MAANDAG 9 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 WINTERSPORT HERLEVING AFD. ZUID-HOLL. IJSBOND GEWENSCHT. De Zuid-Hollandsche IJsbond vraagt een cogenblik uw aandacht omdat zijn bestuur de Leidsche afdeeling wil doen herleven. Het doel van den Bond is: de ijssportbelan- gen te behartigen en een aaneengesloten ijswe- gennet tot stand te brengen en te onderhouden. Het bondsbestuur zoekt daarvoor samenwer king ook met ijsvereenigingen. Indertijd heeft dat bestuur, na gehouden be spreking, een rapport uitgebracht over de commercieel-economische beteekenis van ijswe- gen, waarvan het gevolg is geweest, dat Hee- ren Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland den gemeentebesturen hunner provincie, boven de Maas en de Merwede, hebben uitgenoodigd den Z. H. IJ. te steunen in zijn streven een aaneen gesloten ijswegennet te onderhouden. Als gevolg daarvan krijgt de Bond dan ook steeds meer steun van gemeentebesturen, wel ke den bond of zijne afdeelingen subsidieeren of hem steunen door werkloozen aan het het werk te zetten op de ijswegen als het ijs daar voor voldoende sterk is. De afdeelingen zijn in districten vereenigd, welke onder districtscommissie of -hoofd staan, die geregeld in verbinding zijn met het hoofd bestuur. Elke afdeeling heeft haar eigen be stuur en zelfstandigheid. De Z. H. IJ. hindert de plaatselijke afdeelingen niet, integendeel, hij helpt ze. De bondstaak wordt geregeld uitgebreider, waarom het bestuur de hulp heet van spe ciale commissies. Waar het aantal rijwegen dat verbreed of 'verbeterd wordt, steeds wordt uil- gebreid, heeft de Z. H. IJ, een Technische Commissie ingesteld, die van advies dient hoe verbindingen onder de bruggen der rijwegen 't best en goedkoopst kunnen worden aange bracht als het ijs daar zwak is of wordt. In die Commissie hebben zitting directeuren van gemeentewerken van verschillende gemeenten. Ook over andere zaken adviseert die com. mmissie. Voorts is er een Commissie, waarin zitting hebben vertegenwoordigers van Delfland, Rijnland en Schieland, die ieder in hun gebied adviseeren hoe het bondsbestuur bij hoogheem raadschappen of polderbesturen over het ijs- wegennet overleg kan plegen en zijn belangen kan behartigen. De Zuid-Hollandsche IJsbond is dus een bond voor ijssport, maar ook voor ijstoerisme en -verkeer. De leden zijner afdeelingen zijn niet verplicht te geven in bussen langs de ijs- wegen, ook niet in Noord-Holland of Utrecht. Zij hebben goedkooper dan niet-leden toegang der afgesloten ijsbanen der afdeelingen, ook bij feesten; zij kunnen gratis deelnemen aan bondswedstrijden, zij zijn verzekerd tegeh on gelukken op alle banen van afdeelingen, ook de arbeiders zijn in die verzekering opgeno men. De Z. H. IJ. geeft inlichtingen over tochten, heeft inlichtingsbureaux op plaatsen, waar vele schaatsenrijders plegen saam te ko men. Enz. enz, Waar Leiden geen afdeeling heeft en 't van belang is, dat er een komt, wil het bondsbe stuur de belangstelling daarvoor opwekken. Het noodigt hen die daartoe wenschen mede te werken beleefd uit daarvan te laten blijken aan het bureau dezer courant of aan het.secre tariaat van den Z, H. IJ., Laan van Nieuw Oost-Indië 131, Den Haag, waar nadere inlich tingen zijn te verkrijgen, SKISPRINGWEDSTRIJD TE PONTRESINA Te Pontresina heeft een groote skispringwed strijd plaats gevonden, waarbij het den beken den Zwitser Chiogna gelukte een sprong van 72 m. te doen .Daar Chiogna echter bij een volgenden sprong gevallen is, is de eerste prijs ten deel gevallen aan den West-Zwitser Mar- cclle Revmond. Ook onze landgenoot Loopuyt heeft weder aan den springwedstrijd deelge nomen, doch na een eersten sprong van 52 m. beeft hij wegens onvoldoende oefening den strijd opgegeven. ACADEMISCHE SKIWEDSTRIJDEN De zevende internationale academische ski- wedstrijden zijn te St. Moritz begonnen met een afdalingswedslrijd, die over een afstand van 3 km. ging met een hoogte-onderscheid van 630 m. In het geheel hebben 150 studenten uit negen verschillende landen aan dezen werdstrijd deelgenomen. De eerste prij6 werd gewonnen door den Oostenrijker Leubner van de Universiteit te Innsbrück in 4 min. 3 sec. Ook de tweede was een Oostenrijker van Inns brück, n.l. Reinl, terwijl de derde prijs ten deel viel aan den te Zurich studeerenden prins Alvaro van Orleans Bourbon in 4 min. 13 sec. CANADA WINT DEN STUDENTEN- SKIWEDSTRIJD. Bij prachtig winterweer des morgens ■was do temperatuur 17 gr. onder nul heeft Zaterdag in het kader der studenten den-wedstrijden de skiloop voor universi teiten over 30 K.M. plaats gehad. Van de vijf trajecten was alleen het vier de sterk stijgend, het laatste dalend, ter- w ijl de overige gemengd waren. Nadat Ita lië tot op het derde traject de leiding had gehad, kwamen op het vierde traject de C'anadeezen sterk,naar voren, zoodat zij de overwinning behaalden. Dc uitslag luidt 1. Canada 2 u. 22 min. 49 sec.; 2. Milaan 2 u. 23 min. 31 sec.; 3. Turijn, 2 u. 23 min. 45 sec.; «1. Innsbruck 2 u. 26 min. 14 sec.; 5. Bern, 2 u. 2S min. 57 sec.; 6. Zürick, 2 u. 36 min. 1 sec.; 7. Cambridge, 2 u. 38 min. 9 sec. De Noorsche ploeg liep buiten mededin ging den afstand in 2 u. 28 min. 6 sec. Joe goslavië werd wegens het niet geoorloofde wisselen van ski gedisqualificeerd. In den avond werden de resultaten van den gecombineerden loop bekend gemaakt. Winnaar is. de Oostenrijker Wolfgang met 195.74 vóór den Engelschmah Clyde met 195.59 en de Oostenrijkers Leubner met 192.32 en Landner met 179.94. SCHAATSENRIJDEN DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE DAVOS. Thunberg, Ballangrud en Ried| komen uit. Aan de Internationale Jubileumwedstrij den van den Koninklijken Nederlandschen Schaatsenrijders Bond, welke op 20, 21 en 22 Januari a.s. te Davos worden gehouden nemen behalve Je Nederlandsche rijders ook o.m. de sterke rijders Clas Thunberg, Iyar Ballangrud en Riedl, resp.uit Finland, Noorwegen en Oostenrijk deel. VOETBAL T. V. C. B. OVERZICHT. We hebben Zaterdag ten aanzien van de wedstrijden de eerste klasse G niet slecht voorspeld, wat inderdaad heeft D. H. L. gisteren in Heemstede dë eerste ne derlaag tc pakken gekregen. Met 64 bleef H. B. C. dé baas en wijl Santpoort van G. D. A. won, is het verschil tusschen de leidende ploeg met Santpoort en S. J. C., verondersteld, dat de Noordwijkscjie club den achterstalligon wedstrijd wint, precies één punt. Reden genoeg om te hopen op interessante eindwedstrijden. Voor Donk is het pleit nagenoeg wel beslecht. Met niet minder dan 113 wist nu weer van Leonidas verloren, zoodat de stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Santpoort 11 6. 4 1 32—22 16 D. H. L. 10 6 3 1 37—19 15 H. B. C. 10 5 3 2 41—31 13 S. J. C. 9 6 3 33—20 12 LLeonidas 10 4 2 4 35—30 10 Gr. Willem 10 3 4 3 31—39 10 G. D. A. 10 4 1 5 2917 9 Spartaan 9 2 2 5 20—26 6 T. Y. B. B. 8 2 T 5 17—32 5 DONK 9 9 17—50 In de 2de klasse O verloor Leiden op zeer onfortuinlijke wijze met 31 van Wil helmus. Er werd echter prachtig gespeeld, zoodat we voor a.s. Zondag tegen Excel sior een interessantcn strijd kunnen ver wachten. :t Wordt tijd, dat er punten ko men, want de Leidenaars staan nu onder aan. Teijlïngen maakt het op het oogenblik niet te best. Met 80 werd van Excelsior verloren. Van. Lisse ontvingen we geeen uitslag. Lenig en Snel en P. F. C. wonnen beiden den thuiswedstrijd, resp. tegen Spartaan II en Graaf Floris V. De stand is nu: Excelsior Wilhelmus P. F. O. Teijlingen Gr. Floris Lisse Spartaan BI. Zwart L. en Snel Leiden 11 11 9 1 1 46—18 19 7 2 2 32—24 16 4 12 17—14 9 3 3 4 10—27 9 3 2 4 15—21 8 3 12 15—9 7 3 5 18—27 6 3—5 16—22 6 2—5 11—16 4 2—9 14—2S 4 De uitslagen. Ie klasse A: KimbriaKNV 22; RKVVLKerkrade 1—3; MarsanaVal kenburg 14; VolhardingChèvremont 0—1. Ie klasse B: MULOKolping 6—2; WIKUnion 40; RKTVVBrabantia 1—1. Ie klasse C: VenloVenl. Boys 62; Best VooruitS. V. B. 41; Wilhelmina Boxmeer 5—1. Ie klasse D: Blauw WitGrol 2-t-3; VDZAltior 11. Ie klasse E: Denekamp—NEO 12; De ZweefVosta 42; AchillesZwollé 3—1. Ie klasse F: HMS—Wilskracht 44; EMM—DEM 2—2; VIC—Limvio 7—3. Ie klasse G: SantpoortGDA 21; HBCDHL 64; DonkLeonidas 311. 2e klasse O: ExcelsiorTeijlingen S0; Wilhelmus—Leiden 3—1; Lenig en SnelSartaan II 43; P. F. C.Graaf Floris V 31. R. K. S. V. „LEIDEN". Voor do zooveelste maal in successie heeft Leiden weer een nederlaag geleden. Men zal zich afvragen. Hoort Leiden in de I. V. C. B. thuis. Zeer zeker hoort ze daar thuis. Tegen Wilhelmus heeft zo een partij gegeven die vooral in tweede helft, ver boven het Wilhelm us spel uitstak. Direct na rust leidde Leiden niet 1—0. Tot on geveer 15 minuten voor het eind is Leiden steVk in de j ■eerderheid, elke aanval werd echter door buitenspel onderbroken en doelpunten blijven uit. Dan komt het keerpunt, als Wilhelmus tot tweemaal toe een penalty wordt toegekend, welke in doelpunten worden omgezet. In beide ge vallen werd echter geen overtreding ge maakt. Dit werd n.b. door Wilhelmus- spelers erkend. Door deze beslissingen vas Leiden dermate van streek dat spoedig het einde kwam met 31. De wedstrijd werd gespeeld onder leiding van C. J. van der Zijden, Stompwijk. Leiden II bevestigde weer dat ze een ernstige kampioenscandidate isr In eigen home klopten ze V. V. S. B. met 63. Leiden I Junioren handhaafde haar on geslagen record door met 30 van Meer burg I te winnen. Mooi zoo jongens. Leiden II Jun. mocht het zoet der overwinning nog niet smaken. De nederlagen worden echter al kleiner jongens. Volhouden maar dan komt het wel in orde. Met 10 ver loren ze van N. V. C. I. EXCELSIOR—TEIJLINGEN 8—0. Wanneer er ooit een onprettige voetbal dag is geweest, dan is het zeker wel deze. Om 2 uur word aangevangen op een veld, dat totaal onbespeelbaar was, doch als men er eenmaal is, dan maakt men niet gaarne een vergeefsche reis. Als er eenige minuten is gespeeld weet Excelsior te doelpunten, als er niet min der dan 4 spelers kennis maken met den grond. Kort hierop krijgt Teijlingen een penalty, doch deze wordt juist over den deklat geschoten. Het is van beide kanten een waro glijpartij waarbij Excelsior zich nog het beste bij aanpaste, hoewel van spel geen sprake was. Het duurt dan ook niet lang of Excelsior weet kort achtereen 2 doelpunten te fabriceeren (30). Als een der Teijlingers vlak voor het Schiedamsche doel komt, wil hij schieten, doch beide bec- nen verdwenen in den modder zoodat het schot kalm achterrolde. Nog eenmaal scoorde Excelsior, zoodat de rust ingaat met 50 achterstand. Nu het terrein reeds 3 kwartier is bespeeld, is het heelemaal ontoonbaar, doch men speelt vorder. Drie maal weet Excelsior nog het net te vinden, zoodat de stand 80 is. Er moet nog 25 minuten worden gespeeld, als een der Teij lingers een ongeval met zijn been overkomt vanwege het uitglijden, waarbij Teijlingen het welletjes vindt en den resteerenden tijd cadeau geeft. LEIDEN I—WILHELMUS I 1—3. Wanneer wij om ongeveer twee uur het terrein van Wilhelmus betreden, blijkt, dat wql alle spelers, pl.m. publiek, aanwe zig zijn, maar dat, een zoo noodzakelijk attribuut als de scheidsrechter voor de zooveelste maal, ontbreekt. Nadat de Leidsche aanvoerder zich lang tegen het spelen onder andere leiding had verzet, maar ten slotte voor de meerder heid moest zwichten stellpn 'de beide elf tallen zich onder leiding van den heer Van der Zijden uit Stompwijk op. Wilhelmus wint den toss, zoodat Kerk vliet voor Leiden een begin mag maken, welk begin ook inderdaad voor de Rood zwarten is. Wij zien W. Goddijn eenige goede voorzetten geven, die echter niets opleveren. De gastheeren gaan zich ech ter ook iets meer weren, en wij zien hoe J. Lek een keihard schot uit eigen doel kopt, terwijl de volgende maal Simonis op sublieme wijze een zeker schijnend doel punt uit den loek grabbeld. Kamphues laat zich in deze periode, van eenig Voor- burgsch overwicht, van zijn beste zijde zien, en het is een lust om te zien hoe keu rig de Leidsche aanvoerder en de Leidsche Benjamin zich op elkaar instellen. Wan neer Kerkvliet den Wilhelmus-keeper op zijn post heeft gevonden, en de scheidsrech ter een doelpunt der Rood-Zwarten annu leert, is het rust. Na halftime schijnen de Leidenaren met nog meer vechtlust bezield te zijn dan daarvoor. En werkelijk na 3 minuten maakt Kraan na een goede pass van Kerkvliet 01. Dat geeft den Leidenaren moed, en fel werpen zij zich in den strijd. Maar, was eenc 10 voorsprong voor de Rood-Zwar- ten een aansporing om de zaken nog wat serieuser aan te pakken, voor Wilhelmus beteekende het schijnbaar wat anders, want het werd weer de gebruikelijke gooi en smijtpartij, waartegen de adspirant- scheidsrechter niet of precies verkeerd op trad. Toch houden de Leidenaars stand, nog 13 minuten zijn te spelen, Lek wil weg werken komt te vallen en de arbiter con stateert hands zonder dat de bal ook maar werd aangeraakt en de stand is gelijk. (I1). Leiden gooit er dan een schepje op maar onbegrijpelijk, zelfs bij den meest eerlijken aanval fluit de scheidsrechter. Kerkvliet weet er échter nog eens tusschen uit te gaan, maar met twee Wilh. men- schen op de hielen schiet hij keihard in keepers handen. Nog acht minuten zijn te spelen, en wanneer een Leidenaar onbe twist, zonder ook maar eenige overtreding hoe gering ook te maken „constateert" ds heer Van der Zijden weer iets en de straf is penalty. De stand is 21. Dat werkt zichtbaar deprimeerend op hel dezen mid dag schitterend spelend Lciden-team. Na dat Brakel zich vervolgens nog eens door alles en allen heeft heengewerkt maar tot doelpunten het niet kon brengen weet Wilhelmus de Leidsche auhteiiioeke nog eenmaal te passeerem Dat was het einde! Waar daagt de redding? Wie bezorgt ons een aantal scheids rechters, die, wanneer zij worden aangewe- zijn, van hun attentie doen blijken? In een zeer prettig en sportief gespeel den wedstrijd is het Leiden II gelukt een klinkende 63 overwinning te behalen. V. V. S. B. heeft het echter niet cadeau ge geven, integendeel! De 3 doelpunten die gemaakt werden, waren dan ook de be looning voor hun harde werken, maar.... het spel wat Leiden demonstreerde was zóó superieur, dat zelfs V. V. S. B. aan geen nederlaag ontkwam. Rust 12 voor Lei den, eindstand 36. Waarom uitblinkers te noemen? Er waren 11 spelers en met z'n allen is de overwinning behaald, een over winning, die de grondslag heeft gelegd voor het te behalen kampioenschap. De leiding van den scheidsrechter was uitste kend, terwijl ten slotte een bijzonder woord van dank wordt gebracht aan V. V. S. B. voor de buitengewoon goede ontvangst. Ook nu weer hebben do Leiden-benja- mins de vlag moeten strijken, maar niet oneervol. Hun spel geeft hoop voor de toe komst, en dat is voldoende. Aanvoerder Schimmel moet begrijpen, dat met kanke ren niets bereikt kan worden, volgende keer wat tractischer optreden. F!en compli mentje voor van Tol die zijn doel op uit stekende wijze heeft verdedigd. R. K. FEDERATIE. Buitengewone algemeene vergadering. Deze vergadering, die te Utrecht plaats had, werd geopend door den Federatie- voorzitter, dr. v. d. Heijde, die met 'n krachtige rede, waarin hij aandrong op betere samenwerking tusschen de bonden en krachtige bevordering der eenheid. Vervolgens werden de besprekingen over de voorstellen der commissie voor dekking van een over 1933 verwacht exploitatie tekort van de Sportillustratie aan de orde Vrij langdurige discussies werden hier over gevoerd, waarbij werd medegedeeld, dat de Uitgeefster de voorstellen aanmer kelijk wenschte te verzachten. Met de grootst mogelijke meerderheid werden deze voorstellen aangenomen. Ook de besprekingen over het voorge stelde concept huishoudelijk reglement van de Federatie, vergde langdurige bespre kingen. Zoo werd vastgesteld dab het aantal bestuursleden niet zal worden beperkt tot een per bond plus den voorzitter staande buiten de bonden, doch uit 2 per aange sloten bond en een voorzitter buiten de bonden. De protestcommissie van den I. V. C. B. zal fungeeren als spelregelcommissie van de Federatie. De besprekingen droegen een zeer pret tig karakter en daarom stemde het tot be vreemding dat bij de stemming over hét reglement in zijn geheel de Utrechtsohe bond tegen stemde. Bij de rondvraag brachten eenige Lim- burgsohe afgevaardigden nog in Limburg bestaande grieven ter sprake. Eerst tegen half zeven werd de verga dering die door een groot aantal bestuurs leden van aangesloten bonden werd bijge woond, en het ongeveer voltallige Federa- tiebestuur, beëindigd. „Mndmrg." DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. 2 e k 1 a s s e D: VVL I—DOS I 4-3. 3 e klasse E: ASC I—RWD I 1—1; DOS IISt., Bernardus I 51; Teijlingen II.Vogelenzang I 015; VVSB ILei den II 36. 4e klasse E: Kolp. Boys ISMO II 0—0. Res. 4e klasse PP: Santpoort VI— NVC IV 0—3. Res. 4e klasse Q: NVC IIVVL II 3-0. Res. 4e klasse R: St. Bernardus III —Kolp. Boys II 4-2; SMC. Ill—RWD II 2—5. Res. 4e klasse S: AW IIDVS II 7—3. Res. 4e klasse VVAW VDHL V 0—2. De Junioren-Competitie. Afd. A: RWD I—VVL I 20; Teijlingen 1Lisse I 30. Afd. B: Meerburg ILeiden I 03; ASO I—RWD I 1—5; St. Bernardus I— KFC I 3—2. Afd. C: NVC I—'.Leiden II 1-0. V. V. L. I—D. 0. S. I 4—3. Ofschoon het weer zich niet mooi liet aanzien, kwam er toch een groote schare toeschouwers om bovenstaande wedstrijd gade te slaan. De St. Laurens Harmonie liet de tonen over het terrein daveren, zoo dat er geen regen gevoeld werd. Om even 2 uur blaast scheidsrechter Schoof beide elftallen binnen de lijnen. V. V. L wint den toss, zoodat D. O. S. den bal aan het rollen brengt. Onmiddellijk trekken zij ten aanval, maar de achterhoe de bezweert het gevaar. V. V. L. probeert het ook doch. stuit eveneens op de achter hoede. Dan volgt een voorzet van D. O. S. rechtsbuiten, volgens den scheidsrechter bewerkt een speler den bal met zijn hand, en D. O. S. krijgt een penalty toegewezen, welke Bosman onhoudbaar in plaatste. Dit is voor V. V. L. het sein om aan te pak ken, den nooit vermoeiden linksbinnen drijft den bal keurig op, maar in het be- rucfato gebied wordt tegen een hand van een D. O. S.-spoler geschoten, zoodab ook V. V. L. een penalty toegewezen kreeg. De linksback komt naar voren, een knal en de Koning moet visschen (11). Vanaf de af trap neemt D. O. S. den bal mee, komt bij den rechtsbuiten, deze stevent bliksem snel op doel af en doelpunt onhoudbaar (21). Vlak voor rust is het weer D. O. S., dat door een misverstand in de achterhoe de opnieuw doelpunt (31). Direct hier na is het rusten. Nu komt St. Laurens in werking en weet met mooie marschenhet publiek bezig te houden. Na de rust heeft V. V. L. haar opstelling gewijzigd. Het spel wordt thans meer open gehouden, zoo dat doelpunten niet uit kunnen blijven. Eerst is het de linksbinnen die de achter stand op keurige wijze verkleint. Nu raakt de D. O. S.-achterhoede de kluts kwijt. De keeper houdt den bal te lang in zijn bezit. V. V. L. krijgt, een vrije trap te nemen. De midvoor schiet tegen een speler aan, doch de linksbinnen is er 'weer bij om de par tijen op gelijken voet te brengen (33). Met dit doelpunt was D. O. S. 't niet eens waarom, is ons niet bekend. D. O. S. gaat het weer probeeren, de rechtsbinnen komt vrij voor den V. V. L.-keeper, maar door tactisch uitloopen gaat deze kans verloren. De V. V. L.-achterhoede heeft zich thans geheel hersteld en alles wordt onverbidde lijk geretourneerd. Nog 10 minuten zijn te spelen, de St. Laurens Harmonie maakt nog. een extra rondje, bij een V. V. L.-aan- val laat de Koning de bal vallen, de links buiten loopt in en smaakt het genoegen zijn club de leiding te geven. Y. V. L. ver dedigt nu met man en macht, het „kanon" wordt door den spil' schitterend bewaakt, en onder groote spanning en gejuich van de supporters blaast de scheidsrechter, die goed leidde, einde van dezen in zeer goede verstandhouding gespeelden wedstrijd. Hiermede heeft V. V. L. aan D. O. S. de eerste nederlaag toegebracht, een woord van hulde aan het kranige eerste elftal is hiermede op zijn plaats. Een woord van dank aan de St. Lau rens Harmonie, die veel heeft bijgedragen voor het slagen, wat de opbrengst betreft, ten bate der werkloozen, van'dezen wed strijd.' V. V. L. ging in Noordwijkerhout met 30 ten onder van N. V. C. II. Een vol gende keer beter! De Junioren hebben het tegen R. \V. D. jun. niet kunnen bolwerken. Bij volgende wedstrijden moeten jullie je mond meer houden Junioren, de gevolgen hebben jul lie nu ondervonden. R. K. Sportvereeniging „S. M. C." Ondanks het triestige weer waardoor de velden bijna onbespeelbaar waren hadden de beide vastgestelde wedstrijden toch plaats. Het derde speelde thuis tegen R. W. D. II en verloor door onbenullig spel; terwijl voorts weer eens werd bewe; zen hoe noodzakelijk het is een scheids- rechterscursus te doen houden in ons Leid sche District, hoe eer, hoe liever. Met een 52 overwinning ging R. W. D. huis toe. Het tweede speelde uit tegen Kolping Boys I en wist, door het uitmuntend ver dedigen van den keeper, een 00 gelijk spel tc forceeren. Het gaat zoo wel goed lui, maar het kan nog beter. De junioren- wedstrijden werden afgelascht, R. K. Sportvereer». „St, Bernardus". Zooals verwacht werd is het gisteren de jun. mogen gelukken een overwinning te behalen van de jun. K. F. C. en wel met 3—2. Het derde wist zoowaar ook zijn eerste overwinning in de wacht te sleepen, het won nl. met 42 van Kolping Boys II. Het eerste elftal kwam met een flinke nederlaag van 51 uit de Veen huiswaarts Vermeld zij nog dat St. Bernardus op reis ging met drie invallers, daar twee der spe lers ter elfder ure, toen de tijd van ver trek was aangebroken, geen zin hadden om mede te spelen. Is dit een manier van handelen van goede leden van een R. K. Sportvereeniging. Wij zullen echter hopen dat zooiet3 in het vervolg niet meer voor komt. R. K. Sportvereeniging „N. V. C." Het was gisteren een goede dag voor onze jongens. Uit drie wedstrijden wisten ze niet minder dan 6 punten binnen te halen. De wedstrijd S. N. A. IN. V. C. I ging, wegens terreinafkeuring niet door. N. V. C. II wist op V. V. L. II een 3—0 overwinning te behalen, in een wedstrijd waarin ze overwegend sterker waren. Daar door kregen de Voorsohoters hun tweede nederlaag tc slikken!!! Ons vierde wist zoowaar met een over winning thuis te komen. Met 30 bleven ze de baas van Santpoort 6. Bravo jongens! De benjamins die te 12.30 speelden te gen Leiden II jun. wisten een 10 overwin ning in de wacht te sleepen. Zij hebben thans 4 overwinningen te pakken uit even zooveel gespeelde wedstrijden! Proficiat!

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6