DONDERDAG 12 JANUARI 193^ DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND VOLKENBOND VEERTIG UREN ARBEID? Voor- en tegenstanders te Genève ana het woord. De voorbereidende conferentie voor de verkorting van den arbeidstijd is gisteren begonnen met de algomecne beschouwin gen. Verschillende der voornaamste gedele geerden hebben reeds het woord gevoerd. Voor de arbeidersgroep heeft Jouhaux gewezen op dc vele millioenen werkloozen cn de millioenen guldens, die uit de staats kassen besteed worden, om de werkloozen te ondersteunen. Alle tot dusverre beproef de redmiddelen, aldus Jouhaux, hebben niets gebaat. De arbeidersgroep doet clus een beroep op de conferentie, om thans over te gaan tot het eenigc, dat naar de mooning der arbeidersklasse inderdaad uit komst zal kunnen "brengen, nJ. verkorting van den arbeidsduur tot. veertig uren pee week onder behoud van liet tegenwoordige arbeidsloon. De vertegenwoordiger der werkgevers, do Deen Oersted, bestreed namens zijn groep het denkbeeld. De werkgevers vreezen, dac tie verkorting van den arbeidstijd, vooral wanneer dezo met behoud van het tegen woordige loon gepaard zal moeten gaan, tot eenverhooging der productie-kosten zal leiden, waardoor de lovenskosten voor de bevolking nog duurder zullen worden cn de geheele bevolking dus zal wordpn verarmd. Niet vermindering, doch juist uit breiding der werkloosheid zou het gevolg hiervan zijn. Voor de regeeringen hebben gisteren reeds het woord gevoerd de gedelegeerden van Duitschland, Spanje en Zweden, die zioh ten gunste van een conventie tot '.n- voering van 'n 40-urige arbeidsweek uit spraken, de Franschc gedelegeerde, die een zeer voorzichtige houding aannam en zoo wel de voordeelen als dc nadeelcu der voor gestelde hervormingen toegaf en dc Engel schc regccringsgedelegeerde, dio sterk te gen ecu conventie gesproken heeft. - Tegenover do vrees van de werkgevers voor verhooging der productie-kosten weeB <le Duitsche regeeringsgedelegcerde erop dat deze verhooging niet nicer dan één pro cent dor geheele productie-kosten zal be dragen en dat daartegenover zouden weg vallen de belangrijke kosten, die thans voor den werkloozensteun noodzakelijk zijn. De Duitscher gaf intussehen toe, dat een ze kere aanpassing van do loonen aan de ver korting van den arbeidsduur noodzakelijk zou zijn. De Engelschc regeeringsgedolegeerde grondde zijn tegenstand vooral op de vrees, dat tal van arbciderseonüicten ontstaan zouden over <li» loonregeling bij verkorting van den arbeidstijd, want hierover iets in do conventie voor te schrijven, zou. on doenlijk zijn. Met het oog op deze houding van de En- gelsche regeeriug staat het reeds vrijwel vast, dat een conventie tot invoering van de veertigurige arbeidsweek, zelfs als zij in Juni op de arbeidsconferentie de ver- eischte meerderheid zou ve'rkrijgen toch niet zou kunnen inwerking treden, daar bij gebreke van dc Engelschc ratificatie ook de andere rcgceringen, al zijn zij zelf voor standsters, niet lot ratificatie zullen over gaan. ENGELAND AAN DE INTERN. BETALINGEN MOET EEN EINDE KOMEN. Rede van onderstaatssecretaris Eden. De Engelschc. onderstaatssecretaris pan Buitenlandsche Zaken, Anthony Eden, heeft gisteren een redo gehouden over de inter nationale perspeetievon. Hij zeide, dat de langzame voortgang op do ontwapeningsconferentie niet het ge volg was van fouten van de deskundigen of van invloeden van wapenfabrikanten, doch van de onbevredigende politieke be trekkingen in Europa. Om verbetering in de betrekkingen cn om rust in Europa te verkrijgen, moet de conferentie dit jaar al haar krachten inspannen en zich niet laten leiden door een bekrompen of zelfzuchtigen geest. Duitschland is thans naar de ont wapeningsconferentie teruggekeerd en wat dit betreft is dc conferentie het nieuwe jaar dus ouder gelukkiger auspiciën begon nen. In het afgeloopen jaar was do conferen tie van Lausanno een uitgesproken succes. Lausanne sloot een slecht hoofdstuk in de gesahiedenis van na den oorlog af. Het is echter duidelijk, dat aan den last van de groote internationale betalingen geen ein de zal komen, voordat Amerika als de grootste crediteur zijn houding heeft vast gesteld. Engeland is zoowel een crediteur als een debiteur. Engeland begreep daarom top volle hoe noodlottig de invloed op. den wereldhandel van grooto internationale be talingen is, waartegenover geen commer- ciecle tegenprestaties staan. Engeland kan er nauwelijks verwonderd over zijn, dat de grootste erediteur-natie minder vlug is, oru liet probleem onder dezelfde perspectieven lo zien, doch die perspectieven zijn daar om niet minder juist. De internationale bo- talingen hebben den handel ontwricht, dc gocderenprijzen doen dalen en, de produ centen in de geheele wereld verarmd. Tot dat er aan die betalingen een einde is ge maakt, zal het herstel van de wereld belem merd worden. Het is daarom in het be lang van iedcren crediteur, om een einde aan de betalingen te maken. SPANJE SCHERPER OPTREDEN TEGEN ANARCHISTEN. Staat van beleg afgekondigd. De Spaansche regeering heeft. of schoon zij er van overtuigd is, dat zij de opstandige beweging gemakkelijk kan onderdrukken, den slaat van beleg af gekondigd in de gebieden waar de on lusten plaats hebben. Men verwacht thans een scherper op treden der autoriteiten tegen do extre mistische en anarchistische elementen. Gisternacht hebben wederom onlusten plaats gehad te SevilLa en Xeres. Te Sevilla werd een afdeeling gendarmerie door extremistische en syndicalistische elementen aangevallen. De gendarmerie kreeg daarop versterking van do politie, die in auto's de aanvallers achtervolgde, waarbij twee personen gedood werden. Te Xeres hebben gevechten plaats ge had tusschen de guardia civil en opstan delingen, waarbij eveneens schoten wer den gewisseld, ten gevo'go waarvan eenige gewonden vielen. Een nachtwa- Jcer werd door een verdwaalden kogel gedood. Ook in de omgeving van Sevilla is het tot schietpartijen gekomen. In eenige dornen trachtten de landarbeider^ het raadhuis te bezetten, waarbij zij in bot sing kwamen met de politic. In auto's aangevoerde politicvcrsterkingen werden door de oproerlingen beschoten. To Ris- conada bij Sevilla, moest de guardia civil gebruik maken van haar vuurwa penen, ten einde de extremisten te ver drijven, die het stadhuis reeds hadden bezet, en ten einde de guardia civil der plaats, die "in haar kazerne werd bele gerd, te ontzetben. Hierbij werden ver soheiden personen gewond. In den loop van den middag slaagde men er echter in, de orde te herstellen. Volgens het blad „Infcrraaciones" heb ben eenige personen een poging gedaan, zich meester te maken van een hoeveel heid van 3000 K.G. dynamiet, die bij Morcia was opgeslagen. De toeleg mis lukte evenwel. Daden van sabotage op de spoorlijn MurciaCartagena zijn tijdig ontdekt., zoodat er alleen vertraging in het ver keer ontstond. Te Beteira hebben de opstandelingen een spoorbrug in de lucht laten vliegen. In het dorp Renaguacil, in de provincie Valencia, werd het ge meente-archief verbrand en werden de toegangswegen gebarricadeerd. Er werd geschoten op een voorbijrijdenden trein, waardoor de machinist gewond werd. Te Valencia staat het we~k in de ha- ven geheel stil. Door een ontploffende bom werden hier vijf personen gewond. Te Barcelona blijven voorloopig de buitengewone veiligheidsmaatregelen, zoo- als de versterking der politie, de voort durende verlichting der straten tijdens den nacht en het fouilleeren van ver dachte persoonen op wapens, van kracht. Vechtende raadsleden in Ciudad Real. In het stadhuis van Ciudad Real heb ben ernstige incidenten plaats geha'd, toen een der socialistische raadsleden een schilderij van ex-koning Alfonso ver nielde. De andere leden gaven op luide wijze uiting aan hun verontwaardiging over dit optroden en vielen den vernie ler aan, die ©venwel geholpen werd door zijn vrienden, waarop een algemeene vechtpartij ontstond. Do politie moest de rust herstellen. AMERIKA HOOVER SPREEKT ZIJN VETO UIT. Over de wet tot verleening van onafhankelijkheid aan de Philippijnen. Senator Watson heeft namens de re geering medegedeeld, dat president Hoo ver zijn veto zal uitspreken over de wet inzake het verleenen van —•afhan kelijkheid aan de Philippijnen, welke door het Congres was aangenomen. Hier van zal morgen in een boodschap aan het Congres mededeeling worden ge daan. BUITENL. BERICHTEN IMMIGRANTÊN-SMOKKELARIJ. NAAR DE V. S:? Volgens den voorzitter van den Ameri- kaanschen zeemansbond worden er in weerwil van de immigratie-wetten nog .al tijd tal van vreemdelingen de Ver. Staten binnengesmokkeld. Hii zeide, dat er jaar lijks ongeveer 1 1/4 millioen personen als zeelieden naar Amerika komen en dat er van dat aantal naar schatting 750.000 in dc States achterbleven. Voorts verklaarde deze voorzitter, dat sommige reeders schuld zijn aan deze smokkelarij, omdat zij hun schepen met veel te groote bemanning uitzenden, terwijl een deel van die beman ning in werkelijkheid passagier is, dat te gen een bepaalde vergoeding voor de een of andere functie op de monsterrol wordt geplaatst. Daar er geen wet is, aldus ge noemde spreker, die de schepen dwingt met een even groote bemanning huis waarts te l^eeren als waarmee zij zijn aan gekomen, kan het plan zonder veel moei te worden uitgevoerd. Tragische dood van dokterskindje. Het driejarig zoontje van .een dokter te Güttingen vond in een lade tabletjes, die het opat, in de veronderstelling bon bons te hebben gevonden. Het kindje is aan de gevolgen overleden. EEN ADELLIJKE OPLICHTER. Hij zou van 30 000 meter hoogte een radio-voordacht houden. De Hongaarsche graaf Theodoor Zichy is tiict de eerste en zal stellig ook niet de laatste zijn, die profijt heeft getrokken van de wereld, die bedrogen wil worden. Hels oude trucje van de uitvinding, waarvoor heel veel geld noodig is, heeft ook hij met succes in toepassing kunnen brengen. De graaf, die een veelgeziene figuur in mon daine kringen van de Hongaarsche hoofd stad was, verdween enkele jaren geleden plotseling uit Boedapest. Hij vertrok naar het buitenland en kwam slechts zelden in Boedapest terug. Bij die gelegenheden ver telde Jiij zijn teleurgestelden vrienden, die hem zoo graag in hun gezelschap zagen, dat hij in den vreemde een nieuw leven was begonnen en zich met verschillende plannen bezighield. Dclke dit plannen wa ren verzweeg hij zorgvuldig. Op een goeden dag besloot graaf Zichy zich in Weenen te vestigen, waar hij zijn tijd voornamelijk in dure vermaaksetablis. sementen doorbracht. Voor het geld, dat deze liefhebberij vereischte, zorgde dc adellijke familie, die er echter na eenigen tijd genoeg van kreeg in het onderhoud van den losbol te voorzien. De graaf leerde, toen de nood op het hoogtepunt was ge komen, den niet onbemiddclden Braun kennen, die met een vollen buidel uit Amerika was verdwenen. In de Ver. Sta ten was bij jarenlang in een proces gewik keld. Braun beweerde u.l. een sensationeel le uitvinding te hebben gedaan en inder daad was het hem gelukt financieele krinr gen voor zijn ontdekking te interesseeren. In den graaf vond hij een bekwamen bond genoot, die zij het om andere redenen, ook veel belangstelling voor Braun's plannen toonde. Eenige maanden geleden vertrok de graaf naar Berlijn, waar hij ouderhande lingen aanknoopte met den vertegenwoor diger van een groot Amerikaanseh dag blad-concern. Hij verklaarde zioh bereid in opdracht van deze onderneming een stratosfeervluebt. te maken. Hij keerde naar Weenen terug om te zamen met zijn vriend Braun de noodige „voorbereidse len" te treffen. Deze bestonden in hoofd zaak hierin,'dat hij van een aristocraat 50.000 schellingen los wist te krijgen. Graaf Zichy en vriend zagen ook nog kans ern- stigen mannen van de wetenschap een i~ad voor de oogen te draaien, ofschoon een bekende Weensche geleerde zich positief tegen de mérites van Braun's uitvinding verklaarde. Een der mogelijkheden van deze uitvinding was, dat men van een hoogte van 30.000 meter een radio-voor dracht kon houden. De welbespraakte graaf zou dit doen. De voor „wetenschap pelijke doeleinden" bestemde oO.OOO schel lingen waren spoedig op, en de goedgeloe vige aristocraat schonk opnieuw eenzelfde bedrag, dat natuurlijk denzelfden weg op ging- Eenige dagen geleden is graaf Zicny gearresteerd, niet wegens het bovenvet- melde bedrog, maar op aanklacht van een aantal hotels te Wtfenen, die 3000 schellin gen van hem te vorderen hebben. De graaf moet zich binnenkort voor den rechter ver antwoorden, cn dan. zal zonder twijfel ook de „uitvinding" met den aankleve van dien aan de orde komen. SNEEUWSTORM IN ROEMENIE. Sinds twee dagen woedt in de streek van de Moldau een buitengewoon hevige sneeuwjacht. Daar de toestand voortdu rend gevaarlijker werd, moest dc hulp der troepen worden ingeroepen ten behoeve va.n de bedreigde steden en dorpen. Het verkeer op den Donau staat geheel stil. Ook het spoorwegverkeer wordt ernstig belemmerd. RIJKE BEDELAARS IN PRAAG. De politio" van Praag heeft speciale maatregelen getroffen ter bestrijding van de bedelarij. Het is de politie namelijk ter oore gekomen, dat verscheidene personen hun betrekking hebben opgezegd om bede laar te worden, waarmede zij meer kunnen verdienen. Dezer dagen is een bedelende man gearresteerd, die in het bezit bleek te zijn van een bankboekje, waarop bijna SO.OOO gulden stond. Een andere bedelaar bleek in het bezit te zijn van 20.000 gul den, die hij met bedelen had „verdiend". Bij hun verhoor door do politie verklaar den eenige andere bedelaars, dat zij door slechts een paar uur in dc straten te „wer ken", 10 a 15 gulden ontvingen. Door krachtige maatregelen te nemen en eenige afschrikwekkende voorbeelden te stellen, hopen de autoriteiten thans aan dit euvel een einde te maken. IN HANDEN VAN CHINEESCHE BANDIETEN Het lijden der missionarissen. Den ITen December 1931 werd de Spaan sche Missionaris Estcban te Winjan in 't Apostolisch Vicariaat van Wuhu gevangen i genomen door Chineesche roovers, toen hij uitging om een zijner Christendorpen te bezoeken. Ook een dertigtal ingezetenen van Wuyan werden gedwongen de roovers- bende te volgen naar het .gebergte, waar zij hun. schuilhoeken hadden. De Katholie ke Missionaris wekte de bewondering van de heidenscho bevolking der plaatsen die men doortrok, door de gelatenheid en.de kalmte, waarmoe hij alle kwellingen door stond. Het duurde tot eind Maart 1932 ^eer men iets van den ontvoerden Missionaris vernam. Toen eischten de roovers voor hem een losprijs van 100.000 piasters. Maar on derwijl ontving de Superior der Missie van P. Esteban een brief, waarin hij sohreef: „Mijne gezondheid laat niets te wenschen over, het voedsel is hier karig en er is ook niet veel comfort, maar dat alles heeft wei nig te beteekencn. Ik ben bereid om alles te doorstaan. U hebt laten vragen, of ik niets noodig heb; ik draag nog altijd de zelfde kleeding als op 17 December j.l.; zend evenwel niets, want het zal mij waar schijnlijk toch niet bereiken, en ik zal met blijdschap alle ontberingen der gevangen schap verdragen. Dagelijks bid ik voor on ze vervolgde medebroeders in Spanje". Den eersten Juli schreef P. Esteban op nieuw van uit Kangtong-pe-sen: „Hoogge achte Pater, de toog en het brevier heb ik met blijdschap ontvangen, benevens eenigc kaarten uit Spanje; ik kan deze evenwel niet lezen daar ik geen bril heb. Geef geen geld, om mij vrij te koopen, wanneer U niet alle garantie heeft dat men mij inderdaad zal vrij laten. Ik ben tot alles bereid. Groet de Pater van Wuhu, die thans met va cantia zijn. Ik denk dat voor mij wellicht de laatste, de eeuwige vavantie zal aanbre ken. Bid allen voor mij, opdat ik sterkte e.i standvastigheid moge ontvangen, om met blijdschap te lijden tot den dood." Ziehier nog een fragment uit den brief van den moedigen missionaris: „De roovers eischen thans een losprijs van 30.000 piasters. Heb maar geduld, zij zullen wel leeren inzien, dat U zoo'n groote som onmogelij.k bijeen kunt brengen. Ze zeggen wel, dat ze me zullen dooden, maar ik ben thans bereid alles te lijden. Bid veel voor mij, opdat ik geheel overgegeven aan Gods H. Wil alles moge verdragen, wat zo mij zullen aandoen. Drie malen hebben zo mij publiek ten toon gesteld. Onlangs heb ben ze mij van mijn kleeren beroofd en me zoo in een comediestuk op het tooneel ge bracht. Een ^anderen keer meende ik, dat mijn laatste uur geslagen was. Thans vrees ik niets meer. Ik wil leven om te werken voor Jezus Christus of sterven om met hem te heerschen. Mijn gezondheid laat nog niets te wenschen over ofschoon de onreinheid van de gevangenis mij geen goed heeft gedaan." Dit is het laatste bericht, dat Pater Es teban heeft gezonden. De roode roovers vragen telkens een anderen losprijs, zoo dat de pogingen om den gevangene te be vrijden telkens op mislukking uitloopen. En. onderwijl verdraagt de moedige mis sionaris met waren apostolischcn moed en heilige berusting zijn hevige en langduri ge beproevingzelfs de brieven zijner vrienden kan hij niet lezen, daar de roo vers hem zijn bril hebben ontstolen. Twee Spaansche Jezuieten bevinden zich nog altijd in handen der Chineesche roo vers. Pater Esteban werd 17 December 1931 gevangen genomen en Pater Avits, uit het Apostolisch Vicariaat van Anking, den 2Ssten April 1930. Deie is dus reeds meer dan 21/2 jaar van zijn vrijheid beroofd. Beiden verdragen hun lijden met heldhaf7 tigheid. RECHTZAKEN BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. Bloerr.bollenhandelaar zou ƒ3000 aan faillieten boedel hebben onttrekken. Voor het Amsterda-msche Gerechtshof heeft 12 October van het vorige jaar in hooger beroep terecht gestaan een bloem bollenhandelaar uit Hillegom, verdacht van bedrieglijke bankbreuk, terzake waarvan hij door de Haarlemsche Rechtbank tob een jaar gevangenisstraf was veroordeeld. De verdachte was 5 Mei 1931 failliet ver klaard en zou een bedrag van 3047.50 aan den boedel hebben onttrokken en verzwe gen hebben mede te deelen aan zijn cura tor dat hij aan zijn broer nog geld in be waring had gegeven. In zijn boeken stond vermeld, dat ƒ8000 aan een Leidsche fir ma was betaald, die echter bij onderzoek bleek niets te hebben ontvangen. Bij de behandeling dezer zaak voor hot Hof heeft de procureur-generaal destijds oen jaar en zes maanden gevangenisstraf geëischt. Het Hof verwees de zaak echter terug naar de instructie, om te doen onder zoeken of de 8000, die de Leidsche firma nooit heeft ontvangen, inderdaad, zooais verdachte voorstelt, verloren zijn gegaan en voorts om te onderzoeken waar het geld is gebleven, dat hij aan zijn verloofde heeft gegeven. Ten aanzien van deze punten verklaarde eerst een knecht, dat hij voor verdachte 8000 naar Leiden had willen brengen, die hem onderweg ontstolen moesten zijn, of die hij verloren had. Tot een andere getui ge, die verdachte tot Apeldoorn had ver gezeld, toen hij na zijn faillissement naar Hamburg ging, zou verdachte gezegd heb ben dat hij een spaarpotje had, dat zijn broer in bewa.ring had. Deze getuige kou voorts mededeelen dat verdachte geld had gedaan in de enveloppe, die de knecht naar Leiden moest brengen de knecht zeif wist niets af van den inhoud ervan. Ver- dachte's verloofde zeide dat zij van het geld, dat verdachte haar toestuurde, steeds iets had weggelegd. Zoodoende had zij bij de Twentsche Bank een rekening van goed drieduizend gulden kunnen openen, op een tijdstip voordat verdachte's faillissement werd uitgesproken. De procureur-generaal mr. baron van Harinxma thoe Slooten persisteerde bij zijn vordering, doch vroeg thans van de door hem geëisehte straf vier maanden in min dering te brenigen. DE OVERVAL IN DE WESTERSTRAAT TE AMSTERDAM. Op 9 Maart van het vorige jaar werd een overval gepleegd op de 84-jarige weduwe Peeters, die in de Westerstraat te Amster dam woont. De vrouw kreeg van een man, die onder een voorwendsel in de woning wist binnen te komen, plotseling met een stuk ijzer een k.ap op het hoofd. Zij gilde luidkeels om hulp waarop de man vluchtte. Twee dagen later werd een 38-jarige be hanger gearresteerd, verdacht den overval te hebben gepleegd. Hij werd door de recht bank veroordee.d tot vijf jaar gevangenis- straf. In hooger beroep werd bevestiging van dit vonnis geëischt. Bij interlocutoir vonnis van 13 December j.l. bepaalde het Hof, dat nog eenige getui gen dienden te worden gehoord. Een der hoofdgetuigen, een vrouw, die tegenover het bewuste perceel woont en die den dader uit het huis had zien komen, was twee dagen later aangifte van haar be vindingen komen doen. Zij had gezien dat een man uit het huis rende en de buur vrouw gillende in de deur kwam. Deze kroongetuige hie'd thans pertinent- vol, dat verd. de bewuste man was, die den overval had gepleegd. Na uitvoerig verhoor over de betrouw baarheid van deze getuige bleef de procu reur-generaal bij zijn reeds genomen requi sitoir, waarbij hij bevestiging van 't recht- bankvonnis (vijf jaar' gevangenisstraf) eischt. Hij grondt zijn eisch op de verschil lende getuigenverklaring, o.m. van de over vallen oude vrouw die verd. herkent en van de overbuurvrouw; dc verklaringen van laatstgenoemde vrouw zijn naar de meening van het O.M. volkomen betrouw baar. De verdediger pleitte vrijspraak. Uitspraak 24 Jan a.s. DE MOORDZAAK—BLIJDORP. De Rotterdamsche Rechtbank heeft he den bij vervroeging uitspraak gedaan in de beruchte moordzaak Blijdorp, waar van op 9 October 1929 de 9-jarige Marie- tje van Os het slachtoffer werd. De 23-ja- rige koperslager H. J. Hoogland werd uni form den eisch veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf, door te brengen in de gevangenis te Leeuwarden en daarna ter beschikking stelling van de regcering. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. Kiesvereenlging. Woensdag j.L 's avonds 7 uur vergaderde de It. K. Kies- vereeniging in de voormalige jongensschool. De opkomst was ditmaal beter dan de vori ge keeren. De voorzitter opende' dc verga dering met den chr. groet, heette de aan wezigen, in 't bijzonder den Zeereerw. heer Pastoor en den Weleerw. heer Kapelaan van harte welkom. Daar dit de eerste vei- gadering in 't nieuwe jaar was, wenschte hij allen met hun gezin een Z. N., ©en jaar van geestelijke en materieelo voorspogd. Wij staan, aldus spreker, hedenavond voor de candidaats tel ling voor de groslijst voor de a.s. Kamerverkiezingen. Veel is er al over gesohreven cn gesproken. Wij moe ten R. K. candidaten naar voren brengen, die onze belangen behartigen, maar deze moeten 'toch in de lijn liggen der Kath. Staatspartij, al zouden wij ons ook een klein verlies moeten getroosten. Spreker hoopte dan ook op ieders medewerking en gaf 't woord aan den secretaris. De notulen der laatste vergadering wer den nu voorgelezen en onveranderd .goed gekeurd en vastgesteld. Eenige ingekomen stukken van andere Iviesvereenigingen werden voor kennisge ving aangenomen. Nu volgde de candidaatstelling voor de groslijst, waarvan de uitslag was als volgt: No. 1 (toegewezen zetel) H. J. Loerakker, Haarlem. No. 2 (le vrije zetel) G. W. Kamp- schöer, Burgemeester Monster. No. 3 (2de vrije zetel) J. de Kok, tuinder, Loosduinen. No. 4. M. P. van der Weyden, Zevenhoven. Aan de orde was nu do rondvraag. De heer R. v. d. Kley wenschte voortaan uit voerig verslag van 't fiuantieel beheer der vereen., wat werd toegezegd. De heer S. J. Visser vroeg of men de heeren de Kok en v. d. Weyden niet op een ledenvergadering als spreker kon uitnoodigen, daar velen leden beide candidaten onbekend waren. De voorzitter zei, dit te willen beproeven. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankte de voorzitter allen, in 't bijzonder de heeren geestelijken, voor hun trouwe op komst en 't gezellig behandelen der za ken en sloot de vergadering met den chr. groet. DE KWAKEL. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesver- eeniging „Uithoorn II" vergaderde 10 aJru '33 in café J. Leenders onder voorzitter schap van den heer A. Vlasman. Aanwezig 49 leden en de heer E. Brom, voorzitter der centrale vergadering. De notulen werden goedgekeurd. Inkomsten penningmeester 179.27, uitga-von 94.49, batig saldo 84.78. Het jaarverslag va'n den secretaris rele veert de gebeurtenissen in heb laatste jaai*, de groote verandering in het bestuur (5 nieuwe bestuursleden, waaronder ook voor zitter en secretaris). De heeren W. Vermey en W. v. Tol wer den herkozen met resp. 40 .en 34 stemmen. De heeren Mart. Kleijn en J. Voorn wor den herkozen als afgevaardigden. Can didaatstelling groslijst: v. Hellenberg Hu- bar voor de omschreven zetel, Jac. Groen en P. G. v. Wees voor de vrije zetels. Geen candidaten worden ingebracht door de ver gadering, ondanks het misnoegen van den heer A. Verhoef, die ook een arbeiders- candidaat naar voren had willen zien bren gen. Art. S van het reglement wordt ge wijzigd, dat niet het bestuur maar een be stuurslid de verantwoording van zijn func tie draagt. Rondvraag. De heer G. v. Staveren wenschte het bestuur te zien vermeerderd met 2 vrouwelijke leden. De heer v. Doorn wenschte een uitgebreider verslag in de courant. De heer Brom feliciteert de nieu we functionarissen met hun benoeming. Hierna sluiting met den chr. groet. ADVERTEERDERS KOOPT BIJ ONZE

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6