DINSDAG 27 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Past op uw rijwielplaatjes. Zaterdag kwam de café-houder W. nabij het Goud- sche rijpad, tot. de onaangename ontdek king, dat van een rijwiel dat in de schuur stond het belastingplaatje was ontvreemd terwijl de belastingplaatjes van twee an dere rijwielen waren beschadigd. Blijkbaar boden de hulzen waarin de plaatjes ge wikkeld waren, voor de brutale indringers te veel weerstand. Liefdadigheidstentoonstelling. De St. Anna Vereeniging hield met de beide Kerstdagen in de oude school hare jaarlijk- sche tentoonstelling van de in het afgeloo- pen jaar vervaardigde kleedingstukken ten behoeve van de armen dezer Parochie Aan deze tentoonstelling was, behaJve ©enige attracties voor de bezoekers, een kleine verloting verbonden. Vooral den eersten Kerstdag werd de ten toons te ling druk bezocht en indien deze groote belangstelling zich heeft geuit in daadwerkelijke steun, dan zal dit voor de dames, die met zooveel ijver voor onze av- men werkzaam geweest een groote vol doening zijn. Geneeskundige Armenzorg. Met in gang van 1 Januari 1933 zullen de volgen de geneesheeren in de hierna vermelde ressorten voor dat jaar zijn aangswezen voor de uitoefening van de geneeskundige armenpractijk t. w. Ressort 1 (dorp Aarlanderveen) de heer W. v. d. Wind. Ressort 2. (Lage Rijndijk, van don Zien de weg tot aan de Aarbrug) de heer J. Munting. Ressort 3. (Van de Aarbrug tot Koude kerk met de Ridderbuurt van den Wou- brugschenweg en de overzijde van de Ueij- manswetering) de heer W. van Wermes- kerken. Ressort 4. (Hooge Rijndijk van Zwam- merdam tot aan de Hofbrug) de heer A. J. Groen en Ressort 5. (van de Hofbrug tot aan Ha- zerswoude) de heer F. C. Nieuwenhuijzen. Gered. Langs den Westkanaalweg heeft een vrij ernstig autoongeval plaats gehad, dat dank zij een kranigen chauffeur eener passeerende autobus niet al te ern stige gevolgen heeft gehad. Door een de fect aan de stuurinrichting geraakte de garagehouder v. d. V. met zijn vrachtauto, waarin nevens hem een tweede persoon en zich ook enkele kinderen bevonden, te water. Omwonenden gelukte het spoedig v. d. V. en de kinderen te redden, echter de tweede persoon zag geen kans uit de cabine te komen en ook voor omstanders werd de zaak hachelijk tot een chauffeur van een aiutobus. ziende de situatie, ge kleed te water sprong en er in slaagde W. aan wal te brengen. Voorwaar een krani ge prestatie. AARLANDERVEEN. Inwijding voetbalterrein en openings wedstrijd. De Tweede Kerstdag behoort voor Aar landerveen ditmaal tot de sportherinnerin- geu. Zooals wij reeds eerder meldden, zou de eerste wedstrijd van de „Aarlanderveen- sche Boys'' plaats vinden. In den middag werd het voetbalveld uit- gebakend met de zwart en roode kleuren der vlaggen. Op de kleedkamer wapperde de Nederlandsche vlag en ook de zwart- roode, die der vereeniging; voor den in gang de pauselijke vlag. Na het Lof werd aangevangen met zich op te stellen op het school-terrein. Voorop stond de muziekvereeniging D.S.S. waarach ter de leden van „Aarlanderveenscho Boys" en dan het elftal „Adqlf Kolping' van Langeraar. In marschtempo ging het nu naar het terrein. Hier hield de Gees telijk Adviseur, Pastoor A. J. M. Hooge- veen, een prachtige - toespraak. Spr. ver heugde zich erover, dat een nieuwe katho lieke Sport vereeniging in deze parochie is tot stand gekomen. Spr. brengt dank aan ieder die heeft medegewerkt tot stichting en medewerking en noemt vooral hierin de voorzitter, den heer C. Groen in 't Woud, en ook den heer C. Stichter, op wiens eigendom het terrein gelegen is. Warm moedigt de Pastoor de jongelie den aan als goede zonen van den Paus bun vereeniging groot te maken. Spr. hoopt, dat de „Aarlanderveenscho Boys" de eene lauwer na den ander zullen mogen winnen. Door den G. Adviseur werd nu de band, die de toegang tot het terrein afsloot, door geknipt. Dit geschiedde onderwijl de mu ziekvereeniging inzette „Roomsche Blijd schap". Vervolgens werd het terrein betreden door den pastoor en een stoet van onge veer 400 menschen. Op het terrein geko men werd dit gewijd. Na deze plechtigheid gingen de twee elftallen met de muziek vóorop in marschtempo het veld rond. Alles moest vlug geschieden om nog de wedstrijd te kunnen spelen. Als ieder zijn plaats op 't veld heeft in genomen, wordt uitgetrapt door den Pas toor. Men is in spanning of Aarlanderveen scho Boys hun eerste wedstrijd zullen mo gen winnen. Het eerste punt wordt ge maakt door „Adolf Kolping". Doch voor de rust wordt gelijk gespeeld. Na een rust van vijf minuten treedt men weer in 't veld met volle moed, om toch maar niet versla gen te worden. En ja! onder groote hilari teit der toeschouwers mocht het de Boys gelukken al op 't einde van den wedstrijd bet overwinningspunt te krijgen en de eindstand te brengen van 21. Een me daille was door een particulier beschikbaar gesteld voor den overwinnaar. Door den Geestelijk Adviseur was aan de vereeniging present gegeven een groote voetbal (maar bet was een surprise van chocolade). NOORDEN. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". In de gehouden jaarvergadering van de afd. van den R.-K. Land- ©n Tuinarbeiders- bond „St. Deus Dedit" werd reeds over 1932 het financieel verslag uitgebracht waaruit bleek, dat ontvangen is 959.05, uitgegeven 940.32, batig saldo 9.73dit saldo werd toegevoegd aan de reserve, waardoord thans aanwezig is 42.14, In het winterhalfjaar 1931'32 werd aan werkloozensteun uitgekeerd 967.20. Het lid Jac. Wansink werd aangewezen als wa scontroleur, die alles in orde bevond. De voorzitter en penningmeester moes ten periodiek aftreden, doch werden met bijna algemeene stemmen herbenoemd. Besloten werd het bestuur met 2 leden uit te breiden, waarvoor uit de groep tuin- arbeiders gekozen werd H. de Jong en uit de groep landarbeiders Nic. Knaap. Over de Kerstgave en brandstoffentoe- slag werden vragen gesteld, wat aanlei ding gaf tot de toezegging van het bestuur om ten spoedigste een onderzoek in te stel len. WOERDEN. Kerstoratorium. Voor een tjokvolle zaal, waarvoor alle kaarten waren uitver kocht, werd gisteravond (Tweede Kerstdag) de eerste opvoering gegeven van een Kerst oratorium We gelooven niet, dat ooit in Woerden een dergelijk iets is vertoond, waar zooveel belangstelling voor bestond. Ze.fs de tweede avond op den derden Kerst dag is totaal uitverkocht. De avond werd geopend door Pater En gels, die alle aanwezigen hartelijk welkom heette, in h#et bijzonder den Pastoor, de- Paters uit het klooster, alsmede den Bur gemeester. Na eenige mededeelingen betreffende het Oratorium werd onder groote stilte van het pub.iek het oratorium ingezet met ©en voorspel op het orgei. Zooals bekend had de uitvoering plaats door het R. K. Parochiaal Gemengd Zang koor onder leiding van do Eerw. Broeder Martinus Jaspers. Het eerste gedeelte drukte het verlangen uit naar den Verlosser, waaronder een ta- bleau-vivant dat eveneens dit verlangen uitbeeldt door de profeten. Het tweede beeld heeft tot, onderwerp De Boodschap des Engels. Evenals in het eerste is ook hier als slot een solo met koor, waaronder tableau-vivant. Een waarlijk schitterend gedeelte is hieruit het gezon gen Wees Gegroet. Beeld III zet in met het welbekende en indrukwekkende lied Stille nacht, Heilige nacht, aankondigd De Geboorte van Chris tus. Uitblinkend zijn het tenor-solo en sopraan gedeelte waar besloten wordt met de zin: Gij zult vinden een Kink in doeken gewikkeld eh in een kribbe liggend. Ook hier maakte het slotkoor met ta bleau-vivant een imposante indruk. Beeld IV opent met een orgci-pastorale, gevolgd door een Herderszang. Hier wisse len wederom knapen- en mannenkoor met elkaar af en de hoofdidee van dit beeld: De Herders bij de Kribbe wordt prachtig verdiudelijkt door het 3de tableau-vivant. Na. dit beeld werd geruimen tijd gepau zeerd, waarin de aanwezigen gelegenheid krijgen de bij alle gedeelten keurig onder houden stilte even te onderbreken. Beeld V beschrijft De Heilige drie Konin gen, waarna Beeld VI de Kerstjubel tot uiting brengt. Speciaal.in het voorlaatste gedeelte moe ten wij vermelden het schitterende tableau, waarin de Drie Koningin het Kind Jesua komen aanbidden. Als we nu tenslotte over het geheel ons oordeel moeten schrijven, kunnen we niets anders zeggen dan dat de opvoering van een dergelijk oratorium voor de eerste maal in Woerden, een groot succes is geworden. Waar altijd eenige minder belangrijke do- tails juist bij een eerste opvoering voor ver betering vatbaar zijn, mogen we deze ge- voeeliik voorbij gaan. Het mag vóór de initiatiefnemers een groote voldoening zijn te weten, dat hun onvermoeid streven met guces is bekroond. Als we nog de opmerking maken dat het uit ongeveer 90 man bestaande koor in een betrekkelijk kleine ruimte achter het too- neel moesten zingen, mogen we de presta ties zeker hooglijk waardeeren. Dat het talrijke publiek, waaronder me nige niet-kathoüek, de opvoering waardeer de bleek wel uit steeds onderhouden stilte en het daverend applaus na het slottafe reel. De solo's werden vervuld door de hecren M. Stolwijk, tenor en J. Heilker, bas, ter wijl aan het orgel begeleidde de 13-jarige Kees Stolwijk. De costuums waren geleverd door de fa. A. Serné en Zoon te Amsterdam, terwijl de verschillende rollen, in de tableaux waren ingestudeerd onder leiding van den heer Antoon Sweers te Amsterdam, die ook deze avond voor het tooneel de leiding had. Vermelden we eindelijk nog, dat aan het einde van den avond dc Pastoor een slot woord sprak, dank brengend in het bijzon der aan Pater Enge!» en den Koordirecteur, de Eerw. Broeder Martinus en alle mede werkenden. Te half elf kon het zeer voldane publiek huiswaarts gaan. De tweede avond vindt heden(Dinsdag) avond plaats wederom te 8 uur. Kerstfeest voor de kinderen. Het mag als een verblijdend teeken worden be schouwd, dat er nog zoovele milde gevers zijn, die gaarne iets offeren voor anderen. Door deze mildheid kon aan een groot aan tal kinderen der beide katholieke scholen, wier ouders tot de minder gegoeden be- hooren, een aangenaam Kerstfeest worden bereid. Wie op tweede Kerstdag des mor gens een- kijkje had kunnen nemen in bet gymnastieklokaal* der R. K. Jongensschool, die zou gaarne tot deze milde gevers heb ben behoord. Hier kon men meer dan hon derd blijde gezichten zien van kinderen, die, na in de H. Mis van neegn uur gecom municeerd te hebben, aan hun „Kerst"- ontbijt zaten. Als afwisseling klonken hun „uit volle borst" gezongen Kerstliederen. Des middags te half vier waren ze weer present. Nu was de zaal verlicht door de flonkerende lichtjes in twee Kerstboomen, waartusschen het eveneens mooi verlichte Kerstkribjo stond. Na wederom getrac- teerd te zijn werd aan ieder kind een pakje kleeren verstrekt.Was dit een zeker blijkend geschenk, ook moch elk kind nog een stuk speelgoed ontvangen, beschikbaar gesteld door eenige winkeliers. De kinderen toonden hun dankbaarheid door een klein gebedje voor de weldoeners. Een woord van dank komt zeer zeker toe aan de initiatiefneemster voor dit Kinder kerstfeest, mevrouw v. Breukelen, die geen moeite heeft gespaard om de kinderen dit genoegen te kunnen versohaffen. Mede aan de helpsters, die haar trouw ter zijde ston den! Z0ETERW0UDE (H.-R.). Wit-Gele Kruis-feesten. Do Kerstda gen stenden dit jaar geheel in het teeken van het „Wit-Gele Kruis". Dank zij de me dewerking van allen waren de noodige voor bereidingen in orde- Op den lsten Kerstdag werd de 1ste feestavond gegeven in het Patronaatsge bouw. De voorzitter, de heer J. P. de Bruijn, sprak een woord van welkom in 't bijzonder tot den geest. adv. pastoor Meijer, en deelde mede dat van den burge meester P. Wap bericht van verhindering was ontvangen. Het verheugde den vc 9 zitter dezen feestavond te mogen openen, vooral om het doel wat heden beoogt wordt, het steunen van de vereeniging het Wit-Gele Kruis. Na de zegenrijke wer king van het Wit-Gele Kruis te hebben geschetst, eindigde spr. met oen aanspo ring tot allen dit 6choono werk te blijven steunen en met het vertrouwen dat binnen korten tijd alle R.-K. gezinnon lid zullon zijn van deze vereeniging. Onder leiding van het onderwijzend personeel en kape laan Ren. was nu de beurt aan een twin tigtal schoolkinderen voor de opvoering van de revue-schets „Wat doen wij daar mede?" In kleurige tafereelen, afgewis seld met de noodige humor, werd het veel omvattende werk der wijkverpleging ten tooneelo gebracht. De schoone tableaux van Elisabeth, Tarcisius en Sebastiaan wa ren een heerlijk voorbeeld van offerende liefde. Ook van den vroolijkén kant hebben de kinderen zich laten zien met de opvoering van het tooneelstukje in twee bedrijven „De geleende koekepan"de schoenmaker en zijn vrouw waren wat men noemt too- neelsnelers in den dop. Tijdons de pauze was er in de feestelijk versierde gymnastiekzaal tentoonstelling der prijzen en diverse vermakelijkheden. De verschillende goede schutters wisten een kerstkrans of tulband te veroveren. Ook van de tombola werd een ruim ge bruik gemaakt. De naam van de keurige verpleegster (pop) was een raadsel, wat vele meenden op te kunnen lossen. Tot slot waren het de leden der St. Jo zefgezellen, die opvoerde de klucht in twee bedrijven „Het rare kosthuis". De rollen van dit vroolijke stuk waren in goe de handen. Het was een vroloijk slot voor den eersten avond. Gistermiddag waren er wederom eenige attracties en des avonds werd met succes de 2de opvoering gegeven. Het was weer een succesvolle avond. De voorzitter dankte na afloop allen, die op welke wijze ook hadden medege werkt aan het welslagen der feesten. De naam van de verpleegster-pop werd bekend gemaakt. Deze was „Ludwina". Of er ook een de naam van deze vooral in dit jaar bekende Heilige geraden had, was nog niet bekend. Dc trekking der verlo ting had aller belangstelling, de 1ste prijs een rijwiel werd gewonnen door de in de zaal aanwezige mej. Zandbergen met No. 475. Het No. der wieg met de pop was No. 129 terwijl No. 6 de winnaar word der kindcr-kecp. Do uitslag der geheele verloting zal nog nader worden bekend gemaakt, ter wijl reeds hedenavond te 8 uur prijzen aan het Patronaat kunnen worden afgehaald tegen inlevering van het lot. De W.-G. K.-feesten zijn voorbij en ten volle geslaagd. Wanneer de result-ten be kend zijn zal het bestuur deze zeker dank baar aanvaarden. De ontbrekende parochianen geven zich nu nog op als lid, dan is het doel van do geheele opzet bereikt. Z0ETERW0UDE (DORP), Uitvoering Vrouwenbond. De oude roem van de Tooneelolub van den R. K. Vrouwenbond is met de uitvoering op Tweeden Kerstdag weer gehandhaafd. De zaal was stampvol, tientallen moes ten nog teleurgesteld worden. Op het publiek behoefde dus niet gewacht te wor den en toch begon de opvoering een half uur over den gesteldcn tijd. De tooneelolub stond onder de leiding van mevr. SteijgerAsperlagh en speelde het Tooneelspel in vijf bedrijven II. Eli sabeth, Landgravin van Thuringen, door J. Wiegerinck pr. De hoofdrollen, de H. Elisabeth, Sophie en Agnes en do Heidensche waarzegster werden goed vervuld. Al aanstonds bleek de rolvastheid weer uitstekend, uitspraak goed en de uitbeelding vooral bij Elisabeth en Agnes hoog te roemen. Wi^ zijn bovenal vol lof voor d© verzorging van de overige rollen. Vaak worden de kleinere rollen misdeeld en niet goed vervuld maar hier bleek de' eminente leiding tot in de klein ste bijzonderheden. De oude legende van de H. Elisabeth heeft altijd een groote bekooring. In dit stuk is de verhandeling „uitgebuit" tot het hoogste effect. Hoewel deze kunst niet de hoogste eer bied afdwinpt, laat desniettemin zoon stuk het publiek genieten (4m is de sensatie grooter dan de werklijkheid. Allee is be rekend op effect, waardoor zeer groot© „misdaden" op het tooneel plaats vinden. Oa. de scenes tusschen de grafelijke per sonen in het bijzijn van de kinderen zijn pijnlijk en de te kleine kruisknapen ma ken de realiteit van het stuk, zooals in vele andere opzichten, te ver zoek. Onze groote klacht is weer, dat er geen betere stukken voor ons Roomseh Tooneel worden geschreven maar onze bewonde ring is daarbij des te grooter voor de ver tolking van een stuk wat daardoor zoo moeilijk ligt om er nog werkelijkheid in te leggen. Het knapen koortje stond weer onder de beproefde leiding van den heer J. Schou ten met de goede begeleiding van den heer C. H. de Boer. Vooral is het in dergelijke stukken t© betreuren, dat aan het einde, door de vel© onmogelijkheden, do spanning zoo verslapt Maar wij herhalen en bevestigen, dit ligt niet aan de leiding of aan de spelers, want tot het einde is er van gemaakt wat mo gelijk was en gelukkig, do rijke afwisseling weerhield de saaiheid. De costumes van „Erato" waren goed en werden met gratie gedragen. Ook het kap- werk van den heer Thoolen was prima ver zorgd. Na het zingen van het slotlied waar om nu zoo'n liedje op bekende wijsjes aan het einde werd aan mevr. SteijgerAs- perslagh een fruitmand aangeboden, onder luide toejuichingen van het opgetogen pu bliek. Wij hopen, dat de Tooneelclub van den Vrouewnbond, die over zulke uitnemende en met ongekende toewijding bezielde leden beschikt, onder dezelfde goede lei ding spoedig een stuk zal vinden de club waardig. Kan het Bestuur van den Vrou wenbond op de volgende jaarvergadering niet met een voorstel komen om het Hoofd bestuur te bewegen tot prijsvraag onder de jonge schrijvers van onzen tijd? Na de pauze werd een blijspel getiteld: Polkahaar opgevoerd. Hierbij is onbedaard el ijk gelachen, vooral om de juffrouwen Zwart en Wit die meesterlijk waren in uitbeelding en spel. Zoo is de uitvoering goed geslaagd en de critiek hierbij geschreven is to be schouwen als eene opbouwende on een streven naar misschien iets onbereikbaars De herhaling hedenavond zal zeker dé- zelfde belangstelling hebben. LAATSTE BERICHTEN R00VER ALS DOUANE-BEAMBTE. Op den nabij Venlo gelegen grensweg KaldenkirchenBreyall werd Zaterdag een xrachtauto-bestuurder uit Amern aange houden door een persoon, die zich- als douane-beambte voordeed. De auto werd geheel doorzocht en alle papieren werden zorgvuldig gecontroleerd. In de brieven- tasch werd een bedrag van 300.aan papiergeld gevonden. De „douane-beamb te" zei dit verdacht te vinden en verzocht den chauffeur hem te volgen naar het douanekantoor te Kaldenkirchen. Het geld stak de „douane-beambte" zoolang bij zich. Inderdaad leidde de oplichter zijn „arres tant" naar het kantoor te Kaldenkirchen. Hij verzocht den chauffeur in den gang even te wachten tot hij terugkwam. Maar de man kwam niet terug. Vermoedelijk heeft hij door 'een achterdeur het gebouw weer verlaten. De politie stelde een uitgebreid onder zoek in, tot dusver echter zonder resul taat. Het verdient aanbeveling erop te wij zen, dat men in deze streek, als iets der gelijks zich voordoet, eerst naar de pa pieren van de „douane-beambten" vraagt. TWEE JONGENS MET EEN GESTOLEN AUTO OP STAP. Zij wilden een agent omver rijden. Hedennacht te pl.m. half twee passeerde in de Gasthuisstraat te Gorcum den agent van politie De Vries, die op surveillance wa-s, een auto, komende uit de richting Amsterdam en rijdende in de richting Dordrecht. Het viel den agent op, dat de beide in zittende personen klein van postuur waren en toen de bestuurder, die blijkbaar een verkeerden weg was ingeslagen, terugkeer de, sommeerde hij deze te stoppen, tenein de een onderzoek te kunnen instellen. In- plaats van aan dit bevel te gehoorzamen, gaf de bestuurder vol gas en reed recht op den agent in, die genoodzaakt was, opzij te springen. De agent trok daarna zijn re volver cn loet© een schot, doch met groote snelheid verdween de auto in de richting Zaltbommel. Direct heeft toen de politie van Gorcum de politie in Zaltbommel opgebeld, waar de auto in den loop van den nacht aan het Veer is aangehouden. De auto bleek to bevatten twee jongens uit Aals meer van 15 en 16 jaar, die in Amsterdam een auto hadden gestolen en voornemens waren naar het buitenland te gaan. Hun passen waren zelfs in orde. De gestolen auto was eigendom van den heer J. v. A. uit Amsterdam. HEERENHUIS AFGEBRAND. In den afgeloopen nacht te omstreeks half vier is te Veldhoven brand ontstaan in een heerenhuis, bewoond door de eige nares mej. an der Velde en de familie Dankers. Op het oogenblik dat de brand uitbrak was alleen de heer Dankers in het huis. Hij kon zioh bijtijds in veiligheid stellen. Do brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet voorkomen, dat het huis, dat twee verdiepingen telde tot den grond toe arbrandde. Van den inboedel kon niets v/orden gered. Alleen de brandkast bleef gespaard. Twee aangrenzende boerderijen welke met stroo waren bedekt, konden, dank zij do gunstige windrichting, voor het vuur bespaard blijven. De vermoedelijke oorzaak van den brand is kortsluiting. Het huis was ver zekerd. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. DE D00DELIJKE AANRIJDING TE DEN HAAG. Nader is gebleken, dat de auto waarmee op Eersten Kerstdag des ochtends aan het einde van do Laan van Meerder voort t© Den Haag bij Meor en Bosch een doo- delijk ongeval geschiedde (Zio Gem. Ber., 3de blad), was ontvreemd uit de Achter- Raamstraat. Deze auto (H 2930) was Za terdagavond in genoemde straat gepar keerd en bleek door een paar jongelui te zijn weggehaald, die den wagen des nachts in de buurt van him woning hadden laten staan om er des Zondagsochtends, 5 uur, mee op uit te trekken. Deze rit is intue- schen wel zeer noodlottig verloopcn; d© bestuurder, de 13-jarige M. B. uit de Kock- straat, wiens 16-jarige broeder bij de bot sing tegen don materiaal wagen van Ge meentewerken het leven verloor, en die zelf licht gewond werd aan het hoofd, is, na verbonden te zijn, in politiebewaring gesteld. Mede is in verband met deze droe ve historie de 18-jarige los-werkman J. M. uit do Isingstraat die niet aan den auto rit had deelgenomen later door de po litie aangehouden als verdacht van heling of medeplichtigheid. TELEGRAMMEN 25 D00DEN BIJ ONGEVALLEN GEDURENDE DE KERSTDAGEN. LONDEN, 27 Dec. (V.D.). Gedurende de Kerstdagen zijn in Engeland in totaal 25 personen door ongevallen om het leven go- komen en wel elf personen door brand en veertien personen bij verkeersongevallen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 Dec. Vette Varkens. Aan voer 149 totaal. 146 zwaar 2!)30 cent en 3 licht geen noteering. Handel vlug. BOSKOOP, 27 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Claudius Pornet 1.50—2.10, Columbia 1.00—1.50, Butterfly 1.20—1.50, Wilh. Ivordes 1.40 2.10, Rosa land ia 0.60—1.00, Flor ex 65—00 cent, Aug. Noack 1.20—1.70, Lady Stuart 1.001.40, Briurlciff 1.101.40, Hellebo- ris 8—14 cent. Chrysanten, grootbloemig 1 001.40, idem tros 13—15 cent. BODEGRAVEN, 27 Dec. Kaas. Aange voerd 124 partijen Goudflche kaas, waaron der 123 met rijksmerk, totaal 4389 stuks, wegende 39501 kg. Prijs met rijksmerk le soort 29—31, 2e soort 26—27, Handel matig. ROTTERDAM, 27 Dec. Vee. Aanvoer: 150 paarden, 5 venlens, 624 magere rundo ren, 960 vette runderen, 312 vette kalve ren, 557 nuchtere kalveren, 280 graskalvc- ren, 421 schapen of lammeren, 1021 var kens en overloopers, 10 biggen, 12 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 12.5 16, 2426 en 2931 cent. ossen 15—16, 2123, en 2G—29 cent, stieren 1415, 1820 en 22.5—24 cent, votto kalveren 25—30, 3512.5 cn 52.5—55 cent., gras kal veren 15—20, overjarige lammeren 8 9; varkens 13.5, 14 en 14.5 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 115— 230; stieren 00285; graskalveren 20 45, werkpaarden 100—230, slachtpaar- den 60135, hitten 40—80, veulons 40—70, nuchtere fokkalvcren 10—16, nuchtere slaohtkalvercn 5—8, kalfkoeien. 125240, pinken 5085, vaarzen 80 125, biggen 35, biggen per week 0.30 0.60. Overzicht: De aanvoer van vett© koeien cn ossen was ruim, handel stug en do prijzen vrijwel gelijk aan die van vo rige week. Een best exemplaar ging tot 2 cent boven noteering. Stieren waren kort aangevoerd met iets williger handel, doch prijzen als vorige week. De aanvoer van vette kalveren was ruim, handel slecht, vandaar dat de prijzen van vorige week moeilijk te handhaven waren. Een best kalf ging echter nog tot 5 cent boven no- tccring. Op de magere markt was de aan voer van melk- cn kalfkocien tamelijk, niet luien handel, doch vrijwel onverander de prijzen. Jong vee matig aangevoerd; handel flauw en prijzen stationnair. Dc aanvoer van graskalveren was niet bij zonder groot; voor den dood was veel vraag; voor bet leven was de handel lui, met vrijwel onveranderde prijzen. Werk en slachtpaardcn enz. matig aangevoerd, handel stil. Voor Frankrijk werd niet ge kocht. Do prijzen bleven gelijk. Schapen weinig aangevoerd, kalmen handel en vas te prijzen. Biggen bijna geen aanvoer, van daar geen noteering. Dc aanvoer van varkens was ruim, handel lui en prijzen iets lager. Voor een enkel best exemplaar ging men tot 15 cent. W1SSELNOTEFRTNOEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.30 Londen 8.28'/4 New York 2.48 93 Parii» 9 713/, Brussel 34.473'. Zwitserland 47.92'/., Milaan 12.74 Madrid 20.311 /2 Oslo 42.50 Kopenhagen 42.8O Stockholm 42.80 Weenen 84.50nom. Praag 7.37'/2 Boedapest

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3