VRIJDAG 23 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN WARMOND Het was in een blijde stemming dat de Raad dezer gemeente heden in openbare vergadering bijeen kwam. Op de raadstafel prijkte een prachtige bloemenmand door den Raad aan den Burgemeester geschon ken bij gelegenheid van zijn aanstaand hu welijk. Nadat de voorzitter de bijeenkom it op de gebruikelijke wijze had geopend, nam terstond hefc woord de heer C. van Schie, als oudste raadslid, in oen kern achtig speechje, en met welgekozen woor den, van welke twee zaken de heer van Schie alleen het geheim schijnt te bezit ten, wenschte hij de Burgemeester ook na mens de overige raadsleden geluk mot zijn aanstaand huwelijk, waarbij hij de hoop uitsprak, dat het den Burgemeester en zijn aanstaande echtgenooto in hun verdere lo ven goed zou mogen gaan. Bij deze woor den sloot zich aan wethouder Zwei- sloot-, die eveneens en ook namens zijn col- 'lega Oudshoorn de Burgemeester mot zijn voorgenomen huwelijk de hartelijke geluk - menschen aanbood. Deze raadsvergadering, aldus spreker, staat in het teeken van vreugde, niet wat de agenda betreft, maar wel dat u thans als Buidegom deze bijeen komst jiresideert. Ik kan ook de gemeen ie feliciteeren met uw aanstaand huwelijk, want een Burgervader bijgestaan door eun liethebbende echtgenoote, zal zeker'zijn doe] niet missen. In meen volkomen in uw geest ie handelen, wanneer ik den Raad ia overweging zou geven van dit huwelijk, gezien de tijdsomstandigheden, geen open bare notitie te nemen. De voorzitter dank te beide sprekers en den Raad voor de aan hem gerichte geiukwenschen welke hij op hoogen prijs stelde. Na deze feestelijke inleiding werd over gegaan tot afhandeling van de agenda, waarbij meermalen bleek, dat de raad zich nog niet aan cle ieeststemnung kon onttrek ken, want menig genomen besluit had voor de betrokkenen meer voordeel dan oor spronkelijk aan hen was toegedacht. Het oude Gemeentehuis. Na voorlezing van diverse ingekomen stukken, meest van aüministratievcn aara, en welke allen voor kennisgeving werden aangenomen, kwam aan de orde het voor stel tot verhuur van een gedeelte van hot voormalige raadhuis aan den heer Kape laan alhier en wel op de Maandagavonden van 7 tot 9 uur. Burgemeester en Wethou ders stelden voor tot verhuur over te gaan en als huurprijs te bedingen een bedrag van 5 per maand. De heer Weyeis be greep niet waarom nu 5 per maand werd gevraagd, terwijl voor de verhuur op de Zondagen van 5 tot 7 uur een bedrag van 2.50 is gevraagd. De voorzitter zegt, dat rekening möest worden gehouden mot liet feit dat Maandagavond meer licht zal wor den gebruikt als Zondag tot 4 tot 7 uur. Het bedrag, aldus spreker, is feitelijk van geen invloed en zijn B. en W. gaarne be reid, indien do Raad zulks goed vindt, hei bedrag te halveeren en te brengen op 2.50 per maand waarmede de Raad zich volko men kon vereenigen. Aan cle orde kwam nu een voorstel tot beschikbaarstelling van het voormalige ge meentehuis als ontspanningslokaal voor werkloozen en zulks tegen oen vergoeding van 10 per* maand, alsmede het toeken nen van een subsidie aan den R. K. Volks bond van 300 voor dit doeleinde. Burge meester en Wethouders stelden voor op dit verzoek goedgunstig te beschikken, onder beding dat toegang hebben de werkloozen van alle gezindten. Tevens stellen B. en W. voor, voor het houden van toezicht op het gebouw een belooning te geven van 0.50 per dag onder beding dat met het te ontvangen steunbedrag een maximum van 18 niet wordt overschreden. Deze aangelegenheid werd zoowel door den voorzitter als den heer We.vers nog eens uitvoerig toegelicht en na deze toelichting had alleen de heer van Schie bezwaar te gen de toe te kennen subsidie die hij rijke lijk hoog scheen te vinden. De andere leden deelden in geenen deele het bezwaar van den heer van Schie, zoodat het voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen, ook met de stem van den heer van Schio. In verband met een ingekomen schrijven van den heer Minister van Binnenlandsche Zaken, aldus do voorzitter, stellen Burge meester en Wethouders voor gelden be schikbaar te stellen, opdat aan ondersteun de arbeiders over de week van 18 tot en met 24 December a.s. een Kerstgave wordt verstrekt, ten bedrage van 25 pet. van bedrag, hetwelk zij over die week aan on dersteuning ontvangen, waaronder begre pen de kindertoeslag, terwijl bok aan trek- lcenden uit den Bond bedoelde 25 pet. za! worden uitgekeerd, hetgeen echter zal wor den berekend naar het bedrag, hetwelk aan hen van gemeentewege wordt uitge keerd, wanneer zij niet trekken uit hun bond. Zonder eenige discussie werd hiertoe met algemeene stemmen besloten. Hierbij aansluitend, stelden B. en W. voor als extra hulp aan werkloozen (steunverleening B) oen zelfde bedrag voor 1933 beschikbaar te stellen als voor dit jaar het Nationaal Cri sis-Comité voor deze gemeente beschikbaar zal stellen, waartoe eveneens zonder eenigo discussie werd besloten. Electrisch licht. Meer slof tot bespreking leverde liet con cept-contract tot wijziging van dat, met be trekking tot de electrische stroomlevering door do Stedelijke Lichtfabrieken te Lei den. Deze aangelegenheid was in de vorige vergadering uitvoerig besproken, en bel toen beslolene was thans neergelegd in een concept-overeenkomst. De heer Weyers zeide bet nog steeds te betreuren dat de Raad besloten heeft het contract met Lei den weer voor 7 jaar te verlengen. Ik ben er van overtuigd, aldus spreker, dat langs natuurlijken weg verlaging van de tarie ven zal komen, om de eenvoudige reden dat het moet. Laat Leiden dit goed begrij pen, want anders zou wel eens kunnen blij ken, dat het electrische licht er uit gaat. De menschen kunnen eenvoudig zoo'n ex orbitant hooge prijs voor het licht niet meer betalen. De voorzitter zegt, dat vaif twee kwaden het meest goede gekozen moet worden. De thans ontworpen regeling geelt toch al een directe besparing van 4 cent per K.W.U. Wellicht is er in de toekomst nog wel wat te bereiken. Hierna werd de concept-overeenkomst met algemeene stem men aangenomen. Hierna doet de voorzit ter voorlezing van een schrijven van den heer Directeur der Stedelijke Lichtfabrie ken met betrekking tot het leggen van een hoofdkabel in den scheepmakerijdam ten behoeve van de eleetriexteibsvoorziening van de aldaar zich bevindende woonhuizen, waarvoor een jaarlijksch stroomverbruik op dezen kabel van 520 K.W.U. moet wor den gegarandeerd, waarbij eventueel aan deze garantie ontbrekende K.W.U. door de gemeente tegen een prijs van 5 cent per K.W.U. als verbruikt moet worden bijbe taald. Burgemeester en Wethouders, aldus de voorzitter, stellen voor op deze voor waarden in te gaan, wijl de heeren Scha- kenbos en K. de Vos zich schriftelijk be reid hebben verklaard dc eventueel aan deze garantie ontbrekende K.W.U. te zul len bijbetalen tegen 5 cent per K.W.U., zoodat de gemeente in deze niets behoeft bij te betalen. Dit voorstel vond algemee ne instemming bij de leden, waarbij de heer Weyers nog in de bres sprong voor de werkloozen om bij het leggen van den kabel en het daaraan verbonden graafwerk zooveel mogelijk werkloozen te werk t.e stellen De voorzitter zegde toe aan dit punt zijn bijzondere aandacht te zullen schenken. Nog had de Raad een appeifcje te schillen met de gemeente Leiden, thans met betrekking tot den Keuringsdienst van vee en vleesch en zulks naar aanleiding van een ingekomen adres van het Böndsbureau van den Ned. R. K. Hanzebond van Sla gers-patroons, waarin werd aangedrongen op verlaging van de keurloonen. Mocht, al dus de voorzitter, het verzoek om verlaging door dezen bond gedaan niet worden inge willigd, dan zouden B. en W. willen voor stellen hun College te machtigen den Bond voornoemd te verzoeken zelf deze aange legenheid bij het betreffende Ministerie aanhangig te maken. De heer Weyers toon de aan de hand van cijfers aan, dat aan Warmond aardig wat wordt verdiend en zou willen voorstellen zelf aan te geven hoe de Raad zich deze verlaging indacht, waarbij hij dan zou willen, voorstellen de keurloonen te halveeren. Zeer zeker, aldus spreker, hebben ook de slagers onder de crisis te lijden, doch per saldo betaald de consument de schrikkelijk hooge keurloo nen. Ik kan nu eenmaal met Leiden met wegloopen, aldus spreker, en ben een' beetje huiverig van Leiden. De heer Bree- dijk zegt, dat in Sassenheim betaald wordt voor een koe 4, hier het dubbele, en voor esn varken ƒ2, hier meer dan het dubbele. Alle leden waren het er over eens, dat hierin spoedig verandering gebracht dien de te worden en besloten werd af te wach ten wat voor resultaat het adres van meer- genoemden bond zou ouleveren. In verband niet het feit, aldus de voor zitter, dat aan mej. van Noord-Duivenvoor de met ingang van 1 Januari 1933 eervol ontslag is verleend als schoonhoudster van het Raadhuis en haar als zoodanig een pensioen is toegekend van 139 per jaar, stellen Burgemeester en Wethouders voor haar voorloopig van jaar tot jaar mot in gang van dienzelfden datum te handha- ven als schoonhoudster van de O. L. School en zulks op arbeidsovereenkomst tegen een vergoeding van 156 per jaar. Alras bleek, dat de meeste leden van oordeel waren, dat het bedrag van 156 per jaar een scha mel loontje was, in de bekende stemming werd besloten haar gedurende de winter maanden 1 per week meer te geven. De bouwkwestie. Besloten werd in verband met de aan staande rioleering van het bouw tea ein in eigendom toebehoorende aan den heer Wa lenkamp te Leiden, aan de rioleering me- dewerking te verleenen, waarbij de voorz. mededeelde, dat het een belang voor de gemeente was, wanneer daar de riolee ring in eens afdoende werd gemaakt. Het gevolg hiervan is echter dat de kosten voor de gemeente zouden bedragen 1350, waarbij echter de heer Walenkamp had toegezegd een derde, aldus 450, voor zijn rekening te nemen. Na eenige bespreking werd hiertoe met algemeene stemmen be sloten. Het ligt in de voornemen van B. en W-, aldus de voorzitter, den bestaandon Warmonderdamschen weg te verbeteren en te verbreeden voor welk doeleinde het vo rige jaar werden aangekocht de langs dezen weg liggende bermen. Dit werk zal dan worden uitgevoerd bij wijze van werkver schaffing, waarmede echter een belangrijk bedrag gepaard gaat. B. en W. zijn in over leg getreden met den heer Rijksinspecteur voor de werkverschaffing om te trachten hiervoor rijkssteun te kunnen ontvangen in den vorm van een subsidie Daar de bespro kingen in deze hebben plaats gehad doch nog enkele gegevens moet worderl over gelegd, alvorens deze zaak door voornoem den inspecteur bij de regeering kan wor den aanhangig gemaakt, Btellen B. en W. voor hun College te machtigen datgene te doen, wat bevorderlijk kan zijn voor dit werk. Geen uitgaven zullen echter wo-- den gedaan dan nadat hiervoor eerst toe stemming van den Raad is verkregen. Be sloten werd de gevraagde machtiging te verleenen waarbij de heer Weyers op spoed aandrong opdat zoo vlug mogelijk kan wor den begonnen. Zoowel het verder ter taï'ei gebrachte als de rondvraag brachten geen zaken van eenige' bei eekenis naar voren, zoodat de voorzitter de vergadering kun sluiten, waarbij hij de leden echter eerst nog een gelukkig uiteinde en een gelukkig begin toewenschte. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagmiddag te 2 uur. Tegenwoordig 12 van de 13 leden. Afwezig met kennis geving de heer Rotteveel. Voorzittor de burgemeester. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveran derd vastgesteld. Aan de orde de agenda: lo. Wijziging van de verordening rege lende de benoeming en de bezoldiging van de gemeenteveldwachters. De voorz. doet voorlezing van het prae- advies van B. en W. waaruit blijkt, dat de Minister van Staat, Commissaris der Ko ningin in deze provincie verzoekt wijziging te brengen in genoemde verordening. Do opmerkingen zijn allen van adminstratie- ven aard, zoodat B. en W. voorstellen aan de gemaakte opmerkingen tegemoet te ko men. Met algemeene stemmen wordt de ver ordening gewijzigd overeenkomstig voor stel van B. en W. 2o. Vaststelling van een bedrag uit to keeren aan de bijzondere schoolbesturen ingevolge art, 101 der Lageronderwijswet 1920 over 1930 tevens afrekening over het driejarig tijdvak 192Ö—1930. De vergoeding voor de R.-K. Meisjes school te Roelofarendsveen wordt vastge steld op 7576,18voor de R.-K. school te Nieuwe Wetering" op ƒ5355.80; voor de Chr. school te Nieuwe Wetering op 2272.08; voor de R.-K. school te Oud- Ade op 2780.70. 3o. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geven van een Kerstgave aan werklooze arbeiders, die overeenkom stig de door den Minister goedgekeurde steunregeling steun ontvangen, alsmede aan die arbeiders die uitkeering ontvan gen uit de werkloozenkas. De voorzitter doet voorlezing van het schrijven van den Minister van Staat, Mi nister van Binnenlandsche Zaken, hou dende mededceling dat de Minister er zich mede kan vereenigen, dat aan onder steunde arbeiders over- de week van 18 t/m. 24 December a.s. een Kerstgave wordt verstrekt ten bedrage van 25 pet. van het bedrag, hetwelk zij over die week aan on dersteuning hebben ontvangen. Aan arbei ders in de werkverschaffing kan de Kerstgave niet worden toegekend. Tegen hot geven van een overeenkomstige Kerst- gaye aan hen, die uitkeering ontvangen uit een werkloozenkas bestaat geen be zwaar, doch de kosten komen geheel vooi rekening der gemeente. De voorz. doet voorlezing van het prae- advies waarbij B en W. voorstellen van de bevoegdheid door den Minister gegeven gebruik te maken, zoowel voor de steun- trekkend-en als voor degenen die uitkee ring uit de werkloozenkas ontvangen. Vooi laatstgenoe,me categorie van arbeiders zal de uitkeering bedragen 25 pet. van het be drag, hetwelk zij a'an uitkeering uit de werkloozenkas genieten vermeerderd met de van gemeentewege te verstrekken kin dertoeslag. De heer Rietbroek dankt het gemeente bestuur voor dit voorstel. Een vraag wil spr. echter stellen n.l. deze, naar welken datum wordt de uitkeering verstrekt. Is deze 1 December of wordt deze week aan gehouden. De voorz. antwoordt dat B. en W. de re geling zoo loyaal mogelijk zullen toepas sen. Zij zullen trachten ieder zooveel mo gelijk tevreden te stellen, De heer de Koning kan zich ten volle vereenigen met het voorstel van B. en W. Spr. vraagt hoe B. en W. zich indenken deze Kerstgave te verstrekken. Spr. zou het op prijs stellen, indien B. en W. de Kerstgave zouden willen geven in den vorm van bonnen, dan blijven de gelden ook in de gemeente, want de winkelstand is hiermede zeer gebaad, daar deze ook onder de crisis te lijden hebben. Voorz. antwoordt, dat B. en W. zich met dit vraagstuk niet hebben bezig ge houden. Wat zijn persoonlijke meening betreft, zal het verstrekken van de Kerst gave in bonnen, wanneer de arbeiders niet willen medewerken weinig effect geven, omdat de andere uitkeering in geld wordt verstrekt. Spr. hoopt echter dat de arbeiders wel zoo verstandig zullen zijn ora het gegeven geld in de gemeente te verteren. De royale toezegging van B. en W. geeft z.i. hiertoe alle aanleiding. De heer de Konig kan zich na deze toe lichting met het standpunt van den vooi- i zitter vereenigen. Met algemeene stem men wordt hierna het voorstel van B. en W. aangenomen. 4o. Reclame schoolgeld. Ingekomen is een reclame van W. Roodenburg tegen zijn aanslag in het schoolgeld, welke wordt afgehandeld overeenkomstig voor stel van B. en W. 5o. Tot de ingekomen stukken behoor den o.m. een schrijven van den voorzittel van het College van Ged. Staten houden de toezending van een afschrift van het besluit van Ged. Staten tot toepassing van een tijdelijke korting op de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen, de wethouders en de ontvangers in deze pro vincie. De heer Rietbroek merkt op, dat door dit besluit een 5-tal ambtenaren in minder gunstige positie zijn komen te verkeeren, daar op hen 8 1/2 pet. wordt gekort. Aan* gezien het steeds in 's Raads bedoeling heeft gelegen dat de hoogere ambtenaren ook een hoogere korting zouden ontvan gen, zou spreker het zeer toejuichen indieii deze zaak in de vergadering van B. en W. een pimt van bespreking zou kunnen uit maken, waarna B. en <\V. met een voorstel kunnen komen. Do voorz. zegt overweging toe. De heer Bontje vraagt of dit besluit on herroepelijk is. Voorzitter antwoordt be vestigend. De heer Bontje vindt dit niet in den haak, want de korting bedraagt nu minder dan de raad heeft voorgesteld, terwijl het voorstel toch billijk kan worden genoemd. Zonder in deze hatelijk te zijn merkt spreker toch op, dat ook hier weei blijkt dat degenen die het dichtste bij het laad je zitten er weer het best aan too zijn. Voort3 is nog ingekomen een afschrift van het Kon. Besluit waarbij ongegrond is verklaard hefc beroep van den Raad der gemeente Alkemade tegen het besluit van Ged. Staten tot beschikbaarstelling van gelden aan het bestuur der vereeniging voor christelijk nationaal schoolonderwijs te Oude-Wetering. Do heer Los vraagt of het in de bedoe ling ligt deze zaak op de lange baan to schuiven. De voorz. antwoordt, dat het woord thans is aan het schoolbestuur. De Kroon heeft uitgemaakt, dat de Raad zijn medewerking in deze moet verleenen. B. en W. zullen wanneer het verzoek van het schoolbestuur inkomt zoo spoe dig trachten deze aanglegenheid tot een bevredigende oplossing te brengen. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten aan den volontair ter secretarie L. Westen, een belooning te ge-ven van ƒ100', nadat de heer Bontje nog de opmerking heeft gemaakt, dat gezien het feit, dat be doelde volontair nog geen vol jaar werk zaam is en toch al boft met zijn promotie, hij 75 voldoende acht. Op hel verzoek van T. de Graaf te Rijp- wetering om een tegemoetkoming uit de gemeentekas te mogen ontvangen als be doeld bii art. 13 der Lageronderwijswet ordt goedgunstig beschikt. Aan adressant wordt 75 pet. vergoed van de te maken reiskosten. Rondvraag. De heer Rietbroek vraagt hoe het staat- met de steunplaatsen in het zuiden van Roelcfarendsveen. Voorz. deelt mede, dat deze hedenmiddag zijn aangebracht. De heer Hogenboora wijst op het parkeerver bod in het zuiden van de Veen, Ondanks dit verbod maken vele autobestuurders zich aan dit verbod schuldig, hetgeen niet bevorderlijk is voor het verkeer aldaar. De voorzitter zegt toe, dat hierop -nauwlet tend zal worden toegezien. De heer Pennings vraagt of door de ge meente ook dreggn worden verstrekt bij ijs wedstrijd en. De voorz. antwoordt ont kennend en is van meening, dat de ij'sver- eeniging deze zelf moeten aanschaffen. De kosten zijn echter niet hoog, zoodafc cle voorzitter overweging toezegt. De heer Verweij merkt op, dat deze zaak wel overweging waard is, doch dat het re sultaat van deze overweging alleen moet zijn, dat de gemeente zich hiervoor niet moet lesnen. Men moet niet altijd voor dergelijke dingen een beroep doen op de gemeentekas. De heer Verweij vraagt hoe het staat met de provincie betreffende de overname van den weg. De voorz. zal hierover in ge heime zitting eenige mededeelingen doen. Hierna sluiting, waarna de raad in ge heime zitting gaat. GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK Tegenwoordig zijn alle leden. Er is een vacature. Voorzitter is de Burgemeester. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, stelt de voorzitter voor het lezen der notulen uit te stellen tot een volgende vergadering. Hierna geeft de voorzitter lecture van de ingekomen stukken, o. a.: Besluit van Ged. Staten inzake korting jaarwedden Burgemeester, Secretarissen, Ontvangers en Ambtenaren Burgerlijken Stand. Bericht inzake bedanken van den beer D. Dorrepaal als lid van den gemeente raad. De voorzitter spreekt er zijn leedwe zen over uit, dat hij den heer Dorrepaal thans in deze samenkomst niet kan dan ken voor hetgeen hij in de afgeloopen 31 jaar voor de gemeente heeft gedaan. Toch neemt spreker deze gelegenheid waar om hem mede namens Wethouder Slegten- horst dank te zeggen voor de aangename wijze, waarop steeds met hem mocht wor den samengewerkt in het college van B. en W.. waarbij spreker steeds zeer waar deerde de betrouwbaarheid van den heer J Dorrepaal. 1 Schrijven van den heer O. J. Kraan om teruggave van de hondenbelasting over 1932, door den Ontvanger ingehouden van zijn salaris als molenaar. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Verzoek van den heer E. Rollema om eervol ontslag als Gemeente-ontvanger. Met algemeene stemmen wordt besloten dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen. De voorzitter brengt den heer Rollema namens den Raad dank voor al den arbeid, die hij als gemeente-ontvan ger heeft verricht en spreekt de hoop uit, dat hij voor zijn verdere werkzaamheden nog vele jaren gespaard mag blijven. De heer Rollema dankt den voorzitter voor diens woorden van waardeering en zegt, dat financieele verantwoordelijkheid con- sientieus opgevat een voortdurende zorg en druk geeft. Hierna wordt besloten de zekerheidstel ling van den te benoemen gemeente-ont vanger vast te stellen op 2000.De in structie wordt in dien zin gewijzigd, dat de kantooruren van den Ontvanger voort aan worden gesteld op clps Woensdags van 68 namiddags en des Zaterdags van 1.30 3.30 uur namiddag. Benoeming Gemeente- Ontvanger. Aanbeveling: 1. G. J. Corts; 2. H. Wille Do voorzitter deelt mede, dat een 5-tal sollicitanten zich hiervoor hebben aange meld. Deze aanbeveling is zoo gesteld, dat no. 1 zeker in staat is dit ambt naar behooren te verrichten, en dat B. en W. zich bij deze aanbeveling hebben laten leiden door het financieele voordeel voor de gemeente als no. 1 wordt benoemd. B. en W. stellen nl. dan voor het salaris van den heer Corts als ambtenaar ter Secreta rie met ingang van 1 Januari a.s, met 400 te verlagen, waardoor tevens een vermin dering aan pensioensbijdragen verschul digd is van 42.—, zoodat het voordeel voor de gemeente neerkomt op een be drag van 442. Op een vraag van den heer Yan der Lee antwoordt de voorzitter, dat de kindertoe slag ten hoogste 400.kan beloopen. De heer Van Egrnond zou de aftrek gaarne gebracht zien op 300.terwijl de heeren de Jong en Lieverse de kanfcoor- huur ad 100.bij de vaststelling van het salaris buiten bespreking willen laten, daar dit zuiver als onkosten is aan te mer ken. De voorzitter merkt nog op, dat aan het salaris ook nog periodieke verhoogingen verbonden zijn, tot een bedrag van 250. De heer Slegtenhorst antwoordt den heer Van Egrnond, dat als de aftrek lager wordt gesteld, hij dan niet voor cumulatie is. Als de heer Van der Lee de sollicitan ten persoonlijk gaat bespreken, stelt de voorzitter voor in geheime vergadering over te gaan. Aldus besloten. Na heropening der vergadering wor den de heeren 1^ je verse en de Jong als stemopnemers aangewezen, waarna over gegaan wordt tot stemming. De uitslag is dat 6 stemmen zijn uitgebracht, waarvan 5 stemmen op den heer Corts en 1 stem op den heer H. Wille. Adres van den heer J. Pieterman om verlaging huurprijs woning postkantoor. De voorzitter zegt, dat de tegenwoor dige huurprijs bedraagt 375.waar van 125.door het Rijk wordt*vergoed. B. en W. stellen voor de behandeling van dit adres uit te stellen tot 1933, ook om dat verbouw nog niet uitgesloten is. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Voorstel tot het doen van een kerstuit- keering aan werkloozen. De voorzitter zegt, dat het Rijk een toelage van 25 pet. van het steunbedrag wil toekennen, zoodat deze extra-uitkee- ring voor de gemeente komt op ongeveer een bedrag van 75.en stelt voor hier toe te besluiten. De heer de Jong vraagt of ook georganiseerden, die thans uit de Werkloozenkas trekken, hiervoor in aan merking komen, terwijl de heer Lieverse vraagt of ook de jeugdige werkloozen hieronder worden begrepen. De voorzit ter beantwoordt de vraag van den heer de Jong bevestigend en zegt den heer Lie verse, dat de plaatselijke crisis-commissie reeds besloten heeft een uitkeeringaan de jeugdige werkloozen te verstrekkén. Het voorstel wordt hierna aangenomen. Voorstel inzake verlenging laagspan- ningskabel vanaf ,,Rijnhoeve"" tot aan „Weltevreden." De voorzitter zegt, dat.de afstand van af „Rijnhoeve" tot a-an de grens Leider dorp ongeveer 725 meter bedraagt en tot „Weltevreden" 432 meter. Doortrekking van dén kabel tot aan hoeve „Weltevre den" is voldoende, daar in het overige ge deelte geen panden meer staan. Gegaran deerd moet worden een afname van 600 K. W. U., terwijl er verder geen kosten v_or de gemeente uit voortvloeien. B. en W. stellen voor om tot doortrekking over te gaan. De heer Lieverse zou den kabel tot aan de grens willen doortrekken met het oog op een eventueele electrische straatverlichting en vraagt of de werk loozen hieraan te werk gesteld kunnen worden. Do voorzitter zegt, dat verdere verlen ging meer zal kosten en dat dit dan later altijd nog kan geschieden. De tewerkstel ling van werkloozen zal spreker in ge dachte honden. Overeenkomstig het voor stel wordt alsnu besloten. Bespreking inzake toestand van den Lagewaardschen weg. Besloten wordt deze toestand nog even aan te zien. Thans stelt de voorzitter voor aan de agenda toe te voegen het punt „Beëedi- ging van 1on Gemeente-Ontvanger", waar toe wordt besloten. Do nieuw benoemde functionaris hier aanwezig, legt in handen van den voorzitter de vereischte eeden af, waarna de voorzitter hem gelukwensclit met zijne benoeming en in eenige hartelij ke bewoordingen toespreekt. De heer Corts dankt voor het in hem, gestelde vertrouwen en hoopt deze betrek king tot volle tevredenheid van B. en W. te vervullen. Na rondvraag sluiting der vergadering. Zeg eens, groote luie lummel, laat jij je arme moeder maar zóó met die kolen- j emmer sjouwen?

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10