VRIJDAG 23 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Ro-entuin. Tot de nieuwe aantrekke lijkheden, die Baskocp binnenkort rijk zr.l zijn, behoort o.a. een tamelijk uitgebreide rozerJt,"*i, wat met het oog op do b^ang- r..I.heid van dp rozenouHuur zeker riet misplaatst is. Niet alleen voor de leeken en vreemdelingen zal deze tuin een plaats van genot en studie kunnen zijn, doch oou voor vele kweekers, die nog weinig ge'evenheid gehad hebben den groei en verdere ontwikkeling hunner producten gade te slaan. De rozent.in zal gunstie gelegen zijn aan den sooorweg in de nabiiheid van het station. Volgens de teekening, die is ont worpen door den hoer Doorenbos, direc teur der plantsoenen in Den Haag, komt m het midden een groot langwerpig gras perk, waarlangs aan den rand een reeks rozenperken komt, afgewisseld met si m- rozen. 1 - u -:t°nzi"de 'komt, te?en een hulsthaag eveneens een reeks rozenoerken, onderbroken door z g. kooien, begroeid met klimrozen. De achtergrond wordt gevormd door een groote pergola van klimrozen, waarmede ook de toeeangen worden afgemaakt. Voor de keuze der variëteiten, alsmede voor de grondbewerking gevraagd en verkregen van de afd. Rozencommissie der Ver. Boom- en Plartenbeurs. welke hiervoor als commissie van advies officieel ten ge meentehuize door den burgemeester werd geïnstalleerd. Deze oommissie heeft zich bij de keuze der te planten soorten niet in de eerste plaats laten leiden door den wensch. om vooral het nieuwste en het mooiste, maar om, naar haar oordeel en ondervinding, het beste voor de beplan ting te kiezen. Rondom het Rosarium i9 nog een strook gronds gelegen, welke als park zal worden beplant. Waar nu de ont worpen teekening voor het Rosarium geen gelegenheid bood om bepaalde groepen van variëteiten en botanische soorten tot hun recht to laten komen, daar deze zich niet voor opsluiting in een park leenen, is op verzoek der commissie door den betrokken wethouder toegestaan dat aan zulke rozen in het omringende park een plaats worde ingeruimd. Behalve sommige bekende soor ten en variëteiten zullen hier een aantal oude en weinig bekende, niettemin zeer mooie soorten een plaats vinden, waaron der er zijn, die reeds eeuwen geleden wer den gekweekt. Onder de z.g botanische soorten zijn de meeste niet alleen belang wekkend tijdens den bloei, maar vooral ook in den herfst, wanneer ze getooid zijn met prachtige bottels, in allerlei vorm en kleur. Wanneer de opzet mag slagen, zal Bos koop^ hiermede een prachtig oord van ver- poozing rijk zijn. Zang' en muziekuitvoering Gisteravond gaf de zangvereneiging „Sursum Croda" in de slechts matig bezette Geref. Kerk een zang uitvoering. Burgemeester Colijn opende deze avond met een hartelijk welkom, en sprak zijn vreugde uit, dat het bestuur der zangvereeni- ging de opbrengst ten bate van het Crisis comité had aangeboden. De verschilende zangnummers werden keurig en met smaak uitgevoerd, evenals de orgelnum- mersl Mevr. T. Verduynvan der Steen, uit Den Haag zong Gethsémané van J. S. Bach, en de Heer is mijn Herder, van Ant. Dvorak. Met haar fraaie stem wist zij de aanwezigen mee te voeren, hetwelk de ademlooze stilte in het kerkgebouw bewees. Burgemeester Colijn sloot dezen avond met een woord van dank aan alen die hadden me degewerkt tot het wélslagen van^dezen avonda Film Herwonnen Levenskracht. Woensdag dag 11 Januari zal het plaatselijk comité van Herwonen Levenskracht" een film- en pro- paganda-avond geven. Vertoond zal worden het filmwerk „Berg en Bosch" in 5 acten. De toe gang zal geheel vrij worden gesteld, zoodat een ieder in de gelegenheid' zal zijn dezen avond bij te wonen. Kiesvereeniging. Woensdagavond hield de R.K. Kiesvereenigng haar jaarvergadering io het vereenigingsgebouw. De voorz., de heer Th. Houdijk, opende deze vergadering en heette de aanwezigen welkom. De secretaris las hierna de notulen der vo rige vergadering voor, welke onveranderd wer den vastgesteld. De penningmeester bracht ver slag uit van den financieelen -stand. Aan in komsten in 1932 ontvangen (hierbij gerekend het batig saldo van verleden jaar.) 300.86'4, uitgaven f 116.49, zoodat er dit jaar een batig saldo is van 184.37 J-L De voorz. dankt den penningmeester voor zijn financieel beleid. De voorz. deelt mede. van mevr. Pannebakker de Jong bericht te hebben ontvangen, dat zij als bestuurslid van de Kiesvereeniging bedankt Deze ontstane vacature werd aangevuld door den heer Chr. v. Koppen. Door den secretaris werd hierna het jaar verslag uitgebracht. Blijkens dit verslag telt de Kiesvereeniging thans 570 leden (vorirf iaar 577). Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Aftredend waren de heeren Boekraad. Adr. Pannebakker en v. d. Staak. De heer van Lint meet dat het beter is, dat er geen raadsleden in het bestuur zitting hebben. De voorz. ant woordt hierop, dat het reglement hierin niet voorziet. De aftredende bestuursleden wer den herkozen. Vervolgens was aan de orde het kiezen van een afgevaardigde en een plaatsvervangend lid. Gekozen werdde heer P. L. Binken als afge vaardigde en als plaatsverv. de heer A. Brand Pz. Bij de thans aan de orde zijnde candidaat- stelling, deele de voorz. mede, dat de eerste zetel een omschreven zetel is, dus dat de candidaat aan de gestelde eischen moet vol doen. De 2 overige zetels zijn vrije. Spr. meent, dat het overweging verdient de om schreven zetel toe te wijzen aan den heer Loerakker. Wat betreft de twee vrije zetels meent de heer H. Mathot, dat de heer Kampschöer zeker voor de eerste in aanmerking moet komen. De heer van Koppen wil den tweeden zetel aan den heer Bulten toewijzen. De voorz. meent, dat een persoon als minister Verschuur niet over het hoofd mag worden gezien. De ver gadering stemt hierbij in, zoodat na eenigc dis- GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN De voorz. opent do vergadering met ge bed. De notulen tan de vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vast gesteld. De voorz. doet mededeeling van de in gekomen stukken. De voorz. deelt mode, dat van Ged. Sta- ten i9 ingekomen het door de Kroon goed gekeurde besluit houdende een tijdelijke korting van 5 pet. on de wedden van B., S. en O. en op de wedden der wethouders en op die van de voste ambtenaren van den burgerlijken stand. B. en W. zullen thans een voorstel tot verlaging van de salarissen der overige ambtenaren bij de diverse bonden om ad vies inzenden. T.z.t. zal dan het definitieve Raadsbesluit worden genomen. Tot lid en wn. pl.verv. van den heer J. A. Bernard lid van het Dagelijksch Be stuur van de waterleiding „De Drie Ge meenten" worden benoemd de heeren P. Rietdijk en H. J Visser en tot nlaatsv. van den heer J. van Dam reso. de heeren J. de Rijk en H Heenk. Deze heeren allen leden van den Raad nemen hunne benoeming aan. Voorstel van B. en W. aan den heer A. van Poelgeest over 1932 een reductie te verleenen van 35 net. op de pachtsom dei gemeentelijke rietlanden. Besloten wordt in 1933 de onderhoudswerken geheel vooi rekeninv der gemeente te nemen en daar mede enkele werkloozen te belasten die goed baggeren kunnen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot vastste'ling van een verordening rege lende de genees-, heel- en verloslcundiee armenverzorging. Tevens wordt vastgesteld een instructie voor deq arts belast met de armenpractiik. Op voorstel van en W. wordt de heei D. rouwer, architect te Alphen aan den Rrn. te"en een door hem vastgesteld ta rief tijdelijk belast met het verleenen van deskundig advies inzake te verleenen bouwvergunningen en het maken van eventveele ontwerpen. De Ra"d kan zich geheel met het vooi- stel van B. en W. vereeniven. Öp voorstei van B. en W. wordt een bedrag beschik baar gesteld van ƒ500 voor een ti'delijk ambtenaar ter gemeente-secretarie. B. ew \V. hebben wel is waar geschroomd om met een voorstel te komen de overstelpende drukte eischt het echter. Avond aan avond hebben de burgemees ter en de ambtenaar ter secretarie ge- we-kt Er is echter geen doorkomen mee» aan. De heer Visser zegt. dat het hem geenszins verwondert dat B. en W. met dit voorstel komen. De heer Koot stemt vol komen met den heer Visser in. In behandeling komt een schrijven van Ged. Staten naar aanleiding van de be grooting dienst 1933. Ged. Staten vragen mede to doelen, waarom de posten ondei- steuning en ondersteuning aan werkloozen tot op 3000 en ƒ9330 uitgetrokken zijn. B. en Wij deelen mede, dat er thans meer ge organiseerde arbeiders zijn. Op voorstel van van B. en W. wordt besloten de uitge trokken posten te handhaven. Gel. Staten meenen, dat do subsidie van het Rijk op 25 pet, te hoog moet worden geacht gezien de lage belastingen in dezt, gemeente. De voorz. zegt, dat 25 pet. de laagste subsidie is die het Rijk geeft, Do post in inkomst wordt dan op het geraamde be drag gehandhaafd. De belastingen. De voorzitter deelt mede, dat B. ep W. gemeend hebben de opcenten op de per- soneele belasting 1933 op te moeten voe ren van 70 op 90 terwijl voor het belasting- aar 1933—1934 40 opcenten zullen moeten worden geheven op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting. B. en W. vonden het jammer met dezo voorstellen te moeten komen. De finan ciën der gemeente mogen echter niet in gevaar worden gebracht. De betrekkelijke verordeningen worden dan overeenkomstig het voorstel van B. en W. vastgesteld. Vastgesteld wordt nog een Raadsbesluit tot wijzigingen van de begrootingen dienst 1932 en 1933 zulks in verband met de ge nomen besluiten. Op voorstel van B. en W. wordt aai. het plaatselijk crisis-comité B. de ver- eischte sulJsidie verleend berekend naai het aantal op 29 October ingeschreven werkloozen. Vastgesteld worden nog een tweetal be sluiten beoalende de huur voor de wonin gen van P. J. Horsman en C. J. Klaren. De heer Rietdijk vraagt nog enkele in lichtingen omtrent de Kerstgave aan de werkloozen. De voorz. deelt mede, dat B. en W gemeend hebben niet met een voor stel te moeten komen, aangezien de mees te werkloozen en in ieder geval zij, die het meeste gebrek hebben straks nog een aai- dig doucourt'e te wachten hebben. De voorzitter deelt mede dat getrachl zal worden de gewone en de extra-betaling nog op Zr terdag voor Kerstmis te doen plaats hebben. Daarna sluiting. cussie de candidatenlijst werd vastgesteld. De omschreven zetel werd toegewezen aan den beer Loerakker. Voor de vrije zetels wer den aangewezen de heeren Bulten, Verschuur en Keestra. Na de rondvraag sloot de voorz. deze ver gadering met den chr. groet BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Woensdagmiddag vergaderde de Raad onzer gemeente. Alleen de heer Oldemans was afwezig. Na de gebruikelijke, opening werd de heer Jongeneel in de gelegenheid gesteld om vragen te ste.len over gemeentewerken. Onder de ingekomen stukken bevond zich het bericht van Ged. Staten dat thans op de salarissen van Burgemeesters, Secr. enz. een korting wordt voorgesteld van 5%. Dit bericht werd voor kennisgeving aangeno men. Verzoeken waren ingediend om aanvul- lingssteun aan georganiseerde werkloozen, die uit hun kassen lagere uitkeeringen krij gen dan uit de Rijksregeling. Voorts om den norm voor de huurtoesla- gen te verlagen tot 2.50, en een toes.ag van 1.voor vakvereenigingscontributie en verhooging van de steunbedragen tot 9.- en 10.—. Voorts een verzoek van de Midden- standsvereeniging om gedurende den zo mertijd het sluitingsuur te bepalen op 9 uur. De electriciteitstarieven. Overigens werden enkele administratie ven genomen, waarna het belangrijkste punt der agenda: de wijziging der elec triciteitstarieven aan de orde kwam. Da voorstellen van B. en W. behelsden feite ijk niets van eenige beteekems. Het ging lou ter om een duidelijker redactie, gepaard met een zeer geringe verlaging van het of- ficieele tarief, dat echter door een fout in de toepassing -reeds verlaagd was. Belang rijk werd de behandeling door een voorstel van den heer v. d Poll tot instelling van een vastrechttarief Deze heer had dit voor stel gebracht in do lichtcommissie, doch daar geen steun kunnen vinden. Als min derheid diende hij nu het voorstel in den Raad in, wat aanledig gaf tot een discussie over de vraag of het een voorstel was of een ingekomen stuk. De voorzitter beweer de het laatste, de voorsteller het eerste. De moeilijkheid was dat door het onmid- delijk opeenvolgend vergaderen van de Lichtcommissie en B. en W. geen rapport was uitgebracht, zoodat ook geen minder- heidsvoorstel was ingediend. De zaak werd tenslotte opge.ost door het opnieuw indie nen van het voorstel met steun van den heer Beijen. Daarmee was het echter nog niet aangenomen.- De wethouder v. d. Marei bleek wel te voelen voor het idee, maar moest niets van het voorstel hebben. De grondslag van een vastrechttarief vond hij onjuist, liever re kende hij met stroom verleden. Waar de voorste.Ier zijn eigen voorstel weer had ge amendeerd om te verhinderen dat iemand meer zou moeten betalen dan hij thans be taalt. meende cfe wethouder dat de finan cieels basis totaal was weggenomen. De voorzitter had als hoofdbezwaar dat het voorstel niet was voorbereid, waardoor het voor veel verbruikers nadeelig zal wor den. Hij adviseert intrekking en nadere bespreking in de lichtcommissie. De heer Beijen is het daarmee eens. Óok de heer Jongeneel, die intusschen dankbaar is voor een poging om de tarie ven te veranderen. Hij wil echter de toe zegging hebben dat in den loop van het a.s. jaar een uitgewerkt voorstel van de lichtcommissie komt. De heer Boer is er tegen, omdat alle boerenbedrijven er schade van hebben zul len. De voorsteller zelf verdedigt zijn voorstel met de argumentatie dat er naar gestreefd moet worden om het stroomverbruik op te voeren, nu vrijwel alle perceelen zijn aan gesloten en dus van verdere uitbreiding niet veel meer komen zal. Inzonderheid wijst hij op de belangen van de winkeliers, die veel meer licht moeten kunnen branden, maar dat nu om de hooge tarieven niet kunnen. Overigens is hij blij voor de waar deering, die de idee vastrechttarief heeft gekregen. Hij kan ermee accoord gaan dat het voorstel naar de lichtcommissie gaat en daar opnieuw wordt bezien. De Raad wil echter liever een geheel nieuw plan zien, waarop de voorsteller eenvoudig zijn voorstel intrekt en genoegen neemt met de verklaring van den voorzit ter dier commissie, weth. v. d. Marei, dat er alle reden voor is om m die richting te gaan werken. Ter ondersteuning van het voorstel wa ren adressen ingekomen van de beide Mid- denstandsvereenigingen en de S.D.A.P. Behalve dit voorstel waren enkele voor stellen van de lichtcommissie als geheel in gekomen, die bedoelden enkele begrippen in het tarief te verduidelijken. Zoo b.v. de uitdrukking „De Directie". De commissie stelde voor de directie te doen bestaan uit de administrateur en de chef-monteur, maar kwam daardoor in conflict met de beheers- verordening, die het beheer opdraagl aan B. en W. De voorsteken, waarover lang ge sproken werd, konden dus niet in behande ling komen. Als eenigo resultaat werd be reikt, dat op voorstel van den heer Jonge neel besloten werd overal de uitdrukking „Do Directie" te veranderen in „B. en W.;' Ten slotte werd zonder eenige discussie de eigenlijke wijziging van het tarief goed gekeurd. Tot commissie van toezicht op de werk'oosheidszorg werden benoemd de hee ren L. Hortensius, voorzitter; A. Breek- land, J. L. Spreij, M. van Vliet, G. van Kilsdonk, T. Zaal en W. G. den NeyseL De heer Jongeneel protesteert tegen de verplaatsing van het steenen urinoir op de nieuwe Markt en de opname daarvan in het bestek der gemeentewerken, zonder dat de Raad daarin gekend is. De voorzitter zegt, dat deze zaak behoort tot de bevoegdheid van B. en W. Een afkeurende motie wordt niet gesteund. Gem. slachthuis. Gedurende de maand November zijn in het gemeentelijk slachthuis alhier geslacht: 80 koeien, 1 paard, 64 varkens, 131 graskalveren, 1369 nuchtere kalveren, 97 schapen en geiten en 142 huisslachtingen. Bouwvergunning. Door B en W. is aan K. Mulckhijse vergunning verleend tot den bouw van een woonhuis voor rekening van D. Verboom en aan M. van Vliet tot den bouw van een woonhuis voor rekening van H. Göbel Geboren: Maartje d. van A. Zuidam en M. C. Sepert Pieter z. van J. den Hollan der en J. W. van der Horst Rebertus z. van D .van Vreedendaal en A. Uithol. Gevestigd. A. Batelaan, van Zeist A. H. Hagendorff van Zwammerdam C. Noordhoek van Oegstgeest C, P. Knikman van De Bilt J. Koetsier van Kamerik J. C. de Vlieg van Alphen aan den Rijn Wed. G. Kruijt van Alphen aan den Rijn D. G. van Eijk van Rietveld G. Visser van Al phen aan den Rijn P. Baas en gezin van Zwammerdam C. P. M. Huisman en gezin van Zegveld J. L. Bouthoorn van Barwouts- waarder W. E. Jacobi van Leiden J. W. Flux, en gezin van Waddingxveen T. Dom burg van Zwammerdam - A. Scheer van Delft C. M. Groep van Rosmalen W. Blonk en van Curacao. Vertrokken: \V. de Vlieg naar Amster dam G. M. van Eijk naar Stompwijk J. Boef, schipper naar Amsterdam J. W. van Bruramen naar Alpen aan den Rijn H. van der Vliet naar Reeuwijk E. Voordouw naar Zwammerdam Ch. Wollinsky naar Gouda P. Buitelaar naar Zwammerdam J. Wester- houd en gezin naar Zwammerdam N. J. Potuijt naar Papekop J. M. van Velzen naar Nieuwer-Arastel J. Maaskant naar N.-O.I. J. M. Voordouw naar Zwammerdam S. Vink naar Waarder C. Schouten naar Waarder. HAZERSWOUDE Ongeval. Gisteren kreeg de fabrieks arbeider L. v. d. V. op de Kleiwarenfabriek „Nieuw Werklust" bij het lossen van eon ?chip steenkolen, een stuk van deze kolen op bet hoofd, met gevolg, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Na medisch onderzoek constateerde de dokter een lichte hersenschudidng, zoodat de ar beider enkele dagen rust moet houden. Bouwvergunning. Aan de hoeren J. L. van Bonnekom, metselaar, en B. P. Boers, timmerman, is vergunning verleend tot hel bouwen van een broodbakkerij met win kelhuis voor rekening van mej. wed. J. M. Uljee, daar deze al reeds jaren bestaande zaak met het oog op de verbreeding van den Rijkstraatweg zal moeten verdwijnen. Geboren: Maria Catharina d. van Adr. J. Boers en L. M. Otten Anna Maria d. van J van Ommering en A. H. van der Loo Al- bertus Johannes z, van E. A. Pennings en A. E. Bisschop Johanna Adriana d. van P van Veen en T. Cok Petronella Agatha d. van G. Th. D. van Niekerk en C. Boeren. Overleden: Hendrik Muller 73 j. Di- na Adriana Muller 62 j. Levenl. aangegeven kind van A. P. Starreveld en A. de Jager. ZEVENHOVEN. KRO.-film. Op Woensdag 4 Januari wordt in het bondsgebouw de KRO.-film vertoond. Kindervoorstelling 3 uur, entrée f 0.10, avond voorstelling 7 uur, entrée 0.50. ACADEMIEN1EUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen Indisch recht de heer Joesoef Adiwinata, Leiden; doctoraa.-examen Arische letteren de heeren D. Friedmann, Amsterdam cn B. C. Shastri Lahore (Panjab); doctoraal-examen geneeskunde de heeren F. D. Carels, Den Haag; G. Werkman, Boskoop en D. E. van Devivere, Lei den. Bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerd heid op proefschrift getiteld: „De zooge naamde ontvoogding van het in andsch be stuur", de heer J. M. Pieters, geboren te Vlaardingen. doctoraal-examen rechtsgeleerdheid rnej. E. A. Segbocr, Den Haag en de heer W. M. Gunning, Bloemendaal; Econom. doctoraal-examen Indologie de heer P. H. Angenent, Scheveningen; Artg-examen le gedeelte Mevr. A. M. O. Ttappard-Noordhock Hegt, Den Haag en de heeren R. Sartono Kertopati, Leiden en J. J. A. M. Pijnacker, Den Haag. Bevorderd zijn tot Arts mej. E. O. Hoo- gendoorn, Giesendam en de heeren H. A. G. M. Walenkamp, Warmond en J. H. W. Berkeljon, Den Haag. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 Dee. Vee. Aa'nvoer: 390 runderen, 128 kalveren, 272 schapen, 249 varkens, 508 biggen, 7 paarden, 4 velilens en 7 bokken en geiten. Prijzen: 7 stieren 85200, 105 kalf- en melkkoeien 140 190, hadel Btug; 119 varekoeien 85225, handel matig; 1-59 vette ossen en koeien 110220, schoon aan de haak 2 1660 cent, handel matig; .27 graskalveren 30 40, handel stug; 19 vette kalveren 2540 schoon aan de haak 35100 cent; en 82 nuchtere kalveren 58, handel matig; 222 vette schapen 10—15 en 50 weide- schapen 811; 249 mestvarkens 719 handel zeer matig; 508 biggen 35 han del zeer matig; 7 paarden 90—200, 4 veulens 6580, 7 bokken en geiten f 37 Kaas. Aangevoerd 73 partijen Goud- sche kaas 64 partijen, Leidsche 9 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas 2831, 2e soort 2527, le soort Leidsche kaas 2527 en 2e soort 22 24 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. LEEUWARDEN, 23 Dce. Vee. 52 enter stieren 80140, 50 Twenter 140200 p. stuk; 370 vette koeien 80185, 3252 cent per kg; 501 melk- en kalfkoeien 70 200; 155 pinken 4590; 14 vette kalve ren 1540, 422 graskalveren 16—55, 193 nuchtere kalveren 25, 340 vette schapen 816, 46 weideschapen 7 12, 290 lammeren 49, 608 vette var kens 1865, 2530 cent per kg.; 25 magere varkens 1035 en 166 kléine big gen 48 per stuk; 10 bokken en geiten, 11 paarden, 42 ossen, Totaal aanvoer 3295 stuks. Kaas. Sleutelkaas 2528, Gouda- kaas 2326, Edammerkaas 1730, Aan voer 15362 kg. Boter. Mijnboter 1.51—1.35—1.09 en Veilingboter 1.301.27 por kg. Aanvoer 18 derde, twaalf zesde en 1 fcwaalfdo vaten Oommissie 73 cent. ALKMAAR, 23 Dec. Kaas. Aangevoerd 61 stapeTs, zijnde 78.000 kg. Fabriekskaai klcino 25.Fabriekskaas oommissie 23.50, Fabriekskaas middelbare 22.50, Boerenkaas kleine 24, Boerenkaas com missie 27.""per 50 kg. Handel matig. TER AAR, 22 Dec. Centrale Veiling. SU 0.401.70, Vellen per kist 712 cent Spruiten 4.60—10.00, kroten 0.90—1.00, groenokool 1.30—1.70, prei 1.10, andij vie 1.20, spinazie per kist 31 cent, boe- rekool 23 cent. blcemkool 7—11 cent WOU BRUG GE, 22 Doe. EierenvCiling. Aanvoer 1170 stuks. Prijzen: kippeneieren 5,005.60, eendeneieren 4.204.70 per 100 stuks. Il-oter 1.401.46 per kg. ZOETERMEER—ZEGWAART, 21 Dec. Eierenveiüng. Aangevoerd 4000 stuks. Prijzen: kippeneieren 4.505.75 en een deneieren 3.751.^5 per 100 stuks. AARLANDERVEEN, 22 Doe. Eierenvei- ling. Prijzen: kippeneioren 3.60—5.00 en eendeneieren 3.0O—3.00 per 100 6tuks. boter 7072 cent cn kaaa 1020 cent per pond. LISSE, 21 Dec. Veiüng H. B. C. Gladiolen Brilliant 12-op 0.95, 10'12 0.65; Orange Blossom 12-op 2.10 2.25, 1012 1.40; Norma 12-op 1.00, 10—12 0.70; Golden West 12-op 0.95; Red Emperor 1.—, 10—12 0.65, 8—10 0.30; Ph. Triump 12-op 1.80, KV-12 1.05; Roi Soleil 14-op 2.35, 12-op 1,75 1012 1.Gladness 12-op 3.00, 1012 1.50; Pink Perfection 14-op 1.10, 12-op 0.95, 10-12 0.65; Pr. of Wales 10—12 0.65; White Giant 12-op 0.90, 1012 f, 0.60; Chris 12-op 1.00, 10—12 0.65; ^Yallow Hammer 14-op 1.70, 12-op 1.45 Hermione 12-op 1.15, 1012 0.85; Ener gie 14-op 1.25, 12-op 1.00, 10—12 0.65; Catharina 12-op 1.35, 1012 0.90; Ci- tronella 12-op 1.10, 10—12 0.70; Scar let Cardinal 12-op 1.20, 1012 0.75; S—10 0.30; Elect ra 12-op 1.00; Flam. Sword 14-op 1.45, 12-op 0.95—1.10, 10— 12 0.65—0.80, 8—10 0.30; Brensohlyen- sis 12-op 1.00—1.20, 10—12 0.70, 8—10 J 0.— Ilalley 12-op 0.95, 10—12 0.70, 8—10 0.35; Salmon Beauty 12-op 1.85, 1012 0.95, 810 0.55; Orange Bril liant 12-op 1.35, 10—12 0.75—0.85; Bar. van Wijnbergen 14-op 1.40, 12-op 1.20 1.25, 1012 0.80; Willy Wigmann 12-op 1.00; L'Innocence 12-op 0.90; Vanesso 12-op 0.95, 1012 0 65; Orange Queen 12-op 1.00, 10—12 0.65; Foch 12-op 0.901.10, 1012 t).65; Lilac wonder 14-op 0.95; Souvenir 12-op 0.851.10, Virginia 1012 0.60; Rubini 12-op 1. 10—12 0.65, 8—10 0.38; LTmmaculeo 14-op 1.05, 12-op 0.80, 10—12 0.65; Ro- setti 12-op 1.05, 1012 0.70; Jac. van Beieren 14-op 1.10, 12-op 0.95, 10—12 0.65—0.70; Odin 14-op 1.25, 10—12 ƒ0.05 Roso Precoso 14-op 1.30, 12-op 1.10, 10-7-12 0.70; Scnrletta 14-op 1.05, 10—12 0.65; Clear Eye 12-op 1.00; Perl» Brilliant 1012 1.Bianca 12-op 0.85 10—12 0.55; Eros 12-op 0.80, 10—12 0 60, 8—10 0.28; Belinde 12-op 1.00 10—12 0.75, 8—10 0.32. Colv. Alba 0.300.35; Lik Croceum 3.05—3.90; Lil. Tigr. 0.90—1.45—1.75; Lil. Regale 20-op 4.705.20, Lil. Mel pomene 12.Arum Cornutum best 1.70, I 1.—. AHISTERDAMSCHE BEURSNOTEERING Verötrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 23 I)cc. 1932 Industrie: Alg Kunstz. Unie Berkels Patent Calvu Deltt crt.v. A Kucbenm Accoust Ned Ford Philips Uem. Bezit Uni Lever Petroleum: Kon Olie Perlak Rubber: A dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart Ned. SchecpvUnio Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg Exploratie Mi Suiker: H V A dam Vorstenlanden Java Cultuur N I S U. Tabak: Deli Mij. Seuerubah Deli Bal Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am Smelting Anaconda Asa (jas Electr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Oen Aviation Int Nickel Kennecott Copper Milw ukee ld Pref Kecsport Tin Plate North Amorican Nevada Shell l'nion United St Leather L'nion Pacific Wabnsb Tidewater As9 Oil United Sl Steel 2% 1181/s 147»/, "'/s 61»/, B»/s 571/2 171/, H'/s 1677/, sdi/, 12'/l8 »"/b 27/, ''■Va 81/j Ü»/3 461/. 21»/; i'Va 26»/, 881/. 1271/2/128 1051/3/1051/, 145»/^1«6V, 571/3 61/s 2Vi, 13-12»/, 2'/s 5»/, 21/3 441/2 28 41/, 61/, Sl/, 681/2 37/, 2#6/8

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3