HET HUIS OP HET EILAND DONDERDAG 8 DECEMBER GEMENGDE BERICHTEN JONGEN TEGEN EEN AUTO GEREDEN Bewusteloos en ernstig gewond. Gistermorgen is een leerling van de R.K. landbouwwinterschool to Ra al te, zekere v. d. L Uit Diepenveen, toen hij zich per fiets naar school begaf on van een zijweg op den Zwo.scheweg in Kaalte kwam, met flinke vaart tegen don juist p&sseerenden auot van don hoer N. uit Zwolle geredon. De heer N. voorkwam nog, door het stuur om tc gooien, dat de jongeman werd over reden Nu reed hij opzij togen don auto aan waarbij hij boven op den radiotor te recht kwam. In bewustcloozen toestand en deerlijk aan het hoofd gewond is de jongen naar het R K ziekenhuis ter plaatse ver voerd. Den autobestuurder treft geen schuld. De fiets werd totaal vernield. DE ONBEWAAKTE OVERWtutN. Aanhangwagen door trein gegrepen. Te Baflo reed de voerman D. B. met paard en twee aaneengckoppelde boeren wagens op den BraaJtsterweg te Baflo. Hij moeBt vlak bij het dorp den spoorwegover gang passeeren en deed zu.ks terwijl de trein van vijf uur uit Warffum in aantocht was. Broekema dacht, zooals hij later ver klaarde, den overweg nog wel vóór den trein te kunnen passeeren, doch deze roe keloosheid kwam hem duur te staan, want zijn achterste wagen word door den trein gegrepen en geheel vernield. Aangezion hij zelf op den voorsten wagen zat, kwam hij met een hevigen schrik vrij. De machinist van den trein zag door de duisternis pas op het laatste moment de botsing aankomen, doch kon niet tijdig stoppen. De trein ondervond geen vertraging. Te gen den voerman, die reeds meerma.en i-p het nippertje aan den dergelijk gevaar is ontsnapt, werd door den gemeenteveld wachter proces-verbaai opgemaakt „N. v. h. NV' Verdronken. Het 3-jarige dochtertje van den heer C. te Assende.ft is in een onbewaakt oogen- blik in de Delft geraakt en verdronken. BRAND fN HOTEL „AMELAND". Gisternacht is te Nes (Ameland) brand ontstaan in het hotel „Ameland" van den heer Ponten. Deze bevond zich met zijn personeel in Nes ter viering van het Sin terklaasfeest. De brand is ontstaan op de slaapkamer- afdee.ing, die geheel uitbrandde. De brand weer kon de bijgebouwen en de keukenaf- deeling nat houden met water uit den kel der, waardoor het vuur zich niet kon uit breiden. Verzekering dekt de schade. Boerderij afgebrand. In het gehucht Overhoven in de nabij heid van Sitbard brak gistermorgen door onbekende oorzaak brand uit in de schuren van den heer J. Een groote voorraad graan werd een prooi der v.ammen. Het vuur be reikte ook de stallen, waar een varken om kwam. In de schuren tusschen den voorraad graan werd ook geld bewaard dat natuur lijk door het vuur niet is gespaard. MISDRIJF OF ONGEVAL? Gistermiddag vonden voorbijgangers in het bosch te Oenkerk bij Leeuwarden het totaal verkoolde lijk van den twee-en-twin tig-jarige A. de Vries uit Oenkerk. Door dat er naast h'et lichaam een pas gestopte pijp en een half verkoolde jas lag, vermoedt FEUILLETON. Naar het Engelscb van ABCH1BALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 42) De kalme, handige mevrouw Herbert, was een ideale ziekenverpleegster, maar ondanks haar goede zorgen was het hu meur van Lord Caradoc allermiserabelst, hetgeen het herstel natuurlijk in den weg stond met het gevolg, dat hij den derden dag na zijn terugkomst op het landgoed, nóg in bed lag. Maar inmiddels had hij herhaaldelijk een zeer beslist verlangen uitgesproken, hij wenschte bet gezelschap van George Greenfield en mevrouw Her- bert richtte een dringende uitnoodiging tot den jongeman om dadelijk naar Wetstones te komen, zelfs als hij door zijn drukke werkzaamheden maar enkele dagen te mis sen had. George antwoordde, dat hij over twee dagen zou komen en zijn werk zóó in richten dat hij een poosje kon blijven. George s bericht scheen een bijzonder gun stige uitwerking op Lord Caradoc's ge zondheidstoestand te hebben, want den ochtend na de ontvangst daarvan kwam hij beneden om in de bibliotheek te werken en den volgenden dag was hij al weer in zijn geliefden rotstuin. Toen George Greenfield goed en wel op Wetstones geinstalleord was on Lord Ca radoc veilig aan zijn zorg en gezelschap kon worden overgelaten, aanvaardde me- men, dat de kleeren van het slachtoffer bij het aansteken van de pijp vlam hebben ge vat De politie onderzoekt thans of hier sprako is van misdrijf, óf dat ftan een onge val moet worden gedacht. ONGEREGELDHEDEN IN DE JORDAAN. Vechtpartijen tusschen burgers en politie. Een meikverkooper in de Lauriorstraat te Amsterdam, die belast is met het opha- en van den huur van verschillende door arbeiders bewoonde perceelen, heeft gister morgen voor zijn zaak een volksoploop ge had van eonige honderden arbeiders, die den man er van beschuldigden, dat hij de hand zou hebben in een poging tot huisuit zetting van een gezin in de Van Bosse- straat. Een tweetal agenten, dat in de na bijheid van den winkel op post stond, om dat op deze plaats Maandag ook reeds een demonstratie was gehouden, was door de overmacht volkomen verrast. Toen er voor hen versterking kwam opdagen en getracht werd de menigte uiteen te drijven, ontstond er tusschen de politiemacht en do betoo- gers een vechtpartij, waarbij aan weers zijden rake klappen worden uitgedeeld Daar er uit de ramen en uit de menigte met allerlei voorwerpen naar de agenten ge gooid werd, liet de inspecteur, die met de politieauto was meegekomen, eenige scho ten in den lucht lossen, met het gevolg, dat de demonstranten in al'e richtingen uiteen stoven De ruiten van de melkzaak waren intusschen met steenen ingegooid Ook gistermiddag en gisteravond was er in deze buurt veel volk oo den been. zoodat de nolitie daar in versterkten getale sur veilleerde. Uit een woning gezwaveld. Een huiseigenaar te 's-Gravenhage had een huurder in de Katerstraat, dien hij graag kwijt wilde. Daar partijen blijkbaar niet tot overeenstemming konden komen, is de huiseigenaar gisteren ertoe overge gaan in do benedenwoning een pot met brandenden zwavel te plaatsen, waardoor de bewoners van het bovenhuis wel ge noodzaakt waren het perceel te verlaten. De brandweer werd toen gealarmeerd om den pot met zwavel te verwijderen. Gisternacht heeft de politie den huis eigenaar in zijn woning aan de Archimedes- straat aangehouden. Erfgenamen gevraagd. Naar wij vernemen, interesseert het Edi son Institute te Dearborn, Michigan, het te weten, of er nog nakomelingen van wijlen den neer Samuel Edison, vader van den be roemden uitvinder Thomas Alva Edison, in Nederland in .even zijn. De namen en adressen dezer personen kunnen worden opgegeven aan de N.V. Ned Ford Automobiel Fabriek te Amsterdam, welke zich gaarne belast met het doorgeven daarvan. KERKNIEUWS Jubilea. Heden vieren vier Eerw. Zusters van de Congiegatie der Eerw. Zustors Poenitenten Recollectineu van het Moederhuis Roo sendaal, haar zilveren proiessieteest, n.i. de Eerw. Zusters: Ufemia (in de wereid mej. M. E. J. Es veld, uit Amsterdam) werk zaam aan de Mariaschool te Den Haag; Oliva (in dc wereid mej. E. van Esveld, oit WassenaarJ thans hoofd der M. U. L. 'J.- school te Bergen op Zoom; Modeste (in de wereld mej. M. van Baar, uit Hem, gemeen te Venhuizen) in het Lieidesgosticht te Breda en Dosideria (in de wereld mej. W. H. Huijg, uit Sassenheim) thans werkzaam in het klooster te Hulst (Z.-Vl.). vrouw Herbert haar voorgenomen reis naar Schotland. Ze overnachtte in Glasgow om, alvorens naar het Noorden te reizen, Peg gy op to zoeken on als het kon,*een ondor- houd te hebben met den geduchten Ri chards. Direct na het ontbijt begaf mevrouw Herbert zich naar het kantoor van de fir ma McDougals, Richards en Co. „Meneer Richards is op kantoor, als u hem wenscht te spreken", doelde een be diende mede. „Ik ken meneer Richards niet", ant woordde mevrouw Herbert; „ik wilde zijn dochter graag spreken." De bediende gaf haar daarop het parti culiere adres van zijn patroon en toen zij dit opgeschreven had, vroeg ze: ,Hoe lang woont meneer Richards al in Glasaow „Dat weet ik niet", luidde het ant woord, „maar verleden zomer is meneer lid van de firma geworden." Mevrouw Herbert bedankte den man voor zijn inlichtingen en ging weg. Peggy was thuis en toen do bezoekster zich voor stelde, kwam er een uitdrukking van blijd schap op het meisjesgezicht, die voor de hartelijke mevrouw Herbert voldoende schadeloosstelling zou zijn geweest, zelfs indien ze de lange reis naar Glasgow al leen ter wille van Peggy had gemaakt. Mevrouw Herbert vertelde haar van Geor ge en hoezeer ziin gezelschap en medewer king door Lord Caradoc op prijs werden gesteld. Daarna begon zij over Guy en al zei zo het niet onomwonden, haar woorden lieten duidelijk blijken, dat de vriende lijke bezoekster den roman van Peesy en hem kende. Toen had ze het over Cecily en de heerlijkheden van Wetstones en ze eindigde met Peggy uit te noodigen een DE LEIDSCHE COURANT SPORT WIELRENNEN DE ZESDAACSCHE TE KEULEN. SPANNING GENOEG. - TENSLOTTE PIET EN PIJN AAN DEN KOP. In aansluiting op do vierde sprint van het middagklassement ontketende Thier- bach een jacht, welke tijdens de volgende sprints voortduurde. Hot resu tant was, dat Thierbach één ronde won, evenals Oszmella, terwijl Vopel ert Zims twee ronden winst bookten. De sprints worden gewonnen door Oszmella, Richli, Pijnenburg, Funda, Vopel en Rausoh. Hoewo. eonige temporonden worden in gelegd, trad een algemeeno rust in. Deze temporonden loverden hot volgen de aantal punton op: Piet van Kempen—Pijnenburg 16, Richli Broccardo 9 en Rausch- Hürtgen 7. De volgende serie sprints werd gewonnen door Pijnenburg, Van Kempen, Rausch, Van Kempen, Pijnenburg en Zinis, Na het laatste middagklassement zetten Funda en Korsmeier oen jacht in. Na taai en strijd .iepen ze een ronde in en schoven aldus op. Gisteravond was er zeer veel publiok in de „KVieiniandhalloMen schat het aan tal toeschouwers op 0500, waaronder rich een groot aantal Nederlandera bevond. Dumm, die de vorige nacht was geva.len, reed met zijn arm in verband een eero- rondje. Bij het begin van de sprintscries waren in 110 uur afgelegd 28-10.600 K M. De sprints werden gewonnen door Pijnenburg, Van Kempen, Zims, Schorn, Pijnenburg, en Schorn. Na de tweede sprint ging Vopel er vandoor en won 5 punten. Osmella woa een ronde. Dan volgde een jacht, waarbij tiiegelThierbach erin slaagden een ronde in te loopen. Daarop zetten Funda- Mai- dorn een spurt in en voegden zich bij hot leidende peleton Van Kempen— Pijnenburg en Rausch-Hürtgen waren reeds naar vo ren gespurt. Ook Rich i-Broccardo scho ten naar voren en wonnen een ronde. Zij werden door FundaMaidorn achterna ge zet Te ongeveer half twaalf werd plotseling een jacht ingezet. Deze werd echter niet geheel serieus opgevat en do uitloopers werden dan ook meestal niet gevolgd. Deze jaoht duurde ongeveer oen uur Afwisselend hadden de leiding: Van Kempen, Broccar do, Rausoh en Funda. Om half twaalf werd de volgende stand bekend gemaakt: Aan de kop: 1 Van KempenPijnenburg 364 punten; 2. Richli—Broccardo 309 p.; 3. RauschHürtgen 289 p.; 4. FundaMai dorn 173 p. Op 1 ronde: 5 Siegol—Thierbach 128 p.; 6. Braspenning—Vroomen 120 p. Op 3 ronden: 7. OszmellaSchorn 240 p. Op 4 ronden: 8. Vopel— Korsmeyer 137 p. Op 6 ronden: 9. Zims -Perelaer 209 p. Damm werd toen uit de baan genomen. AUTOMOBILISME RUGGIERI DOODELtJK VERONGE LUKT. De bekende ïtaliaansche courreur Rug- gieri is tijdens het trainen op de Parijsche Monthlery-baan doodelijk verongelukt. Tn den bocht sloeg zijn wagen over den kop. Ruggieri werd zwaar gewond naar het zie kenhuis vervoerd, waar hij kort na aan komst overleed. ZWEMMEN WERELDRECORD 400 M. RUGSLAG VERBETERD. Naar de „Daily Herald" meldt, is het wereldrecord op 400 M. rugslag voor da mes, dat met 6 min. 16.8 sec. op naam stond van Mevr. Philipsen—Braun, ver beterd. Miss Phyllis M. Harding, die de wereldrecords over 100 en 200 M. rugslag op haar naam heeft staan, worn te Wal- paar weken op het landgoed te komen lo- geerenmevrouw Horbert zou haar dan op de terugreis komen halen. Peggy was een voudig verrukt, maar zo was er niet zeker van of haar vader het wel zou goed vinden. Op dat oogenblik kwam Richards de kamer binnen. Hij was even van kantoor teruggekomen om en kele papieren tc halen, die lrij vergeten hadde samenloop van omstandigheden was haast te wonderlijk om van toeval te spreken, want iet-s dergelijks kwam heel zeidon voor bij dezen accuraten man. Hij keek verwonderd en 'n beetje ontstemd, toen hij een onbekende dame bij zijn doch ter zag. Bezoek van vreemden was iets ongewoons in Richards' woning. Mevrouw Herbert stelde zich voor en vervolgde toen: „Ik kom van een huis, waar meneer Greenfield op het oogenblik logeert. Ik ken hem al een poosje en daar ik toch naar hot Noorden reisde, dacht ik, dat het wel aardig zon ziin om eens met uw doch ter kennis te maken, over wie ik veel ge hoord heb van meneer Greenfield, die haar als zijn zuster beschouwt. En ook om kennis te maken met u, meneer Richards." „Mag ik den naam van het huis vragen?" zei hij toen. „Het heet Wetstones", antwoordde me vrouw Herbert en direct daarop liet M volgen: „Zou ik u even alleen kunnen spre ken, moneer Richards? Jou zie ik nog wel voor ik heenga, Peggy-lief I Peggy verliet de kamer en Richards ving tegenover zijn bezoekster zitten. „Ik ge loof. dat wij jaren geleden al kennis ee- maakt hebben" hervatte mevrouw Her- bert fiet gesprek, „ofschoon u zich mij wel niet meer zult herinneren." Richard's gezicht kreeg een onthutst- verbijsterde uitdrukking; hij staarde zijn UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 9 Dac. Huizen. 1875 m. Algemeen programma verzorgd door do N. 0. R. V. 8.0o Hohriftlozing. 8.15 Gramofoonplalen. 10.30 Morgenwijding. 11.00 Chr. Lectuur. 11.30 Concert m. m. v. het N. 0. R. V.- Dameskoor en kwartet o. 1, v. mej. L. Lauenroth. I.15 CoMocrecita! Bram Hemerik m.m. van Mej. D. Geratel (piano). 2.00 Concert door Mevr. G. de Knegt ter Haar (zang), L. do Ruytor (viool) en R. Beute (piano). 3.00 Voor de huisvrouw. 3.30 .Vervolg concert. 5.00 Causerie over postzegels. 5.30 Fotografisch praatje. fl.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Lezing door A. J. Herwig. 7.00 I*. J. C. ,-an Dijk bespreekt „Offers" van Top Noeff. 7.43 M. K. W. Gerisch: „Gaat u een win- torreisjo maken?" 8.00 Orgelconcert Ant. v. d. Horst, 9.00 Lezing door Prof. Dr. H. L. Dor- gelo. 9.30 Concert door de H. O. V. o. 1. v. M. Adam. 10.00 Vnz Dias. II.00—11.30 Gramofoonplaton. Hilversum, 296 M. 8.00—12 00 V.A.R.A.; 12.00—4.00 A.V.R.O.; 4.00—S.00 V.A.R.A.; 8.00—11,00 V.P.R.O.; ll.OO-^.OO V.A.R.A. 6 00 Gramofoonplaton. 10.00 Morgenwijding. V. P. R. O. 10.15 Graomfoonplaten. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 A. V. R. O.-orkest o. 1. v. L. Sohmidt en Gramofoonmuziek. 4.00 Gramofoonplaten. 4.60 Voor de kinderen. 5.50 „De Notenkrakers", o. 1. v. D. Wins en Gramofoonplaton. 6.15 OrgolBpel Joh. Jong. 6.40 Causerie over Rusland door Dr. G. G. van Dillen. 7.00 Orgelspel Joh. Jong. 7.15 „Do Notenkrakers o. 1. v. D. Wins en Gramofoonplaten. 8.00 Causerie door mej. Dr. N. A. Brui ning. 8.30 Concert. Hans Gruys (zang), en F. de Nobel (piano), 9.00 Lezint door Da. J. J. Thomson. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Voordracht door II. Steggorda. 10.45 Gramofoonplaten. 11.0012.00 Gramofoonplaten. D v e n t r y, 1564 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein. Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel W. S. Vale. 1.05 Shepherd's Bush Paviljoenorkest. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.15 Northern Studio-orkest. 5.05 BBC-Dansorkcst o. y. v. H. Hall. 5.35 Trinderuur. lasey Baths de 400 M. in 6 min. 12.4 sec. on bleef dus 4.4 sec. beneden hot oudo record. WATERPOLO WINTERCOMPETITIE H. Z. B. H. Z. en P. C. II—Zijl I 8—1. Gisteravond speelde do Zijl I tegen II. Z. en P. 0. II voor de w intercompotitio in de zweminrichting aan de Mauritskade to Don Haag. De Ziji telde in.Hlers voor Kramp en bezoekster aan alsof hij vergeefs trachtte te bedenken wie zij wel mocht zijn, „Ik kon uw naam niet", zei hij eindelijk. „Ik ben de weduwe van kolonel Arthur Herbert", klonk het, „dio al zeventien jaar dood is. Wij waren op onzo huwe lijksreis in Italië, nu vijf-en-twintig jaar geleden en wij ontmoetten..,." „Ik ben nooit in Italië gewoost", viel Richards haar scherp in do rodo. „Dan jnoet ik mij vergissen", antwoord- do mevrouw Herbert op haar bedaarde ma nier. „En hot is waar, dat de heer. die zoo buitengewoon veel op u lock, anders heet te. Het is overieens wel heel merkwaardig, dat ik tezelfdertijd met mevrouw Green- field kennis maakte en dat de heer. dien ik bedoel, veel in haar gozelschap was. Ik hoop, dat u het mij ten goede zult houden, dat ik in de war ben geraakt door zulk een vreemden samenloop van omstandigho- den." „Heeft u movrouw Greenfield in de laat ste jaren nog ontmoet?", informeerde Ri chards. „Ik heb haar sedert dien nooit meer ge zien of gesproken", was het antwoord, „maar ik heb een portret van haar ge zien on ik herkondo het onmiddellijk. Ik heb ook heel veel gehoord omtrent haar le ven sedert onzo kennismaking en het deod mij genoegen te booren, dat het. tot enkele maanden vóór haar dood rustig en gelukkig is geweest en dat enkele van haar vroegere moeilijkheden geweken waren." Richards scheen die heele uiteenzettina te neceeren en vroeir op een toon, alsof hij een cliënt to woord stond: „En waanneo knn ik u van dienst zijn, mevrouw Herbert?" „In de eerste plaats zou het mij groot genoegen doen, wanneer u uw dochter wil- DERDE BLAD PAG. 9 6.20 Berichten. 6.50 T iefdadigheidsconcert. 7.10, 7.25 en 7.50 Lesingen. 8.20 BBC-orkest o. 1. v. J. Lewis m. .1. v. T ,Tnn«»c nr). 9.20 Berichten on lozing. 9.55 „The immortal lady", van C. Bax m. m. v. J. de Casalis en E. Milton. 11.3012.20 Danemuziek door Goral- do's orkest en de Knvoy Hotel Orphoans. ,.R a d I o-P a r 1 1728 M 8.03 Gramofoonplaton. 12.50 Concert door orkest Krottly. 6.50 dito. 7.40 dito. 8.20 Radiotoonoel. 9.05 Pianorecital door L. Kartun. 0.50 Gramofoonplaten. Kalundborg 1163 M. 11.201.20 Concert uit hot Bellevue- Strandhotel. 2.40—4 20 Gonoert u. li. Rest. „Wivex". 7.30 Omroopsymphonie-orkest 0. 1. v. H. Weisbach m. m. v. F. de Voesey (viool). 10.2fr—11.50 Moderne dansmuziek uit Rest. „Ritz". Laogenberg 478 II. 6.25 Gramofoonplaten. 11.20 Concert door klein Tonkiins tl er- orkest o. 1. v. Spitz. 12.20 Concert o. 1. v. Wolf. 1.60 Gramofoonplaten. 4.20 Concert (alt-oembalo-vioolWpiano). 7.25 Concert door do mannonzangvor- ©eniging te MUnster, stedelijk orkest, so praan en piano.; leiding: F. Ludwig. 6.35 „Pumpernickel", spel van Winekler. Muziek van Holborg. M. m. v. koor en so listen. Leiding: F. Haslinde. 10.05 Kamermuziek door cello en piano 10.35U.20 Dansmuz. door orkest 0. 1. v Dbbert. Rome, 441 M. 8.05 „II dinvolo del campanile", opera van Lualdi. M. m. v. orkest, koor en solis ten. Dirigent: A. Lualdi. Koorleider: E. Casoilari. Hierna dansmuziek. B r u s 1, 508 n 838 Jt. 338 meter. 12.20 Omroep-kleinorkest o. 1. v. Lee mans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest 0. 1, v. J. Kumps. 6.20 Gramofoonplaten. 8.20 Gramofoonplaton. 0.20—11.20 Concert uit do Momlino-zaal te Antwerpen. 508 meter: 12.20 Gramofoonplaton. 1.30 Omroep-kleinorkest o. 1. v. Leemans 5.20 Omroeporkest o. 1. v. F. André. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 Omrooporkost o. 1. v. J. Kumps m. m. v. Mevr. Drommo (zong). 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. Zssien 1635 M. 7.20 Kurt G. Sell: Worüber inan in Ame rika sprioht. 7.35 „Do Jagd nach dem Gold des Ka pitein Kid", hoorspel van R. Schneider— Schelde. 8.35 Concert uit Hamburg o. 1. v. W. Stövcr. M. ni. v. G. Gregor (piano). 9.50 Berichten en hiesrna tot 11.20. Concert door wcrklooze musici o. 1. v. S. Blumann. Van Egmond, terwijl H. Z. en P. O. vol ledig was. Direct na den aanvang nemen do Hagenaars hot spel in handen, daar de Zijl tegen het goede, doch vooral uiterst snelle spel niet op kan. Golijdelijk weten de Hagonoars dan ook den stand tot 40 op te voeren, waarbij do Leidenaars er hopeloos uit zijn. Met dozen stand breekt do rust aan. Nn de rust hetzelfde spel, waarbij do Leidenaars het niet ver- dor brengen dan één doelpunt, waarmodo zij althans de eer redden. Het einde breekt aan met een verdien- do 8—1 ovorwinning der Hagenaars. do toestaan mot mij moo to gaan .naar Wetstones om daar eon pooBjo te logeeren. Ik kan haar dan op mijn terugreis uit het Noordon, over veertien dagen ongeveer, komen halen. Zooals u waarschijnlijk weet, helpt moneer Greenfield Lord Caradoc, die bijzonder op hem gesteld is, bij zijn wetenschappelijk werk on hij zal waar schijnlijk oen maand op Wetstones blijven. Lord Caradoc en zijn dochter zouden het bijzonder op prijs stellen uw dochter een tijdje bij zich hebben en ik porsoonlijk zou mijn beste zorgen aan haar wijden." „Mag ik u vragen waarom u wenscht, dat mijn dochter op Wetstones komt?" Mevrouw Herbert toondo niet de minst© verbazing bij deze oigenaardigo vraag. „Waarom?", herhaalde ze. „Ik meen, dat ik dat voldoende duideliik heb gemaakt. We hebben van meneer Greenfield zóóveel goeds en liefs over haar geboord, en hij is zoo bijzonder op zijn „zusje" gesteld, dat wij haar graag bij ons zouden hebben, ter wijl hij or nog is „Dat is heel vriendelijk van u, maar ik vrees, dat ik de uitnoodiging niet voor haar kan aannemen", verklaarde Richards. ..Mag ik n op mijn beurt vragen, wat u er tegen hebt. dat zij komt?" vroeg me vrouw Herbert. Richards omvatte in een verduidelijkend handgebaar het eenvoudige meubilair van de kleine kamer. „U ziet hoe wij hier leven en behuisd zijn. Het zou haar uit. haar sfeer rukken, als 7ij on een landgoed als Wetstones ging logeeren." ..Kent u Wetstones was mevrouw Herbert's volgende vraag. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9