DONDERDAG 22 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Een inzittende gedood. Gistermiddag had nabij het Missiehuis „Sparrendaal" op den Helvoirts-ohen weg bij Vuoht een ernstig auto-ongeluk plaat3. Een auto der wasscherij Beks werd aan gereden door een auto-tractor met aan hangwagen tengevolge waarvan beide voer tuigen tegen de boomen botsten. In den aanrijdenden auto, eigendom van den heer Heeren uit Hilvarenbeek en door dezen bestuurd was een negental personen gezeten. De auto is bij de botsing geheel vernield. Drie personen werden over den weg geslingerd, van wie een, J. Voeten uit Baerle-Nassau gedood werd en zekere van de Boom uit Baerle-Hertog een voet werd verbrijzeld. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een hittenkar gegrepen. Dinsdagmiddag heeft een trein komende uit Amstelveen op den onbewaakten over weg aan den Legmeerdijk een met een hit bespannen wagen aangereden en vijftig meter meegesleurd. De wagen werd geheel vernield, de hit bleef ongedeerd. De bestuurder, de petroleumventer D. uit Weesperkarspel, kwam langs de spoorbaan terecht, werd met zware inwendige kneu zingen in het Luthersch Diaconessehuis op genomen. Nader wordt gemeld: Op het moment, dat de auto van Beks- van Nunen uit Vught het villapark van Jhr. Michels van Kessenich wilde inrijden en daartoe den richtingwijzer uitstak en links uithaalde, werd de auto van achteren door een tractorwagen gegrepen. Aan den tractor was een aanhangwagen bevestigd. Beide wagens sloegen links en rechts te gen de boomen van den weg De cabine van den aanhangwagen werd geheel ver brijzeld. In deze cabine was een drietal personen gezeten n.l. de heeren Adriaan- sen, Bruurs en Voeten. Laatstgenoemden persoon, die door de versplinterde balken tegen een der boomen terecht kwam, werd de borstkas ingedrukt. Bovendien bekwam hij ernstige wonden aan het hoofd. Toegeschoten hulp slaagde er niet in den man onmiddellijk te bevrij den. Eerst toen men met behulp van pas- seerende automobielen den tractor met aanhangwagen van den boom had losge trokken, kon de ongelukkige bevrijd wor den. Een inmiddels gearriveerde dokter kon slechts den dood constateeren. De heer Boom. die achter in den wagen had plaats genomen, bekwam een ernstige won de aan den voet Adriaansen en Bruurse werden door glasscherven slechts licht ge wond. terwijl de overige inzittenden in totaal bevonden zich in den tractor drie personen en in den aanhangwagen zeven personen, met den schrik vrijkwamen. Het lijk van den heer Voeten en den gewonden Boom zijn naar het gasthuis te Vught ver voerd. Het parket uit Den Bosch stelt een on derzoek in TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Het vee gered. Gistermorgen om zes uur brak brand uit in de boerderij van den landbouwer G. Bommen op Klein Dongen te Dongen. Het vuur vond gretig voedsel in het stroodak van de schuur en van 'de woning en weldra stond het geheele perceel in lichter laaie. De brandweer was spoedig ter plaatse, die met eenjge slangen op de waterleiding het vuur aantastte. De vonken werden door den wind overgedragen op de naast het brandende huis gelegen kapitale boer derij van P. van Hees, dat eveneens met riet was gedekt. Ook deze boerderij werd een prooi der vlammen, beide perceelen brandden tot den grond toe af. Het vee bij den landbouwer Van Hees moesten al leen reeds vijftig stuks uit de stallen wor den gehaald kon worden gered. De brandweer heeft zich moeten beperken tot het nathouden der overige perceelen. De burgemeester van den Dongen, de heer K. L. J. Wouters, was op het terrein van den brand aanwezig. NOG EEN BOERDERIJ AFGEBRAND. Tien koeien in de vlammen omgekomen. Door onbekende oorzaak is gisternacht ongeveer twee uur de boerderij, bewoond door den heer A. Sijtma te Jubbega tot den grond afgebrand. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat de bewoners, die in hun slaap verrast werden, door de ramen een vei.ig heenkomen moesten- zoeken. Tien koeien kwamen in de vlammen om, terwijl ook de inboedel en de inventaris verloren gingen. De schade wordt door verzekering gedekt. HET VERLOREN PENSIOENFONDS. Een verzonnen verhaal. We hebben gemeld, dat dezer dagen bij de politie te Eindhoven een gewezen mijn werker uit Geleen kwam vertellen, dat hij onderweg van Geleen naar Eindhoven een bedrag van 2020 had verloren, 't Was zijn pensioenkapitaaltje, dat hij bij de mij nen had opgevraagd, omdat hij er zaken mede wilde beginnen. Nader blijkt nu, dat dit heele verhaal een verzinsel van den man is geweest. De „Limb. Koer." weet te melden, dat hij in Maastricht een pand had gehuurd om een manufacturenzaak te beginnen, waarvoor hij bij de firma B. te Eindhoven goederen had besteld. Omdat hij die niet kon betalen, had hij voorgegeven zijn geld te hebben verloren. Toen de politie de zaak ging uitpluizen, kwam de waarheid al spoe dig aan het licht. „Msb." DE GELUIDSPROEVEN TE OLDEBROEK. Het Koninklijk Nederlandsch Meteorolo gisch Instituut te De Bilt deelt aan het Persbureau Vaz Dias mede: Ofschoon nog lang niet alle rapporten omtrent de geluidsproef op 15 December ont.vangen zijn, kan men wel zeggen, dat de proef te Oldebroèk in vele opzichten ge- De vier ontploffingen zijn op het juiste oogenblik geschied, d.w.z. op een onderdeel van een seconde na, te 6.00, 6.06, 7.00 en 7.06 uur West-Europeeschen tijd, alleen de derde is door eenige vertraging in dë ont steking ongeveer 1 seconde later gekomen. De vier mijnen lagen in een vierkant van 250 M. zijde, practisch gesproken dus vrij wel op hetzelfde punt. in de nabijheid van den trechter, die door de ontploffing van 1922 is geslagen. De tijdseinen uit Münster en die uit De Bilt klopten volkomen, en door een „vergadertelefoonverbinding" konden de waarnemers te De Bilt, Waal dorp en Vhssingen den assistent van het Instituut, die den tijd der ontploffing aan gaf, hooren tellen, totdat op „top" contact werd gemaakt. Tot hun verbazing hoorden zij in de telefoon geen ontploffing de microfoon van de N.C.R.V., die buiten de schuilplaats stond, heeft beter werk ge daan, en vele luisteraars de ontploffings sensatie laten meemaken Het weer was voor de hoorbaarheid in het Westen van ons land uiterst ongunstig al nam de temperatuur naar boven wel toe, de wind was uit Westelijke richting en naar boven toenemend. In totaal zijn thans ongeveer 350 berichten uit ons land ontvangen, grootendeels afkomstig van de vrijwillige waarnemers van het Instituut maar gedeeltelijk ook van andere belang stellenden, allen, welke wij hierbij dank be tuigen voor de medewerking Slechts een 50-tal berichten uit den omtrek van Olde- broek bevat een stellige geluidswaarneming binnen een ovaal gebied langs Apeldoorn, Hulsthorst., Kampen, Meppel, Bijssen, wel licht Enschedé, naar Didam grooten deels dus naar het Oosten, met een opmer kelijke verdichting langs den IJssel. De maximale afstand, ongeveer 50 K.M., is niet slecht, vergeleken bij 1922, toen de la ding 17 maal grooter was, en men niet ver der dan ongeveer 65 K M. kwam dit mag men aan de tempertuurinversie toeschrij ven, die echter zoowel vóór als na de proef veel sterker is geweest De mist belemmer de ongeveer alle waarnemingen van tem peratuur en wind in de bovenlucht, die overigens met groote zorg waren voorbe reid. Een 30-tal verspreide berichten uit het overige deel van het land is grooten- dee's uiterst twijfelachtig van iets meer beteekenis zijn een enkele waarneming uit Zeeland en een 4-tal uit Zuid-Limburg, bei den in de buurt van den cirkel van 200 K.M. straal, waar men abnormale geluids- voortplanting mocht verwachten. De afme tingen van ons land laten niet toe verder te gaan. De undographen, kort voor 15 De cember uit Duitsch'and ter leen ontvangen en in allerijl te Vlissingen en Waalsdorp opgesteld, hebben duidelijke registratie- krommen ge'everd, maar voor zoover tot dusver is kunnen worden nagecaan, zijn geen ontploffingen geregisteerd. Een waar nemer te Leiden meent met microfoons een ontploffing te hebben opgeteekend, nit De'ft werd geen resultaat vernomen. In verband met het bericht uit Potsdam, dat daar de ontploffingen opgeteekend waren, zou verbazen, als men niet wist, dat zoo wel de Engelsche als de Duitsche onder zoekers hebben ervaren, dat in dftn winter de voortplanting naar het Westen slechter gaat, dan die naar het fusten. Een op waarneming gegronde verklaring hiervoor is er niet, men denkt aan snelle luchtstroomen in de zeer hooge lagen, tot waar dit abnormale geluid doordringt, maar heeft geen zekerheid, en daarom moest toch hier te lande en in Engeland opge vangen worden met instrumenten. Uit En geland is nog geen bericht, uit België kwam een enkel bericht (Bastogne), maar uit Duitschland werd juist bericht ontvan gen, dat behalve in Potsdam en Linden- berg de 9 stations van den aardbevings- dienst, die op een lijn van 100 tot 200 K.M. van O.debroek en te Jena waren opgesteld, alle resultaten hebben opgeleverd. Van de proefneming op Nova-Zembla vernamen wij nog geen resultaat, maar waar het onderzoek daar met grootere la ding en precies dezelfde instrumenten op overeenkómstigen afstand geschiedde, is het wel zeker, dat de registraties gelukt zijn, en wij dus binnen eenigen tijd zuilen weten, of de uitkomsten daar, zooals ver wacht werd, heel anders zijn uitgevallen het is zelfs mogelijk, dat, behalve in de naaste omgeving, niets naar de aarde is weergekeerd. Mocht daarover iets vernomen worden, dan hopen wij, dat te berichten de eigen lijke wetenschappelijke uitkomsten zullen waarschijnlijk eerst na afloop van het pool- jaar volledig bekend worden. Eerder zal al licht bericht kunnen worden over de proef neming in Engeland op 16 December, waar te Woolwich met kanonnen is geschoten. De undographen zijn ook op dien dag in werking gesteld, maar wegens de vele sto ringen op het midden van den dag (1213 W.E.T.) moeten wij nader onderzoek af wachten, alvorens te kunnen zeggen, of die sohoten hier te landen zijn opgeteekend. P.S. Juist toen dit bericht gereed was, werd uit Duitschland vernomen, dat men op Nova Zembla de ontploffingen met slechts 150 K G. en op geheel ^ndere tijden, 10 en 11 uur 's avonds, heeft uitgevoerd Hiervan kan in onze streken niets zijn ver nomen, de uitslag in de poolstreken is on bekend, maar de proeven zijn op 21 Decem ber herhaald en zullen op 1. Januari a.s. nogmaals worden genomen. EEN VERGADERZAAL IN BEZIT GENOMEN. Voorzitter door de politie naar buiten gedragen. In Laren had de plaatselijke afdeeling der O. S. P. een zaal gehuurd van een café houder om daar eon openbare vergadering te houden. Toen de verhuurder daarna op zijn besluit terugkwam, namen do O. S. P.-ers hun tegenmaatregelen en naar „de Fakkel" meldt namen zij met steun van de Bussumsohe en HUversumsche ka meraden op den bewusten avond de zaal eenvoudig in bezit! De eigenaar dreigde hen eruit te laten zetten en kort daarop verscheen inderdaad de politie in de zaal, begroet met de Internationale. Ondanks haar sommatie de zaal te verlaten, opende de voorzitter de vergadering en de heer van der Goes, die over „Erger dan cri sis" zou spreken, begon. Dit was voor de politie aaneliding den voorzitter te gelasten de zaal te verlaten en toen hij weigerde, heeft men hem onge veer met stoel en al eruit gedragen. Zulks was intusschen geen bezwaar om de ver gadering voort te zetten, want een der „kameraden" nam direët den voorzitters hamer over en verzocht den aanwezigen rustig te blijven zitten. Toen echter de heer v. d. Goes opnieuw het woord nam greep de politie weer in en beval hem de zaal uit te gaan, hetgeen hij onder protest deed. Desondanks werd de vergadering voort gezet, terwijl de politie voortging den een na den ander uit de zaal te verwijderen. Verzet werd niet gepleegd, maar medewer king werd evenmin verleend, zoodat deze uitzetting vrij lang duurde. Tenslotte stond echter ook de laatste man buiten. Zingend trok men daarop naar den burgemeester om hein een motie te overhandigen, waarin van de gemeente werd geëischt, dat zij zou zorgen voor een behoorlijke vergaderloka liteit. In een andere zaal werd inerna üe vergadering verder gehouden. CAFÉHOUDER GEARRESTEERD. De vechtpartij te Uden. In verband met de vechtpartij te Uden, waarbij een Udenaar zwaar werd gewond, verneemt het „Hbld." nader, dat de her bergier, bij wiens café het slachtoffer werd gevonden, is gearresteerd. De man ontkent de mishandeling ge pleegd te hebben dooh reeds is gebleken, dat na het vertrek van de veldwachters uit Veghel een hevige vechtpartij is ontstaan tussohen den thans gearresteerden café houder en den vader en zoon, waarbij de vader verwondingen opliep. De toestand van den zwaar gewonden man, die in het ziekenhuis te Uden is op genomen, was gisteravond hoogst zorgwek kend. Nader verneemt het blad, dat de gear resteerde caféhouder thans een gedeelte lijke bekentenis heeft afgelegd. Hij ver klaarde, dat vader en zoon het café waren binnengekomen en onder den invloed van sterken drank verkeerden. Toen zij wilden vertrekken zonder te betalen is twist ont staan. De jongste had den caféhouder met een mes bedreigd, waarop hij door vader en zoon werd aangevallen. De arrestant verklaarde toen tijdens het gevecht den ouden man met een stok te hebben neergeslagen, dooh het geneeskun dig onderzoek heeft uitgewezen, dat de schedel door een bijlslag is gekloofd. Gistermorgen was de toestand van het slachtoffer nog hoogst zorgwekkend. De kastelein zal ter besohikking van den offi cier van justitie te 's-Hertogenbosch wor den gesteld. RELLETJES IN DEN J0RDAAN. Gisteren den geheelen middag is het in den Jordaap te Amsterdam onrustig ge weest, doordat eenige honderden mannen en vrouwen demonstraties hielden voor meer uitkeeringen door Maatschappelijken Steun. Op de Palmgracht, in de Wester straat en in de Bloemstraat moest de poli tie enkele malen krachtig optreden, waar bij borden in beslag zijn genomen. Tegen een uur of vier is een groote groep van 30») a 400 man naar het Haarlemmerplein ge trokken, waar zij door de politie met sabel en gummistok uiteen gejaagd zijn. Een aan tal van de betoogers begaf zich naar de Vinkenstraat, waar zij bij een bouwwerk steenen weghaalden om daarmee de poli tiemannen te bekogelen. De ruiters van de aanwezige politiemaoht trokken daarop den revolver en losten eenige sohoten in de lucht, met het gevolg, dat de menigte naar alle kanten uiteen stoof. Incidenten van ernstigen aard hebben zich overigens niet voorgedaan. De ambtenaren van het ge bouw van Maatsohappelijken Steun in de Schiemanstraat zijn onder politiegeleide naar huis gebraoht. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Woensdagmiddag is door de Amersfoort- sohe politie een vrachtauto aangehouden, welke geladen was met 4400 K.G. Duitsche margarine en een kist met flesschen wijn. De auto was bij de grens aan de Aalten- sohe politie ontsnapt, waarop deze direct de politie van Amersfoort waarschuwde. De bestuurder wist echter te ontkomen. De auto en de smokkelwaren zijn in beslag genomen. Vanwaar de auto afkomstig is, i6 nog niet bekend, aangezien het niet uit gesloten te achten is, dat de smokkelaars het autonummer hebben vervalsoht. Madame Sylvia orakelt Madame Sylvia, die tot nu toe vooral in de Zaanstreek van zich deed spreken, resideert eenige dagen te Rotterdam en geeft er de pers belet. Madame heeft er verteld van het verleden, dat voor haar iu ons land ligt, (want zij stamt af van Rad boud, koning der Friezen) en ook over de toekomst .van ons land, dat in de eerst komende jaren nog heel wat zal doorma ken maar over zeven jaren zijn Mussolini zal hebben.,.. „Hbld." SPORT VOETBAL V.U.C.—OUD INTERNATIONALS 5—2. Op haar verlichte veld heeft V.U.C. gis teravond een wedstrijd gespeeld tegen een elftal, bestaande uit oud-internationals. De Haagsche overwinning van 52 was volkomen verdiend, alhoewel de meeste oud-internationalen blijk gaven het spel nog lang niet verleerd te gijn. Vooral Jan de Natris was buitengewoon op dreef. In de eerste helft werd niet gescoord, zoodat de rust men een blanco stand in ging. Tien minuten na de hervatting doel puntte Van Galen het eerst voor V.U.C. (10), Pijl (Feijenoord) maakte gelijk uit een voorzet van De Natris (Ajax). Hendriks en v. d. Zalm voerden den stand op tot 51. Tenslotte maakte Jan Thomee (Con cordia) het tweede tegenpunt voor de oud internationals. Met een verdiende 52- overwinning voor V.U.C. kwam het einde. ATHLET1EK R. K. Athletiek-Verecn. De Bataven. De eerste avond van het triduum is, zooals verwacht, buitengewoon geweest en hoewel er een pracht belangstelling was, misten wij toch nog eenige leden. Hallo! leden vanavond moet je er ook zijn, ook voor jullie wordt dat triduum ge houden. Dus allen zonder uitzondering kwart over acht aan het gym. lokaal Pie terskerkhof. Morgen, Vrijdagavond, trainen voor de lange afstandloopers om half acht op de Nieuwe Vaart. Men lette goed op den tijd!! R. K. Sport- en Athletiekvereeniging „Rood-Wit." R. K. Sporttriduum. De opkomst was gisteravond buitenge woon groot en we hopen en vertrouwen, dat het hedenavond weer zoo zal zijn. Niemand mag verzuimen dit triduum bij te wonen. Vanavond allen weer present 1 Ook vestigen wij er de aandacht op, dat dit triduum ook toegankelijk is voor de ouders der leden en we zouden gaar ne zien, dat velen aan dezen oproep ge hoor geven. Dan kunnen zij zich overtuigen van het mooie, dat schuilt in de beoefening van de Sport in R. K. Verband. Vrijdagavond zal in verband met het Sporttriduum de indoortraining niet door gaan. SCHAATSENRIJDEN NED. HARDRIJDERS NAAR DAV0S. Gisteren vertrokken naar Davos 23 Ne derlandsche hardrijders onder de vlag van den Koninklijken Nederlandschen Schaat senrijders Bond om aldaar te trainen voor de Internationale Jubileums Wedstrijden op 20. 21 en 22 Januari 1933 te houden door de Nederlandsche IJsclub Davos ter ge legenheid van het 50-jarig jubileum van den Bond en het 40-jarig jubileum van de Internationale Eislauf Vereeinigung van welke laatste de Nederlandsche Bond de oprichter was. De volgende rijders vertrokken: Jan v. Zijl, Oud-Karspel; J. Langedijk, Oud-Kar spel; Ben Blaisse, Amsterdam; L. Dijkstra 's-Gravenhage; G. Henneman, Bloemen- daal; K. Schenk, Anna Paulowna; L. van de Ruit, Amsterdam; W. Keetman, Win kel; B. H. Scholten, Bussum; A. Saai, Wie- ringerwaard; A. J. Jansen, Amsterdam; G. Jongert, Hpendam; Jacobus de Koning, Purmerend; J. P. de Koning, Purmerend; T. Hooftman, IJsselraonde; S. Heiden, Bolnes; A. F. van der Scheer, Zutphen; J. van de Garde Jr., Lochem; R. Koops, Zuidlaren; Th. J. H. Dullaert, Zutphen; Johan van Dam, Vught (N.-B.); H. Brons veld, Arnhem; A. W. Kneteman, Haarlem De twee laatstgenoemde rijders zullen zich hoofdzakelijk oefenen in kunstrijden. SCHERMEN MILITAIREN- EN STUDENTEN- SCHERMB0ND. De Leidonaars v. Rossum en Beer winnaars op floret en degen. Gistermorgen is in de schermzaal Boufl- let te 's-Gravenhage het jaarlijksche tref fen op de drie wapens aangevangen van den Militairen' en Studenten Schermbond. Met het floretschermen werd begonnen waardoor 21 deelnemers op de loopers verschenen, waarvan vijf Leidsche en drie Utreohtsche studenten, twee adelborsten en 11 cadetten. Viel de quantjteifc dus te loven, de qualiteit was maar matig. Uit poule I gingen over naar de finale Boeke en Snaauw, elk met 3 gewonnen partijen, uit poule II van Sasse van IJs- selt en Beer elk met 3 gew. part., uit poule III Van Rossum met 5, Hermens met 4 en Bartstra 3 gew. part. en uit poule IV Nix en Treffers elk met 3 gew. part. Derhalve één adelborst, drtie cadetten, twee Uitrechtsche en drie Leidsche stu denten. De einduitslag was als volgt, waarbij merkwardig genoeg, drie studenten de drie bovenste plaatsen innamen. gew.p. ontv.tr. geg. v. Rossum, Leiden 7 4 22 Boeke, Utrecht 7 10 21 de Beer, Leiden 6 10 19 Nix, K.M.A. 4 14 14 Hermens, K.M.A. 4 15 16 Treffers K. M. A. 4 18 15 v. Sasse v. Ysselt, (U.) 2 21 11 Bartstrat, Leiden 2 22 10 Snaauw, K.I.M. 0 24 9 Na de pauze werd begonnen met den LEIDEN. T00NEEL. FRITZ HIRSCH OPERETTE. Nauwelijks is het bekende Fritz Hirsch Ensemble weer uit Berlijn in ons land te ruggekeerd of het heeft zich gehaast om in Leiden te toonen, dat het 't Leidsche pu bliek nog niet vergeten heeft. Omgekeerd heeft ook Leiden getoond, dat het Fritz Hirsch niet vergeten heeft. „Gern kerhten wir dahin zurück, wo wir fröhlich spielton" verzekerde de populaire leider van het gezelschap gisteravond, toen hij, reeds gekleed in de uniform van gou verneur van het paradijscho Zuidzee-eiland Hawaï, tusschen de nog gesloten gordijnen van het tooneel glipte om het Schouwburg publiek te verwelkomen en zelf verwel komd te worden. „Schenkt uns wieder Eure Gunst, das beflügelt unsere Kunst1'. In één moment had Fritz Hirsch zijn toe hoorders weer te pakken, de „Stimmung" zat er direct weer in. En toen het doek om hoog ging, dirigent Josef Ziegler zijn orkest het daveren cn alle bloemen van Ha waï begonnen te kwinkeleeren, wisten wij het: daar was het oude Fritz Htrsch-gezel- schap weer, daar was het blijde weerzien, allemaal oude kennissen. Neen, toch niet allemaal. Er bleek een nieuw sterretje aan den theaterhemel verschenen te zijn in het persoontje van Claire Clairy, een ondeu- gende bengel, met een oolijke snuit, die schitterend danst en zelf plcizier heeft in haar malle jazz-fratsen. Verder was er een nieuwe mannelijke kracht meegekomen n.l. Richard Sallaba, die in deze operette de rol van prins Lilo-Taro vervuld sympathieke jonge acteur bleek te zijn. wiens voornaamste talenten voorloopig nog in het vocale gedeelte schuilen. Friedel Dotza trad in deze operette niet op, hoewel haar naam wel op het program ma verme'd stond, evenmin trouwens als Walter Triebei, dien wij althans niet her kenden in Kanako Hilo. Maar qverigens waren zij er: Hirsch zelf als de gouverneur van Hawaï, Hildc Har- mat als prinses Laya, Albert May als kapi tein Stone, Paul Harden als Buffy, Fritz Geiger als Jim Boy. de jazz-sünger enz. enz. De inhoud der operette in onzen lezers bekend na de opvoering van het Wiener Operettcn Gesellschaft, eenige weken ge leden. Een vergelijking met deze opvoering zul len wij niet maken. Twee gezelschappen, die hetzelfde spelen, geven altijd een ver schillende opvatting weer. Fritz Hisch speelde de geschiedenis wat gemoedelijker en had er succes mee. Wat zich uitte in een herhaaldelijk applaus, meermalen terugroe pen van de succes-nummers en ten slotte in een groote lauwerkrans. De decorB waren uiterst goed verzorgd, wat eveneens van de talrijke dansen ge zegd kan worden. De rol van Fritz Hirsch ze.f was klein, das nachste Mal wird sje gröszer sein. Das nachste Mal komt toch nog in dit seizoen, niet waar? personeelen wedstrijd op degen. Hiervoor waren 27 deelnemers, t. w. 11 studenten, 11 cadetten en 5 adelborsten. Er werd ge trokken om één touché. De eerste ronde bestond uit drie poules van zeven en één van zes schermers, uit elke poule waarvan de drie best geplaat sten overgingen naar de halve beslissing. Hieruit kwam uit poule I: Van Vuuren met 4, Macaré met 3 en Snaauw met 3 gew. part.; uit poule II: Ouwohand met 5, Abbink en Frijlink elk met 4 gew. part.; uit poule III: Hooghoudt met 4, de Beer en d'Arnaud Gerkens elk met 2 gew. part.: uit poule IVDeibei met 4, jhr. van Sasse van IJsselt en Plantenga elk met 3 gew. part.; de laatste na bavrago met Van Ros sum. Deze halve beslising bestond uit twee poules elk van zes schermers. Uit iedere poule gingen drie schermers over naar de finale, waarin om twee treffers werd ge trokken. Hiervoor classificeerden zich: Snaauw met 4, Hooghoudt, Beer, d'Arnoud Gerkens, Deibei en Ouwehand elk met 3 gewonnen partijen. Over 't geheel genomen werd hier beter geschermd dan op floret. De einduitslag is: gew.p. ontv.tr. geg. Beer, Leiden 4 3 9 Snaauw, K.I.M. 4 5 8 Deibei, K.I.M. 4 5 8 Hooghoudt, Utrecht 2 7 6 Ouwehand, K.M.A. 18 6 d'Arnout Gerkens, K.I.M. 0 10 1 Vandaag worden de wedstrijden ver volgd met équipe-sabel.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9