ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. Patronen (in de maten 4250 a 58 ets.) kunnen per postwissel, per brief met bij gesloten postzegels of per giro (1250525) worden besteld bij de Redactrice Damesru briek, Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag. Maat en nummer van het gewensch- te model s.v.p. duidelijk vermelden I De patronen worden binnen 36 dagen aan de aanvraagsters toegezonden. EEN KEURIGE BLOUSE. Het is moeilijk om bij het maken van een blouse eens iets anders te verzinnen, dan wat algemeen wordt gedragen, want het blijft altijd bij een kraag met een meer of minder bewerkt voorpand of jabot. In jumpers heeft men alleraardigste mo tieven en kleurschakeeringen en het is naar een model jumper, dat deze blouse No. 388 is gemaakt. Het materiaal bestaat opliep, loopt nu geheel rond door, terwijl de bol nu ook eenigszins schuin komt te staan. De hoed is van donkerbruine gerimpelde zijde gemaakt, terwijl als garneering in el kaar gedraaid lint met een rozet .is toege past. Ook de binnenkant van den hoed is gerimpeld, juist als bovenop. De bol is wel breed maar niet zoo hoog. Een vlug model, dat door jong en oud ge dragen kan worden. EEN AARDIGE JAPON. No. 389 geeft u een aardige japon te zien met schouderkleppen. De japon ziet er zeer bewerkelijk uit, doch dit valt bij nader be schouwing erg mee. Het lijfje zelf is geheel glad en nauwsluitend, heeft een V-vormige hals, waarlangs ongeveer twee centimeter van den kant een kraag van kant is aan gebracht, dat geheel wordt vastgezet. De schouderkleppen, die ruim klokkend ge knipt worden, reiken tot aan het middel. De rok bestaat uit een voorpand, en twee boogvormig oploopende zijpanden, terwijl alle panden eveneens klokkend zijn ge knipt. De mouw is glad en heeft een kanten manchet, welke met een kleine punt op loopt. Een smalle 'ceintuur sluitende met een fantasiegesp maakt het geheel af. Als materiaal voor deze japon ka-n men zwart fluweel nemen, of een soepele wollen stof. Dat ligt natuurlijk geheel aan het doel, waarvoor men de japon wil gebruiken. Yoor een daagsche japon is een wollen stof veel geschikter omdat fluweel, hoewel heerlijk in net dragen, zoo aanhangt. Patroon verkrijgbaar a 0.58 (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). EEN GOEDZITTENDE OCHTEND JAPON. Om nu eens een andere ochtendjapon te dragen dan het bekende kimonomodel geeft onze teekening No. 391 u een keurig model te zien, van gebloemde mousseline gemaakt, liefst in een lichten toon gehouden. Het lijfje heeft een zgn. vestmodel en wordt be sloten door een smalle ceintuur, die, zooals op de teekening duideiijk te zien is, aan de punt van den overslag en aan den andere u kant bij het oploopende schuine stuk is vastgehecht en met twee lange s-lippen van- achteren wordt gestrikt. De rok heeft een goed aansluitend heupstuk, terwijl de rok tot bijna op den grond komt en flink klok kend wordt geknipt. Dit geeft bij het loo- pen een sierlijk golvende lijn. Langs het vest en langs den hals is van effen mouse- line juist in de kleur van den grondtoon der stof een schuine bies gemaakt. Deze bies vindt u ook langs de armsgaten en den pols. De mouw is aansluitend, doch mag vooral niet nauw zitten, omdat mouseline niet bestand is te-gen knellen, dan scheu ren de naden dadelijk uit. Een allerliefste ochtendjapon, die ik jong en oud lean aanbevelen. Patroon verkrijgbaar a 0.58 (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). EEN GROOTE VILTHOED. Er zijn sommige gezichten, die een hoed met een grooten rand heel goed kunnen dragen en deze gezichten moeten vooral niet te klein en te smal zijn, doch meer een breeden kin hebben. Voor dien vorm van gezicht staat zoo'n hoed met grooten" rand buitengewoon goed. De rand is vaak, zooals u op de teekening kunt zien, ietwat ruim zoodat er onwillekeurige bochten in val len. Een smal lint met een fantasiegespje bij elkaar gehouden, dient als garneering. Watergolven zijn wel de golven, waar mede wij met ons haar kunnen doen wat wij willen. Dat kunt u het beste zien op bij- öehoorende afbeelding. U ziet hier het haar links gescheiden, heelernaal tot in d.en hals toe. Heb linker gedeelte heeft slechts een breeden slag, terwijl de punten niet zijn omgekruld, zooals wij dit tot nu toe meestal zagen, doch naar voren en zelfs eenigszins naar boven vlak tegen het gezicht komen te liggen. U ziet de lijn van deze punten is eenigszins ongelijk, want het zou buiten gewoon leelijk en 'stijf staan, als de lijn juist recht was. Hoe hij moet loopen be hoort men te bepalen door den vorm van het gelaat daarbij te bestudeeren. De rech terzijde is geheel anders. In den spiegel ziet u, dat hier twee breede slagen zijn gelegd, terwijl de achterharen zoo lang zijn, dat zij naar voren gekamd, met een sierspeld kunnen worden vastgehouden. Een derde breede golf zorgt dan, dat de vorm van het hoofd wordt behouden. De punten van dezen kant worden naar buiben omgekruld. Beide kanten zien er dus vol komen anders uit en toch moeten zij een geheel vormen, dat is juist de kunst, waar het hier om gaat. Dit model wordt in het buitenland vooral 's avonds nog al veel ge dragen. Tevens ziet u op de afbeelding, dat de vrouw keele lange oogharen heeft. Op ver schillende wijze heeft men steeds getracht de oogharen zoo bij te werken, dat zij den indruk gaven van zeer lang te zijn. Men heeft streepjes op de oogleden getrokken, de oogharen zelf met een stift donker ge maakt of geplakt, maar het bleef lapwerk VERWARMDE SCHALEN. In sommige huishoudens, waar nog ver- schillende antieke voorwerpen zijn, zal men meestal ook aantreffen een nikkelen spiri tus- of petroleumbrander met een daarop passende nikkelen schaal. In vroeger tijden gebruikte men dergelijke verwarmde scha len vooral als men wild of gevogelte at en het eigenlijk gegeten behoort te worden, warm moest blijven. Men is van dit systeem langzamerhand terug gekomen en men kreeg er vuurvaste schotels voor in de plaats, d^ch het eten bleef toch niet op de temperatuur, waarop het eigenlijk gegeent behoort te worden. Dus hebben fabrikanten van metalen schalen en derg. door sierkunstenaars mo dellen laten ontwerpen, die zij in chroom hebben uitgevoerd en die nu in den handel zijn gebracht, een prachtig geschenk in- tusschen voor hen, die met Kerstmis ge schenken geven. Het plaatje laat u eenige schalen zien, een zeskantige, die juist past op een com- foor, waarin inplaats van spiritus waxine lichtjes worden gebrand, zoodat men er dus geen omkijken naar heeft, geen stoomerij, geen roet, niets geen ongerieven. Bij de schaal op den voorgrond behoort een rond comfoor, terwijl dit eveneens voor den ke tel kan worden gebruikt Wij moeten alleen wel bedenken, dat deze comfoors niet ziju om op te koken, dook alleen om hetgeen er op staat, warm te houden. Uw ketel water moet dus koken, als u hem op het stelle tje zet en zal dan zachtjes aan den kook blijven, zoolang u aan het theeschenken bent. U kunt deze verwarmde schalen ook in nikkel krijgen, doCh dat vereischt veel on derhoud. Het nieuwe metaal, dat tegen woordig stormenderhand de vrouwenharten verovert, het chroom, heeft het voordeel mooi te blijven. U behoeft slechts met ko kend water de schalen schoon te maken, flink af te drogen en hij is als nieuw. en men mocht de oogen niet van te dichtbij bekijken. De schoonheidsspecialisten heb ben nu wat anders bedacht. Zij hebben door zeer kundige haarwerkers van het aller beste genre losse oogharen laten maken, die door een ragfijne zelfkant aan elkaar verbonden zijn. De lengte is juist die van het oog. Nu plakt men zoo'n randje oogha ren juist boven uw eigen oogharen aan den bovenkant en er onder aan den onderkant en kleurt dan met een stift de eigen haren bij. Op deze manier*kunt u net zulke lange oogharen hebben als u zelf wilt. U zult zeggen, dat dit toch te zien is, als men er een valscben rand oogharen opplakt, maar de afwerking is zoo uiterst fijn, dat het randje onzichtbaar komt vast te zit ten. Een keurig staaltje van haarwerkkunsfc, ik vrees alleen, dat zij aan de Hollandschc vrouw geen groote afneemster zullen heb ben. Over het algemeen houden wij ons niet met zulke buitenissigheden op, doen de buitenlandsche vrouwen beschouwen dit als een deel van haar kleeding. En mis schien is het maar goed ook, dat wij ons niet met dergelijke bezigheden inlaten, want het kost natuurlijk allemaal veel tijd en waar zouden wij dien vandaan moeten -halen. En tenslotte ons regenachtige kli maat. Zoo'n randje, dat al uiterst fijn is wordt met een onaanzienlijk klein beetje lijm aan de oogleden vastgemaakt en met water weer losgeweekt. Bij regen of mis tig weer zouden wij dus steeds voor onze oogharen in angst moeten zitten. Laten wij dus maar blijven bij hetgeen Moeder Na tuur ons heeft gegeven, misschien doen wij dan wel het verstandigste. uit zeer dunne wollen stof, licht en don kerblauw. Bij het koopen van de wollen stof moet men er wel op letten, dat het 'weefsel in beide kleuren juist eender is, want anders zal het er op lijken of de blou se van een paar overgeschoten lappen <9 gemaakt en dat is toch bij een nieuwe blouse heelernaal niet de bedoeling. Ook bij het uitkiezen van de kleuren blauw, die u samen wilt gaan gebruiken moet u er vooral op letten, dat u twee kleu ren blauw gebruikt, die dezelfde grondkleur hebben. U kunt geen blauwgroen, of blauw met een grijzen inslag gebruiken bij don ker blauw met een paarsen inslag. Een der gelijke samenvoeging van dezelfde kleur is altijd uiterst moeilijk en vereischt veel oplettendheid. De blouse bestaat uit twee deelen, het bovenste deel van de licht blauwe stof, met een ingevoegde punt in de donkere stof en de onderste helft van de donkerder kleur. De hals is hoog, strak gehouden en eenvou dig rond naar binnen geslagen afgewerkt. De mouw mag niet al te nauw worden genomen. De manchet loopt met een punt tot bijna aan den elleboog op en heeft dan halverwege een ingezette punt, juist als de blouse dit heeft. Beide mouwen zijn van de lichte stof gemaakt, de manchetten van de donkere stof en de ingezette punten weer van de lichte stof. Wil men van dit model een zeer gekleedo blouse maken, dan is crêpe de chine in de samenstelling wit- zwart zeer sierlijk. Men kan de blouse zeer apart mqken, door dan b.v. de rechter mouw van witte crêpe de chine met zwarte manchet en de andere mouw van zwarte crêpe de chine met witte manchet te maken. Een dergelijke blouse is echter zeer moei lijk te dragen en men moet er vooral re kening mee houden bij wat voor gelegen heid men hem aandoet. Gemakkelijker is het beide mouwen van dezelfde kleur te nemen. Patroon verkrijgbaar a ƒ0.58 (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). EEN LEDEREN JAS. Over het algemeen is het dra-gen van een lederen jas niet warm, doch het leer sluit goed af, zoodat de wind bijv. bij het rijden van auto of fiets niet door de stof kan heendringen. Dat maakt, dat men graag lederen mantels draagt. Om aan het euvel van niet warm genoeg tegemoet te komen, dan men den mantel voeren met een wanne wollen voering, waarvoor prachtige ruiten in den handel zijn, die zeer soepel zijn en niet aan de japon blijven plakken, wat dikwijls een nadeel van wol is. Maar zelfs als men een fluweelen japon draagt, kan men gemakkelijk een lederen mantel met dit soort wollen voering dragen. Do afbeelding No. 390 laat u een donker bruinen mantel zien van rundleer. De voor panden sluiten flink over elkaar, wat voor al voor haar, die per fiets naar haar werk moeten, een groot voordeel is. De hoogop- staande kraag en de breede revers geven iets flinks aan den jas. Het bovenstuk is nauwsluitend en het ondergedeelte is met een afloopende lijn op het middel beves tigd, in den loopenden sohuinen kant heeft DE HOEDENMODE. Merkwaardig is het, dat terwijl de win ter eigenlijk nog moet beginnen, wij nu reeds in de verschillende hoedenwinkels voorjaarshoeden zien verschijnen. Trouwens ditzelfde zien wij in Augustus ook vaak, dan komen de herfst- en winterhoeden al voor den dag. Onze teekening geeft U een voorjaars hoed, die dadelijk na Januari al gedragen kan worden. Het model is nog ongeveer hetzelfde als de winterhoeden, doch de rand, die van den winter met een men den zak gemaakt, die men dus zoo niet kan zien. De rug is geheel glad. De sluiting i bestaat uit vier knoopen aan iederen kant. 1 Naar onderen toe loopt de jas wat wijder uit. Ook hier moet u er aan denken, dat het linkervoorpand eerst met een binnen- sluiting moet worden vastgemaakt, omdat het leer een zwaar materiaal is en uitzak ken dus niet voorkomen zou kunnen wor den. De mouw mag vooral niet aansluitend zijn, maar integendeel vrij wijd. De man chet wordt er met eenzelfde afloopende lijn opgezet als bij den zak het geval is. Een smalle ceintuur met leeren gesp maakt het geheel af. De voering wordt naar •hetzelfde model geknipt als de mantel eerst in elkaar genaaid en dan pas in den jas bevestigd. De mouw wordt niet met do willen stof gevoerd, doch met voeringzijde. Het is natuurlijk niet mogelijk een der- gelijken mantel zelf te maken, omdat leer een zeer bijzondere bewerking eischt en bepaalde machines. De naald op uw naai machine zou gauw het loodje er bij leggen. Maar de snit van den mantel is buiten gewoon goed en misschien zijn er onder de lezeressen, die hem in het leer willen laten maken of er zijn wellicht andere dames, die een dergelijken mantel van peau de suède of peau de pecke willen hebben. Deze beide materialen kan men wel zelf bewer ken. Bevalt het model u, dan kan er na tuurlijk even goed een wollen mantel van gemaakt worden, want het model leent zich voor ieder gewenscht materiaal. Patroon verkrijgbaar h 0.58 (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). HET NIEUWSTE KAPSEL.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 12