r DONDERDAG 8 DECEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 UIT DE OMGEVING ZEGWAART. Geboren Johanna Adriana, dochter van C. J. van der Spek en K. van Vliet. Ondertrouwd: M. Westhiek, oud 22 jaar en C. T .van Oostveen oud 22 jaar beide te Zegwaart, Getrouwd: J. Lamboo oud 27 jaar te Zegwaart en G. Zwarts oud 24 jaar te Pij nacker. ZOETERMEER. Henden tusschen de schapen. Gedu rende twee nachten hebben honden huis gehouden onder schapen, die loopende zijn in den Meerpolder onder deze gemeente en de gemeente Stompwijk. Van de land- houwers Wed. J. L. v. H., A. G. de Gr. en J. L. L. de Gr. alhier en W. v d. S. te Stompwijk werden resp. 5, 4, 1 en 8 scha pen des morgens dood gevonden, terwijl verscheidene schapen door beten bloedend werden verwond. Een uitgebreid onder zoek is ingesteld. ZOETERMEER—ZEGWAART. Inenting. Op Donderdag 15 Dec. a.s. des voorm. 9 uur bestaat ten "huize van dokter W. E. Steur te Zoetermeer en dokter J. W. Palte te Zegwaart gelegen heid tot kcstelooze inenting en herinen ting. Aanbeveling verdient trouwboekjes mede te nemen. Nieuwe schcol. Door den Kerkeraad van de Nederl. Herv. Gemeente alhier is besloten tot oprichting van een Nederl. Hervormde School. STADSNIEUWS HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND. Gistermorgen te 10.30 uur is de Ver- eenigde Vergadering van Rijnland in het Gemeentelandshuis te Leiden gehouden. Onder de mededeelingen kwam vcor, dat den Celiaz Hoeve 45% reductie op de pacht is verleend; dat bij de werken te Gouda (n.l. den bouw van een nieuw Stoomge maal) het toezicht in opgedragen aan een ingenieurs-bureau. Dit laatste is geschied, omdat men niet tevreden was met een door de provincie gemaakte zandter^ bij het be doelde Stoomgemaal. Het proces-verbaal van kasopname gaf aan een bedrag van 70.053.97. Tot lid der financieele commissie werd gekozen de heer P. J. Heemskerk; tot lid der commissie Gaarderboek werd herkozen Jhr. E. Tedding van Berkhout. Aangenomen werden voorstellen tot het aangaan van een ruiling van eigendom met de gemeente Alphen aan den Rijn en tot verkoop aan het Rijk van enke.e cen tiaren grond bij de Oegstgeesterbrug (te gen 2.per meter). Besloten werden de heffing van door vaart recetten aan 's Molenaarsbrug en Zwammerdamsche brug wederom aan den tegenwoordigen pachter voor 2 jaar te ver pachten resp. voor 690.— en 450. Het voorstel van Dijkgraaf en Heemra den om op de jaarwedden van Rijnlands personeel 5% te korten met ingang van 1 Jan. a.s. lokte uitvoerige besprekingen uit. De heer Geertsema stelde voor, dit be drag aldus te wijzigen: 5% voor de eerste 1000 gld 71>2% tot 2000 gld., en daarboven 10%. De heer Duineve.d acht een loons verlaging, als door den heer Geertsema voorgesteld, niet gewettigd, indien de prij zen op de wereldmarkt weder worden ajs vóór 1929; indien echter het welvaartsvlot zich op lager niveau stabiliseert, dan is voor dit voorstel a.les te zeggen. Nadat nog enkele sprekers het woord hadden-ge veerd besluit de Dijkgraaf het voorstel- Geertsma, door te wijzen op het water schap Noord-Hollandsch Noorderkwar tier en diverse polders in Rijnland, welke van Ged. Staten vermoedelijk geen goed keuring krijgen op de te ver doorgevoer de ver.aging, en noemt „Delftland'1, dat een hooger bedrag aan bundergeld eischt. Het voorstel-Geertsma vónd ten slotte geeu voldoende steun en het voorstel van Dijk graaf en Heemraden werd aangenomen met 18 tegen 3 stemmen, n.l. de heeren Geerts- ma, Duineveld en Vcrdegaal. (De salarissen bij Rijnland bedragen in totaal 184.700). Aan den werkman A. v. d. Berg werd een pensioen verleend van 680.per jaar. Besloten werd, om de polderarchieven gratis bij „Rijnland" in bewaring te ne men. Aan de huurders der Katwijksche landen werd 25% reductie verleend op de pacht- dammen, welke tot nu toe 395 per H.A. bedroegen en thans zijn gesteld op 307 per H.A. Het geheel brengt nu minder op 1916.—. Hierna kwam na de pauze de begrooting aan de orde. De algemeene beschouwingen werden door den Dijkgraaf geopend. Deze dee.de mede, dat thans, na 7 jaren 4 bundergeid geheven te hebben, dit werd voorgesteld op 3 per H.A. Spr. meent dit te kunnen recht vaardigen, doordat een saldo van 87.000 van het afgeloopen jaar op deze begroo ting kan worden geplaatst. De heer Verdegaal (Lisse) kwam op te gen het vrijstellen van duinen, welke wor den onderhouden door Rijnland en waar voor geen bundergeld verschuldigd is, en meende dat do groote heeren, welke konij nen en ander wild op hun eigendom schie ten. deze zelf maar moeten onderhouden. De heer Duinisveld (Zoetermeer) vond de posten aankoop van gereedschappen e.d. verbazend hoog; hij komt in de 10 jaren zijner zitting tot een bedrag van 22.435 voor vlotten, f 11.935 voor schuiten en als bedrag voor het gewoon onderhoud 80.000 per jaar. Spr. meent, dat bij aanbesteden dier werken veel kan worden bezuinigd. De heer Ravestein (Aalsmeer) wilde de gebouwde eigendommen evenals in Delf land belasten. De Dijkgraaf de sprekers beantwoorden de deelde de meening van den heer Ver degaal niet. De vrije duinen hebben geen stemrecht, indien geen bundergeld wordt betaald. Spr. meent, dat de posten gereed schappen en onderhoud als begrootingspos- ten met het zuivere bedrag dor kosten aangeven. Gebouwde eigendommen te oo iasten ondervind tegenstand bij de pro vincie. Bij de verdere behandeling werden door den heer Duinisveld nog opmerkingen ge maakt over de hooge kosten der vloer be- j dekking van de kamers van secr. en inge- nieur en de bediening der schuiven afd. en dor zeesluis te Katwijk. Medegedeeld werd dat na aftrek der I kosten van den Polder Nieuwkoop een to taal bedrag was ontvangen van 23.000. Daarna werd do begrooting vastgesteld in ontv. en uitg. tot het bedrag van 1.423.953.83%. ST. ELISABEHTS-ZIEKENHUIS. Naar wij vernemen zal het 40-jarig be staan van het St. Eelizabeths-Ziekenhuis op de volgende sobere wijze worden ge vierd: a.s. Dinsdag 13 Dec. wordt 's mor gens in de kapel het jubileum op Kerke lijke wijze herdacht. Op dienzelfden dag zal het Bestuur van het St. Elizabeths-Ziekenhuis van 2 tot 4 uur receptie houden, om aan degenen, die zich daartoe gedrongen gevoelen, gelegen heid te geven tot felicitatie. Door den commandant van het 6de R. V. A. is aanbesteed de levering van hooi, stroo en turfstrooisel, benoodigd voor do paarden van genoemd Gcgfc. gedurende het tijdvak: 1 Feburari 1933 t/m 30 April d.a.v. Er was als volgt ingeschreven: Firma Veltkamp, Erica, turfstrooisel 16.1 ct.J. Oomen en Zn.. Oosterhout, hooi 35.2 ctstroo 30 ct.; indien gezamenlijk stroo 28 ct.; v. d. Wert. Littooien (Geld.) hooi 36 ct.Leeuwenkamp, A kmaar, hooi 36.5 ct., turfstrooisel 17 ct N V. Oerlomans en Zn., Vrijhoeve, CJappelie, hooi 35 5 ct.; stroo 25 ct.; Huysman en Lankhuizen, Geertruidenberg, hooi 35.9 ct.; stroo 24.9 ctVerkoopbureau Turfstrooisel Rotter- am, turfstrooisel 15.6 ct.J. Pen, Zuidlaren, hooi 37.9 ct.; Gebrs. Bonk, Leiden, stroo 22 3/4 ct.; Romijn, Voorschoten, stroo 21.9 ct.; A. P. Taselaar, Rotterdam, hooi 33 9 ct.; Vreeburg, Leiden, stroo 42 ct.; alles per 10 K.G. R. K. COMITÉ VOOR WERKL00ZEN- ZORG. St. Nicolaasgaven aan ruim 400 werkloozen. Allen, die het werk van de Algem. R. K. Propagandac.ub Dr. Schaepman voor de El. K. werkloozen financieel steunen, wor den in de ge egenheid gesteld om de St. Nicolaas-uitkeering aan de R. K. Werkloo zen in oogenschouw te komen nemen. Hedenavond is daartoe gelegenheid in de zalen 1 en 2 van het gebouw R. K. Volksbond Steenschuur 15, van 7 tot 9 uur. OUDE VROUW VERMIST. De Commissaris van politie alhier ver zoekt bekend te worden gemaakt niet de verblijfplaats van de 86-jarige Stijntje Franken, wed. van D. Mater, geb. 21 Maart 1846 te Leiderdorp, die sedert Maandag uit haar woning van het St. Annahof (Zee- gersteeg) wordt vermist. Zij i3 van middelbare gestalte, gekleed in zwart japon met zwarten hoed; zij heeft een gezwel op den rechterwang. Men vermoedt, dat haar een ongeluk ia overkomen. GOUDEN ZAKENJUBILEUM. De firma C. de Bink. Handelsdrukkerij aan den Stille Rijn, alhier, heeft gisteren onder vele blijken van belangstelling haar gorden jubileum mogen herdenken. Reeds den avond te voren stroomden ge- lukwenschen binnen en zoo was het giste ren, zoo was liet ook vandaag nog. Tal van leveranciers en klanten in bui- ten- zoowel als binnenland gaven uiting aan hun belangstelling, in den vorm van schriftelijke of telegrafische gelukwen- schen, door het zenden van bloemen of door een persoonlijk bezoek. Ook het personeel liet zich niet onbe tuigd Gistermorgen kwamen allen den heer N. de Bink complimenteeren en overhandigden hem als aandenken aan dit halve eeuwfeest een Julimeumschotel van Brouwer's aardowerk, vergezeld van een fraai door een der leden van het personeel geschilderde oorkonde. De schotel meet 40 c.M. diameter en de bodem er van wordt in beslag genomen door een groote Romeinsche letter L. het geen 50 beteekent. Deze L wordt gekroond, terwijl links en rechts de jaartallen 1882 1932 werden geplaatst. Zoo vinden wij eveneens links en rechts van de L, een „raam", waarin het zetsel wordt vastge steld, alvorens het in de drukpers wordt gelegd, terwijl hieror.der in spiegelschrift de naam van de firma 6taat. Onder de let ter L, nog enkele andere drukkers-instru menten, als bijv. een corrigeertangetje. Dit alles is govat in een ccirkelvulling, welke omsloten wordt, door den slagzin der firma: ,.De vrucht ecner halve eeuw ervaring". De schotel, welke een klank heeft als metaald, heeft een warm-roodbruinen of bruinigorahje kleur. Op de achterzijde staan dc namen inge- griffc van dc s°henkers, alsmede de datum 7 Dec. 1882—1932. De heer de Bink heeft voor dit mooie bliik van symnathie hartelijk dankzeggend, onder aanbieding van een week extra sa laris. Onder de velen, die in den loon van den dag nog van hunne belangstelling deden blijken, noemen wc o.m. bet hoofdbestuui van de Federatie van Boekdrukkerspa troons, het bestuur van het District Lei den en afgevaardigden van tal van plaat selijke vcreenigingen. Hedenmorgen heeft bij de Marien Poel straat de politie moeten optreden in ver band met het feit, dat een aantal Leidschc voegers een voeger uit een andere gemeen te wilde beletten aan het werk te gaan bij den bouw van de R.-K. H. B. S. Zij waren blijkbaar van oordeel, dat de Hagenaars in Dan Haag, de Leidenaars in Leiden moes ten werken. De politie deelde dit standpunt niet en heeft door Haar optreden belet, dat mo lestaties voorkwamen. Do voeger is rustig aan het werk geble ven. LAATSTE BERICHTEN DE BRAND OP DE „P. C. HOOFT'1. Hedenmorgen opnieuw uitgebroken. Op den dag, dat men dacht het wrak van de „P. C. Hcoft" vlot te krijgen, is opnieuw brand aan boord uitgebroken. Tusschen 10 uur en half elf sloegen he denmorgen plotseling de vlamm n weer uit wat eens het trotsche zeekasteel „P. C Hooft" was. De brand op het motorschin „P. C. Hooft" slaat wel alle records, die wij op dit gebied kennen. Toen hedenmorgen de melding kwam dat het wrak opnieuw in brand stond, oen bericht, dat vliegensvlug door de ge- heele stad bekend werd, vroeg men zich overal af. wat er dan nog wel in het ijzeren karkas zou kunnen branden. Een vette zwarte rookkolom, die uit dc richting van Schel'ingwoude over het IJ kwam drijven, bewees echter dat het vuur opnieuw voedsel in het wrak had gevonden. Een veertigtal arbeiders van de Stv. Mij. ..Nederland" en van de f'rma Weis- muller was ook hedermor^en bez'g met het leegoompen van het schip, we" werk nu reeds lmcer dm een week duurt. Het was gebleken, dat in penige tanks nog een groote hoeveelheid water staat. Dit water moest uit het schip eepomp.. worden om de zware slagzij, die het wrak van de .,P. C. Hooft mmkt. te verminderen. Om pemakbePker bij deze tanks te kunnen komen, werkte men met steekvlammen. In hot dok vah de epr- ste klarse salon, althans van de ruimte, waar deze eers geweest is, werden ga ten gebrand. F'cronder waren de be wuste tanks. Bij deze werkzaamheden heeft men ook een stuk pijn van de olie leiding doorgebrand. Het sehiint dat zich in deze olieleiding nog olieresten be vonden, want plctse'iug sloeg een hooge steekvlam uit en donkere rook van bran dende olie sloeg naar buiten en vormde voor den schoorsteen een zwarte rook kolom. Het mag een merkwaardig toeval heeten, dat op het moment, dat deze nieuwe brand zoo onverwacht uifbrak. de commandant van de brandweer zich juist aan boord van de „P. C, Hooft" bevond. De heer Gordijn bad van de Stoomvaart Mij. „Nerlerland" toestem ming gekregen, cm eenige voorwerpen van het uitgebrande zeekasteel te mo gen uitzoeken om d°ze bij het brand- weeronderwiis to gebruiken. Hij was daarvoor hedenmorgen tegen 10 uur aan boord 1 gekomen in gezelschap van den hoofdbrandmeester Ir, van Thiel en eenige manschappen. Terwiil de heer Gordijn en zijn hel"ers aan dok rondliepen en eenige zaken, welke van hun gading waren, bij elkan der brachten, klonk plotseling het nood signaal en sloeg do brand opnieuw uit. Terstond kwam de driivondo stoom spuit „Jason" gealarmeerd, die spoedig weer, als zoo langen tijd reeds in de nf- geloonen weken. langszij de „P. C. Hooft" lag. Onder leiding van den hoofdbrandmeester Brnnet de Roche- brune werden twee slangen in het schip geleed en naar de brandende ruimte ge voerd. De bunkerruimte onder wat eens de le klasse eefsi'on was. staat thans weer in hellen gloed. De vlammen slaan slechts een enkelen keer naar buiten, doch het vuur is, Ime-wel niet groot van omvang, hev'tr en naar men verwacht hardnekkig. Er ia een groote ontwikke ling van rook. Te half twaalf was de brandweer het vuur nog niet meester. On het gerucht van den nieuwen brand op de ..P. O. Hooft" sfroomden weer tal van nieuwsgierigen naar het IJ. De ha venmeester. de heer W. N. van dc Poll was spoedig na het uitbreken van den brand eveneens weer bij het wrak. DOODSLAG np 71IM MEDE KOSTGANGER. Heden heeft voor de Zwolscho Recht bank terecht gestaan de 10-jarige J. A. v R. uit Putten, wien ten laste was ge legd doodslag op zijn mede-kostganger den 80-jarigen gepensioneerden Indischen militair J. Sneeman, gepleegd op 25 Oct. van dit jaar. Tijdens den maa'tijcl had v. R. den ouden man met een mes in het hart getroffen, waardoor de dood onmiddellijk intrad. Verd. bekende. Dc officier van justitio achtte het ten laste gelegde bewezen en eisehte 7 jaar ge vangenisstraf. Door een motor aangereden. Hedenmorgen omstreeks half tien werd dc weduwe Blommenstein te Duiven- drecht, die op weg was naar de kerk, door een motorrijder aangereden en op den grond geworpen. De vrouw werd be wusteloos opgenomen. Dr. Derkinderen verleende de eerste geneeskundige hulp, waarbij bleek, dat vrouw B. inwendige verwondingen had opgoloopen. Een on derzoek naar de schuldvraag wordt in gesteld. Uitlokking van meineed. Voor het Gerechtshof te Arnhem heeft heden tereoht. gestaan do ongeveer 35-^ai.- ge zaakwaarnemer A. S. uit Ede, gedeti neerd, die door de Arnhemsche Rechtbank wegens het uitlokken van meineed was veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De man had een tweetal personen cungokocht om in een echtscheidingsprocedure, welke op 13 Mei 1.1. voor do Utreohtsche Rechtbank was go- houden, een valsche verklaring af te leg- geu. Heden cischte de advocaat-generaal bij het Hof een gevangenisstraf van 4 jaar in verband met den ernst van het feit. De verdediger pleitte vrijspraak op grond van het onbetrouwbare getuigenmateriaal. Een twist met een staartje. Aan het politiebureau te Amsterdam vervoegden zich een grondwerker en een 46-jarige vrouw, die twist met olkaar had den gekregen. De man begaf zich met de vrouw naar het politiebureau en aldaar be schuldigde hij haar ervan, iemand uit don Haa.g te hebben beroofd van oen porte feuille inhoudend 1260. Beide personen zijn aangehouden en op transport naar deu Haag gesteld. TELEGRAMMEN HET AMERIKAANSCHE ANTWOORD AAN ENGELAND. Arrerika dringt aan op betaling. WASHINGTON, 8 Dec. (V. D.) De Amerikaansche Stafatssecre'aris S iraso 1 heeft gisterenavond den Britschen am- gassadeur te Washington, Sir Ron*li Lindsay de Amerikaansche antwoordno ta aan Engeland inzake de schulden kwestie overhandigd. De nota is in ver- zocrenden toon geste'd. doch wijst nog maals op do wensche'iikheid van beta ling der schulden en dringt aan op vol doening van don op 15 Dcember vallen den termijn. Naar verluidt worden in deze nota geen nieuwe voorstellen ge daan ter vermijdidng van eventueele va^- lutamoeilijkheden. Aardbevingen in Mexico. MEXICO, 8 Dcc. (V. D.) In <venige centrale staten van Mexico, op een af stand van eenige honderden mijlen van de Pacific-kust, is de bevolking opge schrikt door oer.ige aardbevingen, die vooral te Cobma zeer krachtig waren. Tencevolge van de schokken begon de kerkklok te luioen, terwijl van eenigj huizen do muren instortten en vele an dere niuron scheuren vertoonden. Van de bevolking maakte zich een paniek meester cn zij vluchtte uit de" huizen de strait op, waar door velen de nacht werd doorgebracht. Griep-epidemie in Mexico. MEXTCO, 8 Doc. (V. D.) Uit verschil lende doelen van Mexico komen berich ten over een grieo-epidqmie, die is uit gebroken en die in sommige staten een kwaadaardig karakter schijnt te hebben. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: andiivie 0.50—1.90, kroten 1.001.30. bloemkool I 7.50—16. bloemkool II 100—1.90, roodekool J.80 —1.80 savoyekool 1.50—5.00, groenekool 1.90—4.50. pieterselie 1.00—1.20, prei 0.50—2.50, kropsalade 0.402.50, sel derie 1.10—2.40, bleekselderie 3—5, knpjaelderio 1.10—3.00, per 100 kg: kro ten 1—2, kroten gek. 3—6, witloof 19 —23, boerenkool 8—6, spinazie 15—20 uien 3.004.40, wortc'en 27, spruiten 1 913. spruiten II 7. Melkveiling. Op de gehouden veiling van 5 Dcc. werd verkocht om in de weck van 12—19 December 1932 a.s. per dag te leveren 31980 liter. Hoogste prijs 6.30 on laagste prijs 5.20 per 100 liter. BODEGRAVEN, 7 Pee. Eierenveilfng. Aan veer 5147 stuks. Prijzen: kippeneie.tn wit 6.10—6.70, bruin 6.80—7.50, kuiken- eieren 4.206.00 en eendeneieren 3.80 —5 10 per 100 stuks. VOORSCHOTEL 7 Dee. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 6.50—7.50 en ktukeneieren 5.006.20 per 100 stuks; hanen 0.80—1.05, kippen 0.80—1.00 en konijnen 1.10—1.70 per 100 stuks. TER AAR, 7 Dec. Centrale Veiling. Bloemkool 2—17 cent, sla 4.00—1.70, vel len per kist 9—23 cent, spruiten 4.90 10.90. andijvie 0.801.95, prei 2. peen 2.703.10, boerenkool per kist 29— 33 cent, groene kool 1.40—3.70, roodekool 2 90, savoyekool 1.50, tomaten 1.20— 4.40. sninazie per kg. 68 cent. LOOSDUINEN, 7 Dcc. Melkvoiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 394 aanvoerders verkocht om in do week van 1219 Dec., dagelijks te leveren 66110 liter melk. Hoogste prijs 6.20 en laagste prijs 5.30 per 100 liter. BOSKOOP, 7 Dee. Bloemenveiling. Rezen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 4060, Hadley 50—90 cent, Claudius Pernet 70—150 cent, Columbia SO120 cent Butterfly 70—110 cent, Wilh. Kordes 100— 170 cent, Rosalandia 40—86 cent, Florex 70110 cent, Aug. Noack 6076 cent, Else Poulsen 2240 cent, Lady Stuart 60 110 cent, Briarcliff 80130 cent, Chrysan ten, grootbloemig 100—150 cent, idem tros 1025 cent, Mahonia 1523 cent en ITel- leboris 35 cent per stuk. ZOETERMEER—ZEGWAART, 7 Dec. Eierenvoiling. Aangevoerd 2500 stuks. Prijzen: kippeneieren 5 35—6.35 en een deneieren 3.901.40 por 100 stuks. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. City: Volwaasenen. Luxor; Volwassenen. Trianon: Volwassenen. I GOUDA, 8 Dec. Vee. Aangevoerd in totaal 1822 stuks, waarvan 142 slachtvar- kena: vette van 1314 cont en Londensche 1112 cent per pond, lovend met 2 pet. korting. 698 magere varken 816, 021 biggen 30, 3 runderen 125175, 32 nuchtere kalveren 3—8, 18 schapen 3 —8, en 7 bokken cn geiten 25 per stuk Handel stug. Kaas. Aanvoer 269 partijen. Prijzen: lo kwal. met rijksmerk 31—33, 2e kwal. 28—30, zware 34. Handel mst'c. Botor. Aanvoer 630 ponden. Goebofcer 8090 cent en weiboter 6070 oent per pond. Handel vlug. Eieron. Aanvoer 49500 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.256.00 cn eendeneieren 3.501.00 per 100 stuks. Handel flauw. AMSTEROAMSCHE GEURSNOTEERING Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 8 Deo. 1932 Industrie: Alg Kunstz. Unie Borkels Pa lom Cnlvd Deltt cvt.v. A K(ichenm Accoust Ned Ford Philips liem. Bezit Uoi Lever Petroleum: Kon Olio Perlak Rubber: A'darn Rubber Deh Bat Rubber V|co Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart Ned. ScbeepvUnie Oude Boot Mijnbouw: Boetori Alg Exploratie Mi Suiker: fl V A dom Vorstunlan.leu Java Cultuur N I S U. Tatfak: Deli Mij. Senernbah Deli Bal Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am Smelting Anacondo Ass (Jas 8c Electr tiothlehem Steel Cities Service Central Public Continental Oil Gen Aviation Int Nickel Kcnnecott Copper Milwaukee ld Pref Keespart Tin Plalt North American Nevada Shell Union United St Leather Union Pacific Wo bash Tidewater Ass Oil United fit. Steel V.K. •01/, 1UV4 <277. 145V. 798/, 208/4 81 l9Va l?l/2 123-7, 187% H'-Yirt »'7i* *Vl« 18 "Vis 3% «M/lO 3 *9/i» 10'/, 27, 2'7,C w\k »5A, 'I'/a «37, 2 30 11. 31»/. eov. 1217/. loe'/.-'A 591/s 591/, 1?V, 125'/, ISM/, H>/. 14 V. i«7. 411/, 281/, 5»/, 5»/, 33% W!SSELNOTP»»T?rtfOFV /AMSTERDAM) (Niet officieel). Berliin 59.161|, Londen 8.107, New York nine P«li. JS! Brussel 84.49'/.» Zwitserland 47.89 ff'1?®" 12.731/0 20.80 Ü8|° 41.45 Kopenhagen 41.yo Stockholm 4 1.— Weenen 84.50hom. Praag 7,38 Boedapest Prolongatie: 1 pet. BEURSOVERZICHT. van gisteren. Dc stemming op do Amsterdamsche fondsenmarkt was lieden vast, doch dc handel bleof van bescheiden afmetingen. Een reeks van factoren droog er toe bij den kooplust te Btimuleeren. De vaatc tendenz in Wallstroet, die in de eerste plaats moet worden toegeschreven aan den goeden indruk, die do boodschap van Hoover heeft gewekt, was wel de voor naamste oorzaak, maar daarnaast, oefen de de stijging van het goud invloed uit. Do ontspanning in de Duitsolie politiokc situatie in dc verwachting dat dc schul- denkwestie uiteindelijk op bevredigende wijze zal wordon geregeld, oefenden mede een goeden indruk uit. In Kon. Olies om stond bij de opening een flinke lioeL waarbij de noteering 1 pet. hooger was. In het verder verloop trad een verdere stijging van 2 pet. in. Do Amerik nscho oliesoorten waren goed van toon. Unielc vors gunstig gedisponeerd, 0. u. in verband men den aankoop van de golieelc Noorschc traanproductie 1932—'33 cn do va.ste hou ding van het pond. Aku's vaster, Philips eveneens vaster. Rubbers vast gestemd* A'dam Rubbers ongeveer 2 pet. hooger. Tabakken konden kleine winsten beha len. Suikers stil doch vast. H. V. A.'s kwamen boven 170. Mijnw. stil. Scheepv. trokken aan. Amerikanen cn Duitsche obligaties vast. Nederl. Obligaties prijs houdend.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3