DE ZILVERKONING WOENSDAG 11 JANUARI 193.> DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN AUTO RIJDT IN OP EEN GROEP KINDEREN. Een doode, drie gewonden, waarvan een zwaar. Uit Hoorn wordt ons gemeld: Te Ob- dam is gistermiddag to vier uur een brands tof fenauto uit Amsterdam bij het uitwijken voor een op den weg loopend kind, ingereden op een groep spelende kinderen. Het vijfjarig dochtertje van den sla ger Knijn werd op slag gedood. Een dochtertje van den caféhouder Dekker werd zeer ernstig gewond. Het kind be kwam een hersenschudding en vermoe delijk een schedelbreuk, zoodat voor het leven wordt gevreesd. Een tweede kind van den heer Dekker en een kind van den heer Neefjes werden minder ernstig gewond. De jeugdige slachtoffers wer den de ouderlijke woningen binnenge dragen. De chauffeur verkeerde na het ongeval in hoogst overspannen toestand. De schuldvraag is nog niet opgelost. DOODELIJKE AANRIJDING. Gistermiddag is de 27-jarige kantoor bediende J. te Winterswijk met zijn rijwiel door een motor aangereden. Hij liep een ernstige hersenschudding op, aan do ge volgen waarvan hij is overleden. NA DEN BRAND VAN HET DOMINICANER KLOOSTER. Door vallend puin getroffen. Gistermiddag waren arbeiders op het dak van het afgebrande Dominicaner klooster te Zwolle bezig stukken stalen badkuip naar beneden te gooien. De 22- jarige J. Mestenfceld, dei langs den muur liep, kreeg een der stukken op het hoofd en de schouders. Ernstig gewond werd de jongeman naar het R. K. zie kenhuis overgebracht. Gistermiddag is met de afbraak van het verwoeste klooster begonnen. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GETROFFEN. Te Asten kwam de electricien J. v. Em- pel in aanraking met een electrischen draad. Hij bleef aan den draad hangen en viel later met het hoofd op den grond. Zijn toestand is gevaarlijk. DE BATAVIER II AANGEVAREN. Geen persoonlijke ongelukken. Lloyds seint uit Londen aan de „Msb.": Het Nederlandsche stoomschip „Batavier II", dat gisteren van Gravesend naar Rot terdam was vertrokken, is daar weer terug gekeerd met aanzienlijke schade aan bak boordsboeg boven de waterlijn. Een en an der als gevolg van een aanvaring op de ri vier de Theems. Reuter meldt nog het volgende: Tijdens mist heeft ter hoogte van Erith op de rivier de Theems een aanvaring plaats gehad tussohen het Nederlandsche stoomschip „Batavier II" en het Engelsche stoomschip „Foreland". Beide schepen heb ben lichte schade. Geen der opvarenden heeft eenig letsel. Naar de reederij mededeelt, is men bezig de schade aan de „Batavier II" te herstel len en hoopt men, dat het schip nog van daag de reis naar Rotterdam zal kunnen voortzetten. De passagiers zijn evenwel te Gravesend ontscheept en hebben hun reis via Harwich-Hoek van Holland naar Rotter dam vervolgd. OORLOG AAN HET SMOKKELFRONT. IN EEN NIEUW STADIUM GETREDEN. GRENSBEVOLKING KEERT ZICH TEGEN DE DOUANEBEAMBTEN. De correspondent van de „Msb." te Ven- lo schrijft: De een moge het smokkelbedrijf interes sant vinden en misschien zelfs met de smokkelaars sympathiseeren, een ander vindt het smokkelen een roekelooze waag halzerij en veroordee t het bedrijf ten sterkste. Het is nochtans een feit, dat de bevolking in het Nederlandsch-Duitsche grensgebied nog nimmer openlijk partij ge kozen heeft in den reeds jarenlang bestaan- den strijd fcusschen smokkelaars en grens beambten en men zich in dezen „Klein- krieg", lathans uiterlijk steeds strikt neu traal heeft gehouden. Sinds enkele weken echter, is in de hou ding der Limburgsche en Niederrheinische grensbevolking een verandering gekomen, welke wel haar oorzaak moet vinden in 't uiterst strenge optredeD der Duitscho douanebeambten. Een stijgende onrust heeft zich van de grensbewoners méester gemaakt, nu de Duitsche douaniers in de uitoefening van hun plicht, zóó „rücksicht- los" optreden, dat ook de veiligheid der niet-smokkelende burgers, alsmede hun have en goed, ernstig wordt bereigd. Het is niet aan ons te beoordeelen, hoe ver een douanebeambte mag gaan in het nemen van dwangmaatregelen tegen het smokkelwezen, doch het lijkt ons zeer roe keloos, wanneer, douanebeambten te mid den van een druk verkeer, in het centrum van een stad, het vuur openen op vluchten de smokkelaars, daarbij het groote risico loopend, onschuldige voorbijgangers te treffen. Evenmin gaat het aan, om alle toe gangswegen naar een stad geheel met z.g. „^ge^etler** te beleggen, met het doel e-en mogelijk te verwachten smokkelauto aan to houden, en dat men 't geheele auto verkeer stil legt of automobilisten de kans laat loopen hun autobanden aan dit dou- ane-spe!letje" op te offeren. Absoluut in strijd met het „recht" han delde de Duitsche douanier, die aan het grenskantoor te Herungen bij Yenlo een jongeman aanhield, die in het bezit bleek te zijn van eenige pakjes tabak en zich ver oorloofde het rijwiel van den aangehoudene, dat deze in het café B. op Hollandsch grondgebied had laten staan, daar te ko men weghalen en in beslag te nemen. Een dergelijk geval deed zich eenige we ken geleden aan hetzelfde grenskantoor voor met een automobiel, die op Neder- landsch grondgebied tegenover het Neder landsche douanekantoor stond en door eenige Duitsche beambten over de grens werd gesleept en daar in beslag werd. ge nomen. Jongstleden Vrijdag werd een luxe auto van een te goeder naam bekend staande autoverhuurinrichting uit Venlo door de Duitsche douane geconfiskeerd, daar de chauffeur een vijftal personen over de Duitsche grens bracht, die bij visitatie in het bezit bleken te zijn van eenige pakjes tabak, die in hunne jaszakken waren ge borgen. De chauffeur was geheel te goeder trouw en wist van het medenemen van tabak hoe genaamd nietshetgeen ook wel bleek uit het feit, dat hij de gewone kilometer- taxe berekende, wat hij stellig niet zou ge daan hebben, indien hij zijn risico betaald wenschte te zien. De aangehouden perso nen, die den auto hadden gehuurd, werden vrijgelaten. De chauffeur kon den in be slaggenomen auto onder geleide, en geheel voor eigen rekening naar Düsseldorf bren gen.... en kan voorloopig naar zijn wagen fluiten, ondaks het feit, dat door de bur gerlijke en politioneelc autoriteiten van Venlo, ten overstaan der Duitsche douane werd verklaard, dat dc chauffeur aan het geheele geval-geen schuld draagt of er zelfs ook maar van af wist. Dit zijn enkele gevallen van de honder den, die zich in den laatsten tijd in het grensgebied hebben afgespeeld, en duide lijk demonstreert zich thans de houding der bevolking tegen het aanmatigend optreden der Duitsche douane. In het Duitsche grensp'aatsje Kaldenkirchen bij Venlo is de toestand tusschen douanebeambten en bevolking reeds dermate toegespitst, da.t men het noodig heeft geoordeeld, des nachts de woningen van eenige douanebe ambten te bewaken, daar men voor over vallen vreest. Naar wij van de Duitsche grenspolitie vernamen, is Zondagmiddag op de woning van een douanebeambte ge schoten en drong een 5 m.m. kogel door een venster het woonvertrek van den be ambte binnen, gelukkig zonder iemand te treffen. Ook Zondagavond moesten de beambten de hulp van de politie inroepen, toen zij een tweetal vrouwen hadden gearresteerd, die elk een halfpond koffie frauduleus had den ingevoerd. Een groep jongemannen viel de douanebeambten aan om de vrou wen te ontzetten. Tijdens dit gevecht wer den van weerszijden harde klappen uitge deeld tot de politie ertusschen kwam, die de vechtenden wist te scheiden. Tegen de jongelui werd proces-verbaal opgemaakt. De oorlog aan het smokkelfront is in een nieuw stadium getreden en wie weet, welke verrassingen daarbij nog tc wachten zijn. WAPENSMOKKELAARS GESNAPT. Gisternacht kreek de politie te Nijmegen van de marechaussee te Zundert telefo nisch bericht, dat daar waren aangehouden deRwee gebroeders P. uit Nijmegen, die op een vrachtauto vijftig revolvers en vijftig doozen patronen uit België hadden binnen gesmokkeld. Zij verklaarden in opdracht te handelen van zekeren L. tc Nijmegen, die geen onbekende is bij de politie en in som mige smokkelaffaires nogal ingewijd blijkt te zijn. Op verzoek van de marechaussee te Zun dert zijn daarop des nachts te Nijmegen nog huiszoekingen gedaan bij de beide P.'s en bij L. De politie heeft evenwel geen ver boden wapens kunnen vinden. De P.'s blij ven in arrest. OUDE MAN VAN 2700 GULDEN BEROOFD. Z?fn kameraad verdacht. De 60-jarige koopman J. A., die geduren de de zomermaanden in Gelderland toeft, had als steeds voor den winter zijn intrek genomen in het logement K., aan de Srae- destraat te Maastricht. Gedurende den zo mer had de oude man een maat leeren ken nen en gezamenlijk hadden zij in het loge ment een kamer met twee bedden gehuurd. De koopman A. droeg op zijn borst in een binnenzak van zijn vest een portefeuille waarin geborgen was een bedrag van 1200 gulden aan contanten en een crediet-brief der Geldersche Crediet-verceniging. Het waren zuur verdiende spaarpenningen, waaraan de oude maneen appeltje voor den dorst dacht te heoben als moeilijke dagen gingen aanbreken. Licht kon hij zich voor dat bedrag ook een onderdak koopen in een of ander gesticht. Thans is de oude man in den slaap van zijn spaarduitjes beroofd. Zondagnamiddag had hij zich ten ruste begeven en het vest mei de portefeuille aan den stijl van zijn bed opgehangen. Toen de oude man ontwaakte kwam hij tot de ontstekende ontdekking, dat zijn geld, 2700 verdwenen was. Zijn maat is sindsdien ook niet meer ko men opdagen. „Msb." DE ROOFOVERVAL TE ARCEN. Derde verdachte gearresteerd. Het is de Duitsche politie gelukt den derden verdachte van den roofoverval, wel ke in November werd gepleegd door een drietal gewapende bandieten in de woning van den grenswinkelier C. te Arcen, aan te houden. De winkelier, die zich thans in verband met zijn wapensmokkelarij, in ver- eeniging met Szymanski in een Duitsche UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 12 Januari. Huizen, 296 M. 8.00—9.15 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonpl. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Bijbellezing met muzikale medewer king. 6.U0 Liederenrecital E. Meyerse m. m. v. mej. C. Kuurstra (piano). 5.45 Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 6.15 D. Scholtz: Onze Ned. monumen ten". 6.45 Knipcursus. 7.00 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 7.45 Ned. Ohr. Persbureau. 8.00 Joodsch-Chnstelijke Getuigenis- avond m. m. v. mej. F. Musch (zang) en W Vlugt (orgel). 9.15 Populair orgelconcert. 10.00 Vaz Dias. 10.1011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. A VR O-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert L. van Gils-ScLutz (pinao). Ir. L. v. Gelderen (viool) en E. Veen (begeL). 11.00 Kook- en bakpraatje. 11.30 Vervolg concert. 12.00 A VR O-Kamerorkest o. 1. v. L. Schmidt en Gramofoonpl. 2.152.30 Grajnofoori.pl. 2.45 Gramofoonpl. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonpl. 4.00 Halfuur voor zieken en ouden-van- dagen. 4.30 Pianorecital door Elsa Noltheniue. 5.00 Halfuur voor groote kinderen door mevr. A. van Dijk. 5.30 AVRO-Kleinorkest o. 1. v. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Concertgebouw-Kleinorkesfc o. 1. v. E. van Beinum, b. m. v. Hélène Gals (so praan), L. van Tuldcr (tenor) en H. Schey (bariton). 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Schol te. 11.00 Vaz Dias. 11.05 Gramofoonpl. 11.1512.00 Kovacs Lajos. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. - 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel R. Foort. 1.05 Solistenconcert (alt, tenor, viool, piano). 2.05 Midland Studio-orkest o. 1. v. F. Cantell m. m. v. M. Allen (alt). 3.20 Kerkdienst. 4.05 BBC-Dansorkest o. 1. v. H. Hall. 4.35 Mosohetto's orkest. 5.35 Kinderuur. - 6.20 Berichten. 6.50 Schubert-liedereu door J. Armstrong (tenor). 7.10 Lezing. 7.40 Officieele berichten. 7.50 Vaudeville-programma. 8.50 Jack Payne en zijn Band. 9.40 Lezing. 10.00 Berichten. 10.20 Pianorecital door Cyril Smith. 10.50 Kerkdienst. 11.0512.20BBC-Dansorkest o. 1. v. Hen ry Hall. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05 Gramo£ponpl. 12.50 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 7.40 Orkestconcert. 9.05 Belgische Avond (concert, tooneel. toespraken). 10.20 Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit Hotel Angleterrc. 1.202.20 Erik Tuxen en zijn orkest. 3.20—4.20 Vervolg concert. 7.30S.35 Radio-Symphonieorkest m. ni. v. Studentenkoor en solisten o. L v. L. Gröndahl. 9.5012.20 Feestuitzending v. d. Deen- sohe Tooneel spelers bond. L a n g e n b o r g, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 10.40 Dito. 12.20 Concert door orkest o. L v. H. Paulig. I.50 Gramofoonpl. 4.20 Concert o. 1. v. E. Klosz. 7.25 Rooococoncert m. m. v. Weragka- meronkest o. 1. v. Spitz, sopraan, alt en to- 8.20 Radio-tooneei. 9.50 Concert o. 1. v. Eyaoldt. II.0012.30 Reportage van de Zesdaag- sche te Dortmund. Rome, 141 M. 8.05 Symphonieconcert o. 1. v. R. Sel- vaggi. 10.15 Berichten. 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.302.20 Omroeplcleiuorkest o. 1. v. Lee mans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Meulemans. 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Omroepkleinorkcst o. 1. v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Meulemans, in. ni. v. de heeren Erlisch (trompet) en Van Van den Daele (bas). 10.3011.20 Gramofoonpl. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. .1. v. Leemans. 1.302.20 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 6.40 Declamatie, zang en piano. 8.20 Omroeporkest o .1. v. Walpot m. m. v. E. Laes (tenor). 9.30 Blockx-concert d. h. Omrocporkost o. 1. v. A. Meulemans. 10.30—11.20 G ramofoonmuziok. Zee «en, 1635 M. 7.25 Concert door het Philh. Orkest o. J. v. H. Unger, m. m. v. solisten. 8.30 Concert door orkest o. 1. v. A. Dos- tal, m. m. v. Oh. Suk (tenor),. 9.40 Berichten en hierna tot 11.20: Dans muziek door orkest o. 1. v. P. v. Beky. gevangenis bevindt, was destijds, door de indringers met een revolver bedreigd. De dieven namen een groote partij sigaretten, tabak en thee mede. De aangehoudene is F. W. uit Rheinhausen. Hij is in de strafge vangenis te Duisburg ingesloten. De beide andere verdachten werden door de Roer- mondsche rechtbank ieder tot een jaar ge vangenisstraf veroordeeld. »Tel." DE INBRAAK TE HOOGWOUD. De buit der dieven. Omtrent de brutale inbraak bij burge meester Hoogeboom te Hoogwoud tijden? de vacantie, kon, nu do heer H. weer thuis is, het volgende worden gemeld. Al het zilverwerk is gestolen, verder het linnen goed, een radio-toestel, ruim 100 zilveren lepels en vorken, de lijfsieraden van me vrouw, 1 zwaro gouden schakelarmband, 1 gouden halsketting, 3 gouden ringen, 1 gou den dameshorloge, 1 wekker, 1 geladen revolver, 2 ivoren halskettingen, 6 wolion dekens en tal van andere gebruiksvoorwer pen. Het onderzoek wordt ernstig voortge zet, terwijl daarbij de hulp is ingeroepen van do centrale recherche te Amsterdam. FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. 13) Wilfred Denver's gezicht was doods bleek. Alle sporen van het drinken wai verdwenen, maar een onnatuurlijke bleek heid was er voor in de plaats gekomen. De met bloed doorloopen oogen staken er vreemd bij af. Het was meer het gezicht van een krankzinnige en aanvankelijk scheen Nelly moeite te hebben in hem haar echtgenoot te herkennen. Zij huivei- de over haar geheele lichaam. „Will", riep ze nogmaals. „Oh, dat niet, dat met. In 's hemelsnaam, Will, zeg dut het niet waar is." Denver's stem leek van verre te komen of uit een andere wereld. De woorden kwamen langzaam en afgebroken tot haar. „Ach, als ik konmaar 't is waar.... ik heb hem vermoord....!" Het kwam haar voor, alsof er iets stuk sprong iu haar hersens; een diepe duister nis daalde over haar neer. Ze voelde zich als een drenkeling boven wiens hoofd het water zich gesloten had. „Oh, als ik dat ongedaan kon maken Als ik de laatste paar uren terug kon ha len. Dwaas, die ik ben. Dwaas, dwaas Nelly ging naar hem toe. „Hoe is het gebeurd vroeg ze snel. Denver keek naar haar, maar zijn oogen leken door haar heen, verweg te staren. „Ik weet het niet. Ik was dol, krank zinnig. Ik ging naar zijn kamer._ Het wa* donker ik liep hem hij sprong boven op me van achter de deur we worstel den ik denk, dat mijn revolver daarbij is afgegaan en toen ik weet niet- meel wat er gebeurd is. Hij zweeg en slikte zijn tranen weg. Wat ik me verder her inner is^ dat Leaker, de portier, me wak ker heeft gemaakt en weer weg is ge gaan ik keek de kamer rond en daar lag hij dood i" Tot nu toe had Denver als in een droom gesproken. Maar. nu greep hem een kramp- achtige rilling aan en angst deed zijn stem luider klinken. „Doodriep hij uit." Ik heb hem dood geschoten. Kijk, kijken hij liep ach teruit. „Nu ziet hij me aan. Kijk, Hij zal me altijd zoo blijven aanzienDaar, zie je hem dan niet? Bescherm me dan toch voor hem Angegrepen door angst, stond Nelly hem een oogenblik aan te staren, toen hij ach teruit liep door de kamer, de oogen go- richt op iets verschrikkelijks, dat blijk baar op den vloer moest liggen. Ze sprong vooruit, toen hij op den divan neerviel, boog zich over hem heen en bedekte zacht jes zijn oogen met haar hand om hem zoo te bevrijden van het vizioen. „Oh, m'n arme Will" kreunde ze. Hij duwde haar handen weg. „Raak mij niet aan" Jammerde hij. „Raak mij niet aan, zeg ik. Er zit bloed aan mijn handen. O, mijn arme meisje, dat ik je dat heb aan. gedaan Maar de aanblik van de vernedering van haar echtgenoot bande al haar zwakheid. „Denk niet aan mij denk alleen aan je zelf drong zij aan, zijn handen grijpend en pogingen doende hem op te laten staan. „Je moet vluchten „Vluchten? Neen, laat ze maar komen en me gevangen nemen. Dan ben jij tegelijk van me af," zei Denver. De druk van haar teedere handen scheen hem te irriteeren. Hij schudde ze weer af. „Heb maar geen medelijden met me", riep hij uit, „kis er nog een sprankje liefde voor me in je hart is, ruk het dan uit. Ik ben de slechtste man. die ooit op de wereld is gekomen oin er slechts onheil te stichten." Zij stond bewecgloos, als zo wachtte op een ingeving. „Hoet laat is'het gebeurd?" vroeg ze ten slotte. „Ik weet het niet. Tegen twaalven, denk ik. Sindsdien heb ik langs de straat gezworven om»te trachten hem kwijt te raken en mezelf „Nu. je moet hier niet blijven", drong ze aan. „Hier komen ze je natuurlijk in de eerste plaats zoeken. Je gaat naar een van de groote spoorwegstations en neemt een kaartje voor een plaats ver uit de buurt, begijp je? Je moet den schijn wekken, als of je het Land wilt verlaten. Maar aan het eerste het beste station stap je uit. Zoo maak jc Tiun het spoor.bijster." Met angstige oogen keek ze hem aan. Toen knielde ze neer op den diva,n, sloeg haar armen om zijn hals en fluisterde: „Zoo zul je het toch doen, hè Will?" Nu duwde hij haar niet van zich af. „Vrouwtje", zei hij, voor het eerst met eenige teederheid in zijn stem sinds hij de kamer was binnengetreden. „Waarom haat je me niet? Waarom vervloek jo me niét „Omdat je mijn liefde nooit zoo hebt noodig gehad als juist nu. Maar wij ver knoeien onzen tijd. Hoeveel geld heb je?" Denver voelde zijn zakken na den eenen na den andere. Maar hij vond niets anders dan zijn revolver. „O, dat vervloekte ding", viel hij uit „Neem het weg voor ik er nog een misdaad mee bega." „Laten we daar nu niet aan denken. Ik zal wel' zorgen dat het weg komt, als jij vertrokken bent', zei zij, het wapen op ta fel neerleggende. „Hoeveel geld heb jw nog Hij keek haar wanhopig aan: „Goen shilling." „En i]c heb ook nietsJe bent verloren en wij allemaal HOOFDSTUK X. ,Xeen, mevrouw, dat is niet zoo. Ik heb wat geld opgespaard, een appeltje voor den dorst en meneer Will kan er over beschik ken, alsof het van hem was." Man en vrouw wendden zich om naar de flinke, oude verschijning, die in de deur opening stond. „O Jaikes", riep Nelly uit", het ergste is gebeurd. Vraag niet wat! "Maar help ons Bij haar woorden en haar blik o vertoog een doodelijke bleekheid het gelaat van den ouden man en hij wankeldemaar hij wist zich te herstellen. „U helpen Och, dat doe ik maar al te graas", verklaarde hij; „wat kan ik vooi u doen?" ..Vlug, haal je geld." Hij wilde heengaan maar zij riep hem terug. „WachtMijnheer moet iets hebben om zich te vermommen. Weet je daar niet» voor Jaikes bleef even staan en streek mot bevende hand over zijn spaarzame hoofd haar. „Ik weet niets", mompelde hij, „maar wacht eens ik heb de kleeren van mijn broer Frank die hebben ze mij gestuurd, toen hij in het ziekenhuis is gestorven. Zou daarmee iets te beginnen zijn?" „ZcemanskleerenPrachtigHaal gauw en doe ze in een tasch. En breng dan meneers hoed on jas. Maar haast jc. Het is een kwestie van leven en dood." Denver luisterde stil toe, hoe zijn vrouw en de oude knecht overlegden om hem te redden. Toen Jaikes do kamer had verla ten, stond hij daar nog steeds zonder een woord te spreken en met een hopeloozi» uitdrukking in zijn oogen, alsof hij nog niet met zichzelf eens was wat hij doen zou. Zij klemde zich onstuimig aan hom vast en bezwoer hem: „O, Will, je moet gaan, om mijnentwil Hij schudde het hoofd. „Ik zal toch niet weg kunnen komen. Ze zullen mc zoo te pakken hebben, Nell." „O, neen, neen, neen „Ik zal toch niet weg kunnen en je zult vluohten. Jo moet je best doen ter wil'c van mij wil jo i En je zult wel een weg vinden om mij tc laten weten, waar je. bent, hè?" „Ja", stemde Denver toe. „Ik zal gaan." Hij keek haar met vorwilderde oogen aan. ,iDe kinderen", mompelde hij. „Kleine Ned en Cissy zou ik ze nog een kus dur ven geven, voor ik ga?" „Ja, stil. Ze slapen nog." (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9