AGENDA V/OENSDAG 4 JANUARI 1933 DF LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Jan. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 774.4 te Weenen. Laagste barometerst.: 718.6 te Jaamayen. Verwachting tot den avond van 5 Jan.: Zwakke tot matige Zuidtlijke tot Zuid westelijke wind, ne velig tot half be wolkt, weinig of m geen regen, weinig M verandering in tem peratuur. Bij IJsland is de luchtdruk thans weer regelmatig stijgende, zoodat het lucht- drukverval van OosLEuropa tot de om geving van Janmayen thans is afgenomen tot 60 m.M Het stormgebied heeft zich naar het Noord-Westen verplaatst en laat thans de Noordzee weer vrij. Op den Oceaan stormt het nog uit Noord-West tot West met lage temperatuur, en hagel en sneeuwbuien. Terwijl de warme stroo ming nog over heit vasteland van Europa trekt en Scandinavië geheel vorstvrij maakt, deed de koude strooming vanuit den Oceaan in het gebeele 'Noord-Westen de temperatuur dalen. Alleen in het Oos ten ligt nog een onbeteekenend vorstge- bied. Het gebied van zware neerslagen splitste zich in tweeën. Het eene gaf zwa re regen aan do Noorsche kust, het twee- do in West-Frankrijk en de Golf van Bis- c-aje. Dit laatste gaf thans nog regens in de strook van de Oostzeekust tot Midden- Frankrijk. Geleidelijk zou het opklarende weer met koude nachten, dat thans aan de overzijde der Noordzee gevonden wordt zich ook over onze omgeving uitbreiden en later wellicht aanleiding geven tot buiig weer. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 6.gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Woensdagnamiddag 4.29 uur tot Donderdagmorgen 7-41 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 5 Januari voorm. 9.08 uur en nam. 9.45 uur. ligheid gebracht in de nabij gelegen azijn- en miskaarsenfabriek der fa. Heerkent», Schaepman cn Co. Begrijpelijkerwijs waren alle leden van de zoo zwaar getroffen kloostergemeen schap zeer onder den indruk, doch de over groot© meerderheid werkte onversaagd eu kalm aan de redding der bezittingen mede. De toestand te 11 uur. Om ruim 11 uur in den avond kon men aannemen, dat de kerk van 'het Dominika- nenklooster was behouden. Door het feit, dat tusschen do verschillende verdiepingen van het klooster een betonvloer ia, bestaat de mogelijkheid, dat ook de onderste ver dieping van het klooster nog gespaard blijft. De bibliotheek is totaal verloren ge gaan. Het archief is echter naar men ons nog mededeelde gered. In het kloos ter woedde de brand nog steeds voort, vooral in het linnenmagazijn, waar een groote voorraad brandend linnengoed hardnekkig weerstand bood aan vijf of zes stralen water. Over het geheele gebouw smeulde verder het vuur nog boven den betonnen vloer na en met de uiterste zorgzaamheid werd er voor gewaakt, dat het vuur zich naar beno den zou uitbreiden. Het claustrum, waarin om. de prachtige marmeren Rozenkransgroep staat een geschenk van pater Theissling bleef ook voor het vuur gespaard. Nader meldt de „Msb." nog: Toen wij circa kwart voor twaalf op de plants van den brand arriveerden, was het ergste reeds voorbij. In de nog al nauwe Assendorpcrstraat stond de voorgevel van het imposante klooster, flauw belicht door een enekelen schijnwerper in den donkeren avond nog overeind. Aan den bovenkant, waar eens het hooge dak begon, maar waar nu een trieste leegte was, speelden de vlam men nog na, van tijd tot tijd wat vonken schietend on een flauwen gloed afwerpend. Do bedrijvigheid van de brandweer had zich thans geconcentreerd aan de achterzij de van het klooster, waar in den klooster tuin een spuit voortdurend werkte om het vuur tegen te houden, dat vlak tegen het kerkgebouw aan bleef voortwoekeren. Het was een trieste aanblik de ruïne te zien van het eens zoo machtige gebouw, maar nog triester was het wel te zien hoe het interieur van de kerk, dat weliswaar door het vuur zelf niet was geteisterd, door de overhaaste werkzaamheden was ontred derd. Alles wat men in veiligheid had kunnen brengen, was haastig weggebracht, thans lagen er verscheiden slangen door het sohip. terwijl groote plassen water den vloer be dekten. Wij ha-dden nog een heel kort onderhoud met den sup-prior pater Kothmann, die ons vertelde hoe hij, in de kerk zijnde, gewaar schuwd was, dat er deel van den zolder in brand was geraakt. Vergezeld van enkele andere paters ijlde de sup-prior naar bo ven, waar het houtwerk reeds over een op pervlakte van enkele vierkante meters vlam had gevat. Tevergeefs poogden de paters nog de vlammen te stuiten door emmers water over het vuur te werpen doch al deze pogingen mochten niet meer baten. Binnen enkele oogenblikken was het duidelijk dat het vuur op deze wijze niet meer te stuiten, zoude zijn, zoodat haastig de brandweer werd gewaarschuwd. De kloosterbewoners. De fraters, die in het klooster studeer den, zijn gisteravond naar Nijmegen ver trokken, waar zij in het Collegium Alber- tinum een onderdak kregen. Den paters werd in de verschillende pas torieën en ziekenhuizen onderkomen ver schaft. De prior van het klooster, de Zeereerw. pater P. Hubers, en de Hoogeerw. pater B. Schaab, provinciaal der Dominicanen, die beiden gisteren voor zakelijke aangelegen heden te Rotterdam vertoefden begaven zich met den nachttrein naar Zwolle. De belangstelling. De belangstelling van de zijde van bet publiek was enorm. Vrijwel geheel Zwolle was uitgeloopen om iets van het maohtige vlammenspel te kunnen aanschouwen. De nieuwsgierigen werden door de politie op behoorlijken afstand gehouden. Persoon lijke ongevallen vonden niet plaats. Alios geschiedde in de volmaakste orde en kalmte. Behalve de burgemeester van Zwolle, was ook de Commissaris van de Koningin in de Provincie Overijsel, baron Van Voorst tot Voorst op het terrein van den brand aanwezig. De schade, die uit den aard der zaak zeer groot is, konnog met worüen overzien. Zij wordt door verzekering gedekt. KLOOSTER EN KERK. Schepping van architect Kaiser. De kerk en het klooster der Dominica nen te Zwolle die door dezen ontzettenden brand verwoest werden, zijn een schepping van den Maastrichtschen architect J. Kai ser, meldt de „Msb." De kerk is ontwor pen in neo-gothieken stijl, het klooster in 13-eeuwsche stijl. Het initiatief tot don bouw werd genomen door den toenmaligen Provinciaal en la teren Magister Generaal der Orde Pater L. Theissling. Den 14den December 1899 had de aanbesteding plaats, waarbij de bouw gegund werd aan den aan nemer W. v. d. Waarden uit Nijmegen. De eerste steenlegging had plaats op het feest van Kruisvinding, den 3den Mei 1900 door den Provinciaal. Den 12den December 1901 werd de communiteit Canoniek ingesteld, en den 19den Augustus 1902 de kerk gecon sacreerd door Mgr. H. v. d. Wetering en voor het publiek opengesteld. In den loop der jaren werden kerk en klooster aanmerkelijk verfraaid, vooral door de zorgen van Mag. B. D. v. Breda. Het koor werd van fraai besneden koor banken voorzien, e>en grootsch orgel achter in het koor geplaatst; een nieuw hoog altaar met een rijk-bewerkte koepel, schep ping van Jan Brom werd gebouwd, alsook het mooie laat-gothieke Sacramentsaltaar, de communiebank en de preekstoel. De kloostergang werd versierd met ge- brandschilderde ramen, refter en andeie lokalen werden van eikenhouten-betimme ringen voorzien. Deze kunstschatten zijn voor zoover ons thans bekend is, gelukkig door het vuur ge spaard. DE BRAND GEBLUSCHT. Gedurende den geheel en nacht heeft do brandweer nog het blusschingswerk van den brand in het Dominicanen-kloos ter te Zwolle voortgezet. Tegen één uur in den nacht laaide het vuur in het kloos ter nog eens op, doch spoedig was het op nieuw bedwongen. Van de beide torens aan den ingang van het klooster is de rechtsohe door brand verwoest. Ook het klokketorentje boven het koor aan de achterzijde van de kerk is uitgebrand. Tot laat in den nacht bleven de nieuws gierigen het blusschingswerk gadeslaan. DE OORSPRONG VAN DEN BRAND EN WAT VERLOREN IS. Door het onderzoek is komen vast te staan dat de brand in het Dominicanen klooster te Zwolle is ontstaan op den zolder boven do Priorskamer in den reoh- terachtervleugel bij het warmwater-reser voir de oentrale verwarming. Vandaar heeft het vuur zich meester gemaakt van het noviciaat waarvan de plafonds niet brandvrij waren. De brand heeft zich daarna overgeplant naar het voorhuis. Het archief dat zich naast de priorskamer bevindt, is behouden. De bibliotheek ech ter welke zich naast het hospitium heeft zooveel geleden door waterschade, dat zij vrijwel als verloren kan worden beschouwd Ook de kamers van paters op de eerste verdieping van het klooster hebben enorm veel waterschade bekomen. Het, groote kerkorgel zal door waterschade hoogst waarschijnlijk definitief onbruikbaar zijn. De kleermakerij van het klooster met in- ventaris is geheel uitgebrand. De plafonds en het metselwerk van de twee onderste verdiepingen van het klooster, die zooge naamd brandvrij zijn, hebben zeer veel geleden. De totale materieele sahade is nog niet te ramen. OEGSTGEEST. BEGRAFENIS OUD-BURGEMEESTER VAN GR IETHUI JSEN. Hedenmiddag heeft op de begraafplaats van het Groene Kerkje de ter aarde be stelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer Van Griethuysen, oud-burgemeester dezer gemeente. Onder klokkengebeier arriveerde de stoet op de begraafplaats en werd het lijk vóór in de kerk geplaatst. Toen de buitengewoon talrijke aanwe zigen gezeten waren, werd in gebed voor gegaan door ds. v. Veen, schoonzoon van den overledene. Verder werd nog het woord gevoerd door ds. Ruys, die vele jaren met den overledene mocht samenwerken als pre sident-kerkvoogd en steeds een groote eerbied voor hem heeft gehad. Na een kort gebed werd het lijk graf waarts gedragen. Toen de kist in de graf kelder was neergelaten, legden burge meester v. Gerrevink en de wethouders een krans op het graf, waarna de aanwe zige raadsleden bloemen strooiden. Onder de aanwezige autoriteiten merkten wij o. a, op prof. Tendelo, mr. Bolsius als se cretaris van het R. K. Kerkbestuur, dr. Timmermans, dr. Hugenholz enz. Een zoon van den overledene, de beer O. van Griethuijzen dankte voor de eer zijn overleden vader bewezen. TER AAR. Geboren Jacob en Lambert, zoons van A. HunnemanBakker Adriana Olara, dochter van M. Borst'Van Kints Arie, zoon van D. C. SchoutenGrif fioen Jacquelina Josephina, dochter van R. M. v. d. Meer"Willems. Getrouwd: H. Hogens 23 jaar en M. Vermeulen 21 jaar. Gevestigd: L. N. Heemskerk van Leimuiden T. C. M. Uijttewaal van Noordwij k. Vertrokken: J. M. C. de Bleick naar Mijdrecht A. Broekhuizen naar Bergsohen Hoek W. Vis naar Alphen aan den Rijn. UIT DE RIJNSTREEK 'HAZERSWOUDE. R. K. Kiesvereeniging. Op de verga dering van de 'KJ. K. Kiesvereeniging zijn als candidaten voor de Tweede Kamer ge steld de heeren Loerakker (omschreven ze tel), v. Hellenberg Hubar. Kampschoër, de Kok en v. d. Weijden. Een verslag der vergadering volgt. haar opvatting van onthouding en geduld rijp gemaakt voor de openbaring Gods. Het Christendom heeft dit onschatbare voorrecht boven den Griekachen geest, dat het de bevindipgen van ons door den zondeval verduisterd verstand kan con#- troleeren aan de geopenbaarde waarheid. Het bezit een oorreotie^ op de mensohelij- ke rede. In de verhouding van den mensch tot zijn evenmensoh ontbrak bij de Grieken het idee van het Kindschap Gods, het kinderen zijn van éénen Vader. Zoo ont brak aan de Grieksoho samenleving het diepste fundament, hetwelk eerst door het Christendom is gelegd. De Grieksche beschaving werd overge nomen door het geheele Romeinsche wereldrijk, dat met zijn zin voor eenheid, orde, organisatie en rechtsordening, de grondslag heeft gelegd voor een snelle uitbreiding van het Christendom. Zoo ontstond langzaam de cultuur der Middeleeuwen. Het tijdperk der Middel eeuwen behoeft men zich niet voor te stel len als een ideaalstaat. De middeleeuwers waren geen engelen. Zij bleven m e n s o h maar ondanks hun onvolmaaktheid had den zij gevonden, wat door Meester Ekke- hart het eerst aldus is geformuleerd: de juiste verhoudinf tegenover zichzelf, te genover God en tegenover den evenmensoh Deze Christelijke overtuiging geeft aan de middeleeuwsohe samenleving, die vaste en hechte geslotenheid, welke de ontgoo chelde Adema van Scheltema haar zoo zeer heeft benijd. Ook de middeleeuweche periode van cultureele bloei is van voorbijgaanden aard geweest. Ook zij is verworden. Dat heeft niets beangstigends wat ons zou kunnen doen twijfelen aan de volstrekte waarden van het Christendom. Het Christendom was in het herfsttij der middeleeuwen niet uitgeleefd maar wel waren op zekere hoogte uitgeput de mogelijkheden van den Middeleeuw se h e n mensch om het Christendom nog uitbundiger en veelzijdiger te ontwikke len. Uitvoerig stond spr. «til bij het Huma nisme en de Renaissance: de souvereini- teit van den meqsdhelijken geest. Een overschatting van de rede welke geleid heeft tot onmacht tegenover de vraag stukken des levens in onzen tijd. In dit tijdperk ziet men dikwijls een krachtige ontwikkeling van het individu dooh niet in deugdzamen zin om hem dichter te brengen bij God. Niet ontkend mag worden, dat de Renaissance ons heeft na gelaten zeer groote waarden (opbloei, pro fane wetenschappen), dooh daar staat te genover, dat het ons in het heidendom heeft teruggebracht, in degeneratie en decadentie. De vernieuwing der Maat schappij in Christelijken geest zal niet ge vonden kunnen worden in een terugkeer naar de Middeleeuwen. Maar met gebruik making van de ontzaglijke verrijking aan wetenschap en techniek zal gestreefd moe ten worden een maatschappelijke en staatkundige ordening in het leven to roeoen, die bevordelijk is voor de menschheid om naar haar eeuwige bestem ming te kunnen opgaan. Uit de geeste lijke en stoffelijke nood der tijden zal om hooggaan een bede en deze bede zal bet begin zijn van een nieuwen herker- I stenden tijd. Nadat de spreker nog enkele vragen had beantwoord, sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank aan den spreker voor zijn interessante voor dracht. STADSNIEUWS „GELOOF EN WETENSCHAP". „Het Christendom en de beschaving van Europa". Voor de vereeniging „Geloof en We tenschap" heeft gisterenavond het lid der Tweede Kamer, Ir. L. J. M. Feber, een lezing gehouden over „Het Christendom en de besoliaving van Europa". Na openingswoord van den voorzitter, Ir. Guljé, ving de spreker zijn lezing a an. De cultuurverwarring in onze heden- daagsche Europeesche samenleving is zoo danig geworden, dat de Europeesche menschheid voor het Christendom her wonnen moet worden. Om te kunnen schetsen, hoe het „mensohenmateriaal", dat herkerstend moet worden, eruit ziet, i behandelde spreker de drie hoofdcompo nenten, waaruit onze Europeesche bescha ving is samengesteld: Hellas, Rome en het Christendom. Door de zondeval zijn aan de activiteit van het redeneerend verstand grenzen gesteld. Vijf en twintig eeuwen geleden werd door de werkzaamheid van den Griekschen geest, speciaal door Aristo- teles, het menschelijk denken omhoogge- stooten in de phase van het logische den ken. Door Aristoteles* begrippenleer, de herleiding der begrippen tot categorieën en door het stellen van syllogismen on der inwerking der werkelijkheid, ontving 'het menschelijk denken het vermogen in te gaan in de kennis van het abstracte, het algemeene, het onzienlijke en de wet matigheid van de versohijnselen in deze wereld. Deze machtige cultuurgolf is gevloeid over de cultuurkring rond de Middelland- sche Zee en is daar opgenomen in de Christelijke wijsbegeerte, onder controle, van het licht der openbaring. De logica van Aristoteles heeft het in zicht geopend in de natuur en de grond slag gevormd voor de moderne beheer- sohing van wetenschap en techniek, wel ke een der pijlers vormt onzer Wester&che cultuur. Ook op zedelijk gebied 'hadden de Grie ken opvattingen (Plato, de Stoa), die een sohemering waren van het nieuwe licht, dat gloorde. De antieke wereld werd door DE W" FM HE ZWIJGER- HÉ RTTETI KING. In de Leeszaal van de Unïversiteifcs- Bibliotheek alhier wordt bij gelegenheid van de herdenking van den 400-sten ge boortedag van Willem den Zwijger, ten toongesteld de Bijbel die Prins Willem bij do stichting van de Academie in 1575 aan haar ten geschenke gaf als „grondslag voor de toekomstige bibliotheek" fundamentum futurae aliquando bibliothecae, zooals in den oudsten Catalogus van de Bibliotheek, die van 1595 is, gezegd wordt. Het is de viertalige Bijbel kort te voren door Plantijn uitgegeven in 8 zware fo lianten, het toenmalige standaardwerk voor de kennis van de grondteksten. Een voornaam gestelde Latijnsche in scriptie op den titel van elk der acht dee- len herdenkt het geschenk en den schen ker. Deze inscriptie wordt ook in den oud sten Catalogus van de Bibliotheek vermeld. Vertaald luidt zij aldus: „In dit groote heelal, dat wij allen be- studeeren, is niets waardiger dan de mensch, in den mensch niets waardiger dan de deugd, onder de deugden geen waardi ger dan de godsdienst: in den godsdienst dan het heilige Woord Gods; hetwelk, in deze acht deelen volkomen begrepen, do doorluchtige en onvergelijkelijke Prins Wilhelmus van Nassouwen aan deze op groeiende Academie als een gelukkig be gin ten geschenke gaf. Eeuwig leve zijn roem, leve de School, leve de Godsdienst''. Als tastbaar bewijs van den band tus schen Oranje en de Leidsche Academie wordt dit kostbaar reliek zorgvuldig be waard. Zilveren jubileum. Heden herdacht de gasstoker le klasse der Stedelijke Lichtfabrieken alhier zijn zilveren jubileum in dienst der fabrieken. De jubilaris kwam als cokesrijder in dienst en werd daarna in de stokerij aangesteld. In tegenwoordigheid van den directeur, den heer ir. G. A. v. Klinkenberg, werd de jubilaris hedenmorgen gecomplimenteerd door den adj. directeur, den heer ir. P. Fehmers. [£>o jubilaris kreeg, daarna vrij ai. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: de N.V. Meelfabriek „De Sleutels" om vergunning tot het oprichten van een meelfabriek in het perceel, Tweede Looier straat Nos. 3945; b. de N.V. Boek- en Courant- en Handelsdrukkerij voortieen J. J. Groen en Zoon om vergunning tot het opriohten van een drukkerij in het per ceel Pieterskerkkoorsteeg no. 18 en Lan- gebrug no. 83, c. J. Karstens om vergun ning tot het oprichten van een drukkerij in het peroeel Hooigracht no. 35, d. W. de Lange om vergunning tot het uitbreiden van de brood-, koek- en banketbakkerij in hot perceel Jan Lieven&straat no. 5. is verdaagd. Woensdag. R. K. Prop. Club „St. Petrus", propaganda-feestvergadering, Oon oordia, 8 uur. Woensdag. K. J. M. V. „St. Petrus Kanis" Lezing. Eigen Huis, 8.30 uur. Donderdag, Alg. R. K. Prop. Club, „Dr. Schaepman," Den Burcht, 8.15 uur Donderdag, Uitvoering Burgerzangschool, Leidsche Schouwburg, 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Jan. 1933 waargeno men door de Apotheken P. du Croix, Ra penburg 9, telef. 807 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. Flauwe studentengrap. Hedennacht hoorde een op de Hooge- woerd surveilleerde agent van politie uit de richting van den Nieuwe Bijn glasgerin kel. Toen hij op onderzoek uitging, bleek, dab een spiegelruit van de banketzaak der fa. v. A. op den hoek van de Hooigracht vernield was, terwijl een baksteen op een gla-zen plaat in de étalage lag. Het gelukte hem een der daders, een student, te arres- teereru Handelsregister K. v. K. Opheffingen. 4138. Crediet- Han del- en Assurantie Maatschappij 's-Graven- hage-Leiden. Leiden, Breestraat 10a. 401. H. N. Arnold. Leiden, Hugo de Grootstraat 5. Sigarenbandel. W y z i g i n g. 5551. Broodfabriek „Ceres® J. C. van Heusden, Leiden, Oude 'RJijn 1L Brood- en beschuitbakkerij. Uittr. E.: J. O. van Heusden, Leiden, dd. 1 Jan. 1933. De burgemeester, mr. A. van de Sando Bakhuyzen, is gisteravond van verlof hier ter stede teruggekeerd en heeft heden zijn werkzaamheden hervat. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS 461e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Woensdag 4 Januari 1933 4e Klasse, Se LUst HOOGE PRIJZEN f 1500 2682 400 19882 100 1328 8771 12056 13903 18137 Prijzen van 65.— 28 60 79 214 236 268 275 294 S07 320 323 341 362 459 484 502 519 638 674 699 785 858 949 962 087 1002 1060 1095 1316 1345 1361 1369 1432 1448 1592 1605 1615 1710 1839 1846 1860 1871 1905 1920 2029 2036 2048 2101 2110 2148 2204 2254 2257 2268 2274 2372 2401 2419 2452 2477 2487 2523 2525 2579 2589 2690 2755 2883 2938 2975 2977 2995 2996 3025 3068 3238 3245 3282 3286 3522 3616 3674 3083 3684 3734 3757 3797 3827 3899 3928 8945 3970 4064 4074 4078 4126 4138 4164 4226 4272 4465 4469 4470 4480 4486 4583 4615 4647 4698 4732 4764 4771 4849 48C0 4882 4888 5077 5081 5130 5157 5180 5202 5287 5288 5298 5326 5415 5424 5532 5541 5609 6650 5658 5664 5694 5725 6748 5762 5849 5873 5887 5892 5905 6938 5964 6033 6093 6138 6220 6282 6340 6379 6381 6461 6463 6466 6514 6533 6542 6588 6603 6757 6878 7008 7083 7129 7131 7269 7283 7352 7507 7566 7583 7726 7728 7737 7744 7774 7792 7830 7894 7907 7915 8016 8081 8087 8111 8191 8230 8234 8287 8313 8372 8377 8466 8477 8626 8644 8694 8755 8770 8782 8791 8800 8807 8820 8369 8884 8933 8970 8993 9045 9129 9189 9214 9245 9317 941D 9423 9543 9546 9547 9585 9593 9617 9625 9661 9711 9813 9821 9844 9870 9876 9900 9921 10010 10082 10097 10098 10110 10143 10161 10175 10222 10246 10247 10271 10332 10347 10404 10428 10474 10477 10491 10502 10523 10567 10570 10583 10586 10595 10607 10686 10697 10852 10903 10962 10982 11042 11072 11077 11121 11232 11375 11277 11288 11343 11500 11522 11528 11650 11739 11744 11013 11875 11892 11956 11963 11987 11988 11909 11991 12007 12020 12053 12077 12142 12159 12182 12196.12220 12227 12204 12278 12361 12440 12480 12495 12502 12572 12638 126S0 12692 12715 12831 12S34 12892 12966 13023 13092 13192 13203 13258 13419 13469 13498 13513 13533 13536 13624 13676 13693 13709 13710 13749 13751 13860 13371 14108 14160 141G1 14173 14193 14260 14315 14486 14557 14592 14606 14044 14734 14780 14844 14859 14937 14939 14947 14990 14995 15037 15056 15102 15105 15166 15168 15185 15217 15223 15231 15280 15339 15372 15500 15599 15623 15639 15684 15688 15694 15717 15767 15770 15777 15785 15987 15993 16092 16135 16155 16198 16223 16226 16295 16379 16400 16433 16453 16181 16546 16625 16706 16759 16e09 16311 16G5L 16E53 16855 16870 16967 17048 17083 17335 17368 17374 17378 17418 17600 17507 17535 1756G 17569 17662 17679 17780 17790 18073 18081 18181 18260 18274 18317 J8413 1C454 18509 18530 18550 18618 13661 18671 18686 18740 18773 18908 18924 13983 18994 19033 19038 19041 19046 19060 19061 19110 1911a 19170 19227 19295 19337 19338 19396 19419 19455 19530 19615 19747 19772 19784 19853 19892 20063 20093 20183 20203 20293 20305 20314 20359 20457 20496 "0521 20559 20596 20647 20651 20705 20714 20769 20802 20870 20879 20943 Verbetering 4e Elesse 2e Lijst 15293 m z. 15292; 17329 m. z. 17327; 18794 Bij de trekking van gisteren is de prij van 25.000 gld. gevallen op nummer 3556.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2