KATWIJK ALS MODERNE BADPLAATS DONDERDAG 12 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 GROOTSCHE NIEUWBOUW WAAR EERTIJDS HET BADHOTEL KWIJNDE OUDEWETERING. Fonds voor ziekenverpleging. Gister avond had in hotel van den Bosch een bui tengewone vergadering plaats van boven» genoemd Fonds. Door afwzigheid van den voorzitter, den heer P. Roeloffs, stond de vergadering onder leiding van dr. van dei Bijl. Deze opende do vergadering met een hartelijk woord van welkom tot de vrij- tairijk aanwezige leden. Na lezing der notulen werd overge gaan tot het belangrijkste punt der agenda n.l. de wijziging van het Huishoudelijk Re glement. Het bestuur stelde in verband met het tekort over het afgeloopen jaar, dat 500 a 600 beloopt voor om den tijd, gedurende welke de kosten van zie kenverpleging voor rekening van bet. fonds wordt genomen terug te brengen van 13 weken op 7 weken. Hoewel dit een zeer ingrijpend voorstel is, valt er in dezen tijd geen ander middel aan te wijzen, waar door het tekort kan worden weggewerkt en de vergrooting van het tekort kan wor den voorkomen. Bovendien blijft het Fonds met een uitkceringsduur van 7 weken neg aan de spits staan, in vergelijking met an dere fondsen hier in de buurt. Het reeds verstreken gedeelte van het loopende boek jaar (1 October—30 September) heeft we derom heel veel van dc kas van het fonds gevergd, zoodat het bestuur geen andere mogelijkheid meer ziet dan is neergelegd in het voorstel. De heer J. N. Los vraagt of bet de bedoeling van het bestuur is om de in de vergadering van October jl. aangeno men extra-heffing van 25 pet. op alle con tributies tevens te handhaven. De voorz. antwoordt bevestigenddie verhooging strekt tot wegwerking van hel bestaande tekort, terwijl de verkorting van den verplegingsduur tot doel heeft om den financieelcn toestand van het fonds vooi de toekomst veilig te stellen. Na nog enkele besprekingen werd het bestuursvoorstel met algemeene stemmen aangenomen. Bij het volgende punt der agenda werd aan het bestuur machtiging verleend tot het aanvragen van de Koninklijke goedkeu ring op dc statuten cn werd het voorts ge machtigd, om de door den Minister van Justitie eventueel noodzakelijk geacht wor dende wijzigingen in de statuten, voor zoover deze niet van princiuieelen aard zijn, daarin aan te brengen. Hierna werd de vergadering onder een woord van dank voor de vlotte samenwer king gesloten. SASSENHEIM. B. V. L. Gisteravond werd in het Iv.S.A.-gebouw de eerste bijeenkomst ge houden van de leden van den B. V. L. Een 35-tal leden werlen door den voorzitter, den heer P. Le Grand, met een toepasse lijk woord verwelkomd, waarna een schiet wedstrijd werd begonnen. Het ligt in de bedoeling deze onderlinge wedstrijden tel kens om de 14 dagen te houden. „St. Paulus". Dc ambtenaren-verecni- ging „St. Paulus" vergaderde gisteravond in een der bovenzalen van K.S.A. De voor zitter heette allen van harte welkom, con stateerde dat het afgeloopen jaar een klein offer is gevraagd. Dc notulen der twee vorige vergaderingen worden goedgekeurd. De ingekomen stukken handelden over pro paganda, wat hier weinig nut heeft. De correspondentie met het H. B. werd voor gelezen, om den lede nhet verloop hiervan duidelijk te maken. Kapelaan Westerkamp werd met eenige toepasselijke woorden ge ïnstalleerd, waarna de Kapelaan dankte en zijn medewerking toezegde. Ook werd ver slag uitgebracht van de bondsvergadering. De secretaris gaf hierna rekening cn ver antwoording, waaruit bleek dat een klein •batig saldo aanwezig is. De secretaris word herbenoemd. Bij gelegenheid zal bekend gemaakt worden, wanneer een H. Mis zal opgedragen worden. Na de rondvraag wer den eenige huishoudelijke zaken bespro ken, Avaarna sluiting. Geboren: Alida Catharina d. van A, R. J. Berbee cn A. C'. Zwetsloot. Helena d. van C. van der Ploeg en A. P. Sikking Jacobus Cornelis z. v. G. W. dc Zwart en M. Th. van der Mcijden. Overleden: Adrian a Petronella Oas- pers 14 j. Gerardus Vlasveld 83 j. Ingekomen: E. Stroba van Duisburg Hamborn (D.). G. de Croix, van Den Haag. Vertrokken: A. E. Schalk naar Al kemade. J. Kozijn naar Alphen aan den Rijn. VOORHOUT. Muziekuitvoering. Maandag- en Dins dagavond gaf de Voorhoutsche Harmonie kapel „St. Cecilia"' onder dirigentschap van den heer Bolderdijk van Leiden, een uitvoering in café „Boerhaave'', voor een goed bezette zaal. Maandagavond werd deze 22ste uitvoe ring geopend door den voorzitter den heer G Witteman, die in welgekozen woorden dank bracht voor dc opkomst, in het bij zonder voor de aanwezigheid van den heer G. Bulten, Burgemeester en beschermheer van bovengenoemdo muziekvereeniging. Spr. hoopte, dat het oen recht gezelligen avond zou mogen worden. De avond werd ingezet met een marsch, •die gespeeld werd ter gelegenheid van de ■opening van het Vaticaansche Radiostation, welke zeer •geestdriftige marsch een uitbun dig handgeklap oogstte. Vervolgens werden nog meerdere nummers afgewerkt, die we derom hebben bewezen, dat op muzikaal gebied, ook in Voorhout nog heel wat goeds te halen is, aan welker welslagen een spe ciaal woord van hulde dieïit te worden ge bracht. aan den heer Bolderdijk, die op uit nemende wijze zijn manschappen in be dwang had. Na eenige nummers te hebben gespefeld, nam Burgemeester Bulten het woord, om de aanwezigen aan te sporen, donateur of kunstlievend lid der vereeniging te worden of te blijven. Spr. meent dat het hier juist op zijn plaats is, om dengene te gedenken, die in de laatste dagen is overleden, van wien we zoo juist een nummer hoorde spe len, n.l. La Fille du Régiment, van Joh. Kessels. Deze componist is geweest een man, die vooral onder het gewone volk de muziek zoo heeft opgevoerd. Vervolgens wijdt spr. enkelo woorden aan de door de Muziekvereeniging te organiseeren Fancy Fair. Spr. hoopt op de daadwerkelijke me dewerking van alle ingezetenen van Voor hout, opdat het schoone doel der vereeni ging, om 50% van de baten af te staan voor het Werkloozencomité, met succes moge worden bekroond. Hierna krwani men vervolgens aan het optreden van „The Music Makers" uit Lis- se die op zeer komische wijze dezen avond met voordracht, muziek en zang, telkens met afwisseling, wisten ten gehoore te brengen. Een daverend applaus bewees ook wel, welk een succes deze jeugdige humo risten uit onze naaste omgeving hadden te oogsten. Dat nog veel succes hun te wach ten staat, wenschen wij hen gaarne toe. Tusschen de bedrijven door kwam nog de voorzitter aan het woord, om nog eenige nadere toelichting te geven aan het door den beschermheer gesprokene over de Fancy Fair. Spr. riep vooral de medewer king in van den handeldrijvenden in deze gemeente, opdat door middel van giften prijzen kunnen worden beschikbaar gesteld. Spr. hoopte ook, dat nog meerdere dames zich zullen beijveren, om haakwerkjes e.d. te maken en als prijs te schenken aan ge noemde Fancy Fair. Zij die mogelijk geen bijdrage in natura kunnen geven, worden toch zoo mogelijk verzocht een geldelijke bijdrage te storten, opdat de Fancy Fair haar werk met succes bekroond zal mogen zien. Het eerc-comité bestaat uit Pastoor Heijtveld, Burgemeester Bulten, en P. L. van der Hulst, wethouder, als voorzitter van het Plaatselijk Werkloozencomité. Tot slot werd overgegaan tot gedeelte lijke ontruiming van de zaal en het duurde niet lang of jong en oud hadden spoedig de beenen van de vloer, om nog eenige uurtjes gezellig bij elkander te zijn. Het was voor elkeen een genotvolle avond. R.K.S.V. „Foreholte". Maandagavond 8 uur opende de wnd. voorzitter van ge noemde sportvcreeniging, de heer C. Heu- zen, de vergadering en heette alle aanwe zigen van harte welkom, in het bijzonder de nieuwe geestelijk adviseur, die door zijn tegenwoordigheid alhier een blijk van me deleven met de sport heeft gegeven. De Secretaris las hierop de notulen der vorige vergadering voor. welke behoudens een ondergeschikte wijziging, onveranderd werden goedgekeurd, onder applaus der vergadering. De wnd. voorzitter nam hierop het woord en zeide^ dat het hem een zeer zware taak was, om een geestelijke als adviseur te installeeren. Niettegenstaande dat zal spr. trachten het dusdanig te doen, als het in zijn vermogen ligt, waarin spr. ten volle is geslaagd. Spr. en zijn medebestuursleden, hadden al spoedig opgemerkt dat ze in den nieuwen geestelijke een „Kracht" hadden gewonnen, een man, die iets voor de sport voelt, waarom hij hem zelfs durft noemen „Onze Sportman". Spr. hoopt, dat de nieu we Kapelaan steeds zal blijven toonen te zijn een sportvriend, en zeide hem voor ge ïnstalleerd. In zeer prettige bewoordingen dankte de geestelijk adviseur voor de installatie- woorden van den wnd. voorzitter. Als één van de meest opvallende en aangename on dervindingen hier in Voorhout noemt spr. dat de eerste corporatie die spr. kwamen verwelkomen was: de R.K.S.V. „Foreholte'', wier bestuur, dat toen nog zonder voorzit ter zat, ervan overtuigd was, dat het steun noodig had, welken steun zijn meenden te moeten zoeken bij den nieuwen energieken kracht: de geestelijk adviseur. Het bestuur deed nu een beroep op dezen, en verzocht hem als voorzitter in de vereeniging plaats te nemen. Voorloopig zal nu Kapelaan v. d. Hoek het voorzitterschap waarnemen, op welk woord een uitbundig voetgetrappcl en handgeklap zijn toespraak onderbrak. Ook spoort de nieuwe voorzitter de Junioren vooral aan, een goed voorbeeld te nemen aan de Senioren. Hierop nam de heer C. Heuzen het woord, om de tolk te zijn van alle aanwe zigen en den voorzitter, tevens geestelijk adviseur der vereeniging dank te te bren gen voor zijn bereidwilligheid, zijn sympa thie voor een organisatie <lic er wezen mag, en hier en daar bijstand en hulp noodig heeft. Dat deze hulp en bijstand nu van den nieuwen voorzitter moge bekomen, is de groote wensch van alle aanwezigen. Ten slotte deed spr. nog eenige mededeelingen over het Sportkrantje waarna kapelaan v. d. Hoek er nog een schepje opdoet. Hierna volgde de rondvraag, die zeer ge animeerd en vlot verliep, waarna de verga dering werd gesloten met den Chr. groet en allen voldaan en hoopvol over den nieu wen voorzit Ier huiswaarts keerden. WARMOND. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesver- eeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" hield onder voorzitterschap van den heer Rurck- sen een algemeene, tevens jaarvergadering in Hotel de Zon. De groote problemen van dezen tijd hebben zeer zeker ook de be langstelling gekregen van de Warmondsche Roomscke kiezers, want er waren niet min der dan 126 leden vertegenwoordigd waar onder zeer velen behoorendc tot do ko mende generatie. Nadat do voorzitter de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend en de aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen inzonder aan Pastoor en Kapelaaij en den spreker van dezen avond, den heer H. L. van Delft, werden door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen en onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Bij het punt der agenda: Ingekomen stukken, deelde de voorzitter mede, dat was binnengekomen een aanbieding van De geschiedenis van den aankoop van het Badhotel-terrein, alhoewel al ruim 2 jaar oud, is de meeste Katwijkers nog wel be kend. Het heeft veel pennen in beweging gebracht en er is zeer veel over gespro ken. Nadat het eenigen tijd geleden is bouwrijp gemaakt, hebben <le architecten Hooijkaa-s en Lokhorst opdracht gekregen een plan te ontwerpen Om een en ander over deze plannen te hooren was de pers ten gemeentehuize uitgenoodigd, waar in bijzijn van den Burgemeester, wethouder Dubbeldam, den gemeente-secretaris, de Directeur van Gemeentewerken, de heer Lokhorst, een toelichting gaf bij de be staande teekeningen van de plannen, die er grootsch en schitterend uitzien en van dit dorpsgedeelte een geheel ander Kat wijk zullen maken. Het terrein beslaat een oppervlakte van pl.m. 16000 M2., is gelegen aan de van Was- senaerkade (boulevard) ten N.-W. van het Waaigat. In verband met de aansluiting aan de bestaande straten was een afhel ling van phm. 3 M. in Zuidelijke richting noodzakelijk en moest de bebouwing hier naar worden ontworpen. Het hoogteverschil is per bouwblok op de verdiepinghoogte van den beganen grond verwerkt, waardoor een rustig sil houet bleef behouden. De perceelen aan den boulevard gelegen zijn bestemd voor pensions, café, lunchroom en dergelijke (e.v. woningen), terwijl een gedeelte is gereserveerd voor Hotel-cafè- restaurant met aangrenzend terras als af sluiting van een achtér den boulevard ge lgen pleintje, waardoor de aan dit plein gelegen bovenwoningen vrij uitzicht op de zee behouden. Het ligt in de bedoeling alvorens tot partieelc bebouwing over te gaan bovenge- den heer August de Laat, waarbij deze zich beschikbaar stelde om de vergaderingen der vereeniging op te luisteren met humoristi sche liederen en voordrachten. Hoewel de voorzitter van oordeel was, dat een beetje meer humor aan de zaak geen kwaad zou doen, meende hij dat het bestuur op deze aangelegenheid niet'moest ingaan. Conform werd besloten. Een uitvoerige discussie ontspon zich over een eventueel te verlcc- jien bijdrage aan den Bond van R. K. Ge meenteraadsleden. De heer Weyers zeide geen voorstander te zijn voor aansluiting doch wellicht zou het bestuur hem omtrent deze aangelegenheid, nader kunnen in lichten, waardoor hij van zienswijze zou kunnen veranderen. Ook de heer Zwetsloot voelde niet veel voor het lidmaatschap de zer vereeniging, omdat hij betwijfelde of deze vereeniging wel levensvatbaarheid be zat. Bovendien, aldus spreker, is de wijze waarop zich deze vereeniging bij de R. K. Raadsleden heeft aangediend mij onsympa thiek. Het is heel gemakkelijk iemand een kwitantie thuis te sturen voor verschuldig de contributie wegens lidmaatschap terwijl men zich nimmer heeft opgegeven. De hec Luyten zou gaarne de mecning willen hoo ren van het bestuur, dat van de kwestie, aldus spreker, toch wel een diepgaande stu die gemaakt zal hebben. De voorzitter zei- de, dat dit niet het geval was, maar als dc leden zouden besluiten tot aansluiting aan den Bond, dan zou het bestuur hiertegen geen bezwaren hebben. Na nog eenige be spreking werd besloten, tot genoemde orga nisatie toe te treden, waarbij-echter aan de Raadsleden volkomen vrijheid van hande len gegeven werd, hoewel de wensehelijk- heid werd uitgesproken, dat het in het be lang der R- K. fractie was, indien de Raadsleden dezer fractie toetraden tot be doelde organisatie. Nog werd voorlezing gedaan van een in gekomen schrijven van den heer C. M. van Stijn Jr. waarbij deze een herziening dei- bouwverordening vroeg om alzoo te kun nen komen tot een meer soepele en mildere toepassing dezer verordening hetgeen spre ker in het belang van den groei en bloei der gemeente achtte. De voorzitter ver zocht den heer van Stijn zijn voorstel na der te willen toelichten, waaraan deze ge volg gaf in dien zin, dat hij de Raadsleden en Wethouders een voor een de revue liet pas see ren waar het betrof de uitvoering der verordening en him handelwijze in deze. De heer Weyers kwam tegen een dergelijke behandeling dezer aangelegenheid sterk op en betreurde het, dat de voorzitter toeliet dat deze zaak op uitgesproken persoonlijke wijze werd behandeld. 'De voorzitter zeide, dat het bestuur nog geen gelegenheid ge had had zich omtrent het ingekomen schrij ven te beramen. De heer Luyten was van oordeel, dat de gang van zaken in het bestuur niet was zooals deze behoorde te zijn. Er komt een ingekomen stuk binnen, aldus spreker, *wat wordt voorgelezen, waar op debat en discussie wordt toegelaten, en wanneer dan naar het oordeel van hot be stuur wordt gevraagd, komt de simpele ine- dedcelang dat het bestuur zich nog niet beraden heeft. Het bestuur wordt dus reeds bcïnfluenceerd door de leden voordat het zelf een eigen meening omtrent een aange legenheid heeft gevormd. De voorzitter be twistte het gesprokene door den heer Luy ten en zeide dat het bestuur zich geheel •heeft gehouden aan het desbetreffende re glement. Eind van deze bespreking was, dat het bestuur in een volgende vergadering met een praeadvies zal komen. Uit het fi- nancieele verslag bleek, dat de ontvang sten hadden bedragen 330.50 en de uitga ven 270.34, zoodat een batig saldo te boe ken viel van 60.16. Aan de penningmee ste no em de perceelen als één complex uit te geven ten behoeve van e.v. exploitanten. De overige bouwblokken zijn bestemd voor woningen, bestaande uit beg. grond en 2e verdiepingen (enkele met 1 verdieping), terwijl enkele winkels op belangrijke hoe ken zijn ontworpen. Aan den verkeersweg welke toegang geeft tot de v. Wassenaerkade zullen 4 win kels tot een geheel worden vereenigd en 3 M. teruggebouwd, waardoor een be schutte galerij ontstaat, welke zoowel voor badgasten, bewoners als winkeliers een aantrekkelijkheid zal vormen. Ook aan het reeds genoemde pleintje zijn winkels ge groepeerd en geven een aardig accent in dit intieme hoekje. Op twee plaatsen in het plan is een ga rage geprojecteerd, waarvan één met bo venwoningen welke reeds spoedig in uit voering zal komen. De bebouwing van het Waaigat is mede in het plan opgenomen om te voorkomen, dat de bestaande wanor delijke toestand gehandhaafd blijft en schade zou doen aan het geheel. Met eenige soepelheid in de voorschrif ten is het mogelijk ook in de toekomst hier een goede bebouwing te verkrijgen, mede in verband met een geprojecteerde Binnen hof welke een gelijkwaardige omsluiting vraagt. De bebouwing zal worden uitgevoerd door de architecten Hooijkaas en Look horst (de ontwerpers) te verstrekken tee keningen cn voor te schrijven materialen. Van de daarvoor aangewezen speciale blokken kan in overleg met de e.v. exploi tanten een andere bebouwing worden toe gestaan binnen het schema van het thans ontworpen plan. Reeds zijn verschillende aanvragen voor bouwgrond in behandeling. resse werd een woord van dank gebracht voor het gevoerde beheer. Uit het door den secretaris uitgebracht jaarverslag bleek, dat het ledenaantal was geklommen van 592 tot 715 leden, aldus een niet. geringe toename van 123 leden. Hierna werden door den heer van Delft de verslagen uitgebracht van de gehouden vergaderingen van de Kamer-Centrale te Leiden en Gouda. Thans werd het woord gegeven aan den heer H. L. van Delft tot het uitspreken van zijn' rede getiteld „De politiok en de. jongeren" met als onderdeel „Wat ons in 1933 te doen staat". Uitvoerig werd door hem behandeld wat onder politiek verstaan wordt, waarbij hij gebruik maakte van di verse verschenen encyclieken, waarbij hij vooral de aandacht vestigde dat aan het sociaal economische en politieke werk bij zondere aandacht zal moeten worden ge schonken, wijl volgens spreker, hetgeen hij aantoonde met voorbeelden, het openbare leven der Katholieken van Nederland een vernieuwing op menig gebied behoeft. Hier is een groote taak, aldus spreker, wegge legd voor de jongeren, wijl hierin voor hun een heerlijke roeping ligt en wel de goede beginselen leeren kennen, ze beleven, en ze overgeven in de geesten van anderen. Het tweede gedeelte van zijn lezing was hoofdzakelijk gewijd aan den plicht van d6 R. K. kiezers bij de aanstaande Kamerver kiezing. De in de afgeloopen periode door de re geering genomen besluiten en beslissingen werden door hem scherp onder den loupe genomen. Zooals thans het werkprogramma is samengesteld, kan een ieder zonder een enkel bezwaar zijn stem op de R. K. Staats partij uitbrengen daar dit programma ge tuigd van een groote alzijdigheid en sterk rekening houdt met de heerschende crisis. Duidelijk toonde de spreker aan waarom men zijn stem niet kan geven aan andere partijen als de S. D. Al. P. en de R. K. Volks partij, waarbij hij de houding dezer Laatste partij, vooral ten opzichte van de geeste lijkheid. sterk laakte Spreker hoopte, dat door eendrachtig samenwerken het zou mogen gelukken het huidige extra parle mentaire kabinet, mede door toename van R. K. Kamerzetels te vervangen door een oprecht christelijk ministerie, zonder dat wij, Katholieken, zullen verlangen, dat Roomsch daarin troef is. Een hartelijk applaus beloonde spreker voor dit met groote aandacht gevolgd be toog, terwijl hij ook tevens een woord van dank in ontvangst had te nemen van den voorzitter. Van gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door de heeren Luyten en den Bunne. Als candidaten voor de Tweede Ka merverkiezing werden aangewezen de hee ren A. J. Loerakker, H. L. v. Delft, G. J. Kampschöer en M. v. d. Weyden. De go- bruikelijke rondvraag bracht nog eenige zaken van huishoudelijken en internen aard naar voren, waarna de zeer geani meerde bijeenkomst door den voorzitter werd gesloten. Hanze. Zondag a.s. wordt wegens het jubileum van de Hanze te half 9 een H. iMs voor de vereeniging opgedragen, na af loop waarvan gelegenheid bestaat voor een gemeenschappelijk ontbijt in Hotel De Stad Rome. De geest, adviseur zou er prijs op stel len, indien de Hanzeleden zooveel moge lijk present zoudeu zijn. ZEGWAART. Begrafenis E. H. Chardon. Onder groote T^angstelling had Woensdagmid dag op de begraafplaats der Ned. Herv. Gemeente alhier de begrafenis plaats van den beer E. H. Chardon. De baar werd ge dragen door bestuursleden van de Chr. School, van welk bestuur de overledene in Maart a.s. 50 jaar deel zou hebben uitge maakt en bestuursleden der A.-R. Kiesver eeniging. Daarachter hadden zich aange sloten de colleges van Burgemeester en Wethouders van Zoetermcer en Zegwaart, de gemeente-secretaris, het onderwijzend personeel der Chr. School e.a. Aan de ge opende groeve werd het woord gevoerd door Ds. H. Versluys, predikant bij de Ger. Kerk alhier, vervolgens door Burgemeester L. R. Middelberg, den heer A. van der Spek als voorzitter der Chr. Schoolvereeniging en den heer H. Nieuwenhuijzen, als voorzit ter van de afdeelmg Zoetermeer-Zegwaart der A.-R. Part-ij. Door een zoon van den overledene werd een dankwoord gesproken. Loop der bevolking. Bevolking op 31 December 1931: 2728 zielen; 1491 mannen en 1327 vrouwen. Totaal geboren: 56 m. en 54 vr. totaal l'lO; gevestigd 150 m. en 139 vr. totaal 289; totale vermeerdering 206 m. en 193 vr., totaal 399. Overleden 13 m. 9 vr. totaal 22vertrokken 94 m. 68 vr. totaal 162. vermindering 107 m. 77 vr. totaal 184. Blijft een vermeerdering van 99 m. en 116 vr. Op 31 December 1932 bestond de bevol king dus uit 1500 mannen en 1443 vrouwen. Totale bevolking op 31 December 1932: 2943 zielen. Aantal voltrokken huwelijken iii 1932: 11. Geboren: Adriana Anna Maria The- resia, d. v. A. P. A. Nouwens en J. C. W. van Dijk. Gerardus Johannes Carolus, z. v. P. S chol ten en M. W. van der Haas. Overleden: Elias Hendrik Chardon, oud 75 j. Gehuwd: M. Westhoek en C. F. Oost veen, beiden alhier. Z0ETERMEER. Meisje door auto overreden. Door eigen onvoorzichtigheid kwam de tienjarige Pietje B. alhier, op den Voor weg onder de auto terecht van den daar juist passeerenden heer B., eveneens alhier. Door de auto op te tillen kon het slacht offer uit haar benauwde positie worden be vrijd. De wielen waren niet over haar heen gegaan. Dokter Steurs constateerde een hersenschudding. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. BOVENHUIS UITGEBRAND. De bewoners moesten in allerijl vluchten. Hedennacht omstreeks 2 uur brak op de Stationsstraat alhier een ernstige brand uit het bovenpreceel bewoond dooi den heer Boogaard. D'e brand nam zóó snel in omvang toe, dat de bewoners in allerijl de vlucht moesten nemen, V«n den inventaris kon niets worden gered. Het perceel brandde geheel uit. In het benedenhuis, bewoond door den heer En gelsman, werd groote waterschade aan gericht. De brandweer was binnen een uur den brand meester. De oorzaak is tot lieden onbekend. Verzekering dekb te schade. Personalia. Onze plaatsgenoot. A. van van der Wacht, leerling van de Handels avondschool, slaagde voor het Mcrcurius- diploma Ned. Handelscorrespondentie. Aanrijding. Door K., besteller bij de firma van Gend en Loos, werd aangifte gedaan bij de politie, dat gisteren zijn wagen in de Emmalaan werd aangereden door den bestuurder eener vrachtauto uit Sneek. De schade, die nog al belangrijk is, zal waarschijnlijk onderling worden gere geld. BODEGRAVEN. Poging tot inbraak. Bij den heer A', D. aan den Goudsohe weg, nabij de Spoo- kersbrug hebben ongenoode gasten ge tracht, zich toegang te verschaffen tot deze woning, door middel van het uitsnij den van een ruit. Dc naaste buren, zijn in het bezit van een hondje die het onraad verklapte, waarop de inbreker(s) heb ha zenpad kozen. Diefstal. Ten nadeele van K. te Zwam- merdam zijn een 30-tal kazen ontvreemd plus enkele fietslantaarns. Aanrijding. Na afloop van de verga dering van Dinsdagavond, gingen de be woners van de Heije gezamenlijk naar de markt, alwaar de autobus klaar stond. Een hunner, zekere v. d, P. werd echter door een luxe auto van v. d. B. bij de brug aangereden. Met een lichte hersen schudding werd v. d. P. opgenomen en naar z'n woning vervoerd. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: A. P. Oost veen, handelaar in radio artikelen, Leiden. Our. mr. F. H. Par- mentier, Leiden. A. Vcrhij, veehouder, Nieuwveen. Cur. mr. II. P. van Heijst, Alphen. C. de Koning, landbouwer, Haar lemmermeer. Cur. mr. H. J. M. Tonino, Haarlem. H. J. Warmerdam, winkelier in huis houdelijke artikelen, Hill e g o m. Cur. mr. H. J. M. Tonino, Haarlem. Jan Kuite, rozenkweeker, Aals meer. Cur. mr. Mej. D. M. 't Hooft, Aalsmeer. Opgeheven: J. W. A. v. d. Wiel, N i e u w-V e n- nep.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8