DONDERDAG 5 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 boskoop. Kcstelooze inenting. B. en W. alhier maken bekend, dat op Woensdag 11 Jan. a.s. des namiddags om half drie uur (pre cies) de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting van de ingezetenen, die zich daartoe in het gymnastieklokaal der Openbare La gere School aanmelden. Voor een juiste vermelding in de vaccine bewijzen, van de namen en voornamen en geborte-data is het gewcnscht. dat bij het "nazien worden medegebracht de trouw boekjes der ouders of geboorte-bewijzen der kinderen. Film. Wij willen nog even in herin nering brengen, dat de uit 5 acten be staande Film ,.Uit Berg en Bosch" zal worden vertoond op Woensdag 11 Januari des avonds te 7.30 uur in het R. K. Vcr- oenigingsgebouw. De geheele avond is bedoeld een pro- paganda-avond te zijn vootr Herwonnen Levenskracht, een Vereeniging tot be strijding der tuberculose, en een instelling van het R. K. Werkliedenverbond in Ne derland. Als spreker zal optreden de heer H. B. Haver uit Utrecht. De toegang is geheel vrij. bodegraven. Kiesvereeniging. De leden van do R.- K. Kiesvereeniging Zwammerdam worden er bij deze, op verzoek van het bestuur, aan -herinnerd, dat het morgenavond, dus Vrijdagavond om kwart voor acht in het Patrohaat jaarvergadering is. Gezien voor al de punten 4, 5 en 7 worden alle leden dringend verzocht ter vergadering to ko men. «ft- hazerswoude. Kiesvereeniging. Dinsdagavond ver gaderde de R.-K. Kiesvereeniging „Alge meen Belang" ill de oude school op het dorp. De voorzitter, de heer N. P. Kap- tein opende de vergadering mét eenige welkomstwoorden, en wenschto de talrijke aanwezigen een Zalig Nieuwjaar. Vervol gens las de secretaris, de heer A. J. Pan nebakker, de notulen der vorige vergade ring en uitgebreide verslagen van 2 verga deringen der Kamer-Gentrale Leiden. Ook was dezen avond aan de orde be spreking en candidaatstelling van leden voor de Tweede Kamer (groslijst), door het bestuur werden voorgesteld1. de heer A. J. Loerakker (omschreven zetel), 2. de 'neer Kampschöer, Monster, 3. de heer J. D. de Kok, Loosduinen. Vervolgens werd als No. 4 op de lijst geplaatst de heer M. P. v. d. Weijden, voorgesteld door den heer J. v. Saasen cn anderen. Door den heer A. Th. de Ruiter werd voorgesteld mr. Hellenborg Hubar, direc teur van het Nationaal Hanze Bureau te Rijswijk, welk voorstel ook de noodige steun ondervond. Door een der aanwezigen werd critiek uitgeoefend op het te ver doorgedreven systeem van standenvertegenwoordiging in de R.-K. Staatspartij. Bij de rondvraag werd over verschillen de onderwerpen van gedachten gewisseld. De vergadering had een zeer geanimeerd verloop. nieuwkoop. Aanrijding. Gistermiddag werd in het Zuideinde alhier een motrrijder uit Gouda aangereden door een vrachtauto uit Zwam merdam, waardoor eerstgnoemde in de Voorwetering terecht kwam. Aangezien hij rechts reed en voldoende was uitgeweken, deed hij aangifte bij de politie, die tegen den chauffeur, een knecht van den graan» handelaar van M. te Zwammerdam, proces-, verbaal opmaakte, noorden. Film-avond. Dinsdagavond werd in de Franciscuszaal de film „Kentering" ver toont. Een flink getal publiek was opgeko men, doch ongeveer allen uit den arbei dersstand. Men zag op de film den toe stand der arbeiders voor 1S90 en hoe daar na door Paus Leo XIII'z.g. de Rerum No varum de wereld werd ingezonden. Men zag de ouders, die in krotwoningen woonden en voor hun kinderen geen voed sel en geen ligging hadden, hoe zij zich moesten tevreden stellen met hun karig loon. Men kon in latere tijden de arbeiders op zien trekken naar Rome om dankbaarheid te gaan betuigen aan den H. Vader voor hetgeen wat hij had tot stand gebracht voor de arbeiders de geheele wereld door. De heer Steinmetz gaf in woorden weer, wat op het doek werd vertoond. Het was een pracht avond en men kan ook allen aanraden deze film te gaan zien, waar hij ook maar vertoond zal worden, want daar valt te genieten, maar ook te lèe ren. STADSNIEUWS R. K. WERKLOOZENSTEUN. Het Comité voor R. K. Werkloozenzorg bericht ons, dat wederom een flinke uitdee- ling voor de R. K. werkloozen is gereed gemaakt, welke morgenavond in het Bonda ge bouw zal plaats hebben. Het aantal R. K. werkloozen is thans tot 5<3 gestegen, w.o. 376 gehuwden. Alle ge huwden ontvangen weer vleesch, vet, spek, bruine boonen, rijst, koffie, thee en ta-bak. De ongehuwden ontvangen cigaretten. Mie eenig idee wil hebben omtrent het omvangrijke werk, dat het Comité week in veek uil verricht, zal goed doen thans een kijkje in het Bondsgebouw te nemen. We hopen, dat dit ook zal leiden tot meer daad werkelijken steun, waarvoor de Alg. Prop. Club ,-Dr. Schaapman." zich zoozeer be ijvert. AFSLUITING VERKEER. Op Vrijdag 6 Januari. In verband met de herdenkingsplechtig heid in de Universiteit op morgenmiddag 6 Januari, wordt van 1.30 tot 4.30 uur het Rapenburg aan beide zijden voor alle rij- verkeer afgesloten. Het rijverkeer door het Noordeinde zal eenigen tijd vóór de aan komst en het vertrek de Koninklijke Fami lie worden stopgezet. Alsdan zal het ver keer komeiïde van de zijde Den Haag ge leid worden over de Rijnzichtbrug of langs den "Witte Singel, terwijl het verkeer naar Den Haag zal moeten rijden door de Morschstraat. NIEUWE ZAAK SIMON DE WIT. De „Goudbron voor de Huisvrouw" noemt zich de bekende firma Simon de Wit, wel ke haar hoofdkantoor heeft te Zaandam. Bestond hier ter stedo reeds sedert ja ren de zaak in de Donkensteeg, hedenmid dag heeft de opening van een nieuw filiaal plaats gehad in perceel Haarlemmerstraat 274. De firma Simon de Wit heeft hiermede haar 85ste filiaal geopend en nadert dus met rasscke schreden het eerste honderd tal. De moderne zaken van de firma Simon do Wit mogen er voorzeker zijn. De win kel aan de Haarlemmerstraat is zoo over zichtelijk mogelijk gemaakt. Alle artike len zijn geprijsd en daardoor kunnen de menschen zien wat er te koop is en wat zij koopen willen. De inrichting van den winkel is aldus geschied, dat hij zoo gemakkelijk mogelijk schoon gemaakt kan worden, wijl men nier voornamelijk marmer en metaal vindt. Bo vendien zijn alle artikelen, ook die op «ie toonbanken met glas afgedekt om te voor komen, dat de klanten teveel over de ar tikelen hangen. Alles is verder zoo hygiënisch mogelijk ingericht. Dit betreft vooral den olie-ver koop. Men ziet hier slechts enkele glazen huizen, waarop de maten zijn aangegeven. De oliefusten bevinden zich achter den wand en vandaar uit worden de glazen bui zen in den winkel voorzien. De kaasverkoop neemt bij de fa. Simon de Wit een groote plaats in. Door eigen in koop en inslag in eigen pakhuizen kan dit artikel tegen bijzondere prijzen geleverd worden. Het geheel ziet er keurig verzorgd uit en den uitvoerder» komt daarvoor alle hulde tce. Dit zijn de heer A. H. Volle- ber, Zoeterwoude, aannemer, W. van Beek timmerwerk, Gebrs. Pasman schilders, fa. Langezaal en Inniger electriciens, v. d. Zeeuw loodgieter en Jac c. d. Berg, stuca- door. RECHTZAKEN KINDERMISHANDELING DOOR WOONSCHUITBEWONER. Man tot vijf jaar veroordeeld. Vrouw vrijgesproken. Het Gerechtshof te Amsterdam deed he den uitspraak in de zaak tégen den woon schuitbewoner en de vrouw, waarmee deze samenwoont. Zij hadden zich te verantwoor den gehad wegens hot met opzet toebren gen va-n zwaar lichamelijk letsel. In Maart jd. werd in een stuk land bij de gemeente Moordrecht een kistje opgegra ven, waarin zich het lijkje van een onge veer 5-jarig meisje bevond, dat tengevolge van mishandeling bleek te zijn overleden. De woonsohuitbewoner en do vrouw, waarmee hij samenwoonde, werden gear resteerd De Utrechtsche rechtbank, waar voor de zaak in eerste instantie diende, veroordeelde den man tot vier jaar gevan genisstraf, terwijl de vrouw werd vrijge sproken. In hooger beroep hielden de verdachten vol, onschuldig te zijn. De man wierp de schuld op de vrouw. De procureur-generaal eischte tegen den man acht jaar gevangenisstraf, ten opzich te van de vrouw requireerde hij bevestiging van het vonnis. Het Hof, arrest wijzend, vernietigde op formeele gronden het vonni» van de recht bank en veroordeelde den man tot vijf jaar gevangenisstraf wegens:. Ie. mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge heb bend; 2e. wegens mishandeling meermalen gepleegd en 3e. wegens het begraven van een lijk met het oogmerk om den dood te verheimelijken. Het vrijsprekend vonnis t.o. van de vrouw werd bevestigd. DE MOORD TE BLIJDORP. Heden behandelde de Rotterdarusche Rechtbank de destijds zooveel geruchtma kende moordzaak op Marietje van Os, liet 10-jarig meisje dat in den avond van 9 Oc tober door een onverlaat was meegelokt naar den donkeren Blijdörperpolder en daar ergerlijk mishandeld en ten slotte ge wurgd werd. De politie meende reeds den dader gevonden te hebben, een zekere W. Vissers, reizend koopman, die na een uit gebreid onderzoek in Venlo gearresteerd werd. De man kon echter zijn onschuld be wijzen en moest weer worden vrijgelaten. In Augustus van liet vorige jaar legde de 24-jarige H. J. Hoogland, destijds gede tineerd in de bijzonder strafgevangenis to Scheyeningen een volledige bekentenis af. Hij zou de 10-jarige M. van Os opzette lijk en gewelddadig van het leven hebben beroofd door haar keel of haar neus en mond dicht te houden, zoodat zij geen lucht meer kon krijgen en overleed. De zaak wordt met gesloten deuren be handeld. Er is een 15-tal getuigen opgeroe pen. HAZARDSPEL IN DEN TREIN. Vier maanden geëischt. Voor de Amsterdamsche rechtbank ëtonden drie „kooplieden" terecht, ver dacht van hazardspel. Op 1 April hadden zij van een derde klasse coupé van den trein tusschcn Amersfoort en Amsterdam een „speelhol" gemaakt. Het spel bestond uit drie notendopjes op een plank geplaatst. De bankhouder B. zette een der notendopjes over een stukje kurk en de tegenpartij moest dan raden onder welk dopje het kurkje lag. Dit spel werd met zeer groote vaardigheid en vin gervlugheid gespeeld, zoodat het voor den tegenspeler onmogelijk was om te welen, waar zich het kurkje bevond. De beide andero verdachten zouden B. behulpzaam zijn geweest door opzettelijk zelf eerst met B. te gaan spelen en daarna 't publiek aan te sporen om mee te doen. Aanvankelijk had de zaak gediend voor den politierechter, doch deze had haar ver wezen naar de meervoudige Kamer. Het strafblad van het drietal bleek ver re van schoon te zijn; reeds meermalen waren zij veroordeeld. Een „slachtoffer" deed een relaas van zijn bevindingen in de treincoupé: ,,'t leek zoo gemakkelijk en ze zeiden tegen me: „Speel wat mee, 't is gauw verdiend". Maar ook hij verloor.... Toen de trein te Am sterdam aankwam ontpopte de cliënt zich echter als een agent van politie, wat niet bijster naar den zin van het drietal was. Aanvankelijk verzetten zij zich. De agent had zijn revolver getrokken en een schot gelost. Spoedig daarna was assistentie ko men opdagen. Pres.: Ik maakt U m'n compliment voor Uw doortastend optreden. Verd. B. bekende het spel te hebben ge speeld. maar volgens hem was het geen gokspel: 't is best te zien, waar het balle- tie kurk is". Van verzet was volgens do verdachten geen sprake geweest. De beide medeverdachten van B. veklaarden met de heele geschiedenis niets te maken te heb ben, zij hadden zelf verloren en nóóit had den zij den agent aangeraden om te spe len Het O. M. vorderde tegen B. wegens ge legenheid geven tot hazardspel vier maan den gevangenisstraf, tegen de beide andere „kooplieden" vordert hij eveneens vier maanden, wegens medeplichtigheid. Als verdedigr trad op mr. Banhuizen Schuld, die vrijsuraak pleitte daar z.i. hier geen hazardspel was gespeeld. Vonnis 19 Januari. LAATSTE BERICHTEN DOOR ELECTRISCHE STROOM GEDOOD. Gisteravond to omstreeks acht uur, toen de 17-jarige knecht J Burger in dienst van den veehouder D. Wit te Hensbroek (N.-H.) in een der varkensstallen bezig was, kwam hij in aanraking-met de electrische stroom draden, welke onbeschermd op de betonnen vloer ter verdelging van de ratten lagen. De jongeman was op slag dood. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Hedenmorgen te ongeveer 7 uur heeft op den Utrechtsckeweg nabij het Rijksop voedingsgesticht te Amersfoort een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een vrachtauto, met vleesch geladen, ko mende uit Borculo cn gaande in de rich ting Utrecht is door onbekende oorzaak geslipt en tegen een boom geslingerd. De chauffeur werd aan de knie gewond doch de naast hem zittende A. Weller uit Bor culo bekwam een schedelbreuk. Het s.acht- offer is in zorgwekkenden toestand in het ziekenhuis „De Lichtenberg'' opgenomen. Men vreest voor zijn leven. De auto is zwaar beschadigd en is voor nader onder zoek in beslag genomen. DE KL00STERBRAND TE ZWOLLE. In tegenspraak met de aansluitende be richten (zie Gem. Ber. 3de blad) kunnen wij met zekerheid mededee en. dat in de gister middag te Zwolle gehouden conferentie, waaraan o.m. deelnamen de hoogeerw. pa ter provinciaal der Dominicanen Sehaab en prior Huberts van Zwolle, nog geenerlei besluit is genomen betreffende wederop bouw van het verbrande klooster, hoewel de paters persoonlijk overtuigd zijn dat wel tot wederopbouw zal worden overgegaan. Een besluit daartoe is echter op het oogenblik nog niet genomen. TELEGRAMMEN DE BRAND VAN DE „ATLANTIQUE". De voorloopige verlieslijst bevat 21 vermisten. PARIJS, 5 Januari. (V.D.) Omtrent do oorzaken van clen brand aan boord van het maiischip „Atlantique" verkeert men nog steeds in het onzekere. Vanmorgen is men begonnen met het vervoer van de ge redden. Voor het onderzoek naar de oor zaak van den brand heeft dit verhoor niet veel positiefs opgeleverd, doch de geredden deden dramatische verhalen van wat zich aan boord afspeelde. De Compagny de Na vigation Sud-Atlantique heeft op grond van de telefonisch en telegrafisch ontvan gen mededeelingen een voorloopige vérlies- lijst gepubliceerd, waarop 21 namen voor komen. Men hoopt echter, dat een aantal van deze als vermist opgegeven personen nog door buitenlandsche schepen is opge pikt. STORMSCHADE AAN DE N00RSCHE KUST. KOPENHAGEN. 5 Jan. (VJ).). De storm, die sedert verscheidene dagen aan do Noorsche kust woedt, heeft gisteren opnieuw groote verwoestingen aangericht Schepen werden stuk geslagen en een ge heel bosch vrerd tegen den grond gewor pen. 2. MACEDONISCHE WRAAK. Verpleegster schiet moordenaar dood. SOFIA 5 Januari. (VJD.) In een zieken huis te Sofia heeft de verpleegster Kon- stantinova den in het ziekenhuis in verband met zijn wonden opgenomen moordenaar van den journalist Estinof, Trajanof géhee- ten, in den nacht doodgeschoten. Trajanof werd door de politio bewaakt. Slechts de verpleegster Konstantinova en de artsen mochten in de ziekenzaal komen, waarin 16 zieken lagen. De verpleegster had een re volver onder haar schort verborgen. Toen zij het hoofdkussen van Trajanof opschud de, loste zij drie schoten op het hoofd en de borst van Trajanof onder het roepen: „Dit is voor Estinof". De verpleegster heeft zich daarop ter beschikking van de poli tie gesteld. Bij het verhoor verklaarde zij, dat zij de revolver en het bevel den moord te plegen onder bedreiging zelf te worden vermoord des middags van een onbekenden Macedo niër had ontvnagen. Uit vrees voor nieu we wraaknemingen zijn do wegens den moord op Estinof gearresteerdo personon onder scherpe bewaking in gevangenissen in do provincie opgeborgen. De moordenares is 26 jaar oud, afkomstig uit Bulgaarsch Macedonië en was sinds 6 jaar verpleeg ster in hot ziekenhuis. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Geertruida Elisabeth Maria d. v. J. A. M. Kleine en M. C'. Rosdorff. Matje, d. v. W. Spaans en "NV. Evers. An- tonius Hendrikus Maria. z. v. H. A. v. En gelen en E. M. van Gelder. Nicolaas, z. v. C. Snaterse en C. M. v. Loenen. Eli sabeth Maria, d. v. W. v. d. Plas en E. M. Boon. Overleden: W. F. Honsbeek, m 54 j. E. A. Earl zn 20 j. J. Elkcrbout wedii. 83 j. Gehuwd: A. Bronsgeest jra en A. J. G. Keieman jd. J. Flippo jm en E. G. Vermond jd. W. W. Graaf van Limburg Stirum jm en a. J. Bogtman jd. R. "Meijer jm en E. J. Carreo jd. P. Sinteur jm cn J. Pardon jd. BIOSCOPEN. Cas'no: Volwassenen. City: Volwassenen. Luxor; Volwassenen. Trianon: Volwassenen. AMSTERDAMSCHE BEURSNOTEERING Lawine doodt drie personen en verwondt zeven. NEW YODK, 5 Jan. (V.D.). Nabij Wal lace in den staat Idaho is gisteren in de Mammouth Canyon een sneeuwlawine naar beneden gekomen, waardoor drie personen werden gedood en zeven gewond. Een groote hoeveelheid sneeuw stortte omlaag enbedolf vijf huizen, terwijl een tiental menschen onder de sneeuw terecht kwa men. Dc huizen moesten geheel uitgegraven worden en hadden ernstige schade geleden. In 1910 kwam op dezelfde plek een lawine omlaag, waarbij twintig personen werden bedolven. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 4 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I 6.8011.40, roo- dekool 4.509.90, savoyekool 1.40 4.80, groenekool AIO—4.90, pieterselie 1.902.80, prei 1.102.70, kropsalade 1.00—4.10, selderie 1.50—3.00, per lpO kg.: kroten, gek. 4«3, witloof 10—14, boerenkool 58, spinazie 2428, uien 3.504.90, wortelen 3S, spruiten I 711, spruiten II 26. GOUDA 5 Januari. Vee. Aangevoerd intotaal 1611 stuks, waarvan 52 slachtvar- kens, vette van 13 y214 cent per pond, le vend met 2 pet. korting. Londensche va-n 1112 cent per pond; levend met 2 pet. korting. 039 magere varkens f 816 per stuk, 751 bigegn f 36 per stuk, 6 runderen f 125175 per stuk, 43 nuchtere kalv. f 37 per stuk, 4 schapen, 13 bokken en geiten f 25 per stuk. Handel matig. Kaas. 189 partijen kaas. Ie kw. met rijksmork 28—30, 2e kw. met rijksmerk 20 27, zware 30. Handel matig. Boter. 617 ponden boter. Goeboier 8590 cent per pond, Weiboter 7585 cent per pond. Handel vlug. Eieren. 102.500 partijen eiren. Kip peneieren f 3.754.25, Eendeneieren f 3— 4.per 100 stuks. Hande! traag. VOORSCHOTEN, 4 Januari. Veiling V. P. V. Prijzeu: kippeneieren 4.504.90 kuikeneieren f 3 S04.20 per 100 stuks; kippen 5065 cent, hanen 8095 cent en duiven 12 cent. TER AAR, 4 Jan. Centrale Veiling, Sla 0.806.70, vellen 2793 cent, spina zie 69 cent per kg., spruiten 4.80—8,40 peen 3 cent, bloemkool 29 cent, groene kool 2.50—2.90. KOUDEKERK, (Rijndijk), 3 Jan. Eieren veiling. Aanvoer 3290 stuks. Prijzen: kip peneieren 4.004.70 en kuikeneieren 3.004.30 per 100 stuks; eendeneioren 3.801.40 idem, boter 616S cent per pond. ZOETERMEER-ZEGWAART, 4 januari. Eierenveiling. Aangevoerd 5000 stuks. Kippeneieren 3.254.30 per 100 stuks. Eendeneieren 3.254.30 per 100 stuks. R0EL0FARENDSVEEN, 4 Jan. Groentenveiling. Andijvie 2.20—3.60, sla 0.407.30 per 100 krop, sjalotten 5 cent per kilo. BOSKOOP. 4 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 50 70 cent, Claudius Pernet 1.00—1.40, But terfly 1.101.60, Willi. Kordes 2.30— 3.0, Aug. Noack 0.801.60, Briarclii'f 1.001.30, Lady Stuart 1.702.00, Se ringen Stepman 5080 cent, idem Legrijc 5080 cent, Helleboris 58 cent, Freesia 1424 eent, Mahonie 16 cent. ST0MPWIJK, 4 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 2100 stuks. Prijzen: kippeneieren 4.205.30 en kuikeneieren 3.804.30 per 100 stuks, kippen 0.801.40, duiven 2530 cent, konijnen O.SO2.40. LOOSDUINEN, 4 Jan. Melkveiljng. Op de heden gehouden melkveiling werd van 309 aanvoerders verkocht om in de week van 9 tot 16 Januari dagelijks te leveren 65500 liter melk. Hoogste prijs 6.50 en laagste prijs 6.00 per 100 liter af boerde rij; franco stad: hoogste prijs 7.00 en laagste prijs 6.40 per 100 liter. VEUR, 4 Jan. Eierenveiling in café Het Y/apen van Veur. Aangevoerd: 16930 stuks. Prijzen: 16930 kippeneieren 3.50 5.05 en 2 ganzeneierc n2.052.50 per 100 stuks. 192 kippen 0.802.00, 4 een don 80 cent, 172 konijnen 0.402.20 en 15 duiven 1025 cent. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 5 Jan. 1933 v.k. f 64 2% 1161/4 1333/4 110% 157% 82% 64% 261/, 143l/o 153% 171/2 SU/,6 iPV.o 3% 13/1(J 67/ltf 2% 8% 9% UV.Ö 27% 64% 2Ww/3 1181/., 135% 1591/4/6% 82% 65%/% 181% 41% Industrie: Alg Kunstz. Unie Berkels Patent Cal vó Delft ert.v. A Kücbenm Accoust Ned Ford Philips Gem. Bezit Uni Lever Petroleum: Kon Olie Perlak Rubber: A dam Rubber Deti Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart Ncd. Scheepvünic Oude tiuol Mijnbouw: Boeton Alg Exploratie Mi Suiker: H V A dam Vorstenlanden Java Cutluur N I SU. Tabak: Doli Mij. Senembah .Deli Bat. Tabak Oostkust Amcrik. Fondsen: Am Smelting Anaconda Aas Gas Eleclr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Geo Aviation Int Nickel Konnecott Copper Milwaukee ld Pref Koesport Tin Plate North American Nevada Shell Union United St Leather Union Pacific Wabaeb Tidewater Ass. Oil United St. Steel WISSELNOT KFIR INGEN A MSTEHDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Koponhagen Stockholm Weencn Praag 7.37 Boedapest BEURSOVERZICHT. van gfcteren. De Amsterdamsche fondsenmarkt schijnt zich eenig9zins, te hebben los gemaakt van do koorsbeweging in Wallstrect. Hor- wel daar gisteren een overwegend flauwe re stemming bestond, was de Amsterdam- se-he fondsenmarkt niet ongunstig gc- stemd. Over het geheel genomen, onder ging het koerspeil sleohts weinig veran dering, doch desniettemin waren er nogal wat fluctuaties op te teekenen. In hoogn mate was zulks het geval met Kon. Olies, die hedenmorgen tot 159.5 pet. waren ge stegen, doch in de middaguren per saldo op het vorig slotpeil daalden. Dc Ameri kaansche Oliesoorten bleven op peil. Aku's stelden zich iets lager, in verband met de zwakkere tendenz op de'Berlijnsche beurs Unilevers waren slechts weinig veran derd, evenals Philips. Suikers goed gedis poneerd. H. V. A.'s konden eenigszins aantrekken in verband met de vaate hou ding der New Yorksche productenmarkl. Tabakken gunstig gedisponeerd, hoewel de omzetten in deze papieren van zeer weinig beteekenis waren. Rubbers en Schcepv. bleven op peil. Mijnw. volko men verwaarloosd. Amerikanen gedrukt, speciaal voor Kopcrwaarden, die den in vloed ondergingen van de zwakke hou ding der Kopcrmarkt. Duitsche obligaties bleven vast, al kon het hoogste peil niet behouden worden. Ned. Obligatiemarkt was verdeeld. Prolongatie 1 pet. 31% 5% 5% 59.21 8.29% 2.481%,j 9 7U/. 34.48 47.89 12.75 20.341;.. 42.85 43.10 45.25

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3