Echt en goed VERSTREKT CREOIETEN WOENSDAG 11 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND VOLKENBOND BESPREKINGEN OVER HET WERELDHERSTEL. Waarover de deskundigen het eens zijn. De commissie van deskundige welke te Genève vergadert Ier voorbereiding van de economische wereldconferentie, heeft giste ren de algemeene beraadslagingen voortge zet, dan het. slot constateerde do Engelsch- man Leith-Ross, dat de deskundigen het in hoofdzaak eens zijn over de volgende pun ten: 1. Het schulden vraagstuk moet geregeld worden. Hierbij kan het voorloopig buiten beschouwing blijven, of dit vraagstuk op de conferentie zelf dan wel afzonderlijk moet worden geregeld. In ieder geval dient een weg te worden gevonden, die naar een op lossing leidt. 2. Een krachtiger samenwerking der cir culatiebanken en bescherming der valuta's is noodzakelijk. De goudvoorraden en de credietbcweging moeten in betere banen worden geleid. 3. Het protectionisme dient te verdwij nen. Tijdens de debatten heeft de president van de Nederlandsche Bank, rar. L. J. A. Trip, er als voorzitter der commissie nog op gewezen, dat in den tegen woord i gen crisistoestand slechts een moedige politiek kan leiden tot een overwinning der huidi ge moeilijkheden. Hedenmorgen komt de economische en Donderdag dc financieele commissie bijeen ten einde de details der voorbereiding van de economische wereldconferentie uit to werken. DE WERKTIJn-CONFERENTIE TE GENèVE. Twee stroomingen. Na-dat op de gisteren geopende arbeids organisatie voor de bestudeering van de 40-urige arbeidsweek prof. Mahaim tot voorzitter was gekozen werden tot vice- presidenten benoemd sir Atul Ohatterjee (Br. Jidië") Oerstedt (Denemarken) en Hay- day (Engeland). De Ver Staten hebben bericht gezonden dat zij van deelneming afzien, doch de Amerikaansche consul te Genève heeft op dracht gekregen de conferentie als waar nemer te volgen. De Sovjet-Unie zou zich hebben doen vertegenwoordigen, indien de conferentie te geliik was gehouden met de economische conferentie. Thans zegt zij geen gedelegeerde ter beschikking te heb ben. Er teekent zich in de coulisse intussohen reeds een tegenstelling af tusschen de ar beidersgroep en een aantal receeringen name Frankrijk en Italië eenerzijds en de Britsche regeering met do werkgevers die tegen een verkorten arbeidsduur zijn, an- derzi;ds. Deze laatsten vreezen dat de werkloosheid er nog door zal toenemen. De Nederlandsche delegatie ter confe rentie is als volgt samengesteld: Regee- ringsi-edelegeerde is prof P. J. M. Aalber- se, die zal worden terzijde gestaan door den directeur-generaal van den arbeid, ir. Hacke, en mej. Stemberg. De werkgevers-gedelegeerde is mr. Cort v. d. Linden, secratis-generaal van de Ne derlandsche werkgeversorganisatie, terwül de technische afgevaardigden zijn ir. Bol- ger voor arbeidsaangelegenheden en mr. Spaendonck, secretaris van de katholieke werkgeversorganisatie. De Nederlandsche arbeiders-gedelegeerden zijn de heeren Kerrarens, Kupers en Amelink, van wie de laatstgenoemde twee technische afvevaar digden zijn. „TeL" SPANJE ANARCHISTEN-ACTIE IN SPANJE. Tot heden 23 personen gedood. In den loop van gisternacht kwam het tot tweemaal toe tot een vuurgevecht tus schen de politie en de oproerige elementen te Sevi.la. Twintig personen werden gear resteerd. De gouverneur heeft bevel gege ven, alle syndicalistische en anarchistische vereenigingslokalen te sluiten. Gisteren is de algemeene staking te 8e- vil.a afgekondigd. Uit Valencia wordt nog gemeld, dat ex tremisten zich meester hebben gemaakt van het stadhuis van Bugarra. Toen de po litie tot een tegenaanval overging, werd zij beschoten. Drie agenten lieten hel leven. Nadere bijzonderheden gntbrekèn nog, daar de verbindingen met genoemde plaats verbroken zijn. De onderstaatssecretaris van Binnenland- sche Zaken, Espla, heeft medegedeeld, dat de officieele opgave van het aantal dooden te Pedralba (dertien) niei juist is. Dit is te wijten aan een vergissing. In Pedralba zijn slechts twee leden der guardia civil ge wond en e.f burgers gearresteerd. De op winding is echter nog zeer groot. Officieel wordt opgegeven, dat bij de on lusten, voor zoover bekend, in totaal 23 personen zijn gedood. Te Barcelona deden gisteravond geruch ten de ronde volgens welke de anarchisten voornemens zouden z>i een nieuwe omwen- lelingsbeweging te ontketenen. De politie nam in verband hiermede buitengewone maatrege.en. Een man die door soldaten werd gefouilleerd, werd ernstig gewond door een schot, dat uit een in volle vaart voorbijrijdenden auto werd gelost. In verschillende smalle straten kwam het herhaa.delijk tot schietpartijen, terwijl op een der plein een bom ontplofte, waardoor een aantal voorbijgangers licht werd ge wond. Later vond de politie nog vijf hel- sche machines. De gouverneur heeft beslo- zijn Poeders alleen, wanneer zij de hand- teekening dragen van den fabrikant A. Mijnhardt. Maagpoeders, Hoofdpijnpoe- ders, Kiespijnpoeder 8, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 cent. Per doos 45 cent. Bij uw drogist. ten, de syndicalistische vakvereenigingeu te Sal.ent en Barcelona te ontbinden. Te Cadiz kwam het naar aanleiding van de teraardebestelling van een der slacht offers tot nieuwe incidenten, waarbij ver scheiden personen werden gewond. Naar verluidt zou een der aanstichters van de anarchistische beweging de bekende aviateur Franco zijn. In dé Madrileensche pers wordt gezégd, dat op de patronen, waarmede de extre misten een kazerne wilden aanval.en, een band in de monarchistische kleuren was aangebracht. CHINA DE JAPANNERS BEZETTEN NOG EEN CHINEESCHE STAD. Niet zonder strijd. Uit Tsjintsjau wordt gemeld, dat een de tachement cavalerie Tsjiemenkou heeft be zet. Deze kleine stad is op 8 K.M. ten Noor den van Sjanhaikwan gelegen Met de be zetting van Tsjioemankau hebben de Ja panners den laatsten Chineeschen toegangs weg tot Mandspjoerije geblokkeerd en hun verdedigingsijn voor Mandsjoerije, loopen- de van den Groote Muur tot het Sovjet gebied, verder verlengd. De Japanners ver klaren, dat de verovering van de stad nood zakelijk was om te verhinderen, dat de troepen van Tsjang Hsuliang blijven door dringen in Jehol. De Japansche strijdkrachten hebben ook nog Hulin bezet, dat ten Noorden van Pro- granitsjnaja is gelegen. Zij dwongen de Chmeesche vrijbuiters op Sovjet-grondge bied te vluchten. Naar uit Peking wordt gemeld, spreken de Chineesche autoriteiten het bericht van de bezetting van Tsjiemenkou tegen. Wel is waar is hier den geheelen dag gestreden, daar Japansche afdeelingen, gesteund door vliegtuigen, hebben getracht Tsjiemenkou to veroveren, doch ofschoon de Chineesche troepen eenig terrein hebben moeten prijs geven, bieden zij nog steeds verbitterenden tegenstand en houden zij nog altijd het Zui delijke deel van den toegang naar de stad bezet. Ook tijdens den avond heeft de strijd voortgeduurd. Chineesche versterkingen be vinden zich in allerijl op weg naar Tsjie menkou. AMERIKA COLUMBIA—PERU Wapenstilstand van 90 dagen niet erkend. De Columbiaansche -regeering heeft het sluiten van een wapenstilstand van 90 da gen met Peru met erkend. Beide landen gaan voort met hun oorlogsvoorbereidingen BUITENL. BERICHTEN ERNSTIGE TREINBOTSING BIJ BOEKAREST. Tien personen omgekomen. Even buiten het Noorderstation te Boe karest, op het traject naar Crajova, heelt een ernstige treinbotsing plaats gehad, tn volle vaart zijn aldaar gistermorgen tegen acht uur twee personentreinen tegen elkaar gereden. De wagons van een der treinen werden op de rails geworpen en vijf er van zijn volkomen vernield. Men vreest, dat tien a vijftien personen bij het ongeluk het lenen hebben verloren. Tot dusver zijn reeds 17 gewonden uit de brokstukken te voorschijn gehaald. Uit Boekarest zijn on verwijld treinen vertrokken om hulp te ver- leenen. In de grootste zenuwachtigheid trachten familieleden der reizigers zoo snel mogelijk per auto en in autobussen naar de plek des onheils te komen. De autoriteiten hebben uitgebreide maatregelen getroffen om de reddingswerkzaamheden een ongestoord verloop te doen hebben. Het reddingswerk wordt echter belemmerd door den zwaren sneeuwval, welke reeds sedert twee dagen aanhoudt en den toegang tot de plaats van het ongeluk bemoeilijkt. Indien het niet mocht gelukken de verongelukte reiziger», I die onder den trein liggen, snel te ber gen, bestaat het gevaar, dat zij insneeuwen en bevriezen. I De „Pester Lloyd" publiceert nog eeni- ge bijzonderheden over het spoorwegonge luk, dat in de nabijheid van Boekarest heeft plaats gehad. Hieruit blijkt, dat gis termorgen om halfzeven op ongeveer 12 K.M. van Boekarest een defect werd gecon stateerd in de locomotief van een personen trein. De machinist wist, dat op hetzelfde traject 20 minuten later een sneltrein zou I komen, zoodat hij meende tijd gonoeg te hebben voor het instellen van een onder- I zoek. De sneltrein had evenwel de voorge- j schreven snelheid aanzienlijk overschreden, zoodat er geen tijdruimte vaif 20 minuten meer tusschen de beide treinen was. In net duister reed de sneltrein met een snelheid van 60 K.M. per uur op den stilstaanden trein in. Vijf derde klas-wagens, waarin zich meerendeels boeren bevonden, werden geheel verbrijzeld. Zooals reeds gemold zijn voor zoover thans bekend bij de ramp 10 mensohen om het leven gekomen en 25 zwaar gewond. Volgens het voorloopig onderzoek treft den machinist vap den sneltrein de schuld voor het gebeurde; hij en het overige personeel van den trein zijn gearresteer. DE INFLUENZA-EPIDEMIE TE BIRMINGHAM. Vorige week 158 sterfgevallen. De influenza-epidemie te Birmingham neemt nog steeds in omvang toe. In de af- geloopen week waren er niet minder dan 158 s-terf'gevallen tegen 87 dooden in de daaraan voorafgaande week. De epidemie dreigt hetzelfde ernstige karakter aan te nemen als in 1929, toen er elke week 200 250 influenza-patiënten overleden. Ook in Manchester zijn talrijke gevallen van influenza en longontsteking voorgeko men, vooral onder bet personeel van de openbare instellingen. Men gelooft niet dat het hoogtepunt van de epidemie «al be reikt is. FRANSCHE SLEEPBOOT BESCHOTEN. Vermoedelijk wraakneming in verband met R ijnscheepvaart-conf liet. Gister is bij Kamp a. d. Rijn van de hel lingen der bergen op don linker Rijnoever met scherp geschoten op de Fransche sleep boot „Condor" uit Stiaatsburg. In enkele minuten tijds werd ongeveer twintig scho ten op het schip afgevuurd, in verband waarmede door de „Condor" noodseinen werden gegeven. Zooals bekend is het Fransche Rijn- scheepvaartpersoneel sinds oenige dagen in staking in verband met loonkwesties. Men vermoedt dan ook, dat men hier re doen heeit met een wraakneming tegen werkwilligen. De politie is onmiddellijk met haar onderzoek begonnen. Nader wordt nog gemeld, dat een der kogels rakelings den kapitein der sleep boot passeerde en zich in het scheepsdek boorde. De „Condor" had in verband met de dreigende staking eenige dagen te Bop- pard voor anker gelegen en zette gister morgen, nadat een matroos wegens dienst weigering ontslagen was, onder bescher ming der Rijnpolitie den tocht stroomop waarts voort. De boot had ongeveer een kilometer afgelegd, toen de schoten knal den. Toen de „Condor" noodseinen gaf, snelde de Rijnpolitie onmiddellijk te hulp en zette eenige manschappen aan wal, ten einde de daders te achtervolgen. Gister avond had dit echter nog niet tot resul taten geleid. De politie gelooft niet, dat de schoten gelost zijn door den ontslagen matroos. Zij is vcoleer van meening, dat andere elementen, die bijzonder belang hadden bij de stakingsbeweging, de hand in het spel hebben. DE „ATLANTIQUE" NAAR DEN SL00PER? Oorzaak van den brand is niet vast te stellen. De „Intransigeant" meldt, dat de com missie van deskundigen, welke door net ministerie van marine was ingesteld, om een onderzoek in te stellen naar de oor zaak Van den brand op de „Atlantique', verklaard heeft, haar taak niet te kunnen volbrengen, daar de oorzaak niet is va?t te stellen. Hava-s meldt nog, dat men in Cherbourg algemeen van oordeel is, dat de „Atlan tique" gesloopt zal worden. ARISTOCRATEN IN HUTTEN. In een oude houtenhut, even buiten de 6tad Belgrado, wonen sedert eenigen tijd enkele vooraanstaande aristocraten uit het voormalige keizerlijke Rusland. Geruïneerd door de revolutie, zijn zij door de crisis tot nog grooter armoede ver vallen. Een oud-generaal en zijn echtgenoot© trachten door het vervaardigen van kunst- orchideeën een schamel stuk brood te ver dienen, die zij met een oude barones dee- len, die haar memoires schrijft. In deze hut, waarvan de muren zijn be dekt met foto's van voormalige paleizen, ligt de weduwe van een admiraal, die eens het bevel voerde op het jacht van den tsaar, op een veldbed zwaar ziek. De bevolking van Belgrado heeft zeer veel sympathie voor de arme bannelingen en zendt hun van tijd tot tijd levensmid delen. UIT DE OMGEVING Zakkenroller slaat zijn slag op politie bureau. Onlangs is te Parijs een zakkenroller gearresteerd, die zoo brutaal was zelfs op het politiebureau, toen hij daartoe de kans kreeg, zijn slag te slaan. Een inspecteur, die den dief had betrapt, bracht hem op hot bureau. De zakkenroller was goed van den tongriem gesneden en wist een boel e vertellen, over die slechte wereld, waarin hij geen kans kreeg enz. Hij was volkomen terneergeslagen -en niets kon hem meer schelen, tot het oogenblik, dat de inspecteur aan de telefoon werd geroepen. Toen kreeg hij belangstelling voor een bos sleutels, dien hij in zijn zak stopte. Daarna ontdek te hij in een ka-st een pas, die aan den in specteur behoorde. Toen deze terugkwam, was de vogel gevlogen. Het bleek, dat luj kalm uit 'het bureau was gewandeld. De inspecteur miste zijn sleutels, zocht in zijn jas, maar ook daarin waren zij niet. Fr ontbrak echter nog meer, n.l. een porte feuille met bankpapier. De inspecteur had nu de onaangename taak zijn commissa ris verslag uit te brengen van het gebeur de en opnieuw op zoek te gaan naar den ge slepen dief. ADVERTEERDERS KOOPT BIJ ONZE ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente veugadert Donderdagmiddag ten twee uur. Onderwerpen ter behandeling: lo. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het aangaan van een geldleening groot 15.000. 2o. Vaststelling van het be drag uit te keeren aan een tweetal bijzon dere schoolbesturen, ingevolge artikel 101 der Lager-onderwijswet 1920 over 1930, te vens afrekening over het driejarig tijdvak 19281930. 3o. Wijziging gemeente-begroo ting, dienstjaar 1933. 4o. Ingekomen stuk ken. Loop der bevolking. De bevolking de zer gemeente nam gedurende het jaar 1932 als volgt toe. Vermeerdering door vestiging 93 m. en 123 vr. Vermeerdering door ge boorte 110 mannen en 73 vrouwen, eldors- geboren 9 mannen en 6 vrouwen. Totale vermeerdering 212 mannen en 202 vrouwen. Vermindering door vertrek 111 m. en 167 vr.; vermindering door overlijden 23 m. en 24 vt. Totale vermindering 134 m. en j91 vr. Het aantal inwoners op 31 December 1931 bedroeg 3090 m. en 3071 vr., alzoo 6161. Het aantal inwoners op 31 December 1932 bedroeg 3168 m. en 3082 vr., zoodat de bevolking op 31 December 1932 bestond uit 6250 inwoners. KATWIJK AAN DEN RIJN. Autobus in brand. Eén van richting Katwijk naar Noordwijk gaande autobus is op den Noordwijkerweg in brand geraakt en totaal vernield. De overblijfselen lig gen verstro'oid langs den weg en op het er naast liggende teelland. De oorzaak is on bekend. De bestuurder had maar juist ge legenheid aan den brand te ontkomen. De politie nam van een en ander kennis en maakte proces-verbaal op. LISSE. Uitvoering „Herwonnen Levenskracht". Uitgaande van het Plaatselijk Comité van Herw. Levenskracht werd gisteravond een Frits Bouwmeesteravond gehouden in het Bondsgebouw. De groote zaal was goed bezet. Vooraleer het openingswoord werd gesproken bracht do Jazzband „'fAïto- colourplayers'' uit Leiden er al dadelijk een opgewekte stemming in. Behalve de plaat selijke geestelijkheid merkten we o.m. op den Burgemeester, alsmede het Eere-comitó de heeren Dr. F. G. M. Haase, weth. P. Warmerdam en M. v. d. Linden. Het plaat selijk comité* van Sassenheim was mede van de partij. De voorzitter, de heer S. Langelaan, opende de bijeenkomst. Hij wees op het mooie werk van de 5 cents-actie welke zoo'n mooie inkomst is yoor de t.b.c.-be- strijding. Hij hoopte, dat de drukkende tijdsomstandigheden geen belemmering zouden zijn voor dit mooie doel. Nog beval hij de groote loterij van het Hoofdbestuur aan. Hij hoopte, dat als het nieuwe Sana torium wordt geopend, dat Lisse dan niet op de onderste trede zal staan. Hierna verkreeg dr-, Haase het woord als medisch adviseur van het plaatselijk co mité- Hij zeide, dat H.L, aller belangstel ling vo.komen verdient. Hij deed uitkomen, hoe bij dit schoone werk van de R. K. Ar beidersbeweging de liefdadigheid magni fiek tot uiting komt. Zoo ooit, dan is hier gebleken hoe „Eendracht macht maakt" en hoe vele kleintjes een groote maken. Voorts zette hij nog in het kort uiteen, wat de T.B.C. is en op hoevelerlei wijze deze zich openbaart. Een middel ter genezing is nog niet gevonden doch wel ter voorko ming en bestrijding. Ter bestrijding hebben we onze sanatoria. Doch waar de verple ging lang duurt is ze vailzelf kostbaar en daarom verbaast het te meer hoe de Room- sche Arbeidersbeweging dit met kleine middelen weet bijeen te brengen. Gok deze avond moet weer wat geld in kas brengen ter bestrijding van de zoo gevreesde ziekte en waar de zaal zoo vol is, is dit een be wijs dat Lisse dit volkomen beseft. Blijft dit mooie werk steunen voor de lijdende menschheid. Hierna was het woord aan Bouwmeester, wiens gezelschap voor het voetlicht bracht ,,De huizen vau den Weduwnaar*', spel in drie bedrijven van Bernard Shaw. In dit stuk laat de schrijver met een sterk sar casme, dat een groote liefde verbergt, de toeschouwers een blik slaan in de 'sociale problemen die samenhangen met de huis vesting der armen; problemen, voortsprui tend uit een maatschappelijk stelsel dat reeds jaren geleden door den kunstenaar werd verworpen. In dit geestige 6tuk wordt door Shaw ten toonee'e gebracht dr Harry Trenscb, een jonge idealist, die met zijn ouderen vriend Cokane een reisje langs den Rijn maakt. Op merkwaardige wijze heeft de schrijver deze Cokane geteekend. Het heerschende fatsoen is hem heilig, maar zou dat fatsoen veranderen, dan zou ook oogenblikkelijk Cokano veranderen. Tij dens het reisje maakt Frits kennis met Blanche Sartorius. De jonge menschen voelen zich direct tot elkaar aangetrokken en zoo wordt het einde van den reis een ongedacht gelukkig einde. Maar dat geluk niet altijd bestendig van duur is bevond onze jonge dokter al spoe- dieg wanneer hij zich op het buiten van Sartorius bevindt, om er de verloving te vieren. Van den ontslagen huurophaler Liekeheere hoort Trenscb, hoe Sartorius aan zijn rijkdom komt. In de achterbuur ten van Londen, daar waar armoe en el lende wordt ge'eden, daar exploiteert Sar torius stallen voor menschen. Hij weet daar van de behoeftigen nog het laatste geld af te persen. Het is daarom begrijpelijk, dat Trensch. idealist als hij is, zich veront waardigd afwendt. Maar Sartorius heeft nog een troef en hii spee t die uit. Trensch leeft immers van de rente van een hypo theek op Sartorius gronden. En wanneer 286 Sartorius dus de armen geld afperst dan is Trensch toch ook medeplichtig. Doch uit het kwade wordt veelal het goede geboren, zoo ook hier. Leekcheere is in goeden doen gekomen en gaat aan philantropie „doen" en wel aan de philantropie <jer vo.kshuis- vesting. Hij laat de krotten opknappen, want wanneer deze opgeknapte krotten worden onteigend, zijn ze het dubbele waardDeze man weet ten 6lotte een ver zoening tot stand te brengen tusschen Blanche en Trensch, wat men een compro mis zou kunnen noemen tusschen idealisme en materialisme. Met aandachtige stilte werden de spelers gevolgd en na elk bedrijf brak een storm achtig applaus los en moest meermalen worden „gehaald". Wij meenen gerust te durven zeggen, dat allen welvoldaan over inhoud en spel huiswaarts gingen. Diefstal. In den nacht van 9 op 10 Januari 1933 is te Lisse door middel van braak door tot nu toe onbekende daders ingebroken in het winkelpand van den heer Z. aan den Heereweg. Ontvreemd is aan geld eeq bedrag van ongeveer ƒ70. voorts iB ontvreemd een groote partij siga retten, sigaren, zeep, tandpasta, limonades en verschillende andere winkelartikeleu. Vervolgens nog enkele kleedingstukkeu. De waarde van de ontvreemde voorwerpen zal ongeveer 150.bedragen. De da ders hebben zich toegang verschaft door een deur uit het magazijn te lichten en zijn zoo vervolgens het pand binnengedrongen. Het pand, waarin een filiaal was gevestigd van den heer Z. uit de Kanaalstraat, was onbewoond. De politie heeft bereids een se rieus onderzoek ingesteld en doet ijverige nasporingen om de daders te vinden. Drankwet. Door den heer L. van der Linden, landarbeider, alhier, is aan Burg. en Weth. dezer gemeente vergunning ver zocht, ingevolge de drankwet, tot den ver koop van alcoholvrijen drank (z.g. verlof B) in het perceel plaatselijk gemerkt Wageu- dwarsstraat no. 23, gebouw van de Kleine Vereenoging, kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 2965. Binnen 2 weken kan ieder tegen het ver- leenen van dit verlof schriftelijk bezwaren ten gemeentehuize inbrengen. LEIMUIDEN. Loop der bevolking. Bevolking op 31 December 1931 bestond uit 1022 mannen en 1033 vrouwen. Gevestigd 57 m. en 67 vr. Geboren 33 m. en 30 vr. Vertrokken 65 m. en 85 vr. Overleden 13 m. en 9 vr. Totale vermeerdering 12 m. en 3 vr. Bevolking op_ 31 Dec. 1932: 1034 m. en 1936 vr. Totaal dus 2070 zielen. Gevestigd: van Uithoorn R. C. Swier en gezin; van Wedde O. D. Oifringa; van Katwijk W. van der Meij. V ertrokken: naar Amsterdam B. A. van Iperen; naar Ter Aar L. Heemskerk en gezin; naar Alphen a. cL Rijn A. O. van Pelt. Geboren: Geertruida Margarefaha, d. van J. Blom en G. Langov^ld. R0EL0FARENDSVEEN. Muziekuitvoering. Gisteravond gaf de muziekvereeniging „Liefde voor Harmonie" alhier haar eerste uitvoering in dit seizoen. De opkomst der leden en begunstigers was bevredigend te noemen. Kapelaan Verbeem opende den avond met een woord van wel kom tot de genoodigden en na allen een recht gezelligen avond te hebben toege- wenscht werd met een vroolijke marsch Eendracht 'maakt Macht, het muziekpro gramma geopend. Het muziekgedeelte stond onder leiding van den heer A. van Leeuwen nit Abbenes en de ten gehoore gebrachte nummers werden zeer goed ver tolkt. Vooral nummer 2: Aux bords de l'Es- caut, oen fantasie pastorale van Minne, oogstte luiden bijval. Voor de pauze werd opgevoerd een klucht in één bedrijf „Johan als rentenier". Deze dolle klucht braoht de lachspieren danig in beweging. De lach salvo's waren niet van de lucht. Onder do pauze werd een verloting gehouden van twee taarten. Hierna trad nogmaals de muziekvereeniging op met een viertal nfti- zieknummers, die eveneens zeer goed wer den uitgevoerd. Tot slot werd nog een klucht vertoond „De moord", welke even eens goed werd vertolkt. De aanwezigen hebben dan ook recht genoten cn na een dankwoord keerde ieder voldaan huis waarts. Muziekvereeniging en tooneelisten komt een woord van dank toe. TER-AAR. Steunt het Wit-Geie Kruis. Zondag avond zal de R. K. Vereeniging „Het Wit- Ge.e Kruis'' een liefdadigheids-uitvoering geven in het R. K. Verenigingsgebouw ten hate van dc kas die in deze moeilijke tijden hoegenaamd uitgeput is. Vooral het doel 'van deze nuttige vereeni ging in oogenschouw nemende, raden wij ieder aan Zondagavond te komen. De en tree is zeer laag gesteld. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij U naar de advertentie, die Zaterdag avond zal verschijnen. Tuinders weest present. Donderdag middag om half drie uur worden al.e leden van den L.T.B. uit den Kring „De Venen" uitgenoodigd tot het bijwonen van een be langrijke bijeenkomst. De heer Jac. Groen Azn. zal de Tuinbouw-steunwet behandelen. Voor dit actueele onderwerp twijfelen we niet of vele tuinders zu.len gehoor geven aan deze oproep. Wii verwachten hen in het R. K. Vereenigingsgebouw.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6