DONDERDAG 22 DECEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK De Raad dezer gemeente kwam Woensdag in openbare raadszitting bijeen, Voorzitter was burgemeester Woldringh van der Hoop. Afwezig de heer D. van Riessen, die door droeve familieomstandigheden verhinderd was De voorz. wenschte den heer M. v. d. Bent geluk met zijn herstel. Voor deze vergadering bestond groote be- belangstclilng van de zijde van het publiek. De publieke tribune van het nieuwe raadhuis was zelfs te klein. De notulen van de vergaderingen van 4 Aug, J9 Sept. en 13 Oct. werden aangehouden. In gekomen waren eenige missiven van Ged. Sta ten, houdende goedkeuring van vroeger geno men raadsbesluiten. Voorstel tot het verleenen van korting op van de salarissen van B. en W., den secreta ris en den ontvanger 5 pet. zal worden ge kort. Eenige adressen om verhooging van steun veerden in verband met de voorstellen van B. en W voor kennisgeving aangenomen. Voorstel tot het verleenene van korting op betaalde landhuur over 1931. In de vergaderingen van 23 Juni en 13 Oct. 1.1. is besloten aan verschillende pachters 20 pet. pachtvermindering te geven over 1931, Als gevolg van deze besluiten zijn nog van eenige pachters dergelijke verzoeken om ver mindering ingekomen. B. en W. stellen voor deze vermindering aan een 10-tal pachters toe te staan tot een totaal bedrag van 7 530.81. Z. h.st. wordt hiertoe besloten. Voorstel tot het verleenen van korting op te betalen nacht over 1932. De uitkomsten over 1932 zijn al even on gunstig geweest als over 1931 meenen B. en W en vinden het daarom billijk voor 1932 even eens een verlaging van 20 pet. toe te staan. Hiervoor behooren volgens B. en W. echter al leen in aanmerking te komen zij, die vóór 1932 land van de gemeente hebben gepacht, aangezien de pachtsommen welke bij de laat ste landverhuring golden reeds aanzienlijk la ger zijn dan voritfe jaren, Ook dient de voor waarde gesteld dat alleen vermindering ge geven wordt in gevallen dat tijdig voor de be taling van het restant der pachtsom over 1932 zal worden zorg gedragen. Aldus besloten. Voorstel op het adres van den R.K. Land- arbeidersbond en den Chr. Landarbeiders- bond inzake het verleenen van een toeslag op de uitkeeringen uit de werkloozenkassen. Be doeling is om, indien men uitkeering uit de werkloozenkassen ontvangt, een zoodanige toe slag daarop te verstrekken dat de uitkeering uit hun kas met deze toeslag gelijk zou zijn aan het maximum-bedrag, hetgeen de werk- looze arbeider zou ontvangen, indien hij aan spraak zou maken op steun krachtens de ge meentelijke steunregeling: Een soortgelijk verzoek is vroeger reeds afgewezen. B. en W. stellen voor ook thans het verzoek niet in te willigen, mede uit financieele overwegingen. Verschillende leden kunnen zich niet met 't prae-advies vereenigen, Vele georganiseerden met groote gezinnen, die uit de werkloozen kassen trekken, ontvangen minder, dan onge organiseerden, die uit steunverleening trekken. Dit komt vooral voor bij de landarbeiders. Na een breede discussie stelt de heer B. v. d. Bent voor om ook aan de trekkenden uit de werkloozenkassen een kolenbon te verstrek ken. De heer P. Guijt stelt voor een toeslag te geven, zoodat de georganiseerden, die uit de werkloozenkassen trekken evenveel zullen ont vangen als de ongeorganiseerden uit den steun. De voorz. zegt, dat B, en W. niets aan het indertijd ingenomen standpunt hebben toe te voegen. De kosten van het voorstel-Guijt zul len tusschen 7 40005000 bedragen. Dat van den heer v. d. Bent 7 8001000 Het voorstel-Guijt wordt verworpen met 12 4 stemmen. Vóór de heeren P. Guijt, B. v. d Bent, M. v. d. Bent en W. Kulk. Het voorstel-v. d. Bent wordt aangenomen met 151 st. De heer Dubbeldam is tegen. De dekking wordt aan B. en W. overgelaten. De steunregeling voor werkloozen. Voorstel tot verlenging van de steunregeling voor werklooze arbeiders; verhooging van den gezinstoeslag en verstrekking huurtoeslag, en mede toekenning van een Kerstgave. Op 31 Dec. a.s. is de tijd waarvoor de regeling gold, verstreken en .waar een verbetering in den economischen toestand nog niet is te bespeu- renu, achten B. en W. zich van de verplich ting ontslagen om het voorstel tot verleniging van de steunregeling tot 31 Maart 1933 te mo- tiveeren. Op de eerste plaats komen de groo te gezinnen mede voor steunverhooging in aanmerking en verdient een verhooging van den toeslag per gezinslid de voorkeur boven opvoering van de eigenlijke steunbedragen. B. en W. stellen mitsdien voor de toeslag per gezinslid met 7 0.25 te vermeerderen. Vervol gens meenen B. en W. over te moeten gaan tot het toekennen van een huurtoeslag aan ge huwden en ongehuwde kostwinners van alle groepen. Het bedrag van deze huurtoeslag zou dienen overeen te komen met hetgeen de huur meer bedraagt dan 7 3.per week, zulks tot een maximum van 7 2.50 per week. Dit zou moeten gebeuren door middel van bons. Een kwitantie moet dan worden overgelegd, waar uit blijkt, dat een bedrag van 7 3.aan huur ri voldaan. Een en ander ingaande per 1 Jan. 1933. Voorts kan, mede met goedkeuring van den Minister aan ondersteunde arbeiders over de week van 1824 Dec. een Kerstgave wor den verstrekt ten bedrage van 25 pet. van bel bedrag hetwelk over die week aan steun wordt ontvangen, De kosten der Kerstgave, voor zoover deze ten laste der gemeente blij ven, kunnen worden bestreden uit den post „Ondersteuning aan werkloozen" van den loo penden dienst. De heer Guijt is zeer erkentelijk, doch hand haaft zijn voorstel in de vorige vergadering ge daan om de steunnormen met 7 2.te ver- hoogen. Dr Hueting pleit voor de werklooze kleine- werkgevers. Meerdere leden spreken hun instemming uit. De voorz. zegt, dat het college met grooten schroom met dit voorstel komt. De financieele toestand der gemeente is buitengewoon gespannen. De huurtoeslag geldt ook voor steuntrekkenden, die eigen huis hebben met hypotheek. Uitbreiding van steun zooals de heer Guijt die wenscht is onaanne melijk en gaat ver uit boven de grens, die het Rijk stelt, B. B. en W. zullen in geen geval verderstrekkende voorstellen zijn te wachten. De heer Guijt repliceert. Zijn voorstel wordt niet ondersteund en komt niet in behande ling. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aangenomen. Voorstel tot verkoop van grond, be treft de beleende kwestie tusschen de gemeen te en de heeren Gebr. Kruyt. De gemeente had grond noodig voor der, bouw van het nieuwe gemeentehuis, welke grond eigendom was van de heeren Kruyt. De gemeente had hier ook gronden liggen en ging met genoem den een ruiling aan, echter zonder tijdig ge noeg een en ander op papier vast te leggen. Toen het gemeentehuis in aanbouw was, bleek dat de inmiddels geformuleerde voorwaarden van ruiling niet naar genoegen was van de heeren K. Dat heeft een eindelooze correspon dentie tengevolge gehad, een deurwaarder en advocaten zijn er aan te pas gekomen, tot ten slotte thans de bereidverklaring van de heeren K. er is om aan de gemeente te verkoopen het perceel, kadaster gemeente Katwijk, sec tie B no. 4063, in totaal 11 Aren 42 cA., waar op thans de trouwzaal grootendeels is ge bouwd, de daaraan ten Westen grenzende straat en een strookje grond grenzende aan het reeds eerder aangekochte perceel van de heeren de Best en Waterreus, tegen een prijs van 7 8 per cA. of 7 9136. De heer B. v. d. Bent begrijpt dit voorstel niet goed. Hij vraagt eenige toelichting. De voorz. verwijst hem naar het zeer uit voerige praeadvies. De heer P. Guijt dankt B. en W., dal zij deze moei'ijke kwestie op deze wijze tot een oplossing hebben weten te brengen. Met alg. st. wordt het voorstel aanvaard. Verbetering van verschillende straten. Voorstel tot verbetering van den Zeeweg, de Kerkstraat en den Valkenburgschen weg. Na gevoerde correspondentie met de regeering is deze bereid gevonden, voor zoover het de uit betaling der loonen betreft, een bijdrage van 75 pet. te verleenen in de kosten van genoemde werken. Dit gevoegd bij de omstandigheid, dat B. en W. gemeend hebben een andere wijze van dekking der uitgaven te moeten aanwen den, heeft B en W. tot de conclusie gebracht dat er thans geen beletsel meer bestaat om tot de uitvoering van het bedoelde werk te kun nen overgaan. Behalve verbetering van ge noemden weg kan in dit plan worden opgeno men de rioleering vanaf het Noordeinde in de richting van de Stationstraat. Deze is n.l. niet in staat behoorlijk te functioneeren. Ook dat gedeelte straat eischt dringend verbetering, De Oude Zeeweg zal met Waalovenklinkers worden bestraat en een breedte krijgen van 6 M. De Valkenburgsche weg 5 M. Mede is ge rekend, op den aanleg, waar mogelijk, van een fietspad aan de eene, en een voetpad aan de andere zijde van weg. Kosten van den Zee weg met Kerkstraat te Katwijk ad. Rijn 7 70.000 en Valkenb. weg 7 21.000. Vroegere raming was resp. 7 113.000 en 7 47.000. Een groot gedeelte zal als loonarbeid te beschou wen zijn en zal mitsdien weer in de gemeente- gas terugvloeien. B. en W. verzoeken den Raad aan deze plannen goedkeuring te rech ten en het gemelde crediït te verleenen, op dat met de meeste spoed deze werken kunnen worden uitgevoerd. Na eenige discussie wordt z.h.st. dit belang rijke voorstel goedgekeurd. Voorloopige vaststelling van de rekening van de bedrijven, grondbedrijf, vleeschkeurings- dienst, schoolartsendienst en van de gemeente, over 1931, De hiervoor benoemde commissie rapporteert gunstig. Aan de diverse Commissies wordt dank ge zegd voor hunne werkzaamheden. De Raad contra Gedep. Staten. Punt 13 is een voorstel inzake wijziging van de bcgrooting 1933 en vaststelling belasting- verodeningen in verband met de niet goedkeu ring van het desbetreffend raadsbesluit inzake de bestrijding van gewone uitgaven uit de re serve van het grondbedrijf. B. en W. stellen thans voor de wijziging der begrooting als ge volg van het genomen raadsbesluit dat niet is goedgekeurd door Ged, Staten, in te trek ken. Uit deze intrekking vloeit dan voort dat de voorstellen van B. en W. om 130 opcenten op personeele belasting te leggen en van 95 opcenten op Gemeentefonds, weer van kracht worden. Verder dat het van „onvoorziene uit gaven" afgeschreven bedrag ad 7 3440.aan deze post weder' ten goede komt en de verla ging van den post „belooning voor vaccinatiën" met 7 100 op een volgende begrootingswijziging behoort te worden vermeld. B. en W. stellen voor hiertoe thans te besluiten. De heer C. v. Tongeren vraagt bij de behan deling van dit punt geheime vergadering aan. De deuren worden gesloten. Na heropening zegt de heer Van Tonge ren, dat hij de motieven van Ged. Staten, die tot afwijzing hebben geleid, niet kan deelen. Als Ged. Staten opmerken, dat de belastingen hier niet te hoog zijn, meent spr. dat de be lastingen hier fnuikend zijn voor uitbreiding van de gemeente. Spr. wil dit punt aanhouden en alsnog met God. Staten in overleg treden. Het voorstel van B. en W. wordt met 124 stemmen verworper Voor de heeren Dubbel dam, Veltkamp, Kulk en B. v. d. Bent. Met alg. st, handhaaft de Raad tegenover Ged. Staten het eerst ingenomen standpunt. De heer C. v. Tongeren dient hierop een motie in, waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken, dat de Raad door bet college van Ged. Staten zal worden gehoord om de motieven nader toe te lichten. Ook deze motie wordt met alg. stemmen aangenomen. In de commissie, die den Raad zal vertegenwoordigen worden benoemd de heeren C. v. Tongeren, L. v. d. Zwan en D. 'F E. Meerburg. Afgewezen werd het adres van J. v. d. Meij inzake bebouwing van de Zuidslraat. De heer A. Haasnoot te Katwijk aan Zee vraagt de gronden te koop, voorheen hel z.g. „Witte Paard", gelegen KerkstraatZeeweg te Katwijk a, d. Rijn, groot 755 M2. B. en W. stellen voor de grond te verkoopen aan A, GEMEENTERAAD VAN NIEUW VEEN De gemeenteraad kwam Dinsdagavond in openbare vergadering bijeen. Na het gebed is het woord aan den se cretaris, den heer J. Roovers, ter voorlo zing der notulen, welke onveranderd wor den aangenomen. Het R. K. Werkliedenverbond. Aan de orde is een request met toelich tingen van het R. K. Werkliedenverbond, dat de vroedschap het volgende verzoekt: 1. de georganiseerde werkloozen, die uit hun kas trekken, een toeslag tc verleenen, welke het mogelijk maakt, dat zij in totaal een uitkeering krijgen gelijk aan het ma ximum bedrag, dat zij zouden ontvangen, volgens de steunregeling van de gemeen te; 2. De steunbedragen tot op een dub beltje af te ronden; 3. inpiaats van op Maandag de steun op Zaterdag uit tc keeren. B. en W. adviseeren geen toeslag te ver leenen, daar dit in strijd is met de steun regeling. Bovendien heeft de rand in een vorige zitting op een gelijkluidend ver zoek afwijzend beschikt. Betreffende do afronding deelt de voorz. mode, dat door een ambtenaar van het departement bet afronden der bedragen is afgeraden. Do raad neemt het gevoelen van B. en W. over. Wat de uitkeering op Zaterdag be treft, de voorzitter zegt toe, dat zoo eenigs zins mogelijk aan deze wensch steeds vol daan is en ook in de toekomst zal geschie den. Heeft het orgaan over een lange reeks uitkeeringen te beslissen, dan is het met altijd doenlijk nog donzelfden dag de steunbedragen uit te keeren. De steunregeling gewijzigd. De nood der tuinders. De Minister heeft zijn goedkeuring ge hecht aan de steunregeling onzer gemeen te voor het tijdvak OctoberDecember 1932. Hoe groot het percentage is. dal het Rijk vergoedt is echter nog onbekend. B. en W. komeu nu met een wijziging in de regeling. Zij stellen voor art. Oa al dus te wijzigen, dat als gezinsinkomen voortaan zal verstrekt worden 7.en 50 cent per kind voor toeslag. Volgens de eerste regeling is het gezinsinkomen be paald op 9. De heer De Geus is er sterk op tegen de uitkeering te verlagen terwijl de win ter nog moet komen. De voorz. is het met spr. eens, doch voegt er aan toe, dat niet bekend is of de Regeering haar vergoe ding over 9.— of 7 geeft. Wethou der Rijlaarsdam zegt, dat de gemeento beter in October 7.als gezinsinkomen had kunnen geven en tegen den winter 9 De heer De Geus geeft dit volmoudig toe. De heer Bokkestijn komt met een an der voorstel. Hij wil het stellen op 8. plus 1.kolentoeslag. Wethouder Heo- gervorst zegt 7.plus 1.toeslag voor brand. De Weth. vindt bijval bij den heer Plomp, die zijn collega's aanraadt eens een blik in de tóekomst te slaan. De ge meente moet het geld toch weer ergens vandaan halen. De voorz. maakt eeu eind aan de discussies en laat stemmen. Het voorstel-Bokkestijn 8.plus 1.ko lentoeslag) wordt verworpen mot 5 tegen 2 stemmen; alleen de heer De Geus steunt den voorsteller. Aangenomen wordt het voorstel-IIoo- gervorst 7.plus 1.toeslag) met 6 voor en 1 tegen, nl. die van wethouder Rijlaarsdam, die het houdt bij 7.zon der meer. Do Voorz. zegt, dat vanaf 1 October 600.is uitgekeerd volgons de steunbo- palingeD. Het Burgerlijk Armbestuur beeft over dien tijd uitgekeerd 1030.waar van 100.voor de eigenlijke armen en 930,-— aan de tuinders. Do raad ziet de scheeve verhouding in, dat do tuinders 50 pot. moer aan steun hebben ontvangen, dan de eigenlijke werkloozen. Er mee uit scheiden gaat ook niet vinden zo. Beslo ten wordt hen zoo mogelijk te blijven steunen tot de regeeringssteun voor hen afkomt. De ambtenaren onder het mes. De Prov. Staten van Zuid-Holland zul len met ingang van 1 Jan. a.s., de salaris sen van burgemeester, secretaris en ge meente-ontvanger met 5 pet. korten, al dus de voorz. B. en W. willen deze kor ting nu ook invoeren voor de salarissen van gem.-geneeshecr, het hoofd der vleesch keuringsdienst, van hulpkeurmcester, ge meente-opzichter, gem.-werknian, en van den gemeenteveldwachter en bovendien Haasnoot voor den prijs van 7 3.30 per M2 en verder de gewone voorwaarden. Na eenige bespreking aangenomen. Aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente is over 1931 een bijdrage verleend van 7 650 en over 1932 van 7 350, waarvoor volgens me- dedeeling van Ged. Staten alsnog, raadsbe sluiten ingeovlge art. 14 der Armenwet geno men moesten worden. Deze bijdragen werden verleend in verband met het feit, dat de ge meentelijke steunregeling nog niet bestond en de iDaconie ondersteuning moest verleenen. Die besluiten zijn 19 Sept. 1.1. genomen en aan de geëischt formule was voldaan. Deze be- besluit van Ged. Staten toelaat, meenen B. en Ged. Staten kunnen verkrijgen. Aangezien art. 14 der Armenwet geen hooger beroep van het besluit vtn Bed. Staten toelaat, meenen B. en W. dat aan de Kroon op grond van art. 166 der Provinciale wet vernietiging van bedoelde beslissing moet worden gevraagd. Naar het oordeel van B. en W. zijn hiervoor voldoende termen aanwezig, weshalve zijn den Raad voor stellen in dien zin te besluiten. Z.b.ét, aangenomen. Na rondvraag sluiting der vergadering met dankgebed. van diens nevenbetrekkingen. Aangeno men. t Verder deelt de voorz. mede, dat de raad gemachtigd is 4 pet. pensioen tc vorhalen op de, oude ambtenaren; de ge meentearts, do gom. ontvanger en den veldwachter. Hot verweer van de drie be trokken ambtenaren wordt voorgelezen, doch het geeft hun nul op request, daar de raad besluit althans voor 1933 4 pet. pensioen door hou te laten betalen. Te gen stemmen dc heeren Groeneweg, De Geus en Bokkestijn, doch de overigen win nen het. B, en W. verzoeken hun besluit van de vorige zitting, waarbij do gem.-veldwach- fcer 50.van zijn kleedingtoeslag ziet afgenomen, te vernietigen, daar deze an ders 9 pet. plus 50.van zijn salaris zou moeten derven. Accoord. De Voorz. zegt, dat de genu-veldwach- ter geweigerd heeft op te geven hoeveel hij over de drie laatste jaren aan uniform- kosten heeft gehad, ofschoon hij dit in zijn schrijven ontkent, en de bewering vaai den burgemeester een onwaarheid noemt. De heer De Geus schijnt te twijfelen. Dc voorz. roept den aanwezigen rijksveldwach ter Udo als getuige op, die de weigering bevestigt. Voor den betrokkene „aller ellendigst" maar... de ge meente spaart f 50.'uit. De benoeming van den gcm.-workinan komt weer op de proppen. Op do vorigo zitting was besloten hem weer voor een jaar tijdelijk aan te stellen, om 100.aan pensioen uit te sparen. Nu is men tot de ontdekking gekomen dat de gemeentekas slochts een schade van 50.— zou lijden, als de gem.-workman vast kwam. Maar, zegeren de vaderen, 50.is ook nog te veel, en B. en W. stellen daarom voor Rietdijk op arbeidscontract aan te stellen voor 19.in de week. We behoeven dan nooit pensioen te bel-3lon. Blijft het jong- slo raadsbesluit van kracht, dan wordt R. het volgend jaar mot November automa tisch vast. Of, we moeten hom togen 1 Oc tober zijn ontslag geven, dan kunnen we hem verder op arbeidscontract nemen. Pensïoengevaar is er voor de gemeente niet bij. Weth. Rijlaarsdam vindt dc gedachte oplossing schitterend. Voor den betrokke ne maakt het niets uit of hij in va6to dienst is of op contract-, aldus de vroede vader. De voorz. ziet do zaak oen ietsjo menschelijker in. Hij noemt het voor den betrokkene „ellendig slecht" temeer daar er op zijn werk niets valt aan te merkon. Maar ja, dio 50.pensioen! De heer De Geus is van meoning dat R. liever in vasto dienst is togen 19.per week, dan los op 20.Dc hoeren Bok kestijn en Groenweg zijn van hetzelfde ge voelen. De heer Plomp wil hot oud® be sluit maar handhaven. Als het jaar om raakt kunnen ze toch tijdig nog een be slissing treffen. Aldus wordt besloten. Weth. Rijlaarsdam is de. eenigo die togen stemt. Na een verzoek van den voorz. en den secretaris om do posten voor bureau- schrijfbehoeften on druk- cn bindwerk ieder met 50.te verhoogen, hetgeen afgeketst wordt, volgt de rondvraag. Weth. Rijlaarsdam zegt, dat cr na hot eersto verzoek om vergunning tot voolbal- len op Zondag, nimmer meer om toestem ming gevraagd is door het bestuur der NicuwVecnsche Voetbalclub. Do voorzitter deelt mede, dat zij pas met Januari op nieuw te verzoeken hebben. De vorigo goed keuring gold voor een half jaar. De wet houder vraagt wie daarover beslist heeft. De voorz.: „B. en W." Interpellant ont kent dit ten stelligste en weth. Hooger- vorst is er zich oveneens niet van bewust. Do voorz. stelt voor het „goschillelje" in de weth. vergadering op tc lossen. De lieer Bokkestijn informeert hoe hot met hot melk ven tverbod voor de Zonda gen staat. De voorz. zegt, dat deze ver ordening reeds eeu maand van kracht is. Zij, die in de raadsvergadering het recht van spreken missen, wachten met kloppend harte op het punt van den avond. De voor zitter sluit echter op de gewone wijze de openbare zitting. Op verzoek van weth. Hoogervorst, aldus de voorz., zal de vroedschap nog in geheime zitting gaan. Deze duurde van tion tot twaalf uur. LISSE. Ontvreemding rijwielen. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van dc ont vreemding van een tweetal rijwielen res pectievelijk op 19 cn 20 December jl. ver mist. Men zij gewaarschuwd en lette op ziju rijwiel. STOMPWIJK. Gemeentebegrooting. Verschc mij is de Gemeentebegrooting 1933 van de Ge meente Stompwijk, sluitende in ontvangst cn uitgaaf met een bedrag van 250.895.21 batig slot 3705.50. In de memorie van toelichting zeggen B. en W., dat deze begroöting sluitende is 'zonder bclastingverhooging, dank zij het batig slot van 1931, groot 41.585,71, plus een vennoedel ijk batig slot over 1933 van het Elcctriciteitsbcdrijf. Echter zal ten opzichte van het finan cieel beleid dc grootst mogelijke zekerheid moeten, worden betracht, terwijl reservoe ring achterwege moest blijven. Indien de huidige tijdsomstandigheden, blijven voort bestaan cn geen K tige saldo's van vorige dienstjaren beschikbaar zullen zijn, zal voor 1934 belastingvcrhooging niet kun nen uitblijven, daar de belastingopbrengst daalt en de etounuitkeeringen zullen stij gen. Ten einde te ontkomen aan al te in grijpende 'bolastingverhooging voor 1934, zal de reeds gevormde reserve 12.500. n^ar het dienstjaar worden overgebracht. Voor alles zal groote zuinigheid moeten worden betracht. WASSENAAR. Aanhouding. Mot de aanhoudiug van de twee zwijntjesjagers B. uit Den Haag, die bezig waren een gestolen rijwiel te de- montceven, bleek onze politie een good® vangst te hebben gedaan. Zij zijn Ier be schikking van de justitie gesteld. Geboren Frederikus Gerardus, zoon van P. Q. v. d. Ham en L. Frich Johan nes, zoon van G. Kaaij en O. P. M. v. d. Meer Cornelis Arnold us, zoon van A. L. Voorhani en A. C. Korte kaas Huber- ta Cornelia, doohter van A. T. Brama on M. A. Brekelmans. Overleden Johanna Gerarda Oos- terveer, 47 jaar eohtg. van M. Remmera- waal. Ondertrouwd: J. B. Lorrowa en M. G. Schrick F. W. M. Togni cn Th. Schroder. Gehuwd: J. Hollander en L. van Hasselt. Gevestigd: J. Sicking van Leiden E. S, van C'arcar van Leiden J. C. F. Gaspari van Den Haag E. Brunsch- weiger van Duitschland E. J. W, Prins en echtg. van Ned. Oostrlndië O. J. L. M. Smits van den Haag C. M. van Overbeek van Rotterdam M. G. Zeelen van Rotterdam C. J. A. van Lede en gezin van Rotterdam Th. Boemer van den Haag F. H. Heijde- laar van den Haag W. J. Koppinga van Voorburg H. Sibma en echtg. van Delft L. P. A. Laboyrie en gezin van Voorburg J. J. Boschvan dor Waals van Engeland L. Racz van den Haag A. G. Fortuin van Bodegraven L. A. Radersma van Delanggoo. Vertrokken: Wed. A. F. J. Dijk graaf en gezin naar den Haag R. Doesburg naar den Haag J. Palma naar den Iïaag A. V. Snoek naar den Haag J. E. Radersma en gezin naar Medan G. M. Storms naar den Haag G. Aesink naar Essen W. Wiemar naar Essen Th. Seikel naar den Haag H. Kwiatek naar den Hang J. M. v. d. Vlekkcrt naar Coevorden P. Loip- holz naar Rotterdam I. C. A. F. Fnrhbock naar- den Haag E. S. van der Haas naar den Haag G. van der Meij naar Oegstgeest J. O. M. Berk hout naar iïillegom H. Guyb n/uir Katwijk G. E. Propene naar den Haag UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. AarTanderveensche Boys. Nu men een overzicht van alle voorbereidende werk zaamheden heeft, zal 2do Kerstdag door dc Aarlanderveensche Boys do openings wedstrijd gespeeld worden en wel tegen „Adolf Kolping" van Langeraar. Naar wij vernemen verleent medewer king de muzickvcrceniging D.S.S. De bal zal uitgetrapt worden door den Geestelijk Adviseur der vereeniging, Pastoor A. J. M. Hoogeveen. Niemand verzuime deze openingswed strijd bij te wonen of door donateurschap do vereeniging te ondorslounen. Verloting. Dinsdagavond had do vor- loting plaats in do zaal van den heer N. Delfos van de gehouden tentoonstelling van de pluimvee on konijnenfokkersver- ccniging „Eendracht", waarbij de hoofd prijzen ten deel vielen als volgt 1ste pvijs 1 toom hoenders aan T. v. Vliet, Ter Aar; 2e pr. 1 trio hoenders aan F. Albers, 3e pr. bloemenmand aan B. v. Leeuwen, beiden al- 'hior. NIEUWKOOP. Kiesvereeniging. Maandag vergaderde de kiesvereeniging in het Patronaat. De voorzitter, do heer Koert, opende do vergadering met den Chr. groet, heette allen welkom en sprak zijn vreugde uit over de goede opkomst. Nu de tijd was opengesteld voor de bespreking van candi- daten voor de a s. Tweede Kamer-verkie zing heeft een ieder het volste recht zijn belangen naar voren te brengen en die vu rig tc verdedigen, maar spr. hoopte dat dit onder prettige cn ordelijke samanwerking zou gaan. De notulen werden hierna gelezen cn on veranderd vastgesteld, waarna do voor zitter do gelegenheid gaf om candidaten voor do a.s. kamerverkiezingen te noemen na. eerst een en ander te hebben toegelicht over omschreven en vrije zotels. Na weder- zijdsche besprekingen werd voorgesteld den lieer M. P. v. d. Weijden te Zevenhoven to stellen voor een vrije zetel, waartoe mot één groote meerdeheid van stemmen werd besloten. De heer Loerakker werd aange wezen voor een qualileitszctel. Aan do orde kwam daarna aanvulling vas het bestuur met 2 leden. Bij stemming bleek dab waren gekozen de heeren M. J. v. d. Weijden en A. Boekhorst. Iliorna werd nog door den voorzitter be kend gemaakte; dat al degenen, die nog lid wenschen tc worden, dit moeten doen voor 31 December a.s., omdat na dien datum de leden geen stemrecht meer haddon. Bij do rondvraag vraagt de heer Eijs, of er geen mogelijkheid bestond om ©en cen- trale tc vormen voor Nieuwkoop en Noor- I den. Ook wordt de. vraag gesteld of do mo gelijkheid bestond dat de heer v. d. Weij den kwam spreken wat werd toegezegd. Hierna ging de voorzitter tot sluiting I over, na zijn dank te hebben gebracht aan de leden voor de prettige en zakelijke ver gadering. Spr. hoopte dat dit zoo door mocht gaan cn Jat in 't vervolg de opkomst nog grooter mocht worden. Hierna sluiting 1 met gobed.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7