MAANDAG 19 DECEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 BUITENLAND VOLKENBOND DERTIG MILLIOEN WERKLOOZEN. Een voorstel van het I. A. B. Het internationale arbeidsbureau te Genève heeft een memorandum uitge werkt over de bestrijding van de werk loosheid door vermindering van den ar beidstijd. Dit memorandum is toegezonden aan alle regeeringen, die aan de op 10 Ja nuari te Genève beginnende confc.entie tot regeling van den arbeidstijd zullen deelnemen. Het stelt vast, dat in de groote indus triestaten een vierde en in sommige ge vallen zelfs een derde der arbeiders werkloos zijn. Het totale aantal werkloozen in de geheele wereld wordt op 30.000.000 ge raamd en de loonderving op 100 milliard goudfrancs per jaar. De werkloosheid, die aan de eenc zijde het gevolg van de crisis is, wordt op deze wijze oorzaak van een verdere ver scherping van de crisis. Het memorandum bespreekt voorts de verschillende voorgestelde methoden tot vermindering van den arbeidstijd en het aan het werk houden van een groo- ter aantal arbeiders. Aan de regeeringen wordt voorgesteld om voorloopig internationaal een ar beidstijd van 40 uur per week in te voe ren. BELGIE BELG lE'S NIEUWE KABINET GEVORMD. De demissionaire premier De Broque- ville heeft een nieuw kabinet geformeerd. De samenstelling er van is als volgt: Graaf de Broqueville (katholiek) pre mier en minister zonder portefeuille. Hymans (liberaal) Buitenlandsche Za ken. Janson (liberaal) Justitie. Devèze (liberaal) Nationale Defensie. Forthomme (liberaal) Verkeerswezen. Lippens (liberaal) Onderwijs. Poullet (democraat) Binnenlandsche Zaken en Posterijen. Jaspar (katholiek) Financiën. Tschoffen (democraat) Koloniën." Van Isacker "(christen-democraat) Nij verheid en Arbeid. Graaf Carton de Wiart (katholiek) Sociale voorzorg en Gezondheid. Sap (christen-democraat) Openbare Werken en Landbouw. Zooals men ziet, valt er tussohen het oude kabinet-Do Broqueville en het thans geformeerde, niet voel verschil te constateeren. Als nieuwe figuren verdie nen o.m. de aandacht de nieuwe minis ter van Nijverheid en Arbeid, Van Isacker, en de nieuwe minister van So ciale voorzorg en Gezondheid, Carton de Wiart. Dinsda.g a.s. zal het ministerie voor het parlement verschijnen. Dit zal o.a. de begrootingsmiddelen voor de eerste maanden van het budgetjaar 1933 moeten toestaan. Voorts moet ten spoedigste het plan tot saneering der staatsfinan ciën worden opgesteld, dat als gevolg van de verkiezingen en den politieken strijd voortdurend werd uitgesteld. Het deficit bedraagt niet minder dan 2500 millioen francs. DUITSCHLAND H0NGERMARSCH NAAR BERLIJN. Tegen Kerstmis wordt een honger- marsoh uit verschillende deelen van Duitschland naar Berlijn aangekondigd door jeugdige personen, die geen woning kunnen vinden. Doel van deze bqtooging is te protes teeren tegen de onjuiste woningpolitieK van verschillende gemeenten. Zoo wordt er op gewezen, dat te Bei-lijn alleen reeds 30.000 woningen leeg staan, terwijl jeugdige personen geen onderdak kun nen vinden. FRANKRIJK DE FRANSCHE CRISIS OPGELOST. Paul Boucour is geslaagd. Paul Boncour heeft, in weerwil van het feit, dat de socialisten geweigerd hebben, in een door hem te vormen regeering zit ting te nemen, Zaterdag aan den president der Fransche republiek medegedeeld, dat hij de opdracht tot vorming van een nieuw kabinet aanvaardde. Intusschen heeft de socialistische Ka- merfiaetie medegedeeld, dat zij bereid is Paul Boncour's taak te verlichten en een door hem te vormen kabinet op dezelfde wijze te tolereeren als dit jegens de vorige regeering is geschied. Zondag heeft Paul Boncour daarop zijn kabinet geformeerd. Om 10 uur gister avond heeft Boncour zich naar den presi dent begeven ten einde hem de minister- lijst voor te leggen. De nieuwe regeering is als volgt samen gesteld: Premier en minister van Buiten landsche Zaken Paul Boncour; Binnen landsche Zaken ChautempsJustitie, Abel Cardey (radicaal socialist), senatorOor log, Daladier Oorlog en Marine Leygues, Luchtvaart, Painlevé Koloniën, Sarraut; Financiën en Begrooting, Leon Chéron; Arbeid, Dalimier; Handelsvloot, Leon Meyer; Onderwijs De Monzie; Crisiszaken Laniélau; Posterijen, Laurent Fynac Openbare Werken, Georges Bonnet; Land bouw, QueuilleHandel, Julien Durand Pensioen, Miellet. De moeilijkbeden welke bestonden voor het ministerie van Financiën en Begroo ting zijn overwonnen door beide porte feuilles in handen te geven van Chéron, die bekend is vanwege zijn bezuinigingspoli- tiek, Het ministerie bestaat grootendeels uit radicaal socialisten, sociaal-republikei nen, republikeinsche Unie van den Senaat, redicale linkerzijde on onafhankelijke lin kerzijde. Paul Boncour's figuur. Paul Boncour is als politicus den laat- sten tijd steeds meer op den voorgrond ge komen. Oorspronkelijk was hij lid der Fransche socialistische partij, waar hij zoowel door zijn welsprekendheid als door zijn grondige kenis van economische aan gelegenheden de aandacht op zich vestig de Later, toen Briand de Fransche for mule van veiligheid en ontwapening op stelde, kwam het tusschen Paul Boncour. die zich bij deze politiek wenschtc aan to sluiten, en zijn partijgenooteii tot een breuk, daar de socialisten meer dan den toenmaligen leider der buitenlandsche po- liteki bet accent op ontwapening wensch- ten t< leggen. Het was in dezen tijd, dat Pau! Boncour optra-d fis Frankrijk's ver- genwoordigor in den Volkenbond. Jn deze hoedanigheid heeft hij vooral in het afge- loopen jaar op de ontwapeningsconferentie een groote rol gespeeld. Do ministerieelo loopbaan van Paul Boncour is nog slechts kort zijn eerste portefeuille verkreeg hij in Juni j.l.. als minister van Oorlog in het ka- binet-Herriot. AMERIKA WASHINGTON OP 70EK NAAR EEN COMPROMIS. Om Fransche volk te bevredigen. Volgens de bijzondere correspondenten der bladen te Washington zou het Ameri- kaansc-he ministerie van Buitenlandsche Za ken bericht hebben ontvangen, dat Frank rijk misschien de schuld zal betalen zoo dra de politieke crisis beëindigd is. Men meent dat Hoover om deze reden van mee- ning is, dat de ontwikkelingen in het bui tenland' geen directe stappen vereischen. Anderzijds gaat het gerucht, d-ri het Amerikaansche departement van Buiten- lan-dsohc Zaken een compromis zoekt, dat de Fvansche openbare meening bevredigt. Hierbij zon gedacht zim aan een oplossing in dien zin, dat Frankrijk betaalt onder het voorbehoud, dat dit de laatste betaling is vóór de algemeene herziening der sehul- denkwestie. De New Yorksche correspondent van de Petit Parisien" verneemt, dat. de Ameri kaansche regeering bereid is alle pogingen aan te wenden, om aan de nieuwe Fransche regeering het hervatten der onderhandelin gen to vergemakkelijken. VERIJDELDE REVOLUTIE. In Argentinië. Tengevolge van een ontploffing te Bue- nos-Ayres ten huize van een partijgenoot- van den vroegeren president Irigoyen heeft de politie een opslagplaats van 1000 bommen en tevens een uitgebreid wapen depot ontdekt. E: hadden huiszoekingen plaats en uit in besla-g genomen papieren bleek, dat men een uitgebreide samenzwering ontdekt had. Verscheiden leiders, waaronder kolo nel Cattana werden gearresteerd. De regeering heeft een proclamatie tot- de bevolking gericht, waarin wordt mede gedeeld, dat- men een uitgebreid complot ontdeH heeft, dat ten doel had, de leden de regeering en eenige hooggeplaatste persoonlijkheden te vermoorden, de open bare gebouwen te verwoesten en onrust te zaaien onder de bevolking. Ten huize van eenige radicale leiders zijn huiszoekingen gedaan, waarbij wapen* en compromitteerende documenten in be slag genomen werden. Zaterdagavond had do revolutie moeten uitbreken met de bezetting van het mini sterie van oorlog en het hoofdbureau van politie. De plannen van de samenzweerders wa ren goed uitgewerkt. Uit de inbeslacgeno- men documenten blijkt, dat dc bedoeling der revolutionnairen was, president Justo gevangen te nemen, de openbare gebou wen te bezetten en de bevolking schrik aan te j'agen door het tot ontploffing bren gen van bommen. De opstand is in d_e kiem gesmoord en nergens hadden wanordelijkheden plaat-s, behalve te Tranquillo waar de bevolking een dreigende houding aannam, toen de po'itie het bureau der radicale partij Dc politie heeft alle 60 leiders der bewe ging gearresteerd, aangezien zij een lijst met namen beeft gevonden. D$ minister van oorlog is van meening, dat het léger niet bij de beweging is be trokken Bereden politie heeft een groot aantal radicalen uiteengedreven, die in de stad J3ue»os-Ayres betoogingen wilden houden. „Wat? Honderd gulden voor een houts- kool-teekening V' „Ja, maar, denk eens aan de dure ko- lenprijzen!" BUITENL. BERICHTEN PETROLEUMTANKSCHIP IN BRAND Reeds vijf dooden geborgen. In de haven van Le Havre vond aan boord van een 100.000 L. petroleum inhoudende tank schip een ontploffing plaats, welke het schip in een oogwenk in lichte laaie zette. Een zeil- kotter, welke naast het brandende schip lag en eenige honderden L. petroleum bevatte, vloog eveneens in vlam. De vrouw van den schipper sprong met haar dochter in zee. Beiden konden slechts als lij ken worden geborgen. De uit drie koppen be staande bemanning van het tankschip wordt vermist. TREINBOTSING IN ZWITSERLAND Drie dooden en twaalf gewonden. Ten gevolge van dichten mist is Zaterdag te Oerlikon bij Zucrich een personentrein tegen een stilstaande locomotief opgereden. Voor zoover tot dusver bekend, zijn bij de botsing drie personen om het leven gekomen en 12 ge wond HET TREINONGEVAL BIJ PERPIGNAN Geen Nederlander onder de slachtoffers Omtrent het spoorwegongeluk te Maury nabij Perpignan wordt nog vernomen, dat het onge luk niet veroorzaakt is door het hooge water, doch door een automobiel, die bij een spoor wegovergang door neergelaten spoorwegboo- raen was heengereden, waardoor deze op de rails terecht waren gekomen. De ontspoorde trein reed met twee locomo tieven. De machinist van de voorste locomotief zag den baanwachter een onveilig signaal ge ven en zette onmiddellijk de remmen aan, doch de machinist van de tweede locomotief zag het sein niet en reed zonder te remmen door. Behalve de zeven personen die gedood wer den, werden 30 passagiers min of meer ernstig gewond. Volgens tot dusver ontvangen berichten zijn er geen Nederlanders onder de slachtoffers. ERNSTIG ONGELUK J3IJ MILITAIRE OEFENINGEN Een doode en drie zwaar gewonden. Bij het te Besancon liggende artillerieregi ment heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Een afdeeling van het regiment was bezig met het aanleggen van telefoonleidingen, toen plotseling, waarschijnlijk tengevolge van con tact met een hoogspanningskabel, een sterke ontlading plaats had. Een man werd gedood, terwijl drie personen ernstige brandwonden bekwamen en naar het ziekenhuis vervoerd moesten worden. DOODELIJK ONGEVAL IN DE ANTWERPSCHE HAVEN Aan boord van de stoomboot „Aurigny", ge meerd aan kade 13 B. te Antwerpen deed zich Zaterdagmiddag rond 2 uur, een ernstig onge- De 38-jarige matroos Julien Foesson, was werkzaam bij het dichtleggen 'der luiken, toen hij plotseling door een onbekende oorzaak uit gleed en in het ruim van het schip stortte. Zijn werkgezellen snelden hem ter hulp, maar alle zorg bleek reeds overbodig. Het slacht offer, dat een schedelbreuk had opgeloopen. werd op slag gedood. Het lijk werd naar het doodenhuis vervoerd. De politie der kaaien belastte zich met het onderzoek en heeft het parket verwittigd. DOODELIJK ONGELUK TIJDENS EEN SCHEIKUNDELES In een stedelijke middelbare school te Nan tes ontplofte tijdens een proefneming in de scheikundeles een reageerbuis, waarmede de leeraar werkte. Twee 12-jarige scholieren wer den door de glassplinters getroffen. Bij een hunner drong het glas in den slagader en hoe wel spoedig medische hulp aanwezig was, mocht dez eniet meer baten. De jongen over leed aan de gevolgen, terwijl de andere slechts lichte verwondingen opliep. FILMGEZELSCHAP VERMIST Vaartuig vermoedelijk vergaan. Het Fransche motorjacht „Sita", dal 580 ton groot is en een bemanning heeft van 28 koppen, wordt sedert 28 November vermist. Het jacht zou leden vam een film-maat schappij naar Para (Zuid-Amerika) brengen, waar zij wetenschappelijke films wilden ver vaardigen. Het jacht heeft 26 November de Kaap Verdische eilanden verlaten en sedert 28 November heeft men het niet meer gezien Men vreest, dat het schip vergaan is in den hevigen storm, die acht dagen geleden gewoed heeft in de streek, waar het schip zich bevond. Het schip, dat de Italiaansche vlag voert, was door baron Henri de Rothschild afgestaan aan den Franschen film-regisseur Charles Phi- lipp, die een film wilde opnemen in onbeken de gebieden bij den Rio Negro. De bemanning der boot bestaat uit 12 koppen; tot de passa- siers behoorden de cineast Striewski, de beeld houwer Juan Berrone, de film-actrice Rena Mandell, voorts dr. Graziani die het weten schappelijk deel der expeditie zou verzorgen en een Parijsch journalist. Op 28 November is is Parijs nog een telegram van de expeditie ontvangen, waarin gevraagd werd naar Para een kist met verhandelbare voorwerpen, spie geltjes etc. voor de inboorlingen van het te be zoeken gebied te zenden. Dit is het laatste wat men van de „Sita" heeft gehoord. Het schip had slechts kolen aan boord voor acht dagen en bezat geen goed stel zeilen. Van Bra zilië uit zijn' al schepen vertrokken om het jacht te zoeken en de Fransche ministeries van Marine en Buitenlandsche Zaken bereiden ook hulpmaatregelen voor. WILDSTROOPERSDRAMA IN WALLONIË Een jachtopziener gedood. De jachtopziener Louis Olivier en Theophiel Farraentier, in dienst van M. Collinet, te Huc- corgne (België), betrapten tijdens hun ronde in den nacht van Zaterdag, twee wildstroopers die zich verborgen in de bosschen. Ten einde de stroopers te verrassen, volgden de jachtop zieners de afsluiting van het jachtveld langs den kant van een versch geploegd veld, dat hun het loopen zeer bemoeilijkte. Na ongeveer een 200 meter geloopen te hebben zagen zij vier mannen, de haag die het jachtgoed omheinden overklauteren, om dan het veld in te vluchten. Parmentier die ,halt," geroepen had, kreeg als eenig antwoord vanwege de sloopers, die terug het bosch inkwamen, een paar ladingen schroot rond de ooren. Parmentier zeeg neer, zijn geweer onder hem. Zijn makker vuurde tot viermaal toe in de rich ting der vluchtelingen, doch denkt niet hen ge troffen te hebben. Vervolgens keerde hij terug bij zijn makker. Deze bleek echter op slag ge dood te zijn. Parmentier is gehuwd, 44 jaar oud en vader van twee kinderen. De gendarmerie van Latine en het parket van Hoel verschenen ter plaatse. GELE KOORTS TEISTERT PERU Reeds driehonderd dooden. Een geheimzinnige epidemie, waarschijnlijk de gele koorts, teistert Peru. Reeds driehon derd Indiaansche boeren van de Lares-vallei, in de nabijheid van Cuzco, zijn overleden. MEXICO WIJZIGT PLAATSNAMEN Vera Cruz echter niet veranderd. De Mexicaansche regeering heeft, naar „Uni ted Press" meldt, in aansluiting aan haar tegen den katholieken godsdienst gerichte actie be sloten, de namen van 200 steden en dorpen veranderen. Al deze steden en dorpen dragen hetzij de namen van heiligen hetzij andere na men met godsdienstige beteekenis. Lang en breed heeft men er in den minister daad over gedebatteerd, of men nu ook ver plicht was, den naam van Vera Cruz te wij zigen. Immers nu alle godsdienstige aandui dingen uit Mexico's plaatsnamen zouden ver dwijnen, diende dit naar sommiger meening toch zeker het geval le zijn met den naam der groote havenstad, die in het Nederlandsch vertaald „Het ware Kruis" heeft. Enfin, na hef tige discussies, die herhaaldelijk in vuist- en vuurgevechten dreigden te ontaarden, verzoen de men zich, daar men tot de conclusie kwam. dat het van internationaal standpunt gezien, onjuist zou zijn. den naam der sinds eeuwen als Vera Cruz bij alle zeevarende volken ter wereld bekende havenstad eensklaps te her- doopen. Men dronk een glas en liet den naam zooals hij was. DE ANTI-KERST-CAMPAGNE DER SOVJETS Rol der Russische zenders op Kerstavond. Volgens te Berlijn ontvangen berichten wil de communistische internationale in verband met de anti-kèrstcampagne in Rusland op Kerstavond door den Moskouschen zender een voordracht over het Marxisme en Leninisme in het Duilsch doen uitzenden, teneinde de Duit- sche arbeiders op dezen avond in een „andere stemming" te brengen. Het ligt in de bedoeling de uitzending van de Duitsche zenders op Kerstavond zoo veel mogelijk door de Russische zenders te laten EEN GOEDE VANGST De politie te Saarbrücken heeft een Italiaan gearresteerd, die in verbinding stond tot de internationale dievenbende, welke het vooral cp kerken had voorzien en voor eenige weken ook een inbraak heeft gepleegd in een katho lieke kerk in het stadsgedeelte Saarbrücken Malstatt, waarbij kerkelijke kunstvoorwerpen ter waarde van ettelijke 100.000 francs buit gemaakt zijn. De gearresteerde Italiaan heeft een bekente nis a'gelegd, waaruit blijkt, dat hij met de bende in verbinding beeft geslaan en ook aan de inbraak heeft deelgenomen. Geestelijke overvallen en berooid. Bij Fredeburg (Duitschland) is pastoor Ham- raerschmidt, uit Berghausen door twee mannen overvallen en van kerkelijke voorwerpen be roofd, welke hij bij zich droef. Een der daders is gearersteerd. Op hem werd een revolver gevonden. De tweede dader wist te ontvluchten Misselijke grappen.van Weensche Nazi's. Toen gistermiddag in het warenhuis Gern- gross, het grootste van geheel Weenen, vol met kooplustigen was, stegen plotseling op ver scheidene plaatsen tegelijk traangassen op, die vooral bij de vrouwen en kinderen groote ver ontrusting teweeg brachten. Allen snelden met groote schrik naar de uitgangen, zoodat slechts met moeite het uit breken van een paniek kon worden voorkomen De brandweer werd terstond gealarmeerd en na eenigen tijd slaagde dezer erin dc gassen te laten ontsnappen. De plegers van dezen traangas-aanslag zijn nog niet bekend. De laatste dagen voerden de nationaal-socia- listen een krachtige anti-semistische propagan da, waarbij zij aan de bevolking verzochten niet in Joodsche winkels le koopen. UIT DE OMGEVING VOORHOUT Landstormavond. Vrijdagavond werd een Landstormavond gegeven, welke door tal van autoriteiten werd bijgewoond. Alvorens de leden van de Plaatselijke Com missie, die zoo straks door de Gewestelijke Landstormcommissie Zuid-Holland-West, wel ke door haar voorzitter, secretaris en penning-i meester vertegenwoordigd is, zullen worden ge ïnstalleerd, nam burgemeester Bulten het woord, om de hooge autoriteiten te begroeten. Nadat het „Wilhelmus" was gezongen, kreeg de voorzitter der Gewestelijke Landstormcom missie het woord, maar niet dan na mededee- ling, dat berichten van verhindering waren in gekomen van de navolgende leden der Plaat selijke Commissie, t.w. pastoor H. F. Heijtvelt, wethouder van der Laan, en gemeente-secreta ris van Elk. Spr. verklaarde toen met een toe passelijke speech voornoemde Plaatselijke Commissie voor „geïnstalleerd". Aan Generaal-majoor Zeeman was daarna 't woord. Deze wist door een pakkend, vriende lijk woord enthousiasme voor den Bijz. Vrijw. Landstorm op te wekken. Wat echter vooral het hart der Voorhouters won, was zijn belang stelling voor zijn kameraden, zijn soldaten van de lichting 1914 en andere mobilisatie-lich tingen, waaronder vele Voorhouters. Speciaal om deze nog eens te ontmoeten, was hij mede- gekomen naar het landelijk dorpje in de bloembollenstreek. Openlijk begroette hij vriend Does, die in de moeilijke oorlogsjaren onder zijn bevel, zich als een der beste soldaten van het Nederlandsche leger had getoond. Hij verhaalde onder meer een voorval van een vijf-dagen-marsch, waarbij 45 kilometer per dag werden afgelegd. Wanneer de dag begon, dan keek ik naar het gezicht van Does, zoo sprak de grijze generaal, en Does lachte, zijn. humeur was immer als dat van een vroolijken morgen. Als wij uittrokken halverwege keek ik weer naar hem, en hij lachtte weer, cn dat deden nog maar weinigen meer, en als bijzon derheid dient vermeld, dat Does dan niet één, maar twee geweren droeg, cn niet één maar twee ransels. En op het einde van eiken dag keek ik wederom nogmaals naar Does, en dan lachte hij nog; doch dat deed bijna niemand In Does is dan ook, volgens spr., de goede kameraadschap, vervlochten met een puik sol- datenschap, verpersoonlijkt. Landstormers, hem stel ik u tot voorbeeld! Luitenant Karres, secretaris van het Land- slormgewest verkreeg daarna het woord, toen een stukje muziek ter afwisseling ten gehoore was gebracht. Deze lichtte de technische zijde van de organisatie van de Landstorm nader toe. Op het einde van zijn rede riep hij het Plaat selijk Commissielid, die jarenlang leider der Plaatselijke afdeeling is geweest, het was de heer P. Vlasveld Sr., naar voren om hem met eenige woorden, net mobilisatiekruis op de borst te spelden, onder daverend applaus van het ruim 200-koppig publiek. Alvorens de pauze aan te vangen, stelde de voorzitter de gelegenheid open, om zich als lid aan te melden bij den secretaris, tevens lei der van den Landstorm te Voorhout, den heer A. P. H. de Bekker. Hiervan werd dan ook een goed gebruik gemaakt. De mannen van „St. Cecilia" vulden wederom deze ietwat grootere tijdruimte, en nadat de koffie de ronde gedaan had, begon de feest redenaar, kapelaan Bangert uit Leiden, zijn propagandistische inleiding. Het zou te ver voeren, hiervan een résumé te willen geven. Dit zij er evenwel van gezegd, dat spr. de B. V. L. op verschillende wijzen vergeleek met een doof pot, die laaiend vuur inhoudt, waarmede reke ning dient te worden gehouden. Preventief is de taak der B. V. L., en God verhoede, dat het ooit anders zal behoeven te zijn, doch als het moet zijn wij paraat! Bezielend, begees terend, met goed gemoduleerde slem. met ex pressief gebaar, met overredend talent, wist hij zijn gehoor onder den invloed van zijn machtig woord te brengen, waarna een uitbun dig handgeklap en voetgetrappel het einde van zijn schitterende rede uitgeleide deed. Nog eenige ander personen hielden hierop een toespraak. Wij noemen hier op de eerste plaats een vlotte peroratie van den predikant der Nederd. Herv. Gem. alhier, ds. J. J. H. Klomp. Alvorens het slotwoord uit te spreken, vroeg de voorz. of nog iemand tot het houden van een korte toespraak gebruik wenschle le maken Hierop stond één persoon op, die in den aan vang van den avond bij het zingen van het Wilhelmus demonstratief was blijven zitten. De voorz. zeide gaarne in kennis le worden ge steld, met het onderwerp, hetwelk hij bespre ken wilde, er op wijzende, dat deze avond niet als debat-avond kon worden beschouwd. Toen uit het antwoord van belanghebbende bleek, dat sléchts zijn bedoeling was, om over anti-militairisme te spreken, verleende de voorzitter hem het woord niet. De voorz, wees hier naar de houding der S.D.A.P., bij de op 8 November j.l, te den Haag gehouden betoo ging, toen zij volkomen terecht de O.S.P.'ers uit de rijen harer betoogers weerde. Waar ook momenteel eenzelfde paralel te trekken was, meende spr., dat een fractiegenoot van de S. D.A.P. het hem niet ten kwade zoude duiden, als hij hem op een B.V.L,-vergadering het woord weigerde; hetwelk onder stormachtige toejuichingen dan ook geschiedde. Een slotwoord, nog wat muziek, en de ge bruikelijke bedankjes. De reeds lang verbeidde Landstorm-insta!- lalie-feestavond behoort weer tot het verleden. Moge het haar de afd. Voorhout naar den schriftelijken wensch van pastoor Heijt- veld, gegeven zijn, te leven als oude vrijsters: steeds bereid, nooit gevraagd R.K. VER. VOOR KRAAM VERZORGING VOOR ALLE GEZINOTEN TE LEIDEN PLAATSINGSBUREAU BOERHAAVESTRAAT 30 Geopend elke Dondenifcjjf- 9415 middag van 2 tot 5 qur. Uitsluitend schriftelijke aanvrWgen. Adres: R.K. Ver. v. Kr. Stille Rijn 7

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11