GEURIGE BAAITABAK ZATERDAG 14 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Naar wij vernemen zal op Maandag 16 Januari as. te 8 uur des avonds de K. J. M. V. een feestvergadering hou den, ter gelegenheid van het eerste Dies Natalis. De weleerw. Pater H. de Greexe S.J. zal de feestrede houden en Rector J. E. M. Timp, Diocesane Bondsmoderacor, aal eveneene het woord voeren. Muzikale medewerking van de „Pekaneezen Kras VOORHOUT. Kiesvereeniging. Te ongeveer half acht opende Vrijdagavond de voorzitter deze druk bezochte vergadering met een kort overzicht over het afgeloopen jaar. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Onder de ingekomen stukken mer ken we op een schrijven van de Federatie van R. K. Gemeenteraadsleden in den Sta- tenkieskring Leiden, waarin verzoent wordt, om toekenning van een subsidie, hoe gering ze ook moge zijn. Het bestuur meent op dit verzoek afwijzend te moeten beschikken, waarop de heer Van der Voet het woord verkrijgt, en op een subsidie van 1 per aangesloten lid aandringt, hetgeen voor deze vereeniging kan beteekenen ten hoogste 9. De voorzitter meent echter nog, dat het niet gerechtvaardigd is, voor al in verband met de op komst zijne Twee de Kamerverkiezing, eenig geld beschik baar te stellen. De heer van der Laan, hoe wel geen lid zijnde van de hier bedoelde federatie, meent, indien de organisatie goed is, alsook haar doel en streven, dat ze fi nancieel dient te worden gesteund. De voorzitter persisteert bij zijn meening, ais aijnde van het bestuur, waarop de heer Van der Voet dupliceert, en die leden, welke nog geen lid zijn van den Bond van R. K. Gemeenteraadsleden, aanspoort zich alsnog aan te sluiten bij bedoelden bond. Overgegaan wordt tot stemming, waar- nitblijkt, dat vóór de subsidietoekenning stemden: 64 personen, tegen 41 en 7 blanco stemmen. Vervolgens komt aan de orde jaarver slag van den secretaris, die op uitnemende wijze, zooals we dat van hem gewoon zijn, het verloop van het afgeloopen jaar citeer de. Een hartelijk woord van dank aan het adres van den secretaris was dan ook zeer zeker op zijn plaats. Overgegaan werd tot het jaarverslag van den penningmeester, wat te zien gaf, dat over het algeloopen jaar was ontvangen: 233.05 en uitgegeven 228.88, wat een oa- tig saldo gaf van 9.17 met dat van het vorig jaar ad 34.07 gaf voor 1932 een voordeelig saldo van 43.24. De kas-con- trole-commiswe, bestaande uit de heeren B. J. Lukassen, Ohr. van Leeuwen en P. A van Werkhoven Bzn. heeft hierop kas en boeken nagezien, en bracht bij monde van den heer Chr. van Leeuwen verslag uit dat alles in goede orde werd bevonden, waarop de voorzitter dank bracht namens d© vergadering aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Een uitvoerig, doch ook een keurig ver zorgd verslag van de afgevaardigden naar de vergadering van de Kamer -Centrale, de "heeren J. G. Heijmeijer en J. H. v. d. Voet, deed zich bij monde van laatstge noemde hooren, welke verslagen van de vergaderingen te Gouda en te Leiden, on der applaus van de "vergadering en dank van den voorzitter, werden in ontvangst genomen. Voorts kwam men aan de verkiezing van de afgevaardigden. Bij acclamatie werden de heeren Heijmeijer en Van der Vo«t als afgevaardigden herkozen. Candidaatstelling leden der Tweede Ka mer der Btaten-Generaal. Als eerste kwam aan het woord de heer J. H, van der Voet, die in kort© bewoordingen ©en aanbeve ling deed voor de heeren A. J. Loerakker uit Haarlem, G. W. Kampschöer van Mons ter en S. Baron van Wijnbergen uit Lisse. Voorts kwam aan het woord de heer W. van Elk, die meende dat een eventueele aanbeveling wel overbodig zou zijn, doch wenscht© niet ten achter te blijven, en deed een beroep op de vergadering, de candidatuur-G. Bulten, Burgemeester al hier, te ondersteunen. De heer Van der Laan beveelt aan G. Bulten, A. J. Loerak ker, en zou eveneens ondersteund willen zien de heer G. J. M. J. Molkenboer te Leiden, voorzitter van de Kamer van Koop handel, Kleinbedrijf. De heer 0. Boere kwam nu voor den dag met als candidaat de heer P. van den Nou land, voorzitter van den Zuid-Holl. Bond van Kleine Kweekers. Tot slot beval de heer P. A. van Reisen aan de Candida ten mr. A. F. L. M. Tepe, wethouder te Leiden, en den tegenwoordi- gen Minister T. J. Verschuur, minister van Economische Zaken en Arbeid, en de heer H. L. v. d. Hulst verzocht aanbeveling voor den candidaat M. P. van der Weijden van Zevenhoven. Van de rondvraag werd hoegenaamd geen gebruik gemaakt, waarna de voorzit ter de vergadering sloot met een woord van dank aan de opgekomenen, den wensch uit sprekende. dat een volgende gelegenheid nog meerderen op het appèl mogen zijn, met den chr. groet. Inbraak. In den nacht van Woensdag op Donderdag jJ., hebben ongenoode gas ten kans gezien zich toegang te verschaf fen tot den molen in den Luizenmarktpol- der alhier, door verbreking van oen ruit. De daar aanwezige kachel werd blijkbaar gestookt; de op de kant getrokken boot is te water gelaten; vermoedelijk wordt niets vermist. De politie heeft de zaak in on derzoek. Tentoonstelling met concours. Door de R. Kleinveeteeltvereeniging „Door verodeling verbetering", wordt op Zater dag 28 en Zondag 29 Januari a.s. een on derling concours met tentoonstelling go- organiseerd in café Boerhaave, waaraan door alle ingezetenen kan worden deelge nomen. Tot uiterlijk 18 Januari kunnen bij het bestuur inschrijvingen geschieden. De tentoonstelling zal worden geopend Zaterdag 28 Januari des namiddags om 2 uur cu duren tot des avonds 9 uur, en 's Zondags 29 Januari worden geopend na de Hoogmis ook tot des avonds 9 uur. Wij wenschen deze vereeniging veel saic- oes toe met hun voornemen, en wekken elkeen die inzendingen hebben te doen, oftewel prijzen kunnen beschikbaar stel len op, aan het welslagen mede te werken. Verpoozing werkloozen. Vrijdagmor gen, omstreeks 11 uur sprak voor de in groote getale opgekomen werkloozen in het verpoozingslokaal de heer G. Bulten, Bur gemeester dezer gemeente, die op zeer po- pulaire wijze naar voren bracht Joost van Vondel's Gijsbrecht van Aemstel en an dere gedichten, uit welke hij verschillende I passages heeft voorgedragen, toegelicht en besproken. Uit het aandachtig gehoor en I het hartelijk applaus aan het einde van den voordnacht bleek, dat spr. met deze j causerie en declamatie groot, succes had geoogst. Van vele der aanwezigen zal wel do wensch in stilte zijn uitgegaan, dat bur gemeester Bulten nog eens voor hen zal ver schijnen. Werkloozen-comlté. De door de R. R. Muziekvereeniging „St. Cecilia" aangekon digde Fancy Fair, is nader vastgesteld op Maandag 13 en Dinsdag 14 Februari. Dat velen aan de oproep van de muziekvereeni ging mogen gehoor geven om belangstelling te betoonen voor het goede doel n.l. ten bate van het Werkloozencomité en de mu ziekvereeniging. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente zal op Woensdag 18 Januari des morgens 9.45 uur in het openbaar verga deren. Behandeld zal worden: 1. Notulen; 2. Mededeeling ingekomen stukken; 3. Twee de stemming over het voorstel tot invoe ring van het leervak „Handenarbeid" op de O. L. school No. 1; 4. Ontheffing voor schriften Bouwverordening; 5. Vaststelling retributiekohieren; 6. Verzoek subsidie Tuinbouwcursus; 7. Reclames aanslag schoolgeld; 8. Voorstel benoeming van den heer Huibers tot Directeur van het Ge meentelijk Electriciteitsbedrijf, in verband met liquidatie N.V. Electriciteits-Maat- schappij „Wassenaar"; 9. Wijziging erf dienstbaarheid pompgemaal der stichting „lnmalmg Duinland"; 10 Verzoek beper king drankwetverloven; li. Wijziging ver ordening heffing en invordering keurloon; 12. Bevestiging regelen verhouding Wijkge- bouw tot de gemeente; 13 Voorste] tot aanstelling van een boventallige leerkracht aan de Openbare Lagere School No 3 aan de Bloemcamplaan; 14. Verkoop bouwter rein aan de van Zuylen van Nijeveltstraat; 15. Wijziging begrooting 1932 en 1933; 16. Verzoek wijziging uitbreidingsplan (geslo ten bebouwing Z.O. Zijde Schouwweg). Wit-Gele Kruis. Bij gelegenheid van de Wit-Gele Kruisweek werd Woensdag avond in het Patronaaisgebouw een zang en tooneelavond gegeven door leerlingen van de R. K. U.L.O. school voor Meisjes met medewerking van „The Funny Boys". De avond werd wederom geopend door dne voorzitter van het actie-comité de heer G. P. G. van Leeuwen, die de talrijke aan wezigen welkom heette en een opwekkend woord sprak om het Wit-Gele Kruis moreel en financieel te steunen. Op zeer verdienstelijke wijze werd opge voerd „Vlaamscbe Kermis" en een natura listische voordracht. Daarna volgde „Het sprookje van den boozen koning Winter en de Lentebloem, een kinderzangspel in drie bedrijven. Het spel en de voordracht vie len zeer te loven en de aanwezigen genoten dan ook in volle mate. De heer van Leeuwen bracht aan het slot alle medewerkenden en hen die de leiding ha-den gehad, dank. Het programma voor Donderdagavond had ook weder veel aantrekkelijks, zoodat ook op dien avond de groote zaal van het Patronaatsgebouw geheel gevuld was. Op dezen avond werd een demonstratie gegeven van de R. K. Gymnastiekvereni ging „Door Oefening Sterk'' welke als in alle opzichten geslaagd mag worden beti teld. Wat door deze jeugdige gymnasten is gepresteerd was boven aller verwachting. Een bewijs, dat de leiding bij den heer J. van der Weijden in uitstekende handen is. Gegeven werden achtereenvolgens vlag- oefeningen, vrije en orde-oefeningen, rek- oefeningen en een rekstand. Alle nummers verliepen ordelijk en werden dan ook met luid applaus beloond. Na dit optreden kwam de nog jeugdige mondharmonica-club onder leiding van den heer F. Westgeest voor het publiek. Zij liet zeer verdienstelijk hooren „Waldelust" en had ook veel applaus te oogsten. Na de pauze trad de club op met de Miss Bjanche-wal6, welke ook goed werd vertolkt, waarop de gymnasten weder het tooneel bestegen. Allereerst werd een plas tische stand gebracht, daarna vlagoefenin- gen, vervolgens wederom een plastische stand en een slotstand. Ook nu weder liep alles vlot, een bewijs dat er hard en met succes ia gestudeerd in de laatste weken. We twijfelen er dan ook niet aan of D.O.S., dat zijn ledental al tot 90 stijgen zag, zal weldra zijn 100ste lid kunnen boeken. The Funny Boys, die alle Wit-Gele Kruisavonden opluisterden, ver leenden ook op deze avonden hunne ge waardeerde medewerking. De voorzitter heeft alle medewerkenden bijzonder hartelijk dank gebracht en daar bij met name genoemd den heer J. van der Weijden, leider van D.O.S. die met zijn jon- gens zeer veel heeft gepresteerd, j Vrijdagavond was er niets aan de hand, maar Zaterdagavond kan men zich weder om terdege vermaken Voor dezen avond vermeld het programma „Bonte Avond" on der leiding van den humorist J. J. de Smit. Opgevoerd zal worden een door den heer J. J. de Smit in scène gezet tooneelstuk, ge* titeld „Om den hoofdprijs der Wit-Gele Kruisloterij*' of Buurman Piet waagt ook een kansje, terwijl ter afwisseling worden gegeven eenige duetten en voordrachten en The Funny Boys ook weder medewerking verleenen. Zondagmiddag om 2 uur is er een voet balwedstrijd tusschen Blauw Zwart I en Wilhelmus I uit Voorburg, waarbij de Bur gemeester den aftrap zal doen terwijl des avonds door de 'ft. K. Tooneelvereeniging „Onze Gezellen" zal worden opgevoerd het tooneelspel „De Roman van een Kranten jongen". WARMOND Uitvoering Warmondsche Fanfare. Onder zeer groote belangstelling gaf de muziekver eeniging Warmond's Fanfare een muziek- en tooneeluitvoering in hotel „De Stad Rome". Te ruim 8 uur opende de beer Bergman, voor zitter der vereeniging, de bijeenkomst, waarbij hij de aanwezigen een hartelijk welkom toe riep, inzonder den eer-voorzitter. Hierna werd overgegaan tot afwerking van het muziekpro gramma. welk programma zeer gevarieerd was. Alle stukken werden uitstekend uitge voerd en het klankgehalte en harmonisch ge heel was uitstekend. Het begon reeds uitste kend met de Marche aux Flambeau van G. Meyerbeer. Deze marche was het aanhooren zeer goed waard; hier werd werkelijk zeer goede muziek gegeven. Ook de andere stuk ken oogsten zeer veel bijval en het blijkt dat Warmond's fanfare nog steeds in klimmende lijn is. Na de pauze werd opgevoerd het blijspel io drie bedrijven getiteld: „De kwade huishoud ster". Dit stuk speelde in een plaatsje in Gel derland in den tegenwoordigen tijd. Dit stuk is voor de tooneellisten een waar succes ge worden en zij hebben de aanwezigen van bun spel werkelijk doen genieten. Wij zouden zeer zeker anderen tekort doen indien wij speciale personen naar voren brachten, want een ieder speede de hem uf haar toegedeelde rol uit stekend. De aantrekkelijkheid van dit stuk werd zeer verhoogd door de rolvastheid der spelers. Het is voor Warmond's fanfare een zeer geslaagden avond geworden en de eere voorzitter bracht dan ook een woord van dank aan allen, die aan hel welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. Een bijzonder woord van hulde, aldus spreker, komt toe aan de dames tooneellisten, die in het stuk geen onbelangrijke rol hebben gespeeld. Als waar deering voor hare prestaties bood spreker ieder dezer een doos bonbons aan. Alvorens men uiteen ging nam de voorzitter der ver eeniging het woord om het vertrouwen uit te spreken, dat al zijn de tijden moeilijk, de do nateurs de vereeniging niet in den steek zul len laten, doch zooveel mogelijk in hun ver mogen ligt deze zullen blijven steunen. Wij twijfelen niet of dit beroep van den zeer ac tieven voorzitter zal niet tevergeefs zijn. want Warmond's fanfare verdient steun en mede leven. GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE WEEKAGENDA R.K. VER EENIG ING EN TE LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secretariaat: Leliestraat 7. Zondag. H. Mis voor de levende en overleden van de R. K Fabrieksarbeiders- bond, 7A0 uur, in de Hartebrugskerk. Zondag. Feestavond Textielarbeiders in Concordia 8 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau toot de leden van de afd. Leiden en Omstre ken, 's avonds van 6.308 uur Bondsge- bouw, Steenschuur 15. Maandag. Ledenvergadering Bouwvak arbeiders 8 uur, zaal 6 Bondsgebouw. Maandag. Ledenvergadering St. Ra- phaël (groep Spoormannen) 8 uur. Maandag. Bestuursvergadering Bakkers gezellen, 8 uur. Dinsdag. Vergadering Feestcommissie St. Raphael 7.30 uur. Woensdag Feestavond Fabrieksarbei ders (Clubhuis Hazewindsteeg) 8 uur. Donderdag. Bestuursvergadering St. Pe trus, Propagandaclub 8 uur. Donderdag. Ledenvergadering St. Pau- lus, Overheidspersoneel, 8 uur. Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulcbn Studio", 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 7—1 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek 7.308.30 uur. Ziekenkas 7 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREEN I GING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zicb als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K Jongelingen vanaf 17 laar lederen Uien Maandag vaD de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenbuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 anr tot 2.30 uur, en van 7 tot 10.15; verplichte bijeenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waar genomen door de heeren P. van Bergen en Henegouwen en P. Klein. Van 1 tot 2 uur zitting bibliotheek. 8.15 Prijsbiljarten om prachtige prijzen Gezellen die gebruik maken van de spaarkas worden verzocht de boekjes in te leveren voor het bijsahrijven van de rente. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8 uur turnclub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof. 8.15 uur Damclub de S sleutels onderlin ge wedstrijden. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15, Woensdag 8.15 uur Liedertafe! jSeboe» tian Scha offer", Allen op tijd aanwezig. Vergadering van den Raad op Don derdag 12 Januari de® n.m. half acht. Afwezig met kennisgeving de heer N. P. Kaptein; verder zijn alle leden tegen woordig. Voorzitter is de burgemeester, de heer J. van der Meulen, die de vergadering opent met ambtsgebed. Het lezen der notulen wordt uitgesteld tot de volgende vergadering. De voorzit ter memoreert op deze eerste vergadering van het pas begonnen jaar in korte trek ken de bijzonderheden, die in het leven der gemeente in het afgeloopen jaar voorkwa men. Wijst daarbij op de zegeningen Gods die, niettegenstaande de druk der tijden, nog mochten worden genoten, wenscht de leden van den Raad voor persoon, gezin en zaken Gods onmisbaren zegen toe, en hoopt voor de toekomst, dat het oog op God mag zijn geslagen, en Hij lioht moge schenken in het duister. De heer D. de Bruijn, wethouder, spTeekt een woord van dank tot den voorzitter voor de hartelijke woorden tot den Raad ge richt en spreekt den wensch uit, dat God aan hem bij den voortduur lust en kracht mag schenken tot het vervullen van zijn zoo gewichtvollen en veelomvattenden ar beid. De voorzitter doet mededeeling van ingekomen stukken w.o. schrijven van het bestuur der Vereeniging Ziekenhuis- verpleging, waarin wordt verzocht terug te komen op het bsluit tot vermindering der subsidie aan de vereeniging, die zoo veel werk verricht in het belang de ge meente. De voorzitter zegt, dat ongetwij feld den arbeid door Ziekenverpleging ver richt, ten zeerste wordt gewaardeerd en op hogen prijs wordt gesteld. Een terugko men op het genomen besluit acht hij niet gewenscht in de gegeven omstandigheden, maar stelt voor bij de behandeling van de begroeting dit punt opnieuw aan de orde te stellen, wat wordt goedgevonden. Een Herv. School. Een adres van den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk, waarin wordt medegedeeld, dat besloten werd tot stichting van een chr. school, met verzoek de noodige gel den daarvoor beschikbaar te stellen, wordt gesteld in handen van B. en W. Verder is ingekomen een verzoek van den heer C. Quartel tot plaatsing van een zijner kin deren, dat lijdende is, in een inrichting. Wordt verwezen naar B. en W. om prae- advies. Inrichting van een hulp postkantoor. Hierop stelt de voorzitter aan de orde punt 2 der agenda: Voorstel om in begin sel te besluiten of door de gemeente al of niet een bulppostkantoor gebouwd zal wor den in de kom van het dorp. De voorzittei geeft omtrent deze zaak een breedvoerige toelichting en deelt oa. mede, dat tenge volge den aanleg van de Provinciale weg, die aan onze gemeente zal worden gelegd, ook het bestaande postkantoor 1 Augustus a.s. zal moeten worden ontruimd Een ingezetene onzer gemeente heeft aan geboden voor eigen rekening een woning te bouwen in de Tqr^nstraat, en die te doen inrichten voor een postkantoor, waar van dan do huur zal bedragen ƒ7.per week. De inspecteur heeft zich persoonlijk op de hoogte gesteld van dit plan, en acht het een zeer gewensohte oplossing in deze zaak en verlangt nu voor 15 Jan. a.s. een beslissing van den raad of zij hier mede accoord gaat, zoo niet dan zal de ge meente genoodzaakt zijn in den loop van dit jaar voor een gelegenheid te moeten zorgen, wat ongetwijfeld groote offers van de gemeente zal vragen. Door B. en W. zijn pogingen aangewend, aangezien de Toren straat hun geen geschikte gelegen heid voorkomt tot plaatsing van een post kantoor, om uitstel van den datum der beslissing te verkrijgen, maar echter zon der resultaat. De voorzitter legt er dan ook den nadruk op, dat beslist voor 15 Jan. a.s. een beslissing van den raad wordt ver langd, daar anders de gemeente in de noodzakelijkheid komt een woning te moe ten bouwen, en dit in de gegeven finan cieels omstandigheden niet gewenscht voorkomt en stellig moet worden ontra den. Bij de bespreking dezer zaak, waar aan alle leden deelnamen, blijkt, dat de geboden gelegenheid voor dit doel, nie mand gewenscht voorkwam en zijn alle overtuigd, dat de kom van het dorp hier toe de geschikste gelegenheid is. Aange zien echter een beslissing moet worden ge nomen en de raad uit financieel oogpunt geen verantwoordelijkheid op ziöh kan ne men, worilt na zeer breedvoerige bespre king op voorstel van den heer O. A. van Dam met algemeene stemmen besloten tot het volgende: De Raad spreekt zich uit, dat de Toren straat geen geschikte plaats is voor een postkantoor. Hij voelt veel voor een kan toor in de Dorpsstraat, doch wenscht dit niet te waarborgen. Echter in aanmerking genomen, dat het tegenwoordige kantoor nog geruimen tijd in gebruik kan blijven, dringt zij aan op uitstel, om op deze wijze uit te zien naar een geschikte plaats voor dit doel. Bij de rondrraag informeert de heer Scheel of nog geen antwoord van den Mi nister is ingekomen inzake verlaging van de huur van de woningen van „Volksbe lang", waarop de voorzitter ontkennend antwoordt, maar mededeelt, dat het voor- nemen bij hem bestaat persoonlijk deze zaak met den Minister te gaan bespreken. Niemand moer het woord verlangend, sluit de voorzitter de vergadering. 45 cent per V2 pond - 18 cent per ons HAVEN 20 - Fa. Wed. C. J. VISTER - LEIDEN 8.30 repetitie tooneelcub „Adolf Kol- ping". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur 8.30 uur vergadering Commissarissen Afd. Gezellen. Vrijdag 8.15 uur Symphonic „Franz Schweitzer" Bij Symphonie „Franz Schweitzer" zijn er nog eenige instrumenten over die het bestuur graag bezet zag. Gezellen hebt U aanleg voor muziek, dan is bij de Symphonie uw plaats. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8.15 uur Kegelclub de Poe delaars lederen Zondag van 1 tot 2 nur en iede- ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Zondag 29 Jan. beginnen de 7 Zondagen, die het feest van St. Joseph voorafgaan. Het Bestuur der Retraiteclub zag graag dat -vooral de jon gere Gezellen nog meer gebruik maken van bet sparen voor de retraite als men we kelijks 15 centen spaart verzekert men zich zeker van een plaats. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. Zaterdag. Leesbibliotheek van 89 uur. Zondag van 1 tot 2 uur Bibliotheek. Dinsdag 8.30 uur Aloysiusgroep. Woensdag 7 uur Tarcisiusgroep. Vrijdag 8.30 uur Don Bosco-groep. Zaterdag 5 uur Huisvlijtclub. ONS CLUBHUIS „ST. ANT0NIUS". Zondag 4A0 uur Contributie betalen en ontspanning voor jongens onder de 14 jaar Dam wedstrijd. 5 uur Tooneelclub. 7.15 uur Biljarters. 7AO uur Ontspanning voor jongens bo ven de 14 jaar. Biljartwedstrijd tegen het St. Petrus- Patronaat. Maandag 6A0 uur Tooneelclub. Dinsdag 8 uur Tooneelclub. Woensdag 10 uur Botanieclub. 6 uur Postzegelclub, jongste afd. 6.45 uur Postzegelclub hoogste afd. 7 uur Zaagclub. Jongste afd. 7AO Esperantoles. Allen present Been Tooneelclub. Vrijdag 7.30 uur Groep K en P. Allen worden verwacht Zaterdag 7 uur Contributie betalen. Bi bliotheek en spaarbank. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9 uur Morgengebed en H. Mis met onderrichting, 1010.15 uur ontbijt, 10.1511.30 Ontspanning voor Afd. I 5.30 uur, Godsdienstonderricht, 6 uur Lof, waarna ontspanning voor alle afdeelingen e.30 uur Bibliotheek en Spaarbank. Maandag 89.30 uur Teekenen. Dinsdag 6.307.30 uur vlecht- en car- tonnagewerk jongste afdeeling. Woensdag 34 uur Zangles. Donderdag 6.30—7.30 uur Vlecht- en Cartonagewerk hoogste afdeeling. 7.309.00 uur Sloyd. Zaterdag 6 uur Gymnastiek jongste af deeling. 7 uur Gymnastiek hoogste afdeeling. 8 uur Ontspanning. ZITA-VEREENIG ING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voorHollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.0011.00 uur Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis- ies op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades. Excelsior, Voranllll Zaterdag: 3.30 uur Mulo en Cadetten- club; 7.30 Volkszang; 6.309 uur Contri butie betalen. Zondag: Trits voor de Graalwachten „Techniek der organisatie"; 11 301.00 u. contributie betalen; 1A0 Kruis kind ere i%- Leidstersvergadering; 23.30 uur zangles. 3.30 uur Cadettenclub. 's Avonds om 8 uur Graal-film. Alle Graalleden die Zondagavond gaan moeten uiterlijk om half acht aan het Clubhuis zijn en keurig in uniform. Maandag. 7.45 uur H. Mis; 89 uur Gym St. Ur8ulasteeg; 8.309.30 uur Gymn. Hee- rensingelschool; 89.30 uur naaien, knip pen en reidansen. Dinsdag: 79 uur Reliëf en naaien; 9 uur Leidstersvergadering. Woensdag: 1.303.00 uur diverse Kruis- kinderenclubs en van 3.004.30 uur voor de grooteren; 8.009.30 uur naaien, knip pen reidansen. Donderdag: 56 uur Gym. Afd. A 67 uur Gym. Muloclub; 8.309.30 uur Gym. Afd. B; 8.3010.00 uur Mandoline; 8.00 9.30 uur houtzagen, huisvlijt, reidansen, weven, handwerken voor de kapel; 2e jaars kookles op de Vakschool. Vrijdag: 8.009.30 uur naaien, knippen en reidansen. Graalwachten als gewoonlijk.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10