MAANDAG 19 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HILLEGOM. Gemeenteraad. Dc Raad dezer Ge meente houdt een openbare vergadering op Donderdag 22 Dec. 1932, des namiddags te 1.45. uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Notulen der vorige vergadering; 2. In gekomen stukken; 3. Benoeming leden van bijstand; 4. Voorstel tot het verhuren van eigendommen .(perceel Kerkstraat 18) aan M. Schouten; 5. Voorstel tot wijziging van de heffingsverordening precario-rechten; 6. Voorste] tot wijziging van de legesveror dening; 7. Dit voorstel is gelijk aan dat in 5; 8. Voorstel tot verplichte aansluiting aan de waterleiding: 9 Voorstel tot het verhuren van eigendommen (Voetbalter rein Hellinen); 10. Dit voorstel is gelijk aan dat van punt 6; 11. Voorstel nadere vaat- stelling rekening 1929; 12 Voorstel intrek king verordening regelende bèlooning waarnemende hoofden openbare en bizon- dere scholen; 13. Voorstel verlenging reke ning-courant-overeenkomst met de N.V. Bank- voor Nederlandsche Gemeenten; 14. Voorstel verlaging kleedingtoela-gen poli- lie-personeel en gemeentebode; 15. Voor stel vaststelling belooning deurwaarder plaatselijke belastingen; 1(3. Voorstel ver- leenen subsidie aan de Hanze Handels avondschool te Lisse; 17. Reclames Hon denbelasting (liggen ter visie); 18. Vast stelling diverse Legrootingen; 19. Mede- deelingen. Uit de Gemeentebegrooting. De Ge- meentebegrooting voor 1933 ziet er, wat de uitvoering betreft, zeer mooi uit. De post- druk- en bindwerk is verminderd van 1100 tot 800; onderhoud Raadhuis ge stegen van 1495 tot 1S00; onderhoud en meubelen minder, idem kantoor ont vanger. Zoo zijn er vele kleine posten ge wijzigd. Onderhoud van straten en pleinen van 10.615 verlaagd tot 7330. wegen 9875, havens enz. 2212.50. Begraafplaats 3650; naambordjes 625. Belooning kweekeling is vervallen, evenzoo belooning plaatsverv. hoofden lagere scholen en ULO. Subsidie Speeltuin „Patrimonium 300. Subsidie Burg. Armbestuur 30.000. vorig jaar 25.000. Jaarwedden ondersteu ning aan werkloozen 357TB0. Bijdrage werkverschaffing 6800. Steun werkloozen 60.500. Arbeidsbeurs 2360.50. Onvoor ziene uitgaven 23.086.50. De ontvangsten beginnen met batig slot 57,194.44. Uifckeering Gemeentefonds 124 915.86. Vrijwillige korting jaarw. Bur gemeester, Secretaris, Ontvanger en Webb. S430. Gebouwde eigendommen 20.000, vorig jaar 17.000. 80 opc„ vorig jaar 50; opc. personeele belasting .40.800, vorig jaar 25.600. Div. en tantièmebelasting vo- ri gjaar 7500, nu 2000. 50 opc. Vermo gensbelasting 7362. 60 opc. Gem. fonds belasting 75.400 (vori gjaar 50 opc.). Ver makelijkheidsbelasting 1200. Bloembollencultuur. De afd.'Hillegom der Aig. Ver. hield Vrijdagavond een druk bezochte ledenvergadering De voorzitter, de heer W. Jonkheer, opent de vergadering met een woord van hartelijk welkom, zich verheugend over de groote opkomst Hij memoreert den huidi- gen toestand van het vak, de electrificatie •der tram en liet heengaan van den heer G. J. van W-a veren door den dood, wiens ver diensten voor het vak worden geschetst. In dankbare herinnering zal zijn nagedach tenis bij ons voortleven, aldus spr. De secretaris leest nu de notulen, waar bij de heer P. Goemans Antz. enkele op merkingen maakt. Dit wordt verschoven tot de rondvraag. Den secretaris wordt dank gebracht voor de correcte weergave De ingekomen stukken betreffenden be schrijvingsbrief worden aangehouden tot de behandeling van den beschrijvingsbrief. Met. algemeenc stemmen wordt besloten aan de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer 10.te geven en als Begunstiger toe te treden, daar het hier een vakbelang betreft. Tot afgevaardigden naar de 170ste Alg. Vergadering worden benoemd de heeren A. Th. Goemans en Jan Hylkema. secundi de heeren C. van TilHartman en W. Veld- huvzen v. Zanten Rzn. Hierna komt de beschrijvingsbrief aan •de orde. Besloten wordt dat de afgevaar digden, indien deze c-andidaten mochten vallen, opzichtens andere tegen-candida- ten) blanco zullen stemmen. Hierna komt punt 7 der Alg. Vergade ring het houden der Groote Tentoonstel ling, in bespreking. Er is de vorige maal door de afd besloten, deel te nemen aan die expositie. Er komen bedenkingen tegen het n u houden eener tentoonstelling, men wi] de gelden in reserve houden tot betere tijden komen. Geadviseerd wordt het voor stel terug te nemen, dan we] een binnen- tentoonstelling te houden in het „Krelage- huis" De voorzitter stelr voor eon.cn an der aan het Hoofdbestuur over te laten. Gehoord de besprekingen zal de voorzitter als lid van hel Hoofdbestuur in de Hoofd bestuursvergadering trachten de expositie niet te doen doorgaan. Bij punt 8 adviseert de voorzitter te luisteren naar het prae-advies van het Hoofdbestuur. Hierbij wordt het voorstel der afd. Voorhout besproken, wat nog al in grijpend is. Overwogen zal worden inzake eventueele handelaren-niet-kweekers te trachten dat deze meer betalen. Besloten wordt te stemmen bij punt vóór het prae- adies van het hoofdbestuur. Punt 9 verlaging 2 ct. per R R. fonds werd toegelicht en besproken. Met het pvae-advies van het Hoofdbestuur kan de vergadering zich vereenigen. De begrooting der Alg Vergadering werd hierop kort besproken en goedge keurd. Hierna woi'dt een Motie Voorhout besproken, welke in het Hoofdbestuur niet bijzonder sympathiek is ontvangen, welke de voorzitter toelicht. De indruk wordt ge wekt, alsof het Hoofdbestuur steun zou te genhouden, wat niet zoo is. Dit wordt ver der besproken. Het Hoofdbestuur werkt nooit tegen wat goed is voor het vak. Be sloten wordt tegen de motie te stemmen. Bij de rondvraag der Alg. Vergadering zou de idee van den heer C. van Til Hartman naar voren gebracht kunnen wor den.' Besloten wordt deze zaak eerst in eigen kring te bespreken b.v. op een vol gende ledenvergadering der afdecling. De heer J. R. N. J. Bijl van Duy venbode wordt bij acclamatie als secretaris herko zen. De heer K. Velthuys wil een motie aan nemen tegen het spotplaatje in de Hobaho, opzichtens den alg. voorzitter. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer van TilHartman bepleit weder uitgave van het orgaan 2 maal per week De voorzitter lioht toe, hoe een en ander is ontstaan. Getracht zal worden, dat het weer spoedig 2 maal per week uitkomt. Geklaagd wordt nog over het snelle ver keer. Gegeven wordt een basis voor koe mest a 2.753.00. Hierna sluiting. De Electrische Tram. De electrische tram begint door de proefritten al popu lair te worden. Bij iedere tweeling' wagen die passeert staren de menschen hem met belangstelling na. De wagens zien er dan ook, ondanks de reclame-papieren en -borden, fraai uit, terwijl ze bij avond vol op verlicht zijn. De signalen zijn niet hin derlijk, het rijden is bijna geruischloos in vergelijking de oude stoomtram. De streek zal tri zijn op het moderne ver voermiddel, het nieuwste van het nieuwe. Zij die vroeger pro bus en contra-tram wa ren, zijn geheel bekeerd. De officieele rit wordt Donderdag 29 de zer gehouden. Het vertrek uit Haarlem is bepaald op één uur. aankomst te Leiden te 5 uur, waar de gemeente de thee zal aanbieden. Uit deze uren is direct te con- cludeeren, dat er onderweg gestopt wordt. De gemeentebesturen en andere colleges zullen zich met onbetuigd laten. Mogelijk is er muziek, in elk geval is er eenig feeste lijk en officieel vertoon. Het spreekt van zelf, dat de vaderlandsche driekleur zal wapperen. We komen op een en ander nog wel terug. Werkzoekenden. Als werkzoekenden staan thans bij de Gemeentelijke Arbeids beurs ingeschreven 636 personen tegen 533 de vorige week; een onrustbarende stijging in één week. Geboren: Johannes Hendrikus An- tonius, z. v. B. van de Heisteeg en A. M Salman. Geertje, d. v. J. de Wagt en P. de Rooy. Petronella. Johanna, d. v. A. G. van Wonderen en J. Biesheuvel. NOORDWIJK Gemeenteraad. De gemeenteraad verga dert Dinsdagmiddag te hélf twee. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeelingen. 3. Vast stelling notulen. 4. Verslag van de commissie van toezicht op de spaarbank over 1931 5. Begrootinug weeshuis 1933. 6. Opneming in het gasthuis van A. de Haas. 7. Aanvaarding schenkingen. 8. a. benoeming twee leden com missie v. toezicht lager onderwijs; b. benoeming van een gasthuismeester. 9. Voorstel tot wij- z'gng van de gemeenschapelijke regeling inzake schoolartsendienst. 10, Advies inzakpe verzoek tot ontheffing van de winkelsluitingswet. 11. Rekening 1931, 12. Begrooting 1933. BloembollencultuurDonderdagavond ver gaderde B. B. C. in hotel Royal, waarbij de opkomst der leden zeer groot was. De voor zitter, de heer J. C, v. d. Meer, besprak in zijn openingswoord in korte trekken de slechte uit komsten in het bollenvak in 1932, zoozelfs dat de bedrijven met verlies moesten werken en dit een jaar is hetwelk wij niet gaarne terug- wenschen. Het voorjaar was voor den bloei zeer ongunstng, waardoor ook de gewassen be neden normaal bleven en waren de uit komsten in de meeste gevallen beneden pari. Ondanks alle moeilijkheden als contingentee- ring en hooge invoerrechten is in 1932 het record geslagen van het uitgevoerde kwantum bollen, waar echter tegenover staat dat de op brengst millioenen minder is en daarom dié nen middelen geraamd te worden ons ook meer te stabiliseeren. Spr. vond de hyacinthen-be perking reeds een stap in de goede richting. Dankbaar kunnen wij op het afggeloopen jaar terugzien als we in herinnering brengen ons schitterend Florapark, waarvan een wereld- roep is uitgegaan en een gulden tijd voor Noordwijk was. Met de wensch dat spoedig betere tijden mogen aanbreken voor ons vak, verklaarde de voorz. deze bijeenkomst voor Na lezing der notulen, welke onveranderd werden vastgesteld, verkreeg de secretaris het woord om den voorz. met eenige toepasselijke woorden te feliciteeren met zijn a.s. 12)^-jarig huwelijk, waarvoor deze hem hartelijk dank bracht. Enkele ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De voorz. deelt ver volgens mede, dat weder een steunplan voor de bollenstreek in bewerking is en vond het jammer dat naast dit reeds een ander is ge publiceerd, want wil men kans van slagen heb ben om noodlijdende bedrijven te doen helpen, dan zal er eensgezind een plan bij de regee ring moeten worden ingediend. Bij de stemming van twee bestuursleden wegnes periodiek af treden van de heeren C. Verweij en J. H. Lind- houdt, deelde de voorz. mede, dat de heer C. Verweij in Februari 1933 zijn 25-jarig be stuurslidmaatschap en nog wel als secretaris zal mogen beleven, en stelde in het vooruitzicht dit op een of andere wijze te herdenken. De uitslag der stemming wees uit dat beide met algemeen stemmen werden herkozen. De beschrijvingsbrief der algem. vergadering op 19 Dec. kwam alsnu in behandeling. In de vacatures voor het hoofdbestuur werden candi- daat gesteld J. W. Lefeber (vacature-Bijvoet) en Willy v, Egmond (vacature-Eggink), in de vacature-Warnaar -werd den afgevaardigden een vrij mandaat gegeven. Met het voorstel van het H. B. om in 1935 een groote tentoonstel ling te organiseeren, kon de vergadering ac ting zal ook het bemiddelingsvoorstel van het H- B. worden gesteund. Tevens werd aan de bekende motie-Voorhout, waarin wordt uitge sproken dat steun in verschillende bedrijven allernoodzakelijkst is. adhaesie betuigd. Tot afgevaardigden naar de Algem. Verg. werden benoemd de heeren J. H. Lindhout en W. S. v. d. Meer. Na de gebruikelijke rondvraag, waarvan nog enkelen gebruik maakten, volgde een gratis-verloting van een pracht-colleclie planten, waarna de voorz. deze zeer goed be zochte vergadering onder dank voor de aan genaam gevoerde discussies sloot, Bloembollen-trekkerij. Dat onze vaklieden het reeds ver gebracht hebben in de forceering onzer bloembollen is overbekend en de feiten bevestigen zulks, want reeds nu staan bij den heer C. Soeteman alhier een flinke partij Dar- wintulpen William Copland in bloei, geleverd door den heer C. Alkemade Azn. Een pracht- prestatie. Geen bokking rooken. Door den heer Th. A.dmriaal was een verzoek ingediend bij B. en W. om vergunning voor het bouwen van een bokkingrookerij op een perceel achter de Hoofdstraat in Het centrum van Noordwijk aan Ze». Talrijke particulieren alsmede de Vereeniging „Zeebad" en de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, hadden hiertegen bij 't roord gaan. Inzake gewijzigde contributie-hef- gemeentebestuur bezwaren ingediend, omdat zij daarvan slechte gevolgen voor de badplaats vreesden. Naar wij vernemen heeft de heer Admiraal zijn aanvrage ingetrokken. OUDEWETERING. IJsclub. Gisteravond had in Hotel Van den Bosch alhier de jaarvergadering plaats van de IJsclub „Ijsvermaak zij ons Doel". Tegenwoordig waren 62 leden. De voorzitter de heer J. C. de Jong open de kort na half acht de vergadering met een hartelijk woord van welkom tot de tal rijk aanwezige leden. Hierna werd overge gaan tot lezing der notulen welke onder een bijzonder woord van dank aan den se cretaris, den heei P. L. de Jeu, werden goedgekeurd en vastgesteld. Door den heer Joh. Vreeken Dz., penning meester, werd hierna fmantieel verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat het voor- deelig saldo per 1 December j.l. 31.2.321/a bedroeg, welke mededeeling een applausje der vergadering verwierf. Hierbij dient nog in acht te worden genomen, dat voor ver nieuwing van palen een bedrag van 56. is besteed. De rekening en bescheiden wer den nagezien door de heeren C. J. Hoek, J. Los en D. Langhout. Alles werd volkomen in orde bevonden, waarop de voorzitter den penningmeester dank bracht voor het ge houden beheer. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de heeren H. Vesseur, J. Vreeken, P. de Jeu Lz. en D. Los bij accla matie herkozen. De drie eerstgenöemden, die ter vergadering aanwezig waren namen deze herbenoeming aan. Hierna had de verloting plaats. Ditmaal had het bestuur gemeend een groot aantal prijzen beschikbaar te moeten stellen ten einde zooveel mogelijk leden een winst- kansje te geven. Nier minder dan 22 geluk kigen waren er, die met een grootere of kleinere rookworst, huiswaarts konden trekken. Bij de rondvraag gaf de heer A. Roden burg het bestuur in overweging om wan neer er dezen winter wederom geen ijs- feesten georganiseerd kunnen worden dan een zelfden avond te geven als in den vorigen winter gegeven is. De voorzitter antwoordde, dat het bestuur voornemens is om aan dezen wensch gevolg te geven, dooh, dat eerst later de beslissing zal wor den genomen. Hierna sluiting. RIJNZATERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 20 December 1932, des nam. 7.30 uur. Agenda: 1. Vaststelling notu len. 2. Ingekomen stukken. 3. Wijziging ver ordening op de invordering van besmettelijke ziektengelden. 4. Opnieuw vaststelling der verodening op de heffing van leges ter Secre tarie en die op de invordering daarvan. 5. Voorstel van B. en W. tot het verstrekken van een Kerstgave aan ondersteunde arbeiders over de week van 18 t.m. 24 December a.s. ten bedrage van 25 pet. van het bedrag, het welk zij over die week aan ondersteuning ont vangen. 6. Voorstel van B. en W. tot het vast stellen van een tarief, waarvoor deskundig advies kan worden verstrekt inzake te ver- leenen bouwvergunningen en het maken van eventueele ontwerpen en het aanstellen van een persoon die tegen deze tarieven bereid is, advies uit te brengen. 7. Behandeling schrijven- van Ged. Staten van Zuid-Holand inzake de begrooting 1933. 8. Voorstel tot vaststelling eener verordening op de heffing van een ver- lichlingsbelasting alsmede die op de invorde ring. 9. Vaststelling verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting, als mede die op de invordering, 10. Vaststelling verordening op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting, alsmede die op de in vordering. 11. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van Schoolverzuim in de vacature van den heer J. Rosenboom. 12. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet aan het plaatselijk crisis-comité. 13. Comptabel besluit. VEUR. Vaccinatie. B. en W. van Veur maken bekend, dat de gelegenheid zal zijn openge steld tot kostelooze vaccinatie of revacci- natie voor kinderen beneden het jaar uit deze Gemeente. De vaccinatie en revaecinatie zal plaats hebben o-p Woensdag 21 December tus- schen 2 en 3 uur nam. in de Openbare La gere School te Veur. Voor een juiste vermelding der namen en geboortedatums der kinderen is het noodzakelijk, dat de trouwboekjes of de ge boortebewijzen der kinderen worden mede gebracht. WASSENAAR Ulo-onderwijs. Naar wij vernemen wordt de R.K, Ulo-school voor jongens alhier met ingang van 1 Mei 1933 opgeheven. Op dat tijdstip zal er één Ulo-school voor jongens en meisjes worden ingericht in de bestaande Ulo school voor meisjes aan de Kerkstraat. Feestweek Wit-Gele Kruis. Ten bate van het Wit-Gele Kruis alhier is een feestweek ge organiseerd, welke zal duren van Zondag 8 tot en met Zondag 15 Januari a.s. Voor deze week is de medewerking verkregen van alle R.K. Vereenigingen te dezer plaatse. Een uitgebreid programma is vastgesteld. De festiviteit vangt aan op 8 Januari met een H. Mis in de 3 pa rochiekerken. Des middags is er een voetbal wedstrijd en des avonds de officieele opening met een uitvoering door leerlingen van de Pius X-school en de zangvereeniging „Sursum C-orda". BOSKOOP. Pluimveetentoonstelling. Naar wij vernemen hebben zich voor de op 24 en 26 Dec. a.s. te houden pluimveetentoon- stelling van de vereeniging „Nut en Sport" reeds een 600 deelnemers opgege ven! De vele prijzen welke aan deze ten toonstelling verbonden zijn, zijn werke lijk de moeite waard. Onder deze is ook een groote bronzen médaille, door H. M. de Koningin geschonken en welke als speciale eereprijs zal ^worden beschikbaar gesteld. BODEGRAVEN Een anonyme circulaire is bij verschillende ingezetenen door de post bezorgd. Het lust ons niet den geheelen inhoud van dit duistere schriftstuk weer te geven. De tweede zin even wel luidt aldus: „Wist u, dat reeds tot drie maal toe door den eerwaarden heer pastoor in de R.K. Kerk is medegedeeld, dat alle Ka tholieken uitsluitend mochten koopen in ka tholieke zaken?" Neen, wij wisten het niet en de onbekende lasteraar kan het ook niet we ten, om de doodeenvoudige reden, dat het niet gebeurd is. Er is hoegenaamd geen woord over gerept, noch direct, noch indirect Wat ons évenwei zeer bedroefd heeft, is, dat het officieele orgaan van de Ned. Herv. Kerk „Kerkklanken" aan dit annoyme gedoe eenige aandacht heeft geschonken. Intusschen heeft de weleerw. heer ds. Kruishoop verklaard in het eerstvolgende nummer de juiste toedracht der zaak mede te deelen. Laten we toch in deze tijden vooral geen verdeeldheid zaaien, doch broederlijk lusten en lasten deelen. Hebt uw naasten lief. HAZERSWOUDE. Crisiscomité. De maandelijksohe col lecte door de leden van het crisiscomité, gehouden aan de woningen der ingeze tenen onzer gemeente, heeft opgebracht? de som van 197.97 3-4. Gezien het re sultaat door een inzameling met busjes verkregen, na een proef van 3 maanden, werd besloten op den ingeslagen weg voorloopig door te; gaan, in de hoop dat hierdoor eenigermate aan de vele aanvragen, die tot het comité worden gericht, zal kunnen worden voldaan. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Gemeenteraad vergadert Dinsdagmorgen te 9.30 uur ten Raadhuize. Onderwerpen ter behandeling: Voor stel controle gemeente-financiën en wa terleidingbedrijf door Verificatiebureau Vereeniging van Ned. Gemeenten. Ver zoek van den heer E. Rollema om eervol ontslag als gemeente-ontvanger. Bepa ling zekerheid van den te benoemen ge meente-ontvanger. Wijziging instructie gemeente-ontvanger. Benoeming gemeen te-ontvanger. Benoeming lid Burgerlijk .Armbestuur en Burgerlijk Wees- en Armhuis. Benoeming lid Commissie van plaatselijk toezicht op het Lager Onder wijs. Adres- van J. Pieterman om verla ging huurrpijs woning postkantoor. Comptabele besluiten. Voorstel tot het doen van een Kerstuitkeering aan werk loozen. Voorstel inzake verlenging van den laagspanningskabel vanaf „Rijnhoe ve" tot aan „Weltevreden". Bespreking inzake toestand van den Lagewaard- sohen weg. Vacature gemeente-ontvanger. Door B. en W. dezer gemeente is ter voorzie ning in de vacature van gemeente-ont vanger vregens bedanken als zoodajiig van den heer E. Rollema, de navolgende a-anbeveling opgemaakt: No. 1: de heer G. J. Corts, ambtenaar ter secretarie alhier en no. 2 de heer H. Wille, alhier. NIEUWKOOP. Landstorm. Vrijdag werd in het Patronaatsgebobuw een propaganda ver gadering gehouden van den Bijzonderen Vrij willigen Lanstorm, welke zich in een goede opkomst mocht verheugen. De Burgemeester der gemeente, de heer P. M. M. van der Weijden opencle als voorzitter van de afdeeling de bijeen komst en sprak daarbij een toepasselijk openingswoord, waarna het „Wilhelmus" werd ingezet en door alle aanwezigen, gezongen. Vervolgens hield de bekende luitenant Karres een geestdriftig gestemde propa- ganda-rede, welke veel indruk maakte en een enthousiast applaus verwierf. Een paar films, getiteld Met -de Koninklijke familie op reis" en „Hoe men draadloos een auto bestuurt" waren spannend en ontspannend tevens. Daarna had de prijsuitreiking plaats van de gehouden schietwedstrijd, wat geschiedde door Generaal-majoor Zee man, die daarbij een keurige toespraak hield. Na een korte pauze verkreeg het woord de heer J. E. Boddens Hosang, burgemeester van Woubrugge, die in een pakkende rede het nut uiteenzette van den B. V. L. Volgde nog een tweetal films, getiteld „Het Indische Leger" en „Schoenmaker, blijf bij je leest", waarmede eveneens veel succes bereikt, werd, waarna burge meester van der Weijden in een slot woord zijn voldoening uitsorak over de- uitstekend geslaagden avond. NIEUWVEEN. Gemeenteraad. Dinsdagavond a.s. komt de vroedschap onzer gemeente in openbare vergadering 'bijeen. Personalia. Onze oud-plaatsgenoot, de heer J. Vossepoel, is benoemd tot tij delijk onderwijzer aan de Ohr. School te Weesp, tegen 1 Fcbr. a.s. Stijgend werkloozenaantal. Bij den heer J. P. A. Sernee, correspondent der arbeidsbemiddeling staan thans 43 werk loozen ingeschreven. Verloren en gevonden. De melkslij- ter Tj. H. al'hier verloor zijn portemon- naie, inhoudende 30.De eerlijke vin der was afkomstig van Aarlanderveen, die de vondst bij den gemeenteveldwach ter deponeerde. Geboren: Aart z. van A. Roose- malen en M. C. Lam. Ondertrouwd: Hendricus Richar- dus Baas 23 j. en Johanna Pieternella Zekveld 25 j. Overleden: W. H. E. Bartels 76 j. echtg. van B. Giesen. ZEVENHOVEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bijeen op Dinsdag 20 December a.s. des morgens om kwart voor tien uur. De agenda bevat een 6-tal punten ter be handeling. Crisis-comité. Verleden week kwam het plaatselijk crisiscomité in vergade ring bijeen in 't Raadhuis onder voorzit terschap van den heer W. J. Bocxe, bur gemeester. Eenige leden hadden bericht gezonden verhinderd te zijn. De voorz. deelde mede, dat eenige personen zich hadden aangemeld om in aanmerking te komen voor kleeren en brandstoffen. Be sloten werd. aan 't Nationaal Crisisco mité te vragen, wat ef er beschikbaar wordt gesteld en tevens eenige dames te vragen om te oollecteeren en zilveren lepeltjes te verkoopen voor 't plaatselijk crisiscomité. De voorz. bedankte als voorz. van heb plaatselijke crisiscomité wegens drukke werkzaamheden en om gezondheidsrede nen. Daar de keus voor een voorz. ge ring is en omdat de leden den voorz. gaarne wilden houden, werd van alle kanten getracht om dit bedanken te voorkomen, hetgeen gelukte. Voortaan geen aanmelding meer op de secretarie en ook geen goederen meer afhalen. Aanmelding zal voortaan moeten ge schieden bij de bestuursleden. Dit zal worden bekend gemaakt aan het loket ter Secretarie en bij den ambtenaar van de werkloosheidsverzekering (stempello kaal). Besloten werd alles zoo spoedig te doen en dan weer bijeen te komen voor verdere afhandeling. Hierna sloot de voorz. de vergadering met dank voor de prettige bespreking. MIJN BAAS EN IK. 59. Ik blafte zoo hard ik maar kon, waaroj met weer riep. Ik was wanho pig, dat hij niet begreep, dat ik hier opge sloten zat en liep voor de heining heen en weer. Dooh opeens ontdekte ik ergens onderin een gat in de heining waar ik met veel moeite doorheen kroop, dolblij, weer bij mijn baas te zijn. Maar door dat krui pen was ik vuil geworden, en daar ik bang was, weer in het water gestopt te worden, en weer te moeten worden gewasschen, schudde ik me eens een paar maal flink uit en veegde mijn pootjes op het steenen plaatsje voor de keuken af, voor ik naai' hem toe ging. 60. De baas stond te kijken wat ik eigen lijk uitvoerde en 'zei: „Zoo rakker, was jij in den moestuin, hoe ben je daar ingeko men1?" Ik liep naar de deur om het hem te wijzen, dat ik daardoor was gegaan, dat begreep hij dan ook dadelijk en vroeg: „Stond de deur open en ben je zoo maar naar binnen gegaan, nu, dan heeft de wind hem zeker dichtgeslagen. Huilde je omdat je opgesloten zat? Kom nu maar eens bij je baas, ik heb wat lekkers voor je opgeharkt" en tegelijk liet hij me een van mijn kluiven zien, die ik 's morgens begraven had.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10