEIDEN, 13 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: Andijvie 2.402.70, bloem kool I 912, idem II 47; roodekool 3.706.20, savoyekool 2.406.00, gro©- nekool lt504.00, pieterselie 24. prei 1.20—3.radijs 5.506.40, kropsalade 3.006.50, selderie 1.001.20. knolsel- derie 14, per 100 kg.: kroten 12, kroten gek. 36, witloof 1014, boe renkool 68, uien 2.204.60, wortelen 37, spruiten I 913, spruiten II 3—6. 14 Jan. Boter. Do prijzen van boter op de heden gehouden markt waron als volgt: prima fabrieksboter (controle) 1.65 prima boerenboter 1.601.75 per kg.; Aangevoerd 23 achtste en 9 zestiende vaten, wegende 550 kg. Handel vlug. Eierenveiling. Aanvoer 9073 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.00—3.60 en een deneieren 8.003.80 per 100 stuks. Han del matig. Turfmarkt van 9 tot en met 11 Jan. Lange turf geen aanvoer, prijs 910 per 1000 stuks. NOOTDORP, 13 Jan. IEerenveiling. Aanvoer 2864 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.50—4.50 en eendeneieren 3.503.70 per 100 stuks. Konijnen 1.50 per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Jan. Groenten veiling. Bloemkool I per 100 7.008.20, peen per kist van 20 kg. 1.051.20, uien per 100 kg. 2.90—3.10, roodekool 5 50 8.10 en gele kool 2.003.20 per 100 stuks Aanvoer: 1500 bloemkool, 3400 kg. peen, 1200 kg. uien, 2600 roodekool en 2100 gele kool. WOERDEN, 13 Jan. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren: wit 3.10—3.70; gemengd 3.30—3.60. bruin 3 20—3.80, henneneieren 2.503.20 en eendeneieren 3 303.60 per 100 stuks; aanvoer 18000 stuks. Groentenveiling. Bloemkool 315 cent, savoyekool 46 cent, roodekool 1— cent, groenekool 23 cent. boerenkool 18 cent, spruit kool 69- cent, koolraap 2 cent, witlof 10 cent, andijvie 10 cent en prei 12 cent per 10; knolselderie 44 cent, ballefleur 1216 cent, zure appelen 10 11 cent, winterjan 814 cent. Lauwtjes 12 cent, Goudreinet 815 cent, sterappelcn 14 cent, Luntersche pipp. 1315 cent, zoe te paradijs 715 cent. Bergamot 8.5 cent. ALPHEN a. d. RIJN, 13 Jan. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spruitkool I 10— 10.40, spruitkool II 58, kroten 3.60, uien 3.003 80; per 100 bos: selderie 1.003.40, peen 6.006.40, per 100 stuks: kropsla I 4.00, kropsla II 2.70, savoyekool 3—4, Eierenveiling. Aanvoer 6000 6tuks: kippeneieren 3.00—3.40, eendeneiereu 2.803.per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3