DONDERDAG 22 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 BILJARTEN EUROPEESCH KAMPIOENSCHAP EENSTOOTSKADER. Albert winnaar. De twee laatste uitslagen luiden: Moons 188 14 60 13.42 Davin 300 14 122 21.42 Albert Gabriëls 300 14 107 21.42 148 13 94 11.38 Tengevolge van dit resultaat is Albert thans Europeesoh kampioen met 6 gewon nen partijen, een algemeen gemiddelde van 12.74 en een hoogste serie van 107. Davin neemt de tweede plaats in met 5 gew. part., 15.04 gemiddelde, 122 serie; Moons derde met 5 gew. part., 12.07 gemn 89 serie; Soussa vierde met 4 gew. part., 14.20 gem., 115 serie; Gabriëls vijfde met 4 gew. part., 13.11 gem., 97 serie; Faroux zesde met 4 gew. part., 12.63 gem., 112 se rie; Dommering zevende met 4 gew. part. 10.58 gem., 87 serie; Dedoncker achtste met 3 gew. part., 10.17 gem-, 106 serie; Sweering negende met 1 gew. partij, 7.47 gem., 68 serie. SCHAKEN De competitie van den Haagschen Schaakbond. Hieronder volgt de uitslag van den gis teravond alhier gespeelden competitiewed strijd. L. S. G. IH. Westerkw. I. G. BosschaA. v. Steenis 01 W. DemmeridalDr. E. Holleman xx W. H. BosschaDr. W. F. Stiel xx Prof. dr. J. DrosteO. v. d. Vecht 1/a Ir. J. J. G. v. HoekJ. de Leon 10 M. M. SegaarA. Bekogel 01 J. M. Volders—J. H. 'Sy brandy K—1/a A. L. de WolfA. Schreiner 01 S. P. Ouwerkerk—A. W. Jongepier x—k W. H. v. d. NatP. M. Pauls 10 Totaal 3xxx4xxx De partij aan het tweede bord is waar schijnlijk verloren, die. aan het derde bord vermoedelijk gewonnen voor Leiden, de partij van het negende bord staat iets he ter voor L.S.G., misschien niet voldoende om te winnen, zoodat de einduitslag dan een 41/-5 nederlaag zou zijn. POSTDUIVEN Tentoonstelling van Postduiven. De Afd. C (Zuid-Holland) van de N. A. B. van Postduivenliefhebbers in Neder land 'houdt op 14 en 15 Januari 1933 een tentoonstelling van postduiven in het Pa- tronaatsgebouw St. Agnes, Beeklaan 267a Den Haag. Inschrijfbiljetten, voor zoo ver nog niet in het bezit, kunnen aange vraagd worden bij den secretaris, den heer A. P. van Vliet, Wateringsohestraat 204 Den Haag, die gratis een inschrijfbiljet toezendt. De inschrijving staat open tot 31 December voor liefhebbers, aangesloten bij bovengenoemde afdeeling van den N. A. B. van Postdüivenliefkebbers. LUCHTVAART HET VIEG0NGELUK NABIJ PARIJS. Een noodlottige onberadenheid. Omtrent het ontzettende vliegongeluk, dat eergisteren nabij Parijs is voorgeval len, worden thans nadere bijzonderheden bekend. Het vliegtuig, dat bestuurd werd door sergeant Debeury, die bij de ramp om het leven kwam, plofte neer op een kleine villa, waarin zich op het oogenblik slechts een 70-jarige vrouw en haar beide zoon tjes, 2 en 4 jaar oud, bevonden. Men weet, dat door het barsten van het benzinere- seryoir het geheel e dak in minder dan geen tijd met benzine werd doordrenkt en in een vuurzee werd herschapen. De bijzine sijpelde door het gebarsten pla fond van de woonkamer, waar een kaehel stond te branden, zoodat er een hevige ontploffing vodgde. Hierdoor werden de personen, die, toen zij het vliegtuig zagen neersmakken, wa ren toegesneld om hulp te verleenen, te gen den grond geworpen, waarbij sommi gen hunner meer of minder ernstig ge kwetst werden. De beide kleinen en hun grootmoeder ■waren spoedig in veiligheid gebracht doch in een onbewaakt oogenblik keerde de oude vrouw in de laaiende vlammen te rug. ten einde te trachten haar spaarduit jes te redden. Nauwelijks was zij de bran dende woning binnengegaan, of er had een instorting plaats. Zij werd door het puin bedolven en kwam jammerlijk om het le~ „Je loon is 25.per maand en demo gelijkheid om directeur-generaal te wor den." Maandagavond te 7 uur kwam de Baad der Gemeente Veur in openbare vergade ring bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer, seer H. J. van Delft, aanwezig alle leden, behalve wet houder van Heiningen en de waarnemen de wethouder de Koning, beiden wegens ziekte. De Voorz. opent de vergadering met gebed. De Voorz. deelt mede, dat hedenmor gen nog zijn ingekomen een zestal reques- ten. te weten van de ouderoommissie der O. L. School om 50.uit te trekken voor deze Commissie en van dezelfde com missie inzake verstrekking van sehoeisel, over de electrificatie der O. L. School, over schoolreisjes, enz. De Voorz. merkt op, dat deze requesten thans nog niet kun nen behandeld worden en eerst dienen worden gezonden naar B. en W. om prae- advies; hetgeen z. h. s. wordt goedge keurd. Ook een request van den plaatse lijken raad van den bestuurdersbond, enz. om huurtoeslag wordt gezonden naar B. en W. om prae-advies. Voorloopige vaststelling Gemeentere kening, dienstjaar 1931. De heer Koerts kan na de toelichting van B. en W. met den post reis- en ver blijfkosten accoord gaan. De aanschaffing van 8traatsteenen tegen den genoemden prijs vindt hij abnormaal hoog. Wat de aanschaffing van olie en benzine betreft, kan hij niet inzien, dat deze aanschaf fing meer kost nu er bij verschillende le veranciers gekocht wordt. Voor de boe- kenlevering dient z. i. een andere rege ling te worden getroffen. Hij wil ook an dere firma's doen inschrijven dan de twee genoemde, om zoo een concurreerende in schrijving te krijgen. De verlichting en het brandstofverbruik vindt hij abnormaal hoog. De Voorz. zet een en ander duidelijk uiteen. Wat de aanschaffing van benzine betreft, zegt de Voorz., dat niet iedere leverancier levert tegen industrieprijs en zoo bij de een soms 1 of 2 cent meer moet worden betaald dan bij den andere, van daar de hoogere aanschaffingskosten. Voor de boekenlevering willen B. en W gaarne meerdere doen inschrijven, als de Baad dit wenscht. Wat het brandstofverbruik betreft, hebben en zullen B. en W. de uiterste zuinigheid betrachten. De heer Koerts wil geen vrije benzine nemen, waarop de Voorz. antwoordt, dat B. en W. het zoo goedkoop mogelijk zul len doen. De voorloopige vaststelling Gemeentere kening 1932 wordt hierna z. h. st. goedge keurd. De Gemeentebegrooting. Vaststelling Gemeentebegrooting, dienst jaar 1933. De Voorzitter opent de algemeene be schouwingen. De heer Schrader brengt lof aan B. en W. voor de keurige begrooting, waaruit duidelijk het goede en voorzichtige finan- cieele beheer van B. en W. blijkt. Hij heeft dan ook geen bemerkingen voor deze begrooting en wil alleen enkele wenken geven in het belang der Gemeente. Het uitbreidingsplan is de eerste stap in de goede richting en dit dient de volle aandacht te hebben van B. en W. Hij wil een wijziging in de bouwverordening, dat bij kleine verbouwing geen rioolgeld wordt geheven. Het kavelingsplan dient ook spoedig in behandeling te worden genomen, en het eventueel stichten van een grondbedrijf; hierin dient de Raad spoedig uitspraak te doen, of dit al of niet gewen soht is. Z. i. is ook nu de tijd aangebroken voor een zelfstandig beheer der Gemeente. Hij keurt het ten zeerste af, dat Stompwijk zonder erkenning van Veur een adres heeft gericht aan Ged. Staten over de samenvoeging van Veur en Stompwijk. Hij driiigt aan op werkverrui ming en vraagt, of bij de huidige tijdsom standigheden de kennis dient te worden gehandhaafd en wil alleen een kinderfe'est organiseeren. Hij vraagt de aandacht van B. en W. voor het fietsen op het trottoir. De Voorz. dankt de heer Schrader voor zijn dank aan B. en W. Hij hoopt,'dat hij en alle leden nog lange jaren zullen ge nieten van het uitbreidingsplan, dat door hun is tot stand gebracht. B. en W. heb ben de volle aandacht voor het rioolplan, dit zal het eerste werk zijn in het Nieuwe- jaar. Ook de bouwverordening heeft de aandacht van B. en W. Hij merkt op, dat Stompwijk geen request heeft gezonden aan Ged. Staten om samenvoeging der Ge meenten, doch Stompwijk heeft een adres gericht aan den Minister en de Tweede Kamer en alleen op een spoedige beslis sing aangedrongen. B. en W. zijn niet tegen werkverruiming doch dit is een moeilijke kwestie. Het stichten van een grondbedrijf heeft de sympathie van B. en W. niet. Reeds eer der is hierop aangedrongen, doch door den geheelen raad verworpen, omdat het om de financieele kwestie onuitvoerbaar was. Wat de kermis betreft, dit zal onder de aandacht van B. en W. blijven, thans kunnen B. en W. hierin nog niets zeggen. De heer Borst brengt eveneens dank aan B. en W. en is zeer tevreden met *het voorzichtig beleid van B. en W. Hij acht thans den tijd gekomen, dat Veur een eigen politiek voert, daar al het gemeen schappelijke met Stompwijk niet altijd even prettig is. De begrooting 1933 is zeer gunstig, doch z. i. dient alle mogelijke voorzichtigheid betracht te worden en zet dit aan de hand van verschillende be lastingen. enz. uiteen. Daarom is het toe te juichen, dat B. en W. een voorziohtig financieel beleid voeren. Hij dringt ook aan op werkverruiming en op beplanting in de Gemeente. Hij wil komen tot een taakverdeeling der Wethouders. Hij dringt nog aan op verbetering der bochten, enz. in de Veursche Straatweg. De Voorz. zegt, dat B. en W. zoo spoe dig mogelijk zullen komen met plannen GEMEENTERAAD VAN VEUR inzake werkverruiming. D>s verbetering van den Straatweg heeft de volle aan dacht van B. en W. Voor een taakverdee ling der Wethouders voelt de Voorz. mo menteel nog niets, dit is hier ondoenlijk. „De kleine man". De heer Baaphorst merkt op, dat Stomp wijk bij Ged. Staten wel heeft aangedron gen op samenvoeging der beide Gemeen ten. Het is hem opgevallen, dat de commis sie ad hoc in haar rapport alleen de klei ne man heeft getroffen; hij komt hierop nog nader terug. Hij heeft over enkele bedragen in de begrooting gesidderd, doch na toelichting en nadere bestudeering bleken dit een paar tikfouten te behelzen, welke echter niets aan de begrooting afdeden, ofschoon de heer Raaphorst hiervan niet geheel overtuigd was. De heer Schrader vindt voor de kleine bebouwing, voor de samenvoeging en het grondbedrijf een berading gewenscht. De heer Borst wil alleen een spreekuur voor de Wethouders. Hij wil een zelfstan dige politiek gaan voeren om zoo een defi nitieve beslissing uit te lokken. De Voorz. zegt toe het spreekuur Wet houders nader te zullen bespreken. Hij protesteert tegen de uitlating van den heer Raaphorst, als zou Stompwijk hebben aangedrongen in het adres op sa menvoeging; er is alleen gevraagd om een definitieve beslissing. Hierna worden de algemeene beschou wingen gesloten. In behandelingkomt het rapport der Commissie ad hoe. De heer Raaphorst besoreekt het sala ris van den Voorzitter. Hij betreurt het, dat dit zooveel is verlaagd en had hier omtrent een voorstel willen doen, dooh heeft ingezien, dat dit niets zal geven. Post salarissen, enz. der ambtenaren enz.: de heer Raaphorst zegt., dat Veur gemakkelijk een zelfstandig beheer kan voeren, z. i. kan Veur gemakkelijk zelf de ambtenaren betalen. Hij dient een motie in, onderteekend door hem zelf, en den heer Koerts, om tot een zelfstandig beheer te komen. De heer Schrader geeft hem in overwe ging de motie in te trekken en deze eerst met zijn fractie te bespreken. De heer Raaphorst licht de motie na der toe, welke motie echter door den Voorz. wordt ontraden. In stemming ge bracht wordt de motie echter met 72 stemmen verworpen. Gebruik raadszaal door derden. Hier over werden lange besprekingen geveerd. De heer Borst wil een kleine vergoeding rekenen voor het gebruik. De Voorz. zegt, dat dit niet mógelijk is, daar dit de Kon. goedkeuring nioet hebben. Z. h. s. wordt goedgekeurd, dat de toestand blijft, zooals hij was. alleen de heer Koerts wenscht geacht te worden te hebben tegengestemd. De voorgestelde verhooging ad 50. voor schoonhouden Gemeentehuis wegens meerder gebruik, wordt z. h. s. aangeno- De Commissie wilde de post Aanplak borden met 25.verlagen. B. en W. wensebten den post te handhaven. Wordt z. k. s. goedgekeurd. Pensioenbijdrage, enz. De heer Raap horst houdt zeer lange besprekingen over de loonsverlaging. Hij wil voor de eerste 1000.geen aftrek toepassen en dient dienaangaande een voorstel in. Het voorstel wordt ondersteund door den heer Zandwijk. De heer Borst zegt, dat ieder in de Ge meente is gesalarieerd vólgens capaciteit en volgens beste weten. Wanneer een Raadslid meent, dat een of ander een te laag salaris of loon heeft, heeft toch ieder lid het recht met voorstellen te komen. Het voorste] Raaphorst om voor de eer ste 1000.geen aftrek toe te passen wordt in stemming gebracht en met 72 stemmen verworpen. Kosten rioleering. De heer Raaphorst dringt er op aan, dat B. en W. spoedig komen met een rioolplan. Hij houdt hier over ellenlange besprekingen en vraagt, of niet aangesloten kan worden op Voor burg. De Voorz. antwoordt, dat het riool in Voorburg hiervoor te smal is. B. en W. zijn niet van plan met een geheel rioolplan te komen, omdat dit veel te lang zou du ren. voordat dit plan ten uitvoer zou kun nen worden gebracht, B. en ,W. willen het successievelijk doen. De heer Koerts vraagt om de andere helft van de Speelplaats bij de O. L. School eveneens te betegelen. De Voorz. zal dezen wensoh overbren gen aan het college van B. en W. De heer Raaphorst vraagt, dat B. en W, zullen zorg dragen, dat als het uitbrei dingsplan wordt goedgekeurd, B. en W. de gelden krijgen van G. S. De Voorz. zegt, dat dit de volle aandacht heeft van B. W. Op een vraag van den heer Raaphorst om een jaarverslag van de drinkwaterlei ding „De Tien Gemeenten", antwoordt de Voorz., dit in een volgende vergadering te zullen overleggen. De heer Koerts dringt er op aan, dat thans eindelijk de helft der rioolkosten, welke door de menschen geheel zijn be taald, zal worden terugbetaald. De Voorz. zegt, dat dit, nu de voor naamste werkzaamheden geschied zijn, met spoed zal geschieden. De geheele begrooting, alsmede de Ka- pitaaldienst wordt dan z. h. s. aangeno men. Aan de orde komt dan een prae-advies van B. en W. inzake op waohtgeldstelling van een van het onderwijzend personeel aan de O. L. School. Op voorste] van den heer Borst wordt besloten dit in geheime vergadering te be handelen. waarna de openbare vergade ring wordt gesloten. GEMEENTERAAD VAN RIJNSATERWOUDE Raadsvergadering van Dinsdag. Aanwezig allo leden. Voorzitter: de heer J, A. Bakhuizen. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vast gesteld. De voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken w.o. een schrijven van den Minister van Binncnlhndsche Zaken en Landbouw betreffende toeslag op uit- keering uit werkloozenkassen. De Minister deelt mede, dat tegen het geven van toeslagen op uitkeeringen uit werkloozenkasen dan geen bezwaar be staat, als deze toeslagen worden verleend bij gebleken behoefte, in verband met de gezi as-omstandigheden en gezinsinkom- sten. Rijkssubsidie in de kosten van deze toe slagen wordt niet verleend. De hem- Kroon stelt eenige vragen in verband met de uitkeering aan werkloo- zen. Hij vindt het gek, dat de georgani- seerden niet allemaal een brandstoffen- bon gekregen hebben. De voorzitter deelï mede, dat dit komt omdat volgens het zoo juist voorgelezen schrijven elk geval afzon derlijk moet worden beoordeeld. Van een uniforme regeling is derhalve geen sprake. De rondvraag hersteld. De voorzitter leest daarop voor een aan hem gericht schrijven inzake het regle ment van orde, Ged. Staten geven in over weging de verwijzing naar artikel 216 der gemeentewet te doen vervallen. De voorz. zegt, dat indien de Raad dit doet het betreffende artikel moet worden opgevat als een rondvraag en de gelegen heid tot het stellen van vragen als be doeld in artikel 216 gemeentewet komt te vervallen. Spr. geeft in overweging de vroegere, redactie te handhaven en naast dit artikel een nieuw lid in te voegen, dat de moge lijkheid opent tot het houden van een rondvraag. De voorzitter zegt, dat wanneer bij de gewone rondvraag echter vragen worden gesteld die de huishouding der ge meente betreft, Burgemeester en Wethou ders niet tot antwoorden verplicht zijn. De heer van Tol vindt het jammer, dat het schrijven van Ged. Staten niet in de Raadstukken gelegen heeft. De voorz. zegt, dat het een schrijven betreft aan den burgemeester^ en niet aan den Raad. De heer Jansen vindt het ook jammer, de rondvraag komt nu tooh, het voorafgaande had niet hoeven 'te geschie den. Do voorzitter zegt: ja maar het gaat net als met Uilenspiegel, die zeide, ik heb het er naar gemaakt. De heer Jansen vraagt of hij met Uilensniegl bedoeld wordt. De voorz.: ik debuteer geen per soonlijkheden. De heer van Tol zegt boos dat ben ik. De voorz. zegt: wie de schoen past trekke hem aan. Voorstel van B. en W. tot het verstrek ken van een Kerstgave aan ondersteunde arbeiders over de week van 18 t.m. 24 Dec. 1,932 ten bedrage van 25 pet. van het bedrag hetwelk over die week aap steun ontvangen wordt. De Raad besluit con form het voorstel van B en W. Voorstel van B. en W. tot het vaststel len van een tarief waarvoor deskundig advies kan worden verstrekt inzake te verleenen bouwvergunningen en het ma ken van eVentueele ontwerpen en het aan stellen van eer persoon die tegen deze ta rieven bereid is, advies uit te brengen. De voorz. deelt mede, dat er een vaca ture van gemeente-opzichter is door het overlijden van den heer G. Boot Lang is er over gediscussieerd in het college van B. en W. wat in dit geval te doen. Ge tracht is jn deze samenwerking met Lei- muiden en ook met andere gemeenten te vinden. Met de gemeente Lei muiden is tot overeenstemming gekomen. Voorloonig is getracht iemand te vinden die tijdelijk de zaken op zich zal nemen. De heer W. Brou wer, architect te Alnhen aan den Rijn, heeft zich bereid verklaard, tegen een ta rief dat door den voorzitter wordt voorge lezen, de werkzaamheden te verrichten. Later hopen B. en W. dan met voorstel len te komen om definitef in de vacature van opzichter te voorzien. De hec Kroon vraagt of er niet iemand ter plaatse is, die voor deze betrekking in aanmerking komt. B. en W raden dit zeer stérk af, er moet het noodige overwicht zijn De heer Disseldorp is de meening toege daan, dat ter plaatse best iemand te vin den is. De heer van Tol stelt voor er toe te besluiten een oproep te doen voor een ge meente-architect op een salaris van 50. per jaar. Besloten wordt ten 6lotte om een op roeping te doen op een wedde van 100 per jaar. Tegen de heeren Compeer en Vissei*. De verpleging van den krankzïnigen van Beek. Ged. Staten schrijven, naar aanleiding van de begrooting uwer gemeente voor het; dienstpaar 1933 hebben wij de eer u te ver zoeken namens ons College aan den Raad in verband met diens besluit om voor de verpleging van den armlastigen kranzinni- ge W. H. van Beek geen gelden te votee- ren, mede te deelen, dat de door de wet aan de gemeente opgelegde uitgaven op de begrooting dienen te worden gebracht, bij gebreke waaraan toepassing moet worden gegeven aan artikel 247 der gemeentewet. Ter-einde de hieruit voor de gemeente on vermijdelijk voortvloeiende moeilijkhe den te vermijden, besluite de Raad alsnog de desbetreffende raming op de begrooting te brengen. Voorts wordt in overweging gegeven de posten ondersteuning in geld en ondersteuning aan werkloozen op to voeren tot de bedragen in 1932 uitgetrok* ken Ged. Staten kunnen ook zonder meer maar niet medegaan met de verlaging van de rijwiel- en kleeding-toelage van den ge meenteveldwachter, welke toelage wordt beschouwd als deel uitmakende van zijn sala.ris Ged. taten wilden deze besluiten voor 15 December genomen hebben. Do voorzitter zegt, dat in verband met de vele werkzaamheden dit niet mogelijk was. B. en W. stellen voor le wat de verpleog- kosten van den arme krankzinnige betreft, aan bet verlangen van Ged. Staten te vol doen. De heer van Tol is er niet voor deze post maar weer op de begrooting te bren gen. Hij zou een commissie willen benoe men die een onderzoek instelt naar de ver klaring van krankzinnigheid van W. H. van Beek De heer van Tol wil dan mede- deelen dat de kwestie W. van Beek door het Kamerlid ds. van der Heide in de Tweede Kamer bij de behandeling van de begrooting voor Binnenlandscho Zaken ter scrake is gebracht. De voorzitter roept den heer van Tol tot de orde, het gaat niet over de al of niet krankzinnigheid. Het gaat er om is W. van Beek armlastig of niet. Is hij armlastig dan moeten de vei'pleegkosten op de begrooting uitgetrok ken worden. Ged. Staten bespreken alleen de armlastigheid, die zijn verstandig. De heer Tol stelt voor een commissie te benoemen. De heer Jansen vint dit punt niet aan de orde. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen met alleen de stem van den heer van Tol tegen. B. en W. stellen voor de posten voor ondersteuning te handhaven op de bedra gen resp. op 560 en 1500. De heer Jan sen wil nog even terug komen op de post rijwiel- en kleedingtoelage voor den ge meenteveldwachter. De raad besluit de posten weder op de oude bedragen uit te trekken. Op voorstel van B. en W. wordt daarna vastgesteld een verordening op de heffing van een verlichtingsbelasting, alsmede die op de invordering. Op voorstel van B. en W. wordt daarna vastgesteld een' verorde ning regelende de heffing van 150 opcenten op de personeele belasting alsmede de ver ordening op de invordering. De heer van Tol wil geacht worden tegen te hebben gestemd. Op voorstel van B. en W. wordt vastgefteld de verordening regelende de heffing van 80 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting, alsmede de verordening op de invordering. Door de commissie tot wering van schoolverzuim is in de vacature-Rosenboom de navolgende voordracht ingekomen: 1. J. Bulk, 2. J. A. de Bruyn. Op den heer J. Bulk worden 3 stemmen en op den heer de Bruin 4 stem men uitgebracht. Aan de orde komt pnnt 12. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet aan het plaatselijk crisis-comité. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten de commissie A. ondersteiining aan niet werkeloozen een bedrag beschikbaar te stellen ad 70.en aan commissie B. voorziening in kleeding en schoeisel voor werklcozen een bedrag van 5 per werk- looze ingeschreven bij het agentschap der arbeidsbemiddeling op 29 October 1932. Aangezien op dien datum slechts heel wei nig werkloozen stonden ingeschreven zal deze datum nog wel eenige verandering ondergaan. Bij de rondvraag komt de heer Kroon nog terug op de georganiseerde werkloo- Na eenige besprekingen sluit de voor zitter de vegadering. De heer van Tol verlaat de vergadering met den uitroep: wacht eens even van der Heide, waardoor het ons duidelijk wordt, dat het Soc. Dem. Kamerlid ds. van der Heide, die de zaak W. van Beek in do Tweede Kamer aanhangig gemaakt heeft, op de tribune, deze vergadering van den Raad had bijgewoond. MIJN BAAS EN IK. 65. Den heelen nacht heb ik aan een stuk doorgeslapen. Pas toen Ma vanmor gen met de pptbijtbordjes rammelde, werd ik wakker. „Zoo slaapkop", zei de baas, „ben je eindelijk uitgeslapen, je wilt nu zeker graag wat lekkers hebben hè en heb je heelemaal geen dorst!" Dat wus natuurlijk wel het geval en al spoedig waren we samen aan het smullen. Nadat de baas klaar was, groette hij Ma cn ging weer naar school. 66. Zou hij iederen dag daar in dat groo- te huis gaan spelen, wat een rare ge woonte vind ik dat, kom, ik zal hem maar even wegbrengen. De baas was vanmor gen erg laat, hij kon nog net op tijd naar binnen gaan, voor de deur gesloten werd. Hij zei, dat ik niet op hem moest wachten en terug naar huis moest gaan. Daar had ik eigenlijk wel ooren naar, want het wach ten was me gisteren heel erg lang geval len. Met een reuzevaart rende ik nu naar huis»

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10