DE ZILVERKONING WOENSDAG 4 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BEAD PAG. 9 UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 5 Januari. Huizen 296 M. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgenwijding. 10.45 Gramofoonpl. 11.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2.00 Cursus fraaie handwerken. 3.00 Voor de vrouw. 4.00 Bijbellezing door ds. H. Stolk m. m. v. solisten. 5.00 Concert K. Hartvelt (viool), R. Bres- ser (cello) en G. Seyler (piano). 5.45 Handenarbeid voor de jeugd. 6.15 Lezing. 6.45 Knipcursus. 7.00 Weekoverzicht. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert door de Accordeonclub „Excelsior" o. 1. v. Chr. v. Delft. 0.00 Voor de ouders. 9.30 Orgelspel A. Engels. 10.30 Vaz Dias. 10.3511.30 Gramofoonpl. Hilversum 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Gramofoonpl. 11.00 Kook- en bakpraatje door mevr. R. Lotgering- Hille brand t. 11.30 AVR O-Kamerorkest o. 1. v. L. Schmidt. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Vervolg concert. 1.00 Gramofoonpl. I.15 Vervolg orkestconcert. 2.002.30 Halfuur voor de vrouw. 2.45 Gramofoonpl. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 4.30 Radiokinderkoorzang O. 1. v. Hamel. 5.00 Kinderverhalen. 5.30 AVRO-Klcinorkest o. 1. v. N. Treep. 630 Sportpraatje, H. Hollander. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Concertgebouw-orkest o. 1. Ëd. v. Beinum m. m. v. Anin Dorfmann (piano). I. d. pauze: Gramofoonpl. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. II.00 Vaz Dias. 11.05 Gramofoonpl. 11.1512.00 Vervolg Kovacs Lajos. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein,berichten. 12.20 Orgelspel R. Foort. 1,05 Solistenconoert (sopraan, bariton, cello, piano). 2.05 Midland Studio-orkest o. 1. v. F. Can- toll. 3.20 Vesper. 4.05 BBC-Danaorkest o. 1. v. H. Hall. 4.35 Mochetto's orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's pianomuziek door J. Ching. 7.10, 7.30 en 7.40 Lezingen. 7.50 Liederen van L. Kellie door M. L. Kellie (sopraan) en H. Coffin (piano). 8.20 Doliusconcert uit de Queen's HaJl. BBC-Orkest en solisten o. 1. v. Henry Wooa. 10.00 Berichten, lezing. 10.35 Ohopin-recital door Leslie England. 10.50 Kerkdienst. 11.05—12.20 BBC-Danaorkest o. 1. v. H Hall. ,.R t d 1 o P a r i s", 1724 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Orkestconcert. 6.50 Orkcatconoert. 7.40 Orkostconcert. 9.05 Radiotoonoel. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.204.20 Radio-Harmonie-Orkeet o. 1. Gröndahl m. m. v. M. Rytter (piano). 7.30 Finsahe muziek door het Radio. Syimphonieorkest o. 1. v. prof. Gcorg Schno©- voigt, m. m. v. Hanna Granfelt (zang). 10.1011.50 Dansmuziek uit rest. „Rits'V o. 1. v. O. Lington. Langenberg, 473 M. 6.257.20 en 10.4012.10 GramofoonpL 12.201.50 Concert o. 1. v. Eysoldt. 4.205.35 Uit München: Concert o. T. vw Kloss. 7.20 „Kaffee". 1. Kaffcehausmusik o. 1. v. Eysoldt. 2. „Der Kaffee", hoorspel van E. M. Eber. Regie: Heil. 3. „Bliemchen und Mokka", vroolijke voordraoht. 4. Kaffe- Kantate van J. S. Bach, m. m, v. solisten en orkest o. 1. v. BuschkÖtter. 9.5011.20 Concert o. 1. v. Wolf. R o m e,441 M. 8.05 Viool recital door A. Pellicia. In de pauze: Filmpraatje. Na afloop Berichten. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12^0 Omroeporkest o. 1. v. Lee mans. 1.302.20 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o. 1. t. Walpot. 6.35 Gramofoonpl. 820 Italiaanache muziek door Ch. Walpot» 9.20 Omroep-Symphonie-orkest o. 1. Kumps. 10.30—11.20 Gramofoonpl. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.302.20 Oude dansen d. h. Omroep- kleinorkest. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. J. Kumps. 6.55 Omroepkleinorkest o. 1. P. Lee mans. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Kumps. 8.50 Gevarieerd avondprogramma m. ra. v .orkest en solisten. 10.3011.20 Concert door een orkest o. L, v. Leon de Decker. Poesen, 1635 M. 7.25 Pianorecital door Arthur SdhnabeL 8.20 Declamatie. 8.40 Dvorak's strijkkwartet in F Gr. fc., op. 90, door het Berlijnsche Strijkkwartet, la do pauze en om 10.05 Berichten. Hierna tot 11.20 Dansmuziek door Adalbert Lutter» orkest. v GEMENGDE BERICHTEN FIETSERS DOOR VRACHTAUTO AANGEREDEN. Eén gewonde. Maandagavond fietste de burgemeeste» van Wedde, de heer H. P. Waalkens, met zijn zoon van Winschoten naar zijn woon plaats. Achter hem naderde een vracht auto van een Muntendammer groenten- handelaar. De chauffeur, die, naar het pers bureau Vaz Dias meedeelt, onder den in- vloed van sterken drank verkeerde, reed op de beide wielrijders in. De heer Waal kens Jr. werd op den grond geworpen en klaagde over pijn in de borst. Hij moest per auto naar huis worden vervoerd. De lieer Waalkens Sr. kwam er boter af, doch zijn fiets werd geheel vernield. De chauf feur is in bewaring gesteld. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Gisteravond omstreeks kwart over vijf zijn op den dijk, even buiten Hoorn een tweetal vrachtauto's, waarvan de eene van de firma Kaldenbaoht aldaar en de andere van een firma uit Zaandam, in volle vaart tegen elkaar aangereden. De chauffeur van laatstgenoemde auto reed blijkbaar ver blind door het licht van zijn tegenkomer, geheel links van den weg. De botsing was zoo hevig, dat beide wagens zwaar besoha- digd werden. De vijf inzittenden kwamen er wonder boven wonder met slechts lichte verwondingen af. AUTO GESLIPT. Gistermiddag slipte onder de gemeente Serooskerke een auto van de gasfabriek te Vlissingen, waarin oa. was gezeten de di recteur dier fabriek, de heer Van der Jagt. De wagen moest voor een andere auto uit wijken en reed toen tegen een boom aan. De heer v. d. Jagt werd uit de auto ge slingerd lèn bekwam een vrij diepe hoofd wonde, terwijl de beide andere inzittenden, een opzichter der fabriek en do chauffeur geen letsel opliepen. De auto werd zwaar beschadigd. De heer Van der Jagt is naar het ziekenhuis te Vlissingen gebracht, waar de wond gehecht werd. Hij kon toen huis waarts keeren. MIJNONGELUKKEN IN 1932. Minder dan daar voor. Het aantal ongevallen met doodelijken afloop in de mijnen in Limburg bedroeg in 1932 drie-en-twintig. Hiervan gebeurden er in de Staats mijnen veertien, in de gezamenlijke parti culiere mijnen negen. De totaalcijfers vooi 1931 waren 27 (16 en 11); 1930 (11 en 17); 1929 30 (8 en 22). TWEE BOERDERIJEN BIJ 0SS VERBRAND. Dinsdagavond brak, door onbekende oor zaak, brand uit in de boerderij van den heer Schuurmans te Geffen bij Oss. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat in minder dan geen tijd het geheele woonhuis en de stallen met voorraadschuur in lichte laaie stonden. Nog voor de brandweer ter plaatse was, had ook de boerderij van den heer Van Tuil vlam gevat. Beide boerderijen brandden tot den grond toe af. Van de inboedels kon slechts weinig worden gered. Eenig klein vee kwam in de vlammen om. Alle landbouw werktuigen en de oogst gingen verloren. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. BRAND OP DEN ZWANENBURGWAL TE A'DAM. Gisteravond tegen 7 uur is de Ameter- damsche brandweer gealarmeerd voor een brand, welke was uitgebroken in perceel Zwanenburgwal 74, een oud huis, bestaande uit een onderstuk, twee verdiepingen én een vliering. Dit perceel is in gebruik bij den heer A. Zeehandelaar, makelaar in ta bak. Het vuur heeft door niet opgehelder de oorzaak zijn oorsprong gevonden op de tweede verdieping, waar even als op de vliering, een groote partij tabak was op geslagen. In dit brandbare materiaal von den de vlammen gretig voedsel en weldra sloegen zij dan ook fel door de ramen der tweede verdieping en daarna door het dak naar buiten uit. Toen dan ook de eerste voertuigen van de brandweer gearriveerd waren, werd dadelijk het alarm „middel- brand" gegeven met het gevolg, dat er meer materiaal uitrukte. Met vier stralen, waarvan een over den hoog opgeschoven ladder vap den ladder wagen geleid werd, werd het vuur aange tast. Het verminderde zienderoogen en scheen zich weldra geheel gewonnen te zul len geven De ladderwagen werd dan ook naar de kazerne teruggestuurd hetgeen achteraf een wel wat haastig genomen be sluit bleek te zijn geweest, aangezien te kwart over aokt door de dikke rookmassa's die uit het perceel omhoogstegen, weer vlammentongen te voorschijn kwamen, die zioh in enkele oogenblikken tot ver boven het dak verhieven. Het was een zware handicap voor de brandweer dat zij niet op de vliering konden komen; hierdoor werd het blus- sahingswerk erg bemoeilijkt. Niettemin werd de hevige strijd tussohen het vuur en het water tenslotte, zonder dat er zich ern stige incidenten hebben voorgedaan, in hot voordeel van het natte element beslist. De tweede verdieping en de vliering zijn geheel uitgebrand. De eerste verdieping en het gelijkstraatsche gedeelte liepen ernsti ge waterschade op, terwijl de belendende perceolen voor brand- en waterschade be spaard zijn gebleven. De he-- Zeehande laar is verzekerd. VAN HET SMOKKELFRONT. DE MOORD NABIJ REYDT. Bekentenis van den dader. Uit Venlo wordt wordt aan de „Tel." ge- meid: Met koortsachtigen ijver heeft de politie in het Duitsche grensgebied sedert Zaterdagavond gezocht om den brutalen moord op den 18-jarigen Gustav Jansen uit Rheydt, wiens lijk, zooals gisteren door ons gemeld, met afgesneden hals in de braam- bessentruiken werd gevonden, op te helde ren. Eerst Zondagmorgen konden de ouders die oudejaarsavond buitenshuis vierden, van de vreeselijke gebeurtenis op de hoog te worden gebracht. Toen kon worden vastgesteld, dat de vermoorde omgang had met een Hollander, die zich „Harry" noem de en wien6 signalement vrij nauwkeurig kon worden opgegeven. De politie, met het onderzoek belast, riep de hulp der radio in, het signalement werd verspreid. In den loop van den dag meldde zich hierop eon Kriminal beambte, die meende dat het sig nalement van den gezochte overeen kwam met dat van iemand van Nederlandsche nationaliteit, doch sedert geruimen tijd in de omgeving van Rheydt woonachtig, die anderhalf jaar terug in aanraking met de politie was goweest, in verband met een zedenmisdrijf. De commissaris der Krimi nal Polizei Rosoher, begaf zich hierop naar de woning van den verdachte, die bij zijn negentigjarige grootmoeder inwoonde. De gezochte was niet thuis, doch bij onder zoek werd in een kleerenkast een overjas gevonden, waarop bloedsporen aanwezig waren. De woning werd door de politie be waakt en toen de man in den laten avond terugkeerde, werd hij gearresteerd. Oorspronkelijk ontkende hij iets met den moord uitstaande te hebben, doch tegen de overstelpende bewijzen, welke zich tegen hem opstapelden, kon hij zijn onschuld niet blijven volhouden. Hij legde ten slotte een volledige bekentenis af. De moorde naar verklaarde aan de politie dat hij met zijn slachtoffer den geheelen avond uit ge weest was en beiden veel hadden gedron ken. Hij was toen naar zijn woning gegaan, had daar een andere overjas aangetrokken en een scheermes in zijn zak gestoken. Na nog verschillende gelegenheden te hebben bezocht, waarbij wederom veel sterke drank werd gebruikt, keerden bei den ten slotte huiswaarts Op den terug weg zou het slachtoffer enkele malen zijn geval'en. Toen nu de jongen wederom or> den grond iel en bleef liggen, heeft de moordenaar hem den hoed op zijn gezicht gedrukt en met het scheermes den hals af gesneden. De dood moet hierop vrijwel on middellijk zijn ingetreden. Ongeveer tien minuten later heeft de dader zijn slachtoffer opgenomen en bet lijk ongeveer acht meter verder in struik gewas neergelegd. Na het scheermes te hebben weggeworpen, is hij vervolgens naar huis gegaan en heeft zich ter ruste begeven. Na verhoor is do dertigjarige moorde naar in de strafgevangenis opgesloten. MISLUKTE ROOFOVERVAL. Dader gevat en weer ontsnapt. Bij een bejaard echtpaar te Olinge drong op Oudejaarsavond een man, gewapend met een bijl, binnen. Het gelukte hem niet gold te bemachtigen, doch wel slaagde de politie erin den man, een Belgisch doserteur, aan te houden. Toen men hem gistermorgen niar Middelburg zou overbrengen om hem voor de jusitie to geleiden, wist de man to ontsnappen en verdween hij in de bosschen. DE P0STDIEFSTAL VAN 20.000. De zaak op het doode punt. Zaterdagmiddag ging het als een vlie gend vuurtje door Winschoten, aldus meldt het „Nwsbl. v. d. N.", dat de drie personen, die in verband met den postdicf- stal waren aangehouden,- op vrqe voeten waren gesteld. Het bericht is met eenigszins gemengde gevoelens ontvangen. Natuurlijk heeft men zich in de eerste plaats wel verheugd over de vrijlating van de drie aangehoudenen het was wel bitter voor hen dat zij juist in den tijd van Kerstmis en Oudejaar aan hun gezinsleven waren ontrukt. Daarnaast echter is er een gevoel van on bevredigdheid nu het er wel op gaat lijken of ook deze derde postdiefstal in successie ongestraft zal blijven. Het spreekt vanzelf, dat het onderzoek in dezen nog gaande is en ook onverslapt zal worden voortgezet, maar men kan töch zeggen, dat de zaak voor het moment op een dood [fhnt is aan geland. Thans beter dan te voren is het mogelijk eens na te gaan hoe het geval er eigenlijk voorstaat. Het is bekend, dat een postzak, waarin zich een pakje inhoudende 20.000 moest bevinden uit Winschoten is verzonden <n niet te bestemder plaatse in Groningen is aangekomen. We zeggen met nadruk -a te bestemder plaatse want dat het paltje niet in Groningen is aangekomen, staat nog absoluut niet vast. Zoolang er nog steeds zyn de verklaringen van de betrokken be ambten en ambtenaren te Winschoten dat ze het pakje in den postzak hebben gedaan en zoolang het tegendeel niet bewezen is, blijft ook nog open de mogelijkheid dat het pakje met geld niet in Winschoten ie gebleven. De autoriteiten in Groningen die tiaar het onderzoek hebben ingesteld zijn er van overtuigd, dat het geld niet uit Winschoten is verzonden. Waarbij vermoedelijk het feit, dat Winschoten op dit gebied een verleden heeft, heeft meegeteld. In elk geval is na de eerste dagen het onderzoek vooral geconcentreerd in Win schoten. Nu heeft zich bij dit onderzoek het geval voorgedaan, dat alle betrokken ambtena ren nadrukkelijk hebben verklaard, zich ge heel te hebben gehouden aan de geldende voorschriften. Het is eenigszins begrijpelijk, dat de po litie en justitie dit niet voetstoots hebben geaccepteerd want, als alles was geschied zooals het moest, zou het pakket in Gro ningen zijn gekomen. Dus heeft men ge zocht naar tegenstrijdigheden in de verkla ringen der betrokken ambtenaren en be ambten, om daaruit eventueele conclusies te kunnen trekken en zulke tegenstrijdighe den zijn er inderdaad geweest. Weliswaar werd daardoor de schuld noch van den één, noch van den ander bewezen, maar de zaak was van zoodanig ernstigen aard, dat, waar do gegevens uiterst schaarsch waren, getracht is hieruit te ha len, wat er uit te halen viel. Dat is tenslotte onvoldoende geweest om verdere vrijheidsbelemmering van de be trokkenen te rechtvaardigen. Zaterdagmor gen heeft dus, de rechtbank de invrijheid stelling van de aangehoudenen bevolen. Het doode puntNu de derde keer. En nog een geheimzinnige stationsdiefstal er na. Laten we hopen, zoo besluit de corres pondent, dat deze zaak alsnog tot oplossing wordt gebracht opdat de ware schuldige zijn straf krijgt, maar ook opdat een onge zonde sfeer verdwijne uit een van onze vooraanstaande Rijkskantoren. Inbraak in goudsmidswinkel. Gisteravond omstreeks 12 uur ontdekte oen bewaker van de Ncd. Bewaking Mij. te Amsterdam, dat do deur van de goudsmid»- winkel welke gedreven wordt door den heer Zwaaf en gevestigd is aan de Haarlemmer straat No. 6, open stond en dat onbevoeg den zioh toegang tot het perceel hadden verschaft, daar de geheele inventaris over hoop gehaald was. Hij waarschuwde on middellijk de politie, die eon onderzoek in stelde. Geoonstateerd werd dat do inbre kers) vanaf het Droogbak aan de ach terzijde door verbreking van een luik het huis van den heer Zwaaf was (waren) bin nengedrongen. Omtrent het vermiste kon hedennacht, nog niets medegedeeld worden. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. 7 y Hij ging van haar weg, naar de toon bank. Nelly deed 'n poging om hem tegen houden en toen zonk zij in zijn leegen stoel. Haar lichaam schokte van het snik ken. „Tubbs, laat me nou niet zoo lang wach ten". rie'p Denver luid. De man, die er zat te drinken, zette zijn glas neer, toen Denver naderde, nain zijn wandelstok en slenterde naar de deur voor Denver zijn gezicht had kunnen zien. Bij den uitgang bleef hij even staan en keek in de richting van het tafeltje, waar Nell zat. Toen kwam hij naar haar toe. Zij scheen hem niet te bemerken. Hij boog zich over haar heen en zacht fluisterend zeide hij: „Mevrouw Denver, hebt u nog niet ge noeg geleden V' Met een heftige beweging lichtte Nelly haar gebogen hoofd op. „Geoffrey Ware!" hijgde zij. Oh, wat «en vernedering, dat juist hij haar zien moest in een gelegenheid als deze, waar zij haar man tevergeefs smeekte mee naar huis te gaanKon haar iets ergers over komen Maar zij zou niet laten blijken, ■hoe zeer zij leed. Ze streek met de hand over de oogen, stond op en keek haai kwelgeest met fier opgeheven gelaat aan. Ware vervolgde meedoogenloos. „H««ft Denver u nu genoeg door het slijk gesleurd? Of wilt u nog verder met hem gaan, kommer en gebrek tegemoet? Nelly weet je nog, dat je mij eens be loofde, m ij n vrouw te worden De teederheid, welke in zijn laatste woorden lag, ontstemde haar meer dan zijn grijnslach. „Ja, dat weet ik", antwoordde zij ver ontwaardigd, „en ik had. er al spijt van voor ik het beloofd had. Ik heb nooit van u gehouden, dat wist u. U hebt me willen dwingen zoodra ik merkte, welk een ver gissing; ik begaan had, heb ik u dat ver teld. Toen ben ik met een beteren man getrouwd." „Zoo", antwoordde Ware met een valsch lachje, terwijl hij met zijn hoofd een bewe ging naar de toonbank maakte. Daar staat die betere man, hè? Een model echtge noot, nietwaar? Een model huisvader zoo gelukkig, achtenswaardig en verstan dig, hè?" „Oh, hoe kunt u zich zoo verheugen in een ónders verdriet. Waarom bont u zoo hardvochtig?" Ware keek haar met een koelen blik aan en antwoordde droogjes „W a a r o m, vraag je Je bent pjet hem getrouwd. Op den dag van je huwelijk heb ik gezworen, dat ik hem in het verderf zou storten. En ik heb mijn woord gehouden Goeden avond, mevrouw Denver En zijn hoed met een overdreven be leefdheid afnemend, ging hij naar de deur. „Halt, schurk." Het was Denvers stem, die door de stilte heen sneed. Toen hij een paar mi nuten geleden naar het buffet was ge gaan, had hij er. geen besef van gehad wie daar voor hem had gezeten. Maar nu herkende hij de stem en de houding. Groote hemel! Het was Geoi- frey War© Geoffrey Ware, die terug was gekomen. Daar zou hij eens gauw een eind aan maken. Zijn hand ging naar de revolver in zijn zak. En terwijl hij het wa pen te voorschijn haalde, wankelde hij in de richting van Ware. „Halt, schelm", riep hij weer. „Ik heb jou wat te vertellen." Ware stond plotseling stil, de hand nog aan den knop van de deur. Hij ontstelde, doch was mans genoeg om direct zijn te genwoordigheid van geestr terug te krij gen. Denver van top tot teen minachtend opnemend, draaide hij zich half om met een „waarde heer, weet je, dat je dron ken bent?" En toen opende hij kalmweg de deur en ging naar buiten, zonder zijn te genstander nog met een enkelen blik waar dig te keuren. Denvers gezicht werd paars cn zijn be vende vingers omklemden de kolf van zijn revolver. Met een woesten kreet rende hij naar de deur, die nu achter Ware gesloten was. „Hond", schreeuwde hij. Maar Nelly was vlugger dan hij. Met ©en gil kwam ze voor hem staanmen- schen kwamen toegeloopen van aohter het buffet. „Will, blijf in vredesnaam hier", riep zij cn tot haar geluk kwam Jaikes met doodsbleek gezicht toesnellen. „Meneer Will, meneer Will!" hijgde hij. ,Wat gaat u nu doen „Wat ik doen ga", schreeuwde Denver, „ik ga dien kere! vermoorden. Laat me gaan, laat me gaan!" En Nelly wegduwend slocsr hij met de vuist op de deur. „Neen, neen Will, riep Nellv opgewon den. „Dat is hij niet waard. Will, lieve ling, doe het niet." Woest greep ze naar de revolver. De bezoekers dromden samen en uit angst voo'r het wapen bleven ze op een afstand staan van den dollen man. Alleen Jaikes waagde het het worstelende twee tal te naderen en hij greep zijn meester vast. Woedend probeerde Denver los te ko men uit zijn greep, steeds roepende: „Laat me gaanToen wist hij met inspanning van al zijn kracht, beiden van zich af te slingeren. Blind van woede stortte hij zich op de paneelener klonk gekraak, het hout. verplinterdc en hij kon er door, stond op straat. „Ik zal hem afmaken, ik zal hem af maken, als een hond", schreeuwde Denver en weg was hij. „O, kan nu niemand hem tegenhouden klaagde Nelly en zij zonk ineen op den drempel. Nog hijgend van de worsteling beurde Jaikes haar opde mannen kwamen tot bezinning en renden de straat op opge wonden kreten van „Houdt hem" klonken door de opgeschrikte straat maar Den ver was verdwenen. HOOFDSTUK VI. Toen Corkett en zijn eerbiedwaardige vriend de bar verlaten hadden, wankelde de eerste lichtelijk cn streek even met de hand over 't gelaat Het verschil in tem peratuur in de warme rookerige zaal en de buitenlucht deed hem duizelen en bet felle licht binnen was oorzaak, dat hij nu in de omringende duisternis minder goed kon zien. Vriendelijk nam de oude man hem bij den arm. „We zullen hem gauw gevonden heb ben", zeide hij. „Maar vertel eens. ken je de nummers van de bankbiljetten?" „Neon, ik heb ze zoo van den bookma ker ontvangen vanmiddagik heb niet eens gekeken naar do nummers. Corkett kon niet zien, dat een glimlach over Coombc's gelaat vloog. Hij steunde wat beter op den arm van den vriendelij ken ouden man en vervolgde: „Ik moet u nog wat vertellen. Maar je zult me toch niet verraden hè Hot was mijn gold niet! Ik had het geleend om op Bleu Rippon te kunnen zetten!" „Heb jo het geld geleend?" vroog de oude man. „Ja, tachtig pond van mijn meester, meneer Ware." „O, zoo geleend zonder dat hij hel wist zeker? Nou, dat is leelijk, heel loelijk „Ik had een prachtige tip gekregen", legde hij uit; „ik wist dat. Blue Rippon absoluut moest, winnen en ik wae natuur lijk van plan het geld terug te geven. Op mijn woord van eer", voegde hij er aan toe. „Natuurlijk", zei Cooonbe sussend, „na^ tuurlijk had je de bceste voornemens, daar ben ik zeker van." Corkett stond stil en klemde zich vast.' aan het hekwerk langs de straat. Hij keek Coombe aan met ontzetting in zijn oogen. „En nu", sprak hij gesmoord, „zullen ze me Oppikken en in de gevangenis zetten." Coombe schudd© het hoofd. „Ach, dat is nou jammer en het erg-l ste is, dat de heeren van de rechtbank zoo ongevoelig zijn juist voor menschen. die geld leenen van hun patroon, zonder dat die patroon het weet...." Corkett's beenen konden hem nauwelijks meer dragen. „Meen je dat riep hij, „hoeveel zal ik krijgen, denk je?" fWordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9