AGENDA MAANDAG 9 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURAN. EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 9 Januari 1932, modegedeeld door het Kon. Ned Meteor. Instituut t© De Bildt: Hoogste barometerst.: 777.6 te Rocheford. Laagste barometerst.: 744.2 te Janmaycn. Verawchting tot den avond van 10 Jan.: Zwakke tot matig© Noord-Westelijke tot Westelijke of Zuid- Westelijke wind, af nemende bewolking, weinig of geen re gen, aanvankelijk kouder. Een secundaire depressie, die gisteren bij Schotland gelegen was, heeft zich in den loop van den nacht naar het Oosten verplaatst en strekt zich thans van Scan dinavië tot Midden-Frankrijk uit. Over een breede strook brengt zij zware regen, terwijl in Zuid-Scandinavië en Finland krachtige tot stormachtige wind waait. In Zuid-Noorwegen heerscht oen krachtige Noord-Westelijke wind. Over de Brilsche eilanden is de barometer snel stijgende, zoodat zich het hooge drukgebied in het Zuid-Westen Noordwaarts uitbreidt. Ver in het Westen op den Oceaan en plaatse lijk in IJsland begint de barometer reeds weer te dalen. Het is waarschijnlijk dat ten onzent de wind na aanvankelijk te ruimen weer zal gaan krimpen, afnemende bewolking, la gere temperatuur en weinig of geen regen mogen daarbij verwacht worden. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags t© half dri© 7.— gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Maandagnamiddag 4.35 uur tot Dinsdagmorgen 7.39 uur. DE DRIEVOUDIGE TAAK VAN DE GRAAL. Toen stilte: Mgr. Agenent verhief zich van zijn zetel en sprak de aanwezigen, spe ciaal de Duitsohe Graalmeisjes als volgt toe Met groote vreugde aldus ongeveer Zijne Hoogw. Excellentie ben ik naar Berlijn gekomen om dit spel te kunnen bij wonen en van het werk der Graal in do Duitsehe hoofdstad te vernemen. In mijn diocees heeft de Graal-bewe.ging reeds groote vruchten voortgebracht en het ver heugt mij, dat ook in deze grootstad dat zegenrijk werk is aangevangen. Want het doel van de Graal is heilig en verheven. Ze wil, energiek, er toe meewer ken, om de wereld voor Christus terug te winnen, die wereld terug te voeren naar Ilcm, die alleen haar gelukkig maken kan. En ze wil dat bereiken door do jonge ka tholieke vrouw voor dit ideaal te bezielen. De Graal hééft een drievoudige opgavo. Op de eerste plaats is ze een religieuze beweging; op de allereerste plaats wil ze tie jonge vrouwen tot overtuigde katholie- keu vormen, die den Katholieken gods dienst als het hoogste goed beschouwen en die, wanneer zij eenmaal gehuwd zijn, haar kinderen tot getrouwe begeesterde katho lieken zullen vormen'. De Graal wil de jonge vrouwen zoo opvoeden, dat ze trotscb zijn op haar godsdienst, dat ze openlijk haar katholiek-zijn toonen en dat Katholicisme in de wereld uitdragen. Dat is in onzen tijd noodzakelijk. De Kerk zelf geeft daarvan een heerlijk voorbeeld in haar liturgie, met haar heilige handelingen, haar gebaren, haar paramenten, wat innerlijk in de ziel leeft, dient naar buiten te treden. Alle riob- -tingen treden thans in het openbaar op, laten zich zien, spreken tot de massa, willen openlijk getuigen van haar kracht, orn door djo geestelijke propaganda de menschen tot zich te trekken. Daarom treedt ook de Graal naar buiten, om wat in haar leeft trotsch en blij onder de menschen te dra gen. Oip de tweede plaats is de Graal een maatschappelijke, eer» sociale beweging. Ze wil haar leden maken tot flinke huisvrou wen. Daarom organiseert zij cursussen ia naaien, koken, wasschcn enz. Die cursussen vallen niet zoozeer naar buiten op, trekken niet zoo de aandacht, maar in mijn bisdom zijn ze alreeds tot grooten bloei gekomen. Op de derde plaats is de Graal een cul tuurbeweging. Ze streeft naar een katholie ke cultuur; op het gebied van kleeding, zang, dans, vermaak. Ze tracht daarin naar iets hoogers en het leekenspel is daarvan een uiting. Ik wil er echter sterk den na druk op leggen, dat, hoe gewichtig en be langrijk dit deel van hetgeen de Graal be oogt, ook is, het een groote dwaling zou zijn, daarin het wezen van de Graal te zien. De. religieuze cn de sociale vorming zijn veel belangrijker en vooral daaraan moeten de eerste krachten worden gewijd. Moge God de Graal zegenen ook in de grootstad Berlijn. Ik twijfel daaraan niet, gezien den zegen dien ze in mijn bisdom, waar ze ondanks groote moeilijkheden in 3 jaar tijds tot 15.000 leden uitgroeidg, ont ving. De duivel zal zioh inspannen om het werk van de Graal te bemoeilijken. En is het niet vanzelf sprekend, dat deze beweging, zoo fonkelnieuw, niet door ieder een begrepen wordt? Ook hier, in Berlijn, zal men moei lijkheden ondervinden, maar ze zullen worden overwonnen, want God zal helpen, omdat de Graal niet anders wil dan de eere Gods. Moge de Graal ook hier echt- katholieke, flinke vrouwen vormen, die Ber lijn zullen herwinnen voor onzen Koning Jezus Christus. (Daverend applaus). Vervolgens sprak de wij bis schap van Lon den, Mgr. Myers, zijn groote vreugde uit ovor hetgeen hij hier gezien had. Hij bracht de groeten van de Engelsche Katholieken en van Kardinaal Bourne over cn zal van do groote vurigheid der Graalmeisjes, voor al tot bevordering van den vrede, getuigen. Tot slot sprak Mgr. Schrciber. Hij braoht zijn hartelijken dank aan de meisjes uit Holland en sprak zijn oprechte bewondering uit voor hetgeen ze hadden tot stand ge bracht. Ge zijt, aldus Monseigneur, giste ren reeds op weg gegaan. Ge hebt onderweg gezwegen en gebeden en dat offer gebracht voor de Graalmeisjes hier en voor de groo te Katholieke zaak. Ge hebt de pontificale Hoogmis, in de. Kathedraal, door uw bis schop, Mgr. Aengenent, gecelebreerd, bij gewoond en ge zijt allen te communie ge gaan met uw vriendinnen in Berlijn. Ge hebt een mysteriespel opgevoerd, dat op allo aanwezigen een geweldigen indruk heeft gemaakt. Ik dank u en ik hoop dat uw begeestering, uw enthousiasme, uw of fergeest op ons moge zijn overgegaan. Mgr. Schreiber begroette dan de beide Hoogwaardige Bisschoppen, wier aanwezig heid weer de groote Katholieke eenheid demonstreert en neemt dan afscheid van de Hollandsche Graalmeisjes met de wen- sohen: en gij, Graalmeisjes uit Holland, neemt het bewustzijn met u mee, dat gij een groot enthousiasme hebt gekweekt, hot bewustzijn, dat wij zullen trachten uw voet stappen, de voetstapepn van de Graal na te volgen. Van deze toespraken hebben de Holland- sohe Graalmeisjes niet veel gehootd, die moesten weer terug naar Holland en door dat het spel later uit was dan verwacht werd, moesten die haast-je-rep-je naar den trein, waarvan dc eerste toch niet eer dan met een uur vertraging kon vertrekken; de tweede vertrok met een half uur ver traging. Waarlijk, wie doze meisjes op het perron en bij het vertrek in den trein gezien had, die do stralende gezichten zag, den fris- schen zang koorde, zou niet geloofd heb ben, dat deze zelfde meisjes 's morgens na do Hoogmis een straffe wandeling door Berlijn gemaakt hadden, 's middags van 1 tot 7 uur gerepeteerd en daarna van acht tot half olf aan de uitvoering van het Ro- ratespel hadden meegemaakt. En toch, is dat zoo. Maar het waren Hollandsche meisjes beter nog: Hollandsche Graalmeisjes! ARTHUR TERVOOREN. Wat anderen er van zeggen Misschien een leer voor volgende keer. Rijpwetering, 8 Januari 1933. Mijnheer de redacteur. Wees zoo goed mij ©enige ruimte af te staan in uw veelgelezen blad; hiervoor bij voorbaat mijn dank. De laatste tijd is op deze plaats reeds veel geschreven over Boerenactie en wat daaraan vastzit, zoodat ik aarzel hier nog wat aan toe te voegen, maar daar het zijn nut kan hebben zal ik het maar wagen en beginnen met do feiten te con- stateeren. Ten eerste er is gevormd een comité van actie, dat zich ten doel stelde voor Noord- en Zuid-Holland eenige practische boeremmenschen in de Kamer te brengen. De afspraak was Zuid-Holland een boer, Noord-Holland een tuinder. Noord-Holland stelde een tuinder, den heer Jac. Groen van Zuid- Scharwoudo. De boeren in Zuid-Holland zullen op deze tuinder stemmen, want zeg gen zij, in Zuid-Holland zullen de tuinders op een boer stemmen, dus helpen wij elkaar en daardoor onszelf. Edoch, wat ge schiedt in Zuid-Holland? Een lid van het comité is wat veeleisckend en loopt uit bet comité, hij wil persé candidaat zijn. Dit is niet naar den zin der overige leden, wat volkomen begrijpelijk is. "Wat had nu het comité mijns inziens moeten doen? Niets anders dan een ando ren practischen boer als candidaat naar vo ren te brengen. Do plattelandskiezers kun nen dan volgons advies ven de leiding der I actie, stemmen op de candidaat boer door had comité gesteld, en deze had een rede lijke kans van slagen gehad en was zeker te verkiezen geweest boven het lid v. d. Weyden, die zich zelf tot candidaat heeft gepromoveerd. Maar wat deed hot comité: vermoedelijk als gevolg van do omstandigheid, dat van de overige comitéleden dc kleinste helft zichzelf in stilte de aangewezen man acht, en de een den ander het kluifje niet gunde, verklaarde zij tenslotte geen geschikte boer to kunnen vinden (was van der Weyden dan de eenige) en stelden zij voor Zuid- Holland ook een tuinder nJ. den heer de Kok. Dit nu is zeer te betreuren. Dat er buiten v. d. Weyden geen andere boer lo vinden zou zijn in heel Zuid-Hol land, die geschikt is voor een Kamerzetel als boeren-afgevaardigdc, strekt den boe ren stand niet tot aanzien, maar is ook fcla- re onzin. Dat gelooft niemand. Hier is wér kelijk te kort rekening gehouden met de verlangens der boeren in Zuid- en Noord- MOORD IN DE SCHEVEN1NGSCHE BOSCHJES DE DADER MELDT ZICH BIJ DE POLITIE. Gisteravond heeft zich in de Schevening- sche Bosch'jes weder een vreeselijk drama, afgespeeld, waarbij een 42-jarige vrouw om het leven is gekomen. In den afgeloopen nacht tnsschen 3 en 2 uur meldde zich n.l. aan het bureau Prin sestraat een 25-jarige kleermaker, die in vrij zenuwachtigen toestand verkeerde, en in een onsamenhangend verhaal aan den dienstdoenden inspecteur het ontstellende feit mededeelde, dat hij een vrouw van het leven beroofd had. De man gaf vervolgens op N. J. R. te zijn en als kostganger te wo nen bij de gezusters B. in perceel Vleer- straat 12 te 's-Gravenhage. Met één dezer zusters, de 42-jarige ongehuwde L. E. B., zou hij volgens zijn verklaring een verhou ding hebben. Na gisteravond om 8 uur met haar uit wandelen te zijn gegaan, heeft hij haar in de Scheveningsche Boschjes ver moord. Onmiddellijk na deze mededeelingen is de man naar het hoofdbureau aan het Alexanderveld gebracht, vanwaar hij door de recherche werd medegenomen naar de Scheveningsche Boschjes. Hier heeft hij aan den Commissaris der afd. C., de plaats aangewezen waar het misdrijf zou zijn ge schied en inderdaad vond men na eenig zoe ken het lijk van de vrouw in het kreupel hout op een paar honderd meter noord westelijk van de Kerklaan, ongeveer tegen over don ingang van het Prinsenvinken- park. Het lijk werd aangetroffen met een wit te foulard om don hals. De dader verklaarde haar dezen doek eerst te hebben omgeslagen voor den kou." Toen hij echter met de vrouw in de Bosch jes was, zou volgens zijn verklaring bij hem een plotselinge walging tegen haar zijn op gekomen, en heeft hij de das om haar keel dichtgestropt. Naar de man voorts opgaf, zon deze walging een gevolg zijn van het feit, dat het slachtoffer een sterke alcolio- liste was. Het onderzoek naar een en ander is nog gaande. Nadat de Geneeskundige Dienst den dood had geconstateerd, is het lijk voor eer», sectie overgebracht naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal. De man is in bewaring gesteld. Holland. Stel eens voor: Zuid-Holland had een boer, en Noord-Holland haalde zoo'n grapje uit, je zou eens wat hooren bij de tuinders in Noord en Zuid. En terecht. Het is ook niet goed te praten. Maar wat nu te doen? Mij dunkt, ons boeren rest niets anders als nu maar den heer v. d. Weyden te stemmen. Hij toch is een practische boer, is- nog jong en kan, mits hij van goeden wil is, nog veel voor den boerenstand strijden. Het mag dan waar zijn dat hij zichzelf wat heeft opgedrongen, maar hij was ten minste zoo eerlijk or voor uit te komen, dat hij zichzelf wilde, terwijl er van do an deren waren die hotzelfde dachten van zichzelf, maar toen ze him zin niet konden krijgen, met een tuinder aan kwamen dra gen en daarmee de boeern in Zuid- en Noord-Holland dupeerden, wat zeker niet eerlijk is. Want boeren- en tuindersbelangen zijn lang niet altijd hetzelfde. Men denko eens aan onze handelspolitiek, b.v. met Dene marken; wat de boeren betreft zou noodig alle vleesch uit dat land moeten worden geweerd, wat echter door kweekers en tuinders weer wordt gevreesd, daar zij bang zijn voor tegen-maatregelen. Dit is een voorbeeld zoo er velen zijn, en waaruit wij boeren moeten besluiten niet op een tuin der maar op een boer te stemmen, wij heb ben er reoht op. Het is jammer dat op deze manier de stemmen van de plattelanders zullen worden verdeeld, waardoor de Bur- gercandidaten een voorsprong zullen ver krijgen, maar de schuld ligt voor een groot deel bij het comité zelf, en het zal wel te laat zijn om het gevaar te bezweren. Nog eens het is jammer, maar misschien een leer voor een, volgende keer. Een vraag nog: Waarom heeft men J. Wesselingh toch geen candidaat gesteld? Nogmaals dank voor plaatsing, H. P. v. d. POEL Gzn., Rijpwetering. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS STADSNIEUWS Verantwoording gelden Pinda-mannen, na 31 Dec. 1932 ingekomen: J. J. S. ƒ6, S. M. ƒ2.50, F. W. dc G. 1, M. de M. L, mej. J. K. 5, W. F. v. d. R. 2, Kees 2.50, J. I. S. 1.50, J. en T. B. 5, J. L. 2.50, mej. G. S. 2, J. P. >W. ƒ2, R. v. W. ƒ1, J. S. G. ƒ2,50, mej. C. V. v. W. 10, C. v. B. 2.50,'P. v. d. H. 1, mevr. Th- (door v. d. H.) 5. Totaal met vorige opgave ƒ389. Hartelijk dank aan dc gevers/geefsters Meerdere steun gcwenscht! Namens het Comité, E. W. WICHERS BOLLANDET. (Giro Bankassociatie, Leiden No. PINKSTERZEGEN Dc katholieke werkloozen kunnen zich tegen sterk verminderde prijzen voorzien van toe gangsbewijzen voor de 3e vertooning van Pink sterzegen in de Stadsgehoorzaal alhier op Dinsdag 17 Janüari a.s. Plaatsen van 50 en 70 cent, worden tegen de helft van den prijs beschikbaar gesteld; Deze kaarten zijn tot en met Donderdagavond verkrijgbaar in het ge bouw van den R.K. Volksbond, Steenschuur 15 CHRISTEL. ORATORIUMVEREENIGING „CON AMORE" „Das Lied von der Glocke" van Max Bruch. De Christel. Oratoriuraver. „Con Amore" bestaat 20 jaar. Hoopt zij dit feit binnenkort in intiemen kring eenigszins feestelijk te her denken, toch staat ook haar optreden naar buiten eenigermate in het teeken van dit vier de lustrum. Vandaar de keuze van „Das Lied von der Glocke" voor haar eerste uitvoering in dit sei zoen. Schillers onvergankelijk gedicht, waar mede zoovelen in hun jeugd hebben gedweept, en dat met treffende schoonheid het gansche leven van den mensch schildert, zijn kindsheid en jeugd, zijn omzwervingen buiten den ge boortegrond, zijn terugkeer naar het ouderlijk huis, zijn liefde en trouw, zijn lief en leed, heeft vele componisten aangetrokken. De best geslaagde en meest boeiende bewerking van dit rijke, maar moeilijk, .gegeven is ongetwijfeld die van Max Bruch (18381920). De kunst van Bruch staat onmiskenbaar onder invloed van de grootmeesters Haydn, Mendelssohn en Schumann, waar hij blijft toch onder dien in vloed ook zichzelf. Hij bezit in rijke mate de gave der melodie en weet waarmee te woeke ren. Nu eens verrast hij door de bevallige gratie, waarmee hij fijne, teere tooneeltjes weet te scheppen, dan weer laait zijn enthou siasme, bij het in tonen omtooveren van Schillers tekst, uit een geweldige zee van klanken op. Hij weet den juisten toon te tref fen, als hij een gemoedelijk landelijk tooneel- tje schildert, maar vindt ook de wrange har monieën, die passen bij het zinneloos woeden der revolutie. En zijn knappe orkestratie ver rast op tallooze bladzijden van de partituur. Het zou te veel plaats vergen en misschien ook teveel van de aandacht van den lezer vra gen, dit laatste uitvoerig toe te lichten. Daar om wijzen wij slechts op de herhaalde naboot sing van het klokgelui vriendelijk en blij, als de bruid naar het altaar wordtgeleid, donker en somber, als de moeder van het gezin grafwaarts wordt gedragen op de mooi imiteerende staccato-figuren voor alt en fluit, als „der Meister" de witte blazen uit de ziedende koperbrij ziet opspringen, op het op bruisende tusschenspcl voor orkest, als de jongeling „ins Leben wild hinaus sturmt", op de realistische orkestratie bij het z.g. brand- koor, op het vridelijke, hupsche „Allegretto grazioso", als het rustuur voor de nijvere wer kers is aangebroken, en op de vinnige, brutale recvolutiemarsch, die eerst, bij een boeiend recitatief, in brokstukken en later in zijn ge heel optreedt, als Schillers gedicht het woe den der revolutie schildert Aan de voorbereiding van dit „Lied von der Glocke" is veel zorg besteed; als solisten wer- dn medewerkers gevonden, wier namen voor zichzelf spreken, terwijl de H.O.V., die het or kestrale deel verzorgt, ook nu weer versterkt in het strijkkwartet uitkomt. Moge bet muziekrainnend publiek, door zijn belangstelling voor dit concert, toonen, dat het 't ernstig streven der C. O. V. „Con Amore" weet te waardeeren. CENTR. ISR. WEESHUIS Geweigerd faillissementsaanvrage van den penningmeester. Hedenmorgen is voor de Haagsche Recht- bang behandeld een door mr. C. J. Goudsmit te Leiden ingediend verzoek tot faillietverkla ring van den heer E. Viskoper Sz., bioscoop exploitant te 's Gravenhage, terzake van de door hem als regent-penningmeester van het Centr. Isr. Weeshuis te Leiden gepleegde ver duistering ten bedrage van ongeveer f 120.000 De Rechtbank heeft echter het faillissement niet uitgesproken. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3861 Koninklijke Bloem- bollenkweekerij en Handel v.h. P. van der Meer C. Zn. Noordwijk, Offemweg 1. Uittr. Dir.: W. S. van der Meer, Noordwijk. N. Dir.: A. J. van der Meer, Noordwijk. 2258. Maatschappij tot Exploitatie van On roerende Goederen „Vesta", Noordwijk, Of femweg 1. Uittr. Dir.: W. S. van der Meer, Noordwijk-Binnen. N. Dir.: Th. J. van der Meer, Noordwijk. 3615, H. Arnoldus. Leiden, 4e Groepesteeg 61, Klompenhandel. Uittr. E.: H. Arnoldus, Leiden, d.d. 7 Jan. 1933. Wijz. handelsn. in: J. Vos. 5232. Garage A. J. Kranenburg, Oegstgeest, Dorpsstraat 10. Reparatie, stalling en haddel in auto's. Bijv. uitgeoef. bedr.: winkel in auto-onderdeelen en aanverwante artikelen. Het muziekgezelschap „Orpheus", directeur de heer P. de Rook, is voornemens om op Dinsdag 24 Januari a.s. een concert te geven in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal. Op dien avond zal de bekende tenor, de heer Henk Viskil, eenige nummers zingen, ter wijl het muziekgezelschap „Orpheus" hem daarbij zal begeleiden. Voor de pauze zullen enkele operanummers ten gehoore gebracht worden, terwijl na de pauze door den. heer Henk Viskil enkele nummers gegeven zullen worden met pianobegeleiding. Het orkest zal dan nog enkele nummers geven van het lich tere genre. Datum van plaatsbespreking en verdere gegevens zullen nog nader per ad vertentie bekend gemaakt worden. Kaarten zijn evenwel reeds nu aan te vra ger hel bestuur cn leden. Gemeentelijke Aankondigingen Paardenfokkerij. De Burgemeester van Leiden Brengt, fer^ kennia van de in deze gemeente gevestigde eigenaren of houders van tweejarige of oudere hengsten, dat zij ongevolge artikel 23 der Paardenwet 1918 verplicht zijn hier van ter Gemeentesecretarie aangifte te doen binnen een maand nadat de hengst twee jaar is geworden of in hun bezit is gekomen, alsmede vóór 1 Februari van elk jaar. A. VAN DE SANDE BAKHTJYZEN, Burgemeester. J Leiden, 7 Januari 1933. Hinderwet Burgemeester en wethouders van. Lei den; gozien het verzoek van. dc N.V. Leid- 8cho Kalkzandsteenfabriek om vergunning tot hot oprichten van oen k alkz ans been f a- briek Op het perceel Rijnkade No. 20. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet geven kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek bet de bijlagen op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is alsmede dat op Zaterdag 21 Januari 1933 des voormiddags te half elf uren in heb perceel Breestraat 125 (Bureau van Bemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Maandag, Jaarfeest Ned. Roïsvereeniging, „Den Burcht", 8.30 uur. Woensdag. R.-K.,Rijtuig- en Wagonmakers- patroonsvereen. ,St. Joseph", Kring Leiden, Concordia, 5 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt *van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Jan. a.s. waar genomen door apotheek M. Bockwijt, Vischmarkt 8, Telef. 552. Een Graal-lid zendt ons het volgende: Wie vanmorgen op de Haarlemmerstraat liep, heeft 'n groep fleurige en kleurige graalleden kunnen zien, die vol enthou siasme hun medegraalleden, die naar Ber lijn waren geweest, gingen afhalen. Vijf minuten stonden ze vol spanning, keurig gericht uit te zien naar den trein. Daar rolde hij binnen, 'n Enthousiast „Ex celsior Alleluja Voran" weerklonk. De stralende gezichten zeiden ons: „Ge slaagd Vroolijt zingend gingen we nu naar heb Graalhuis. Dc helgekleurde capes gaven een fleurig effect. In het Graalhuis werden ze feestelijk' ontvangen, daar hadden de leden voor gezorgd, 'n Welkomstlied werd gezongen, waaruit duidelijk bleek, hoe we hier in Holland meegeleefd hebben. Daar na werd nog duchtig gekoord, zoowel in het Duitsch als in heb Hollandsoh. Toen begoü een gevraag en vertellen zonder einde. Berlijn heeft Holland toegejuicht en had graag dat „die hollandischen Madel nog wat gebleven waren. Maar dat ging niet en dat was ook niet noodig, want het vuur en het enthousiasme van de Berlijnsche Graalmeisjes is bewonderenswaardig en zeker zullen zij er in slagen Berlijn voor Christus te winnen. Wij zullen God bidden dat de Graal zijn leger mag zijn om de wereld voor hem te winnen. R.K. Prop. Club „St. Petrus". Gisteravond heeft de R.K. Prop. Club „St. Fetrus" de viering van haar zilveren jubileum besloten met een feestavond in de zaal van „Concordia" aan de Steenstraat. Er werd een gevarieerd programma afge werkt van Clüneesche goochelkunst, buikspre ken en handschaduwbeelden door mr.'Cocq in de verschillende creaties. De aanwezigen, wier aantal grooter had kunnen zijn, waren ten zeerste voldaan. Aan het einde van den avond werd gecollec teerd voor de R.K. werkloozen. De Leidsche winkelstand. In perceel Hoogewoerd 65 heeft de ope ning plaats gehad van den rijwielhandel „Excelsior". Voor zoover noodig werd deze winkel gerestaureerd. Verschillende soorten rijwielen, vooral de Jhon Buil en speciaal ook de transportrijwielen vinden hier een plaatsje. Daarnaast is ook flinke ruimte gereserveerd voor rijwielonderdee- len, banden, verlichtingsartikelen, gereed schappen, enz. Het geheel maakte bij de opening, mede door de fraaie bloemstuk ken, een keurigen indruk. Gehouden verkooping in het notarishuis alhier op Vrijdag j.l. ten overstaaai van: W. A. Caron, notaris te Voorschoten, he» huis ca. en het voormalig cafélokaal met tuin te Voorschoten, kooper G. tW. Pro per qq voor 5320.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2