WAALS Vijf partijen Wollen Dekens 1.95 k3.65 DAT KOMT NU JUIST VAN PAS MAANDAG 12 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 ALKEMADE. Geboren: Petrus Maria, z. van C. J. van der Voort en M. Gordijn. Anna Ali- da, d. van P. de Jeu en A. K. van der Pouw Kraan. Johannes Vincentius, z. van A. Th. Straathof en J. Rotteveel. Anna Mijntje, d. van N. A. van den Berg en A. Kroon. Ondertrouwd: T. van der Tang jm. 26 j. en G. van Beek jd. 25 j. HAARLEMMERMEER. Geboren: Erna Johanna, d. van K. Wagner en J. Th. E. Smit. Hubrecht, z. van A. Monster en H. de Vries. Jan Arie, i. van A. J. Meeldijk en M. Tuk. Corno- lis, z. van P. van Maasdam en C. Stolk. Petronelia, d. van J. J. N. van Dijk en T. M. van der Burgt. Theodorus Albertiu, z. van H. Brouwer en J M. Woijers. En- gelina Cornelia, d. van W. Slingerland cn J. W. Smit. Wilhelmina Maria, d. van G. G. Mesman en J. M. van Duin. Theo dorus Leonardus. z. van B. van Staveren en H. Baars. Jan Petrus, z. van A. 11 Koolhaas en A. Del. Cornelia Maria, d. van H. Vastenhout en A. E. M. Lek. Willem, z. van W. van Smeerdijk en J. Boeregéest. Johannes, z. van C. Stangt en J. van Vark. Appolonia Maria, d. van A. A. Prins en M. J. Hopman. Catholijn- tje, di van A. van der Wiel en J. Romeija. Petronelia Maria, d. van G. Duivenvoor den en P. M. Vertegaal. Cornelia, d. van A. J. Moleman en P. van der Meulen. Ondertrouwd: J. H. Schniedewind 31 j. en K. Haak 25 j. H. H. Foks 54 j. en J. Ch. Bunnig 40 j. Getrouwd: J. A. Smit 27 j. en M. van der Roest 19 j. J. Kerkhof 25 j. en L. E. de Vette 24 j. Overleden: J. Mesman 79 j., wede. van D. Dunweg. Maria Stokman 70 j., geh. met J. G. van Eentem. Johannes Erkelens 71 j., géh. met H. Scholten. Ja cob Schotsman 71 j., geh. met C. van Dam me. Hendrika Enthoven 81 geh. mee R. Bruin. Willemina van Westenbrugge 74 j., wed. van K. Kluijt. Cornelis Ger- rit Hijstek 69 j., geh. met G. de Koekkoek. KATWIJK. Werkeloosheid. Aan het gemeentelijk arbeidsbureau staan op heden ingeschre ven: houtbewerkers 1, stucadoors 4, oppei- lieden 26, grondwerker» 95, timmerlieden 31, schilders 20. metselaars 22, losse arbei ders 164, landarbeiders 1"0, boerenarbei ders 2, tuinlieden 3. bloemisten 4, visschers 233, fabrieksarbeiders 5, smeden 1. auto- geenlasschers 1. pottenbakkers 1, kuipers 18, varensgezellen 11, chauffeurs 2, scheeps makers 1, mandenmarkers 2, stokers 6, bin- nensehiprers 7, motordrijvers 10, behan- gers-stoff. 1, loodgieters 2. kok 1. straat makers 1, maehinebankwerke-s 1. monteurs 4, monteurs-chauffeurs 1. Totaal S52, waar van 702 gehuwd of kostwinnaar zijn. Inge schreven beneden de 18 jaar: 3 los arbei ders en 1 tuinman. Tengevolge van het vriezende weer is heb totaal aantal werkloozan da eel ijk» toene mend. Hierdoor kunnen de werkzaamheden in het Arbeidsbureau wegens te kleine be huizing niet vlot verloopen. B. en W. be sloten daarom vanaf heden voor bet z.tz. stempelen en andere werkzaamheden de gemeentezaal beschikbaar te stellen. Vanaf 912 uur v.m. en vanaf 2 uur n.m. meldde men zich dus aan in de gemeentezaal. LISSE. Ontwikkelinu werkloozen. Vanwege de gemeente zal bij voldoende deelname aan werkloczsn gelegenheid worden gege ven om het herhalincrsonderwijs te volgen Vooral de jongere kunnen hierdoor hun schoolkennis nog eens onfrisschen. Aancif- te hiervoor moet "es-hieden bij het bureau der Arbeidsbemiddeling. OUDEWETERING. Zanguitvoering. Vrijdagavond bad in de Gereformeerde berk alhier een zanguit voering plaats van de Chr. Zangvereeni- ging „Halleluja'' met medewerking van het Chr. Jeugdkoor „Klein Halleluia" en mcj. A. Smink. sopraan.' Het geheel stond '»n- der leiding van den heer A. Smink te Oegstgeest, terwijl de piano-begeleiding ir. handen was van den beer C. Plevsier Den Haas. Na opening door ds. Van den Bos werd met de afwerking van het pro gramma aangevangen. Het groot-koor zong op verdienstelijke wijze de nsa'men 43 ver* 3 en 4 en 35. vers l en 11 in de bewerking van Hub. Cuvpers. Het jeugdkoor volgde daarna met het heel goed gezongen An gelus. gevolgd door G"edennacht, beide van C. van Rennes. Ter afwisseling zo"<? mej. Smink het Jesus-lied van Eugen Hildach. De zangeres beschikt over een mooi vol stemgeluid. Na eenige ernstige liederen Jeugdkoor, waarvan vooral het lis~ellied- uitgevoerd door „Halleluja'*, volgden en kele liederen van lichter genre van ^et je zeer in den smaak van de aanwezigen was. Ondanks het verzoek om niet te aD- plaudisseeren klonk na dit nummer aoplau» en gesbommel achter in de kerk. Na de pauze werd het programma vervolgd, beur telings verzorgd door beide koren en mej. Smink, waarvan wij noemen het Morgen gebed van F. Mendels^hn-Bart-holdy, Het Evangelie der Natuur (Sopraansolo) en de Veldmuis van B. Diamant. Het slotnum mer Lente verdient extra vermelding, even als het nog daarna gezongen „Rustig an dergaan". Aan alle medewerkenden komt hiervoor een woord van lof toe. Alles bij een een zeer geslaagden avond, waarbij over de geheele linie vooruitgang viel te beluisteren. De heer Smink. die onveveer 9 maanden de leiding heeft, kan met bij zondere voldoening op dezen avond terug zien. Ds. Van den Bes dankte ten slotte allen, die hebben medegewerkt aan het welsla gen dezer uitvoering. Tot slot werd door al'en aanwezigen gezongen Gezang 180: „'k Wil U o God mijn dank betalen"' en w?s daarmede deze mooie avond geëin digd. N00RDWIJKERH0UT. Personalia. Te Amsterdam slaagde onze plaatsgenoote mej. O. Duivenvoorden- v. d. Ee:g voor het diploma Dames-kapper afgenomen door het instituut „Le Beaute ST0MPWIJK. Volksbond. Vrijdagavond hield de R.-K. Volksbond een vergadering in café „De Nieuwe Schenkkan". De voorz. opende de vergadering met een hartelijk welkom, in het bijzonder toi den geest. adv. De notulen werden mei een woord van dank door de voorz. zondei aanmerking goedgekeurd. Als mededeeling was ingekomen een schrijven van B. en W. der gemeente Stompwijk, waarbij afwij zend beschikt was op het verzoek om in Stompwijk (Buurtschap) te mogen stempe len door de werkloozen. evens een mede- deeling van den directeur van hot Patro naat waarbij het „zaaltje" en de spelen voor ontspanning der werkloozen beschik baar gesteld werd. Door den bode was een verzoek ingeko men om ontslag wegens drukke werkzaam heden. Op een desbetreffend verzoek gaven zich eenige personen voor het bodeschap op. Het bestuur verzocht voorts de ledei. hun spaarboekjes voor 31 Dec. in te leve ren na rente-bijschrijving en controle. In deze vergadering werd ook verslav uitgebracht over het beheer van den kolen- bond. De controlecommissie had de boeken in orde bevonden. In plaats van den heei Granneman, die reglementair moest af treden en zich niet meer beschikbaar stel de werd na een 4-tal stemmingen de heci J. Groeaeweg als voorzitter van den kolen- bond gekozen. Daarna krijgt kap. Klaver het woord voor zijn lezing „Rood Rusland", waarbij spr. uit verschillende authentieke gegevens een duidelijk beeld gaf van het huidige Rus land onder den ijzeren vuist van Stalm. Na een dankbaar applaus kwam de rond vraag aan de orde, waarvan verschillende leden gebruik maakten. De voorzitter dankte den geest. adv. voor zijn lezing en slort de veragdering op gebruikelijke wijze. R-K. Propaganda club. Dinsdagavond zal de R.-K. Propaganda-clüb „St. Pauh s"' wederom een ontwikkelingsavond houden waarbij kap. Klaver een lezing zal houden. De bijeenkomst is voor leden en belang stellenden vrij. Geboren: Anna Elisabeth Catharina d. van G. J. Koot en A J. v. Veen. Ber- nardus Martinus Cornelis z. van B. H. Stranoraat en A. B. de Vreede.Leonar dus Gerardina z. van Th. C. Ammerlaan ei. P. J. Onderwatera Adrina Maria d. v. J. v. Leeuwen ea B. Chr. v. d. Krogt. Overleden: Philippus Johannes Har sen 6 j. Eagelina van Boodenrijs 52 j. Maria Francina de Jong 86 j. Adrianuo de Wit 75 j. VOORSCHOTEN. Volksbord. Gistermiddag hield boven genoemde bond een St. Nicolaasfeest vooi de kinderen der leden van 4 tot 10 jaai. Onder het zingen der ruim 160 aanwezige kinderen deed St. Nicolaas zijn intrede in de zaal, waar hij na door het bestuur te zijn verwelkomd eigenhandig koek en sui kergoed uitdeelde, hierbij geholnen door zwarte Piot. Ook kreeg ieder kind nog een prentenboek en werden zij getracteerd op chocolademelk. Een jazzband zorgde vooi de stemming door het spelen van St. Nico- laasliedjes en andere, waarbij door de kleinen dapper werd meegezongen. Na on geveer twee uur gingen allen, voldaan huis waarts. VEUR. Geboren: Geertrui d. v. H. Groene- wegen en T v. Maastrist. Johanna Ma ria d. van J. N. Rimmelzwaan en M. W. A. van Vliet. Gehuwd: Johan Lebing en Catharina Schpfer. ALPHEN AAN DEN RIJN. Wegenverbetering. Kaar aanleiding Man een desbetreuend verzoek van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan Gedeputeer de Staten van Zuid-Holalnd om verbete ring te willen bevorderen in den toestand van den Hee.enweg en den Gemeen weg onder Alphen aan den Rijn en W'oubrugge hebben de besturen dezer Vereenigingen van Gedeputeeide Staten thans bericnt ontvangen, dat blijkens aan dit College verstrekte inlichtingen deze wegen thans in behoorlijken staat van ondernoud zijn gebracht en derhalve voorloopig door heu geen verde.c maatregelen met betrekking tot die wegen behoeven te worden genomen. BODEGRAVEN. Leainn K. J. J. Loisy, Dank zij de ac tiviteit der voeibalvereeniging „Bodegra ven" zal de heer K. J. J. Lotsv, bestuurslid van den Kon. Nod. Voetbal Bond en lid der Technische Commissie zijn langzamer hand vermaard geworden lezing met licht beelden te Bodegraven houden op Vrijdag 16 December a s. des avonds acht uur in Hotel van Rossum. Ongetwijfeld zal niet alleen in Bodegra ven, maar ook in de verdere Rijnstreek en in het geheel district van den Goudschen Voetbalbond voor deze lezing groote be ten" stel'ing bestaan en zullen in het bij zonder de talrijke voetballers en leiders uit deze omgeving den avond van 16 dezer re serveeren, om de schitterende lezing met lichtbeelden van dezen erainenten snreker over voetbal, training en concentratie te kunnen bijwonen. Zeer waarschijnlijk zal dan ook in alle andere plaatsen, waar de heer Lotsy zijn lezing tot nu toe heeft gehouden, de zaal in Bodegraven straks te klein blijken, waarom belangstellenden ton sterkste wordt aangeraden, zich vooraf van toe gangsbewijzen te voorzien, welke gratis zijn te bekomen bij den secretaris der V. V. Bodegraven, den heer W. Boosman, Korte Nieuwstraat 1, Bodegraven, Tel. No. 65. Spotgoedkoope verkoop van Partij 2 W.tte wollen Deltens, ru me Twee persoons maat Partij 3 Partij 4 Partij 5 Fantasie Hamate dekens Pracht pat tij Spot-goedkoop Fantasie Wollen Dekens Zeer mooie kleu ren en dessvis 7 Fantasie Wollen Dekens van zeer goede kwaliteit Al deze Dekens zijn uitgestald in oize pvrtiek, dgs niet achter glas. U kunt zich dus, dojj; de «Dekens'in de hand te nemen, van kwaliteit en maat overtuigen. Zulke buitengewone voordeelen brengt U alleen HAARLEMMERSTRAAT 130-136 - LEIDEN AcVtNtiUyuN. Werk'oosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs en arbeidsbemiddeling staan thans 34 werklooze landarbeiders inge schreven. Kade-ophooging. Bij de gehouden in schrijving van de ophooging van de kade van den Jonkelmolenboezem van den Pol der Zevenhoven is deze gegund aan den laagsten inschrijver, den heer N. Duiker- sloot to De Hoef, voor de som van 560.— in massa. De begrooting wa9 aanmerkelijk hooger. K. R. 0.-film. Woensdagavond 4 Januari a.s. zal in het Bondscebouw de K.R O.-Iilm worden gegeven. Gezien het succes op vé'-e plaatsen, zal een gang naai deze film rijkelijk worden beloond. ZWAMMERDAM. Geboren: AbrahaiA, b. van A. Hoogcn- doorn en N. Breedijk. Ondertrouwd: A. Vermeulen jm. 23 v., te Reeuwijk en A. Verweij, jd. 21 j. Overleden: Cornelis Willem Hoogcn- dijk, 65 jaar. STADSNIEUWS DE IJSBAAN OPEN. Eerder dan verwacht werd heeft Koning Wmter zijn intrede gedaan. Na wat koude op Vrijdag, heeft het Zaterdag cn gisteren zoodan.g gevroren, dat de baan van do Leidsche IJsclub hedenmorgen geopend kon worden, het ys was 6 c.M. dik. Reeds vry spoedig men üad er immers al zoo n beetje op gerekend was het be kend, dat er gereden kon worden en in den middag was net er reeds aardig druk. Het ijs is goed .en gezond, gevolg van het sneue aoorvuezen. Toen we nedenmiddag een kykje namen stond de temperatuur op de ysbaan-baro- meter in het zonnetje 2 gr. boven het vriespunt. He bterrewacht noteerde toen 1 gr. boven nul, niet in de zon 1 En ue vraag dringt zich onwillekeurig op: za. de vorst blijven en het ysvermaak van langeren auur zyn dan n enkelen dag of twee dagen? t Is hier afwachten de boodscnap. Hnusscnen is het niet waarschijnlijk, dat de ijsbaan hedenavond open zal zijn. Bij een te grooten toejoop toch dre-gen ei te- veei scucuren te komen Dat was trouwens nedenmiddag reeds eemgszins het geva,, want het groot be zwaar op de ijsbaan is steeds dit: voor het clubgebouw rust ieder na een baantje uit en het ijs is nog niet berekend op de groote verzamelingen van schaaUen-icfhebbers (sters). Jubileum St Elisabetiigestichb Wij herinneren er nogmaals aan dat voor de belangste.lenden, die Dinsdag middag tusschen 2 en 4 uur ter receptie willen kernen ter gelegenheid van hot 40- jarig bestaan van het St. Elisabebhzieken- huis, de ingang is Hooigracht 13. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6122. Model Stoomwasscherij „De Lelie", Leiden, Rijn- en Schiekade 101. E.: J. do Jong Sr., Noordwijk aan Zee, J. de Jong Jr., Leiden en H. Kruit Jr., Leiden. Gehouden verkooping in het Notarishuis alhier, op Vrijdag j.l. ten overstaan van: 1. J. A. van Hamel en N. H. M. A. Coe- beigh, Notarissen alhier: Uude Vest 423, kooper P. de Jongh, q.q. voor 300.Pa radijssteeg 2, J. Zitman q.q., voor 368. Nieuwe Rijn 118, S. P. de Haan, q.q., vooc ƒ1183.Doelengracht 15, P. Meiman, voor 720.Doelengraoht en Doelensteeg 17 en 15, I. Zandvoort, q.q. voor 2cbU. Koppenhinksteeg 3, 5, 7, 7a, 7b, H. Walen kamp q.q., voor ƒ8721.—; Koppenhinksteeg 4, 6, 8. 10, 12, J. J. de Cler q.q„ voor 5631.Morschstraat 40, en Bikpoort, ta. de Later Meyers, voor 1955.— Voi- dersgracht 16, C. F. de Kier q q., vour 1130.—Uiterstegracht 165, W. II. A. Op- pelacr, a oor 755.—. De perc. Middelweg 3'» en £0 waren uit de hand verkocht. Het hu* Middelstegracht 34, is niet gegund. 2. A. D. Vijgh, Notaris alhier: Hoogc Rijndijk 212, F. J. van Thiol, voor 5600. LAATSTE BERICHTEN CONTINGFNTEERING VAN MANUFACTUREN. De Staatscourant van hedenavond zal een Kon. Besluit bevatten, waarbij de invoer van geverfde, bedrukte en bont- geweven katoenen manufacturen wordt gecontingenteerd. De contingenteering is bepaald voor den termijn 1 December 19321 Septem ber 1933 op 5o pet. van de waarde van den gemiddelden invoer gedurende 9 maanden in de jaren 1929, 1930 en 1931. In verband met deze contingenteering verneemt het Corr. Bureau nog, dat de invoer van textiel-artikelen in de laat ste maanden sterk is toegenomen, ter wijl daaraan gepaard ging een aanzien lijke vermindering van den uitvoer. Ter vergelijking mogen de volgendo cijfers dieren. De invoer bedroeg in 1931 in totaal 3682 ton met een waarde (in duizend gulden uitgedrukt) van 12591. Gedurende 11 maanden van 1932 was de invoer reeds gestegen tot 3968 ton met een waarde van 9997. Do uitvoercijfers geven een nog dui delijker beeld van de moeilijkheden, waarvoor de textiel-industrie zich ge plaatst ziet. Deze bedroeg in 1931 7994 ton met een waarde van 21036. Geduren de de eerste elf maanden van dit jaar is onze uitvoer teruggeloooen tot 3527 ton met een waarde van 8523. De contingenteering omvat artikelen vallende onder de posten 718, 719 en 720 van do handclsstatistï» k. Importeurs van bedoelde artikelen kunnen zich vóó> 15 Februari 1933 met hun aanvragen werden tot de Kamer van Koophandel in hun ressort, waar d' benoodigde formulieren verkrijgbaar zijn. Aanvragen welke na dien datum in komen. worden als regel niet meer in behandeling genomen. HET BALLON-ONGELUK TE KWINTSHEUL. Hedenochterd was de toestand van den heer O. Gannitz, een van de passa giers van den gistermiddag nabij Kwints- hcul ge'anden ballon „Diisseldorf", die bij deze landirg uit de mand was gevallen en een sohede'fractuur had bekomen, nog onveranderd ernstig. DR. WILLEM MCNGELBERG ONGESTELD. Als gevolg van een plotselingen aanval van influenza heeft. dr. Willem Menffl- berg op dringend advies van zijn genees- heeren zich genoodzaakt gezien zijn eerst- vol'ende concerten af te zeggen. Deze concerten zulen thans worden ge leid door Ecluard van Bcinum, die tevens is uitgenoodigd de jaarlijksche Toonkunst- uitvoering te dirigeeren. DE SCHAATSEN UIT HET VET! D" K. N. S. B. heeft de volgende wed strijden v: toeschreven: Op 15 Dec. des morgens te 11 uur op de banen van de Alkmaarsche IJsclub een na tionale wedstrijd voor amateurs in het hardrijden over 500, 1500 en 3.000 M. On Zaterdag 17 Deo. op de banen van de Zutphensche JJsver. te 11 uur v.m. een nationale wedstrijd voor amateurs om provinciaal kampioenschap hardrijden over 500, 1500 en 5000 M. Vanwaar kwam die kogel? Zaterdagmiddag waren twee der firman ten J. Boerhof te Olst bezig, hun bovenge- le?cn werkkamer wat op te ruimen, toen plotseling door een schot een ruit word verbrijzeld en een hunner iets langs het hoofd floot. Eerst werd gedacht aan een verdwaald jagersschot, maar plotseling vond men in plaats van den hagelkorrel, een kogel. Direct is hiervan aanzi.'tc ge daan bij de politie, die do zaak in ondci- zoek heeft genomen. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 12 Dec. Vee. Aange voerd: 657 vette koeien le kw. 6005, 2e kw. 5258, 3e kw. 4250, mindere soorten 30 cent per K.G slachtgewicht; 60 melk en kalfkoeien 180—220.— per stuk. 135 3tte kalveren: le kw. 58—60; 2e kw. 50—53. 3 kw. 3345 per K.G. levend gewicht. 35 nuchtere kalveren 4—9 por «tuk, 145 ucha- Casino: City: i Luxor: Trianqn: WEGENS PLAATSGEBREK MOETEN EENIGE BERICHTEN TOT MORGEN BLIJVEN LIGGEN. TELEGRAMMEN SNEEUWSTORM OVER DE VEREENIGDE STATEN. NEW YORK, 12 Dec. (V.D.) Een van de grootste sneeuwstormen van de laatste ja ren heeft gewoed buven zoo goed aJs de geheele Voreenigde Staten, van New York fcot San Francisco. Te New York viel 7 c.M. sneeuw en duizenden werkloozen werden aan het sneeuwruimen gezet. In Ohio bereikte de sneeuwstorm de fel heid van een blizzard. Te Chicago viel eveneens een groote hoe veelheid sneeuw, evenals te San Francisco. In de staten Nevada, Montans, Minne-fo- ta en Wisconsin bleef de temperatuur be neden nul. TWEE VLIEGERS GEDOOD. BERNARDSVILLE. (New Jersey), 12 Dec. (V.D.). Twee officieren zijn Zondag tengevolge vaa een sneeuwstorm veronge lukt. Hun vliegtuig stortte brandend naar beneden; de vliegers verbrandden. CHINEESCHF TREIN OVERVALLEN. Acht dooden. PEKING, 12 Dec. (V.D.) Naar hier ge meld wordt, hebben Chineesche opstande lingen op den spoorweg MoekdenShang- haikwan een trein overvallen. De poging den trein tot stilstand te brengen, misluk te echter, door het optreden van de mili taire wacht, die mot machinegeweren het vuur opende. Tijdens het gevecht werden acht Chineesche reizigers gedood, onder wie twee hooge ambtenaren uit Mandsjoe- jrije. Elf personen werden min of meer ern stig gewond. AMERIKA EN DE FRANSCHE SCHULDENBETALNG. Aanvaard zonder eenige voorwaarde. WASHINGTON, 12 Dec. (V. D.) Van de zijde van het. Amerikaansche Staats- departement wordt medegedeeld, dat de Amerikaansche regeering de op 15 Decem ber a.s. vervallende betaling van den Franschen schuldenterniijn niet zal aan vaarden indien Frankrijk bepaalde voor waarden aan de betaling knoopt. Wan neer de schuldenaars-landen de Dccember- betalingen voldoen, geschiedt dat op hun eigen verantwoordelijkheid en met de na- drukkelijl e vorklaring, dat elke voorwaai- de door de Amerikaansche regeering wordt af ve we zen. pen of lammeren: lammeren 912 per stuk, scliapon 1417 per stok, 4 wagons geslachte runderen, uit Denemarken. 692 varkeus: vleescr.varkens, wagende van 00110 K.G. 3136, zware varkens 3335, vetto varkens 3233, alles per K.G. sl.gew., 31 paarden 70100 p. stuk. Runderen met grooten aan voer, weinig bcsto kwaliteit en sleepende handel, zaaeknde prijzen. Vette -kalvoren weinig aanvoer en dalende prijzen. Nuch tere kalveren weinig aanvoer, pryzen onver anderd. Schapen met ruimen aanvoer, sle pende handel, prijshoudend. Varkens met minder aanvoer dan de vorige weck. Han del traag en constante prijzen. Paardenhan del stil. R 0 i TERDAM, 12 Dcc. Voe. Aanvoer 607 koeieif en ossen, 293 votte kalveren, 1949 sohapen of lammeren, 1626 varkens en overloopers. Prijzen per half kg.: koeien 1317, 2527 en 3133 cent, ossen 1617* 21—23 en 2629 cent> vette kalveren 27.5 32.5, 37.545 en 5560 cent; lammeren 810 per stuk, varkens 1314 en 1415 cent. Overzicht: De aanvoer van koeien en ossen was ruim, terwijl de prijzen van jongstleden Dinsdag geliandlvaafd bleven. Een beste koe ging nog 1 cent boven no teering. Stieren met te weinig aanvoer voor noteering. Vette kalveren waren ta melijk aangevoerd, nandel niet zoo vlot als vorige Maandag. Dc prijzen vooral van eersto soort bleven prijshoudend. Tien best kaJf ging 2.5 cent boven notee ring. De aanvoer van schapen en lamme ren was zeer groot, handel zeer s'echt. De prijzen waren dan ook aanmerkelijk la,ger Varkens weer ruim ter markt. De markt, opende lui. De handel bleef dan ook erg kalm. Do prijzen bleven ongeveer gelijk aan die van vorige Maandag. De alcemeene verwachting was, een vermoedelijk slechl afloopondo markt. WISSKLNU'J EKHINGEN AMS'!LHL)AM4 (Niet officieel). Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Gslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praat» Boedapesb mmmmm» 59.191/, 8.13", 2.48.951 9 71 n/,0 34.46 4L97»'o 1 2.731/r, 20.2*1/2 41.85 42.05 41.3711.» 34 50uom

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3