wutrsSDAG 21 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND DUITSCHLAND AMNESTIE IN DUITSCHLAND. Wet door Hindenburg geteekend. Nadat de amnestie-wet in den Rijksraad snel en vlot is afgehandeld heeft de rijks president de wet reeds gisteravond onder teekend. Heden verschijnt zij in de staats courant, waarmede zij in werking treedt. Hierdoor is de mogelijkheid geschapen, dat de personen, die onder de amnestie vallen, nog vóór Kerstmis in vrijheid worden ge steld. Naar verluidt begint het in vrijheid ste len reeds Donderdag. De opgaven over het aantal personen, dat onder de amnestie valt, schommelen zeer sterk. Men noemt getallen tusschen tienduizend en twintigduizend. Het meest juiste cijfer schijnt wel 15 000 te zijn. Hier van zullen ruim 9000 personen uit do ge vangenis worden ontslagen, voor eenige an dere duizenden wordt de straf verzacht en bovendien wordt een groot aantal hangen de processen geannuleerd. Geen Rijksdagzitting voor Kerstmis. Het seniorenconvent van den Rijksdag heeft besloten den Rijksdag niet vóór Kerstmis bijeen te roepen. De sociaal-de mocraten en communisten hebben hierte gen gestemd. Tusschen Kerstmis en Nieuw jaar zal het seniorenconvent opnieuw bij eenkomen om dan een besluit te nemen over den datum en de agenda der volgende plenaire Rijksdagzitting. FRANKRIJK FINANCIEELE PLANNEN VAN CHéRON. Hij zou een z.g. crisisbelasting willen invoeren. Nu de nieuwe regeering haar eerste ka binetszitting heeft gehouden, houdt men zich in politieke kringen iv de eerste plaats bezig met de maatregelen, die de nieuwe minister van financën Chéron ter wijzi ging van het financieele program van zijn voorganger denkt in te dienen. De moeilijk heden van dit oude program, die voorname lijk bestaan in de voorgenomen verlaging der ambtenaarssalarissen en de korting op de pensioenen der oud-strijders en oor logsinvaliden, zul.en zoo mogelijk vermei den worden. Hiertoe zal de regeering in di recte onderhandelingen treden met de vak bonden der ambtenaren en de organisaties van oud-strijders en oorlogsinvaliden. Men schrijft den nieuwen minister van financiën heb voornemen tee, om ter dek king van deze uitgaven een zoogenaamde crisisbelasting te willen invoeren, die pro gressief naar het inkomen geheven zaï wor den tot een maximum van 12 procent. Het is de bedoeling, deze belasting slechts een maal te heffen om dooi deze gedwongen heffing de begrooting in evenwiclit te bren gen. De 'regeering zal waarschijnlijk nog voor het Kerstreces voorstellen, de credie- ten voor een twaalfde deel der begrooting voorloopig goed te keuren voor de loopen- de uitgaven m de komende maand, aange zien het in haar .voornemen ligt reeds bij dit tweede maandgedeelte de voorgenomen bezuinigingsmaatregelen toe te passen. In beurskringen te Parijs heeft de benoe ming van Chéron tot minister van finan ciën een zeer goeden indruk gemaakt, die reeds dadelijk bleek uit een merkbare stij ging van de Fransehe staatsfondsen. Een andere vraag, die op het oogenblik in het middelpunt der belangstelling staat, is de vertegenwoordiging van Frankrijk bij den Vo.kenbond. die tot nog toe in handen was van Paul-Boncour. Men gelooft, dat het in het voornemen van den nieuwen mi nister-president ligt zijn voorganger Her- riot te verzoeken de Fransehe belangen zoowel bij den Volkenbond als ter Ontwa peningsconferentie te vertegenwoordigen. Het is nog ten zeerste de vraag of Herriot dit aanbod zal aanvaarden. ENGELAND NIEUW ZEELAND WIL BETALEN. Doch Engeland aanvaardt dat niet. Blijkens den draadioozen dienst heeft de regeering van Nieuw-Zecland in verband met de betaling, door groot-Brittanië, van zijn oorlogsschuld aan de Ver. Staten, op nieuw de verplichtingen der Dominions te genover Engeland bestudeerd. Zij heeft thans aangeboden de oorlogsschuldbetaling aan Groot-Brittanië, welke door het mora torium-Hoover was opgeschort op het ver moeden dat zijn eigen betalingen aan de Ver. Staten eveneens konden worden opge schort, te hervatten. De Engelschc regeering zal dit aanbod niet aanvaarden,' aangezien zij op het standpunt staat dat de betaling van den schuldentermijn aan Amerika niet betee- kent, dat de voor het Hoover-moratorium bestaande schuldenpositie weer intreedt. JOEGO-SLAVIE DE KULTURKAMPF IN JOEGO-SLAVIE Uit verschillende feiten blijkt, dat de re geering op het oogenblik geen ander voor beeld voor oogen zweeft dan dat van Spanje en Mexico. Toen een boerenprocessie kortgeleden met de Kroatische vlag wilde binnengaan in de bedevaartskerk van Maria Bistrica, het Kroatische Lourdes, gaf de politie een geweersalvo, waardooh drie personen ge dood en tal van personen gewond wer den. Het nog steeds voortdurende publicatie verbod van de „Katolicki List", het offi- ciee'.e orgaan van het aartsbisdom Zagheb, is slechts het slot van een lange lijdens geschiedenis. Tevoren had men het blad reeds verscheiden malen in beslag geno- Kenmerkend voor den toestand is ook de benoemihg van den Servischen ortho doxen bisschop Dositei van Nisj tot me tropoliet van Zagreb. Dositei staat be kend om zijn orthodoxen propaganda-rei zen, die hij tijdens het Jednotovsc-hisma in Tsjecho-Slowakije en Karpatha/ns-Rusland heeft ondernomen. In de zuiver Katholieke stad Zagreb laat de Joezo-Slavisrhe regeering thans voor den nieuwen orthodoxen bisschop een kathedraal bouwen en heeft zij het voor malige paleis van aartshertog Leopold, waar Dos'tei voortaan resideeren zal, ge- confisceerd. In Slavonië is de schoolstrijd in vollen gang. Sinds eenigen tijd kan men consta- teeren, dat de regeering systematisch alle katholieke onderwijzers en leeraren pen- sionneert of ontslaat. JAPAN JAPAN KRIJGT „ZEEWOLVEN". Leve de ontwapening. De Japansch'e vlootdeskundigen hebben een geheel nieuw type duikboot uitgevon den, die voor de vloot zullen uitvaren, om aldus het gevaar van torpedeering weg te nemen. Deskundigen verklaren, dat deze nieu we schepen eenig in hun soort zijn en dat geen der andere mogendheden over iets dergelijks beschikt. De nieuwe onderzeeërs, die slechts een tonnenmaat van 500 ton hebben, zullen in staat zijn een -zeer groote snelheid te ont wikkelen. Zij zullen met de vliegtuigen samenwerken om in geval van oorlog de positie van vijandelijke duikbooten op te sporen. Zoodra de Landdag de begrooting van het volgende jaar heeft goedgekeurd, zul len twee dezer „zeewolven" op stapel wor den gezet. De benoodigde middelen hiertoe komen uit de' aanvullingsbegrooting van 10 mil- lioen gulden, welke door het Japansehe ministerie van Financiën voor den bouw van nieuwe schepen is goedgekeurd. AMERIKA CRITIEK OP HOOVER'S BOODSCHAP. Roosevelt wenscht zijn eigen plannen uit te voeren. Tn nauw met Roosevelt in contact staan de kringen van den Senaat wordt presi dent Hoover'8 speciale boodschap aan het Congres ongunstig beoordeeld. Beweerd wordt, dat Roosevelt, toen hij in November met Hoover van gedachten wisselde, geen klaarheid kon verkrijgen over de toezeg gingen, die de Vereenigde Staten aan En geland en Frankrijk hadden gedaan en dat hij om die reden weigert, thans zijn mede werking te verleenen. Blijkbaar, zoo wordt verder verklaard, tracht Hoover nu door instelling van een commissie de onderhan delingen in een zoodanig stadium te bren gen, dat Roosevelt ze na 4 Maart, of hij wil of niet. moet voortzetten. Slagen zij, dan zou dit Hoover gunstig worden aange rekend mislukken ze echter, dan zou het échec voor Rooseveldt's. rekening komen. Roosevelt is echter voornemens na zijn bewindsaanvaa-rding zijn eigen plannen tot uitvoering te brengen, zonder met Hoover's actie rekening te houden. Een van zijn richtsnoeren hierbij is: Afzonderlijke on derhandelingen met eiken debiteurstaat en geen verstrengeling' van het schuldenpro bleem met een algemeeno conferentie over internationale economische kwestie Een ander richtsnoer van den nieuwgekozen president is: Geen onderhandelingen met die landen, die tot 4 Maart 1933 den op 15 December 1932 vervallen termijn op de oor logsschulden aan Amerika niet hebben be taald. Hoover maakt verschil tusschen staten, waarvan het duidelijk is, dat zij niet bij machte zijn te betalen en andere landen, die niet wenschen te betalen. De Senaat is wel is waar geneigd, in te stemmen met 't toekennen van 'n preferontieele positie aan landen, die hetzij hebben betaald, het zij niet bij machte waren te betalen, doch zij verlangt, dat de behandeling der gehee- le aangelegenheid zal worden verdaagd, tot tijd en wijle, dat Hoover zal zijn afgetre den. Daarentegen schijnt men in het Witte Huis vastbesloten te zijn, niet tot 4 Maart a.s. te wachten. Collier, do voorzitter der financieele commissie van het Huis van Afgevaardig den, heeft, medegedeeld, dat de commissie de voorstellen van president Hoover met betrekking tot de schuldenkwestie niet vóór Januari zal onderzoeken. Collier ver klaarde verder er van overtuigd te zijn, dat de commissie Hoover's voorstellen niet gunstig zou beoordeelen. BUITENL. BERICHTEN AANVARING OP DE ELBE Motorvaartuig gezonken. Op de Beneden-Elbe bij Krautsand is gis termorgen in de vroegte door het binnenko mende Finsche stoomschop „Anversoise" een motorvaartuig geramd en na korten tijd ge zonken. Omtrent het lot der bemanning ver keert men in het onzekere. Ook naam en na tionaliteit van het gezonken schip konden nog niet worden vastgesteld. ONTPLOFFING TE TSJIFOE Veertien dooden. Te Tsjifoe is het Chineesche munitie-depót in de lucht gevlogen. De uit 14 personen be staande wacht is om het leven gekomen. BIJ DE JACHT GEDOOD Regeeringscommissaris door een tijger verscheurd. In de Indische Centrale provincies werd, naar V.D. meldt, de Engelsche regeeringscom missaris Bourne bij een jacht door een tijger aangevallen en gedood. De commissaris had getracht een drijver, die door het wilde beest werd bedreigd, te redden. BRAND IN KOEPEL VAN KON. PALEIS TE BRUSSEL Vlammen weldra gebluscht. Gisterochtend is vermoedelijk als gevolg van kortsluiting brand uitgebroken in den koe pel boven den rechtervleugel van het ko ninklijk paleis te Brussel. Dank zij het di recte optreden van de brandweer kon uitbrei ding van het vuur spoedig voorkomen worden en de brand kan thans als gebluscht worden beschouwd. Op het plein voor het paleis had zich een tamelijk groote menigte verzameld. DE SIXTIJNSCHE KAPEL IN GEVAAR Een dynamo de oorzaak. De beroemde Sixtijnsche kapel blijkt sterk te "ijden onder de trillingen van een in de nabijheid staande dynamo voor de centrale verwarming. Tot deze ontdekking is men ge komen, doordat na de noodlottige instorting van verleden jaar in de Vaticaansche biblio theek, een besluit genomen is om alle oude gebouwen in Vaticaanstad aan een scherp onderzoek te onderwerpen en zoo noodig, onmiddellijk te herstellen. Tijdens dit onderzoek trad meer en meer aan het licht, dat het aanbrengen van moder ne hulpmiddelen in de gebouwen uit de Mid deleeuwen en de Renaissance soms op onge kende moeilijkheden stuit en groot gevaar roet zich kan mede brengen. De dynamo, die gevaar bleek op te leveren voor de prach tige Sixtijnsche Kapel zal nu verplaatst wor den naar een uitersten hoek van Vaticaan stad, waar het heden en het verleden niet met elkaar in conflict kunnen komen. Sedert eenigen tijd is men met dit werk bezig, en het gevolg is, dat de bewoners der Vaticaansche stad eenige weken lang zich tevreden moeten stellen met een heel beschei den toevoer van warmte, daar men de dyna mo, zoolang zij nog op de oude plek stond, zoo voorzichtig mogelijk wilde gebruiken. GEHEIMZINNIGE VONDST VOOR HOOFDBUREAU In een gestolen auto, die voor het hoofd bureau van politie te New-York was neerge zet, heeft, naar Reuter vertelt, een recher cheur het lijk gevonden van een bekenden inbreker, Joe Wesjefsky, die een goede be kende van de politie is en reeds verscheiden veroordeelingen achter den rug heeft. De politie tast in het duister omtrent de aanleiding van dezen moord. Het lijk van den man werd aangetroffen met een dik touw om den hals; hij bleek dan ook geworgd te zijn. De commissaris van politie weigerde na dere inlichtingen te geven. Hij heeft eenige dagen geleden den oorlog verklaard aan de „onderwereld" en aan zijn ondergeschikten het bevel gegeven eerst te schieten en dan de verdachten te onderzoeken. De commissaris ontkende echter, dat de vermoorde man als poliiie-spion was ge bruikt. ROOFOVERVAL OP BIOSCOOP-DIREC TEUR TE LONDEN Op Leicester Square, een der drukste pun ten van Londen, werd Maandagmiddag op het spitsuur een drieste roooverval gepleegd op den directeur der Rialto-bioscoop. Twee nïan- nen sprongen uit een voorbijrijdenden auto op den directeur toe en trachtten hem een akte- tasch, welke 500 bevatte, te ontrukken. Na een kort handgemeen gelukte het den aange vallene mét de map iq een billardzaal te vluchten. Toen daar opnieuw twee mannen, die hij voor de roovers hield, op hem toelie pen, kwam het tot een verwoed gevecht. Het bleek evenwel, dat de beide mannen recher cheurs waren, die den directeur op hun beurt voor een der roovers hielden. De „ech te" roovers maakten gebruik van de „vergis sing" en wisten te ontkomen. ZEEHONDENJACHT IN DE WITTE ZEE. De Sovjet-trust voor het jagen op zeedie ren enz. heeft oesloten gedurende dit winter seizoen 120i000 zeehonden te dooden. Drie ijsbrekers, een ander groot schip en zeven jacht-kano's zullen aan deze groote slacht partij in de Witte Zee deelnemen. Op de eilanden in de Witte Zee zullen vliegtuigbases worden opgericht en de ma chines zullen over de zee vliegen om de plaatcen waar veel zeehonden bij elkaar zijn, voor de jagers op te sporen. VROUWEN IN SPANJE'S ARENA'S? De Spaansche minister van Binnenlandsche Zaken heeft van een 17-jarig meisje het drin gende verzoek ontvangen de wet in te trek ken, waarbij aan vrouwen verboden wordt in de arena's stieren te dooden. Het meisje ver klaart, dat zij een jaar geleden haar betrek king als steno-typiste heeft opgegeven, om stierenvechtster te worden. Zij heeft reeds eenige stieren gedood en verheugt zich in groote populariteit. Het request aan den minister is mede on derteekend door impressario's, stierenvechters, dagblad-uitgevers en rechters. In haar pleidooi voor de opheffing van de nieuwe wet zegt het meisje verder, dat 100 jaar geleden de stierenvechtsters haar mannelijke collega's in moed overtroffen. Nu de vrouwen gelijke rechten als de mannen hebben gekregen, vraagt zij ook gelijkheid in de arena. CHINEESCHE SOLDATEN MOETEN LEEREN SPAREN De militaire autoriteiten van Kwangsi heb ben een gedwongen spaarzaamheid ingevoerd, zoowel voor burgers als voor militairen. Ieder soldaat moet 10 procent van zijn maandtractement deponeeren bij de Kwangsi Provincial Bank, voor generaals bedraagt de bijdrage ongeveer 35 gulden, voor kolonels 10 gulden, voor kapiteins 5 gulden en voor lui tenants ongeveer een gulden. De autoriteiten hopen blijkbaar op deze wijze den zin voor zuinigheid aan te kweeken. KERKNIEUWS PROVINCIAAL LAZARISTEN. De zeereerw. heer Hubert Meuffels benoemd. Als opvolger van den Zeereerw. heer H. Romans, heeft de Hoogw. Generaal-Overste der Lazaristen benoemd tot Provinciaal der Congregatie in Nederland, den Zeer eerw. heer Hubert Meuffels, tot heden di recteur van de Dochters der Liefde in Til burg. De nieuwbenoemde Provinciaal heeft van 1903 tot 1926 aan het hoofd gestaan van het Missiehuis te Helden-Panningen, en is tevens schrij'ver van de zoo gunstig bekende Levens van den Heiligen Willibrordus en van de Heilige Lidwina. Onder zijn gezag ressorteeren thans, buiten de huizen der Lazaristen in Nederland, de Lazaristen, werkzaam in de Missies van Yungpingfu in China, van Soerabaia op Java, en van For- taleza-Ceara in Noord-Brazilië. KANUNNIK DEKEN F. EPPINK f Gistermorgen is na een langdurige ziek te te Groningen overleden de Hoogeerw. Heer Deken en Pastoor Eppink. Deken Eppink was sedert 1904 pastoor van de St. Josephskerk en sedert 1917 de ken van Groningen. In 1929 werd hij be noemde tot Eere-Kanunnik van het Kapit tel van het Aartsbisdom. Hij bereikte den leeftijd van 76 jaar. De overledene was officier in de Orde var. Oranje Nassau. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag a.s. Pater Antonius 0.F.M. f Tn het klooster te Clevedon (Engeland) is plotseling overleden de weleerw. pater An tonius O.F.M. (Heilke Mulder) in den ouderdom v,an 58 jaar. 166 De Kerstnacht is de nacht dat de zon daar zich bekeert, de nacht dat de vijand schap wordt bijgelegd, de nacht waarin de rijke zich erbarmt over den arme, de nacht van het onverwachte weerzien, in één woord: de nacht van liefde en vrede. Kerstmis is het huiselijk feest, het feest der huiselijke gezelligheid, het feest van het zingen, zonder onstuimigheid, thuis bij het gekeurde kaarsje, van innige, eenvou dige liedjes, de ouderen tezamen met de kleintjes. Kerstmis leent zich in de schemeravond, als we een oogenblik zwijgend bij elkaar zitten of een poosje alleen zijn, tot rustige gevoelvolle overpeinzing. Onze gedachten gaan terug naar vervlogen Kerstdagen, toen die en die en die er ook waren, toen we nog k.ein waren thuis. En we hooren nog de stemmen van overleden dierbaren: De Herdertjes lagen bij nachte. Wat kon hij of zij dat eenvoudig meezingen.... Die stem, misschien wel geen mooie Stem Die stem, die lieve stemZe klinkt ons nu nog na in de ooren van onzen geest. En onze oogen worden vochtig, bij die herinne ring, welke droevig zou zijn, als het niet Kerstmis was, als de zoete, balsemende Kerstvrede de wondeplek niet verzachtte, ja, verzoette. Want onze gedachten gaan verder En wij trachten te volgen die dierbaren tot waar ze nu zijn. Een enkel oogenblik staan we wijfelend voor het onbekende. Maar weer meenen we uit het verleden die dier bare stem te hooren en misschien trillen onze aangedane lippen mee: „Och Kindje, och Kindje, dat heden In 't nederig' stalletje kwaamt, „Gij komt om de wereld te winnen.... Ja, daar ligt de bron vaD onze troost, de reden waarom een Kerstfeest nooit echt treurig mag zijn. „Gij komt om de wereld te redden.... De wereld, de zielen, de zielen onzer dier baren, onze eigen zielen, de zielen der an dere menschen. Och Kindje, och Kindje, misschien „knie len er hier en daar nog menschen, bot schreiens bewogen, bij U neer,'' maar „De kracht Uwer liefde van binnen, „Kan wereld noch hel weerstaan". Father Lefeber. St. Bonifacius-Misiehuis. Hoorn, postrek. 120937. .Ook de Heidenen verlangen naar de komst van het Kerstkind. RECHTZAKEN DE B00MEN NIET GESLOTEN. Een spoorwegwachter te Houten ston'd terecht wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, den dood tengevolge hebbend. Verdachte was baan wachter én verzuimde voor een goederen trein de boomen neer te laten, waardoor een paard en wagen werd aangereden, bij welk ongeluk een jongetje werd gedood. De trein was nieuw ingelegd en reed pas voor de tweede maal, maar de man. wist, dat hij komen zou. De trein was een half uur te laat. Verd. had geen kloksig- naal gehoord. De Officier van Justitie eisohte in ver band met de ernst der feiten een hech- tenisstraf voor den tijd van drie maanden Mr. Witlox was van oordeel, dat geen sig naal was doorgekomen en wees erop dat de trein voor de eerste maal liep. Hij wachtte dan ook met gerusthe'id het oordeel van de rechtbank af. Verd. was IS jaar in dienst der Spoorwegen en was slechts eenmaal gestraft, nl. voor het te laat in dienst komen. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. BRANDSTICHTING. Gisteren heeft zich voor het Gerechts hof te Amsterdam te verantwoorden gehad de 50-jarige winkelierster J. G. P. G. ter zake van brandstichting. Voor de Hdarlemsche rechtbank had het O. M. anderhalf jaar gevangenisstraf ge vorderd, de rechtbank had haar vrijge sproken. De officier van justitie te Haar lem was in hooger beroep gegaan. Als verdediger van verdachte trad op mr. H. O. Drielsma. De vrouw ontkende iets van de oorzaak van den brand af te weten; zij, noch haar echtgenoot was thuis toen de brand was uitgebroken. Na een zeer uitvoerig getuigenverhoor was het woord aan den procureur-generaal mr. A. Baron van Harinxma thoe Slooten, die verdachte schuldig acht aan opzette lijke brandstichting. De deskundigen zijn! volgens spr. uiterst voorzichtig geweest in hun conclusie. Op twee plaatsen heeft het vuur bijzonder hevig gewoed; op de brand- plek is meer dan 3 liter petroleum gestort geweest, terwijl de kachel niet meer dan 3 liter kon bevatten. Moedwillig is ook pe troleum gebracht op de sprei. Verdachte wilde van haar woning af en de assurantie penningen opstrijken. De procureur-gene raal eischt tegen verdachte wegens opzet telijke brandstichting, waaruit gemeen ge vaar voor goederen is ontstaan, een gevan genisstraf van één jaar. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Frauduleus slachten. Door de politie werd gisteren proces-verbaal opgemaakt tegen de kooplieden de V. en de L. wegens het fraudu leus slachten van schapen. Het vleesch werd in beslag genomen en naar de gemeentelijke slachtplaats vervoerd. BODEGRAVEN L.T.B. Vergadering van den Diocesanen Bond van Land- en Tuinbouwers op Dinsdag 20 December des avonds 7 uur. De voorz., de heer A. de Vos, opende de vergadering met den chr. groet en heette de aanwezigen van harte welkom, in 't bijzonder den spreker van dezen avond, den heer A. Verkleij uit Nieu- werkerk a. d. IJsel, De spreker welke een lezing hield over: „Samenstelling der melk- eigenschappen en bacteriën en daarmee in verband: voeding en verpleging van het kalf" begon op de eerste plaats met te zeggen, dat de meilk ongeveer bestond uit: 88.7 pet. wa ter, 3.2 pet. vet, 3,2 pet. eiwit, 4,6 pet. melk suiker, 0,7 pet. zouaen, plus een gering aan tal vitaminen. Spr. wees nadrukkelijk op het eerste punt: het water. Van groot belang voor den boer is, welk water het vee drinkt. Hoe beter het drinkwated, hoe gezonder de veestapel, Ook het vetgehalte is van zeer groot belang, vooral in Friesland, waar de prijs van de melk er naar berekend wordt. Vervolgens behandelt spr. de eiwitstoffen, melkstuiker en zouten. Vooral wat het laat ste betreft, moet de boer zorgen, dat in den winter het vee voldoende kalk en phosphor- zuurstoffen krijgt, hetgeen tot op heden nog veelal niet het geval is. In het tweede gedeelte behandelt spr. de bacteriën, vooral die, welke nadeelig werken op de kaasmakerij. Na de pauze behandelde spr. het twef«e gedeelte van zijn lazing: voeding en ver pleging van het kalf. Spreker gaf tot aller voldoening uitleg over dit onderwerp. Ver schillende aanwezigen maakten van deze ge legenheid gebruik, enkele vragen omtrent dit onderwerp te stellen, welke allen naar genoe gen door den heer Verkleij beantwoord wer den. Tenslotte dankte de voorz. den geestel. ad viseur voor zijn tegenwoordigheid en vooral ook den heer Verkleij voor zijn buitengewoon leerzame lezing en sloot op de gebruikelijke wijze de vergadering. Aan de aanwezigen werd nog een circulaire uitgereikt, omtrent juiste voederverhoudingen, Kinderfeest. Maandag a.s., 2den Kerst-1 dag, zal in bovenzaal van het patronaat een groot kinderfeest plaats hebben. De kapelaan zal dan een humorist laten optreden, terwijl de verschillende sociale vereenigingen heb ben toegezegd, de kinderen te zullen tractee- ren. Het belooft een leuken middag te wor den. Nieuwe aanvallen op de Kerk. Naar uit Zagreb vernomen wordt, heeft de Joego-Slavische regeering na de publi catie van de besluiten der bisschopsconfe rentie de perscensuur dermate verscherpt, dat berichten over den toestand der Kerk in Joego-Slavië slechts langs gevaarlijke omwegen hun weg naar het buitenland kunnen vinden. WIE ZIJN TIJD BEGRIJPT, PROPAGEERT DE KATHOLIEKE PERS

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6