VRIJDAG 23 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJKE AANRIJDING. Gisteravond word de zestigjarige L. Janssen op den Rijksweg te Kessel door eenige voorbijgangers dood langs den weg gp'-onden. Het onderzoek wees uit, dat de man door een passeerende auto was ge grepen en overreden. Sporen op den weg wezen uit, dat de auto in de richting Ven- lo was verdere gerodon. De politie was er gisteravond nog niet in geslaagd den wa gen op te sporen. Het slachtoffer was on gehuwd. HAVENARBEIDER DOOR VALLENDE KIST GEDOOD. Aan boord van het in de Parkhaven te Botterdam liggende Engelsche stoomschip „Kittewake" heeft gisterochtend een ern stig ongeluk plaats gehad. Bij het overslaan van kisten thee is een schaalbak tegen een staaltakel gebotst en daardoor gedeeltelijk gekanteld. Het go- volg was dat twee kisten uit den bak vie len. Een kwam op het dek terecht de an der viel in het ruim en trof den 33-jari- gen havenarbeider S. S. A. uit de v. Speijkstraat op het hoofd. De ongelukki ge werd op slag gedood. JONGEMAN DOOR EEN AS GEGREPEN. Rechterarm afgerukt. Gistermiddag is de achttienjarige arbei der Sakko, werkzaam in de houtzagerij van Gebr. Hazen te Bergen-op-Zoom, toen hij zich met een party hout naar de bovenver dieping begaf, naar omlaag gevallen. In zijn val heeft hij naar een draaiende as gegre pen en is verscheidene malen rondgeslin gerd. Zijn rechterarm werd afgerukt, ter wijl hij verder zware inwendige kneuzingen bekwam. Nadat de machine tor sti stand was gebracht, werd de ongelukkige met moeite door zijn medp-arbeiders uit zijn hachelijke positie bevrijd In zorgwekkenden toestand is hij naar het gasthuis vervoerd. BOOM OP HET HOOFD. ue arbeider Boers uit de buurtsohap Manderveen onder Tubbergen was bij de Eeschhcf met zijn kameraad bezig booman te rooien. Toen zij een boom gedeeltelijk hadden doorgezaagd, werd deze met tou wen aangespannen om het gevaarte om te trekken. Plotseling begon de boom over te hellen en kreeg B. hem op het hoofd. On der hevige pijnen en met een zware hersen schudding werd hij bij den landbouwer B. binnengedragen waar geneeskundige hu.p werd verleend. OE STRANDING VAN DE „HARALD" Tot op heden zijn uit het wrak van de bij Terschelling gestrande treiler „Harald" 197 vaten geborgen, alsmede een reep van 3000 Meter. De haring zal heden door den strandvonder publiek worden verkocht. MIJNVERZAKKINGEN. Een gevaar voor kerk en scholen. De eene mijnverzakking in de parochie van Sint Pietersrade (Kerkrade) volgt de andere op, met het gevolg, dat het aantal der gedupeerde bewoners stijgt met don dag. De goede pastoor Krijns meende onlangs dat al!e leed geleden was en kon worden gedacht aan de nieuwe beschildering van het interieur van zijn mooie kerk. Maar hij zal zijn plannen voorloopig moeten opge ven, nu in de laatste dagen de mijnverzak king wederom schrikbarend heeft huisge houden. Daarover vertelt „de Zuid-Limburger" het volgende: De fraaie vloer in het priesterkoor, nog pas in Augustus gereed gekomen, vertoont nu reeds aan weerszijden breede scheuren, waarvan de reehtsche zelfs hoog oploopt tegen den muur van de absis. Nog pas waren beide Communiebanken weggenomen, teneinde de ter plaatse ver oorzaakte verzakkingen te kunnen verster ken met ijzeren onderlagen; en nu moest zelfs het geheele altaar van St. Quirinus worden afgebroken, omdat wegens de groo- te scheuren aan den rechter zijkant een in eenstorting gevreesd werd. Van een der reeds aan het versplinteren zijnde en uit het lood geslagen granieten zuilen is finaal een groot gepolijst stuk af gebroken, terwijl de nog niet zoo lang ge leden herstelde gewelven wederom vol diepe barsten zitten Nabij de sacristy zijn deuren niet langer sluitende en in de pastorie is haast geen kamer veilig voor het eiken dag zich mel dende gevaar. Zoo is de toestand waarlijk angstig angstig ook de toestand op nabij gelegen scholen. De school van den heer Bloemen bijvoorbeeld heeft thans reeds zooveel van de mijn geleden, dat er ernstig over ge dacht wordt, een houten hulpschoo! te bou wen. En de school van den heer Pees zal in de Kerstvacantie danig onder handen moeten worden genomen. De waterleidingen springen nog steeds, gisteren weer een midden op straat, en in de huizen zijn nieuwe scheuren aan dp orde DE MOORD IN DEN HAAG. De commissaris van politie, afd. C. te 's-Gravenhage, verzoekt in het Algemeen Politieblad te worden bekend gemaakt met de woon- en verblijfplaats van: Jean Louis Carette. geb. te Brussel 24 Juli 1889, schilder, die in 1931 te 's-Graven hage woonde en zich vermoedelijk in Ne derland ophoudt. Signalement: lang ong. 1.70 M., bleek ma ger gladgeschoren gezicht. Draagt meestal een pet; Albertus Johannes Waanders, geb. te Amersfoort 15 Febr. 1899, laatste.ijk wo nende te Utrecht. Tamarindestraat 14. Zij moeten worden gehoord in verband met den moord op Francisc-a Leemkuil, ge scheiden vrouw van W. Maats, in den nacht van 12/13 Dec. 1932 in perceel Naaldwijk- sohestraat 103 te 's-Gravenhage. ROOFOVERVAL NABIJ VENL0. Smokkelaars met revolvers door Duitscher* bedreigd. Gistermorgen omstreeks vijf uur heeft in de woning van den grenswinkelier ge legen aan den Postweg nabij de Leuthet- grens te Venlo, een brutale roofoverval plaats gevonden. Aan genoemden Postweg staat do voor enkele maanden gebouwde nieuwe woning van den winkelier, Inge- feld gieheeten, die er met zijn gezin in woonde en een grenswinkel drijft. In den achterbouw van deze woning bevindt zich een kamer, gescheiden van den winkel, waarin de smokkelaars die des nachts re gelmatig hun inkoopen komen doen, gele genheid hebben de smokkelwaar in te pakken en het gunstige tijdstip van ver trek af te wachten. Gistermorgen omstreeks vijf uur nu be vonden zich in deze smokkelkamer de 25- jarige P. Golik uit Krefeld en de 18-jarige L. Lohmans uit Kempen afkomstig, die na middernacht hun inkoopen hadden gedaan en op een bank lagen om uit te rusten en het uur van vertrek af te wachten. De win kelier Ingefeld had zich reeds ter ruste begeven toen plotseling een viertal Duit- schcrs, gewapend met revolvers, de ka mer, die van buiten vrijen toegang geeft, binnendrong en de beide smokkelaars overrompelde, terwijl twee andere man nen aan de deur de wacht hielden. Terwijl twee der indringers een revolvei op de beide doodelijk verschrikte smokke laars richtten, grepen de beide andere ban dieten hen vast. gelastten hen stil te.blij ven en bonden hun de beenen met pak- touw samen. Op het smeeken der weerloo- ze smokkelaars hen toch vrij te laten vol deden de indringers aan dit verzoek ondet voorwaarde, dat de smokkelaars onmiddel lijk met hun waren naar de grens zouden verdwijnen. Gevolgd door de gewapende bandieten verlieten de beide smokkelaars hierop de woning en begaven zich naar de grens, waarna de indringers hen verdei ongemoeid lieten. Toen de smokkelaars zich evenwel vei lig waanden keerde een hunner per rijwiel langs een omweg in allerijl terug en begaf zich naar het politiebureau te Venlo, ten einde van den overval mededeeling te doen. Onverwijld begaven zich toen een patrouille der gemeentepolitie en mare chaussees naar de bewuste woning van Ingefeld, die inmiddels waker was gewor den, en stelden daar een onderzoek in. De geheele omgeving werd vervolgens afge zocht, doch de mannen, die den overval hadden gepleegd, waren nergens meer te vinden. De marechaunees zijn hierop met een door den grenswinkelier beschik baar vestelden auto de geheele Grensstreek doorgereden, welke speurtocht evenmin resutaat opleverde. Een drietal smokke laars, die van de grens terugkeerden, ver klaarden eveneens door een bende te zijn bedreigd, terwijl een andere smokkelaar, die bij een winkelier op den Kaldenker- kerweg zijn inkoopen had gedaan, met zijn smokkelwaar bij de grens terugkeerde, om dat de bende, die zich in de bosschen in de omgeving ophield, weigerde hem door te laten. Gisteravond hield de marechaussee in de bosschen in de nabijheid van de woning van den grenswinkelier een Duitscher, af komstig uit Mühlheim aan. De man werd naar het politiebureau overgebracht, doch uit het onderzoek bleek, dat hij niets met den overval had uit te staan en slechts kw »o om smokkelwaar te koopen. Hij is echter door de politie ter be schikking van .den grenscommissaris ge steld en zal morgen over de grens worden geleid. Verder resultaat heeft het onder- zoele, hetwelk intusschen ijverig wordt voortgezet, niet opgeleverd. Vermoed wordt, dat de indringers het plan hadden beraamd om den grenswin kelier, die veel geld in huis heeft, te over rompelen "en te berooven, doch in deze po ging zijn belemmerd, docdat den geheelen nacht door zich smokkelaars op en langs den grensweg bewogen, terwijl, toen zij zich een oogenblik veilig waanden, en bin nendrongen. zij werden verrast door de beide smokkelaars, die zich nog in de ka- mor bevonden. Naar men Gisteravond mededeelde, zouden door de Duitsche politie enkele le den der smokkelbende zijn aangehouden; zekerheid hieromtrent konden wij eoMer niet krijgen. „Tel.' BERUCHTE INBREKER GEPAKT. Te Botterdam is gearresteerd de beruch te inbreker F J. F., die in de noordelijke provincies vooral in Groningen en Fries land vele inbraken in kerken en particu liere woningen heeft gepleegd. Toen hij in 1928 uit Amerika, waar hij een lijdlang heeft gewoond, naar Neder land kwam, heeft hij te Groningen inge broken. Hij werd aangehouden, doch nadat hij zijn straf had uitgezeten begon de man weer van voren af aan met in te breken. Zijn laatste, inbraak vond plaats de vorige week te Grijpskerk, waar hij in een huis tijdens afwezigheid van de bewoners is bin nengedrongen en een bedrag aan geld heeft gestolen. BRUTALE OPLICHTERIJ. In een buitenlandsch blad la6 een bewo ner van Zeeuwsch-Vlaanderen een adver tentie, waarin een prijsvraag, uiterst een voudig op te lossen, voorkwam; de goede oplossers kregen een prima radio-toestel ter waarde van honderd-tachtig-gulden of een fiets van goede hoedanigheid. Onzen Zeeuwsch-VIaming leek een radio wel, en dies werd de prijsvraag opgelost en inge zonden. Enkele dagen nadien kwam bij den gelukkigen oplosser een heer, die er goed gesoigneerd uitzag. Hij bracht de voor den oplosser fortuinlijke tijding, dat hij.... een radio verdiend had 1 Maar.... voor vracht en verpakking zou een bedrag van 140 franken noodig zijn, en, omdat de radio tóch al zoo'n dure prijs was, zou hij..., gaarne te voren die kosten voor vracht- en verpakking ontvangen.... Hoewel iets ach- terdoohtig, besloot de radio-winner de helft van het gevraagde, 70 franken, te betalen; de andere helft kon dan bij de ontvangst van het radio-toestel worden verzekerd. De chique meneer incasseerde de 70 franken en verdween. Toen eenige dagen later de gelukkige prijswinnaar bericht ontving, dat hij een zending met inhoud en belast mot 70 franken kosten kon afhalen, spoedde hij zioh om de 70 franken af te dragen en het pakket met de verlangde radio mee naar huis te nemen. Aldus geschiedde, doch bij uitpakken van het pakkeet was geen radio toestel te ontdekken. De inhoud bestond uit een pelsje van geringe waarde. VOETBAL R. K. S. V. „LEIDEN". Sport tri duum. Tot onze groote tevredenheid hebben we geconstateerd, dat de opkomst de eerste twee avonden buitengewoon groot was. Zeker, we misten nog enkele leden, maar die leden zullen er voor zorgen, dat we van den laatsten avond kunnen zeg gen: alle /„Leiden"-leden waren aanwezig, ook de aspirant-leden. Waarom wij uw opkomst zoo op prijs stellen? Wel ge wordt eens enkele dagen getraind om Room8che sporters te worden, d. w. z. in do allereerste plaats Roomsch zijn en daarbij de sport beoefenen. Het zwaarte punt van een R. K. Sportvereeniging moet niet liggen in de sportprestaties, maar in de verzorging van de geeestelijko belan gen der leden. Zonder medewerking der leden is dit echter onmogelijk. Woont dus de triduumavonden bij. Daar wordt u dui delijk gemaakt wat eigenlijk „Roomsch sporter zijn" beteekent. En bestaat et mooier gelegenheid dit voornemen te ma ken dan in dezen Kersttijd? Supporters, die het tweede elftal op 2en Kerstdag naar Alphen willen vergezellen (per autobus) kunnen zich opgeven bij den heer W. Visser, Heerengraeht 40, hoek Groenesteeg. Slechts een beperkt aantal m is nog over. OEFENWEDSTRIJD NED. ELFTAL. Tegen D. F. C. (Praag). Het voorloopig Nederlandseh elftal speelt op Woensdag 11 Januari op 't veld van Sparta te Rotterdam een oefenwed strijd tegen D. F. C. uit Praag. AUTOMOBILISME DE PLAATSING EN INRICHTING DER NIEUWE BORDEN. Door den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, is een adres aan den Mi nister van Waterstaat gericht, waarin ge zegd wordt: dat adressant heeft kennis genomen van de beschikking dd. 9 December 1932, dienende tot wijziging van art. 3 der Mo tor- en Rijwielbeschikking van 29 Augus tus 1927; dat de ondervinding heeft geleerd, dat bij een zeer groot aantal auto's tegen een plaatsing van de letter op het nummer bord in het midden hiervan, zooals deze was aangegeven op de als voorbeeld bij laatstbedoelde beschikking gegeven tee- kening, ernstige practische bezwaren be stonden. omdat er meestal onder het stop licht geen plaats is voor een bord van de hiervoor vereischte hoogte en nog veel minder voor een daarbij te plaatsen N.L.- plaat; dat een zeer groot aantal houders van den, zooals die algemeen gebruikelijk is geworden, nl. in den linkerbovenhoek uit politioneel oogpunt geen enkel bezwaar kan bestaan, omdat het zeer goed moge lijk is de letter door zijwaartsche bestra ling vanuit het achterlicht behoorlijk te verlichten; dat thans echter bij genoemde beschik king het bestaande voorschrift niet in overeenstemming is gebracht met de eischen der practijk, doch integendeel wordt geëischt, dat op gTond van theore tische bezwaren aan de practijk geweld wordt aangedaan; dat een zeer eroot aantal houders van auto's door bedoelde beschikking op kos ten zullen worden gejaagd teneinde te kunnen voldoen aan de thans gestelde eischen, welke nóch in het belang van de verkeersveiligheid nóch voor de politio neele opsporing nuttig effect kunnen heb ben. Redenen waarom de A. N. W. B. den Minister in overweging geeft deze Beschik king alsnog zoodanig te willen wijzigen dat daardoor aan het autoverkeer geen volmaakt onnoodige lasten worden opge legd. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE DORTMUND. Reeds 9 koppels gecontrac- toerd. Vier Hollanders van de partij. Van 0 tot 12 Januari a,s. vindt in de Westphalenhalle te Dortmund, een Ze«- daagsche wielerwedstrijd plaats, waarvoor reeds negen koppels gecontracteerd zijn. Met eenige rijders voert men nog onder handelingen. Reeds nemen vier Holland- sohe renners definitief deel, nl. Pijnenburg Braspenning, Wals en Vroomen. Uit Ame rika komen voorts de Canadees Peden, winnaar van de eenige Zesdaagsohe van dit jaar in Amerika, en Stuebeeke, even eens een zeer sterke Amerikaansche ren ner. Verder zijn reeds de Duitschers Rauseh Huertgen en de Franschen Broccardo Guirabretifere gecontracteerd. De negen koppels zijn: Braspenning- Wals, Gocbel—Pijnenburg, Rieger—V roo- men, TietzSchenk, SongeCieszinslci, RausohHuertgen* V opelKorsmeior, PedenStuebeeke, BroccardoGuimbre- tière. NEDERLANDSCHE RENNERS IN HET BUITENLAND. Te Breslau wordt in den nacht van Zondag op Maandag a.s. (Nacht van eer sten op tweeden Kerstdag) een 8 uurs-kop- pelwedstrijd gehouden, waarin o.m. star ten: Braspenning—van der Heijden, Tietz Rieger, ThierbaehSiegel, Dinale— Bres- ciani, Preuss—Resiger. Te Gent vindt een koppel wedstrijd plaats met o.m. de volgende koppepls: Pijnenburg—Wals, BuysseBilliet, Char- lierDeneef, RausehHuertgen, welke wedstrijd op eersten Korstdag plaats vindt. Te Frankfurt rijden op tweeden Kerst dag o.m. PijnenburgGoebel, VopelKors meijer, SchoenBusehenhagen. Wielerwedstrijden worden voorts nog te Parijs, Bazel en Dortmund gehouden. SCHERMEN MILITAIREN- EN STUDENTEN SCHERMBOND. K. M. A. I wint den équipewedstrijd op sabel. Voor den équipewedstrijd op sabel had den zich aangemeld: -K. M. A. I en II, Adelborsten I en II, Leiden I en II. Iedere équipe bestond uit drie scher mers, die om vier touchés trokken. De drie vereenigingen verschermden in de eerste serie onderling haar partijen. De uitslag hiervan was als volgt: le serie K. M. A. I wint van TI met 8 gewonnen partijen, 35 gegeven en 14 ont vangen treffers; Leiden I wint van II met 8—12—34; Adelborsten I wint van II met 6—24—30. Het verloop der wedstrijden in de vol gende serios was: 2e serie: Adelborsten I wint van K. M. A. II met 5—24—32; K. M. A. I wint van Adelborsten II unet 8—1735; Adelbor sten II wint van Leiden II met 625—27 3e serie: K. M. A. II wint van Leiden I met 718—30; Adelborsten I wint van Leidon II mot 6—25—30; K. M. A. I wint van Leiden I met S1035. Door het te elfder ure verschijnen van Olympia kwamen de series te vervallen. Wij geven daarom de uitslagen naar volg orde: Olympia verliest van Leiden II met 4 2923; Leiden I wint van Adelborsten II met 6—19—30; K. M. A. wint van Leiden II met 7—17—34; Adelborsten I wint van Olympia met 71933. Op dit oogenblik verloor Leiden II van K. M. A. II met 2—30—19; Olympia ver liest met 2—34—16; Adelborsten I wint van Leiden I met 823—35; Adelborsten II wint van K. M. A. II met 52324; Olympia verliest van Leiden I met 429 —23. Hierna schermden de eerste équipes van de K. M. A. en de Adelborsten, waarbij het niet aan spanning ontbrak. Nadat de Adelborsten de beide eerste partijen had den gewonnen, werd het 32 voor" de K. M. A-, toen 3—3, gevolgd door een over winning van de K. M. A., waarna Deibei den) stand op 44 bracht. De Laatste par tij tusschen Nix en Snaauw moest'de be slissing brengen. Na groote spanning bracht Nix, na een stand 33, de beslis sende touché toe, waardoor de K. M. A. tenslotte won met 5—2030 en daarmede den équipe-wed strijd. Het winnende équi pe bestond uit H, en J. A. Treffers en Nix Bijna tegelijkertijd won K. M. A. II van Olympia met 81933, waardoor de ca detten zich in elk geval van de derde plaats verzekerden. De laatste match van den middag ging tusschen Olympia en Adelborsten II, wel ke door de laatste werd gewonnen met 9 16—36. De eindstand luidt: gew. w. gew. p. ontv. tr. geg. K. M. A. I 6 43 100 203 K. I. M. I 1 5 36 146 186 K. M. A. II 3 31 147 154 K. I. M. II 3 27 1 59 117 Arena I 3 23 154 144 Arena II 1 16 178 127 Olympia 0 13 194 117 Heden worden de personeele wedstrij den sabel ver8ohermd. ZWEMMEN ARNE BORG WORDT ZWEMLEERAAR De wereldberoemde zwemmer Arne Borg, die onlangs van zijn mislukte de- monstraticrei3 terugkeerde, is thans door de stad Göteborg als gemeentelijk zwem- leeraar aangesteld. UIT DE OMGEVING SASSENHEIM. St. Deus Dedit Gisteravond verga derde de R. K. Landarbeidersbond St. Deus Dedit in het K. S. A.-gebouw. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter onzen ontslapen herder, Pastoor Thus. Voor zijn zielerust werd een gebed ge stort. Vervolgens wees do voorzitter erop, dat de tijdsomstandigheden nog srtceds als een zware last op de schouders der arbei ders rusten. Spr. verzocht de leden dezen last met moed te dragen en vertrouwen te stellen in de Voorzienigheid. De notulen werden voorgelezen en vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat door de geza menlijke organisetiebesturen een Confe rentie met B. en W. is bijgewoond, waar bij gesproken is over prijsverlaging van gas, water en electriciteit. Het rosultaafc van deze besprekingen is, het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheden De uitkeering kindertoeslag zal plaats hebben op Vrijdag 23 Dcc. Ook dc werk- loozen, losse arbeiders, welke 3 maanden bij een patroon hebben gewerkt, komen voor toeslag in aanmerking. Een keurig jaarverslag ontüokto een applaus. De inkomsten der afdeeling hebben bo dragen 17.134.78. De uitgaven, waaronder 10.578.80 werklooaenuitkeering bedroe gen 16.916.41, een voordeelig saldo dua van 218.37. De voorzitter heeft respect) voor den ijver van den penningmeester. In de controle-oommissie werden benoemd de heeron Brnun en Jer. v. Nobolon. Do begrooting 1933 dor afd. werd inclu sief een te ramen saldo van 142.60, slui tend op een bedrag van 877.00. Voorgesteld werd de belooning van den penningmeester, welke 100 bedraagt, to verhoogen. De penningmeester vond het voorstel symnhatiek, maar wcnscht geen verhooging. Wol vroeg de penningmees- Ier een royale medewerking der leden bij het teekenen op de wcrkloozen staat. Als afgevaardigden voor den Bondsraad op 27 en 28 Doe. werden gekozen de heeren Jac. Zandvliet en A. Elsccest. Do behan deling beschrijvingsbrief liep vlok van stapel. De meeste pracadviez.cn werden onderschreven. Bestuursverkiezing. Bij enkele candidaatstelling werden herko zen de heeren M. Beijk, G. Langeveld, eveneens in do vacature Jac. Kipping, S. Knegt. Met 129 stemmen werd do aftre dend voorzitter herkozen. Allen bedankten voor het vertrouwen. Na een geanimeerde rondvraag volgde sluiting en verloting zonder nieten. Allo aanwezige leden wonnen 2 pond carbona^ de. Aanwezig waren 170 leden. Retraitewerk H. Theresia. Ondorl groote belangstelling hield gisteravond do retraiteverecniging afd. vrouwen een flink bezochte vergadering in het K. 8. A.-gebouw. De Presidente, Mej. v. d. Eist Wassenaar, opende deze bijeenkomst, en. sprak haar Voldoening uit over de groote opkomst. Voor de zielerust van den over leden Pastoor werd een gebed gestort. Do notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Vervolgens werd het jaarverslag uitge bracht door de secretaresse, waaruit bleek dat de vereeniging 170 leden, 29 donateurs telt, en dat in het afgeloopen jaar 40 kaarten verloot zijn. Vervolgens word een overzicht gegeven van het retraitewerk, waarvoor door de presidente een dank woord werd uitgesproken. Hierna volgde verslag van de penning- mee8teresse, welke functie thans wordt waargenomen door mej. Knapen, wegens bodanken van mevr. Baderv. Ruiten. De inkomsten en uitgaven zijn beraamd op 1589.22, hot kassaldo is 159.00. Bij monde van de presidente werd een dank woord gesproken voor het financieel be- leid. Hierna verkreeg de spreker van de zen avond, rector Lourijssen uit Noordwij- kerhout, het woord, die een rede hield over do retraite. Spr. schetste in korte trekken het ontstaan en het doel der re traite. Vervolgens geeft spreker een uiteenzet ting hce gemakkelijk men kan komen tot een retraite. Zoowel voor man als vrouw, voor jongeling als meisje is een retraite onmisbjiar. Zelfheiliging is eon der schoon ste daden, welke iemand kan verrichten en dat vindt men in de retraite. Voor de duidelijke uiteenzetting en. het propagandistisch woord werd den rector dank gebracht met den wensch, dat velen aan den oproep gehoor zullen geven. Vervolgens werd aan do dames een grar- tis kop koffie verschaft. Ook een stukje muziek werd ten gehoore gebracht. Voorts werd overgegaan tot verloting van 30 re- traitekaarten, welke aan do resp. win naars worden overhandigd. Na de gebrui kelijke rondvraag, werd nog een gratis verloting gehouden van diverse levens middelen. Hierna sluiting dezer gezellige vergadering. Vrouwenbond. Do kleeren wolko Za terdag en Zondag waren tentoongesteld, bijna GOO stuks', zijn dezer dagen onder 80 gezinnen verdeeld en thuisbezorgd. VOORSCHOTEN. Hoog bezoek. Donderdagmiddag, on geveer half vijf, heeft Z. K. II. Prins Hen drik, Voorzitter van het Ncderlandscho Roode Kruis, vergezeld van Kolonel H. J. Schmidt, Thesaurier, een bezoek gebracht ten huizo van den hoer Jhr. Mr. R. Sand- berg van Boelcns en mevrouw Sandberg van Boelens—Baroniu-«e van Iltersum, PapeLaan, alhier. Het was reeds over zes sen toon Z. K. H. Prins Hendrik woder- om por auto naar -

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7