w. DINSDAG 27 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 71 p'JKpicrilSS S&liN Zwart II hun meerdere moeten erkennen. Met-een 30 nederlaag werden zij naar huis gestuurd maar kunnen desniettemin toch op een goed gespeelden wedstrijd te rugzien. De V. V. L. I Jun. hebben hun overwin ningenreeks voortgezet. Met niet minder dan 70 bleven zij de baas van Teijlingen 1 Jun. Ofschoon zij met 3 invallers speel den hadden zij met de rust reeds een voor sprong van 5—0, waarna na de rust nog 2 goals toegevoegd werden. V. V. L. II Jun. hebben op kranige wijze weerstand geboden aan Meerburg I Jun. Tot 5 minuten voor het einde was de stand 11. Toen zag V. V. L. zich een penalty toegewezen, welke door den rechtsback schitterend ingezet werd en de stand 21 werd voor V. V. L. S. M. C. 1—D. S. S. 1 3—1. Precies 2 uur stellen beide elftallen zich op en al dadelijk zet D. S. S. er een goede spurt in en er volgen eenige aanval len op het doel. Doch de S. M. C.'ers krij gen de smaak te pakken en dringen steeds meer en meer op. Zoo komt er spanning in en na 25 min. knalt Wassenaar op groot en afstand een boogschot, in en heeft S. M. C. de leiding (10). Onmiddellijk daarna komen de gasten verwoed opzetten en dra volgt met 'n hard schot de gelijkmaker (11). Onze voorhoede speelt nu goed samen en onderneemt aanval op aanval, als onze midvoor Lampo de bal op doel knalt en de keeper laat vallen, is J. Sik- king er als de kippen bij om den bal het vereischte duwtje te geven en we lei den weer met 21. Zoo gaat "de rust in. Na de thee probeeren de gasten den ge lijkmaker te forceeren, maar onze keeper verstaat zijn werk en beide backs weren zioh hard. Onze spil Koppers zwoegt on vermoeid en zijn beide helpers breagen goed op, zoodat S. M. C. zijn overwicht behoudt en als na 15 min. spelen onze rechtsbuiten v. Leeuwen het leder uit een schermutseling te pakken krijgt, brengt hij den stand op 31. Zoo blijft het, totdat de scheidsrechter, die goed leidde, het ein- blaast. Jun.- IILeiden II ging niet door. De Leidenaars lieten op zich wachten. Ons tweede ging naar Adolf Kolping en ver loor daar met 51. Veel goed? zal daar voor de onzen niet vau te vertellen wezen. Lisse Jun IS. M. C. .Jun. I eindigde 1—0 in ons nadeel. R. K. Sportvereen. „St Bernardus". Het is gisteren voor St. Bernardus een slechte dag geweest, daar de beide thuis wedstrijden met groote cijfers door de be zoekers werden gewonnen, het eerste kreeg klop met 27 van R. "W. D. I, het derde met 04 van de Alphensche Boys II Het tweede elftal zette nu het eerste lee- lijk in het zonnetje, door met een 08- overwinning van Foreholte III huiswaarts te keeren. Bravo jongens! De eerste over winning is binnen, nu zullen er misschien wel meerdere volgen. Over den wedstrijd St. Bernardus IR. W. D. I het volgende: Als beide elftallen aanwezig zijn, laat de scheidsrechter op zich wachten, ongeveer 20 minuten over tijd wordt echter onder leiding van den hoer Bakker begonnen. Direct wordt het spel vliegensvlug door beide partijen aan gepakt, de doelen zijn dan ook beurtelings in gevaar, maar de keepers weten beiden te redden, totdat na een 10 minuten do thuisclub door een voorzet van Verkley via Wort man de leiding weet te verove ren. Hierna wordt door de Duivels vlug ger gespec'd, met gevolg dat al spoedig succes volgt. De bezoekers beginnen zich nu blijkb-iar thuis te gevoelen op het glib berige terrein, daar zij hun snel tempo voortzetten, hetwelk bij St. Bernardus iets verflauwt, met gevolg dat zij dan ook vrij spoedig nummer twee in de touwen jagen. Hieidoor begint het spel der thuis club nog meer te verflauwen, de Roodwit- ten trekken hiervan profijt, en weten voor de rust nog eenmaal te scoren.'Na de rust werden wij teleurgesteld, daar het samen spel bij St. Bernardus geheel zoek was. De bezoekers welke somtijds een mooi spel weergaven, wisten nog tot viermaal toe te scoren. Op het einde kwam dan de thuisclub een tikje beter opzetten, zoodat zij ook nog eenmaal weten te scoren, waarna het einde kwam met een verdiende overwinning voor R. W. D. met 27. R. K. Athletiek- en Sporlvereeniging „Rood-Wit". Het eerste was gisteren tegen St. Ber nardus I uitstekend op dreeft en won met 72. Met groot enthousiasme wierp men zich in den strijd en wist gedurende een groot gedeelte van den wedstrijd het spel in hander te nemen, terwijl het tempo goed werd opgevoerd. Vooruit Boys wij zijn op het goeJe pad. Volhouden!! Ook het tweede was eveneens op dreef en won van D. O. S. III met 41. Heb tweede juricren-elftal snoepte te gen Foreholte 1 een puntje af. Het was een aardige wedtsrijd waarbij men om beurten in de meer leiheid was. (11). Als slot moest het derde een zware nederlaag ineasseeren tegen Foreholte II Enkele jongelui die te laat uit de kerk kwamen bloven rustig weg. Wij gelooven toch wel dat onze jongens weten, dat zij dan toch Tiaar het terrein moeten komen. I Het is betor dat men wat Uier begint dan 8 man voor de zaak ta laten opdraaien. De uitslag 70 valt ons nog meel R. W. D. ll-D. 0. S. IV 4—1. Als de scheidsrechter laat beginnen blijkt D. O. S. volledig en R. W. D. met 2 invallers te spelen. R. W. D. trapt af, maar de eerste aanval loopt op de D. O. S.-ver- dedigmg dood. Het wordt direct een span nende wedstrijd en als er ongeveer een kwartier gespeeld is maakt de linksbinnen van R. W. D. een schitterende goal. D. O. S. gooit er een schepje op, maar kan het doel niet vinden. Na de rust wordt R. W. D. sterker en ze voert de stand langza merhand op tot 40. Het laatste kwartier zet D. S. alles op alles om in te halen, maar zij maakt slechts één goal (41). Als de scheidsrechter, die uitstekend leidde einde blaast heeft R. W. D. verdiend ge wonnen. De D. O. S.-lui lieten zich ken nen als zéér sportieve en aangename voet ballers. R. K. Sportvereniging „Foreholte", Tweeden Kerstdag was een voetbaldag bij uitnemendheid. Er is dan ook gevoet bald, dat het een lust was. De reserves eigenden zich de eerste plaats toe door een 0-^-2 overwinning op V. V. F. II in Haarlem. Het derde thuis spelende tegen St. Bernardus II moest de vlag strijken. De gasten, met 9 man, waren stukken be ter dan de Voorhouters. Met 'n 08 over winning gingen zij huiswaarts. Foreholte III zal wel genoodzaakt zijn tenslotte zich terug te trekken uit de competitie of er zullen zich nog eenigen als lid moeten op geven? Foreholte I Jun. speelde gelijk (11) in Leiden tegen R. W. D. II Jun., hetgeen een goede prestatie is, al blijft de eerste overwinning nog achterwege. De wedstrijd werd van het begin tot het einde goed gespeeld. Blijf zoo door gaan! Foreholte II Jun. leverde thuis goed werk door R. W. D. Ill Jun. met 70 ne derlaag naar huis te sturen. De Benja mins boekten daardoor hun tweede over winning en zoo gespeeld als gisteren vol gen er meer. R. K. Sportvereen. „Alph. Boys". Het is het eerste elftal niet mogen ge lukken revanche te nemen op de kam- pioenscandidaten Leiden II. Hoewel dade lijk moet worden bemerkt dat de bezoekers met d*»n uitslag (33) dankbaar mogen zijn, daar zij eerst op het uiterste nipper tje gelijk wisten te maken. Over den wedstrijd het volgende. De bezoekers brengen den bal aan het rol len, doch verder dan de verdediging bren gen zij het niet. Toch komen de Leide naars weer eens terug en bij een fout in de verdediging der thuisclub verdwijnt de bal in het doel (01). De vreugde blijkt van korten duur, want als de Boys goed samenspelend ten aanval gaan, schiet Rijs- dam keurig den gelijkmaker in de Leidcn- touwen (11). Er komt meer enthousias me in de Boys gelederen. Vinnig vallen zij aan en als een der Leiden-backs hands maakt ontgaat dit den scheidsrechter. Suc ces komt weer voor de bezoekers die wel dra de leiding hernemen (12). Met deze stand bomt de rust- In de tweede helft komt de thuisclub dadelijk in den aanval en meermalen wordt het Leiden-doel gevaarlijk bestookt maar succes blijft voorloopig uit. Endelijk moet de Leiden-doelman voor een schot van Rijsdam zwichten. De midvoor der Boys raakt geblesseord en moet van ver der spelen afzien. Hij wordt door van Leeuwen vervangen. Snel komt de thuis club opzetten en weer is het Rijsdam die voor de derde maal doelpunt. De scheids rechter annuleert o. i. ten onrechte dit doelpunt wegens buitenspel. Als keeper Paardekooper een penalty op zijn doel keurig heeft verijdeld, gaan de Boys on middellijk met den bal naar de overzijde, waar eveneens een penalty ontstaat, welke door de thuisclub wordt benut (32). De bezoekers zwoegen hard om den gelijkma ker en hebben even voor het einde het genoegen in zuiver buitenspelpoeitie te doelpunten (33). Spoedig komt hierna het einde. Scheidsrechter Onderwater leidde behoudens enkele vergissingen goed. Het tweede elftal zette haar over- winningeureeks voort met een nieuwe 40 overwinning op V. V. B. III. in de tot nu toe 7 gespeelde wedstrijden werden allo punten door de Boys binnengehaald, zoo- dar dit wakkere elftal ongeslagen boven aan het ranglijstje staat. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Tot vandaag hebben zich voor dezen wedstrijd, die in Januari 1933 zal beginnen, de volgende spelers opgegeven: M. Bloem, G. Bosscha, W. H. Bosscha, W. de Bruin, J. G. van Eybergen, W. H. v. d. Nat, S. P. Ouwerkerk, P. L. J. Rassers, Ir. J. Westra, en A. L. de Wolf, allen van het Leidsch Schaakgenootschap; E. v. d. Valk en P. van de Hoeven van Zoeterwonde, L. P. A. Schreimachers van „S.c.a.e.c." (TJnitas), voorts A. E. J. Modderman te Leiden en O. Brunt te Woubrugge, in totaal 15 deel nemers. De -gelegenheid voor inschrijving is nog geopend tot hedenavond op den in „In den Vergulden Turk" te houden massa kamp. De spelers zyllen dan tevens in groepen ingedeeld worden. ATHLETIEK R. K. Ath.ver. „De Bataven". Na het prachtig geslaagde triduum gaan we weer vol spirit over tot de verzorging van het lichaam, dat is door training er uit te halen wat er in zit. Vooral voor de lange afstandloopers is dat nu noodzakelijk, immers 15 Jan. is er veldloop! En „de Bataven" die bekend staat om zijn lange afstandloopers, zullen toch zeker op deze veldloop een uitstekend figuur willen maken. Woensdagavond half acht indoortraining voor do j-unioren. Om 9 uur indoortraining voor dc senioren. Vrijdag training lange afstand op de nieuwe Vaart om 8' uur. De vastgestelde algemeen© vergadering op 29 December kan niet doorgaan wegens uitstedigheid van den eerw. adviseur. R. V. en A. V. „Zuidwyck". Op de veldloopen van D.H.C. boekten de Zuidwyckers eenige fraaie successen. In totaal wonnen zij zes prijzen. Uit een ongekend groot veld van 87 loo- pers plaatste A. Visser, die een uitsteken de wedstrijd liep, zich als no. 6. Vervol gens kwamen onze andere loopers, allen volkomen fit in deze volgorde aan: C. Mes kers (22), A. Slingerland (23), J. van Doorn (29), W. v. Egmond (34), B. Slingerland (56) en L. v. Teylingen (68). J. Rijklijkhuizen moest, doordat men hem omver liep, uit vallen. In het vereenigingsklasvement ein digde Zuidwyck als 4de. WIELRENNEN Piet van Kempen rijdt in den Zesdaagscbe te Brussel. Het is thans definitief dat Piet van Kem pen in den Zesdaagsche wielerwedstrijd te Brussel in Januari zal rijden, tesamen met den Belg Ronsse. BILJARTEN De uitslag van den wedstrijd Hollandia IS.D.O. I voor de lo kl. comp. L.B.B. luidt: A. Speyer SJD.O. 200 23 32 8.1 J. C. v. d. Berg Holl. 164 22 33 7.45 I. Mazure 1 200 33 24 5.26 P. M. v. d. Berg 192 37 17 5.19 C. Schouten Th. Kieft res. 150 41 22 3.65 -27 40 22 3.17 J. N. res. Ill 38 14 2.92 J. R. 150 38 25 3.94 S.D.O. 2 punten. oilandia 0 punten. De uitslag- van den wedstrijd Hollandia 2S.D.O. 2 voor de 2o kl. comp. L.B.B. luidt: R. Kantebeen S.D.O. 50 38 9 1.5' W. Haasnoot Holl. 123 38 11 3.27 J. N. Th. Kieft 125 51 14 2.45 117 50 13 2.34 J. Slimmers 125 35 11 3.57 G. H. d. Laan Jr. 88 34 10 2.58 M. Zwaan 125 40 16 3.12 D. Kleen 73 39 13 l.l S.D.O. 2 punten. Hollandia 0 punten. De uitslag van den wedstrijd D.O.S. 1 P. v. Cleef voor de le kl. comp. L.B.B. luidt: B. Teegelaar P. v. Cl. 200 14 48 14.23 J. Bruinninoks D.O.S. 197 13 37 15.15 G. M. Teegelaar 200 26 44 7.69 A. Veretraaten 129 25 19 B. Versteeg J. L. 150 20 31 7.50 35 19 7 1.84 W. F. K. 150 26 31 5. P. Horree 127 25 15 5.08 P. v. Kleef 2 punten. D.O.S. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd 't Gr. L. 3Holl. 3 voor de 4e kl. L.B.B. luidt: N. de Jong Holl. 38 22 8 1.72 N. N. Gr. 1. 73 22 14 3.40 J. v. Maanen H. S. G. Pluymgraaf I. v. d. Wijngaard 70 46 8 1.52 75 46 8 l.ï 41 35 75 35 9 2.14 N. Kleen 61 47 9 1.30 W. v. d. Wijngaard 75 17 6 1.59 't Gr. laiken 2 punten. Hollandia 0 pun ten. POSTDUIVEN P0STDUIVENTENTOONSTELLING. De tentoonstelling van dc gecombineerde Leidsche Postduivenverenigingen is bui tengewoon geslaagd, want niet minder dan ruim 1500 bezoekers hebben deze tentoon stelling gezocht. Er werd aan ieder een fijne kop koffie of thee van de firma Bies- fot aangeboden welke deze gratis beschik baar had gesteld. De voorzitter der tentoonstelling, de heer P. v. d. Leek, bracht dan ook m zijn slot woord allen dang namens de commissie voor het schenken van de vele eereprijzen, de firma Peek en Cloppenburg voor het gratis beschikbaar stellen van de zaal Ame- citia cn ging toen over tot het uitreiken van de prijzen. Hier volgen de bekroningen. J. J. Laman 6 eerste, 1 vierde en 7 eere prijzen; Chr. v. d. Pluys 4 eerste, 5 tweede, le derde 1 Z.E.V. en 11 eerepr.G. A. L. v. d. Reyden 4e eerste, 1 tweede, 1 derde en 6 eerepr.; H. Wallaard 3 eerste, 1 twee de, le derde en 5 eerepr.; C. Geel 3 eerste, 1 derde, 1 Z.E.V. en 5 eerepr.; A. N. Era des 3 eerste, 1 derde, 2 Z.E.V. en 6 eerepr.; H. Tegèlaar 3 eerste, 2 Z.E.V. en 5 eerepr.; P. v. d. Leek 2 eerste, 3 tweede, 1 derde en 6 eerepr.A P. de Kroon 2 eerste, 2 tweede en 4 eerepr.; H. E. Christiaanse 2 eerste, 1 tweede, 1 derde en 4 eerepr.; J. Schreu- der 2 eerste, 1 tweede en 3 eerepr.; A. v. Rtooijen 2 eerste, 1 derde en 3 eerepr.; O. v. Rooden 2 eerste en 2 eerepr.; A. P. v. d. Voort 1 eerste, 2 tweede, 1 derde, 1 Z.E.V. en 5 eerepr.; J. Marijt le eerste, 1 tweede, 1 vierde, 1 Z.E.V. en 4 eerepr.; A. Mole naar 1 eerste, 1 tweede, 1 derde en 3 eere prijzen; Th. Houthoff 1 eerste, 1 tweede, 2 Z.E.V. en 4 eerepr.; W. Siraa 1 eerst, 1 derde, 1 Z.E.V., 1 E.V. en 4 eerepr.; H. v. d. Vecht, 1 eerste, 1 tweede. 1 Z.E.V. en 3 eerepr.; D. Klein 1 eerste, 2 vierde en 3 eerepr.; O. W. F. Onvlee 1 eerste, 1 tweede en 2 eerepr.; E. M. Schreuder 1 eorste, 1 Z.E.V., 2 eerepr.; N. Hoogervorst 1 eerste, 1 E.V. en 2 eerepr.; A. v. d. Made 1 eerste, 1 vierde en 2 eerepr.; S. N. v. Leeuwen, 1 eerste en 1 eerepr.; A. Stoeke 1 eerste en 1 eerepr.; A. v. Egmond h.o. 1 eerste en 1 eerepr. en E.V.; D. v. Leeuwen 1 eerste, Z. E.V. en 1 eerepr.; J. Phiüppo, 2 tweede, 1 vierde, Z.E.V., E.V, en 5 eerepr.; J. Selier 2 tweede, 1 derde en 3 eerepr.; J. R. Smits 2 tweede, 1 derde cn 3 eerepr.; J. Braxho- ven, 1 tweede, 1 derde en 3 eerepr.; F. de Haas 2 tweede, Z.E.V. en 2 eerepr.; J. Kce- reweer 1 tweede, Z.E.V. en 2 eerepr.; R. v. Pet, tweede en eerepr.; G. P. Onvlee 2e en eerep.; A. v. Polanen 2e, 3e en oerepr.; A. C. v. Dorp 2e, E.V. en 2 eerepr.; W. le Mair 3o en eerepr.; P. v. Egmond 3e en eerepr.; R. P. de Graaf 4o en eerepr.; P. Gassee 4e en eerepr. De hoogste bekroningen waren kooi 60 oude doffers Vliegklasse C. W. F. Onvlee, beker Combinatie. De beker geschonken door den heer de Nie, kooi 177, beste oude duiven vliegklasse A. P. de Kroon; de be ker geschonken door den heer H. W. Ydo, kooi 244, beste jonge doffer vliegklasse Chr. v. d. Pluym; de beker geschonken door den heer Brinks kooi 216, beste jonge duiven A. c. Egmond, het O. De medaille, geschonken door het Leidsch Dagblad, de beste onbevlogen bud of jong, G. A. L. v. d. Reyden. Eereprijs geschonken door de firma le Mair, Steenstraat., voor de beste roode doffer, Chr. v. d. Pluym. Eereprijs geschonken door de firma le Mair, Steen- straat, vQ.or de beste duiven C. v. Rooden. Het geheel werd in een zeer mooi frisch programma vermeld. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. In hooger beroep stond Zaterdagmiddag te recht A. A. P., huisvr. van B. uit Leiden, die bij vonnis van den Haagschen Politierech ter was veroordeeld tot 2 weken gevangenis straf. Zij had in huurkoop een drietal dekens van een zekeren T. uit Leiden Direct toen zij de dekens onder haar bereik had, heeft zij deze in de bank van leening te Leiden be leend. Van het ontvangen geld, heeft zij een uitstapje gemaakt. De procureur-generaal mr. Brants vond geen termen aanwezig om eenige verandering in de straf te doen brengen. Ver dachte vroeg in verband met haar beide jeug dige kinderen een voorwaardelijke veroordee ling. Het Hof zal een en ander overwegen. De uitspraak is bepaald op 4 Januari a.s. Vervolgens verschenen in de bank der ver dachten D. v. T., chauffeur, en W. v. E., los werkman, beiden uit Boskoop. Hun was bij dagvaarding ten laste gelegd, dat zij den gemeente-ontvanger van Boskoop bewogen hadden steun af te geven, niettegenstaande zij werk verrichtten (n.I. f 10 per week). Zij waren door den Haagsche Politierechter ver oordeeld heiden tot een gevangenisstraf voor den tijd van 3 weken. De Procureur-Generaal mr. Brants vond, gezien de ernst van het feit, het door den politierechter gewezen von nis niet te hoog voor een dergelijk ernstig feit. Spr. vond in geen enkel geval verzach tende omstandigheden. Een dergelijke straf moet een schrik zijn voor andere. Dergelijke praktijken komen tegenwoordig veel voor. Doodelijke aanrijding te Leiden Op den 14den Juni van dit jaar heeft R. C. H. uit Voorschoten op den Maresingel te Leiden de wed. C. Dee met een door hem bestuurde auto aangereden, tengevolge waar van deze is overleden. Bij de behandeling voor de Haagsche Rechtbank had het O. M. tegen H. zes maanden gevangenisstraf gecischt. De Rechtbank veroordeelde H. tot 6 maan den hechtenis. Zaterdagmiddag diende deze zaak voor het Haagsch Gerechtshof in hooger beroep. Van de in eersten aanleg gehoorde getuigen waren er door den procureur-gene raal slechts drie gedagvaard. De verdediger van H., mr. L. Weyl uit Leiden, had aan den procureur-generaal verzocht het meerendeel der in eersten aanleg gehoorde getuigen te dagvaarden. Tengevolge van een misverstand was dit echter niet geschied. Met het oog op de wenschelijkheid, dat ook de andere getui gen door het Hof zouden worden gehoord, verzocht de verdediger uitstel van behande- H ling, waartegen de procureur-generaal mr. Brants geen bezwaar had. Na in raadkamer te zijn geweest, bepaalde het Hof hierna de behandeling op 18 Januari a.s. (ies morgens om 10 uur en de procureur- generaal zegde toe, ook enkele andere- in den eersten aanleg gehoorde getuigen te zullen dagvaarden. Doodelijke aanrijding te Zegwaart. Op 24 Juli j.l. is op den Zcgwaartschen weg te Zegwaart het 6-jarig meisje P. door een melkauto aangeredon en gedood. Ter zake hiervan heeft do Haagsche Rechtbank don 28-jarigen chauffeur J. H. uit Hazerswoude veroordeeld tot drie maanden hechtenis, intrekking van het rij bewijs voor den tijd van 1 ;«aar en betaling van-een schadevergoeding van 50 aaa den vader van het slachtoffer. In hooger beroep terecht staande zoide verdachte, dat hij plotseling voor eenige wielrijders moest uitwijken en dat de weg die ter plaatse slechts 4 M. breed is, «oer slecht is, waardoor de auto slipte. Eenige getuigen, waaronder do burge meester van Benthuizen, do heer Verhoul» verklaarden, dat H. zoor hard reed en dak de auto heen cn weer slingerde. Verdachte ontkende met grootero snelheid dan 4$ K.M. to hebben gereden. De getuigen k décharge V., die naast verdachte in de auto zat, bevestigde zulk». Do advocaat-generaal bij het Haagsche Gerechtshof wees er in zijn requisitoir op, dat volgens de verklaringen van den bur gemeester is komen vast te srtaan, dat ver dachte met een snelheid van 70 K.M. heeft gereden, wetende dat. do weg smal ea slecht was. Dit heeft dan ook tengevolge gehad, dat, toen hij in de buurt van de kin deren kwam, na den auto van den burge meester te zijn gepasseerd en weor recht# van den weg wilde gaan rijden de kinde ren niet heeft kunnen ontwijken. De aan rijding komt dan ook ten volle op reke ning van het roekeloos rijden van dezea verdachte. Spr. achtte het feit hoogst ern stig en indien het O.M. mede in appél ware gekomen zou hij een hoogero dan de op gelegde straf hebben geeisoht. Nu dit niet mogelijk is roquireordo spr. bovestiginff van het vonnis. Mr. H. P. van Heijst, uit Alphen be- twistto, dat H. met te groote snelheid zoa hebben gereden en dit rijden de oorzaak van de aanrijding zou zijn geweest. Hier moet naar plciter's meening gosproken wor den van een ongclukkigcn samenloop vao omstandigheden. Pleiter verzocht een voor* waardelijke veroordeeling. Arrest 4 Januari. Mishandeling. De Haagsche Politierechter heeft destijds J. tf. koopman en schoenmaker te Leiden, we gens mishandeling van W. C. G. veroordeeld tot een geldboete van 50 subsidiair 25 dagen hechtenis. L. zou namelijk in de Vrouwen- steeg genoemden C. met een mes een snede in een zijner beenen hebben toegebracht. De won de is in het Acad. Ziekenhuis behandeld. L' ging van dit vonnis in hooger beroep. Bij de behandeling op 26 November had de verde diger mr. L. Weyl uit Leiden, verschillende getuigen 4 décharge voor het Hof doen dag vaarden en deze verklaarden, dal L. niet ge stoken had, doch C., die een bierglas bij zich had, legen den grond heeft geworpen. Mr. L. Weyl betoogde toen, dat de verwonding door de glasscherven is veroorzaakt en concludeer de tot vrijspraak. Bij arrest op 7 December gelastte het Hof, dat alsnog de arts, die de wonde had verbonden, als deskundige zou worden gehoord. Zaterdag diende de zaak op nieuw voor het Hof. De president deelde mede, dat het hier ging om de vraag, of verwonding door een mes is toegebracht of ook door glas scherven kan zijn veroorzaakt. De deskun dige. dr. Nysten, verklaarde dat zoowel het een als het ander mogelijk is geweest. Zeker heid kan hieromtrent niet worden verschaft, omdat niet noodwendig is, dat bij verwonding door glasscherven stukjes glas in de wonde aanwezig zijn. De procureur-generaal, mr. Brants, die bij dc vorige behandeling vernie tiging van het vonnis van den politierechter en vrijspraak had gevraagd, persisteerde ook thans bij dit requisitoir. Mr. L. Weyl betoog de, dat de broek vier sneden vertoonde, ter wijl er maar een steek zou zijn toegebracht. Dit wijst erop dat de verwonding is veroor zaakt door glasscherven en niet door een mes. Hij concludeerde dan ook tot vrijspraak. Het Hof zal 4 Januari arrest wijzen. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: H. J. Konings, koopman W assenaarj cur.: mr. P. II. Noordhoff, Wassenaar. C. J. Verburg, veehouder, R ij n s a t e r- wonde; cur.: mr. F. H. Parmcntier, Lei den. MIJN BAAS EN IK. 71. „Waarom", vroeg ze, „de moeder van het jong zal er toch wel bij zijn, ik bemoei me nooit met een ander zijn zaken", en waschte zioh verder. „Neen Mollie, het katje is verdwaald, ik heb met hem gepraat en gezegd, dat hij even wachten moest, want dat ik dadelijk terug zou komen". Dat sloeg in en dadelijk wa« Mollie bereid met me mee te gaan. 72. Een oogenblik later was zij in druk gesprek met het kleintje. Zij vertelde me nu, dat het poesje nog veel te klein was om zoo ver te loopen t-ot aan ons huis, maar dat zij het wel zou dragen en jawel, o wal schrok ik ervan, ik dacht hcusch, dat Mollie, die lieve zachte Mollie, het poesje dood beet.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7