DINSDAG 27 DECEMBER 1932 DF LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ROOFOVERVAL IN ROTTERDAM BEJAARDE VROUW IN DEN KERSTNACHT OVERVALLEN Met ongeveer ƒ500.er vandoor. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn twee onbekende mannen binnenge drongen op de tweedo étage van een perceel aan de St. Mariastraat te E otter dam, waar de 70-jarige mej. P. M. W. al leen woont. Deze juffrouw staat in de buurt bekend als iemand, die nogal Wat geld in huis heeft en dit in bed bewaart. De indringers hebben de vrouw een prop in den mond gestopt waardoor zij het bewustzijn verloor. Tegen den ochtend is zij weer tot be wustzijn gekomen en heeft de prop uit haar mond verwijderd. Zij ontdekte toen, dat twee zakken met geld uit haar bed verdwenen waren. Deze bevatten 22 gou den tientjes, een briefje van 100 gulden, vier bankbiljetten van 25 gulden, 50 aan los geld en vreetnde gouden munten, een spaarhankboekje en een pensioenbrief. De vrouw waarschuwde de buren, die hierop do politie van de zaak in kennis hebben gesteld. Tot op heden zijn de daders nog niet op gespoord. MISLUKTE INBRAAK. Goede vangst voor de politie. Zaterdagnacht deed de Bijksveldwacht onder Hoornveen belangrflke vangst door een auto met 3 inbrekers aan te houden. De Rijksveldwachters Ypma en De Vries hielden een vrachtauto aan, waarvan de bestuurder niet in het bezit was van de noodige papieren, terwijl het nummer ver- valscht bleek; van hot nummer 6 was een S gemaakt. In de auto werd aangetroffen een groote hoeveelheid inbrekersmateriaal, valsche knevels enz. Uit het thans gehouden verhoor is ge bleken, dat zij op weg waren naar Enk huizen, waar een handlanger gereed lag om met een boot achterom bij de firma Gebr. S. te varen, teneinde vandaar de brandkast mee te voeren, als die niet ter plaatse geleegd kon worden. Met het oog op de uitbetaling van *ie zaadtelers op Za terdag voor Kerstmib wist de handlanger, dat er veel geld in kas moest zijn. Alle vier personen, de d.ric in de auto en de man in Enkhuizeu wérden gearresteerd. Nadat drie er van een volledige bekente nis hadden afgelegd zijn zij op vrije -voe ten gesteld. De vierde de hoofddader die tevens van andere delicten verdacht wordt ontkent. Ilij is in arrest gesteld. De drie personen in dc auto waren af komstig uit Broek op Langcdijk het zijn cle gebroeders C. en M. den H. en Abr. V. De mededader uit Enkhuizen is P.M. STEEKPARTIJ TE ROTTERDAM. Dader in toestand van delirium? Op den avond van den Eersten Kerst dag is te Rotterdam in een pension aan de Oostmolenstraat de 30-jarige man, G. P., met een mes in den buik gestoken door den 28-jarigen J. G. T., even nadat zij samen m hot pension waren teruggekeerd.. Beide mannen verkeerden onder invloed van ster ken drank. Een eigenlijke ruzie heeft niet plaats gehad. T. handelde vermoedelijk in eon toestand van delirium. Hét slachtoffer is in zeer ernstigen toestand naar een ziekenhuis overgebracht. De dader is door de politie gearresteerd. MOORD TE LUTTERADE. De dader meldt zichzelf aan. Op den eersten Kerstdag heeft zich on der de gemeente Lutterade een ernstig drama afgespeeld. Toen de nachtwaker S. thuis kwam, vond hij bij zijn vrouw een zekeren K., 42 jaar oud. Reeds vroeger had hij K. ver dacht van ongeoorloofde betrekkingen met zijn vrouw. Do nachtwaker trok zijn revolver en trof K. met een schot in de hartstreek. K. was terstond dood. S. heeft zich daarop zelf bij de politie aangemeld. ENGELSCH STOOMSCHIP AAN DEN GROND. Later weer vlot gebracht. Het Engelsc-he passagierschip „Mac clesfield", dat den dienst onderhoudt tus- schen Grimsby en Antwerpen, is Zondag avond nabij Terneuzen ter hoogte van den Margrietenpolder aan den grond gevaren. Het schip was tengevolge van den mist uit den koers geraakt. Toen het vastzat werd het door een onbekend gebleven stoom schip, dat eveneens op weg was naar Ant werpen, aangevaren, echter zonder nood lottige gevolgen. Te kwart over twaalf gisternacht heb ben de sleepbooten „Raymond", „Char les" en „Tenace" van de N.V. Aug. de Meyer Zonen s Sleepdienst het stoom schip weer vlot gebracht. Do „Maclesfield" is daarop voor anker gegaan om te wach ten totdat de mist zal zijn opgetrokken al vorens naar Antwerpen op te stoonien. AVONTUURLIJKE REIS VAN ENGELSCH SCHIP. Op den Atlantischen Oceaan door orkaan overvallen. Matroos over boord gesla gen. Na een avontuurlijke reis, die de beman ning nog lang zal heugen, is Zaterdagoch tend in de Rotterdamsche haven aangeko men het Engelsche stoomschip „Corinthic", dat op den Atlantischen Oceaan door een orkaan, welke vier dagen duurde, is over vallen. Al dien tijd werd van de opvaren den het uiterste gevergd in een verwoeden strijd tegen de elementen, die het schip met den ondergang bedreigden. Een matroos sloeg daarbij overboord en vond den dood in de golven, de scheepstimmerman en een stoker werden tegen het dek geslagen en braken daarbij een been. Het schip zelf werd ernstig beschadigd. De „Corinthic" is een 3032 netto reg. ton metende vrachtboot, toebehoorende aan de Cockerline te Huil. Het schip had, naar de „Tel." bericht, in Montreal een la ding maïs ingenomen, bestemd voor Rot terdam, en 7 Dec. vertrok het van Quebec. Aanvankelijk verliep de reis vlot. Op 13 De cember brak een storm loè, die spoedig aanwakkerde tot een orkaan. Hooge stort zeeën 'kwamen over het dek en richtten er groote schade aan. Plotseling werd het sohip overvallen door een enorme water massa, die de deuren van het brughuis in sloeg en den salon overstroomde, waardoor doze totaal verwoest werd. Nauwelijks had de bemanning zoo goed en zoo kwaad als het ging deze schade eenigszins hersteld, toen opnieuw een hoöge stortzee ditmaal het achterschip overspoelde. Het hand- stuurgerei, dat bij defecten aan de stuurin richting gebruikt wordt, werd iu stukken geslagen. Lntusschen hield de orkaan met onverminderde kracht aan. Plotseling sloeg toen weer een hooge vloedgolf over het schip; een der matrozeu werd er door verrast, de man kon zich niet meer vastgrijpen, en werd overboord ge slagen. Twee andere opvarenden werden kort, daarop door een stortzee tegen dek gesla gen en ernstig gewond, doch zij brachten er ten minste het leven af. Op den derden dag in den ochtend werd de kracht van den orkaan wat minder, doch de zee kalmeerde niet, werd integen deel nog woester. Telkens sloegen enorme watermassa's over het rampspoedige schip, dat ten ondergang gedoemd scheen. Het einde leek gekomen, toen een stortzee van ongekende hoogte het geheele schip over spoelde van voor tot achter. Kombuis en proviandruim liepen vol, het geheele dek stond onder water, en de diep geladen boot verkeerde in uiterst kritieken toestand. Al duurde de orkaan nog meer dan een dag, al richtten steeds opnieuw overkomen de golven verwoestingen aan, de beman ning kon er nu toch in slagen de ergste schade voorloopig te herstellen, en het schip op zee houden. Doch de situatie aan boord was niettemin bijkans ondragelijk geworden. De proviand was door het zee water bedorven, en in do kombuis kon geen warme maaltijd meer worden klaar gemaakt. Bijna een week moesten de opva renden leven van scheepsbeschuit uit de sloepen, en van maïspap, die de kok gereed moest maken in de machinekamer op de cylinders en met behulp van uit de lading genomen maïs. Den 16en December was de orkaan ein delijk uitgewoed, en kon de „Corinthic" haar reis vervolgen. De schade werd zoo veel mogelijk hersteld, de ingeslagen deu ren werden met luiken en schotten geblin deerd, en de ernstig beproefde bemanning kon weer wat op verhaal komen. KERKNIEUWS GOUDEN PRIESTERFEEST EERE KANUNNIK W. P. H. JANSEN. Gisteren herdacht de Hoogeerw. heer .Pastoor W. P. H. Jansen van de Parochie kerk van den H. Jozef den dag dat hij voor 50 jaar de H. Priesterwijding ontving. Do jubilaris droeg om 10 uur, tweede Kerstdag een plechtige Hoogmis op, waar bij Z. H. Exc. Mgr. Aengenent, Bisschop van Haarlem, de pontificale assistentie verleende. De gewone assistentie geschiedde dooi de kapelaans der parochie. Als troondia- kens fungeerden de Hoogeerw. heeren ka nunnikken M. Wijtenburg en J. C. Aal- berse. De verdere functies verrjehten pa ter W. dc Mol O.P., neef van den jubilari0, aalmoezenier J. J. Brouwer, kapelaan G. Mudde. In het priesterkoor hadden plaats geno men de kanunniken Mgr. Möllmann, vicaris- generaal, Mgr. H. J. M. Taskin, proost, L. A. A. M. Westerwoudt, dr. Th. M. Vlaming, H. A. Th. v. Dam en de eere-kanunnik H. J. v. d. Ven. Het koor voerde onder leiding van den heer J. Sicking uit de Missa „Tota pulchra es Maria ave Verum", en een Kerstlied, allen composities van den jubilaris. In de middaguren had een zeer druk be zochte receptie plaats in het patronaats- geibouw aan het Hofwijckplein. Tot slot van de kerkelijke viering werd door den jubilaris des avonds een plechtig Lof gecelebreerd, waar, evenals in de H. Mis, alles wat gezongen werd door Kanun nik Jansen zelf is gecomponeerd. H.H. WIJDINGEN. Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, diende in de Kapel der Bisschoppelijke Kweekschool te 's-Hertogenbosoh de navolgende H.H. Wij dingen toe: Do Tonsuur aan: de Eerw. Fraters Hy- dulphus Frank, Zozimus Frankhuijzen, Li- berius Pieterse, Melanus Sohoots, Uonradi- nus Aerts, Christaanus Vissers, Caslestinus van de Kerkhof, Viventius Keulaerds. Aufridus Smit, Alipius Derex, Crispus Schouten, Zeno Moors, Paduinus Kerkhof, Peregrinus Loerakker, Eugenianus Kupka, Al varus van de Reep, Raynerius Baekers, Leobinus Kraakman, Fulco Vugts, Antonius Walenkamp, Philippus TetCeroo en Ferro- rius van Berkel, van de Orde.der Minder broeders. Verlenging Pauselijke dispensatie voor R. K. Feestdagen. Z. H. Exc. Mgr. A. Diepen deelt in „St. Jansklukken" mee: Bij Rescript van 4 Nov. 1932 dor H. Con gregatie van het Concilie heeft Z. H. de Paus dc voor het eerst op 23 Januari 1923 voor vijf jaren verleende gunst, dat in de geheele Noderl. Kerkprovincie slechts vier feestdagen verplichtend zouden zijn n.!.: Kerstmis (25 Dec.), Onzes Heeren Hemel vaart, Maria-Ten Hemel-opneming (15 Augustus) en Allerheiligen, op verzoek van het Hoogw. Nederl. Episcopaat andermaal voor een tijdperk van vijf jaren verlengd. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Arbeidscontract. Men deelt ons mede, dat thans ook de Chr. Patroonsorganisatie in het Bloembollenbedrijf het colectief arbeids contract met ingang van 1 Maart a.s. heeft opgezeged. Geboren. Hendrika Cornelia Agnes, d. van J. J. C. Rusman en J. A. Wolff Jo hannes Mattheus z. van W. J. Visser en R. C. Hof Roelof Jacobus z. van J. D. Jansen en G. Vastenouw; Huibert z. van J. van Rijswijk en A. S. van der KooijJohannes Leonardus Petrus z. van J. de Groot en M, A. E. Berkhout Trijntje Gijsberta d. van W. van Wijk en J. H. Faddegou. Ondertrouwd: A. J. Caspers en Th. M. Beerings. Getrouwd: J. B. P. Leloux en J. Wierda P. Kamp en M. Wallenburg J. J. Ket en G- Schneedewind.. Overleden: C. Th. W. Jonkheer m. 21 j. Gevestigd: W. Aangeenbrug A. Ben- tick L. M. Moeké P. Griep F. J. van der Lubbe J. de Nijs G. A. G. J. Ver- steege C. M. H. Braun J. C. Koppert A. C. van Veen. Vertrokken: H. W. Deen, Haarlem G. J. Philippo, Haarlem J. van Schraven- dijk, Haarlem M. B. v. d. Nieuwendijk, Boskoop J. Leloux, Bennebroek J. Wier- da, idem M. A. Enthoven, Zeist G. Schniedewind, Haarlemmermeer S. G. Smit Batavia C. M. Vervoet, Sassenheim O. H. Björklund, Helsingfors, Finland G, oBendermaker, Den Haag. KATWIJK Werkloosheid. Aan het Gemeentelijk Ar beidsbureau staan heden ingeschreven: 6 stu- cadoors, 39 opperlieden, 105 grondwerkers, 33 timmerlieden, 18 schilders, 33 metselaars, 186 losse arbeiders, 226 landarbeiders, 3 boeren arbeiders, 3 tuinlieden, 5 bloemisten, 260 vis- schers, 5 fabrieksarbeiders, 1 smid, 1 pot tenbakker, 1 broodbakker, 2 kuipers, 13 va rensgezellen, 3 chauffeurs, 1 scheepmaker, 2 mandenmakers, 11 stokers, 9 binnenschippers, 13 motordrijvers, 1 behanger-stoffeerder, 2 loodgieters, 2 straatmaké'rs, 1 machine-bank werker, 3 monteurs, 1 zeilmaker. Totaal 1051, waarvan 812 gehuwd of kostwinner zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN Op rust. Wegens moeilijkheden tusschen aannemer en arbeiders aan het Rusthuis „Cal- lao" over de loonregeling, moeten de arbei ders op last van het hoofdbestuur van hun Bond, de arbeid heden neerleggen. LEIDSCHENDAM Volksbond. Vrijdagavond te 7.30 uur hield de R.K. Volksbond alhier zijn maande- lijksche ledenvergadering in het Patronaat. De voorz. opende de vergadering en richtte een bijzonder woord van welkom tot den heer Lagerberg, die den vorigen winter zulk een trouwe zorg heeft gehad voor de werkloozen bij de ontspanning in het Patronaat en die zich ook dezen winter wederom beschikbaar stelt. Het strijdlied wordt dan gezongen, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorz. deelt mede, dat op 2 Januari a.s. de werkloozen zich weder des morgens en des namiddags kunnen ontspannen in het Pa tronaat. Hij dankt het Patronaatsbestuur voor de medewerking en hoopt, dat de werkloozen dit zullen waardeeren.De heeren Lagerberg en v- Hilten hebben zich reeds als leiders opge geven en hij vertrouwt, dat zich nog enkelen als zoodanig zullen opgeven. De heer Zand wijk heeft bedankt om minder prettige rede nen en de voorz. hoopt, dat iets dergelijks niet meer zal voorkomen. Het reglement voor de ontspanning der werkloozen wordt voor gelezen en de voorz. vraagt dit reglement goed na te leven. De biljetten der werkloo zen moeten deze week voor Woensdagavond bij de resp. penningmeesters zijn ingeleverd. Wij krijgen dan een lezing met lichtbeelden over de missie door pater Ham. Zijn eerw. gaf aan de hand van schitterende beelden een duidelijke uiteenzetting van de missie in Ka meroen, waar hij vele jaren als missionaris was werkzaam geweest. De lezing wordt met groote belangstelling gevolgd en de Pater had op het einde een dankbaar en luid ap plaus te accepteeren, terwijl de voorz. hem hartelijk dank bracht voor dezen mooien en ieerzamen avond. Een vraag voor de vragenbus wordt door den geestelijken adviseur op duidelijke wijze beantwoord. Tot lid voor de propaganda-actie Volks krant wordt benoemd de heer Storm. Als be stuursleden van Moederfonds worden bij ac clamatie herkozen de heeren de Heij en v. d. Zalm. De voorz. van het Moederfonds deelt mede dat het bestuur besloten heeft in plaats van 10 dagen nog gedurende 12 dagen 2 eieren en 1 L. melk te verstrekken. De voorz. brengt dank aan het Moederfonds. Van de rondvraag wordt door enkelen ge bruik gemaakt, terwijl de heer Lagerberg de roedewerking en de samenwerking der werk loozen vraagt bij de ontspanning in dezen winter en de hoop uitspreekt, dat deze ont spanning even prettig en aangenaam zal zijn als de vorige maal. De voorz. dankt nog allen voor de opkomst en de aangename besprekingen en hoopt, dat allen propagandist van deze vergadering zul len zijn en sluit dan de bijeenkomst met het voorgeschreven gebed. LISSE Feestvergadering. De vorige week hielden de dames-congreganisten hun jaarlijksch Tri duüm onder leiding van den weleerw. heer E. Meinders, kapelaan te Noordwijk. Vrij dagavond werd een sluitingslof gecelebreerd waarbij het dames-zangkoor van de congre gatie op zeer verdienstelijke wijze onder lei ding van den heer W. Mizee uit Leiden de liturgische gezangen uitvoerden met orgel begeleiding van den heer Jac. Reewijk. Niet minder dan 26 nieuwe leden werden inge kleed. Na afloop werd in de Patronaatszaal een feestelijke vergadering gehouden. De eerw. heer directeur, kapelaan Tabink, bracht een dankwoord aan de congreganisten voor het trouwe' volgen van het triduum en feli citeerde de nieuwe leden, waarbij hij den wensch uitsprak, dat zij ijverige en trouwe leden der congregaten zullen zijn. Aan de leden werd een verversching aan geboden, terwijl de avond werd gevuld met enkele kluchtige rolprenten, terwijl het kleine dames-koortje onder leiding van den heer Mi- zee op waarlijk verdienstelijke wijze eenige toepasselijke liederen ten gehoore bracht. Te ongeveer 11 uur ging men welvoldaan huis waarts. Ondersteuningsfonds bij ziekte. Morgen- Woensdagavond, houdt het „Ondersteunings fonds bij ziekte" een buitengewone vergadering op de boven-achterzaal van de „Witte Zwaan" Als eenig punt staat op de agenda: „Mede- deeling van het bestuur inzake uitkeering bij ziekte".. Wij, die eenigszins met het wel en wee "van dit fonds, hetwelk in April a.s. 36 jaar bestaat, op de hoogte zijn, weten wat deze mededeling inhoudt. Daar deze nuttige instelling, als men op de tot nu 'toe gevolgde wijze van uitkeering bij ziekte doorgaat, op weg is op financieel gebied uitgeput te raken, heeft het bestuur moeten besluiten de uit keering te verminderen. Slechts noode gaat zij hiertoe over en zij hoopt dat deze verla ging maar een tijdelijke moge zijn. Een en ander zou echter niet noodig zijn als het be stuur bij den opzet een afvloeiingssysteem in hara reglement had opgenomen. Daarmee bedoelen we, dat het fonds op den huidigen basis wordt uitgeput door ouden van dagen welke feitelijk invalide zijn. Aan dezen is in het afgeloopen jaar uitgekeerd het niet geringe bedrag van ruim f 2200 op een totaal uitkeering van circa f 4000. Het vorig jaar sloot met een aanmerkelijk tekort en werd toen reeds besloten de uitkeering met 20 ct. per dag te verminderen. Ondanks deze ver laging zal. het boekjaar wederom sluiten met een flink tekort, zoodat het vermoeden gewet tigd is, dat de reserve, als dat zoo door blijft gaan en dat kan niet anders op dezen voet binnen enkele jaren opgeteerd zal zijn. De bedoeling- is thans om hen, die in een boekjaar de volle periode getrokken heb ben, de twee daarop volgende jaren 2/3 uit te keeren en nadien 1/3, zoodat men hierdoor voor invalide leden een aflvoeiingssyssteem krijgt en het fonds voor het doel, waarvoor het is ingesteld, zal kunnen blijven fungeeren! NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Woensdagmiddag te 3 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor- loopige vaststelling van de rekening van het grondbedrijf, dienst 1931, 3. Voorloopige vast stelling van de gemeenterekening dienst 1931. 4 Voorstel van B. en W. tot ruiling van grond met den Noordzijderpolder. STOMPWIJK Gemeenteraad. Donderdagavond te 7.15 uur komt de Raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen, 2. Ingekomen stukken. 3. Voorloopige vaststelling gemeente-rekening, dienst 1931. 4. Voorstel tot het aangaan van een geldleening, groot 86.200, met intrekking raadsbesluit tot het aangaan van een geldlee ning, groot 90.000, d.d. 18 October 1932. 5. Vaststelling gemeente-begrooting, dienst 1933. 6. Afwijzend voorstel op het nader onderzoek van de vereeniging „Volksonderwijs", afd. StompwijkVeur inzake verstrekking van kleeding en schoeisel aan schoolgaande kin deren, 7. Voorstel tot huren opslagplaats voor keislag aan de Kniplaan. 8. Voorstellen voor verzoeken van P. J. Bergman (Wilsveen 53), Th. Kamps (Wilsveen 59) en G. Th. van der Kraan (Wilsveen 49) om tegemoetkoming ex art. 13 der L.O. Wet 1920, 9. Voorstel tot opheffing zekerheidsstelling vroegeren ge meente-ontvanger G. A. L. M. Vos de Wael. 10. Voorstel tot verleenen aanvullingssubsidie voor 1932 aan het Burgerlijk Armbestuur. 11. Voorstel tot overdracht in eigendom, onder houd en beheer van een gedeelte Stompwijk- sche Weg (hoek Meerlaan tot grens Zoeter- woude) aan de provincie. 12. Voorstel tot begrootingswijziging, dienst 1932. 13. Verder voorkomende zaken. SASSENHEIM Gemeenteraad. De Raad vergadert Woens dagmiddag te half drie, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 3, Redactiewijziging Raadsbesluit d.d. 21 Juni 1932, blijvende rekening-courant- overeenkomt. 4. Verzoek bewoners Teijlinger- laan betegelen voetpad. 5. Verzoek om huur- verlaging door A. Molenaar. 6. Wijziging re glement Schoolartsendienst. 7. Benoeming le den Commissie van Bijstand voor de Gemeente financiën, en van de Commissie van Bijstand voor Openbare Werken. 8. Benoeming 2 leden Commissie van toezicht op het Lager Onder wijs. 9. Comptabiliteit. Wijziging begrooting 1932 van de gemeente en van de bedrijven. 10, Begrooting verbetering Nieuwe Haven en Kastanjelaan. 11. Verzoek consulatiebureau voor moeilijke kinderen te Leiden om sub sidie, 12. Aaangaan geldleeningen. TER AAR Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" In het R.K Vereenigingsgebouw hield bovenge noemde vc.eeniging haar leden-jaarvergade ring. De voorz., de heer G. Mesman, opent ruim half acht de bijeenkomst, waarna de secre., de heer G. Versluis, de notulen leest, welke onveranderd worden goedgekeurd. Het keurig verzorgd jaarverslag van den secretaris, wat ons een blik gaf over het af geloopen jaar, trok aller belangstelling. Het ledental dat steeds in de stijgende lijn is, is nu momenteel 80. De penningmeester, de heer G. Otto, doet rekening en verantwoording van zijn finan cieel beheer; de inkomsten 8400.49, de uit gaven 8324.43J4, een batig saldo van DE ENKHUIZER ALMANAK. WE KRIJGEN MOOI WEER IN '33. De 338ste jaargang van de Enkhui ze r almanak is verschenen. Volgens overoude traditie is ook de weersvoorspelling voor het komende jaar daarin opgenomen en wij laten hier volgen de opgaven van het weer, zooals de „Enk- huizer" het (volgens oeroude berekeningen; voor 1933 profeteert: Januari 1, helder winterweer, 36 goed winterweer, lichte vorst, 710 guur en winderig, 1116 vorst, 17 en 18 veran derlijk, met sneeuw, 1922 regen en wind, 23 en 24 opklarend, 2529 lichte vorst met sneeuwbuien, 30—31 betrokken, nevelig. Februari 1 veranderlijk, waterkoud, 34 natte sneeuw, 56 betrokken, 79 helder, 1011 storm, 1214 koude hooge winden, 1516 betrokken, regen, 1720 re gen en wind, 2127 opklarend, lichte vorst, 2426 sneeuw en hagelbuien, 27 en 28 ne velig. Maart 1 opklarend, 45 koude hooge winden, 611 Maartsche buien, 12 storm achtig, 13, 14 veranderlijk, 15—17 zacht, 1520 goed, zonnig, 2125 veranderlijk, 26, 27 stormachtig met regenbuien, 28—31 opklarend. April 1 winderig, 35 regenbuien, 69 zacht, 19, 11 koude hooge winden, 12 16 betrokken, zacht, 21720 veranderlijk, 2427 goed weer met nachtvorst, 2030 regenbuien. M e i 1 zacht, 28 goed lenteweer, 910 mooi lenteweer, 1115 veranderlijk, koel, 1619 regenachtig, 2023 opklarend, 24—* 27 veranderlijk met wind, 2831 zacht. Juni 1 stil, regenachtig, 47 helder weer, 811 veranderlijk, 1213 broeierig, 14 en 15 regenachtig, 1618 opklarend, 19 22 koel zomerweer, 2226 mooi zomer weer, 2728 warm," 30 mooi weer. J u 1 i 1 warm met onweer. 79 veran derlijk met regen, 1013 drukkend met onweer, 1416 betrokken, 1721 opkla rend, 2226 mooi en warm, 2729 zeer warm, 30 en 31 warm met onweersbuien. Augustus 1 mooi zomerweer, 59 warm, 1012 onweer, veranderlijk, 13 en 14 droog, warm, 1518 veranderlijk, 1920 opklarend, 2123 regenbuien, 2427 win derig, 2829 regen en wind, 30 en 31 op klarend. September 1 mooi, stil weer, 47 veranderlijk, 810 opklarend, 1118 mooi vorst herfstweer, 1618 nachtvorst, 1923 stil helder weer, 24 en 25 betrokken, 2628 buiig, 24 en 30 opklarend. October 1 helder weer, 310 goed herfstweer, 1115 stil, nevelig, 16IS ver anderlijk, 1921 winderig, koel, 2224 buiïg, 2528 droog weer met nachtvorst, 2931 koude regen. November 1 mistig, 26 verander lijk met wind, 79 regenachtig, 10 en 11 opklarend, 1216 onstuimig, 17 en 18 koude hooge winden, 1921 uur, 22 en 7 wind, 24 26 onstuimig, 2730 opklarend met lich te vorst. December 1 lichte vorst, 25 goed, stil, 69 betrokken, sneeuw, 1012 guur, natte sneeuw, 1316 wind, 1719 sneeuw buien, 2022 opklarend, koud, 2326 hel der, lichte vorst, 2730 vriezend, 31 vorst. Uitgever van de Enkhuizer is de N.Y. Gebrs. van Staden te Haarlem. 76.05 Vi. Bij de Spaarkas is in dit afgeloo pen jaar bij elkaar gebracht de somma van 619.55, waarvoor brandstoffen zijn gekocht De verificateurs-commissie, bestaande uit de heeren G, Mesman, M. Borst en C. Keijzer, rapporteeren, dat de boeken en bescheiden in goeden vorm zijn bevonden. De aftredende bestuursleden, de heeren G. Mesman en J. Versluis werden herkozen, en in de vacature wegens bedanken van den heer J. Zwanenburg werd gekozen de heer Ant. Poelwijk. Tot voorz. werd na tweede stem ming gekozen de heer G. Mesman. In de commissie tot contróleering van hen die „trekken", werden benoemd de heeren J. Zwanenburg, C. Borst en E, Verlaan, respec tievelijk voor de wijken Korteraar, Langeraar en Kerkpad. In de controle-commissie wer den benoemd de heeren Ant, Poelwijk, Jac. Touw en A. Heemskerk. De pastoor sprak eenige waardeerende woorden, spoorde de leden aan altijd trouw zich achter het bestuur te scharen in deze moeilijke tijden. Werkt eendrachtig samen, toont u waardig het lidmaatschap van den grooten R.K. Landarbeidersbond, die op de bres staat voor uw belangen, onthoudt goed: „eendracht maakt macht". Nog een speciaal woord richtte de pastoor ttft de arbeiders, dat zij nog voor 31 Decem ber lid worden van de R.K. Kiesvereeniging. Bij de bespreking „feestavond" kwamen de tongen los. Een voorstel om de film „Kente ring" te laten komen, stuitte af op de hooge kosten, doch besloten werd dien avond op te luisteren met film en voordrachten. Dit scheen de goedkoopste manier te zijn. Nog eenige persoonlijke kwesties kwamen in debat, waarna de bijeenkomst werd go- sloten. VOORHOUT Ontspanning werkloozen. Vrijdagmorgen j.l. hield de heer Rupert, hoofdbestuurder van den Ned. Christ, Landarbeidersbond, voor de werkloozen in het verpoozingslokaal alhier een causerie. De spreker behandelde op een populaire, doch tevens zeer duidelijke wijze de geschie denis en de beteekenis van de collectieve ar beidscontracten, benevens de verbind-verkla- ring daarvan. De ademlooze stilte, welke er tijdens deze uiteenzetting in de zaal heerschte, bewees, dat de spreker zijn taak uitnemend verstond. Na afloop dankte de heer Van Elk, namens het comité voor de verzorging van* werkloo zen, de heer Rupert erop wijzende, dat deze cp een zeer waardige wijze de rij spreekbeur ten had geopend, terwijl spr. de wensch uitte dat het comité nog eens een beroep op den heer Rupert zou mogen doen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10