DONDERDAG 12 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN LISSE De Raad dezer gemeente kwam gister middag te 2.30 uur bijeen. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig de heeren Langeveld en Onderwater. Na opening las- de voorzitter het ambts gebed. Do voorzitter sDrak daarna de volgende Nieuwjaarsrede uit: Nieuwjaarsrede. Wij hebben het Oude Jaar uitgelide gedaan en nu het Nieuwe ons ten eersten male samenbrengt, rust op mij als voorzit ter de taak om de ons opgelegde werk zaamheden traditie getrouw met eipn en kel woord in te leiden. Gij zult niet van mij vergen, dat dit woord bij uitstek opgewekt zij. Hot jaar. dat wij achter ons lieten, tastte daartoe te zeer de welvaart aan van ons volk, bracht in do Nederland- sol ie economische activiteit over welhaast de gansche linie een te groote stagnatie, was te vol van zorgen en teleurstellingen. De enkele lichtpunten, dio er, Gode zij dank, ziin, behoeden ons voor pessimisme; onze stemming tot optimisme op te voe ren. vermogen zij echter niet. Wie zich maar halverwege indenkt in de verarming, die ook onze dorpsgemeen schap in het afveloopcn jaar onderging en zich een beeld vormt van de stijging harer lasten, zal begrijpen, dat de ge meentelijke overheid met ernstige be zorgdheid 1933 ingaat. Van de toenadering en samenwerking <ïer natiën is nog te weinig sprake, nog tè hinderlük zijn de belemmeringen in het handelsverkeer dan dat voor onze van den export "m r.-" de grond voor deze ernstiee bezorgdheid vooralsnog zal komen te vervallen. En al mocht zelfs de loop der dineen eenigo opleving brengen in het hoofdbe drijf dezer streek, dan nog zal naar het oordeel onzer bekwaamste landgenooten gerekend dienen te worden met een lang durig staan blijven op en trap van gerin gere welvaart. Het is zaak bij voortduring uit deze waarheden de noodzakelijke conclusie te blijven trekken. Niet om moedeloos te worden in een tijd, waarin moed en rusti ge bezinning meer dan ooit geboden zijn, maar om te erkennen, dat de nering kwij nende is en om naar oud-Hollandsohe wijs de tering naar die sledhte nering te zet- ten en ens te blijven aanpassen aan de nog steeds zich veranderende omstandig heden. Indien gemeenteambtenaren en gemeen teraad geliikelijk van deze gedachte door drongen blijven, wordt menschelijkerwijze alles gedaan om de gemeente berekend te houden voor het volbrengen harer plicht. In dit verband doe ik een beroep op al degenen, die feitelijk mede beschikken over -de besteding der openbare gelden. Ik denk hier aan de Hoofden van dienst inct wie ik uiteraard in nauwe relatie sta. Ik denk hier vooral ook aan de Hoofden der Scholen, met wie het Gemeentebe stuur uiteraard niet dagelijks contact heeft; waar echter ook hun goede gezind heid ons bekend is, moge ik het hier wel openlijk uitspreken, hoezeer het- dezer zijds op prijs zou worden gesteld, indien zij in deze uiterst moeilijke periode wilden overgaan tot een heel bijzondere mate van zuinigheidik moge hun dat te dringender vragen, waar de zware lasten, welke door de huidige tijdsomstandigheden aan de gemeente worden opgelegd, uit do zoo sterk verhoogde belastingheffing overdui delijk kunnen worden afgelezen. Ik kan hun de verzekering geven, dat een krachtige medewerking in deze door een ieder hoogelijk zal worden gewaar deerd. De werkloosheid, een der grootste gee- scls onzer dagen heersoht maar al te zeer ook binnen onze gemeentegrenzen. De ge meente doet ook in dit opzicht, wat in liaar vermogen ligt; het verheugt haar, dat zij bij de administratie der werkloozen zorg de goede medewerking der betrok kenen ondervindt; een- enkele maal kwam het nochtans voor, dat onjuiste of onvol ledige inlichtingen door betrokkenen werden verstrekt met het gevolg, dat eenigen op onrechtvaardige wijze tijdelijk meer ontvingen dan anderen, die in even zorgwekkende omstandigheden verkeer den; ik hoop, dat in het nieuwe jaar ons dit bespaard zal blijven en dat onzerzijds geen harde maatregelen tegen dezulken zullen moeten worden genomen, in het belang niet het minst van de zeer velen, die de hulp der gemeenschap van noode hebben. Deze opmerking geldt eveneens ten aan zien van inlichtingen te verstrekken aan het Burgerlijk Armbestuur, wiens leden toch reeds hun verantwoordelijke taak zoo uitgebreid en verzwaard zien. Wanneer in dezen geest door allen uiting wordt gegeven aan een juist 'in zicht in de huidige economische moeilijk heden en een ieder, in stede van zich vast te houden aan het onreëcle begrip, dat de gemeente het nog altijd wel betalen kan, er op deze wijze toe bijdraagt om de ge meente zoo goed mogelijk tot betalen van wat noodzakelijk is in staat te houden, is, zooals ik reeds zeide, in dat opzicht menschelijkerwijze het doenbare gedaan. Ilct- dagelijksch Bestuur onzer gemeen te heeft er zich over verblijd, dat zijn be leid in het afueloopen jaar bij de be handeling der begrooting kwam zulks tot uitdrukking do instemming van uwen Raad mocht verwerven. Wij geven gaarne de verzekering, dat wij ook in 1933 het ons mogelijke zullen blijven verrichten, tor bevordering van den goeden gang der gemeentelijke huishouding. Het is gemakkelijk genoeg in tijden, waarin alles vlot marcheert, zijn dagelijk- sche plichten met opgewektheid te vol voeren; ons de moeilijkheden van onze taak niet ontveinzend, doch evenmin er door overmeesterd, blijven wij ook thans ons opwekken tot vertrouwen in de toe komst. Wij weten, dat een kentering niet is uit gesloten, dat ook de tegenspoed vergan kelijk is en dat tegenspoed en voorspoed beide hun reden van bestaan hebben. Wij blijven als gemeentelijke Overheid ook in dit jaar God bidden om wijsheid en voor zichtigheid bij het vervullen onzer be stuurstaak. Gods zegen, steeds bij den aanvang on zer vergaderingen afgesmeekt, doe ook in 1933 onze beraadslagingen strekken tot bevordering van de ware belangen van deze gemeente. Jn dezen geest wenseh ik U en alle Lis- sers een gelukkig en gezegend Nieuwjaar. De heer Pijnacker beantwoordde namens den Raad dezen Nieuwjaarswensch, de ver zekering gevend dat de 'PJaad den Burge meester in zijn beleid zal steunen. Aan de N.V. Lissesche Kistenfabriek werd ook voor 1933 recht van koop ver leend van het perceel grond langs den Grachtweg. Het bes.uit tot verhuur van grond langs de Eerste Poellaan aan den heer P. Schol- to werd gewijzigd in dien zin, dat de ver huring in ieder geval na uiterlijk 10 jaren eindigt. B. en W. stellen voor het meterhuur- tarief voor gasmeters te wijzigen. Aanleiding tot dit voorstel is de om standigheid, dat het noodig is in ve.e per- ceelen een grooteren gasmeter te plaatsen, omdat de zich daarin bevindenden naar verhouding van het gasverbruik van te ge ringe capaciteit zijn, waardoor zij overbe last geraken en spoedig in reparatie ko men. Het belang van het gasbedrijf brengt mee, dat de meters voldoende groot zijn. Het belang der gasverbruikers is echter zoo weinig mogelijk meterhuur te betalen. Door ver.aging van de inkoopprijzen van gasmeters is het evenwel mogelijk, dat voor de bestaande huur een grootere meter geplaatst wordt, doch daarvoor is wijzi ging van het tarief noodig. De heer van Resteren betreurde het, dat de lagere meters niet worden verlaagd en de hoogere wel. De voorzitter antwoordde, dat het de be doeling is de drielichts-meter8 eruit te krij gen. Dan krijgen de gebruikers voor het zelfde geld iets beters. De heer C. Schrama merkte op, dat toch een verschil van 7 ets blijft bestaan. Om nu een hoogere meterhuur te vragen van mensohen, die bijna niets kunnen missen, vond spr. niet juist. Weth. Warmerdam wees erop, dat munt meters 14.— duurder kosten dan gewone meters. De heer Verduyn lichtte toe, dat ook de binnenleiding bij muntmeters voor rekening der gemeente kwam. Weth. Tromp zeide. dat voor muntmeters eigenlijk te lage huur wordt geheven. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Nagegaan zal worden of cenige wijziging alsnog mogelijk is. Steun Bloembollenkweekers. In aansluiting aan een onderhoud, bei- welk vertegenwoordigers van oen aantal gomeentcn in de z.g. bollenstreek ten De- partemenie van Economische Zaken en Ar beid met den heer Mr. Wintermans moch ten hebben en waarbij bleek, dat men op het Departement ten opzichte van het vraagstuk van steun- en credietver'.eening aan noodlijdende bloemboïlenbedrijven niet afwijzend stond, mits de gemeenten de be hoefte daaraan met concrete gegevens aan toonden en bereid waren het risico mede te dragen, hadden B. en W, op 11 October j.l. een bespreking met den Raad. De Raad bleek toen niet ongenegen in de garantie van eventueel te verstrekken rijkssteun te participeeren, terwijl een Com missie uit zijn midden bereid was de ver langde gegevens te verzamelen. Daarna maakte ditzelfde punt in verga deringen in deze streek een onderwerp van bespreking uit. Het kwam wenschelijk voor gezamenlijk te trachten den rijkssteun te verkrijgen en daartoe aan de gemeenteraden voor te stellen ten eerste to besluiten voor ten hoogste 30 procent garant te zijn voor de terugbe taling van door het Rijk verstrekten steun; ten tweede de bovenbedoelde gegevens te verzamelen. Tevens werd overeengekomen, dat de Burgemeester van Noordwijkerhout voor de gezamelijke verzending van deze raads besluiten en gegevens aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid vóór 15 Januari a.s. zorg zal dragen. In deze gemeente zijn de noodige gege vens door genoemde Commissie verzameld. Een 22-tal aanvragen om steun kwamen tot op heden in tot een totaal bedrag vau 36.900, waarvan na een zakelijk onderzoek een bedrag van 16450.kan worden ver leend. Aangezien evenwel niet vaststaat, dat. of wanneer door het Rijk steun zal worden verleend, komt het B. en W. noodig voor, dat het steunplan, vastgesteld in de ver gadering van den 9 December 1932, ook voor het jaar 1933 geldt. Vele daarbij be trokken kleine kweekers genieten thans steun van het Burgerlijk Armbestuur, welke steun geheel ten laste der gemeente komt. Om overgang naar eenig steun-, crediet- of saneeringsolan van rijkswege echter moge lijk te maken, hebben B. en W. dit. plan aangevuld met een nieuw artikel 9. In afwachting Steunwet een plaatselijke steunverlening. Na een langdurige geheime zitting werd deze regeling als volgt vastgesteld. 1. De gemeente Lisse etelt ten behoeve van de credietverleening aan noodlijdende bloeinbollenkweekers in die gemeente een crediet beschikbaar van ten hoogste 25.000. 2. Dit crediet wordt ter beschikking ge steld door tusschenkomst van de Coöpera tieve Boerenleenbank voor Lisse en Om streken voor in de gemeente Lisse woon achtige noodlijdende bloembollenkweekers op aanvraag van dezen bij de na te noemen Commissie van Advies. 3. Het crediet wordt alleen verstrekt voor de betaling van bedrijfsbenoodigd- heden, bedrijfsonkosten en voor levenson derhoud van den debiteur en zijn gezin tot een maximum van 700. 4. Voor de opgenomen credieten is ver schuldigd een rente en provisie, gelijk aan die, welke door de Coöperatieve Boeren leenbank voornoemd aan de gemeente Lis se in rekening zullen worden gebracht voor het beschikbaar stellen van de desbetref fende gelden. 5. Betaling van rente, provisie en aflos sing van de door de credietnemers opge nomen bedragen moet geschieden in dier voege, dat van het verschil'digde totaal be drag 40 pet. vóór of op lNovember 1933 en de resteerende 60 net. vóór of op 1 Mei d.a.v. is terugbetaald. 6. Tot zekerheidstelling der te verstrek ken credieten alsmede van de betaling van rente, provisie en aflossing, zal de crcdiet- nemer er in moeten bewilligen, dat op zijn bloembollenkraam een zoogenaamd kraam- contract wordt gesloten, waarbij de crediet- nemer zich tevens vernlicht zooveel van zijn teelt 1933 te laten veilen bij een der plaat selijke, veilingen a's noodig is tot. dekking van het door hem opgenomen crediet met rente en provisie, terwijl de betrokken vei ling van hem de bevoegdheid ontvangt en zich tegenover de gemeente Lisse verbindt de bedragen der verstrekte credieten mot verschuldigde rente en provisie in to hou den en aan de Coöperatieve Boerenleen bank voornoemd ten bate dier gemeente af te dragen. Indien de credietnemer .van deze voor waarden afwijkt, wordt het verleende cre diet met verschuldigde rente en provisie in een in zijn geheel opvorderbaar, ver- hoogd met de daaruit voortvloeiende kos- ten. 7. Aanvragen tot het verkrijgen van oen crediet als bedoeld in art. 3 moeten wor den gericht tot een door den Raad der ge meente Lisse in te stellen Oommissio van Advies, welke haar zetel heeft ten geraeen- tehuize van Lisse. Deze Commissie houdt er bij hare advie zen inzake te vorleenen credieten rekening mede, dat de kraamwaarde het te verstrek ken crediet ruimschoots dekt. 8. De beslissing omtrent het al of niet verleenen van een crediet berust bij Burge meester en Wethouders van Lisse. 9j Mocht van rijkswege eenig steun-, cre diet- of sanceringsplan ten behoeve van bloembollenkweekers of het bloembollen- vak worden vastgesteld dan hebben zij, die ingevolge de artikelen 1 tot en met S van dit besluit credieten hebben opgenomen, er in te bewilligen, dat alle aan hen van ge- meenteweec verstrekte credieten ten laste van het Rijk worden overgenomen, op de daarvoor van rijkswege vast te stel'en voor waarden, indien de gemeente zulks ver langt. Een onhoudbare toestand. Bij de rondvraag wees de heer C. Schra- ma nogmaals op de onhoudbare toestanden in de woningen aan den Stationsweg. Hier moet noodzakelijk ingegrepen worden. Bij boerenwoningen zijn de varkens dikwijls beter gehuisvest. De voorzitter antwoordde, dat. B. en W. zullen doen, wat mogelijk is. De heer A an Resteren deed beklag over de gevaarlijke tramhalten bij de Nachte gaal en Guldemond. De voorzitter zeide onderzoek toe. Hierna ging de Baad wederom in ge heime zitting. KATWIJK. Loop der bevolking. Bevolking op 31 December 1931 8204 manne, 7918 vrouwen, toaal 16122. In 1932 vermeerderd door ge» boorte 235 m., 218 vr., totaal 453. In 1932 vermccrdere door vestiging 214 m., 260 vr., totaal 474. In 1932 verminderd door overlij den 04 m., 50 vr. totaal 114. Aantal m. 8589, vr. 8346, totaal 16935, In 1932 verminderd door vertrek 202 m. 228 vr., totaal 430. Aan tal m. 8397, vr. S118, totaal 16505. Ver meerdering in 1931 237 m., 248 vr. totaal 485. Vooruitgang in 1932 184 m. 200 vr. to. taal 3S4. Levenloos aangegeven 10, geslo ten huwelijken 110, echtscheidingen 1. LISSE. Kruisverbond. Gisterenavond hield het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" zijn jaarvergadering in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer L. B. Jonkman, open de niet gebed. De voorz. zegt, dat deze vei- oeniging niet do goede richting uitgaat, j hetgeen wij kunnen constateeren uit het jaarverslag van den penningmeester. Laten wij onze sociale taak begrijpen en deze vereen, opvoeren tot één, zooals er zoo- irele goede vereenigingen hier ter plaatse zijn. Spr. las een stukje voor uit de Kruis banier, waaruit bleek wat de Stille Red dingsbrigade voor werk doet. Aan de orde was bestuursverkiezing, we gens periodieke aftreding van den len voorz. en len secr., die bij enkele candi- daatstelling werden herkozen. De verga dering werd een woord van dank gebracht voor de herbenoeming. Uit het jaarverslag van den secr. blijkt, dat het terrein van actie niet is verlaten; 10 bestuurs- en 7 le denvergaderingen werden gehouden. Uit het jaarverslag van den penning meester blijkt, dat na ontvangst van 236.20 een uitgave viel te boeken van 344.30, zoodat een nadeelig saldo is ge maakt van 108.39. Namen» de verifica teurs bracht de heer v. Velzen een woord van dank voor het nauwkeurig beheer. Voor beide verslagen bracht de voorzit ter woorden van dank. Na rondvraag slui ting der vergadering. Brand. Woensdag, des namiddags om 1 uur, brak er brand uit in de woning van den heer van Pijpen aan den Stationsweg alhier. De brandweer werd gewaarschuwd en de opperbrandmeester, alsmede dc poli tie, waren terstond ter plaatse. Snel werd het materiaal op de waterleiding in ge bruik genomen en onderwijl de motorspuib gehaald. Aanvankelijk liet het zich ernstig aanzien, daar vlammen, die naar schatting 1*4 meter lang waren, uit het perceel sloe gen. Doordat evenwel zoo vlug geapoten werd met meerdere stralen op do water leiding had men spoedig het vuur in be dwang en behoefde zelfs de motorspuit niet in werking gesteld te worden. De brand is ontstaan op een slaapkamer door een in brand geraakt bed. Een nader onder zoek naar de oorzaak hiervan wordt nog ingesteld. Het perceel werd evenwel erg beschadigd, terwijl er veel waterschado m». NOOTDORP. Volksbond. 1.1. Dinsdag hield do R. K. Volksbond afd. Nootdorp haar jaarverga- I doring in het R. K. Veroeuigingsgebouw aan den Voenweg. De voorz. opende deze vergadering met den chr. groet, een woord van welkom, en do beste wenschen voor het nieuwe jaar. De notulen werden met enkele kleine opmerkingen goedgekeurd en onder een dankwoord door den voorz. geteekend, waarna het Strijdlied gezongen word. De secretaris las vervolgens het jaar verslag, dat eveneens werd goedgekeurd. Ook de penningmeester bracht zijn jaarver slag uit, waaruit bloek, dat de verecniging op I Januari 99 leden telde, dat het kas saldo dien datum was 85.75 en het saido van „Hulp in Nood" 56.63. Do opening- meester gaf eveneens een kort verslag over de vijf oents-contributie ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Voor de con trole-commissie werden benoemd de hee ren B. v. d. Kraan en Jac. v. Lochem. Bei den namen deze benoeming aan. Aan de orde was de bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren A. Pannebak ker, P. v. Lochem, P. Blokland en H. den Holander. Allen waren herkiesbaar Als tegencandidaten werden gesteld do heeren C. Opstal, W. Pijnacker, L. Bloom en J. v. d. Bulk. Aanwezig waren 39 stem gerechtigde leden. De uitslag der eerste stemming was A. Pannebakker 27 stemmen, P. van Lochem 29 stemmen en P. Blokland 21 stemmen. Door geen volstrekte meerder heid van het vierde bestuurslid, volgde een herstemming en werd gekozen de heer W. Pijnacker met 22 stemmen. Allon namen hunne benoeming aan. De voorzitter felici teerde de gekozen bestuursleden met hun benoeming en hoopte, dat zij langen tijd zouden werken in het belang van den R. K. Volksbond. Spr. dankte den heer den Hollander, voor de werkzaamheden, welke hij als bestuurslid in het belang van den Volksbond had verricht. Ook de Kapelaan wen&ohte de nieuwgekozenen geluk en hield een lezing getiteld: „Godsdienst en loven", welke lezing zeer op zijn plaats was in een vereeniging als de R. K. Volksbond. De voorzitter dankte den spreker voor zijn leerzame lezing. Vervolgens werd mcdedeeling gedaan, dab er loten verkrijgbaar zijn a 25 cent ten bate van de T.B.C.-bestrijding van „Herwonnen Levenskracht". Enkele der j leden namen oenige loten voor hun reko- ning, om die aan den man te brengen. Ook werd medegedeeld, dat op 27 Jn- J nuari de film „Kentering" in het vcroeni- ging8-gebouw zal vertoond worden met »a- I menwerking van de Jonge-mannenvereeni- j ging. De toegangsprijzen zijn voor de le- j den van Volksbond en Jonge-mannenver ecniging 20 cent., voor de werkloozen 10 j cent, en voor andere belangstellenden 30 cent Do Kapelaan gaf een korte uiteenzet- j ting over dit filmwerk, j Van de rondvraag werd door eenige per- sonen gebruik gemaakt, waarna de voor- zitter op de gebruikelijke wijze de verga dering sloot. NOORDWIJKERHOUT. Hersteld. Naar we vernemen is de heer C. v. Stein en zijn zoontje, die ernstig bij het laatst alhier op den Gooweg pl&ats gevonden auto-ongeluk werden gewond, ge heel hersteld. Alles is dus nog goed kfgeloopen, hoewel de toestand van beiden zich zeer ernstig liet aanzien. WASSENAAR. ARM VAX BOVEN TOT ONDER OPENGESCHEURD. Ongeluk bij de werkverschaffing. Toen op de Klip een drietal mannen, in werkverschaffing werkzaam, een kar met zand voortduwden, naderde oen auto, be stuurd door R. alhier. Deze wilde links om halen, doch het stuur weigerde, tengevolge waarvan de auto met het rechter voorspat bord tegen dc kar reed. Twee mannen, v. R. en V. alhier, worden tegen den grond geworpen en licht gewond. Onze plaatsge noot v. T. werd door de voorste sluithaak van do bak van dc vrachtauto, ter hoog*e van den schouder gegrepen. De pen drong door in zijn linkerarm en zoo werd do man tien Meter meegesleurd, met het gevolg, dat de arm van boven tot onder open scheurde. Daarna wist do ongelukkige zich zelf te bevrijden. Nadat. dr. Baart do !a Faille de eerste hulp had verleend is do man per ziekenauto van den heer Goe man» overgebracht naar het Acad. Zieken huis te Leiden. Vermoedelijk zal dc arm geamputeerd moeten worden. Propaganda-avond. In het Pautro- naatsgebouw in dc Kerkstraat werd gister avond voor het Wit-Gele Kruis een groote propaganda-avond gehouden. De ruime zaal was geheel met. belangstellenden, ge vuld. De avond word ingezet met een paar pittige nummers van „The Funny Boys" onder leiding van den heer L. C. Veer- De heer G. P. G. van Leeuwen, voorzit ter van het Comité van Actie heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder pater Borromeus, die dezen avond als spreker zou optreden, voorts de Vereenigde Kerk zangers en verdere aanwezigen. Hij sprak do hoop uit, dat deze avond groot nut zou hebben voor het Wit-Gele Kruis en riep de bijzondere belangstelling der aanwezi gen in voor de nieuwe instelling „Het Ba- kerf onds". Na dit openingswoord werden door de Vereenigde Kerkzangers op zeer verdien stelijke wijze gezongen „O, Jesu, amor mi", en de Gloria uit een mis voor 4-manneiir stemmen van Refice. Daarna betrad Pater Borromeus het spreekgestoelte. Tn een gloedvolle rede, welke met adcmlooze stilte werd aange hoord, schetste zijncerw. het verheven ka rakter van de Christelijke charitas, welke zich hoeft geopenbaard van do vroegste tijden af. Met tal van voorbeelden toonde hij aan het terein, waarop zij haar werk zaamheden uitoefent, en de onbaatzuchtig heid, waarmede zij haar taak vervult, om dat. zij, die haar beoefenen worden gedra gen door hoogere idealen. In een opwekkend woord spoort hij ten slotte alle aanwezigen aan, om de hoogst nuttige instelling, het Wit-Gele Kruis, waarmede ieder vroeger of later te maken zal hebben, moreel en financieel te steu nen. Meer in het bijzonder riep hij de be langstelling op voor liet pas opgerichte Bakerfonds. Met een luid applaus werd het machtig woord van den gTooten redenaar beloond. De voorzitter, do hoer van Leeuwen, bracht pater Borromeus dank voor zijn machtige rede, de hoop uitsprekende, dat hij nog lang zijn groote talenten in dionst mag stellen van dc propaganda. Daarna werd een collecte gehouden, web ko ruim 84opbracht, terwijl een aan tal nieuwe leden werd ingeschreven en een groot aantal begunstigers van het Ba kerfonds werd gewonnen. Na de pauze zongen de Vereenigde Kerk zangers een Ave Maria van Witt, en Do- mine Salvam Fac van Gioson, welke num mers met luid applaus werden beloond. Nadat de „Funny Boys" nog eenige mu zieknummers ten gehooro haddon doen brengen, sloot de voorzitter de heer van Leeuwen dezen goed geslaagden feest avond, de hoop uitsprekende, dat vele aan wezigen op een der vegende avonden zou den terugkcercn. Op een der bovenzalen van het gebouw was daarna nog gelegenheid, om zijn geluk te beproeven bij hot rad van avontuur. Menigeen keerde met een koek onder den arm huiswaarts en het Wit-Gele Krui» kon een mooi winstje boeken. Gevestigd: Wed. A. dc Man en zoon uit Hillegorsberga A. M. ,W. B&u- Micister uit Munster. C. J. Boorco uit Bloemendaal. P. Poggel uit Bleomei>- daal. .G. S. Duijvonstoin uit Den Haag. H. J. van den Burg uit De Bilt, W. Eshuis cn gezin uit Tandjong Koe ba. A. J. C. J. P. Bakker uit Heerlen. J. van Dalfsen uit Heerlen. A. M. Kroisel uit Voitsberg. E. A. Schnicder uit Esen. M. Ilages uit. Den Ilaag. F. C. Roden- stoin uit. Arnhem. C. A. M. Ilogcwoning uit Rotterdam. L. Fransemeier uit Esecn E. Michaelis uit Wanne—Eckel. F. Erdman uit Hannover. Th. Brunnstci- ner uit Leoben. J. van Tol uit Den Haag A. Hobbiw, uit Ocgstgoest. J. Sicking uit Leiden. W. Anient uit Luchtringen. H. Wompeling uit Vlaardingen. K. Grohs uit. Marl. n. D. M. J. Capello uit Bu s sum. Vertrokken: J. Niko naar Den Haag. C. W. Straver naar Schoonhoven. M. Pennings naar Den Haag. W. Kar- stein naar Den Haag. P. J. Abels naar Den Haag. H. Zurek naar Den Haag. j W. van Loon naar Den Haag. L. H. J Scbutmaal naar Don Haag. C. M. A. v. d. Coolwijk naar Don Haag. F. von j Schilling en gezin naar Sidney. C. G. Wagnelie en gezin naar llenkum. Th. II. Forni geb. Schroder naar Veur. H. Ma zer naar Don Haag. J. Sicking naer Ocgstgecst. H. Loufke naar Den Haag. G. J. L. Buutveld en gezin naar Den Haag. P. M. J. Grovors naèx Now-York. A. J. Taox geb. Schroder naar Nieuw Helvoet. M. van-dor Borst en gezin naar Den Haag. M. I'. Strijdonck naar Voor burg. G. M. Kaïn en gezin naar D*n Haag. M. Gmnd naar Don Haag. Geboren: Johan Adri z. v. A. Dek en J. Kole. Lcendert z. v. W. C. de Ruiter on J. J. Ovorduin. Cornelia z. v. J. Haasnoot en II. Klaren berg. Cornelia Johanna d. v. J. G. van der Laan en J. M. C. Pennings. Ondertrouwd: Johannes Wilhelmus van der Krogt en Johanna Molena Corne lia Maria Beijeraborgen. TER AAR. (ie boren: Wilholmina d. van G. Slof en Zwanenburg. Barbara, d. van A. d<i Jong en Vermeulen. Gevestigd: G. Verboom van Alphei aan den Rijn. Vertrok leen: A. Th. Turk naar Al kemade. W. J. van Tnl naar Apeldoorn^ WIE ZIJN TIJD BEGRIJPT, PROPAGEERT DE KATHOLIEKE PERS

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7