VELO de HET HIJIS OP HET EILAND MAANDAG 19 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 Loopt licht, wringt kracht gebouwd. De eenige Zware rollen met rubber dat gegarandeerd niet loslaat! Neder!. wringer r solide [ijk-roestvrije wringer, de allerbeste kwaliteit. Vraagt de condities! en Wringmachines sinds 30 Jaren aan de spits. GEMENGDE BERICHTEN TREILER GESTRAND. Het schip verloren. Gistermorgen is een stoomtreiler op den „Engelsche Hoek", na-bij Terschelling, ge strand. De gestrande treiler is de „Haralt" uit Leer (Duitschland) en is gemerkt „A. L. 19" Het schip keerde met 24 last haring van de vischvangst terug en is gistermiddag te on geveer 12 uur tijdens den dikken mist aan den grond geloopen De bemanning,' be staande uit negentien koppen, is door de reddingsboot „Brandaris'1 van boord ge haald en aan land gezet. Het sohip zit ge vaarlijk en er bestaat gevaar voor breken. De sleepboot „Holland" van de firma Doek- sen en Drost en de motorboot van Vlieland zijn ter assistentie vertrokken. De sleepboot „Holland" is in den loop van den avond echter in de haven terugge keerd. De pogingen om de „Harald"' vlot te krijgen, hebben geen resultaat gehad. De luiken zijn weggeslagen en het schip is vol water geloopen, zoodat het als verloren be schouwd moet worden. HEIDEBRAND NABIJ ZEIST. Gistermorgen omstreeks 10 uur werd het garnizoen Amersfoort gealarmeerd voor een feilen heidebrand welke woedde ten Oosten van den Straatweg Amersfoort Utrecht ter hoogte van Kamp van Zeist. Met gerequireerde auto's werden de man schappen naar den brand vervoerd. ''Na 3 uur was men het vuur meester, zoodat het gevaar voor uibreiding in de richting van de groote Leusder Heide geweken was. EEN WINKEL VAN GESTOLEN BUIT. Drie arrestaties. De centrale recherche te Botterdam vernam vorige week, dat in een winkel aan den Coolsingel een groote partij ge stolen sigaren, sigaretten en tabak voor radig zou zijn. Er werd een inval gedaan en al spoedig kwam men tot de overtui ging, dat de gegevens, die men verkre gen had, op waarheid berustten. De ge- heele inventaris werd naar het hoofd bureau van politie overgebracht en daar gesorteerd. Het bleek, dat nagenoeg alles afkom stig was van diefstallen, die in den laat- sten tijd herhaaldelijk ten nadeele van grossiers werden gepleegd. De winkelier de 26-jarige M. J. de G. is, als verdacht van heling, in bewaring gesteld. Later zijn nog aangehouden do 19-jarige H. J. H. en de 29-jarige L. de V., die zich aan de diefstallen zouden hebben schuldig gemaakt. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. Eenige dagen geleden vermoedden de ambtenaren der directe belastingen te Zaandam, dat in Oostzaan o.f in Zaan dam een geheime distilleerderij zou be staan. Uit een nauwkeurig onderzoek, in sa menwerking met gemeente-politie van beide gemeenten, is Zaterdag gebleken, dat dit vermoeden juist was. Bij een ingezetene van Oostzaan zijn enkele fus ten alcohol in beslag genomen, welke zich bevonden in kippenhokken achter diens woning, terwijl bij zijn zwager, een werklooze te Zaandam, verschillende toe stellen, waaronder een distilleerketel, in beslag zijn genomen. De verschillende voorwerpen zijn on middellijk naar het kantoor der directe belastingen te Zaandam overgebracht. De beide alcoholstokers hebben een be kentenis afgelegd, waarna zij op vrije voeten zijn gesteld. DE ROOFOVERVAL TE EELDE. Het voortgezet onderzoek door rijks- en gemeente-veldwaohter te Eelde naar de daders van den laatsten roofoverval te Eelde op den landbouwer S. A. j.l. Maandag, heeft tot gevolg gehad, dat Zaterdag zijn aangehouden de arbeiders L. en K. beiden uit Peize. Zij zijn met het slachtoffer geconfronteerd. Omtrent den uitslag van dit onderzoek wensch- ten de autoriteiten zich nog niet uit te laten. De diphtheritis te Valkenswaard. Ter verbetering van het ook door ons overgenomen bericht betreffende de diph- teritis-epidemie te Valkenswaard, deelt de „Tel." mede, dat in de periode van half November tot half December in to taal een tiental besmettingshaarden is geconstateerdhuisgezinnen waar de ziekte heerschte. Tot dusver zijn nog slechts kinderen in den leeftijd van 3 tot 8 jaar aangetast. Slechts in een enkel gezin met zeven kinderen werden er drie ziek; in de overige gezinnen bleef het aantal aan getaste kinderen tot twee beperkt. In totaal zullen zich in genoemde periode ongeveer dertig gevallen hebben voor gedaan. Het aantal doodelijke gevallen be droeg in de zwaarste periode niet meer dan vijf. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Anna Mijntje, d. v. Nico- laas Adrianus van den Berg en Antje Kroon. Hendricus Nicolaas, z. v. Gerar- dus Theodorus Deters en Cornelia Geer- truida Johanna Wort.man. Anna Maria, d. v. Jacobus Theodorus Juffermans en An na Maria Heemskerk. Andreas Maria, z. v. Petrus Johannes van Amsterdam en Johanna Maria Rooijackers. Aleidus Wil lem Wijmbert, z. v. Willen van den Bos en Wijmpje van Domselaar. Overleden: Marinus Gerard Fluit, oud 2 j. z. v. Gerard Fluit en Maria van Leeuwen. KATWIJK Adres aan B. en W. Het bestuur van de afdeeling van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf heeft een schrijven aan B. en W. gericht om aan de georganiseerde werkloozen op hun uit- keering van den bond een toeslag te verlee- nen van 50 cent voor elk kind tot 6 kinderen toe, benevens de brandstoffenbon ter waarde van een gulden. LISSE Liefdadigheid. Gisteren werd onder alle H. Missen door een Pater Jezuiet een liefda-- digheidspredikatie gehouden voor het groote en schoone werk der Kruisvaarders van St. Jan, belast met de zorg voor de meest ver waarloosde jeugd. De hierna gehouden schaal- collecte bracht op 360.35, plus twee gouden ringen. Personalia. Tot hoofd van de Kleuter school van de Ned. Herv. School is benoemd mej. v. d, Hilst te Velsen-Noort en tot onder wijzeres mej. de Graaf uit Zoelerwoude. Arbeidsbeurs. Bij den plaatselijken cor respondent der Arbeidsbemiddeling en Werk loosheidsverzekering staan ingeschreven 590 werkzoekende personen. Het aantal werkloo zen is in de afgeloopen 14 dagen met 259 per sonen toegenomen. Kolenloeslag. Door de Arbeidsbeurs dezer gemeente zijn in de afgeloopen week aan ge huwde werkloozen en kostwinners 232 bonnen verstrekt voor kolentoeslag. Dammen. De totaal uitslag der Damkam- pioenwedstrijden is als volgt: Hoofdklasse: 1. Jac. v. d. Poel, 2. C. Gastelaars, 3. P. C. de Jeu. Ie klasse: 1, J. v. d. Meulen, 2. J. Schil der, 3. A. Wijnhout. 2e klasse: 1. A. Dannys, 2 en 3 nog niet bekend. Donderdagavond a.s. zullen de prijzen wor den uitgereikt, waarna de winnaars der eerste prijzen aan hunne groepen een simultaan seance zullen spelen. Crisis-muziek. De Harmonie „Trouw moet Blijcken" maakte Zaterdagavond een muzikale rondgang door het dorp, waarbij zij een col lecte hield ten bate van het plaatselijk crisis comité. Prol. bakkersgezellen. Op verzoek van het hoofdbestuur van den Chr. Bakkersgezellen- bond, vergaderde de christelijke bakkersgezel len, ter bespreking van de oprichting van een afdeeling alhier. Voorloopig is tot secr.-pen- ningmeester benoemd de heer L. Kuypers. UIT DE RADIO-WERELD Programme's voor Dinsdag 20 December. Huizen, 1875 M. K.R.O.-Uitzending. 4.005.10 H.I.R.O. 8.00 Morgenooncért. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-orke?t o. 1. v. Marinus van 't Woud. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Afgestaan aan de H.I.R.O. 5.10 Het K.R.O.-sextet o. 1. v. Piet Lus- tenhouwer met Gramofoon-intermezzo. 6.30 Cursus Esperanto. 6.50 Dr. A. L. J. Sunier, directeur van Artis, over het jubileeren van het Aqua- 7.10 Dr. W. G. N. v. d. Sleen over Cura sao en de Petroleum-industrie iA Vene zuela. 7.45 Verbondakwartiertje. 8.00 Solistenconcert door het K.R.O.- orkest o. 1. v. Joh. Gerritsen m. m. v. Lajos Szikra, viool- en Gramofoonintermezzo. 9.15 Vaz Dias. 9.30 Viool-eoli door Lajos Szikra. 9.50 Populair concert door het K.R.O.- orkest. 10.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 296 M. A.V.R.O.-Uitzending. 5.306.00 V.P.R.O. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. S. Joosten (piano), J. Rein- dorp (zang) en Egb. Veen (begeleiding). 11.00 Voordracht door A. de Hoog-Nooy. 11.30 Vervolg concert. 12.00 AVRO-Klein-orkest o. 1. v. N. Treep. en Gramofoonpl. 2.102.30 Causerie door E. G. Schiir- 12.20 Orgelspel E. O'Hcnry. I.05 Commodore Grand-orkc-st o. 1. v. Musoant. 2.20 A. Salisbury's orkest. 3.20 Het Pini Tango orkest. ■1.05,Concert. G. Noon (viool) on B. Har rison (piano). 4.35 R. Tapponnier en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Mozart's kwintetten. 7.10 Lezing. 7.40 Gramofoonpl. 8.20 Vaudeville. 9.00 Lavton on Johnstone. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-orkest o. 1. v. Hely-Huitchin- 10.5512.20 Lew Stone en de Mon seigneur Band. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.20 Concert roor orkest Krattly. 7.40 Dito. 8.20 Gahdretprogramma o. 1. v. L. Boyer. 9.05 Concert (viool, zang, piano, decla matie. Kalundborg, 1153 M. II.201.20 Concert uit roet. „Wivex". 2.204.20 Mogens Hansen's orkest. 7.20 Omroeporkest en solisten o. 1. v. L. Gröndahl. 8.20 Kerstcanclalc. 9.05 Kamermuziek door solisten. 9.5010.20 Fransche balletmuziek d. h. Omroeporkest o. 1. v. L. Gröndahl. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 11.20 Concert o. 1. v. Kloss. 12.20 Concert o. 1. v. Eysoldt. 1.50 Gramofoonpl. 4.20 Concert o. 1. v. Wolf, m. m. v. O. Wetzel (piano). 7.20 Gevarieerd programma. 8.20 Weragorkest o. 1. v. Busohkötter in. m. v. viool en piano. Rome, 441 M. 7.50 Gevarieerd concert. Na afloop bo- richten. B r u s 8 e 1, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Omrocpkleinorkest o. 1. Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauvour. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Gramofoonpl. 8.35 „Le songo d'une nuit de Noël", hoor spel van Fleischmann. Muziek va/n Qui- net. 9.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 10.3011.20 Gramofoonpl. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 OmroepkUnorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 Concert door orkest en solisten o. 1. v. H. Charlier. 10.5011.20 Gramofoonpl. Z e e s o n, 1635 M. 7.20 Dpera „Der fliegende Hollander van R. Wagner. Dirigent G. Szell. 9.50 Berichten en hierna tot 11.20 Popu lair concert uit Hamburg. Bekeurd. Door de gemeentepolitie is pro cesverbaal opgemaakt tegen den melkhandc- laar v. d. S .wegens overtreding der crisis- zuivelwet. De boter is in beslag genomen. ST0MPWIJK. Vaccinatie.*— B. cn W. van Stompwijk maken bekend, dat dc gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze vaccinatio en re-vaccinatie voor kinderen benoden het jaar uit deze Gemeente. De vaccinatie of re vaccinatie zal plaats hebben op Woensdag 21 December 1032, tusfichen 2 en 3 uur in de voormalige O. L. School to Lcidschendam Voor een juiste vermelding der namen en geboortedatums der kinderen is het nood zakelijk, dat dc trouwboekjes der ouders of de geboortebewijzen der kindoren wor den medpgebraoht. NOORDWIJKERHOUT STEVIGE BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S Vader en zoontje zwaar gewond. Zondagmiddag om ongeveer half één heeft zich een ernstig verkeersongeval voorgedaan op het zeer gevaarlijke kruispunt Gooweg Langelaan, onder deze gemeente. De heer C. v. Steijn, alhier, reed met zijn luxe auto op de Langelaan in de richting Goo weg, komende van den 's Gravendamschen weg. Vanuit de richting Noordwijkerhout na derde een auto, bestuurd door dr. N. I. Heij- broek uit Amsterdam. Bij het oversteken van den Gooweg botste de auto van den heer S. tegen den wagen van dr. H. Daar beide auto's een flinke vaart hadden, was de botsing zéér De auto van dr. H. vloog in den voortuin van het woonhuis van den heer v. Vuuren en de auto van den heer v. S. draaide op den Goo weg geheel om. Nadat de auto's tot stilstand waren gekomen bleek, dat de botsing ontzet tend was geweest. Van beide auto's was het voorste gedeelte geheel ingedrukt, bijna alle ruiten waren kapot en de voorwielen geheel verwrongen, van één wiel van de auto van den heer van S. waren zelfs beide banden geheel afgerukt. De heer v. S. en zijn zoontje zijn er beiden heel erg aan toe. Zij werden door toegeschoten hulp uit den wagen ge haald en bewusteloos in de woning van den heer van Vuuren gedragen. De heer van S. heeft een zware hersenschudding, tevens be kwam hij verwondingen door de glasscherven. Het zoontje was bijna geheel onherkenbaar, het hoofdje was één wond. Beiden zijn naar hun woning vervoerd, nadat dr. Visser uit Noordwijk en dr. Wösten uit Noordwijkerhout, die spoedig ter plaatse waren, een noodver band hadden gelegd. De inzittenden van de auto van dr. H. zijn er tamelijk goed afgekomen. Eén dochter be kwam enkele onbeduidende wonden aan het hoofd, terwijl de anderen met den schrik vrij kwamen. Nadat de familie Heybroek door de politie verhoord was, werd de reis naar den Haag met een andere auto voortgezet. Kapelaan Loerakker van de St. Victor Pa- maan. 2.45 Gramofoonpl. 3.00 Knipcursus. 4.00 Viool-recital Egb. Veen Jr. M. m. v. Egb. Veen Sr. (piano). 4.30 Radio-Kinderkoorzaug o. L v. J. Ha mel. 5.00 AVRO-Kamer-orkest o. 1. v. L. Schmidt. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO. 6.00 Vervolg concert. 7.00 Gramofoonpl. 7.30 Engelsche los. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoohpl. 9.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep m. m. v. een gem. vocaal kwartet. 10.00 „Eén van ons (II)" van J. Gals worthy. Regie: Kommer Kleyn. 10.45 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein zang: Bob Scholte. 11.00 Vaz Dias. 11.0512.00 Vervolg Kovacs Lajo6 en zijn orkest. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. rochic, die inmiddels was gewaarschuwd, dien de op advies van de doktoren hel zoontje van den heer S., die buiten kennis was, het H. Oliesel toe. De burgemeester was terstond na het onge val op de plaats des onheils aanwezig, even zoo de politie, die druk werk had om het verkeer le regelen, getuigen le hooren en hel publiek op een, behoorlijken afstand te hou den; dat bij dergelijke ongevallen het werk van de politie dikwijls bemoeilijkt door nieuwsgierig opdringen. Foto's werden van de geheele situatie ge maakt ten dienste der justitie. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in, doch vrijwel vast staat, dat dr. H. geen schuld treft. In den loop van den middag werden de deerlijk gehavende auto's naar de garage van den heer Zandbergen vervoerd. Een en ander had heel wat menschen op de been gebracht. FEUILLETON. Naar het Engelscb van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 51) Na een heelo poos merkte ik, dat de deur gesloten werd. Ik dacht natuurlijk, dat Martin het deed, maar ik begrijp nu, dat een van u het moet geweest zijn. Ik deed toen natuurlijk wat mij opgedragen wasik ging weg en draaide aan de hand greep. Ze zat erg vast en ik moest met al mijn kracht rukken en trekken eer ik er beweging in kreeg. Eindelijk lukte het en toen zag ik het water in het meer op ecu paar meter afstand van den oever steeds sneller ronddraaien. Het werd als in eei» trechter weggezogen en ik hoorde het on der mij doorstroomende grond, waar ik op stond, schudde er van. Toen liep ik te rug naar de deur van de kapel en wacht te: U snapte mij haast, toen u er uit kwam. Ik geloof, dat ik mijn hoofd ver loor, ik rende I.mgs de boomen naar het meer en zag de twee mannen de trap o komen. Toen kreeg ik hun boot in de ga ten en probeerde er in weg te komen. En dat mislukteDat is alles wat ik weet. meneer." Calthorp had ijverig notities gemaakt en hij stelde nog een paar vragen, maar de man had klaarblijkelijk alles verteld wat hij wist en het eigenlijke mysterie was nog onopgehelderd. „Wel", zei Calthorp, „je hebt het ons heel duidelijk verteld, maar je zult je ver haal natuurlijk nog eens moeten herhalen. Het bevel tot je inhechtenisneming is al eenige maanden oud Hij riep de detec tives, die buiten hadden gewacht en ver volgde: „Jullie moeten hem naar Morth- waite brengen; de drie anderen kunnen weggaan." Braithwaite zei niets en ging zonder verzet met de mannen mee. „Dat verklaart het verdwijnen van het lijk van Sir Roderick", begon Calthorp, toen zij weer met z'n vieren waren „maar wat het verbergen van de juweelen moet bcteekenen, begrijp ik niet. Misschien zul len we het nooit te weten komen nu Mar tin dood is, maar de hoofdzaak is, dat wij ze terug hebben." „De juweelen zijn onder vadems watci bedolven", merkte Bobby Conder op. „Het zal niet moeilijk zijn, ze er uit te krijgen. De jiiweelen enen wat er nog meer is! Goede hemel, wat een afschuwe lijk oogenblik De jonge advocaat toonde plotseling een emotie, die zijn vrienden niet van hem ge woon waren. Maar al spoedig had hij zijn gewone koele zakelijkheid weer terug. Voor hij echter kon verder gaan. zei Guy, die evenals George doodsbleek zag, met schorre, onvaste stem: „Je weet nog niet alles, Diclc." „Wat is er nog meer te weten 1", vroeg Calthorp verbaasd. „Je weet niet w i e het is. die daar bene den in het water ligt." „Ja, ik veronderstel ook, dat het Martin" is. Maar Martin was.... vertel jij het hem, George." George, die al even van streek was als Guy deze beiden schenen nog veel meei onder den jndruk van het gebeurde dan de twee anderen, voldeed aan het verzoek. „Je hebt Braithwaite hooren zeggen, dat Martin in Glasgow in zaken is gegaan en een anderen naam heeft aangenomen. Ik heb hem mijn heele leven onder dien naam gekend. Het was Richardsde vader van de arme Peggy, die daar met de re volver in de hand in de grafkelder stond. We zullen het. haar morgen moeten ver tellen." Calthorp keek van den een naar den ander, stom-verbaasd. „Nu geloof ik toch hcusch, dat het een beetje tc veel voor me wordt", zei hij met een poging om te glimlachen. „Dat kun nen mijn arme hersens vanavond niet meet verwerken. Je moet mij dat morgen maai eens precies uitleggen, ik ga naar bed." „We kunnen beter allemaal naar bed gaan, denk ik", opperde Bobby Conder. En na de twee anderen goedennacht. te hebben gewenscht, gingen hij en Calthorp de kamer uit. Guy en George, alleen gebleven, keken elkaar aan. Zij hadden elkaar veel te ver telen, maar geen van beide wist hoe hij moe-st beginnen en ze stonden in pijnlijk zwijgen tegenover elkaar. Oneens ging de deur open en mevrouw Herbert kwam binnen. Toen ze hun bleeke, ontstelde ge zichten zag, riep zij onthutst: „Er is iets vreeseliik gebeurd Dat zie ik duidelijk genoeg. Zeg me alsjeblieft wat het, is Zij ging aan tafel zitten en Gorge bracht haar op de hoogte. Hij verzweea echter dat zii, toen zij de kamer binnendrongen, Ri chards gezien hadden, maar toen hij be schreef,* hoe het water omlaag kwam kla teren en hoe Martin achtergelaten was in het ondergeloopen gewelf, verborg zij haar gezicht in de handen. „Och, die arme Peggy", riep zij uit. Dc beide jongelui slaakten een luiden kreet van verbazing. „Ja, och ja, ik weet wie het is", zuohtte ze. „Ik weet dat Martin en Richards een en dezelfde persoon waren „Hoe lang heeft u dat al geweten?", vroeg George. „Ik koesterde al lang verdenking in die richting, en ik was er zeker van, nadat ik in Glasgow was geweest", antwoordde zij, „maar ik kan u beter de heele geschiede nis vertellen, en u moet cr zich op voorbe reiden, dat de maat der verrassingen voor vannacht nog niet vol is Ze wachtte even om een paar tranen weg te vegen en vervolgde, weer op haar ge wone, beheerschte manier pratend: „Ik ben bang, Sir Guy, dat u een bit tere teleurstelling te wachten staat, want, ofschoon het natuurlijk mogelijk blijft, dat niet al mijn conclusies juist zijn, toch ge loof ik niefc, dat ik mij vergis. Luistert u maar. Vijf en twintig jaar geleden reisde ik met mijn overleden man in Italië; het was onze huwelijksreis. Wij logeerden in een hotel in AssisiSir Roderick en Lady Bertram logeerden in hetzelfde hotel. Dat heb ik u trouwens al eens eerder verteld, geloof ik. Martin, Sir Roderick's dienaai was er ook. Ik kwam vrij geregeld met. hen in aanraking. Er was nog een anden dame in het hotel, die in groote moeilijk heden verkeerde. Zij was door haar man verlaten, een door en door slecht sujet. Zij had juist één kindje, dat heel zwak was. en, als zij weer voldoende her steld zou zijn om het hotel te verlaten, zou zij niet weten waar ze heen moest en geen penny in de wereld bezitten. Ik kwam in kennis met haar en zij vertelde mij haar geschiedenis. Zij ging op in haar kindje het wae alles wat zij had om zich aan to hechten, maar ik zag dat het arme ding waarschijnlijk niet lang te leven zou heb ben. Don twaalfdon Maart werd ik ook ziek en ik moest eenige dagen het bed houden. Toen ik weer op was, hoorde ik dat Sir Roderick en Lady Bertram, den dag nadat ik ongesteld geworden was, vertrokken waren en dc dame, waarover ik sprak, was mot hen meegegaan. Ik wist, dat Lary Bertram belangstelling voor haar had opgevat cn ik voelde mij, gerustgesteld door de gedachte, dat. er voor haar ge zorgd zou worden. Ik heb haar nooit terug gezien. Ze heette mevrouw Greenfield en toen u mij een portret van uw moeder liet zien, herkende ik direct de jonge vrouw, die ik in Italië had ontmoet." George maakte een gebaar van vorras- sing. „Het is buitengewoon eigenaardig", zei hij, toen hij van zijn eerste verbazing bekomen was, „dat onze levensgeschiedenis op die manier verweven is. Weet u nog meer?" „Ja, was het antwoord. ..Ik heb het kind van mevrouw Greenfield gezien. Een. van dc armnjes was ernstig verdraaid en misvormd. Eu het had blauwe oogen. evon- als zijn moeder en lichtblond haar." „U bedoelt, dat ik niet het. kind ben, dat in Asisi geboren is", stamelde George, begrijpend waar zij heen wilde. „U lijkt er zoo weinig op. als maar* oenigszins mogelijk is maar de misvorm de arin is het onweerlegbare bewijs, dat. u het nipt. is." „Wie ben ik dan: weet u hel?" „Weten doe ik het niet, maar ik kan het raden'en ik ben vrij zeker, dat mijn gis sing juist is. Ik eeloof, dat u een zoon is van Sir Roderick Bertram.." „Goede Hemelriep George ver schrikt. „Hoe komt u daarbij?" (Wordt vervolgd}.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9