DONDERDAG 8 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht tn den morgen van 8 Dec. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 775.1 te Thorshavn Laagste barometerst.: 747.8 te La Cutona. Verwachting tot den avon van 9 Dec.: Zwakke tot matige Noord-Oostelijke tot Oostelijke wind, nevelig tot half be wolkt, weinig of geen neerslag, tem peratuur om het vrieBpunt. Het gebied van hoogon druk, dat zich gisteren van Schotland over Scandinavië uitstrekte, is uitgebreid en afgerond door drukstijgingen op IJsland en over Duitsch- land, en aan den Noordelijken kant afge nomen, terwijl de depressie in het Zuid- Westen vrijwel onveranderd bleef. In ver band met dezen toestand is een zwakke of matige Noord-Ocstelijke tot Oostelijke v ind in onze streken te verwachten met weinig of geen neerslag. In het Noorden, op Groenland en op Janmayen, en aan het Noorden van de Noorsche kust is de tem peratuur gestegen, hier en daar 14 en 15 graden Celsius, doch in het Zuiden van Scandinavië neemt de vorst eerst toe. Over Oost-Frankrijk is de ochtendtempe- ratuur lager clan gisteren en enkele gra den onder nul. In het Zuiden van Enge land en over het Noordelijk deel der Fran- sche kust waait een krachtige Oostelijke wind. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 2.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eju: Van Donderdagnaraiddag 4.15 uur tot Vrijdagmorgen 7.28 uur. HOOGWATER Hoog wateT te Katwijk aan Zee op Vrijdag 9 December voorrn. 11.55 uur en nam. 12.20 uur. Uw oude wisten Uw kén leeren eeds! op schooi BOCKBIER WEER IN HET LAND. Nauwelijks is St. Nicolaas achter den rug of wij zijn weer in de bockbierperiode. En vele café's maken weer per adver tentie bekend, dat het luxe brouwsel bij hen wordt getapt. Hoe men aan den naam bockbier komt, "weet aldus de „Tel." niemand goed. Gedacht wordt, dat het woordje „bock" in de wereld gekomen is, toen er ergens in Duilschland een dorpje was met een wijd vermaarde brouwerij. Een verbastering van den plaatsnaam moet of zou tot „bock" ge leid hebben. Al tallooze jaren spreekt men ten minste van bockbier, al spreken ook vele brouwerijen op haar affiches gewoon van bokbier. Op geen enkel biljet, dat de komst van het nat annonceert', ontbreekt ook de vurige en koppige bok, al zou het dier ook nooit iets niet de bierbereiding te maken gehad hebben.... Bockbier is niet, zooals velen wel eens beweren, het eerste brouwsel, zoo consta teert bovengenoemd blad. De bereiding is ongeveer dezelfde als die van de gewone biersoorten. Het is niet anders dan een zoogenaamd „sterkbier", een luxe brouw sel, gelijk het Munchener „Salvator" en het Engelsche „Porter". Het zou dus op alle tijdstippen van het jaar geleverd kunnen worden. De vervaardiging op een bepaalden tijd geschiedt dus alleen maa-r uit traditie. DE TWENTSCHE TEXTIEL. Op de textielfabriek „Holland'' te En schede is Dinsdag aan de arbeiders mede gedeeld, dat de fabriek met ingang van de volgende week Zaterdag veertien dagen wordt stopgezet. Daarna zullen de arbei ders zicli wederom aan de fabriek kunnen vervoegen, om te vernemen of wederom gewerkt zal kunnen worden. Een 150- man personeel wordt hierdoor gedupeerd. Naar we vernemen heeft de rijksbe middelaar mr, dr. Joscphus Jilta om na dere inlichtingen gevraagd aan partijen, betrokken bij liet dreigend conflict bij de firma L. van Heek en Zn. te Losser. De gevraagde inlichtingen zijn den rijks- bemiddelaar inmiddels toegezonden. WIJZIGING VAN DE CRISIS PACHTWET. Ingediende is een wetsontwerp tot wijzi ging van de Crisispachtwet 193-2. De strekking van het wetsontwerp is tweeledig. Voorgesteld wordt: lo. een voorziening naar aanleiding van de uitspraak van den Hoogen Raad, dat de Crisispachtwet 1932 geen betrek king heeft op den tuinbouw; 2e. verzachting van de bepaling uit ge noemde wet (art. 2, laatste lid), dat een tij dig ingediend verzoekschrift om geheelo of gedeeltelijke ontheffing van betaling van een pachttermijn de verplichting tot beta ling opschort zoolang op dat verzoekschrift niet is beschikt. Ten aanzien van sub 2 merkt de regee ring op: Tegen de Crisispachtwet zijn ver schillende bedenkingen geopperd. Het ver dient in het algemeen geen aanbeveling om een pas tot stand gekomen wet dadelijk weer te wijzigen. Doch er is één punt, dat zich wel heel sterk naar voren dringt. Dat is de opschorting van de verplichting tot betaling, gedurende de geheele behande ling van het verzoekschrift. Door een ver zoekschrift in te dienen verkrijgt de pach ter een moratorium, dat geruimen tijd kan duren, zonder dat hij zelfs rente behoeft to vergoeden over het bedrag, dat hij krach tens uitspraak der Kamer voor crisispacht zaken zal hebben te voldoen. Dit gaat te ver. Een nadere voorziening te dezen is dringend geboden. Het ontwerp komt niet terug op bet be ginsel van de opschortende kracht, dat de wetgever hoeft aanvaard. Doch wel brengt het eenige correctie aan. Die correctie is van tweeërlei aard. In de eerste plaats wordt voorgesteld, dat de kantonrechter, als zijne onderno men poging om tusschen partijen een min nelijke regeling tot stand te brengen is mislukt, een beslissing geeft in hoeverre de betalingsplicht zal blijven opgeschort gedurendo de verdere behandeling der zaak. In de tweede plaats is er peen reden den verpachter blijvend te belasten met het nadeel, dat hij zelfs de verminderde pacht som ingevolge de wet geruimen tijd later ontvanct dan de betaling volgens de pacht overeenkomst had moeten geschieden. Hij zal zich, ingevolge de wet, met een la.gere pacht dan de overeengekomene tevreden moeten stellen, doch het nadeel bovendien, dat hij deze pacht 'later ontvangt, worde zooveel mogelijk weggenomen door hem aanspraak te geven op een rente over de lagere pachtsom, berekend naar 5 p ct. 'sjaars, over den tijd, dat de verplichting tot betaling ingevolge de wet is opge schort geweest. Tegenover den pachter is deze rentevergoeding niet onbillijk, daa-i deze het voordeel van de latere betaling heeft genoten. Op omstreeks 40-jarigen leeftijd is te Amsterdam plotseling overleden do archi tect J. Boteren brood, wiens naam het laatst is genoemd geweest, als prijswin naar en toekomstig bouwmeester van een „Allebé-plein" in de hoofdstad. LOONKLASSE VOOR DE INVALIDITEITSWET. Alle arbeiders van 14 en 15 jaar in de 2de klasse. Van verschillende zijden ontvangt de Raad van Arbeid vragen, welke verband houden met do aangebrachte wijziging in de loonklasse voor de Invaliditeitswet. Zooals reeds bekend werd gemaakt, vallen met ingang van 25 September 1932 alle ar beiders van 14 en 15 jaar', zoowel manne lijke als vrouwelijke, in de 2e loonklasse. Ten behceve van hen zijn dus zegels van 30 cent verschuldigd. Hierop zijn geen uit zonderingen. De beteekenis van het Koninklijk besluit is dus niet alleen, dat de premie voor deze leeftijdsgroep met 10 cent is verlaagd doch tevens dat de bovengenoemde uitzon deringsbepalingen voor deze groep verval len zijn. HANDELSBETREKKINGEN MET DU ITSCHLAND. Wolff seint d.d. gisteren uit Keulen: Vanmorgen zijn hier onderhandelingen begonnen tusschen een Nederlandsche en een Duilsche delegatie inzake gemeen schappelijke economische vraagstukken tusschen Nederland en Duitschland De Nederlandsche delegatie stond onder lei ding van oud-minister Posthuma. Allereerst werden hartelijke woorden van welkom gewisseld tusschen de leden van het Nederlandsch Centraal Instituut en van dc Duitsche handelscommissie, be noemd door den Duitschen rijksbond voor industrie-aangelegenheden. Daarna wer den uitvoerige besprekingen gevoerd be- trefende de handelsrelaties tusschen Ne derland en Duitschland, ten doel hebbend een verbetering te brengen in de uitwis seling van goederen tusschen beide landen waarbij speciaal de heeren Herle en Henny de verschillende standpunten uiteenzetten. Tot genoegen van beide partijen werd ■daarbij geconstateerd, dat de sedert we ken tusschen den rijksbond voor industrie- aangelegenheden en de vertegenwoordigers van het Nederlandsch Cent-raai Instituut gevoerde onderhandelingen tot een zicht bare ontspanning in de situatie en tot een verbetering in het handelsverkeer tus schen beide landen gevoerd hebben. De toebereidselen van deze beide licha men schijnen thans voldoende vorderingen gemaakt te hebben, om de officieele onder handelingen tusschen Duitschland en Ne derland met groote kans op succes te kun nen beginnen. Na-der wordt nog gemeld, dat men bij de besprekingen gisteren is overeengeko men, dat bet Nederlandsch Centraal Insti tuut tot bevordering van bet normale goe derenverkeer tusschen Nederland en Duitschland bij den rijksbond voor Duit sche industrieaangclegenhoflen zal worden beschouwd als hèt bevoegde orgaan, dat alle moeilijkheden die zich tot dusver heb ben voorgedaan en nog zullen voordoen in de handelsbetrekkingen tusschen beide landen, met de daartoe aangewezen Duit sche organen zal bespreken. DE WERKLOOZEN-STEUN. Aan het Kameroverzicht van de „Maas bode" van vanmorgen ontleenen we: „Uiteraard kan men geen lyrische be schouwingen verwachten van minister Ruys, ^ie de schrikbarende werkloosheid zoovee* mo.,?elijk moet bekampen. Alle gevolgen opheffen van eon geesel, die ruim driehon derdduizend menschen rechtstreeks treft de huisgenooten van werkloozen niet meegerekend kan deze minister niet en kan ook geen enkel minister in geen enkel land. Op z'n minst twee millioen gulden per week besteedt alleen het Rijk al aan recht- streeksche verlichting der werkloosheid. De werkloosheidszorg is een aparte depar tementale tak van dienst geworden en de minister zint nog steeds op reorganisatie van dien dienst, waarbij zooveel mogelijk locale, provinciale en andere instanties zul len worden ingeschakeld om tot meer con centratie en zoo tot nog intensievere be strijding te komen. Groote objecten voor werkverruiming en werkverschaffing men denke aan de bruggen houdt de minister in het oog; daarnaast wordt nog aan verbetering van steuntarievcn op het platteland gedacht, alsmede aan een kindertoeslag over het ge heele Rijk zooals Brabant en Limburg dien nu kennen, aan een extra-toeslag met Kerstmis, aan niet meer inhouding van uit- keeringen krachtens sociale wetten, aan verlaging van den leeftijdsgrens voor steun aan zelfstandige, werklooze vrouwen, wel ke grens van 35 op 25 wordt terug go- bracht". KOSTELOOS PROCEDEEREN. R.-K. Werkliedenverbond adresseert. Bij de Tweede Kamer is onlangs inge diend een ontwerp van wet, waarbij na» dere voorschriften worden gesteld nopens de toelating om kosteloos te procedeeren; het ontwerp bemoeilijkt eenerzijds het kos teloos procedeeren hetgeen financieele be langen van staat en balie wenschelijk ma ken, anderzijds wil het de mogelijkheid openen om in spoedeischende zaken een voorloopige vergunning tot kosteloos pro cedeeren te verkrijgen. Het bestuur van het R.-K. Werklieden verbond, alhoewel met dat laatste instem mende, meent, dat voor kantongerechtza ken de bestaande regeling dient gehand haafd en dat bij een handhaving van de bestaande regeling voor kantongerecht procedures ook de werkzaamheden van vele door arbeidersorganisaties opgerichte en bekostigde bureaux van arbeidsrecht zeer gediend zijn, daar de regeling van het voorgestelde nieuwe artikel 874a. Rv. niet alleen tot merkelijke vertraging in deze niet zelden aan korte termijnen gebonden zaken kan leiden, maar ook groote on zekerheid schept omtrent de vraag of een proces zal blijken al of niet kosteloos te zijn aangevangen, hetgeen in verband met de bepalingen der wet van 5 Juli 1910, Stsbl. No. 182 ook voor bureaux van arbeidsrecht zeker niet zonder beteekenis is. In een zeer uitvoerig adres heeft het Verbond zijn bezwaren geformuleerd en ter kennis gebracht aan de Tweede Kamer, waarbij het de vraag ter overweging aan biedt of het euvel van al te gemakkelijk uitreiken van bewijzen van onvermogen, eenmaal aangenomen, dat het bestaat en een merkel ijken omvang heeft gekregen, niet op meer eenvoudige wijzen ware te bestrijden, bijvoorbeeld door een ministe- rieele circulaire aan de daarvoor in aan merking komende of desnoods aan alle „hoofden van het bestuur" van gemeenten. DE VERLAGING DER SPOORWEG- TARIEVEN. Verge'ijking met de bestaande tarieven. In ons blad van gisteren is melding ge maakt van de door den minister van water staat goedgekeurde verlaging van de reizi gerstarieven der Ned Spoorwegen en zijn de verlaagde prijzen medegedeeld. Ter vergelijking met den bestaanden toe stand nog het volgende. De tarieven zouden volgens bedoeld be richt worden: Enkele reis eerste k'.as: tot 150 K-M. 4 25 cent per K.M.; van 150- tot 300 K.M. 3.18 cent- per K.M.; boven 300 K.M. 1.59 cent per K.M. Zoodat in de eerste klas afgescheiden van de afrondingen van de prijzen een enkele reiskaart voor 150 K.M. zou kosten 6.371/, (thans 7.35), voor 300 K.M 11.141/» (thans 13.20), voor 400 K.M. 12.73*/, 16.10). Enkele re:s tweede klas; tot 150 K.M 3.25 cent per KM.; van 150 tot 300 K.M. 2.43 cent per KM.; boven 300 K.M. 1,21 cent per K.M. Zoodat in de tweede klas een enkele reis kaart voor 150 K.M. zou kosten 4 871/l (thans 5.85), voor 300 K.M. 8.52 10.50), voor 400 K M. 9.73 12.80). Enkele reis derde klas: tot 150 K.M. 2.25 cent per K.M.; van 150 tot 300 K.M. 1.68 per K.M.; boven 300 K.M. 0.84 cent per KM. Zoodat in de derde klas een enkele reis kaart voor 150 K.M. zou kosten 3.37*/, (thans 4,15), voor 300 K.M. 5.80ll2 7.45), voor 400 K.M. 6.73", 9.10). De prijzen voor buurtverkeerkaarten zijn vastgesteld op: eerste klas 6.13 cent (thans 7.5 ct), tweede klas 4.69 cent (5.75 ct.) en derde klas 3.25 cent (4 ct.) per K.M. Volgens de nieuwe tarieven wordt de prijs van een enkele reis Rotterdam—den Haag eerste klasse 1.05, tweede klasse 0.80, derde klasse 0.55, buurtverkeer resp. 1.50. 1.15 en 0 80; voor trajecten Rotterdam—Dordrecht en Rotterdam Gouda worden de prijzen enke e reis 85, 65 en 45 cent, buurtverkeer 1-25, 0.95 en 0.65. Voor Rotterdam - Amsterdam wor den de prijzen enkele reis 3 70, 2.80 en 1.95, voor RotterdamUtrecht 2.20, 1.75, 1.20. De Koningin werkend lid van het schilders genootschap „Pulchri Studio". Als een zeer groote bijzonderheid wordt ons medegedeeld, dat H. M. de Koningin is toegetieden als werkend lid van het Schilders Genootschap „Pulchri Studio", daartoe uitgenoodigd door het bestuur. De uitnoodiging is een bewijs van waar deering voor 't door H. M. ten toon gestel de werk en van dankbaarheid voor den 1 steun aan noodlijdende schilders in dezen crisistijd gegeven, doordat de opbrengst er van is gestort in de kas van het Ned. Steuncomité van beeldende kunstenaars. Nieuwe directeur der Rijkspostpaarbank. Bij K. B. is met ingang van 1 April 1933 op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan mr. J. H. C. Busing, als directeur van do Rijkspostspaarbank, onder dankbetuiging voor de door hem den lande bewezen dien sten. Met ingang van dien datum is mr, A. G. G. Tydemann, thans onder-directeur, als zoodanig benoemd. SPORT WIELRENNEN DE ZESDAAGS CHE TE KEULEN. VAN KEMPEN—PIJNENBURG NOG STEEDS AAN DEN KOP. De laatste nacht van den vijfden Zes- daagschen Wie.erwedstrijd te Keulen ver liep vrij rustig. Alleen omstreeks het nacht klassement van 2 uur werden nog ronden gewonnen en verloren. De klassementssprints van 2 uur werden gewonnen door Richli, Piet van Kempen, Pijnenburg, Ozmella, Pijnenburg en Rausch. De klassementssprints van 4 uur waren voor Rich-i, Piet van Kempen, Pijnenburg, Piet van Kempen, Maodorn en Piet van Kempen. De stand Donderdagmorgen om 6 uur, bij de neutralisatie luidde als volgt: 1. Piet van KempenPijnenburg 411 p.; 2. RocaliBroccardo 329 p 3. Rausch— Hürtgen 276 p.; 4. Funda—Maidorn 185 p. Op 1 ronde achterstand: 5. Siegel Thierbach 134 p Op 2 ronden achterstand: 6. Braspen ningVroomen 125 p. Op 4 ronden achtorstand: 7. Ozmella Schom 247 p. Op 8 ronden achterstand: 8. Vopol Korsmeier 141 p. Op 10 ronden achterstand: 9. Zims— Perelaer 223 p. DAMMEN Damclub „Gezellig Samenzijn''. De gehouden wedstrijd tusschen „Gezel lig Samenzijn" Leiden en „Ontwikkeling" Lisse, in den E!. K. Volksbond te Leiden had den volgende uitslag: „G. S.'' „Ontwikkeling" A. G. de JeuJ. v. d. Pnel 1—1 A. ter Haar—Nic. v. d. Poe] 1—1 BlomP. C. de Jeu 1—1 G. Geerlings—M v, d. Reep 0—2 A. H. Jansen—Ph. Philipse 1—1 C. H. Klein—J. v. d. Laan 2—0 DingjanA. v. d. Poel 0—2 P. Veelenturf Pz.J. Schilder 20 W, ter HaarP. v. d. Zwet 1—1 J. v. Daa'en—W. Koster 20 W. v. d. Veer—Mooiekind 0—2 C. A. J. v. Bakel—A Leuven 20 J. J. Bekker—H. Bakker 0—2 B. Goddijn— Th, v. d. Aardweg 1—1 v. BakkumW. Oetelaar (1—2 E. v. Tongeren—W. v. Vel zen 0—2 W, N. PhilipseA. v. Dijk 0—2 14-20 Maandag 12 December a.s vindt de returnwedstrijd plaats to Lisse, R. K. Volksbond, Schoolstraat. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De Rechtbank heeft heden vonnis gewe zen in de navolgende zaken: de 20-jarige dienstbode A. S., uit Hen gelo heeft terecht gestaan wegens diefstal ten huize van mevr. Dr. G. te Oegst- geest, alwaar zij in betrekking was. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 6 maanden gevangenisstraf waarvan 4 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proef tijd. De 25-jarige koopman J. P. te L e h den, die zich te verantwoorden heeft ge had wegens diefstal van kippen uit een sehuur te Woubrugge werd veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf tot welke straf hij reeds eerder bij verstek was veroordeeld. Tegen den 19-jarigen varensgezel L. v. d. M., thans gedetineerd, is door het O. M. ter zake van een door hom gepleegden diefstal met inbraak in een perceel aan de Wethouder Meerburgstraat te Kat wijk 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot 9 maanden gevangenisstraf. Tegen W. J. v. A., uit Rotterdam, die op 24 Nov. jl. terecht heeft gestaan, ter zake van een ernstige aanrijding op 27 Aug. jL te Noordwijk-Binnnen, waarbij een motorrijdster en een duoberij der werden gewond, had de officier van Justitie een geldboete van 200 sub. 50 dagen hechtenis geëischt. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot een geldboete van 400 sub. 100 da gen hechtenis. AGENDA LEIOEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 5 tot en met Zondag 11 Dec. a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tel. 552. HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Haagsch Gerechtshof deed gisteren uitspraak in de zaak tegen P. K. te L e i- den, die op 20 November in hoogcr be roep stond terzake van diefstal van bloe men gepleegd te Oegstgeest in den nacht van 24 op 25 Juni. De officier was destijds in hooger beroep gegaan tegen een vrij sprekend vonnis van den Politierechter. De procureur-generaal had op 26 November vordachte's veroordeeling gevraagd van een geldboete van 50.sub. 50 dagen hech tenis. Verdachte werd thans veroordeeld tot 25.sub. 10 dagen hechtenis. NED. 00ST-INDIE MOORDENAAR MEVROUW RIJKHOF. Levenslange gevangenisstraf. Gisteren veroordeelde de landraad den moordenaar van mevrouw Rijkhof, wegens moord, gevolgd door diefstal, tot levens lange gevangenisstraf. VAN M'N BOEKENTAFEL Het Schild. Apologetisch Maand schrift. Ui tg. der A.V. Petrus Cani- siua. Het is over het algemeen geen lichte amusementskost wat het Schild in zijn ar tikelen den lezers voorzet, dat spreekt van zelf. De kenmerkende karaktertrek van een apologetisch tijdschrift zal steeds zijn: op ernstige wijze ernstige dingen onder de oogen zien. Die karaktertrek treedt in de voor ons liggende December-af evering in sterke mate naar voren, zoo sterk, dat men zich afvraagt, of dat alles met wat te zwaar is voor niet-theologen, welke het- Schild toch in grooten getale onder zijn lezers telt. Wij hebben hier niet op het oog heb be- gin-artikel van rector A Roozen van Voor hout over „Christian Science". Inhoud zoo wel als stijl verraden en gedegen arbeid, doch het onderwerp trekt aller belangstel ling. Menigeen hoort van Christian Scien ce als een heilsboodschap van ziekten en kwalen, een vreemdsoortige mengeling van religieus geloof en geneeskunst. Men hoort de klok luiden, doch weet er het fijne niet van. Rector Roozen heeft zich tot taak ge steld den Schild-lezers in enkele vervolg artikelen over deze beweging in te lich ten. In deze jongste af.evering schetst hij het leven van Mary Baker Eddy, de stich- ster van de Christian Science-beweging, een overgevoelige, ziekelijk fantastische eigenzinnige en hysterische persoonlijkheid. Het volgend artikel van dr. Bender, hoe wel uiteraard minder aantrekkelijk, behan delt een zeer praetisch onderwerp, n.l. welke houding men kan aannemen bij tegen werpingen en moeilijkheden tegen het Ka tholiek Geloof. Verschillende Katholieken laten zich inderdaad maar al te gemakke lijk intimideeren door opwerpingen, welke zij niet of niet direct kunnen weer'eggcn Terecht wijst dr. Bender erop, dat niemand, zelfs de grootste geleerde niet, in staat is alle opwerpingen te weerleggen, omdat men per slot van zaken ook niet alles kan weten, terwijl men bovendien niet over het hoofd moet zien, dat de bewijslast voor een bewering op dengene rust die iets beweert, cn niet op den weeriegger. Pater Joh. Hellings S-J zet dan c-en nog al zware boom op over „Bekeering tot ge loof en bekeering van zeden" een onder scheiding, welke haar nut heeft bij het bc- keeringswerk, vooral in de Missielanden, welk artikel gevolgd wordt door een nabe schouwing van de hand van J Lammert,se Lz. na diens artikelen over „Wat zijn Pro testanten". De schrijver geeft hier enkele wenken, welke den apologetische» arbeid onder Protestanten ten goede moeten ko men. Indien de schrijver bedoeld hoeft, deze wenken te reserveeren voor theologen, is hij hierin uitmuntend geslaagd. D. Y. vertaalt tenslotte voor ons nog een hoofdstukje uit het repds eerder genoemde werk van den converteit E. Fiedler, gewijd aan het relativisme. De rubriek „Op den Uitkijk" bevat leer zame gegevens over het aantal missiona rissen, goederen in de „doode hand" hot „huwelijk'' van Bossuet en protestantsch heimwee naar Katholiciteit. Na de Vragen- bus een uitgebreide serie nieuwe uitgaven, welke in 't kort worden besproken. 461e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Dondrrdcg K December 1932 2o Klasse, 4e Hjst PrUzen van t 3It 334 565 752 860 .J84 1027 1118 1210 1844 2017 2020 2600 2646 2085 2687 3172 3461 3858 4917 4930 6019 6242 5249 5304 5492 5669 6736 5776 5836 5893 6299 6190 6714 8965 6979 7064 7235 7519 7711 773 7806 8085 8953 9432 9496 9S0! 10024 10277 "0109 1046'J 10597 10599 10918 10960 19978 10979 tl008 11184 11438 1880 11953 12165 13152 13336 "4118 14559 14684 14797 15044 15140 15195 15552 57C0 15784 3 5C54 .6149 16326 13492 16612 16705 3965 17093 17357 775r» 17820 18030 18032 18127 8392 18401 18463 18C55 19237 19298 19518 19562 19759 19340 20688 20038

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2