AGENDA DINSDAG 27 DECEMBER 1932 uE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 Dec. 1932„ medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt Hoogste' barometers!;.: 778.0 te Weenen. Laagste barometerst.: 738.6 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 28 Dec.: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind, be trokken of nevelig, weinig of geen neer slag, temperatuur om het vriespunt, later iets zachter. Het hooge drukgebied dat voor en tij dens de Kerstdagen een omvangrijke kern boven 780 m.m. vertoonde, heeft tenge volge van de vochtige Westenwinden, zacht maar somber weer gebracht. Thans neemt het langzaam af en trekt gedeeltelijk Oost waarts, maar kernen boven 775 m.m. strek ken zich nog van Spanje tot Polen uit. Van dit gedeelte van het vasteland wordt veel mist gemeld bij temperaturen ver boven normaal, behalve op de hoogvlakten uit het Zuiden, waar matige vorst voorkomt; aan de kust krachtige wind met regen. Het aanhouden van de stroom van depres sies over IJsland duidt aan, dat voorloo- pig nog geen koude van beteekenis te wachten is, al kan tijdelijk de koudere luchtmassa van het vasteland zioh over ons land uitbreidenzoolang de hooge drukking in onze nabijheid blijft, zijn ech ter evenmin stormen te wachten. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 3.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ®JL! Van Dinsdagnamiddag 4.20 uur tot Woensdagmorgen 7.40 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zte op Woensdag 28 December van voorin. 2.55 uur tot nam. 3.20 uur. GEMEENTEPERSONEEL TE DEN HAAG. B. en W. van Den Haag stellen voor de gemeenteloonen' en wachtgelden met 2.5 pet. te verminderen. De vroedvrouwenschool te Amsterdam. B. en W. van Amsterdam hebben beslo ten accoord te gaan met de wijze waarop de regeering het voortbestaan der kweek school mogelijk wil maken. Kerstvergadering R. K. Volkspartij. Op tweeden Kerstdag heeft de I\. K. Vólkspartij in het gebouw van K. en W. te Utrecht vergaderd. Het resultaat van de rede, gehouden door den voorzitter waren twee met algc- meene stemmen aangenomen conclusies. In do eerste de wenschelijkheid, ja nood zakelijkheid tot een samenwerking van alle democratische katholieken in Nederland, waartoe de It. K. V. P. op behoorlijke voorwaarden niet onvoorbereid is. Aan bet partijbestuur werd opgedragen alles te doen om het beoogde doel te be reiken. In de tweede werd het algemeen advies van het partijbestuur goedgekeurd, zoodat bij de verkiezingen de R. K. V. P. zal uit komen in 3 groepen van 6 rijkskieskringen en in iedere groep ten minste 12 candida- teri, waarvan de lijsten onderling verbon den zullen worden, terwijl een centraal kiesbureau de leiding der verkiezingen ter hand zal nemen. Kerstvergadering van de S.D.A.P. De Federatie Amsterdam van de S.D.A. P. heeft op den Eersten Kerstdag de ge bruikelijke Kerstvergadering in het Con certgebouw te Amsterdam gehouden. De openingsrede werd door wethouder S. R. de Miranda uitgesproken. De Kerstrede werd dit jaar gehouden door den voorzitter van de Kamerfractie der S.D.A.P. ir. J. W. Albarda. De vergadering, die herhaalde malen den spreker met applaus onderbrak, zong hem tot slot de Internationale toe. De vergadering werd opgeluisterd met socialistische strijdliederen en de medewer king van versohillende kunstenaars. Kerstcongres Onafh. Soc. Partij. De Onafhankelijk Socialistische Partij heeft een Kerstcongres gehouden te Utrecht. Reeds Zaterdag had de openingsvergade ring plaats, waarin de voorzitter, de heer P. J. Schmidt, ©en overzicht gaf over de laatste maanden. Op den Eersten Kerstdag werd het con gres voortgezet en werd in een huishoude lijke bijeenkomst de groslijst opgesteld: 1. P. J. Schmidt; 2. K. R. v. Staal; 3. Ma ham med Hatta; 4. J. de Kadt. Des middags werd het Onderwijspro- gram behandeld. Het bevat o.m.: Staats onderwijs, los van godsdienstige, politieke en nationalistische dogma's; kosteloos lager onderwijs, verwijdering van religieusen uit middelbaar en lager onderwijs, verbetering nijverheidsonderwijs enz. De heer De Kadt hield een rede over de politieke toestand en de komende ver kiezingen. Op den tweeden Kerstdag hield de heer Van Staal een rede over: „Onze strijd voor de werkloozen". Na behandeling van eenige huishoude lijke zaken werd het Congres gesloten. Congres Communistische Partij Holland. Zaterdag kwam het congres van de Com munistische Partij Holland in het Gebouw van den Werkenden Stand te Amsterdam bijeen. Dit congres was niet voor de pers toegankelijk. Na de opening door den heer L. de Vis ser, koos het congres een ecre-presidium, waarin o.a. zitting hebben Stalin, Molotov, Manuilski, Marthy, Thaelmann, Sen Ka- tayama, Sordjono en Sohoutese. Besloten werd, de volgende referaten te behandelen: 1. De politieke situatie en de taak der partij door C. Schalker. 2. De strijd der Indonesische massa's, door L. de Visser. 3. De taak der communisten in den eco- nomisehen strijd. 4. Organisatievraagstukken. 5. Het agrarisch program der O. P. H. Snelle treinverbindingen. Naar wij vernemen liggen te Utrecht bij de N. S. plannen gereed tot het inleggen voor zekere drukke trajecten van zeer snel le, korte treinen, die tot 120 km. per uur rijden zullen. Men wacht alleen op de goedkeuring van den minister om tot inleggen over te gaan. UIT DE OMGEVING KATWIJK Pastoor J. P. Hendriks f In den ouderdom van 65 jaar is overleden de zeereerw. heer Johannes Petrus Hendriks, pastoor te Noord Zijpe 't Zand, voorheen pas toor alhier. Pastoor Hendriks is de bouwheer van de tegenwoordige parochiekerk. De kruis wegstaties in deze kerk zijn door hem per soonlijk geschilderd. De vele jaren, die pastoor Hendriks in deze parochie werkte, zullen bij zijn oud-parochia nen in dankbare herinnering blijven. KATWIJK AAN ZEE Aan de gevolgen overleden. De 54-jarige heer A. Rovers die bij het springen op een in beweging zijnde tram kwam te vallen en onder den wagen geraakte, is aan de bekomen won den bezweken. OEGSTGEEST Kerstuitvoering. Het waren er velen, die gisteravond opgingen naar „St. Willibrord" om te beluisteren hetgeen in verband met het Kerstfeest door de verschillende parochieele zangorganisaties met medewerking van de pa- tronaats-tooneelclub zou worden geboden, met het doel om tot nog meer intenser viering van den schoonsten tijd van hst jaar, den tijd der herdenking van Christus' komt op aarde, ook buiten de kerk te geraken, en daarmede her stellende het houden der traditioneele Kerst uitvoeringen, waarvoor in Oegstgeest steeds veel belangstelling bestond. Het samengaan van verschillende vereeni- gingen heeft .verder altijd iets aantrekkelijks, omdat daarbij geboden wordt een mooie ge legenheid om een programma van zeer geva- rieerden aard te geven. Liggen de verschillende klankvolumen der zangkoren nog al aanmerkelijk ver vap elkaar af, daarin schuilt echter weer een object van groote afwisseling, die weer geeft een gele genheid om in talrijke nuanceeringen het een zijdige te ondervangen. Deze factoren hebben er dan ook toe bijge dragen een avond te brengen van groote ver scheidenheid, wat blijkbaar ook zeer in den smaak viel van het luisterend publiek, dat op zulk een, samengaan gesteld bleek. Onder de aanwezigen merkten we op rector Groot, oud-kapelaan van Schaik, kap. Blok, pater Wesselingh in zijn wit orde-habijt, kap. v. d. Gaay en de priester-studenten onzer pa rochie. Pastoor de Vetten had het genoegen bij de opening zijn talrijke parochianen te mogen begroeten en het moest, aldus spreker, voor de organisatoren van dezen avond wel 'n voldoe ning zijn, zoovelen bijeen te zien. Het knapenkoor onder leiding van kap. Roest verscheen ht eerst op 't podium, en zong op verdienstelijke wijze eenige Kerst liederen. Van de muzikale weergave der gezamenlijke koren onder leiding van den heer Martijn, als ook van het dameskoor is veel goeds te zeg gen en wij hebben respect voor de praestaties der leiders, die in zulk een korten tijd dit resultaat wisten te bereiken. De nummers klonken ons frisch en in vrij tempo tegemoet. Door iets wat meer verzorging der boven tonen bij de gezamenlijke koren en verder meer gebruik maken van de nivelleering van de kopstem, zal de beschaafdheid aanmerkelijk winnen. Bij het samengaan van zangers en kna penkoor dient men vooral te zorgen voor een r.iet te veel aan klank van de kinderen, opdat het evenwicht niet te loor gaat, want de jeug dige ijver der kinderen laat zich spoedig te Resumeerende kunnen wij hel optreden als welgeslaagd aanmerken en kan de directie met voldoening terugzien op. de vruchten van een welgeslaagden arbeid. Na de pauze kwam de palronaatstooneel- club voor het voetlicht met het Kerstspel: ,,De bloeiende nacht" van pater Jozef Boon. Al hoewel wij aanvankelijk meenden dat dit stuk wat te zwaar was voor de nog jeugdige spe lers, zijn wij in onze verwachtingen overtrof fen. Pater Boon behoort ook tot de schrijvers, die een gemeenschappelijke antipathie heb ben, n.l. ze haten alle verouderde theatralen, en melodramatische bombast, die de waar achtigheid der gevoelens verdringt in holle donderende woorden. Dit tooneelstuk met godsdienstige en op voedende strekking werd, zooals we reeds schreven behoorlijk weergegeven, en oogstte een dankbaar langdurig applaus bij het einde Kap Roest sprak het slotwoord, waarin hij allen dankte, die tot het slagen van dezen avond hun medewerking gaven. Donderdag wordt de uitvoering herhaald en kunnen wij de afwezigen aanraden eens te gaan zien, waarvan gratis toegangsbewijzen zijn te beko men bij de beide kapelaans der parochie. Vermelden we nog, dat de pianobegeleiding geschiedde door den heer Hoogervorst en de grime en costumeering op onberispelijke wijze was verzorgd door den heer Ger. Hoppezak uit Leiden, wie dan ook zeker een woord van lof toekomt. Gaarne voldoen we aan "t verzoek en drin gen er bij de bezoekers van a.s. Donderdag avond op aan, tijdig aanwezig te zijn, opdat precies te acht uur kan worden begonnen, ROELOFARENDSVEEN Landarbeidersbond St. Deus Dedit. Al hier werd de jaarvergadering gehouden van den R.K. Landarbeidersbond St. Deus Dedit. die door 57 leden werd bezocht. Na opening en het lezen der notulen bracht de secretaris het jaarverslag uit. Hierna was het woord aan den penningmeester. Er bleek een batig saldo in de kas aanwezig te zijn. Voorts bleek, uit dit financieel verslag dat in den afgeloopen winter f 12.193.70 aan de werk- looze leden was uitgekeerd geworden. Het le dental stijgt dan ook nog steeds. Het lid A. Koot bracht namens de controlecommissie verslag uit en deelde de vergadering mede, boeken en bescheiden in volkomen orde te hebben bevonden. Tot leden van de controle commissie voor nazien van de rekening voor dit jaar werden gekozen L. Oijerhoek, A. Broekhof en J. v. d. Tang. In het bestuur kwam geen verandering, aangezien de aftre dende leden allen met groote meerderheid van stemmen herkozen werden. De penningmees ter verzocht vooral den leden op tijd zich te komen melden. Bij de rondvraag werden verschillende vra gen gesteld en speciaal over werkverschaffing en steunregeling. De vragen werden op bevre digende wijze beantwoord. Na een slotwoord van den geestelijk adviseur werd de bijeen komst door den voorzitter onder dankzeg ging aan de leden voor hun trouwe opkomst gesloten. VOORSCHOTEN „St. Laurens HarmonieGisteravond gaf de St. Laurens Harmonie met medewerking van de tooneelclub „Guido Gezelle" een uit voering in het R.K. Vereenigingsgebouw. Ka pelaan L. de Brabander, opende den feest avond met een woord van welkom tot de aanwezigen en wenschte allen een gezelligen avond toe. Onder leiding van den directeur, den heer J. Kroon, gaf de harmonie een negental mu zieknummers ten gehoore, die zeer goed wer den vertolkt, o.a. Fille du Regiment, L'Aurore d'un beau jour, Norma enz.; en deed hooren dat de harmonie op den goeden weg is. Na het vierde muzieknummer kwam de too neelclub „Guido Gezelle" voor het voetlicht en voerde op het blijspel geheeten: „Tegen- candidaten", een humoreske in één bedrijf van Johan Schmidt. De rollen werden door de spelers goed weergegeven en het spel bracht de lachspieren in werking. Aan het slot van den avond dankte de kapelaan allen, die me degewerkt hadden tot het welslagen van dezen avond. WARMOND Huwelijk van burgemeester Ketelaar. Hedenmiddag te 3 uur heeft; de burgerlijke voltrekking plaats gehad van het huwelijk van den burgemeester dezer gemeente, den heer A. J. L. Ketelaar met mej. M. Peek. De ker kelijk plechtigheid zal plaats hebben op 5 Ja nuari te Büderich bij Düsseldorf, waar de ouders van mej. Peek woonachtig zijn. Aan de bruid werden bij het binnengaan van het raadhuis bloemen aangeboden, De Raadszaal was bij dit burgermeesterlijk huwelijk in feesttooi gestoken. Het huwelijk werd gesloten voor den oudsten v/ethuuder, den heer Oudshoorn. De Raadsleden woonden deze plechtig heid bij. WASSENAAR. Ernstige botsing. Op den Rijksstraatweg hoek Houtlaan heeft gisteren een aanrijding plaats gehad tusschen de luxe auto, bestuurd door M. uit den Haag en een motor, bestuurd door v. d. M. uit L e i d e n. v. d. M. bekwam een lichte hersenschudding, een rechterbeen breuk en snijwonden aan het hoofd. Dokter Stribbeling en dr. Baart de la Faille verleen den eerste hulp, waarna v. d. M. per zieken auto van Zoetmans is overgebracht naar het Diaconessenhuis te Leiden. Auto en motor bekwamen belangrijke schade Been gebroken. De voetbal-speler K. uit den Haag van de vereeniging „Esdo" heeft op het speelterrein aan den Buurtweg zijn linker been gebroken. Dr. Jansse verleende de eerste hulp. De jongeman is naar het ziekenhuis aan de Zuid- wal te Den Haag overgebracht. Inlichtingen verzocht. Allen, die inlich- tnigen kunnen verschaffen over een aan de Stoeplaan gevonden lijkje van een pasgeboren meisje worden verzocht zich aan te melden bij den inspecteur van politie. STADSNIEUWS VOETGANGER! „Oogen en ooren altijd open! Niet ondoordacht maar over- loopen!" FRAUDE TEN NADEELE VAN HET CENTR. ISR. WEES- EN DOORGANGSHUIS. 112.000 VERDUISTERD. Door den penningmeester der Stichting. Naar het „Volk" meldt is in de vergadering van het college van regenten van het Cen traal Israëlietisch Wees- en Doorgangshuis alhier door het dagelij ksch bestuur mededee- ling gedaan van 't opzienbarened feit, dat de penningmeester der stichting, de heer V-, uit Den Haag, zich aan ernstige fraude ten nadee- le van deze inrichting heeft schuldig gemaakt. Het is gebleken, dat de penningmeester het geheele bezit der stichting tot een totaal be drag van ongeveer f 112.000 ten eigen bate heeft aangewend. Dit voor het weeshuis ruïneuse feit is aan het licht gekomen, toen de secretaris een on derzoek ingstelde naar de geruchten, dat de heer V. in zijn zaken hij exploiteert eenige bioscopen in ernstige moeilijkheden was geraakt. Het onttrekken van effectenbezit en kasgelden aan het bezit der stichting dagtee- kent, naar thans blijkt, reeds van eenige jaren her. De bezittingen der stichting bevonden zich, speciaal wat de effecten betreft, in safebewa- ring bij de Twentsche Bank en tot voor kor ten tijd was de penningmeester de uitsluitende gemachtigde, die over een en ander natuur lijk slechts ten behoeve van de stichting kon beschikken, Eerst toen de heer V. in een onderhoud de gepleegde verduisteringen had erkend, kon worden vastgesteld, dat nagenoeg I het geheele bezit der stichting door hem is opgebruikt. De heer V. heeft inmiddels „om gezond heidsredenen" ontslag genomen als bestuurs lid van het weeshuis. Hij zou de verwachting koesteren, dat, indien deze verduistering niet aan het licht ware gekomen, hij binnen eeni- gen tijd weer in staat zou zijn geweest de op gemaakte bezittingen weer terug te deponee- ren. Zekerheid hieromtrent kon hij echter niet verschaffen. Het bestuur heeft onmiddellijk, daartoe door steun van particuliere zijde in staat gesteld, de noodige beschikkingen getroffen, opdat voorloopig de exploitatie van het weeshuis en de verzorging der weezen en pupillen voort gang kan hebben. Het stichtingsbestuur heeft besloten van deze zaak geen adngifte te doen bij de justitie, maar nochtans den heer V. voor deze verduisteringen aansprakelijk te stellen. Nader vernemen we nog, dat de heer V. door de Justitie te Den Haag is gearresteerd. Zelf accountant zijnde, heeft V., die het volste vertrouwen genoot en voor zeer rijk doorging, op slinksche wijze zoodanig in de boeken weten te knoeien, dat dit bij de con trole niet is opgevallen. Over 1931 en 1932 waren de boeken geregeld goedgekeurd, terwijl bij de voorlaatste controle ook de effecten nog aanwezig waren. Hoewel de verduisteringen op zeer geslepen wijze zijn geschied, wordt er thans een diep gaand onderzoek ingesteld naar de transac ties, die de heer V. in verband met zijn pen ningmeesterschap heeft gedaan. De mogelijk heid is geenszins uitgesloten, dat derden, die met den heer V. deze transacties hebben aan gegaan, onvoorzichtigheden hebben begaan, waarvoor zij zoo mogelijk verantwoordelijk zullen worden gesteld. In een belangrijk geval kan het als vrijwel vaststaand worden aangenomen, dat transac ties zijn verricht, waarvoor geen enkele rechts grond aangevoerd kan worden. Daar in dit geval financieel verhaal moge lijk is, hoopt het bestuur, dat door een actie tot schadevergoeding in te stellen, eenig succes zau kunnen worden bereikt. Een en ander neemt echter niet weg, dat een dusdanige actie toch slechts in de toe komst tot eenig e.v. succes zal kunnen leiden. Intusschen is het geheele bezit van het weeshuis thans schoon op. Het college van Re genten zal trachten het geleden verlies zooveel mogelijk te herstellen. Daartoe zal er een lan delijke actie op touw worden gezet om te trachten weer in het bezit te komen van de noodige fondsen. Zoodra bekend werd, welk een ramp het weeshuis heeft getroffen, zijn er van verschil lende kanten bereids bijdragen geschonken om in den eersten nood te voorzien. Binnenkort zal ook hier ter stede een be roep gedaan worden op de liefdadigheid der burgerij. Verder ligt het in de bedoeling zoo spoedig mogelijk een ledenvergadering te houden, waar de stand van zaken uiteengezet zal wor den. ZWARE BRAND IN DE ALOëLAAN. TIMMERFABRIEK EN WASSCHERIJ IN VLAMMEN OPGEGAAN Hedennacht is het perceel Aloëlaan 2 door een hevigen en hardnekkigen brand vrijwel geheel door het vuur verwoest. In dit perceel woont aan de zijde van de Aloëlaan de heer A. Zwanenburg, die kamers verhuurt. De zolder van dit voor-perceel liep voor een stuk over het tweede gedeelte, waar in beneden gevestigd was de timmerfabriek van v Dalen. Het achterste gedeelte was verhuurd aan den heer D. Zaalberg, die daar een was- scherij gevestigd had. Het geheel is eigendom van den heer Bode, thans woonachtig in Brus sel. Omstreeks half één nu merkten voorbijgan gers en omwonenden, dat er in dit pand brand was uitgebroken, vermoedelijk op den zolder boven de timmerfabriek. Politie en brandweer werden gewaarschuwd en de slangenwagen van posthuis A was het eerst ter plaatse. In korten tijd had het vuur de politiespuit niet kon aangenomen, dat de politiespuit niets kon uitrichten. Intus schen was de afstand ook voor de brandweer zoo groot, dat het eenigen tijd duurde alvo- STADSNIEUWS Hinderwet. B. en W. van Leiden brengen ter adgemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. W. Couwenberg en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een door electromotoren gedreven inrichting ten behoeve van het café restaurant in het perceel BreeAraat no. 84; sectie C, no. 141; b. de firma I J. Castelein en rechtverkrijgenden' tot het iprichten van een brood- en banketbakkerij het perceel Lage Rijndijk no. 9, sectie K. o. 3746; c. L. J. van Velzen en reffhtverkrij emjén tot het oprichten van een siriederij inJ^i perceel O. Varkensmarkt no. 4, sectie F. i 750; d. F. C. van der Stoel en rechtverkrij enden tot het oprichten van een zuivelinrich! ng in het per ceel de Genestetstraat no. 12' sectie O, no. 676; e. J. de Jong en H. Kru t en rechtver krijgenden tot het oprichten van een stoom- wasscherij in het perceel Rijn en en Schie- kade no. 101, sectie M. no. 3685. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. J. A. VAN DER STOK, loco-Secretaris. Leiden, 27 December 1932. LEIDEN. Woensdag. Ledenvergadering R.K. Volks bond, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. E. K. Kiesv. „Den Burcht", 8% uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van (Dinsdag 27 D e c. tot en met Zondag 1 Jan. 1933 (Nieuwjaarsdag) waargenomen door apo theek B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, Tel. no. 523. rens het vuur bestreden kon worden. Toen stonden de timmerfabriek en de wasscherij reeds in lichte laaie. Onder leiding van den w.n. commandant, den heer D. van Lith wer den spoedig enkele stralen op de vuurzee ge richt, doch men zag zich genoodzaakt ook d« tweede motorspuit op te roepen. Stond d« eerste aan den Rijnsburgersingel, de tweed* werd aan den Maredijk gestationneerd, alzoc zijn water ontvangend uit de Haarlemmervaar! Met een zestal stralen op de vuurzee ge richt, nam de hevigheid spoedig, af en bestond er ^een gevaar dat de vlammen naar een naastgelegen, doch los staand huisje zouden overslaan. De wind was trouwens gunstig, zoodat ook het voorgelegen woonhuis groo- lendeels gespaard bleef. Timmerfabriek en wasscherij brandden fi naal uit met nagenoeg alles wat erin was. De heer Zaalberg slaagde er in den aan vang nog in een groote baal waschgoed van Huize „Voordorp" te redden, doch ander goed verbrandde. Gelukkig waren er geen particuliere was- schen aanwezig. Het waschgoed was trouwens niet verzekerd. Wel de machinerieën, voor 3000. Ook de timmerfabriek was tegen brandschade verzekerd. Omtrent de vermoedelijke oorzaak is niets te zeggen. De bewoner van het woonhuis was Zaterdagmiddag naar Amsterdam gegaan. Er moet echter gisternamiddag iemand in het huis geweest zijn. De politie stelt hieromtrent nog een nader onderzoek in. Heel veel publiek was bij dezen brand te genwoordig. Vanaf het Schuttersveld had men een mooi uitzicht op de brandende gebouwen Onder de aanwezigen merkten we op den n politie, den heer Meyer. A.s. Vrijdaigavond te half 9 zal in heb gebouw van den R. K. Volksbond de trek king plaats hebben van de loterij ten bat© van „Herwonnen Levenskracht". Ben ge deelte der prijzen is geëtaleerd in den win kel van de Coöperatie „De Bendracht''. Bij het bestuur zijn nog loten verkrijg- Met ingang ran 31 Dec. a.s. wordt de halte Tuinstadwijk als- stopplaats voor den sneldienst (Versnelde Tram) der N. Z. H. T. M. ingelast. Deze halte was eerst uit geschakeld in deze Versnelden dienst. Met ingang van 1 Januari a.s. is bevor derd tot assistent le klasse bij de poste rijen de heer W. P. Smit, assistent aan het postkantoor alhier. Gistermiddag omstreeks kwart voor zes heeft op den Haagwe.g een autobotsing plaats gehad, welk nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Uit de richting Den Haag kwam de auto van v. L., terwijl zekere O., beiden uit Lei den, de stad uitreed. Doordat laatstgenoem de door het lioht van een andere tegemoet komende auto verblind werd, kwam zijn wagen teveel links te rijden. Een botsing volgde. De linkerwielen van beide auto's werden eraf gereden, waarna de auto van v. L. ©en zwenking maakte en via het rij wielpad den waterkant van het Galgewa ter inreed. Daar bleef de wagen in het struikgewas hangen. De inzittenden kon den zich bevrijden, de heer v. L. had een verwonding aan het hoofd opgeloopen. Do bestuurder van den anderen wagen kwam met den schrik vrij. De 51-jarige C. v. d. L., wonend op den Haarlemmerweg is in de Sophiastraat de macht ove-r het stuur van zijn rijwiel kwijt geraakt. Hij viel en brak het linkerdijbeen. Gehouden verkooping in het Notarishuis ten overstaan van: A. D. Vijgh, Notaris al hier: De huizen met tuingrond, broeikassen en schuren alhier, Zijlsingel 73 en 72, koo- per de heer J. Fr. L. Zitman, q.q. voor 21.S45.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2