WOENSDAG 4 JANUARI 1»33 DE LEIDSCHE COURAINi TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK motie aangenomen tot aanstelling contro leur werkloozen, doch B. en W. hebben er niets aan gedaan; de vraag is niet, of B. en W. er sympathie voor hebben, doch wat de Raad wenscht. Onjuist is, dat het Raadslid Bloemheuvel het dorp intrekt om controle op de werk loozen uit te oefenen. Aan hot voorgtej tot verstrekking van goedkoope cokes aan on- en minvermogen den hebben B. en W niet die uitvoering gege.ven, zooals het behoort, en zegt wei, er was geen animo voor, doch wetten de inwo ners wel het bestaan van dit recht. Getobd is met geldeeningen. B. en W. zijn aan dit tobben niet onschuldig, zij geven te weinig publiciteit, zij betoonen niet die bereid willigheid aan de pers, welkt wel gewenscht was. B. en W. hebben de gemeente voor circa 1000.— benadee.t door het z.g. kor tingswetje. Inzake werkverruiming vorde ren B. en W. niets. Er is een verklaring voor deze nalatigheden, de wethouders heb ben geen taak, alles rust op den burgemees ter en dan nog wel van twee Gemeenten. B. en W. wachten nog steeds op annexatie, doch wij moeten voortgaan, want Den Haag schijnt geen haast te hebben, doch wij wel. De heer Bloemheuvel en de Langen slui ten zich aan bij de vorige sprekers. De voorzitter kan de toezegging doen, dat de begrooting voortaan vroeger zal verschijnen. De bouwverordening zal als steeds soepel worden toegepast. Gebrek aan initiatief en durf is er niet. Demping van sloten stuit dikwijls op zeer groote moeilijkheden. Centralisatie van den tele foondienst zal jaarlijks 200.extra kos ten.' Een controleur op de werkloozen heeft de commissie niet noodig geacht. Met goed koope cokes is een proef genomen. Naast geen animo was er oppositie van de hande laren. Wat betreft de geldleeningén zijn B. en W. steeds diligent geweest, terwijl al.e mededeelingen aan de pers steeds wor den verstrekt. Verschillende wenschen in zake verbeteringen zullen in het college van B. en W. besproken worden. De heer Willemse: B. en W. verschuilen zich .steeds achter allerlei denkbeeldige moeilijkheden. Van de wethouders moeten wij 'werk vergen. De heer Vink antwoordt, dat B. en W. langs de zaak heen hebben gepraat. Ook wat betreft de pers. Spreker zou aan de beide menschen welke hier steeds aanwe zig zijn, wei eens willen vragen of zij mede werking hebben, doch het antwoord zou dan anders zijn dan van den voorzitter. Kan de voórzitter verklaren, dat ook zij alle stukken gezonden krijgen, welke de raadsleden krijgen. De voorzitter antwoordt, dat de pers niet alle stukken krijgt, doch B. en W. zullen een en ander nader bezien. De algemeene beschouwingen worden hierna gesloten. Besloten wórdt tot oentralicatie van den telefoondienst, tot aanschaffing van een uniform voor den Gemeentebode. Hierte gen stemden de beide wethouders en de heer Hoogeveen. De rijwieltoelage wordt verlaagd van 60.— op f 50.— en de ver- fa ruikstermijn van 1 op 2 jaren. Voorstellen zullen worden gedaan tot toekenning van presentiegelden voor de Commissievergaderingen. De begrooting wordt z.h.s. vastgesteld met als eindcijfer 250.895.21; de kapitaal- dienst ontvangsten 16.265.50, uitgaven 12.500.—. Afwijzend prae-advies op adres Volks onderwijs inzake verstrekking schoeisel en kleeding. Het voorstel tot huren opslag terrein kniplaan. Het afwijzend prae-ad vies inzake vergoeding ex. art. 13 L.O.-wet 1920 op verzoek van P. J Bergman c.s.; het voorstel tot opheffing zekerheidsstel ling ou-d-Gemeente-Ontvanger den heer Vos de Wael. Het voorstel tot aanvullings subsidie Burgerlijk Armbestuur, de wijzi ging Gemeentebegrootmg 1932 en het voor stel tot overdracht aan de provincie van den Stompwijkschen Weg (Meerlaan tot grens Zoeterwoude) worden alle z.h.s aan genomen. Wat het laatste voorstel betreft, merkt de heer Willemse op, dat hij gaarne den geheèien Stompwijkschen weg zou over doen, desnoods met geld toe. Na de gebruikelijke gelukwenschen wordt de vergadering gesloten. van Haarlem. A. C. van der Geest van Woubrugge. Q. W. Straver van Koude kerk. E. M. Hoogenboom van Leiden. G Sierna van Roermond. Th. A. Turk van Ter Aar. A. de Wit van Zoeter- - cU HAARLEMMERMEER. Gevestigd: Adrianus de Bie van Eijgelshoven, Adriaan L. Breure van Bennebroek. Pieter C. Smit van Woer den. Anna M. Koolbergen van Heemste de. Leendert A. van Essen van Loos- drecht. Petronella M. van Burik van Koudekerk. Adrianus Mulders van Apel doorn. Leendert Bouthoorn van Oegst- geest. Jalcomine van Burgel van Aliu- kerk. Johanna E. Hobo van Lisse. Petronella Kerkvliet van Rijnzaterwoude. Dirk Ooms van Zutphen. Gerharda A. Reimerink van Haarlem. Jacobus J. Veldt van Amsterdam. Roelof je Weide van Meppel. Margaretha E. van der Zalm van Velsen. Willem Janssen van Hillegom. Vertrokken: Petrus J. Driessen naar A'dam. Gerrit Wezenberg naar Amsterdam. Dirk H. Koning naar Am sterdam. Klaas de Rover naar Voorburg. Hendrik van Boom naar Amsterdam. Johannes W. Keijzer naar Deventer. Theodorus A. van Kampen na.r Beesd. Willem F. Jense naar Busaum. Jan J. van Essen naar De Bilt. Hendricus J. Polane naar Leiden. Marinus Meijer naar Heemstede. Gerrit Markus naar Amsterdam. Francois L. van der Kooij naar VGravenhage. Agatha Wortman naar Hazerswoude. Geboren: Johanna Cornelia, d. van J. B. Calvelage en C. G. Rewijk. Anto- nius, z. van A. Looman en D. vau Berkel. Johannes Cornelia, z. van A. J. van Velzen en J. E. M. van Nieuwburg. Richardus Petrus, z. van G. P. v. d. Ancker en P. J. Bomars. Lina, d. van W. M. Roodzand en J. M. Verbree. Catholijntje, d. van G. Klootwijk en C. Romeijn. Nicolaas, z. van J. Dekker en K. van Geest. Sopnia Emma, d. van G. van Doorn en M. C. van Wageningen. Cornelia Maria, d. van F. Lucke en M. Heus. Helena, d. van O. Kamerman en A. van Zundert. Johan, z. van L. van Andel en M. H. van Buijten. Gerrit Matbhijs, z. van C. P. Kwaak en J. van Huizen. Jan, b. van H. J. Teeu- wen en J. M. Zoutman. Ondertrouwd: H. W. Duwel 23 j. en M H Mostert, 20 j M Huitema 23 en IJ. Schaper 23 j. Getrouwd: P. Baars 60 j. en R. Mo lenaar 30 j. G. de Laat 27 j. en R. Sap pens 24 j. G. Eikelenboom 25 j. en C. van Eelderen 23 j. Overleden: Cornelia Benschop 65 j., geh. met J. van Drunen. Cornelia /an Groningen 80 j., geh. met J. Schreuders. Johannes Schreuders 76 j., geh. met C. van Groningen. Gerrit Joore 69 j. gh. met P. J. M. Lanser. KATWIJK AAN DEN RIJN. Feestavond St. Jos. Gezellen. De St. Josephgezelienvereeniging hield gisteren avond het jaarfeest in het parochiehuis dat geheel bezet was met leden met hun ouders en genoodigden. Het beloofde ook een mooie avond te worden. Na het openings woord door den Zeereerw. hoer Pastoor werd het Kolpingslied gezongen waarna Rector van Galen, Gentraal-Praeses uit Amsterdanj, het woord kreeg voor een rede. Rector v. Galen bracht in een boeiende rede de wenscheüjkheid en het nut van hot lidmaatschap der Gezellenvereeniging oaar voren en toonde aan de hand van vele voorbeelden aan hoe m het vereenigingsle- ven de jeugd en voornamelijk de meer rij pere jeugd gevormd kan worden. Met ge spannen aandacht werden de woorden van Rector v. Galen gevolgd en een daverend applaus bewees dat zijn rede had ingesia- gen en men er mee instemde. Na een twee tal zangnummers door het dameskoor der Mariacongregatie volgde de klucht in drie bedrijven „De adjudant van Hare Maje steit", opgevoerd door de St. Josephgezel- len. Het daverend applaus na ieder bedrijf was het duidelijk bewijs dat het stuk in sloeg en de uitvoering schitterend was. De rollen zaten er dan ook goed in en men had niet anders dan lof voor het spel. Hier toe droeg ook bij het werk van den gri meur, den heer Hoppezak te Leiden, die hiervoor ongetwijfeld een woord van lof toekomt. De heer v. d. Valk zorgde als ge woonlijk voor aanvulling der pauzen door pianomuziek. Pastoor Schiphorst danste ten slotte allen, die tot het welslagen ^an dezen mooien avond hadden meegewerkt. Deze avond zal er zeker tot bedragen dat het ledental zich zal uitbreiden en volgea- de feestavonden zoo mogelijk, door nog meerderen zullen worden bezocht. LEIMUIDEN. Onder voorzitterschap van Burgemeester Keijzer kwam de Raad der Gemeente Stompwijk in Openbare Vergadering bij een. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd worden goedgekeurd. IngekomeD zijn: Goedkeuring van Ged. Staten van af- en overschrijvingen, reke ning dienst 1929. Mededeeling van Ged. Staten, dat zij de beslissing inzake raads besluit van 18 October j.l. betreffende de geldleening hebben verdaagd. Procesver baal van kasopneming Gemeente-Ontvan ger. Mededeeling van de heeren Va-der c.s„ dat zij hun benoeming tot lid van het Bur ger.ijk Armbestuur aannemen. Verslag wo ningwet, enz. Alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Verder waren nog ingekomen verzoek van den R. K. Bestuursraad en van het Raadslid Bloemheuvel inzake de verstrek king van cokes aan de werkloozen. Verzoek van de afd. der S.D.A.P en de bestuurders- bond betreffende huurt-oeslag enz. aan de werkloozen. Verzoek van den heer Timmers en andere bewoners van den Westvlïetweg betreffende vaste Politiepost, betere ver lichting, enz. Voorgesteld werd deze stukken te zenden naar B. en W. om prae-advies. De heer Bloemheuvel betreurt het, dat niet eerder het adres van S.D.A.P. enz. is behandeld. De voorzitter der werkloozencommissio hééft juist gisteravond deze zaak behan deld en het rapport hebben B. en W. nog niet. De heer Vink zegt, dat het goed is, dat op spoed wordt aangedrongen, doch dit adrès moet den wettigen weg gaan. B. en W. konden niet vroeger prae-advies uit brengen, daar de Raad dit aan B. en W. moet opdragen. De bestuurdersbond had vroeger moeten zijn. De heer Willemse: de weg die hét adres gaat, is volkomen juist, daarbij zijn ver schillende verzoeken reeds ingewilligd. Hét voorstei wordt goedgekeurd. De Gemeenterekening dienst 1931 wordt z.h.s. aangenomen. Bij het voorstel tot het aangaan van een geldleening groot 86.200 met intrekking van het raadsbesluit- d.d. 18 Oct. tot het aangaan van een leening ad 90.000 merkt de heer Vink op dat de houding van het Kol. Pensioenfonds verre van fraai is door te eischen, dat bij invoering van een cou ponbelasting deze zal komen ten laste van van de Gemeente. Wat zou men zeggen, als,, een particulier zulks eens eischte. De voorzitter zegt, dat Ged. Staten het ook niet eens zijn met hei Kol. Pensioen fonds. De Vereeniging van Ned. Gemeenten was echter direct bereid deze leening over te nemen, zelfs nog voordeeligér. Het voor stel wordt z.h.s. goedgekeurd. De begrooting. Vaststelling Gemeentebegrooting 1933. De voorzitter opent de algemeene beschou wingen. De heer Willemse: Over het algemeen zijn de genoemde cijfers aan den veiligen kant. De finantieele positie is goed ondanks de tegenstelling met vroeger, toen men op onze gemeente neerkeek. In de allereerste plaats diene verlaging van gas en électri- citeitstariefsoepele toepassing van de bouwverordening, dit zal de menschen meer naar hier trekken. Verder verbetering van wegen, demping van sloten, enz. Ieder jaar is door spreker aangedrongen op werkver schaffing. daar de werkloozen moreel ten gronde gaan. In andere gemöenten gaat het ook, waarom hier niet en B. en W. had den moeten komen. De heer Vink zegt, dat evenals vorige jaren de begrooting weder hals over kop moet worden behandeld; de tijd tusschen 10 December en nu is veel te kort om er studie van te maken, temeer als er nog tal van Commissievergaderingen bijkomen. B. en W. geven dit trouwens toe, technisch is deze begrooting goed doch dan is alles ge zegd. Het geheele jaar is gebleken gebrek aan initiatief en durf. 'Raadsbesluiten zijn eenvoudig niet uitgevoerd. Gevraagd is cen tralisatie van telefoondienst gemeentehuis. B. en W.. zouden het onderzoeken, ze zeg gen, wij hebben enkele prijsopgaven- ge vraagd en daarmede uit. In April is een UIT BE OMGEVING ALKEMADE. Politie. Door de gemeente-politie is gearresteerd en naar Haarlem overge bracht zekere d. U. verdacht van aanzet ting tot misdrijf. Eveneens is nog gear resteerd en eveneens te Haarlem ingesloten een hierbij betrokken persoon, die wordt verdacht van meineed. Géboren: Johannes Cornelis, z. van B. Kletks en A. M. Kuypers. Antonius Jacobus, z. van A. Olyerhoek en A. L. Zel- denthuis. Anna Petronella, d. van P. Wortman en C. H. M. Daleman. Gerar- dus Cornelis Ignatius, z. van A. H, Wessel- man en A. M. de Koning. Leendert, t. van M. Mohlen en H. Zemel. Adrianus Leonardus Maria, z. van F, van Rijn en A. M. Slingerland. Hemrich Martin, z. van <L W. Jansen en G. C. den Hollander. Johannes Antonius, z. van P. H. van den -Bosch en J. M. Masker. Ondertrouwd: H. W. Heemskerk jm. 23 j, en M. A. van der Zwet jd. 22 j. i 8o l6 6 nVerby' echtgenoote van J. Schoonderwoerd 68 j. Theodorus Wagenaar 22 j. H. Koers wede. van J. vi. b-eerling. Gevestigd: A. J. Rotteveel van Am- sterdam. C. M. Zwetsloot van Noord- jvyk. E. Engel van Woerden. W. Puil V ei trokken: M. van Veen naar Üegstgeest. W. de Vries naar Hemelumer Oldephaart en Noordwolde. L. W. van der Hoorn en gezin naar Rijnsaterwoude. P. C. Straathof naar Bussum. G. van Beek naar Zegwaart. M. C. Bouwmees ter naar Oegstgeest. C. M. Ca-steiein naar Leiden. J. Baas naar Nieuwkoop. J. C. de Hey naar Leiden. B. J. W. Bak ker naar Leiden. E. P. Olyerhoek naar Woubrugge VOORSCHOTEN. Geboren: Margaretha Christina, d. v. L. P. J. Mathot en C M. J. Zwetsloot. Janny, d. v. J. Noort en A. van der Meij. Maria Sara, d. v. A. Zuijderduin en E. van Zij1' Ingekomen: C. Steenberg, Wijn- gaardeniaan 5, van Kethel ©n Spaland. M. Breuer, Leidscheweg 239, van Wasse naar. Vertrokken: A. Doekes, naar Alk maar; E. A. van der Eist,'naar Stompwijk; C. Ammerlaan en echtgenoote, naar Ha zerswoude. Personalia. De heer C. J. Klaren, as sistent bij de Directe belastingen alhier is I met ingang van 1 Febr. a.s. overgeplaatst naar Haarlem. Geldkistje gestolen. Door Gebr. B. al hier werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een ijzer geldkistje inhou dende 2 gouden tientjes en verzekerings polissen. Het is de politie gelukt den da der, een zeker H. V. te Noordwijkerhout, op te sporen. Echter bleek dat er graad van bloedverwantschap bestond tusschen aangever en verdachte, zoodat de benadeel de geen vervolging tegen den verdachte wenschte in te stellen. Geboren: Emmigje, d. van B. Sernee en P. Bek. Johannes Jaocbus, z. van W. H. Semp en W. M. Normann. Ondertrouwd: J. A. van der Meer jm. en G. Verhorst jd. R0EL0FARENDSVEEN. PersonaUa, De kommis-dienstgeleider, de heer K. Edskes, ,is met ingang van 1 I ebruari a.s. benoemd tot deurwaarder der Rijksbelastingen te Haarlem. LISSE. Lezing van het Kamerlid Loerakker voor den Volksbond. Onze afdeeling van den R.-K. Volksbond hield gisteravond een goedbezochte ver gadering of, zoo men wil, een ontwikke lingsavond. Dat de opkomst goed zou zijn, durfden we van te voren wel voorspellen daar niemand minder als spreker optrad dan de heer A. J. Loerakker, voorzitter van den Ned. R.-IC Landarbeidersbond. De voorz. de heer C. Schrama, opende met den chr. groet en heette allen, in het bijzonder den heer Loerakkcr? van harte welkom. De voorzitter ging xn zijn ope ningswoord even terug naar het sohoone feest van Kerstmis. Te Lisse ademde met Kerstmis echte Kerstvreugde en Kerst vrede. Vervolgens dankte hij de milde ge vers meer met name de Handelskamer, voor heb Kerstpakket voor de werkloo zen. Het oude jaar is heengegaan en bracht ons te elfder ure de electrische tram. Het nieuwe jaar is begonnen; spr. wenschte allen een Zalig Nieuwjaar. Wat zal het ons brengen? Een groot vraagtee- ken. Verschillende stelsel meenen de op lossing te kunnen brengen. Doch houden wij ons oog gericht op Christus. Alleen het Christendom kan redding brengen. Als richtsnoer raadde hij den Zendbrief van Z.H. Paus Pius XI, de Quadragesimo Anno te lezen. Als we ons daaraan houden en daarnaar werken kunnen we met vertrou wen de toekomst tegemoet gaan. Hierna gaf hij het woord aan den #pre- ker van den avond. De heer Loerakker zeide dezen avond te zullen spreken over „De taak welke wij Katholieken in de samenleving hebben." Daarom, zei spreker, moeten een 3035 jaar terug toen we nog zaten te zuchten onder de toen heerschende toestanden en misstanden. In 't kort schetste spreker hoe het in dat tijdperk met de toestand der werklieden gesteld was. Hoe men na de roepstem van Paus Leo XIII z.g. zich is gaan vereenj- gen en zoodoende zoo langzaag-weg de toestanden eenigszins te verbeteren. Voortgaande zeide spreker, dat w© een samenwerking' moeten bouwen, die voldoet aan de natuur van den mensch, met den echten christelijken natuur. Maar dat is niet in een handomdraaien voor elkaar. Daarvoor moeten we de menschen ontwik kelen. Wij zitten thans in een wereldcrisis welke nu juist niet bevorderlijk is voor een betere opvatting van de samenleving. Al kan spreker dit niet goedkeuren hij kan ze begrijpen. Hij voelde het aan, hoe een gezonde werkman welke een gezin heeft te onderhouden en gedoemd is to nietsdoen, zeer gemakkelijk verkeerde levensopvattin gen opdoet inzake de samenleving. Spi. schetste vervolgens wat we hebben te ver staan onder het kapitalisme. Dat zijn niet alleen de kapitalisten, en kapitaalbezit ters maar allen, welke bij hun bezit alleen maar aan zichzelf denken. Daar wordt^ zou gemakkelijk beweert, <}at het kapitalisme ons in de misère heeft gebracht, maai waar blijft het bewijs. Spreker zette uiteen, dat ook het socialisme geen redding ka* brengen. De kapitalistische geest van het steeds maar uitbreiden van het productie systeem heeft ons in de ellende gebracht. Spreker meende, dat de crisis ©en gevolg is van den grooten oorlog. Gewagende over den in- en uitvoer zei spreker, dat een land nooit staande kan blijven als 't meer in- dan uitvoert. Steeds meer zien we de landen op zichzelf aange wezen als een gevolg van de tariefmuron met al den aankleve van dien. In de tegenwoordige samenleving wil men een maatschappij opbouwen zonder God. Spreker schetste, dat men doelbe wust God uit de samenleving heeft ver bannen. Als men doorgaat met de mach tige machinalisatie, met de steeds hoogero tariefmuren, met de uitbreiding van het militairisme dan gaan we ten gronde. Dat weet men in Genève en toch hakt meu dè knoop niet door. Maar, zei spreker, zijn wij Katholieken, voorbeelden in de samen leving? Waren wij altijd wel geneigd ons hoofd te buigen als het niet anders kon. Het zijn maar vragen die we zelf kunne* beantwoorden. Hebben wij steeds ons oog in alles op God gericht? De tijden zijn bui tengewoon moeilijk. Als we onze produc ten niet kunnen uitvoeren gaan we er aan. Het is onmogelijk, dat 8.000.000 menschen van zoo'n klein landje kunnen bestaan Men redeneert zoo gemakkelijk, dat men recht heeft op een menschwaardig bestaan. Zeker, daar hebben we recht op, als dat recht maar te bereiken is en dat is zeker op den huidigen dag economisch onmogc- li'lc. Doch daar steekt wat anders achter. Men wil de fundamenten ondergraven. Men wil de leiding bij de massa in discrediet brengen. Zonder leiding loopt alles in 't honderd, hetgeen spreker uiteenzette. Spr. uitte zich scherp tegenover hen, welke het vertrouwen bij de massa taohten weg te ne men. Er behoort eenige moed toe om vooi de menschen te staan en ze precies te zeg gen hoe het moet in den tegenwoordigen tijd. Er zijn drie groepen in de samenle ving welke er op uit zijn het vertrouwen weg te nemen n.l. de communisten, do poli tieke scharrelaars en de kankeraars van beroep. Het staat vast, dat we na deze crisis weer een anderen tijd zullen beleveH en dan zal 't er op aan komen of wij staan de zijn gebleven als Katholieken. Dan zal blijken, of we helpen bouwen aan de nieu we samenleving. Als we voorstanders zijn van den vrede dan moeten we den strijd niet schuwen voor een betere samenle ving, zooals die in „Quadragesimo Anno" is omschreven. Spreker wees er nog, op dat w© onze jonge arbeiders niet uit het oog mogen verliezen bij al onze zorg voor de vaders van groote gezinnen. Vertel aan die jongéns hoe het vroeger was en dat, hetgeen we hebben verkregen, verkregen is organisatie, door vertrouwen in de leiding. Spreek ze moed en vertrouwen xn daardoor blijven ze behouden voor de Kerk en ook voor de organisaties. Wij maken het besluit om te gaan bouwen aan een echte Katholieke sameleving Een daverend applaus volgde op deze mooio^ rede. De heer Noomen vroeg aan den inleider of er nu geen methode zou zijn te bedenken, dat alle aan hefc werk konden worden gezet. In de oorlogsjaren werden de moest© artikelen gedistribueerd zou het nu niet mogelijk zijn het werk ook te distribueeren bijv. door een korteren werkdag ca. De inleider wees op het moei lijke van deze kwestie. Bijv. in het bloem- bollenbedrijf, hetgeen een seizoenbedrijf is, zijn er momenteel veel meer werkloos als werkzaam, dus hoe al die menschen t» plaatsen? In vele bedrijven werkt men op halve kracht. Dan moet men niet vergeten, dat de loonon van hen die werken bedui dend zouden moeten worden verlaagd. Meer uitweidend deed spreker uitkomen de moeilijkheid van dit vraagstuk. De voorzitter steldt een vraag inzake een Be- drijfsradenwet en of voor alle takken var», bedrijf een bedrijfsraad kon worden inge-, steld. Meer in 't bijzonder stelde hij de vraag of bij de instelling van een bedrijf»» raad de taak van de betreffende vakorga»- nisatie niet ten einde zou zijn als zijnde niet meer noodig. De inleider antwoordde, dat zeer zeker voor alle takken van be-, drijf een bedrijfsraad kan worden inge steld. Inzake de tweede vraag zeide spre ker, dat ook bij do best werkende bedrijfe- raad een vakvereeniging een onmisbaar in stituut zal blijven al zal dan het karakter van de vakbeweging vanzelf gaan verande ren. De voorziter dankte 6preker voor zijn leerzam© en boeiende rede en sloot vervolgens de vergadering met den christe lijken groet. SASSENHEIM. Retraiteclub „St Willibrord". In een der bovenzalen van het K.S.A.-gebouw hield gisteravond bovengenoemde vereeniging onder voorzitterschap van J. Hoogstraten een jaarvergadering. De voorzitter oponde met een kort welkomstwoord, in het bijzon der tot don geest, adviseur en besloot dit openingswoord met een Zalig Nieuwjaar, ook voor de vereeniging. D© notulen werden onveranderd vastge steld, waarna de penningmeester verslag uitbracht. De totale inkomsten bedragen dit jaar 130.32. Hiervan zullen voor de eerstvolgende retraite gelden worden af gevoerd en blijft het totaal bezit dan 15.75. Den penningmeester werd dank ge bracht voor het finantieel beheer. De eerst volgende retraite werd vastgesteld van 94 tot 25 Jan. voor een gemengde retraite. Hierna werd overgegaan tot verloten van 4 retraitekaarten, welke ten deel vielen aan G. Boogaards, P. b. Nobelen, P. v. Tol en H. Schrama. Aan de orde was bestuursverkiezing van den secretaris, den heer P. Boelanke, die bij acclamatie werd herkozen. Medegedeeld werd nog, dat de vereeniging ongeveer 56 leden telt. Bij de rondvraag dankt© de voorzitter van den R. K. Volksbond voor de belang- looze moeite van dit bestuur, dat zeker hot doel van den bond, n.!. verheffing van het geestesleven op het hoogste peil brengt. Spr. hoopt dat veleD zich zullen aansluiten bij de retraiteelub. Met een woord van dank aan den voorzitter van den Volks bond w©rd deze vergadering gesloten. Aanrijding. Gisteravond om ongeveer kwart voor 6 lagen de boomen van den overweg alhier gesloten. Eenige auto's stonden in de richting Sassenheim reeds te wachten, toen er vanuit de richting Lei den een auto, bestuurd door den heer G. uit Amsterdam, met groote snelheid kwam aanrijden. De heer G. wist niet wat er aan de hand wus en reed met dezelfde snelheid om de ander© auto's heen en zag tot zijn schrik dat de spoorboomen dichtlagen. De bestuurder remde urt alle macht en sloot gas af, doch de voetremmen weigerden. De auto vloog naar links en reed tegen ©en aldaar staande telefoon- en kilometerpaal op. De telefoondraden werden gebroken en de palen ernstig, beschadigd. De auto zelf was ook flink gehavend doch kon noch op eigen kracht verder. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. WARMOND. „Hulp in Nood". Alhier is opgericht een Vereeniging „Hulp in Nood", welko vereeniiging11 zioli ten doel stelt aan werk- looze arbeiders, leden van den R. K. Volks bond, ondersteuning in natura te verschaf fen. Ten dieneinde zal ten bate dezer ver eeniging op 29 Januari a.s. oen uitvoering plaats vinden in Hotel de Stad Rome. Eenige personen hebben zich beschikbaar gesteld om bij de inwoners rond te gaan teneinde een inzameling te houden van voorwerpen van huishoudelijken aard in den meest uitgebreiden zin van het woord, welko voorwerpen op genoemde uitvoering door een tombola zullen worden verloot. Wij twijfelen niet, of een ieder zal naar vermogen dit lofwaardig streven steunen en wa^r eerstdaags met het huisbezoek be gonnen wordt, zouden wij een ieder willen, verzoeken nog eens na te gaan of iets te missen is wat niet meer gebruikt of gedra gen wordt. Dame (bij het proces-verbaal) en toen, nam die kerel mijn arm!" Agent: „Ja, ja, die krijgt u op het poli tiebureau terug"

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7