HET HUIS OP HET EILAND VRIJDAG 23 DECEMBER 19o, DE LEIDSCHE COURAN DERDE BLAD PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Woensdagmorgen vergaderde de gemeen teraad. Alle leden zijn aanwezig behalve de heer H. F. Noordman, wethouder, die kennis heeft gegeven dat hij wegens fami lieomstandigheden deze vergadering niet kdn bijwonen. Te ongeveer half tien opent de voorzit ter de vergadering, waarna de secretaris do notulen der vorige vergadering leest, die onveranderd worden vastgesteld. Bij lo ting wordt dan bepaald dat de rondvraag en de eventueele stemmingen een aanvang zullen nemen bij den heer Wessel. Daarna doet de voorzitter mededeeling van de ingekomen stukken, waarvan een tiental voor kennisgeving wordt aangeno inen, o.a. eene missive van Ged. Staten hou dende toezending van de goedgekeurde verordening voor het agentschap der ar beidsbemiddeling; als voren houdende goedkeuring raadsbesluit tot verlaging van den huurprijs der woning op de Aliening en een missive van het zelfde college waar bij wordt medegedeeld, dat besloten is voor het jaar 1933 een korting van 5 pet. toe te passen op de jaarwedden van bur gemeester, secretaris, ontvanger, wethou ders en ambtenaren van den burgerlijken stand. Naar aanleiding van het schrijven van den hoofdingenieur van den Rijkswater staat, dat rekening is gehouden met deu door B. en W. geuiten wensch, om geduren de de uitvoering der werken aan de Zwie- tersluisbrug, het scheepvaartverkeer door een der doorvaartopeningen te doen plaats hebben, verzoekt de heer Meijdam pogin gen in het werk te willen stellen, dat -bij de uitvoering dier werkzaamheden Zoeter- woudsohe werkloozen te werk gesteld zullen worden. Aldus wordt besloten. Op een verzoek van J. van der D. om vermindering van schoolgeld wordt afwij zend beschikt, omdat de aanslag juist is opgelegd. Ten aanzien van een verzoek van B. om ontheffing van schoolgeld deelen B. en W mede, dat de aanslag onjuist is opgelegd en stellen voor het te veel betaalde te restitueeren en de overige aanslagen te vernietigen. Op een vraag van den heer Paardekooper antwoordt de voorzitter, daL de gemeente-ontvanger, die belast is met het opmaken der kohieren, bedoelden aan slag daar ten onrechte op gebracht heelt, want er is gebleken bij informatie bij de belasting-administratie, dat het belastbaar inkomen van reclamant blijft beneden het in de schoolgeldverordening bepaalde mi nimum. De heer Paardekooper verzoekt te doen nagaan of er wellicht nog meerdere personen ten onrechte op het kohier zijn gebracht. De voorzitter zegt zulks toe. Aan de Wed. H. wordt gedurende het jaar 1933 eene tegemoetkoming in de ver- pleegkosten toegekend van 8.— per week. waarvan de diaconie der N. H. gemeente alhier 3.voor hare rekening neeiut. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van genoemde diaconie wordt be sloten aan V. gedurende het jaar 1933 een onderstand in de huishuur te verleenen van 1.— per week. Tot lid der Commissie van toezicht op het L. O. wordt ingaande 1 Jan. a.s. her benoemd de heer C. Captein. Vastgesteld "wordt het eerste suppletoire kohier hondenbelasting tot een bedrag van 6.—. De verordening regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging der ge meente-veldwachters in deze gemeente, wordt gewijzigd conform het verzoek van don Commissaris der Koningin. Behandeld worden dan een viertal adres sen van landarbeidersorganisaties; R. K. Volksbond Zoeterwoude. Dorp en Christe- 1 ijken Bestuurdersbond te Leiderdorp, ter wijl eveneens voorlezing wordt gedaan van de bekende circulaire van den Afin. van Binn. Zaken betreffende het verleenen va-b eene Kerstgave. Naar aanleiding van een en ander stel len B. en W. voor en besluit de Raad aan de werkloozeil in deze gemeente, die steun van Rijk en/of gemeente ontvangen, over de week van 18 t/m. 24 Dec. a.s. eene Kerst- FEUILLETON. Naar het Engelsch van ARCHIBALD MARSHALL. {Nadruk verboden). 55) HOOFDSTUK XXX. De stem uit het graf. „Dit wordt je toegezonden onder den j naam, dien jo altijd gedragen hebt, name lijk George Greenfield, maar in werkelijk heid ben je Sir George Bertram, de eenigo zoon van Sir Roderick Bertram, wijlen mijn meester. Dit zal je alleen ter hand ge steld worden, ingeval ik voor je verjaardag op 14 Maart sterf en niet eerder. Ik ver wacht echter wel dan nog in leven te zijn -en je mondeling te kunnen vertellen, wat ik nu neerschrijf, maar voor het geval, dat ik mocht komen te sterven, heb ik op pa pier gezet wat je dan moet weten en ik zal je ook een groot deel van mijn eigen ge schiedenis vertellen, om mij te verdedigen tegen do verwijten, die je mij op verschil lende tijdstippen gedaan hebt. Ik kwam voor ongeveer 30 jaar in dienst van Sir Roderick Bertram. Ik was. aan hem verbonden door sterke banden van dankbaarheid en eerbied en deze ge voelens zijn in den loop der jaren nog ster ker geworden. Je hebt mij gekend als gave te verstrekken ten bedrage van 25 pet. van het bedrag aan steun toe te keu- nen aan diegenen, die gedurende voornoem de week uit.keering uit een werkloozenkas genieten, doch overigens onder de geldende steunregeling zouden vallen. De kosten worden begroot op 100.waarvan ver wordt besloten aan d;ogenen die uit -sen werkloozenkas trekken ook een kolentoe- slag te verstrekken tot maximum 1.—, volgens nader door de commissie te bepalen bedrag, behoudens goedkeuring van den Minister. Behandeld wordt dan de door Ged. Sta ten gemaakte opmerkingen aangaandë do gemeentebegrooting 1933. Conform het door B, en W. uitgebrachte prea-advies en gedane voorstel wordt met algemeene stemmen besloten aan de geop perde bezwaren tegemoet te komen, zonder belastingverhooging, doch door te beschik ken over een gedeelte van het vermoede lijk batig slot der rekening 1932 tot een bedrag van 3500. Bij de nu volgende rondvraag deelt de voorzitter mede, dat bereids is voldaan aan een door den heer Wessel m de vorige vergadering gedaan verzoek om aan de brugleuning bij de Schoutenbrug een waar- schuwingsteeken te plaatsen voor automo bilisten etc. en dat in eene volgende ver gadering een voorstel van B. en W. zal worden behandeld om den Vrouwenweg etc. aan de provincie in eigendom over te dragen. Aan een verzoek van den heer vaD Haastregt, om aan rijtuigen te verbieden dat deze over het Watertje rijden in ver band met do veiligheid ter plaatse, zal do voorzitter zijne aandacht schenken. Na prettige feestdagen en een gelukkig begin voor '33 te hebben toegewensobl sluit de voorzitter dan deze vergadering. UIT EE OMGEVING H00GMADE. St. Deus Qedit, Deze veroeniging hield Woensdagavond een ledenvergadering in do zaal van Café Witteman. Na opening door den voorzitter werden de notulen goedgekeurd: De voorzitter deelde mede, dat de werklooze leden die ziek zijn en niet in de ziektewet zijn opgenomen niet kunnen stempelen of mogen laten stempe len, rfnaar zich moeten melden bij den pen ningmeester en op vertoon van een zieken- briefje onderteekend van den dokter, kun nen zij een vergoeding krijgen uit de bonds- kas. Daarna werd besloten om de dochter van C. W Lieverse 5— vergoeding te geven voor de moeite voor het daar in huis te laten stempelen voor de gemeente. Ook werd besloten dat de voorzitter naar de ge meente zou gaan en bespreken den kinder toeslag voor de groote gezinnen, om toch te komen tot het bedrag dat in de steun regeling is vastgelegd. Daa-rna werd medegedeeld dat Donder dagochtend de gehuwde werkloozen e" de kostwinners na het stemoelen naar Wou- brugge moesten gaan om hun kerstgaven te ontvangen. Daarna besoreking entspan- ningslokaal voor de werkloozen. De ge meente zou het stemlokaal gratis beschik baar stellen voor de werkloozen op voor woorden dat er leden bij waren, die de con trole en leiding op zich wilden nemen, waarvoor vier personen zich beschikbaar ste den De voorzitter zou deze zaak mor gen met den Burgemeester verder gaan be spreken. De voorzitter maakte bekend, dat op 29 December de heer v. d. Akker, Centr. Pre sident. een redevoering zal komen houden. De leden werden aangespoord alleen trouw op te kernen, want daar kunnen wij allen veel uit leeren. De voorzitter hoopte tevens, dat van de vergadering goede nota 7al worden gehouden, want er worden geen convocatie-biljetten rondgezonden. Daarna bespreking contributie-verhoo ging. Daar de bondskas van den Volksbond iemand, die van nature weinig aanhankelijk is en ik zal niet beweren, dat je in dat op zicht mijn karakter verkeerd hebt be oordeeld maar men toewijding en ver knochtheid aan Sir Roderick is nooit ver minderd sinds de tijd, dat hij mij redde van een schande, die even ernstig als onver diend zou zijn geweest en mij toen in dienst nam en mij zijn vertrouwen schonk. Dit heeft de sterkste invloed op mijn le ven gehad. Misschien heeft het alle ge voelens voor andere dingen verdrongen, in ieder geval heeft het mi:n handelingen bestuurd bij alles wat ik de laatste 30 jaar gedaan heb. Als je dat voor oogen wilt houden, zul je eenigszins mijn gedrag te genover jou begrijpen, dat je in het verle den zoo dikwijls ontstemde, en ik ontken niet, dat je vaak reden hebt gohad om on tevreden te zijn. Ik zal de eerste vijf jaar overslaan, waarin ik al mijn energie ontplooide vooi het welzi'n en de belangen van Sir Rode rick en langzamerhand zijn volledig ver trouwen won in zoodanige mate, dat ik la ter jaren zijn secretaris en later zijn rent meester werd. Gedurende zijn kort huwe lijksleven leerde ik die gevoelens ook uit strekken tot zijn echtgenoote. Nooit heeft in een huweiijk zulk een geluk geheerscht als in dat van Sir Roderick en Lady Ber tram. Zij gingen geheel in elkaar op. Toen Lady Bertram stierf, kon alleen iemand, die hem door en door kende, zooals ik, begrijpen wat een verpletterende slag dit voor Sir Roderick was. Hij uitte zijn smart niet en uiterlijk was hij bijna onbewogens maar ofschoon zijn geestesgaven niet le den onder wat-hem overkomen was, toch was de veranderinsr, die in hem plants vond, ontzaglijk. Het eenige harde woord, dat ik ooit van hem kreeg, gaf hij mij in dien tijd, toen ik het waagde mijn medege financieel achteruitgaat zullen wij genood zaakt zijn de contributie met 1 cent per lid en per week te verhoogen, wat met alge meene stemmen werd goedgekeurd. Vervolgens werd besproken de agenda van den Bondsraad, welke gehouden zal worden op 27 en 28 December te Haarlem. Daarna deelde de voorzitter mede, dat wij een k.cine wijziging zullen krijgen in ons reglement, daar do vereeniging op 3 Janu ari 29 jaar bestaan heeft en dan opnieuw de goedkeuring mot 29 jaar moet worden verlengd. Na de rondvraag volgde sluiting door den voorzitter met den Chr. groet. SASSENHEIM. Geboren Froukje, dochter van H. Stienstra en A. Post Aaltje Clazina, dochter van J. van Nieuwkoop en A. Heemskerk Hendrioa Alida Geertruda, dochter van P. Berg en G. Oosten En- gelbertus Cornelis, zoon van W. W. Smit en J. C. Hoogenduin. Overleden Johan Stoute, 55 jaar. Ondertrouwd: Cornelis Bloemen- daal, 25 jaar en Hendrika Blijleven, 23 jaar. Gevestigd: A. Lugtighcid met ge zin, Lindelaar 18, van Koedijk. Vertrokken: J. J. Staring, Zuilhof straat 18, naar Oegstgeest J. Molenaar, Boschlaan 8, naar Alkemade. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Uitslag Aanbesteding. Bij de ten overstaan van den architect W. B. Kroon gehoudenaanbesteding van het amoveeren van het perceel Hooftstraat 202 en het ter plaatse bouwen van een werkplaats wa ren de inschrijvingen 'als volgt: Fa. Westmaas en Keizer 7175.M. Mulder Bodegraven 6174.— A. v. Dam 5983.N. van Diggelen en P. de Jong 7871.D. Donker en Zoon 6662.J. A. Bons 6666.H. Oudenes 6472. Fa. Fuick en Goedhart Ter-Aar 8352.76; L. van Beusekom 6370.C. Koppe J 6671.— W. van Egdom 6120.—; Ohr. Snel 6900.Fa. Gebrs. L. en J. van Vliet, Aarlanderveen 5500.W. van Beieren 5999.Waar geen woonplaats vermeld wonen aannemers te Alphen aan den,Rijn. De gunning werd aangehouden. NIEUWKOOP. Keurloon. Door de Kroon is goedge keurd een raadsbesluit van 8 April 1.1., waarbij met ingang van 1 Januari a.s. eenige wijziging wordt gebracht m het keurloon ingevolge de V.eeschkeuringswet, Voor een varken moest steeds ƒ3.— be- tald worden, thans zaï men 3moeten betalen voor een varken boven do 75 K.G., levend gewogen en 1.50 voor een varken tot en met 75 K.G. levend gewogen. Voor een schaap wordt het loon verhoogd van 1— tot 2.— vooi een lam van een schaap of geit van 0.50 tot 1.—. Voor vleescli, ingevoerd uit andere ge meenten bedraagt het keurloon 2 cents per K.G., dit wordt 6traks per 5 K.G. vleesch of gedeelten daarvan 0.15. Deze wijziging is in hoofdzaak het ge volg van de kringvorming, waardoor de verordening in de vier gemeenten Ter Aar, Nieuwveen, Zevenhoven en Nieuwkoop ge lijkluidend thans is. Arbeidswet. Aan een 15-tal smeden alhier is in verband met buitenlandsche concurrentie door het Hoofd van de Ar beidsinspectie vergunning verleend om van 2 Januari .1933 tot en met 30 Juni 1933 de arbeiders van 16 jaar of ouder gedurende ten hoogste 9 1/4 uur per dag en 51 uur per week arbeid te laten verrichten. voel te uiten in het leed, dat hem had getroffen. Maar toen en altijd was hij een te grootmoedig man om onrechtvaardig te zijn en hij voegde aan zijn terechtwijzing toe: „Je kunt je trouw toonon door mijn bevelen onvoorwaardelijk op te volgen." „Dat zal ik doen, zooals ik altijd gedaan heb, Sir", zei ik en hij daarop weer: „Ik zal je on de proef stellen." Dit alles vertel ik je, opdat je de handel wijze van Sir Roderick zult kunnen begrij pen en ook de mijne in het uitvoeren van zijn bevelen. Een minder groot man dan hij, zou, indien hij in staat was geweest een even groote liefde te voelen voor zijn vrouw als Sir Roderick, een veel grootere droefheid hebben getoond, maar hij zou er door heen gekomen zijn, of 't leed zou hem totaal hebben verpletterd; Sir Roderick kwam er niet overheen voor den dag van zijn dood, maar ook verpletterde het ver- driet hem niet. Misschien verminderde in één bepaald opzicht zijn helder verstand en dit zou de oorzaak kunnen zijn, dat hij de laatste 24 jaar van zijn leven in een zaamheid sleet, inplaats van. zooals vroe ger, zich in het openbare leven te bewegen. En er is nog iets anders, dat pleit voor deze zienswijzo: zijn vaste overtuiging, dat hij zou overlijden precies 25 jaar na den sterfdag van zijn vrouw. Hij was gewoon daar met mij over te spreken alsof het de natuurlijkste zaak ter wereld was en zoo als je zult zien, waren alle regelingen, die hij trof, ingesteld op deze gedachte. Ik weet wat hiervan gezegd zal worden, maai ik kan eeen andere verklaring er voor vin den. Alles wat ik van dit punt verdei nog wil zeg?en is, dat het motief, dat het leven van'Sir Roderick beheersclite, een nooit stervende toewijding aan de nage dachtenis van zijn vrouw is geweest en het richtsnoer van al m ij n handelingen, een UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 24 Dec. Huizen, 1875 M. K. R. O.-uitzending. 8 00 Morgenconcert. 10.Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pa«- toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door de K. R, O.- boys o. 1. v. Piet Lustonhouwer. 2.00 Gramofoon. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoon. 515 Sportpraatje. 5.30 Concert door hot K. R. O.-Sextet o. 1. v. Piet Lustenhouwer. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.40 Vervolg K. R. O.-sextet. 7.10 Drs. P. Julien „Als bloedjager in Liberia". 7.45 „Op den voor-avond van Kerstmis" voordracht door Teo de Witte. 8.Kerstconcert door de Schola Can- torurrf o. 1. v. Hubert Cuypers. 8.30 ..Kerstknacht aan Zee" hoorspel in één bedrijf. 9.15 Vaz Dias. 10.Het K. R. O.-orkest o. L v. Joh. Gerritsen. 11.00 Gramofoon. 12.De Kerstklokken luiden. Hilversum. 296 M. V. A. R. A.-uitzending. 10.00 V. P. R. O. 2.00—5.00 A. V. R. O. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in d. continubedrijven Hetty Beck (voordracht). De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins. Gramofoonplaten en V. A. R. A -tooneel o. 1. v. W. van Cappelen. 12.001.45 V. A. R. A. Klein-orkest o. 1. v. P. Duchant en Gramofoonplaten. 2.00 Koninklijke Militaire Kapel o. 1. v. D. F. Bandel en Gramofoonplaten. 4.00 Gramofoonplaten. 4.15 Hilver8umsch a capella koor o. 1. v. J. van Epenhuvsen. 4.45 Gramofoonplaten. 5.00 Inst. voor Arb. Ontwikkeling. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Literair overzicht A. M. de Jong. 6.00 Volksliederen door ,.De Wielewaal" o. 1. v. P. Tiggers en causerie door J. Stoo- velaar. 6.30 Toespraak door P. Blaauw. 6.35 Gramofoonplaten. 7.00 S. S. Lartinga: Kleine Boeren. 7.30 Gramofoon. 7.40 Toespraak A. de Vries en V. A. R, A.-Varia. 7.55 SOS-Berichten. 8 00 Vroolijke avond m. m, v. de Fliere fluiters o. 1. v. H. de Groot. E. Philipse en L. Fuld (zang), De Dorpsbarbier, V. A. R. A.-tooneel o. 1. v. W. v. Capprellen, W. v. IependaaJ (levensliedjes), P. Holman (con ferencier) en „The Lorenzo's (accordeon). In de pauze: Vaz Dias. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein. Berichten. 12.20 Orgelspel S. Gustard. I.20 Commodore-Grand-orkest o. 1. van Muscant. 2.20 Iersch Halfuur m. m. v. M Gaffer- ty (bariton) en J. Cockerill (harp). 2.0 Oh. Shadwell's orkest. 3.50 Kerstuitzending uit King's College. 5.05 Orgelspel R. Foort. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Causerie. 7.05 Welsh Intermezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Kerst-Programma door het Radio- koor en orkest o. 1. v. C. Dalmain. 8.30 1ste acte van Sullivan's „The Yeo men of the Guard" uit het Savoy-Theater. 10.00 Berichten. 10.20 2de acte van de „The Yeomen of the Guard. II.3012.20 Dansmuziek door Bert Am brose en zijn Band. onbeperkte gehoorzaamheid aan de wit van Sir Roderick. In het jaar 18reisden Sir Roderick en Lady Bertram in Italië. Op 12 Maart waren zij in Assisi. Lady Bertram ver wachtte binnen enkele weken haar kind. Mevrouw Greenfield logeerde in hetzelfde hotel en had eenige dagen tevoron een kind het leven geschonken. Haar echtge noot had haar verlaten en zij verkeerde in behoeftige omstandigheden. Lady Ber tram had van de zaak gehoord en Sir Ro derick verzocht haar met ons naar Enge land terug te laten gaan. Gezamenlijk ver lieten wij A-ssisi en onze volgende pleister plaats was Foligno. Daar werd Lady Ber- tram's kind geboren op 14 Maart en des avonds stierf zij. Ik zal over do wijze, waarop Sir Rode rick den slag verdroeg, verder niets zeg gen, maar in het kort, vermelden, wat ver der gebeurde Het lichaam van Lady Ber tram werd gebalsemd en wij vertrokken den volgenden dag. Er werd een bode naai Civita Vccchia gezonden om een jacht te huren, dat zeilree moest zijn, als wij do kust bereikten. Sir Roderick zei, dab hij het lijk mee naar Wetstones wilde nemen en dat dit onbekend moest blijven. De Ita liaansche kamenier werd rweggestuurd cn mevrouw Greenfield beloofde, dadelijk ge heimhouding. Haar eigen kind was toen erg ziek en stierf te Spleto, waar wij ter- wille van haar onze reis onderbraken. In Spoloto riep Sir Roderick mij bij zich en vroeg: „Ben je bereid onvoorwaardelijk alle insl.-ucties, die ik jo zal geven op te volgen ik zei: ,.Ja" cn hij vroeg niet om verdere verzekeringen. Hij vertelde mij op een rustigen, zakclijken toon, dat hij nooit zijn kind wilde zien of als zijn zoon erken nen, omdat de geboorte hem beroofd had van zijn vrouw. Hij droeg mij op een voor- „R a d i o-P aris", 1724 M. 9.20 Ch-kestconcert. 12.20 Concert d. h. Omroeporkest. 4.10 dito. 5.05,Concert door de Assoc. Lamoureuv. 9.05 Ker8tdeclamatio. 10.50 Gramofoonplaten. 11.50 Kerstprogramma o. 1. v. Lucien Boy er. 12.20 Kerstmis uit do St. Eustaciuskerk. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". I.50—3.50 Omroeporkest o. 1. v. Reesen. 3.50 Lithurg. Kerkdienst. 5.20 Deensche Kerstliodercn. 7.208.50 Kerstconcert m. m. v. solisten orgel en vocaal kwartet, Langenberg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gramofoonplaten. II.20 Populair concert o. 1. v. Nowa- kowski. 12.20 Concert o. I. v. Eysoldt m. in. v. E. Höngen (alt). I.55 Gramofoonplaten. 3.10 „Wir schmucken den Baum", Kerst- programma o. 1. v. Zimmcrmann. 5.50 Klokgelui. 6.20 Kamer-orkest o. 1. v. Spitz m. m, v. Kinderkoor. 7.20 Uitzending uit Bethlehem. 7.40 Trioconcert, 8.20 Klokgelui. 9.05 Kerstconcert m. m. v. het omroep orkest en solisten. In de pauze: „Christ- nacht" van J. Haas. 10.30 Orgelconcert. II.05 Kerstgroet uit Amerika, 11.20—12.20 „Zu Mitternacht im Kloster Weingarten", Hoorspel. Rome, 441 M. 8.05 Kerstconcert. Hierna „II natale dol redentore", oratorium van Perosi. B r u s 8 e 1, 508 cn 338 M. 508 meter: 12.20 Omroepkleinorke8t o. 1. v. Leemans I.30 Zang en Piano. 2.00 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot, 6.35 Kerstliederen door Koor. 8.20 „Messo du Pape Marcel" van Paloa- trina door Knapenkoor. 9.20 Omroeporkest o. 1. v. Kumps. 10.30 Gramofoonplaten. II.2012.20 Kerstprograiuma, Zang on Orgelspel. 338 meter: 12.20 Gramofoonplaten. I.302.20 Omroepklcinorkest o. 1. v. Lee mans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Kumps. 6.20 „De Revellers" (Gramofoonpl.) 6.50 Omroepklein-orkost o. 1. v. Lee mans. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot, m. m. van H. Collin (zang) en Moons (humorist). 10.3011.20 Concert o. 1. v. F. Moroaux. Zeesen. 1635 M. 6.35—8.20 Oude Kerstmuzick door solis ten. 8.20 Klokgelui. 9.05 Kerstconcert uit Miinchen door or kest en solisten o. 1. v. Hans Ad. Winter. 10.20 Kerstfeest der Eenzamen. II.05 Zie Langenberg. „Kun je niet een beetje harder, chauf feur." „Als het u niet bevalt, kunt u uitytap- pen en gaan loopen." „Neen, zoo'n haast heb ik nu weer niet" stol te doen aan mevrouw Greenfield. Zij zou zeer ruim worden schadeloos gesteld, indien ze Sir Roderick's kind als haar eigen wilde groot brengen. Zij mocht niemand de waarheid omtrent zijn geboorte ver tellen. Haar eigen kind was gestorven en zij waB erg aan jou gehecht; ze had jo ver zorgd van het uur van je geboorte. Toen zij had toegestemd, gaf zij Sir Roderick een plechtige gelofte van geheimhouding. Zij werd naar Engeland gezonden en ves- t:cde zich, zooals je weet, in Highgate. Haar eigen kind werd te Spclto bcgr.i- ven op 17 Maart en do steen op het graf kon niets anders doen vermoeden dan dat het de zoon van Sir Roderick was. Toen wij ons op onze thuisreis op hof jacht bevonden, dat voor dat doel ge- charterd was, bracht Sir Roderick mii up do hoogte vaji zijn plannen met het lijk van Lady Bertram. Hij vertelde mij, dat toen Sir Michael Bertram het hui- had laten verbouwen en uitbreiden, hij een geheime kamer had laten aanbrengen binnen de muren van het prak. Ik vertel je dit, maar bon niet gerechtigd méér le zecgen en liet gehoïm is zoo good be waard, dat het gewelf waarschijnlijk nooit gevonden zal worden, üet is mondeling van vader op zoon overgegaan cn niemanxl bui ten Sir Roderick kende het bestaan er van. Daarin moest het lijk van Lady Bertram worden bijgezet cn als Sir Rode rick zelf kwam te sterven, inocst hij naast haar worden gelegd en alle sporen van 't bestaan van dc kamer moest worden ver nietigd. Later kreeg ik nog uitgebreider instructies hieromtrent. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11