DE ZILVERKONING ZATERDAG 14 JANUARI 1933 OE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND De vacantie loopt te Genève ten einde. Conflict tusschen landbouw en industrie in Duitschland. De communistische activiteit in Spanje. Vacantie uit. De Kerstvacantie loopt ten einde. De groote politiek, die ons in dezen tijd zoo'n beetje met rust gelaten heeft, begint te ontwaken. In Genève ko men de diplomaten, deskundigen en andere gedelegeerden weer bijeen, vertellen van hun vacantie-genoegens en kunnen het nauwelijks van zich verkrijgen, om weer aehter de conferentie-tafels te gaan zitten. Zij geeuwen en beginnen opnieuw zichzelf en ons door te zageD met hun redevoerin gen, welke in theorie allemaal een paradijs op aarde voorspiegelen, maar waarvan in de praktijk niets terecht komt. Wij zijn teveel gewend aan desillusies op dit gebied, dan dat wij ons nog illusies zou den maken omtrent de resultaten van de besprekingen. Wat ervan terecht komt, is winst. Op het oogenblik is de commissie tot voorbereiding van de Economische Wereld conferentie voor de tweede maal te Genève bijeen, nadat zij in November zonder resul taat naar huis gegaan was. Men praat nu 100'n beetje over de wensohelijkheid van het afbreken der tolmuren (iedereen vindt dat gewenscht, maar niemand doet het over het definitief regelen der oorlogs schulden (maar niemand weet, weLke hou ding Roosevelt zal aannemen, wanneer hij 4 Maart a.s. aan het bewind komt, zoodat dit alles slechts gezwam in de ruimte is), over het herstel van den gouden standaard enz. enz. Behalve deze economische commissie, zit te Genève nog een conferentie te praten over het vóór en tegen van een 40-urige werkweek als middel om de heerschende werkloosheid te bestrijden. Het denkbeeld ■chijnt weinig kans te hebben, daar zoowel Engeland als Japan tegen invoering gekant zijn. Doch al waren alle gedelegeerden het eens over de noodzakelijkheid van onmid- delijke invoering dan zou het bij den huidi- gen stand van zaken toch nog een mèn- echenleeftijd duren, voordat een dergelijk denkbeeld in practijk was gebracht. Op de derde plaats hervatten binnenkort de diverse commissies van de Ontwape ningsconferentie hun arbeid, zoodat wij ons vredelievend hart weer op kunnen 'halen. En op de vierde plaats gaat binnenkort het beruchte Chineesch-Japansche debat weer beginnen, waaraan nooit een einde schijnt te komen en waaraan sinds 1 Janu ari weer nieuwe stof is toegevoegd, n.l. de bezetting van Sjanhaikwan door de Japan ners. Wij zijn wel benieuwd wat de Volken bond zal doen, en hoe hij zioh uit het di lemma redden zal. Want de Bond kan niet wa/t hij wil en wil niet wat hij kan. Industri eL andbouw. Wan neer wij de heeren in Genève rustig verder laten praten en gelaten afwachten, of er nog wat van terecht komt, zien wij dat onze Oosterburen weer aan het kibbelen zijn. Wij hebben thans niet het oog op de eeuwige herrie tusschen communisten en Nazi's, maar op 'n recent conflict tusschen den R'ijkslandbond, de R ij ks regeering en het Beiohsverband der deutschen Industrie. Dit conflict is pias dezer dagen uitgebroken, doch ondergronds was het al lang aan 't wroeten. Het vindt zijn grond in de tegen stelling tussohen de belangen van de in dustrie en van den landbouw. De landbouw is gebaat met invoerbeperkingen, maar de industrie wordt er de dupe van en ziet haar exportmogelijkheden daardoor inkrimpen. Het is niet te loochenen, schrijft in dit verband de N.B.Crt., dat ondanks alle be scherming ook van den Duitschen land bouw de toestand noodlottig slecht is. De ontevredenheid onder de Duitsche boeren is zélfs politiek bedenkelijk. Het is ook moeilijk anders denkbaar. Van verschillen de kanten wordt op die ontevredenheid po litiek gespeculeerd. Communisten, natio- naal-socialisten en ook de groote, behou dende agrariërs, die zelfs in de goede tijden van voor den oorlog geduchte demagogen waren, zetten de kleine boeren nog te meer op. Had het aan de leiders van den land bouw gelegen, dan had men de industrie eenvoudig aan de agrarische belangen op geofferd. Toen dat niet ging, is er een felle haat in den landbouw tegen de nijverheid ontstaan. Onder von Papen scheen de landbouw het met zijn extreme eischen een 'heel eind te zullen brengen. Terwijl de Duitsche de legatie te Lausanne was dook te Berlijn het plan op van de beruchte contingentee- ring. Minister von Braun ging op reis om het tegenover von Papen en de betrokken ministers, die aan de conferentie te Lau sanne deelnamen, te verdedigen. Von Braun kreeg toen zijn zin. Het heeft er allen schijn van of andere ministers, toen het eenmaal zoover was, heel ijv-erig heb ben meegewerkt om de tomatencommissie uft te zenden. Dit was blijkbaar het eenige wapen dat hun tegenover den aandrang der agrariërs overbleef: De wereld zou de voor gestelde contingenteering ad absurdum voeren. Zooals men weet heeft daaraan niets ontbroken. De snelle rondreis der to matencommissie werd een triomftocht maar niet voor het contingenteenngsplan. Dit bleek onhoudbaar. Onder von Schleicher als rijkskanselier moest dat ont werp dus van de baan zijn. De leiders van den Landbond zijn daar om verbitterd over de verandering van koers, die ontegenzeggelijk in de Wilhelm- strasse plaats gevonden heeft. Zij hoopten bij den rijkspresident een voor hun klach ten ontvankelijk gemoed te vinden. Daar om kwam een zwaar bemande bijeenkomst tot stand; aanwezig waren: president, rijkskanselier, minister van landbouw en ook de minister van oeconomische zaken die de gróote tegenstander is geweest, reeds onder von Papen, van den eenzijdig agrarischen koers. Het bestuur van den landbond heeft van een dusdanig bezette bespreking niets meer verwacht, en alvast vooraf zijn onstuimig protest aan de pers toegezonden. Dit was even onmenschkundig als onbehoorlijk. De heeren hebben daarmede hun zaak bedor ven, want de regeering wenscht niet meer met hen te onderhandelen en de geheele industrie is tegen hen in het geweer ge komen. Daar onze export uit den aard der zaak ook betrokken is bij eventueels beschermen de maatregelen ten behoeve van den Duit schen landbouw, zullen wij het verloop -van dit conflict met belangstelling volgen. Onrustig Spanje. In Spanje is het sinds de verdrijving van Alfonso een fraaie boel. De liberaal-socialistische re geering doet alle moge.ijke moeite om het de revolutionaire elementen naar den zin te maken. Kerkbranden, plunderingen van kloosters en scholen werden oogluikend toe gelaten, de Jezuieten werden verdreven, de school werd gelaiceerd, maar dat alles hielp weinig. De anarchisten willen een volkomen chaos en zijn thans weer eens bezig aan een complot, dat wel tijdig genoeg ontdekt is, maar dat den autoriteiten toch nog handen vol werk geeft. Hoewel Moskou natuurlijk in deze onlus ten gestookt schrijft de „Msb." is de in Gatalonië, met Barcelona als centrum, uit gebroken opstand niet op de eerste plaats een communistische actie. Volgens de best ingelichte kenners van Spanje heeft het zuivere communisme op de zeer sterk indi vidualistische Cataloniërs weinig vat. De zen hebben hun eigen anarchistische orga nisaties, voor het land ongetwijfeld even gevaarlijk als de bolschewistische, maar zonder het constructieve element, dat in het communisme zonder twijfel sterk naar voren treedt. Daarentegen zijn de organi saties in Andalusië, met Sevilla als oen- trum, communistisch georganiseerd. Daar werkt Moskou met zijn eigen agenten en propagandisten, en waarschijnlijk ook met zijn kapitaal. En sovjet-Rusland blijkt juist op Zuidelijk Spanje al zijn verwachtingen te bouwen, waarbij de destructieve hulp uit het Noorden volkomen in zijn kaart speelt. Een zeer merkwaardig verschijnsel is on getwijfeld, dat in de reeks van opstanden en stakingen een gradatie, vooral wat de felheid en uitbreiding betreft, valt waar te nemen. Het vorig jaar werd als het ware een afmattingstactiek gevolgd ;nu hier, dan. daar braken onlusten uit, eerst in Ca- talonië, dan in Galicië, dan weer in Anda lusië; en telkens traden de leiders terug en braken hun actie af, zoodra de algemeene verwarring was vergroot. Ditmaal is de op stand over een veel grooter gebied van Spanje verbreid; feite.ijk komen uit alle landsdeelen, van Noord tot Zuid, van Oost tot West berichten over opstanden, zelfs in Madrid is de rust ernstig verstoord. Of men hier met een algemeene repetitie te doen heeft, dan wel of de communisten en anarchisten reeds een grooten slag on dernomen' hebben, valt voor het oogenbli'k niet te beoordeelen. Maar wel valt duidelijk te onderkennen, dat er systeem in de anar- chistisch-communistisohe samenwerking zit, en dat bewust op één doel wordt aange stuurd: de omverwerping en vernietiging der bestaande orde in Spanje. En daarom is, ook nu wederom, de alles-beheerschen- de vraag, hoe sterk de positie van het ka- binet-Azana is. Tot dusverre is hij, met een ongemeene tactische behendigheid door de klippen heengevaren; heeft hij zioh niet door de bedreigingen van het revolution- naire syndicalisme laten overweldigen. Maar wel heeft hij door zijn fel anti-cleri- calisme, door zijn mateloozen godsdienst haat, juist die krachten van zich vervreemd en afgestooten, welke voor den opbouw van een nieuw, welvarend Spanje onmisbaar zijn. SPORT VOETBAL KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS Overzicht. De voornaamste strijd, die morgen in de eerste klasse G gespeeld wordt, mag wei DHLLeonidas genoemd worden. De ne derlaag, die de HolLandsche Leeuw Zondag geleden heeft, kan misschien van vèrdra- gende beteekenis zijn, want al heeft DHL op het oogenblik één verliespunt mindor dan Santpoort, dat verschil kan in een lut tel oogenblik ook teniet worden gedaan en Santpoort zal eveneens wel oppassen niet meer achterop te geraken. We ver wachten morgen van DHL daarom een overwinning op Leonidas, evenals natuurlijk van Santpoort op Donk. Ook do strijd TYBBHBO kan interes sant genoeg worden, want TYBB is momen teel in staat de sterkste tegenstanders te kloppen' en daarom zal HBC morgen geen gemakkelijk werk hebben. Tenslotte wint Graaf Willem thuis van Spartaan. In do tweede klasse O komen de a;s. kampioenen tegen de hekkesluiters in Lei den. Toch zijn we ervan overtuigd, dat de Leidenaars die plaats niet verdienen, maar daarnaar wordt niet gevraagd. Slechte de doelpunten beslissen. Daarom hopen we, dat de bewoners van het Sportpark aan den Haagweg morgen eens terdege aan pakken en volharden.... totdat het eind signaal klinkt. Wie weet, of de laatste ze ven wedstrijden nog verbetering zullen brengen Wilhelmus gaat op bezoek bij Blauw - Zwart en het zou ons niets verwonderen, indien de Wassenaarsche club de punten thuis hield. Spartaan kan zich twee punten verrijken ten koste van Lisse. Teylingen kunnen we, gezien hetgeen Zondag jd. geschied is, niet veel kans ge ven tegen PFC, terwijl Graaf Eloris zich kan handhaven op Lenig en SneL R. K. Sportvereeniging „Leiden". Gezien de weersomstandigheden der laatste dagen is het niet onmogelijk, dat de voor Zondag vastgesteld wedstrijden worden afgelast. Men informeere dus eerst aan de bekende adressen. Leiden I spee.t op het Sportpark tegen Excelsior I uit Schiedam. Leiders dus con tra hekkensluiters. Maar wanneer er ge speeld wordt als tegen Wilhelmus zullen de Sohiedammers ervaren, dat met Leiden nog niet valt te spotten. Dan kan er zelfs van Excelsior gewonnen worden. Aanvang 2 uur. Leiden II gaat op bezoek bij Dos II te Roelofarendsveen. De resexven blijven na tuurlijk op den ingeslagen weg voortgaan en brengen de puntjes mee naar Leiden. Bo- denkt echter, dat onderschatten van tegen standers uiterst gevaarlijk is. Aanvang 2 uur. Leiden III is de gast van Adolf Kolping I te Langeraar. De groote nederlaag op eigen terrein zijn we nog niet vergeten. Laat daarom de volgelingen van Kolping zien, dat jullie er op zijt vooruitgegaan. Dan kan 't een spannende wedstrijd wor den. Aanvang 2 uur. Het tweede en derde elftal vertrekt ge zamenlijk per autobus van Doezastraat om 12.30 uur. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. lste klasse A: BRONSKimbria; WH—Sitt. Boys Kerkrade—KNVChèvre- montMarsana; CaesarRKWL; Valken- i burgVolharding. lste klasse B: BrabantiaKolping; WIK—RKTVV; Union-Geel Zwart; Rao- Mulo. lste klasse C: DEVVenlosche Boys; BoxmeerVenlo; SVBWilhelmi- na; eBst VooruitGennep. lste klasse D: 's Heerenberg SDOUC; Altios—B. Wit. lste klasse E: ZwolleQuick; PH Denekamp; AchillesVosta. lste klasse F: EMM—VVZ; Fortitu- doHMS; Do MeerDEM; LimvioVo- lendam. lste klasse G: Donk—Santpoort; DHL—Leonidas; TYBB—HBS; Graaf Wil lemSpartaan., 2e klasse O: Blauw ZwartWilhel mus; Spartaan IILisse; LeidenExcel sior; Graaf Floris—Lenig en Snel; Teylin genPFO. DIOO. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportver. „D.O.S." DOS I speelt morgen haar laatsten uit wedstrijd en wel tegen SMO I uit Warmond. Vertrek pijn. half 1 Noord'hoek per extra auto. Aanvang 2 uur. DOS II krijgt de Leiden-reserven op be zoek. Dat zal er spannen, want Leiden zal alles in het werk stellen om de leiding in baar afdeeling te behouden, terwijl DOS gaarne revanche wil nemen. De laatste tijd is DOS goed op dreef en het zou ons niet verwonderen, als Leiden zonder punten huiswaarts trok. Aanvang 2 uur. DOS IV ontmoet te Leiden eveneens te 2 uur de rerserven van Kolping Boys. R. K. Sportver. „A.V.V.* ATV I en AW II hebben Zondag vrijaf. Het 3e elftal ontvangt om 2 uur thuis RVV II; Dit elftal is voor ons een onbe kende tegenstander, zoodat wij ons aan een voorspelling niet wagen. Wij rekenen er echter op, dat de 3e elftallers zich ge heel zullen geven om een goed resultaat te bereiken. Het 4e elftal speelt om 12 u. te Den Haag tegen RIA IV. Dit zal voor AVV een zware wedstrijd worden. Wij vertrouwon dat al len hun best zalen doen zoo mogelijk één puntje mede te brengen naar den Dam. Hetzelfde geldt voor AVV V, dat om 12 n. eveneens te Den Haag speelt en wel tegen VVP IV. Tenslotte speelt om 12.30 u. AVV& te Wassenaar tegen Nbia-a. R. K. Ath. en Sportver. „Rood Wit". Voetbal. In Vogelenzang wacht ons eerste en zware strijd tegen de club van dien naam. Deze ploeg bezet momen teel de tweede plaats op de ranglijst. Dua spelers weest bewust van hetgeen je te wachten staat, en tracht de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Vertrek kwart over 12 vanaf het station per tram. De roserven ontvangen om 12 uur WB LH. Nog te weinig heeft deze ploeg ge speeld om er conclusie uit te trekken. On derschat deze spelers vooral niet. De junioren gaan op stap, het eerst® naar Warmond en het tweede naar Voor hout. Bij de thuiswedstrijden moesten beide een puntje afstaan. Dit is een reden t® meer om de zaken ernstig aan te pakken, dan kunnen do punten mee huiswaarts ko men. Vertrek van beide elftallen half 12 vanaf Den Burcht. Wandelsport. Van deze afdee ling gaat a.s. ZoZndag Groep I (boven de 18 jaren) op stap. Hiertoe behooren de le den, die bij de eerstvolgende Vierdaagsche in aanmerking komen voor de 55 K.M. Trainen is voor hen een noodzakelijke plicht, dus verwachten wij alle aanstaand® Vier dagers, en ook die van vorige jaren na tuurlijk, op het appèl. Het vertrek is gesteld op half drie, in verband met congregaties e.d. Punt van samenkomst: Noordeindsplein. Route: Haagweg, de Vink, Rijndijk (Voorschoten), Haagsche Schouw, Haagsche straatweg, Rijnsburgerweg (Oegstgeest), Oegstgeester- weg (Rijnsburg), Groene-Kerkje, Dorp straat, Rhijngeesterstraatweg, Lage Morsch- weg, Morschweg, Rhijnzicktweg, Haagweg, Noordeinde. R. K. Sportver. „SL Bernardus". Het eerste elftal krijgt morgen te 2 uur bezoek van ASC I uit Zoeterwoude. Deze wedstrijd kan toch zeker door de onzen gewonnen worden, maar dan moeten allen ook opkomen 1 Het tweede elftal ontvangt te 12 uur bezoek van Blauw-Zwart II uit Wassenaar. Het derde elftal moet te 13 uur op bezoek bij RWD II te Leiden. Ook van deze wedstrijden verwachten wij een overwinning. FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. 18) „Wilfred Denver'. Ja, het was geen ver beelding; hij had de woorden duidelijk ge hoord. Aan de andere zijde van de portiek waren eenige mannen aan het praten. Omzichtig keek hij rond en vestigde zijn blik op hen. Het waren drie manneneen hunner had een krant en las er iets uit voor, terwijl de beide anderen, aan iederen kant een, over zijn schouders leunden. Denver hield zijn adem in, terwijl hij het groepje aanstaarde. De twee behoorden, aan hun kleeren te zien, blijkbaar tot den boerenstand; de man in het midden, kon, te oordeelen naar zijn eentonige stem en zijn stemmige kleeding, een koster zijn. Alle drie zagen er onschadelijk uit en toch Zijn naam Zij lazen de krantWist de heele wereld dan van zijn misdaad? En hier, zelfs in dit vreedzame dorpje, was hij hier nog niet veilig? Hevig bevend trok hij zich terug en ging weer op de bank zit ten, zoover mogelijk van den portier af. Met een gejaagd en blik op de naaste vel den besefte hij, dat die te ver af waren om te bereikentoen luisterde hij weer, want een der boeren zei wat. „Ha, ik houd wel van een goeden moord. Lees door, meneer Parkyns. Laat ons al les er van hooren." De eentbnige stem ging voort: „Een gebroken carrière. Gisteravond heeft een vreeselijke moord plaats gehad in het perceel Hatton Garden 114. Het slachtoffer is een jong ingenieur, genaamd Geofrey Ware, die de eerste en tweede verdieping van bedoeld pand bewoond. Het schijnt, dat een paar minuten voor el ven in den afgeloopen nacht, James Lea ker, de portier van het gebouw, in meneei Ware's kamer is gekomen en daar aantrof een kennis van den verslagene, Wilfred Denver, een jonge .man. «die naar men ver neemt, van goede familie is hoewel hij den laatsten tijd een leven van spelen en uit gaan leidde en dien avond van de Derby was teruggekeerd in staat van dronken schap Oh, dat was te vee,l. Razend geworden door die vervelende stem, door dit gevoel loos opdreunen sprong Denver op en riep: „AannemeAanneme De man, wiens lectuur hij zoo plotseling had onderbroken, keek ontstemd in zijn richting. „Ja, meneer", zei hij,. ,als u me in de rede valt, kan ik niet voorlezen." Denver wende zich woedend tot hem met de woorden: „Wie voor den duivel heeft je gevraagd om voor te lezen? Kan je je mond niet houden Gelukkig verscheen op dat oogenblik een aardig meisje met roode wangen in de deuropening: „Hebt u geroepen, meneer?" vroeg zij. Denver knikte, nog steeds woedend naar de verwonderde mannen kijkend. „Ja, ik wou wat eten", zei hij, wat rustiger „en ik wou wel apart zitten." Toen blijkbaar de niet onnatuurlijke verbazing van de drie toeschouwers over zijn optreden beseffende, kwam hij naderbij. „Hebt u het over den moord in Hatton Garden vroeg hij en hij poogde zijn stem vast te doen klinken. „Juist", antwoordde meneer Parkyns, hem nog steeds verontwaardigd over zijn bril aankijkend. „O", antwoordde Denver; ,ik ken Hat ton Garden goed. Hebben ze nog iets nieuws ontdekt?" „Neen", zei een van de boeren. „Dit is het ochtendblad. Het avondblad is er nog niet." Is er nog niet! Wat zou er in kunnen staan? Denver was benieuwd. Wat zou hij niet willen geven om dat te weten! Maar wat keken die lieden hem aan. Wrevelig bezag hij het gezelschap. „Vreemdeling hier maat?" vroeg num mer drie, die tot nu toe nog niets gezegd had, een kleine man met een rond gezicht, wiens verschijning hem irriteerde. ,Ja, neen,.... ik ken de streek een beetje." „Zeeman, hè V' „Ja'.' „Waar ga je op af?" „Ik ga naar boord." „En waar ligt je schuit, maat?" ver volgde de boer, die niet werd afgeschrikt; door de kortheid van Denver's antwoorden. „Ze ligt inmaar zijn geduld was ten einde, zijn zenuwen waren op, het was of hij niet meer kon denken. Het volgend oogenblik zou hij zich misschien verraden en de waarheid uitschreeuwen. Hij had er wel op kunnen timmeren. „Wat gaat jou dat aan voor den donder." Terwijl hij sprak kwam het meisje weer naar buiten. „Geef me een kamer waar ik geen last heb van die idioten," beval bij en hij volg de haar, het huis in en liet de drie spra- kelooze dorpelingen achter. HOOFDvSTUK XIII. In de volgepropte kleine zitkamer van de „Roode Ós" veegde Denver zich het zweet van het voorhoofd en begon het ver trek heen en weer te loopen, het gewonde been meesleepend. Hij voelde nauwelijks de pijn, welke hem veroorzaakte of als hij het alvoelde, dan gaf het hem eenige opluchting, omdat daardoor zijn geest werd afgeleid van de martelende angst, die hem aangreep. Had hij nu een stommiteit uitgehaald, vroeg hij zich af, door zijn booze bui op die kerels buiten te luchten Hadden zij zijn verwil derde blikken opgemerkt, zijn onnatuur- lijken toon, al die uitingen van de vreese lijke spanning, waarin hij verkeerde? Wantrouwden zij hem, en wat deden ze nu daarbuiten. Als hij dat maar wist en oh, als hij maar kon rusten. Een stem naast hem deed hem schrik ken. De kleine dienster van de „Roode Os" 6tond naast hem en keek hem nieuwsgie rig, medelijdend aan. „U ziet er moe uit", zei ze. Denver ronsde de wenkbrauwen. Maar toen hij zag, dat haar roode lippen lach ten. en haar bruine oogen vriendelijk ke ken, deed hij een poging om haar te ant woorden. „Ja, meisje, dat ben ik ook", zei hij en onbewust keek hij naar zijn pijnlijken voet. De oogen van het meisje volgden zijn blik. ,Oh, niets, niets", antwoordde Denver, die door die vraag weer tot zichzelf kwam. Susie zette haar ronde oogen wagenwijd open. „Da's jokkes, u bent heelemaal kreupel", riep ze uit. „Neen, neenik heb vandaag* een heel eind geloopen", verklaarde Denver, ®n ik ben doodmoe". Troostend legde het meisje haar hand vriendelijk op zijn arm. „Nu morgen zult u wel weer beter zijn." „O, ja, morgen is het weer in orde." „Zou je me wat water willen brengen f' vroeg hij met een poging om te ontkomen aan verdere ondervraging. „Ja zeker; nog iets van uw dienst?" „Krijgen jullie hier de Londensc/he avondbladen „Ja, meestal is er al een om dezen tijd." „Wil je me de krant dan direct bren gen zoodra ze er is „Ja, meneer." Toen keerde zij zioh om en ging heen. Toen de deur achter haar dichtsloeg, zonk hij in zijn stoel heer en legde zijn moede hoofd op zijn armen. „Hoe lang zal ik dat kunnen verdragen," vroeg hij zich af. „Hoe laat is het nu Zijn oogen zochten de klok'. Ongeveer kwart over acht. Kwart over achtEn gisteren om dezen tijd leefde hij nog en kon ik lachen dezen tijd leef hij nog en kon ik lachen en spelen als een dwaas. En nu., o, God., draai de tijd terug en geef me den dag van gisteren weer 1" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13